Chladnička Whirlpool ART 9811 / A ++ SF : Recenzia

Chladnička Whirlpool ART 9811 / A ++ SF patrí medzi typické vstavané chladničky. Ich veľkou výhodou je, že nemusíte riešiť ich dizajn, a že vďaka zabudovaniu do kuchynskej linky stopercentne zapadnú do vašej kuchyne. Ich výber má ale určité svoje špecifiká, na ktoré by sme sa mali spolu pozrieť.

Dizajn a prevedenie

Kombinovaná vstavaná chladnička Whirlpool ART 9811 / A ++ SF patrí medzi vyššiu triedu vstavaných chladničiek. Keďže je určená na dokonalé zabudovanie do kuchynskej linky, nie je absolútne potrebné riešiť jej dizajn. Aj tak sa schová za dvierka vašej skrinky, takže je to jedno. Len si pri zapracovaní chladničky dajte pozor, aby ste okolo nej nechali určitý priestor, nemala by tesne priliehať ku skrinke. Neodpustíme si tu odporúčanie, aby ste k inštalácii chladničky do kuchynskej linky využili odborníkov, ktorí s tým majú skúsenosti. To sme ale trochu odbočili, vráťme sa k nami skúmanej chladničke.

Whirlpool-ART-9811A-SF-detail-2

Čím menej nás totiž zaujíma dizajn, o to dôležitejšie sú rozmery. Tie nám totiž môžu výber veľmi výrazne zúžiť, je bežné vyberať chladničku podľa veľkosti skrinky, nie naopak. V tomto prípade teda vedzte, že chladnička má výšku 193,5 centimetra, šírku 54 centimetrov a hĺbku 54,5 centimetra. Ak vás zaujíma hmotnosť kvôli nosnosti skrinky, potom vám môžeme povedať, že chladnička patrí medzi ľahšie, váži len 57 kilogramov. Samozrejmosťou je pri chladničke osvetlenie, výhodou je zmena otvárania dverí. Kladne hodnotíme dĺžku elektrického kábla, ktorá dosahuje takmer dva a pol metra.

Pozrime sa, ako vyzerá chladnička vo vnútri. To je totiž pre výber rozhodujúce, chladnička vám musí vyhovovať a byť pre vás pohodlná. Chladnička Whirlpool ART 9811 / A ++ SF má objem 308 litrov, rozloženie je nasledovné: 228 litrov pripadá na chladničku, 80 litrov na mrazničku. To nie je zlý pomer. Mraznička samotná je rozdelená do troch rôzne veľkých priehradiek. Prostredná je výrazne väčšia ako tá spodná, horná priehradka je zase výrazne menšia a hodí sa napríklad pre ukladanie zmrzliny alebo pizze. Chladnička je riešená zaujímavejšie. V jej spodnej časti nájdeme zásuvku na ovocie a zeleninu, ktorej strop tvorí pevne umiestnená sklenená polica. Ďalšie štyri police sú nastaviteľné. Plne využitý je tiež priestor na dverách chladničky, kde nájdete vysokú priehradku na fľaše. Nechýba ani uzatvárateľný box na maslo alebo vajíčka a dve priehradky na mliečne výrobky alebo dochucovadlá. Tu sme ale objavili nevýhodu. Na fľaše s kečupom alebo mliekom sú tieto priehradky jednoducho nízke. Keby bola namiesto dvoch iba jedna, bolo by to možno lepšie.

Whirlpool-ART-9811A-SF-detail-3

Spotreba a technické parametre

Vstavaná chladnička Whirlpool ART 9811 / A ++ SF vyniká nad ostatnými chladničkami predovšetkým svojou hlučnosťou. Tá je iba 35 decibelov, čo je úplne špičkové číslo a ťažko sa stretnete s chladničkou, ktorá by dosahovala lepšiu úroveň hlučnosti. Pre porovnanie, je to podobné ako bežný hluk v noci v okrajovej časti mesta. Niečo, čo takmer nepostrehnete. A ak má byť chladnička zapnutá celé dni, čo musí byť, potom budete po čase za takú hodnotu hlučnosti veľmi radi.

Horšie je to so spotrebou. Táto chladnička totiž patrí len medzi priemerne úsporné modely energetickej triedy A ++. Nie je to síce najhoršie, ale na trhu je tiež rad chladničiek kategórie A s tromi plus, ktoré ponúkajú maximálnu úspornosť. Pre orientáciu, pri tejto chladničke znamená jej energetická trieda priemernú ročnú spotrebu asi 250 kWh. Keby spadala o triedu vyššie, potom by bola spotreba len niečo okolo dvoch stoviek.

Whirlpool-ART-9811A-SF-detail-300x300

Zistiť cenu

Klimatická trieda chladničky sa nám páči, pretože nemôže byť lepšia. Je maximálne široká, to znamená, že zahŕňa všetky kategórie SN-N-ST-T a ideálne rozpätie teplôt, pri ktorých bude chladnička správne a bez rizika poruchy fungovať, je 10 až 43 °C. Je to najväčšie možné rozpätie, a znamená to pre vás v praxi to, že nemusíte teplotu riešiť. Málokedy máte doma menej ako 10 stupňov Celzia alebo naopak viac ako 43 stupňov Celzia. To znamená dobrú izoláciu chladničky. Tej zodpovedá navyše aj akumulačná doba, teda čas, počas ktorého zostane vaše jedlo zmrazené v prípade poruchy. Pri tejto chladničke dosahuje 19 hodín, čo je pekný priemer.

Na záver by sme sa mali pozrieť na mraziacu kapacitu. To je údaj, ktorý sa týka množstva potravín, ktoré dokáže chladnička zmraziť za jeden deň. Priemer je niekde medzi štyrmi a desiatimi kilogramami za dvadsaťštyri hodín. Bohužiaľ, v tomto prípade musíme povedať, že táto chladnička sado priemeru nezmestí, hoci len o kúsok. Jej mraziaca kapacita Whirlpool ART 9811 / A ++ SF je o niečo nižšia, iba 3,5 kilogramu za deň. To je málo.

Whirlpool-ART-9811A-SF-detail-4-300x183

Dôležité funkcie a technológie

Moderné chladničky nie sú iba nástroje určené na chladenie potravín. Ich význam  tkvie aj v tom, aby udržali jedlo krásne čerstvé dlhší čas. Na to slúžia mnohé technológie. S akými sa stretneme pri chladničke Whirlpool ART 9811 / A ++ SF? Predovšetkým je to technológia šiesteho zmyslu, ktorá je pre spotrebiče Whirlpool typická. A to nielen pre chladničky, ale aj pre práčky alebo napríklad sušičky. Vďaka tejto technológii a systému senzorov vnútri chladničky je neustále snímaná vlhkosť a teplota vzduchu vo vnútri. Ten je pomocou ventilátora rovnomerne distribuovaný, a je tak zabezpečené jeho rovnomerné rozloženie. To je pre fungovanie senzorov kľúčové. Vďaka takýmto snímačom je potom možné udržiavať za všetkých okolností danú úroveň oboch týchto parametrov.

Sme veľmi radi, že pri tejto chladničke nájdeme antibakteriálnu ochrannú technológiu. Súčasťou chladničky je totiž špeciálny filter, ktorým prechádza vzduch, obsiahnutý vo vnútri chladničky. Ten vychytá všetky prachové aj choroboplodné častice a nečistoty. Výrazne tak predlžuje životnosť vašich potravín a chráni vaše zdravie. Osobne si myslíme, že takáto technológia by mala byť základným vybavením všetkých chladničiek. Veľmi príjemným zistením pre nás bola aj prítomnosť StopFrost systému odmrazovania.

Zistiť cenu

9.4 Total Score
Konečný verdikt

Chladnička Whirlpool ART 9811 / A ++ SF, ktorú sme dnes recenzovali, sa nám veľmi pozdáva. Patrí medzi vstavané chladničky, ktoré majú pomerne univerzálne rozmery, s ktorými nie je jej zabudovanie ťažké. Vnútorné rozloženie nie je zlé, ale niektoré detaily by to chcelo ešte doladiť. Zato sa ale môže chladnička pochváliť špičkovou hlučnosťou 35 dB, slušnou spotrebou (vďaka prítomnosti v energetickej triede A ++) a širokou klimatickou triedou. Snáď len mraziaca kapacita by mohla byť lepšia. Pokročilejšie funkcie chladničke chýbajú, ale nájdeme tu to, čo je pre dobré fungovanie zásadné - antibakteriálnu ochranu, šiesty zmysel a systém odmrazovania. Rozhodne ju teda môžeme všetkým bežným užívateľom s pokojným svedomím odporučiť, cena cez 500 – 599 € nie je v tomto prípade prehnaná

Spotreba
9.1
Hlučnosť
9.8
Priestrannosť
9.5
Pomer cena/kvalita
9.2
VÝHODY
 • Nie je nutné riešiť dizajn
 • Extrémne tichá prevádzka
 • Veľký vnútorný priestor
 • Antibakteriálna ochrana
NEVÝHODY
 • Podpriemerná mraziaca kapacita
 • Zlé vnútorné usporiadanie
 • Veľmi stručný návod na použitie
Vložte recenziu  |  Read reviews and comments

2 komentáre
Show all Highest Rating Lowest Rating Vložte recenziu
 1. Reply
  Viki 22.08.2018 at 07:31

  Dobrý deň, na základe niektorých recenzií užívateľov táto chladnička vôbec nespĺňa deklarovanú max. hlučnosť 35db a neodporúčajú do kuchýň spojených s obývacou miestnosťou. Vy ste aj testovali tú chladničku počas chodu? Alebo ste recenziu písali na základe udávaných údajov? Nič v zlom, len potrebujem vedieť tú hlučnosť reálnu, lebo ak neplatí to čo udávajú, to bude u nás doma hotová katastrofa. Za odpoveď vopred ďakujem.

  • Reply
   Odborná redakcia 22.08.2018 at 12:06

   Dobrý deň, recenzie robíme na základe údajov na energetickom štítku, čo je dôveryhodný orientačný prostriedok. Pravdivosť údajov kontrolujú a normy určujú v orgánoch EÚ a samozrejme kontrolujeme aj reakcie, skúsenosti a postrehy samotných užívateľov. Pochopiteľne, môže sa stať, že daný výrobok niekomu nevyhovie, ale dbáme na vysoké hodnotenia. Na druhej strane hlučnosť chladničky ovplyvňuje mnoho faktorov v samotnej domácnosti. Chladnička musí byť v prvom rade vhodne a vyvážene umiestnená. Mala by byť stabilná, rovnomerne postavená na všetky štyri nohy a v žiadnom prípade pri ňu neumiestňujte mikrovlnú rúru, rúru na pečenie, alebo iný spotrebič ktorý ju môže zahrievať. To ju prinúti výraznejšie chladiť a okrem iných rôznych negatívnych dopadov bude aj hlučnejšia. Takisto sa hlučnosť zvyšuje aj vekom prístroja. Pomôcť zmierniť prenos hluku do najbližších priestorov môžu koberce či závesy. Ďakujeme za váš postreh a dúfame, že budete s konečným výberom spokojná.

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk