Chladnička LG GBB60PZGFS : Recenzia

Chladnička LG GBB60PZGFS sa cenou aj parametrami radí medzi modely, ktoré by sme ovenčili vo všetkých smeroch predponou „naj“. To je pre výber chladničky veľmi dobrý začiatok. Pozrime sa spoločne, čo to konkrétne znamená, a ako si chladnička LG GBB60PZGFS vedie v ohľadoch, ktoré možno hodnotiť.

LG-GBB60PZGFS-detail-2

Dizajn a prevedenie

Chladnička LG GBB60PZGFS patrí medzi klasické voľne stojace kombinované chladničky. Svojim jedinečným a elegantným dizajnom sa radí medzi to lepšie, čo nám tento typ chladničiek ponúka. Je veľmi prostá, bez výraznejších ozdobných prvkov, to ale nemusí byť na škodu, naopak. V jednoduchosti je sila. Navyše nemá žiadne hrany, čo by jej uberali na kráse, jej krivky sú jemné a decentné. Prevedenie chladničky je nerezové, vo farbe Platinum Silver. Okrem dvoch vreckovitých rukovätí na otváranie dverí a znaku spoločnosti LG, ktorá je výrobcom tejto chladničky, tu už nič iné nenájdeme. Rozhodne to ale nebude pre vašu kuchyňu na škodu, naopak. Chladnička takto ľahšie zapadne do každej kuchyne, bez ohľadu na jej ďalšie príslušenstvo a bez ohľadu na jej štýl. A zvlášť moderné domácnosti naopak ocenia, že nejde o ďalšiu bielu kocku, akými sú bežné chladničky, a že je niečím zaujímavá. Je len škoda, že jej chýba úprava proti odtlačkom prstov.

LG GBB 60PZGFS

Veľkou výhodou chladničky je možnosť zmeny strany otvárania dverí. V prípade, že by vám spotrebič plne nezapadal do kuchyne a otvorené dvere chladničky by vám  zavadzali v prístupe ku kuchynskej linke, stačí jednoducho zmeniť otváranie zľava doprava. Vnútorný priestor chladničky je riešený veľmi zaujímavo a podľa nás pre užívateľov veľmi prakticky. Rozdelenie je viac-menej bežné, 250 litrov pripadá na chladničku a 93 litrov na mrazničku. Z toho nám vychádza úplne nadpriemerný celkový objem chladničky, celých 343 litrov. Tomu zodpovedajú aj rozmery chladničky, ktoré sú výrazne väčšie, než na aké sme zvyknutí. Najmä výška, presahujúca dva metre, je priestorovo veľmi výrazná. Mohla by to byť však za určitých okolností tiež nevýhoda. S touto chladničkou sa bude oveľa horšie prechádzať dverami, manipulovať a bude potrebné mať na ňu veľa miesta, hoci šírku (59,5 centimetra) a hĺbku (65 centimetrov) už môžeme považovať za priemer.

Späť ale k rozloženiu chladničky. Mraznička obsahuje tri rôzne veľké priehradky Freezing Zone. Horné a dolné sú rovnaké, prostredná je o niečo väčšia. Chladnička už je zaujímavejšia. Na jej dne nájdeme dve priehradky obsahujúce špeciálne technológie – spodná Fresh Converter na ryby a mäso, a horná Fresh Balancer na ovocie a zeleninu. Obidve by mali vaše potraviny udržať oveľa čerstvejšie a sviežejšie, než keby boli umiestnené na inom mieste chladničky. Nad nimi nasledujú tri police z tvrdeného skla s kovovým dekorom, dve pevne umiestnené a jedna sklopná, nastaviteľná. Nechýba ani drôtený držiak na fľaše. Najlepšie na fľaše vína, ktorých sa tam zmestí až päť. Ostatné fľaše môžete s pokojným svedomím umiestniť do priehradky na dverách, ktorá je na to priamo určená. Nad ňou sú dve priehradky, do ktorých môžete uložiť napríklad mliečne výrobky. Na vrchu dverí nechýbajú uzatvárateľné boxy na vajcia.

LG-GBB60PZGFS-vnútro-780x1024

Spotreba a technické parametre

Technické parametre sú pre chladničku úplne najpodstatnejšie. Ako sa darí chladničke LG GBB60PZGFS, ak sa pozrieme na jej technickú stránku? Podľa nás veľmi dobre. Zamerajme sa najprv na spotrebu chladničky. Tá je kľúčová pre to, aby sme mohli chladničku považovať za špičkovú. Znamená to, že bude úsporná a nebudete zbytočne utrácať peniaze za elektrinu. Energetická trieda tejto chladničky je najvyššia, jedná sa o A +++ chladničku. Priemerná ročná spotreba tomu plne zodpovedá, 178 kWh. To je špičkový údaj, s ktorým na trhu táto chladnička len ťažko nájde konkurenciu. Skvelá je aj jej hlučnosť. Pri prevádzke generuje tento spotrebič hluk len 37 dB, s čím sa stretneme len pri niekoľkých vyvolených chladničkách. Znamená to, že ju v domácnosti takmer nepočujete. Pre predstavu, takú hodnotu nameriame napríklad v noci v obytnej mestskej štvrti.

LG GBB 60PZGFS -štítok

Pre správne fungovanie chladničky by ste si mali strážiť jej klimatickú triedu. Tá vám hovorí, aké je ideálne rozpätie vonkajších teplôt, respektíve pri akých teplotách bude chladnička fungovať dobre a bez rizika poruchy. Ak prekročíte maximálnu teplotu, nebude už výkon chladničky dostačujúci a chladenie nebude funkčné. Naopak, ak bude teplota okolo chladničky nižšia, môže dôjsť k nadmernému zhustnutiu prevádzkovej kvapaliny a motor sa môže zadrhnúť. To je potom veľmi nepríjemná situácia. Táto chladnička má našťastie rozpätie veľmi široké, jej klimatická trieda v sebe zahŕňa všetky kategórie, teda SN-N-ST-T. Číslom by sme to vyjadrili ako rozmedzie teplôt 10 až 43 °C.

Čo sa týka prevádzky chladničky LG GBB60PZGFS, jej kvality a účinnosti, tam už je to trochu horšie. Kapacita mrazenia, ktorá vám hovorí, aké množstvo potravín zvládne chladnička zmraziť za dobu jedného dňa, je síce ešte celkom dobrá, celých desať kilogramov za dvadsaťštyri hodín (čo je údaj oveľa lepší, než s akým sa stretneme u lacných chladničiek), chladničky tejto cenovej kategórie ju však majú často ešte vyššiu. Akumulačná doba, ktorá dosahuje iba 16 hodín, potom určite špičková nie je. V prípade poruchy by vaše jedlo vydržalo v zmrazenom stave len  tento čas, potom by, ako sa hovorí“prišlo k sebe“. A nezabudnite, že ak by došlo k poruche napríklad o šiestej večer, opravár k vám príde najskôr na druhý deň počas dopoludnia, čo je veľmi na hrane.

Zistiť cenu

Dôležité funkcie a technológie

Predchádzajúce zlyhanie chladničky LG GBB60PZGFS snáď vyváži jej funkčná a technologická výbava. Začnime tým, čo má priamy vplyv na jej fungovanie. Tým najzásadnejším je systém Multi Air Flow. Ten zaisťuje rovnomerné prúdenie vzduchu v chladničke a teda aj rovnomerné rozloženie vlhkosti a teploty v chladničke. Na tom sa podieľa aj špeciálne NatureFresh chladenie. Vďaka tomuto systému je chladný vzduch do chladničky vháňaný niekoľkými prieduchmi a dochádza k lepšiemu rozloženiu teploty. Spoločne so špeciálnymi zásuvkami Fresh Balancer (umožňuje udržanie stabilnej úrovne vlhkosti) a Fresh Converter (umožňuje udržanie stabilnej úrovne teploty, nižšej ako vo zvyšku chladničky) to zabezpečuje zachovanie maximálnej kvality potravín. To všetko spoločne vytvára technológiu NatureFresh, ktorou sa spoločnosť LG pri svojich chladničkách vyznačuje.

LG-GBB60PZGFS-detail-3

Veľmi sa nám páči prítomnosť Super mrazenie. V prípade, že vložíte do mrazničky čerstvú potravinu, nedôjde vplyvom toho k zvýšeniu teploty, a tým pádom k roztopeniu už uskladnených potravín. Okrem toho sa pri chladničke stretneme aj so systémom Total No Frost, ktorý bráni vzniku námrazy. Vďaka nemu vám odpadá starosť s odmrazovaním chladničky. Antibakteriálna ochrana vás zase zbavuje starostí s baktériami a mikroorganizmami, ktoré by mohli infikovať vaše jedlo a tým nepríjemne pôsobiť na vaše zdravie. Navyše chladnička disponuje systémom akustických signálov, upozorňujúcich na otvorené dvere chladničky i mrazničky. A na záver by sme ešte mali spomenúť jednu z technológií, ktoré sú typické pre chladničky LG, a síce Smart Diagnosis. Tá vám umožňuje, vďaka stiahnutej aplikácií do smartfónu, ľahko vykonať diagnostiku chladničky pri poruche na základe prehraného tónu. Navyše vám odporučí tiež vhodné riešenie.

Zistiť cenu

9.5 Total Score
Konečný verdikt

Ako by sme teda chladničku zhodnotili? Chladnička LG GBB60PZGFS je k dispozícii za približne 680 €. To nie je práve málo. Za túto cenu však dostanete spotrebič, ktorý bude ozdobou vašej kuchyne, s pekným vzhľadom, efektívne využitým vnútorným priestorom a skvelými hodnotami hluku a spotreby. Pravdaže, niektoré parametre, ako napríklad mraziaca kapacita alebo akumulačná doba, nie sú tak dobré, ako by sme čakali, ale prítomnosť mnohých funkcií a technológií (NatureFresh, SmartDiagnosis, Total No Frost) to snáď dokáže vyvážiť. Pre náročnejších zákazníkov, ktorí sa neboja do chladničky investovať, by sme tento model rozhodne odporučili.

Spotreba
9.7
Hlučnosť
9.6
Priestrannosť
9.4
Pomer cena/kvalita
9.3
VÝHODY
  • Energetická trieda A+++
  • Hlučnosť iba 37
  • Smart Diagnosis
  • Priestranná chladnička
  • Široká klimatická trieda
NEVÝHODY
  • Výška viac ako dva metre
  • Priemerná akumulačná doba
  • Vysoká cena
  • Chýbajúca úprava proti odtlačkom prstov
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk