Samsung HM12 RS7768FHCBC : Recenzia

Chladnička Samsung HM12 RS7768FHCBC je jednou z chladničiek, ktoré zaraďujeme medzi americké chladničky. Znamená to predovšetkým, že sa svojimi parametrami odlišujú od bežných chladničiek a treba na ne hľadieť trochu inak. Skúsme to spoločne.

Samsung-HM12-RS7768FHCBC-záhlavie

Dizajn a prevedenie

Chladnička Samsung HM12 RS7768FHCBC patrí medzi klasické americké chladničky. To znamená, že na ňu musíme nazerať inak ako na akúkoľvek inú chladničku. Tento typ je totiž výsostne špecifický a zvláštny. Rozdielnosť oproti bežným kombinovaným chladničkám začína už pri dizajne. Ten je ďaleko lepší a prepracovanejší. Platí to aj tu. Táto chladnička ľahko zapadne do každej kuchyne. Jej čierna farba, strieborná značka výrobcu, decentné rukoväte a výrobník ľadu sú drobnými a elegantnými ozdobami tohto skromného dizajnu. Napriek tomu sa nám všetko na chladničke páči a hodnotíme jej vzhľad dobre. Ako iste viete, americké chladničky sa vyznačujú tým, že nie sú delené typicky ako klasické kombinované chladničky, ale že sú dvojdverové, pričom mraznička a chladnička sú umiestnené vedľa seba. Práve táto vec je zrejmá na prvý pohľad. Zo skúsenosti však musíme spomenúť, že otváranie dverí je pri tejto chladničke veľmi ľahké.

Samsung-HM12-RS7768FHCBC-detail

Čo sa nám u amerických chladničiek veľmi páči, je využitie vnútorného priestoru. Ten je totiž oproti bežným chladničkám naozaj veľký. Objem tejto chladničky je, pre zaujímavosť, 545 litrov (znamená to rozmery 178,9 centimetra na výšku, 91,2 centimetra na šírku a 71 centimetrov do hĺbky). Rozdelenie je pomerne bežné, 361 litrov pripadá na chladničku a 184 litrov na mrazničku. Ako sme už povedali, tieto dva oddiely sú vedľa seba. Mraznička je užšia a nájdeme ju vľavo. Časť jej dverí zaberá výrobník ľadu, zvyšok tvoria dve priehradky na drobné potraviny. Hlavnú časť mrazničky tvoria dve zásuvky a štyri sklenené police, do ktorých môžete svoje potraviny ukladať. Chladničku tvoria dve veľmi rozmerné zásuvky na ovocie a zeleninu, dve pevne umiestnené police a ďalšie tri police nastaviteľné, opäť všetky z tvrdeného skla. Na dverách nájdete dve priehradky na fľaše s nápojmi, jednu menšiu priehradku na malé fľaše a hore uzatvárateľný box. To všetko vám dopraje naozaj veľký a neobvyklý komfort.

Samsung-HM12-RS7768FHCBC-vnútro

 

V chladničke samozrejme nemôže chýbať osvetlenie, vďaka ktorému sa v nej ľahko zorientujete. U amerických chladničiek by sme tiež nemali zabúdať na výrobník ľadu. Ten vám umožňuje urobiť si jednoducho a rýchlo vychladený nápoj alebo ľadovú triešť. Pretože výrobník tejto chladničky navyše disponuje technológiou ClearView, môžete si kedykoľvek skontrolovať, koľko ľadu v ňom máte a či nie je potrebné ho doplniť. Jeho kapacita je dva kilogramy, to je pomerne dobré číslo a rozhodne je to viac, než budete bežne naraz potrebovať. Ovládanie chladničky je pomerne intuitívne a vykonáva sa cez LED displej na ľavých dverách chladničky.

 

Zistiť cenu

Spotreba a technické parametre

Chladnička Samsung HM12 RS7768FHCBC patrí svojou spotrebou do energetickej triedy A ++. To pre vás v praxi znamená priemernú úsporu elektrickej energie. Musíte však počítať s tým, že americké chladničky aj v tejto energetickej kategórii spotrebujú oveľa viac elektriny, než bežné chladničky. Takže priemerná ročná spotreba 353 kWh je v tomto prípade pomerne dobrá. Nie je síce ideálna, ale tiež nie je zlá. Oveľa lepšia je hlučnosť chladničky. Tá je 39 decibelov. To sa nám páči, je to na americkú chladničku veľmi dobrá hodnota.

Samsung-HM12-RS7768FHCBC-štítok

Čo sa týka ďalších údajov, môžeme si rovno povedať, že akumulačná doba je veľmi slabá. U takejto chladničky by sme čakali viac, než len dvanásť hodín. Predstavte si, že sa vám chladnička o šiestej večer pokazí a prestane fungovať mrazenie. Dvanásť hodinová akumulačná doba by znamenala, že o šiestej ráno prídu všetky potraviny, ako sa hovorí, k sebe, a po oprave by ste ich museli znovu zmrazovať, čo by im príliš neprospelo. Preto nám pripadá akumulačná doba nízka. Bežne dosahuje okolo sedemnástich hodín, u tých najlepších modelov je dokonca dlhšia ako jeden deň. Súvisí to s dobrou izoláciou chladničky, ktorá tu však, žiaľ, chýba.

O to lepšia je mraziaca kapacita chladničky. Tá  dosahuje celých dvanásť kilogramov za deň, to je dobré číslo. Dokonca by sme, v porovnaní s ďalšími chladničkami, povedali, že je nadpriemerné. Presne toľko potravín dokáže chladnička za deň zmraziť.  V súvislosti s prevádzkou chladničky nemôžeme nespomenúť klimatickú triedu. Tá je veľmi široká, čo je dobre. Čím väčšie je ideálne rozmedzie teplôt, tým lepšie pre vás. V tomto prípade je toto rozpätie veľmi dobré, od 10 °C do 43 °C, čiže maximálne. Z hodnotenia parametrov teda vyšla chladnička Samsung HM12 RS7768FHCBC veľmi dobre.

Samsung-HM12-RS7768FHCBC-výrobník-ľadu

Dôležité funkcie a technológie

Dnešné moderné chladničky,najmä tie americké, vynikajú predovšetkým skvelou technologickou výbavou. Ani chladnička Samsung HM12 RS7768FHCBC nie je výnimkou. Prvá z technológií sa týka rovnomerného chladenia chladničky. Presne na to je systém Multi Flow určený. Keďže je vzduch do chladničky vháňaný viacerými otvormi, ľahšie prejde celým priestorom a nestane sa, že by sa v niektorom mieste chladničky hromadila nízka alebo vysoká teplota. Veľmi dobrá je aj funkcia NoFrost. Tú oceníte, najmä keď nechcete chladničku často odmrazovať alebo keď nechcete, aby vaše potraviny v mrazničke pokryla námraza. Tento systém redukuje vlhkosť vzduchu, čím sa tvorba námrazy značne eliminuje. Sneh a ľad všade okolo jedla nie je potrebný a zbytočne vás to obmedzuje.

Pre chladničku Samsung je typickou tiež technológia Twin Cooling Plus. Ide o systém dvoch chladiacich okruhov. V každom oddiele je potom udržiavaná iná a optimálna teplota a vlhkosť. Medzi technológie, ktoré vám značne uľahčujú život, by sme potom mohli zaradiť aj displej, ktorý na dverách chladničky nájdete. Okrem jednoduchého ovládania vám totiž tiež hlási a signalizuje ako nutnosť vymeniť filter, tak aj akúkoľvek poruchu alebo problém. Okrem toho vás informuje o teplote v oboch častiach chladničky.

Samsung -logo

 

Zistiť cenu

9.4 Total Score
Konečný verdikt

Chladnička Samsung HM12 RS7768FHCBC patrí medzi americké chladničky. Je k dispozícii v príjemnej čiernej farbe, ktorá je natoľko univerzálna, že do vašej kuchyne ľahko zapadne. Je dvojdverová a na ľavom krídle nájdeme zásobník ľadu ClearView. Vnútri je chladnička riešená veľmi elegantne a efektne. Navyše objem chladničky je veľký, 361 litrov má chladnička a 184 litrov mraznička. Spolu to vytvára naozaj veľký priestor pre potraviny. Energetická trieda je A ++, hlučnosť 39 decibelov, chladnička okrem toho disponuje displejom, technológiou NoFrost alebo varovnou signalizáciou. Nechýba tu funkcia TwinCooling Plus alebo MultiFlow. Je pravda, že cena je pomerne vysoká (aj 1 200 eur), podľa nás ale plne zodpovedá tomu, čo s touto chladničkou získate. Môžeme ju teda určite odporučiť každému, kto sa nebude báť zainvestovať do skutočnej kvality.

Spotreba
9.2
Hlučnosť
9.5
Priestrannosť
9.6
Pomer cena/kvalita
9.4
VÝHODY
  • Systém chladenia Multi Flow
  • Technológia chladenia Twin Cooling Plus
  • Veľmi priestranná chladnička a mraznička
  • Tichá prevádzka
NEVÝHODY
  • Oproti bežným chladničkám vysoká spotreba
  • Chýba oddelená regulácia
  • Nízka akumulačná doba
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk