Chladnička Candy CCTOS 482 WH : Recenzia

Poďme sa dnes spolu pozrieť na parametre chladničky Candy CCTOS 482 WH. Chladnička je spotrebič, ktorý vám musí stopercentne vyhovovať po všetkých stránkach. Teda nielen po stránke spotreby a technických parametrov, ale aj

z praktického hľadiska. Čo sa týka veľkosti i rozvrhnutia musí byť taká, akú potrebujete. A pretože chladnička je najčastejšie umiestnená v kuchyni, ktorú takto dotvára, dôležitú úlohu zohráva aj jej vzhľad. Je chladnička Candy CCTOS 482 WH taká?

Candy-CCTOS-482-WH-lednice-1024x1000

Dizajn a prevedenie

Chladnička Candy CCTOS 482 WH patrí medzi kombinované chladničky. Na rozdiel od drahších modelov tohto typu však rozhodne nemá nijako oslnivý dizajn. Je prostá, rovná a čisto biela. Jediným výraznejším prvkom je kovová rukoväť, ktorá je veľmi pevná, a sme radi, že nie je z plastu. Výhodou je navyše možnosť voľby otvárania dvierok (vľavo alebo vpravo). Nie je to síce extra zaujímavé, musíme ale zvážiť, že účel tejto chladničky tiež nie je úplne bežný. S rozmermi 85 x 48 x 50 centimetrov a cenou, ktorá sa pohybuje okolo 120 €, je to skromná, malá, voľne stojaca chladnička, ktorá sa hodí do hotelových izieb, podnikových kuchyniek alebo do bytov, ale nie do domu, ktorý sa plnohodnotne využíva.

Candy-CCTOS-482-WH-vnútro-300x273

 

Napokon, tomuto zámeru zodpovedá aj jej veľmi skromné ​​vnútorné prevedenie. Jej celkový objem je 87 litrov, z čoho zaberá 10 litrov mraznička a 77 litrov chladnička. Keď odpočítame priestor, ktorý je v praxi nevyužiteľný, alebo ho zaberajú poličky či priehradky, veľa nám toho nezostane. Avšak aj v malom priestore dokázali výrobcovia vnútorné prostredie rozvrhnúť tak, aby bolo pre bežného užívateľa čo najvýhodnejšie. Na ukladanie potravín sú v chladničke umiestnené dve sklenené police s bielym rámčekom, ktorých poloha je nastaviteľná. Tretia polica sa nachádza nad plastovou zásuvkou na ovocie alebo drobné potraviny, tá je však pevne usadená. Okrem toho sú ešte ďalšie tri priehradky na dverách. Dolná slúži na uloženie vyšších fliaš, zvyšné dve sú menšie a hodia sa na uloženie jogurtu alebo, napríklad, horčice. Okrem toho obsahuje chladnička vnútri mechanický termostat a kompresor.

Candy-CCTOS-482-WH-1024x1024

 

Okrem vyššie spomínaného sa môže chladnička pochváliť vnútorným LED osvetlením, ktoré je veľmi dobré pre lepšiu orientáciu pri hľadaní potravín vo vnútri. Okrem toho pri chladničke tiež nájdete dve nastaviteľné nožičky, aby ste mohli vyrovnať jej stabilitu. Je nepríjemné, ak sa vám v chladničke na jednom mieste hromadí voda, alebo ak vám potraviny kĺžu smerom k stene. Ich nastavenie je, vzhľadom k váhe, ktorá činí len 20 kilogramov, pomerne jednoduché. Rovnako nenáročné je aj jej sťahovanie. S ohľadom na jej mobilitu sa nám jej malé rozmery môžu zdať výhodou.Ako sme ale už raz povedali, veľmi výrazne obmedzujú jej využitie. Domov by sme vám ju rozhodne neodporučili, pre bežnú domácnosť jej rozmery nestačia.

Zistiť cenu

Spotreba a technické parametre

 

Aké sú technické parametre chladničky Candy CCTOS 482 WH? Zásadná je pre nás jej spotreba, ktorá súvisí s energetickou triedou. Musíme povedať, že jej údaj na energetickom štítku nás nijako neprekvapil. Patrí do kategórie A+ spotreby energie, čo je medzi dnešnými chladničkami priemer. Znamená to, že nemôžete očakávať žiadne výrazné úspory elektriny. Spotreba uvádzaná výrobcom je 0,307 kilowatthodín, počítané na 24 hodín prevádzky. Prepočítané na rok je to asi 117 kWh elektrickej energie. Ak by bola chladnička drahšia, potom by sa vám jej prevádzka zrejme neoplatila. To našťastie zachraňuje nízka cena. Tá je vzhľadom na spotrebu účinnou kompenzáciou.

Ďalšou vecou, ​​ktorú je pri chladničkách potrebné sledovať, je hlučnosť. Ani tu nevybočuje chladničkaCandy CCTOS 482 WH z priemeru. Intenzita zvuku, ktorý chladnička generuje, je 42 dB, čo je medzi chladničkami čistý priemer. To zhruba zodpovedá bežnému dennému hluku v obytnej štvrti, je to výrazne tichšie než napríklad ľudský hlas alebo práčka. Nemusíte sa teda báť, že by vás nejako prehnane rušila. Z tohto pohľadu chladnička spĺňa svoj účel, ktorý sme načrtli už v prvom odseku našej recenzie. Pokojne môže byť umiestnená do hotelovej izby alebo do chatky v kempe, pretože nebude obyvateľov svojím zvukom rušiť viac, než je nutné.

Candy CCTOS 482 WH -štítok

Úplne unikátnym údajom, charakterizujúcim chladničky, je ich klimatická trieda. O čo ide? Je to veľmi dôležitý údaj pre spotrebu energie aj pre správne fungovanie chladničky. Trieda znamená rozsah teplôt, pri ktorých bude prístroj správne fungovať. Candy CCTOS 482 WH sa radí do kategórie ST (teda subtropická), čo pre ňu v praxi znamená toľko, že okolitá teplota sa musí pohybovať v rozsahu 18 – 38 °C. Prekročenie hranice, či už hornej alebo dolnej, môže znamenať poruchovosť a horšiu kvalitu chladenia. Ak je v okolí teplejšie, dôjde k výraznému zhoršeniu prevodu tepla vo vnútri a tým je zapríčinená vyššia teplota v chladničke. Naopak, príliš nízka teplota okolia vedie k zhustnutiu oleja kompresora, čím môže dochádzať k poškodeniu.

Čo by sme pri výbere tiež nemali prehliadnuť, je akumulačná doba. Tá určuje, ako dlho vydržia potraviny v mrazničke zmrazené, keby bola náhodou chladnička odpojená od zdroja. Bežne sa pohybuje od desať hodín vyššie. Pri tomto modeli dosahuje celkom trinásť hodín, čo je na takto malú chladničku slušné, inak by nám to však pripadalo málo. Pri bežnej krátkej poruche alebo ak vypadne prúd napríklad pri búrke, nič sa nestane, ale keď budete musieť volať technika a čakať do druhého dňa, potom nastáva problém.

Candy-CCTOS-482-WH-detail

Dôležité funkcie a technológie

V súvislosti s touto chladničkou o funkciách veľa povedať nemôžeme. Chladnička Candy CCTOS 482 WH sa nimi príliš nevyznačuje. Chýbajú aj také veci, ako je detská poistka alebo nenámrazový systém. Jediné, čo pri tejto chladničke nájdeme, je funkcia automatického odmrazovania. Táto funkcia vám umožňuje ušetriť veľa času a starostí s odmrazovaním, pretože vnútorná teplota je automaticky regulovaná tak, aby nedošlo k vzniku námrazy. Viac však od takto lacnej chladničky nemôžeme očakávať.

Zistiť cenu

8.6 Total Score
Konečný verdikt

Ako by sme teda chladničku Candy CCTOS 482 WH ohodnotili? Pre nás ide o model, ktorý má veľmi úzke využitie. Do bežnej domácnosti, ako musíme opäť opakovať, sa nehodí. Nezodpovedajú tomu ani jej technické parametre, ani rozmery, ani absencia mnohých bežných funkcií. Hlučnosť, spotreba aj akumulačná doba, to je viac-menej priemerné. Avšak za veľmi nízku cenu môžeme túto chladničku s čistým svedomím odporučiť napríklad hotelierom, ktorí zariaďujú izby, alebo majiteľom autokempingov, skrátka všade tam, kde sa nebýva dlhodobo, a kde nemusia chladničky pojať veľké množstvo potravín. Tam sa bude perfektne hodiť. Ale pre domácnosť by sme volili nejaký väčší a drahší model.

Spotreba
8.5
Hlučnosť
9
Priestrannosť
7.8
Pomer cena/kvalita
9.2
VÝHODY
  • Mobilita
  • Nastaviteľné nožičky
  • Nízka cena
NEVÝHODY
  • Využitie obmedzené priestorom
  • Absencia základných funkcií
  • Priemerná spotreba
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk