Chladnička Beko CSA 29022 : Recenzia

Dnes je predmetom nášho testu chladnička Beko CSA 29022. Táto chladnička disponuje takým množstvom najrôznejších funkcií a technológií, že sa o naše jedlo skvele stará. Niekedy ale môže byť ťažké vyznať sa v tom, čo je dôležité, a čo je iba vychytávka navyše. Naše recenzie píšeme, aby sme vám pri výbere chladničiek pomohli. A snáď vám pomôže i táto.

Dizajn a prevedenie

Chladnička Beko CSA 29022 patrí medzi bežné voľne stojace kombinované chladničky. Jej dizajn je jednoduchý, no napriek tomu sa nám celkom páči. Biela farba, v kombinácii s efektným využitím hrán a zlomov, vyzerá veľmi pekne, navyše celú chladničku oživuje strieborný nápis a pokovované držadlo. To je rozhodne lepšie, než keby bolo plastové. Má len jednu drobnú vadu – nie každému bude vyhovovať jeho umiestnenie. Je totiž dosť nízko a vyšším ľuďom to môže byť nepohodlné. Takto ale vytvára pekné prepojenie medzi spodnými dvierkami mrazničky a hornými dvierkami vysokej chladničky. Výhodou chladničky je možnosť zmeny závesu dvierok. Pokiaľ by vám na ľavej strane chladničky zavadzala napríklad skrinka alebo by vám otvorené dvere bránili v prístupe ku kuchynskej linke, stačí ich umiestniť doprava a problém je vyriešený. A rovnako to funguje aj opačne. Je to pre vás omnoho pohodlnejšie, než keby ste dvierka museli obchádzať.

Beko-CSA-29022-vnútro-

Páči sa nám, že je chladnička veľmi priestranná. Pri jej rozmeroch – výške 171 centimetrov, šírke 54 centimetrov a hĺbke 60 centimetrov sa ani niet čo čudovať. Jej objem dosahuje veľkosť 237 litrov, čo je pekné číslo. Celkový priestor je rozdelený medzi chladničku a mrazničku v pomere zhruba 3:1. Alebo, ak to chcete presnejšie, objem chladničky je 175 litrov a objem mrazničky 62 litrov. Vnútorný priestor je navyše veľmi pekne a efektívne rozložený. Mrazničku tvoria celkovo tri priehradky so zásuvkami z plastu. Môžete si teda veľmi ľahko rozdeliť, kam budete ukladať mäso, kam zeleninu a kam napríklad sladké. Chladničku tvoria celkovo tri nastaviteľné police zo skla a jedna pevne umiestnená nad zásuvkou na ovocie a zeleninu. Tá sa nachádza úplne dolu a sklenená polička je pre ňu akoby vekom. Bez využitia nie sú ani dvere, kde nájdete priehradku na nápoje, ktorá má nad sebou veľký priestor aj dve ďalšie priehradky na plechovky alebo napríklad mliečne výrobky. Úplne navrchu je priehradka s vekom, do ktorej môžete umiestniť vajíčka.

Chladenie v chladničke Beko CSA 29022 je kompresorové. Samozrejmosťou, ktorá v chladničke nemôže chýbať, je vnútorné osvetlenie. To zabezpečuje žiarovka. Vďaka nej sa budete v chladničke ľahko orientovať, všetko nájdete a ani nebudete musieť v miestnosti rozsvecovať. Základným príslušenstvom chladničky je elektrický kábel dlhý 2 metre, čo je úplne postačujúca dĺžka.

 

Beko-CSA-29022-vnútro

Spotreba a technické parametre

To, čo každého z nás zaujíma pri chladničke asi najviac, je jej spotreba. Väčšinou sa snažíme nájsť tú najvýhodnejšiu. Z tohto pohľadu môžeme povedať, že chladnička Beko CSA 29022 nie je najlepšou voľbou. Patrí do energetickej triedy A+, čo je medzi chladničkami skôr horší priemer. Neznamená to síce priamo, že by vám chladnička vyprázdnila peňaženku, ale pri lacnejších modeloch je viac než pravdepodobné, že sa ich prevádzka časom neoplatí. Aspoň v porovnaní s drahšími chladničkami. V tomto prípade, kde sa cena pohybuje pod 250 eur a ročná spotreba pri plnej prevádzke 227 kWh, to ešte nie je tak markantné, ale je dobré o tom vedieť a chápať, čo to pre spotrebiteľa znamená.

Zistiť cenu

Z priemeru sa nedostaneme, ani pokiaľ ide o hlučnosť. Táto chladnička pri svojej prevádzke generuje hluk o intenzite 42 dB, čo nijako neprevyšuje priemer. Je to zvuk podobnej sily, ako napríklad bežný hluk v obývanej štvrti alebo ako vtáčí spev. Je teda málo pravdepodobné, že by vás chladnička rušila, ako sa to stáva napríklad pri sušičkách bielizne. Prevádzka je skutočne tichá a o chladničke, pokiaľ sa na ňu nebudete sústrediť, v ostatnom hluku v domácnosti ani nebudete vedieť.

Beko-CSA-29022-štítok-145x300

 

Veľmi dôležitým údajom je pri chladničke tiež klimatická trieda. Tá nám hovorí, v akom rozmedzí vonkajších teplôt by mala chladnička fungovať. Vyššia, ale i nižšia teplota môže mať na jej funkčnosť a účinnosť chladenia veľmi neblahý vplyv. Trieda modelu Beko CSA 29022 je SN. Čo si pod týmito dvoma písmenami predstaviť? Značí to, že ideálna teplota je pre chladničku 10 – 32 °C. To by ste mali strážiť, pokiaľ si ju kúpite.

Len tak by sme nemali nechať ani akumulačnú dobu. Tá nám hovorí, ako dlho je možné v mrazničke skladovať potraviny pri poruche. Záleží to predovšetkým na izolácii spotrebiča. Preto sme veľmi radi, že tu dosahuje akumulačná doba celých 18 hodín. V prípade krátkeho výpadku prúdu teda vaše potraviny ani nespoznajú, že sa niečo stalo.

Dôležité funkcie a technológie

Keďže trh s chladničkami je veľmi bohatý, predbiehajú sa jednotlivé spoločnosti v technológiách, ktoré do svojich produktov zabudovávajú. Samozrejme, model Beko CSA 29022 sa v tomto smere nemôže s drahšími modelmi rovnať. Mnoho funkcií tu chýba. Nájdeme tu automatické rozmrazovanie, v dnešnej dobe už samozrejmé. Chladnička si vnútornú teplotu stráži sama a reguluje ju tak, aby sa nevytvárala námraza. Okrem toho chladnička disponuje aj antibakteriálnym tesnením. To obsahuje antibakteriálne látky, čím je nie len zaistená jeho čistota, ale tiež sa vytvára antibakteriálna ochrana, ktorá nepustí mikroorganizmy dovnútra. Možno si vravíte, načo je to dobré. Odpoveď je jednoduchá. Potraviny, ktoré budú takto chránené, vydržia dlhšie čerstvé a nebudú plesnivieť ani hniť. Chránite tak nielen svoje zdravie, ale i svoju peňaženku. Podobné technológie sú pre výrobky firmy Beko obvyklé a preto nemôžu chýbať ani v tomto. Viac ale od takejto lacnej chladničky nemôžete čakať.

Produkt roku

Zistiť cenu

8.9 Total Score
Konečný verdikt

Chladnička Beko CSA 29022 je typickým modelom, ktorého cena nepresiahne 300 eur. Tomu potom zodpovedá aj jej prevedenie. Dizajn je jednoduchý a neprinesie teda do vašej kuchyne nič nové, no na druhej strane, ani ju nepokazí. Spotreba aj hlučnosť je priemerná, páči sa nám však akumulačná doba, ktorá je na takýto model celkom dobrá. Veľmi kladne hodnotíme využitie a rozloženie vnútorného priestoru, ktoré podľa nás presne zodpovedá potrebám a bežným zvykom zákazníkov. Dojem ale trochu kazí absencia drvivej väčšiny obvyklých technológií a funkcií. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ide o chladničku, ktorá patrí do nižšej triedy, takže od nej nemožno čakať technické zázraky. Chladničku teda odporúčame tým z vás, ktorí chcú ušetriť, ale nemajú záujem o žiadne zvláštne technológie.

Spotreba
8.6
Hlučnosť
9
Priestrannosť
8.8
Pomer cena/kvalita
9.2
VÝHODY
  • Antibakteriálne tesnenie
  • Vnútorné usporiadanie
  • Cena
NEVÝHODY
  • Chýbajúca signalizácia
  • Priemerná spotreba
  • Chýbajúci displej a niektoré bežné funkcie
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk