Chladnička LG GBB59SWRVS : Recenzia

Medzi chladničky, ktoré sa radia medzi tie lepšie čo sa týka funkcií a použitých technológií, patrí tiež chladnička, ktorú budeme dnes recenzovať, chladnička LG GBB59SWRVS. Technologické a funkčné vybavenie chladničiek najmä v posledných rokoch prekvapivo vzrástlo. Automatické odmrazovanie, systém NoFrost, antibakteriálna ochrana alebo varovná signalizácia, to je len zlomok toho, čo pri dnešných chladničkách nájdeme v základnom vybavení. Čo to ale znamená a ako sa v tom vyznať?

LG-GBB59SWRVS-vnútro

Dizajn a prevedenie

Kombinovaná chladnička LG GBB59SWRVS patrí medzi voľne stojace chladničky. Jej dizajn je veľmi prostý, čo je pre spotrebiče od LG typické. Pri totálnej absencii ostrejších hrán a efektne vyriešenému systému otvárania dverí (chýba tu rukoväť, otvárajú sa priehlbinami v spodnej strane dverí chladničky a v hornej strane dverí mrazničky) však hodnotíme jej tvar ako veľmi pekný. Celá chladnička je bielej farby, jej jednotu však narúša logo spoločnosti v pravom hornom rohu a práve tmavé priehlbiny pre otváranie dvierok. To sa nám celkom páči a chladnička podľa nás bude pre vašu kuchyňu ozdobou. Navyše disponuje možnosťou zmeny strany otvárania dverí, čo je dobrá vychytávka, ak máte okolo chladničky málo priestoru. Jednoducho si zvolíte, čo je pre vás výhodnejšie.

LG-GBB59SWRVS-detail-2

S radosťou môžeme konštatovať, že chladnička je pomerne rozmerná. Pri výške 190 centimetrov, šírke 59,9 centimetrov a hĺbke 66,5 centimetrov sa môže pochváliť tromi stovkami litrami čistého objemu. Len rozdelenie mohlo byť trochu lepšie, objem chladničky je 225 litrov, objem mrazničky 75 litrov. Oproti chladničke je malý, trochu väčší objem by jej neuškodil. No veľmi dobre vyzerá využitie priestoru. Mraznička  obsahuje tri zásuvky, z ktorých horná a spodná sú rovnako vysoké a prostredná je o niečo vyššia. Chladnička obsahuje vyladenú priehradku na ovocie a zeleninu technológie Moist Balance Crisper. Tá má na povrchu mriežkovaný kryt, na ktorom sa zachytáva a zráža vlhkosť z uložených potravín. Vďaka tomu je vnútri udržiavaná správna úroveň vlhkosti, ovocie a zelenina vydrží dlhšie. Okrem toho obsahuje chladnička tri ďalšie priehradky na potraviny.

Priestor na dverách však mohol byť využitý o niečo lepšie. Nechýba tu vysoká priehradka na nápoje, ani dve ďalšie priehradky na mliečne výrobky alebo na vajcia. Jedna navyše by sa ale hodila a umiestniť by sa na dvere dala. To je ale iba malý nedostatok, inak nie je vnútorný priestor zle vyriešený. Navyše veľkou prednosťou chladničky je jej invertorový lineárny motor a invertorový lineárny kompresor. Tieto dve zariadenia stoja za dlhou životnosťou chladničky, ale aj za nízkou hlučnosťou. Navyše to pomáha udržiavať vnútri optimálnu teplotu a klímu, aby potraviny vydržali dlhšie čerstvé.

LG-GBB59SWRVS-vnútro

Spotreba a technické parametre

Čo je pri chladničkách veľmi dôležité, to sú jej parametre. Často sa rozhodujeme na základe vzhľadu, ale ten je až druhoradý, na to pri výbere nezabúdajte. Tým najzásadnejším údajom, ktorý by nás mal zaujímať, je energetická trieda a hodnota spotreby. Spoľahnúť sa len na slovo výrobcu, že je chladnička šetrná, nestačí. Z toho pohľadu nás chladnička LG GBB59SWRVS zase až tak neoslnila. Príslušnosť k energetickej triede A + by sa mohla zdať dobrá, ale opak je pravdou. Najlepšie chladničky patria k triede A ++ a A +++. Táto kategória radí nami skúmaný spotrebič do priemeru. Priemerná ročná spotreba 290 kWh síce nie je tak hrozná, ale ak by sa výrobca na úsporu energie zameral trochu viac, dala by sa ešte znížiť.

Zistiť cenu

Na druhej strane, veľkou prednosťou chladničky LG GBB59SWRVS je hlučnosť. Zvuk, ktorý je týmto spotrebičom generovaný, nepresiahne hranicu 37 dB. To je nadpriemerné číslo, ktorým sa môže pochváliť len málo modelov. Priemer sa pohybuje medzi 40 – 44 decibelmi, takých modelov je najviac. Je to opäť pomerne dôležitý údaj. Musíte si uvedomiť, že chladnička bude zapnutá celý deň, teda ju budete tiež celý deň počúvať. A určite nechcete, aby vám celý byt napĺňal hluk a nedal vám ani chvíľu pokoja. Z tohto pohľadu sa nám práve táto chladnička javí ako dobrá voľba.

LG GBB 59SWRVS-štítok

Dôležité sú tiež parametre, ktoré vypovedajú o účinnosti chladničky a o jej fungovaní. Tým hlavným je mraziaca kapacita. Tá nám hovorí, aké množstvo potravín je mraznička schopná zmraziť za dvadsaťštyri hodín. Pri tejto chladničke je to celých 9 kilogramov potravín, čo už je dobré číslo. Akumulačná doba, teda čas, počas ktorého zostanú potraviny zmrazené pri poruche alebo výpadku prúdu, je 16 hodín. Značí to dobrú úroveň izolácie a tesnenie chladničky, ktorá je takto chránená pred vonkajším teplom. Veľkú úlohu tu zohráva aj klimatická trieda tejto chladničky. O tomto údaji, rovnako ako o ostatných, sa môžete dočítať viac na titulnej stránke. Každopádne tu nám bude stačiť si povedať, že sa jedná o ideálne rozmedzie vonkajšej teploty. V prípade chladničky LG GBB59SWRVS hovoríme o klimatickej triede SN – T, teda o vhodných teplotách od 10 do 43 °C. Je to absolútne maximálny rozsah, aký možno dosiahnuť.

Dôležité funkcie a technológie

To, čo dnešnú chladničku odlišuje od starších modelov a čo ju dostáva do nadpriemeru, je technologická výbava. Tá je dnes na úplne inej úrovni, než bola pred nejakými piatimi, šiestimi rokmi. A platí to aj pre chladničku LG GBB59SWRVS. Jej výrobcovia sa zamerali predovšetkým na to, aby bola udržaná kvalita a čerstvosť potravín po čo najdlhšiu dobu. To sa darí vďaka antibakteriálnej ochrane chladničky a tiež vďaka technológii NatureFRESH. Špeciálne priehradky (predovšetkým tá na ovocie), zvláštny konvertor a systém chladenia Multi Air Flow zaisťujú neobvyklú cirkuláciu vzduchu. Chladný vzduch je totiž do chladničky vháňaný niekoľkými prieduchmi, čím je vnútorný priestor chladený rovnomerne, navyše sa bráni hromadeniu vlhkosti. Navyše je tak zaistená rýchlejšia obnova vnútornej teploty chladničky po každom otvorení.

LG-GBB59SWRVS-detail

U výrobkov značky LG tiež nemôže chýbať technológia rýchlej diagnostiky Smart Diagnosis. Stačí využiť smartfón, prepojiť s ním spotrebič, a pri kontrole ľahko objavíte príčinu poruchy. Rovnako vám systém ukáže ideálne riešenie, nebudete teda volať servis zbytočne. To, že niečo nie je v poriadku, vám potom oznámi varovný signál. Okrem týchto vychytávok sa pri chladničke stretneme aj s funkciou Total No Frost. Bežne je totiž nutné chladničku odmrazovať. Tento systém však bráni tvorbe námrazy optimalizáciou vnútornej teploty, takže ušetríte veľa času, ktorý by ste museli venovať odmrazovaniu.

Zistiť cenu

9.1 Total Score
Konečný verdikt

Chladnička LG GBB59SWRVS sa nám veľmi páči z hľadiska dizajnu aj zo stránky technologickej. Je pekná, vybavená a prepracovaná. Má veľmi dobrú úroveň hlučnosti a maximálne rozpätie vhodných vonkajších teplôt. Skvelou výhodou je systém Smart Diagnosis, a tiež maximálna starostlivosť o uložené potraviny vďaka technológii NaturaFRESH. Dojem nám kazí len príslušnosť k energetickej triede A +, čakali by sme viac, a tiež drobné nevýhody vo vnútornom rozložení chladničky. Práve tieto detaily chladničke chýbajú na to, aby sme ju mohli zaradiť o niečo vyššie.

Spotreba
8.5
Hlučnosť
9.6
Priestrannosť
9.1
Pomer cena/kvalita
9
VÝHODY
  • Veľmi tichá prevádzka
  • Antibakteriálna ochrana
  • Technologická výbava
  • Signalizácia
NEVÝHODY
  • Energetická trieda iba A+
  • Málo využité miesto na dverách
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk