Nejlepšie drony 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najlepšieho dronu.
 • Zvoľte na základe letových vlastností, dosahu signálu a pomeru cena/kvalita.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Drony bez pozadí

TOP drony roku 2019

Do 400 eur Do 800 eur Do 1 200 eur Do 1 600 eur Do 1 600 eur
RCobchod SJ70W DJI – Mavic Air DJIM0254B DJI - Mavic Air FLY MORE COMBO DJIM0254CR DJI Mavic 2 PRO – DJIM0258 DJI Phantom 4 PRO+ Obsidian
Ovládanie
91 %
Desing
94 %
Záznam
89 %
Cena/kvalita
93 %
Ovládanie
92 %
Desing
96 %
Záznam
93 %
Cena/kvalita
92 %
Ovládanie
97 %
Desing
96 %
Záznam
95 %
Cena/kvalita
95 %
Ovládanie
98 %
Desing
93 %
Záznam
96 %
Cena/kvalita
95 %
Ovládanie
98 %
Desing
98 %
Záznam
99 %
Cena/kvalita
94 %
92%
93%
96%
96%
97%
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Úvod

Dron, populárne, diaľkovo ovládané, bezpilotné lietadlo. Predtým vojenská technológia, dnes obľúbená hračka, nástroj zárobku alebo výskumu v mnohých odboroch. Ich príchod na trh bol revolučný. Drony ponúkajú nepreberné množstvo príležitostí a ich využitieje takmer nekonečné. Či už ide o voľnočasovú aktivitu, nástroj na natáčanie panorám, zážitkov alebo iných videí, fotografovanie, prenos informácií, a tak ďalej. Využitie si tak drony určite nájdu. Ako si ale vybrať ten správny práve pre vaše potreby? Pripravili sme pre vás článok, ktorý vám problematiku dronov priblíži, predstaví vám tie najlepšie z nich v jednotlivých cenových kategóriách a snáď vám s výberom pomôže.

back to menu ↑

Základné delenie dronov

Predstavme si hneď na úvod základné typy dronov, s ktorými sa pri výbere môžete stretnúť. Parametrov pre výber je iste nespočetne veľa, je však dobré vedieť dopredu hlavné kategórie, a čo v nich hľadať. Ak viete, čo si pod jednotlivými pojmami predstaviť, môžete sa vo svojich znalostiach utvrdiť, alebo rovno prejsť k výberu tých najlepších dronov. Ak neviete alebo tápate, prosím, nechajte nás vrhnúť trochu svetla na vami neprebádané územie.

Indoor proti outdoordronom

Prvotné delenie dronov je podľa prostredia, pre ktoré sú svojimi konštrukčnými parametrami určené. Už z nadpisu viete, že ide o indoor a outdoordrony. Vyplýva z toho teda, že dron je buď určený na lietanie vo vnútri, v uzavretom priestore, alebo vonku, pod šírym nebom. Povedzme si v rýchlosti, aké sú základné parametre oboch z nich.

 • Indoordrony – Väčšinou sú menšie, ľahšie, prevažne z lacnejších materiálov, neponúkajú veľké množstvo funkcií, ak vôbec nejaké, logicky sa tak vyznačujú nižšou cenou. Povedzme, že je to skôr hračka než plnohodnotný dron.
 • Outdoordrony – Väčšie, ťažšie, teda stabilnejšie vo vzduchu a podstatne odolnejšie poškodeniu, z kvalitnejších materiálov, ponúkajú rad funkcií, to všetko sa ale podpisuje na ich cene.

Nenechajte sa ale vždy týmto delením zmýliť. Aj údajne outdoorové drony nižšej hmotnosti a menších rozmerov môžu mať s lietaním vonku problémy. Pri pokojných poveternostných podmienkach sa to môže podpísať napríklad len na kvalite záznamu z letu, kedy nebude kamera dostatočne stabilizovaná a záber preto bude, povedzme, rozklepaný. Pri vetre už môžu mať také drony problémy aj s letom samotným. Ľahké drony majú spravidla problém lietať proti vetru, čo vás môže stáť prinajmenšom menšiu prechádzku, prinajhoršom aj dron samotný.

Ďalším problémom niektorých takzvaných outdoorových dronov môže byť malý dosah signálu. To sa za svojím outdoorovým dronom buď veľa nabeháte, alebo sa veľmi nepreletíte. Samozrejme, záleží na použití dronu, ak chcete točiť zábery len vo svojej blízkosti, nie je pre vás kratší dosah signálu problém. Krátky dosah signálu tak nutne nevylučuje dron z kategórie outdoor, len ale automaticky nepočítajte s možnosťou lietať niekoľko kilometrové vzdialenosti.

Drony podľa počtu vrtúľ

Ďalšie základné delenie dronov môžeme urobiť podľa počtu vrtúľ, ktorými stroj disponuje. Rozlišujeme tak štyri kategórie, hoci drony so štyrmi vrtuľami sú očividne v presile.

 • Trikoptéry – drony s tromi vrtuľami. Obratné, ale prevažne nestabilné. Nezvládajú väčšinou ani niesť kameru. Môžu byť vhodné napríklad na akrobatické kúsky.
 • Kvadrokoptéry – drony so štyrmi vrtuľami. Je takto riešená väčšina dronov. Spravidla nesú kameru. Od vyššej váhy sú stabilné aj za horších poveternostných podmienok. Ponúkajú všeobecné využitie. Ďalej ich môžeme deliť podľa tvaru umiestnenia vrtúľ.
  • X shape– Najčastejšie použitý tvar, jednoduchšie konštrukčné riešenie. Pri lacnejších modeloch môže ale dôjsť k polámaniu ramien vrtúľ.
  • H shape– Ide o zložitejšie konštrukčné riešenie. V prípade nehody sú však odolnejšie.
 • Hexaportéry – drony so šiestimi vrtuľami. Veľmi výkonné a stabilné vo vetre. Naopak ale pomerne neobratné. Môžete pre ne nájsť využitie napríklad pri natáčaní, keďže dokážu niesť aj väčšiu kameru. Navyše sa pri poryvoch vetra neroztrasie.
 • Oktoportéry – drony s ôsmimi vrtuľami. Veľmi výkonné a stabilné aj za zlých poveternostných podmienok. Na oplátku sú ale ťažké a neobratné. Dokážu však niesť ťažké kamery. Navyše pri poruche jedného z motorov dokáže dron stále bezpečne pristáť.

back to menu ↑

Test dronov do 400 eur

Lacnejšia kategória dronov, v ktorej nájdete široko dostupné modely pre bežné použitie. Nemôžete čakať zázraky, ale zároveň platí, že väčšina z vás určite nebude sklamaná, hoci dosah nie je nijako excelentné a záznam má svoje limity.

Drony do 400 eur a ich charakteristika

V najnižšej cenovej kategórii nájdete vždy produkty z lacných materiálov, ponúkajúce základné funkcie. Pri dronoch to nie je inak. Nie nutne je to ale zle! Ako to? Po prvé, v najnižšej cenovej kategórii dronov nájdete aj drony hračky, ktoré by rozhodne nemali presahovať určitú cenovú hranicu. Po druhé, ak ste medzi dronmi začiatočník, nie je potrebné utrácať. Okrem toho sa v tejto kategórii stretnete s dronmi určenými pre indoorové lietanie. Kde však najlacnejšie drony oproti ostatným najlacnejším produktom zaostávajú je, že nebýva výnimkou, že drony z tejto kategórie k vám dorazia bez ovládača, určené na ovládanie pomocou inteligentného telefónu. To sa potom podpisuje na dosahu signálu. Pozor si dajte ďalej na vonkajšie lietanie s ľahkými dronmi. Aj malý vánok vám môže spôsobiť veľké problémy. Majte na pamäti, že jednotlivé parametre nemusia byť nutne výhodou či nevýhodou. Záleží na tom, ako budete dron využívať.

Výhody

Ľahké

Lacné


Nevýhody

Lacnejšie materiály

Malá nosnosť

Krátka výdrž batérie

Často bez ovládača

Dron do 10000

back to menu ↑

Test dronov od 400 do 800 eur

Nižšia stredná trieda dronov, v ktorej už nájdete pokročilejšie modely. Väčšina užívateľov si tu vyberie, pretože v tejto triede nájdete Drone so skvelým pomerom ceny a kvality.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Dosah signálu Cena
1. DJI – Mavic Air DJIM0254B
430 g 2000 m Zistiť cenu
2. DJI SparkFly More Combo - DJIS0200C
300 g 2000 m Zistiť cenu
3. DJI Phantom 3 Standard - DJI0326
1216 g 500 až 1000 m Zistiť cenu
4. DJI – Spark DJIS0200TX
300 g - Zistiť cenu
Dron do 20000

Drony od 400 do 800 eur a ich charakteristika

V tejto cenovej kategórii nájdete drony určené pre bežných užívateľov. Dron unesie kameru, neodfúkne ho každý vánok, doletíte úctyhodnú vzdialenosť, zo záberu kamery film síce neurobíte, ale pre orientáciu pri lete a pekné obyčajné video je kvalita dostačujúca. Dron príde s ovládačom a spravidla sa bude dať spojiť s mobilom alebo tabletom. Skrátka, na bežné užívanie bude dron iste dostačujúci. Majte na pamäti, že jednotlivé parametre nemusia byť nutne výhodou či nevýhodou. Záleží na tom, ako budete dron využívať.

Výhody

Dostačujúci dosah

Prevažneľahké

Vybavené funkciami


Nevýhody

Lacné materiály

Slabšia odolnosť horším poveternostným podmienkam

Kvalita záberu vstavanej kamery sa môže líšiť očakávaniu

back to menu ↑

Test dronov od 800 do 1 200 eur

Stredná trieda, v ktorej už nájdete celý rad pokročilých modelov s veľmi dobrými funkciami, kvalitným záznamom a dostatočne funkčne vybavených, aby uspokojili potreby aj tých náročnejších z vás.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Dosah signálu Cena
1. DJI - Mavic Air FLY MORE COMBO DJIM0254CR
430 g 2000 m Zistiť cenu
2. DJI Mavic Pro DJIM0250 - DJIM0250
734 g - Zistiť cenu
3. DJI Mavic Pro Platinum - DJIM0252
1000 g 7000 m Zistiť cenu
4. DJI Phantom 3 Advanced - DJI0324
1280 g 2000 m Zistiť cenu
5. DJI Phantom 4 - DJI0420
1380 g 3500 m Zistiť cenu
6. DJI - Mavic Air FLY MORE COMBO DJIM0254C
430 g 2000 m Zistiť cenu

Drony od 800 do 1 200 eur a ich charakteristika

Túto cenovú kategóriu by sme charakterizovali ako buď nadštandardnú užívateľskú kategóriu, alebo ako nižšiu poloprofesionálnu kategóriu. Dron bude spĺňať všetky parametre popísané v nižšej cenovej kategórii, a navyše môžete očakávať kvalitný materiál, viac funkcií a sem-tam nejaký ten lepší prijímač, dron tak bude mať dolet napríklad až 7 km alebo vynikajúcu kameru. To sa líši model od modelu, podľa jeho cieľového užívania. Majte na pamäti, že jednotlivé parametre nemusia byť nutne výhodou či nevýhodou. Záleží na tom, ako budete dron využívať.

Výhody

Kvalitná výbava

Kvalitné materiály

Dlhá výdrž batérie

Veľký dosah signálu


Nevýhody

Nemusia byť vždy vybavené nadštandardnými funkciami

Menšia odolnosť horším poveternostným podmienkam

Dron do 30000

back to menu ↑

Test dronov od 1 200 do 1 600 eur

Vyššia stredná trieda tejto kategórie tovarov, od ktorej už môžete čakať naozaj veľa. Nájdete tu modely triedy PRO, ktoré vám dávajú naozaj veľmi dobré parametre.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Dosah signálu Cena
1. DJI Mavic 2 PRO – DJIM0258
905 g - Zistiť cenu
2. DJI Mavic 2 ZOOM – DJIM0256
907 g 5000 m Zistiť cenu
3. DJI Mavic Pro Platinum - DJIM0252C
1600 g 7000 m Zistiť cenu
4. DJI Phantom 4 Pro 4K - DJI0422
2000 g 7000 m Zistiť cenu
Dron do 40000

Drony od 1 200 do 1 600 eur a ich charakteristika

Ak siahnete o nejakých štyristo eur hlbšie do vrecka, dostanete už celkom určite, prinajmenšom, poloprofesionálny dron. Z kvalitných materiálov, kvalitne spracovaný, vybavený veľmi dobrou kamerou aj prijímačom, stabilný v horších poveternostných podmienkach… Ponúkne vám kvalitné zábery, veľmi dobrý dolet, slušnú výdrž batérie… Ak si vyberiete model vyhovujúci vášmu zámeru, určite sa nebudete mať na čo sťažovať. Majte na pamäti, že jednotlivé parametre nemusia byť nutne výhodou či nevýhodou. Záleží na tom, ako budete dron využívať.

Výhody

Kvalitná výbava

Kvalitné materiály

Dlhá výdrž batérie

Veľký dosah signálu

Vybavené radom funkcií


Nevýhody

Cena

Váha

Rozmery

back to menu ↑

Test dronov od 1 600 eur

Touto kategórií náš test uzavrieme. Ide o to najlepšie, čo vo svete dronov momentálne nájdete. Okrem toho, že sú tieto prístroje drahé, sú zároveň aj plne profesionálne a vyberú si tu aj tí najnáročnejší užívatelia, ktorí stoja o záznam vo vysokej kvalite, dlhý dosah signálu a veľmi dobré parametre ovládanie.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Dosah signálu Cena
1. DJI Phantom 4 PRO+ Obsidian
1380 g - Zistiť cenu
2. YuneecTyphoon H Plus s Intel® RealSense - YUNTYHPREU
2000 g - Zistiť cenu
3. YuneecTyphoon H Plus - YUNTYHPEU
2000 g - Zistiť cenu
4. DJI - Phantom 4 RTK - DJIP0422
2000 g 7000 m Zistiť cenu
5. DJI - Mavic 2 Enterprise (DUAL) Universal Edition - DJIM0232E
2000 g - Zistiť cenu
6. Inspire 1 V2.0 + Zenmuse XT 336x256 9Hz - DJI0602XT
2875 g - Zistiť cenu

Drony od 1 600 eur a ich charakteristika

V cenové kategórii nad tisícšesťsto eur nájdete nadštandardné modely. Tak, ako to v najvyššej cenovej kategórii býva. Modely, ktoré sem spadajú, sú určite profesionálne stroje. Ak hľadáte nejaký taký, veríme, že nie ste v problematike dronov laik a nevyvedie vás teda z miery, že dosah signálu pri väčšine modelov nie je uvedený. Konkrétne parametre sa tu odvodzujú od použitých prijímačov, kamier a všetkého ostatného jednotlivo. Majte na pamäti, že jednotlivé parametre nemusia byť nutne výhodou či nevýhodou. Záleží na tom, ako budete dron využívať.

Výhody

Kvalitná výbava

Kvalitné materiály

Dlhá výdrž batérie

Vybavenéradom funkcií


Nevýhody

Vysoká cena

Veľká hmotnosť

Väčšie rozmery

Dron od 40000

Ovládanie

Novšie drony ponúkajú rôzne možnosti ovládania. Buď „staromódne“ cez diaľkový ovládač, alebo „moderne“ cez inteligentný telefón alebo tablet. Inteligentný telefón dnes vlastní snáď každý, rozhodne každý, kto by uvažoval o kúpe dronu. Oplatí sa teda siahnuť po modeli ponúkajúcom ovládanie práve cez mobil?

 • Ovládanie prostredníctvom diaľkového ovládača ponúka väčšie množstvo možností a väčší dosah, avšak môže byť nepraktické.
 • Ovládanie prostredníctvom inteligentného telefónu je praktické a ideálne na robenie záberov, nevýhodou je krátky dosah (využíva Wi-Fi alebo Bluetooth).

Ideálny variant je tieto spôsoby ovládania kombinovať. Len je treba si dať pozor, či to dron umožňuje. Vo väčšine by už ale drony mali mať štandardný páčkový ovládač a zároveň ponúkať možnosť ovládania prostredníctvom inteligentného telefónu.

Dron ve vzduchu
Dron v horách
Dron při letu

Batérie

Typ batérie má veľký vplyv na dĺžku letu aj na jeho rýchlosť. Vyberať čisto podľa kapacity batérie môže byť mätúce. Nejde totiž o fakt, ktorý hovorí za všetko. Výška kapacity batérie sa totiž nedá priamo prepočítať na čas letu. V hre je veľké množstvo ďalších faktorov – váha, rýchlosť, počet motorov… Našťastie pre vás ale pri väčšine dronov nájdete vedľa kapacity batérie v miliampérhodinách tiež parameter čas letu. Nie je tiež zlý nápad mať jednu alebo pokojne aj viac náhradných batérií a meniť ich priamo v teréne.

Prečo ale uvádzame batérie ako dôležitý parameter pri výbere a nesústredíme sa len na dĺžku letu? Dá sa totiž vyberať z dvoch typov batérií. Chceme vám ich tak predstaviť.

 • Li-Ion batérie
  • Lacnejšie
  • Odolné proti samovybíjaniu
  • Nie je potrebné ich úplne vybiť pred opätovným nabitím
  • Väčšia kapacita
  • Trpia opotrebením
  • Kratšia životnosť
  • Väčšie rozmery
 • Li-Pol batérie
  • Rozmerovo úspornejšie
  • Dlhšia životnosť
  • Drahšie
  • Menšia kapacita

Dosah ovládania

Parameter, ktorý vám povie, ako ďaleko môžete stáť s ovládačom od dronu, alebo skôr, ako ďaleko od miesta, kde stojíte, môžete s dronom letieť bez toho, aby ste stratili signál. Najkratšia vzdialenosť je pri ovládaní prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth – asi 20 metrov. Priklasickom ovládači je to 100 a viac metrov, profesionálne drony majú dosah ovládania aj niekoľko kilometrov.

Rýchlosť

Parameter, ktorý výrobca bežne neuvádza, ale pri závodných alebo akrobatických dronoch ide o podstatný parameter. Platí, že väčšina dronov dosahuje rýchlosť minimálne 15 km/h. Najrýchlejšie drony dnes dosahujú rýchlosť až 100 km/h. Na rýchlosť dronu má vplyv váha, kontrakcie, alebo napríklad výkon.

Materiál

Drony sa v súčasnosti vyrábajú z pár základných materiálov.

 • Plast – samozrejme, najčastejšie používaným materiálom pri výrobe dronov, je plast. Ide síce o najrôznejšie tvrdené varianty, aj tak ale nie je príliš odolný nárazom a ďalšiemu možnému poškodeniu. Je to tak skôr spotrebný tovar. Drony z plastu sú tak ideálne skôr na začiatok.
 • Dural – pomerne lacný, ale napriek tomu ľahký a odolný materiál. Väčšinou používaný na akrobatických a inak športovo zameraných dronoch.
 • Karbón – ľahký, krehký a drahší materiál. Rozhodne by sme ho nehľadali na bežných modeloch. Používa sa prevažne pri závodných modeloch, kde, rovnako ako v motošportoch, hrá váha kľúčovú úlohu.
 • Laminát – nie taký ľahký ako karbón, napriek tomu ale ľahší ako väčšina ostatných materiálov. Odolný neprajným podmienkam, tvarovateľný a pevný. Cenovo určite prijateľný. Pre drony určené bežnému užívaniu ideálny.

Funkcie a príslušenstvo

Parameter, ktorý ovplyvňuje samotné využitie dronu. Základným príslušenstvom je kamera, vo väčšine dronov nájdete integrovanú. Ďalší dôležitý parameter sú rôzne displeje asistujúce vám pri ovládaní dronu. Poskytujú základné údaje o polohe alebo prekážkach. Ďalej sa môžete stretnúť s dronmi, ponúkajúcimi nastavenie letového režimu. Sú tri základné – automatický, režim vznášania a manuálny. Názvy sú celkom veľavravné. Môžete sa ale stretnúť aj s inými, pokročilými funkciami a ponukou iného, zvláštneho príslušenstva, v závislosti na použití dronu, napríklad pre tvorbu videí atp.

back to menu ↑

Konečný verdikt

Viete teda už, ako si dron vybrať, na aké parametre sa zamerať, aké mať očakávania a všetko ostatné podstatné pre to, aby ste siahli po drone vhodnom práve pre vaše potreby. Viete, koľko vrtúľ by váš dron mal mať, viete, či má byť outdoorový alebo indoorový, viete, ktorý výrobca je zárukou kvality. A hlavne viete, aké parametre musí váš dron mať a budete aj rozumieť funkciám, ktoré ponúka, a ktorými je vybavený. Máte teda dostatočný prehľad v problematike a dostatočnú predstavu o tom, čo chcete. Tým však ešte nekončíme. So všetkými týmito poznatkami iste nebude od veci, pozrieť sa, koľko budete musieť zainvestovať, aby dron splnil vaše očakávania.

back to menu ↑

Výber podľa ceny

Povedzme si ešte v skratke, pre koho sú drony z každej cenovej kategórie určené:

Drony do 400 eur – Deti a začiatočníci

V najnižšej cenovej kategórii nájdete buď hračky alebo malé a lacné modely z lacných materiálov so základnými funkciami. Na hranie alebo naučenie sú tak určite ideálne.

Drony od 400 eur do 800 eur– Bežní užívatelia

Dron, ktorý unesie kameru, natočí slušné zábery, nenechá sa len tak odfúknuť, je vyrobený zo solídnych materiálov a v každom smere stačí bežnému užívateľovi, ktorý má lietanie s dronomako koníček.

Drony od 800 eur do 1 600 eur – Poloprofesionáli a nadšenci

Drony s kvalitnou kamerou, dobrou nosnosťou, veľkým dosahom signálu, slušnou baterkou a vyrobené z kvalitných materiálov. Ak je pre vás dron koníčkom číslo jedna, alebo ho používate poloprofesionálne v akejkoľvek brandži, práve v tomto cenovom rozmedzí by ste mali nájsť, čo hľadáte.

Drony nad 1 600 eur – Profesionáli

Ak hľadáte dron s cenovkou nad tisícšesťsto eur, určite viete, čo očakávate, a čo hľadáte. Také drony by sme mohli nazvať profesionálne. Nech je teda váš odbor tvorba videí, fotografovanie, akrobatické lietanie, iné športové lietanie s dronmi alebo čokoľvek iné, kde drony nájdu svoje využitie, profesionálny model ponesie cenovku od 1 600 eur vyššie.

back to menu ↑

Rady a tipy na začiatok

Ak s lietaním s dronom ešte len začínate, máte určite mnoho otázok a obáv. Buďte ale bez obáv, nenecháme vás odísť bez toho, aby sme vám odpovedali aspoň na pár najčastejších a najdôležitejších otázok. Ponúkneme vám tiež zdroj, z ktorého môžete čerpať ďalšie informácie a, v neposlednom rade, pár rád a tipov.

Potrebujete na lietanie s dronom licenciu?

Na lietanie s bežným dronom licenciu nepotrebujete! Pri veľkých a ťažkých dronoch to už tak ale byť nemusí, ak máte práve o taký dron záujem, odporúčame si preštudovať stránky Dopravného úradu/civilné letectvo, nech máte istotu.

Kde všade môžete s dronom lietať?

Aj keď problematika dronov nie je legislatívne ešte úplne podchytená, existujú predpisy hovoriace, kde s dronom lietať nesmiete. Ide samozrejme o oblasti okolo letísk, ale tiež diaľnic, a potom o zastavané oblasti. Ďalej, pochopiteľne, nesmiete dronom natáčať cudzie osoby bez ich súhlasu. Ak chcete vedieť viac, opäť vás odkážeme na stránky Dopravného úradu/civilné letectvo.

Ako s lietaním s dronom začať?

Začnite na bezpečnej ploche, kde nielenže nemôžete do ničoho naraziť, ale hlavne tam nie je nikto, komu by ste dronom pri zlom manévri ublížili. Pred vzlietnutím si preštudujte ovládanie v manuáli, skontrolujte, či máte nabitú batériu a leťte. Ak ide o to, s akým dronom začať, určite odporúčame nejaký lacnejší model. Isto sa nezaobídete bez kolízií, predovšetkým v začiatkoch. Začiatky lietania s dronom by sme prirovnali k začiatkom so šoférovaním. Ako prvé auto by ste si tiež nekúpili nové BMW, ale skôr staršie ojazdené auto, rovnako premýšľajte pri kúpe prvého dronu.

Jak vybrat dron

back to menu ↑

Ďalšie pojmy, s ktorými sa môžete pri výbere stretnúť

Nie je možné pojať všetky pojmy, s ktorými sa môžete pri výbere dronu stretnúť. Drony totiž ponúkajú nekonečné množstvo funkcií a vlastností. Všetky z nich majú vlastné pomenovanie, navyše nie je nezvyčajné, že rovnaká funkcia pri dvoch rôznych modeloch, vyrobených rôznymi výrobcami, alebo napríklad rok od seba, sa volá inak. Prinášame vám teda ešte krátky výpočet pojmov, ktoré sme v celom článku až doteraz nepokryli.

 • Gimbal – gimbal je stabilizačné zariadenie, ktoré eliminuje otrasy kamery a zlepšuje výslednú kvalitu nahrávky.
 • Gyroskop – ide o nástroj na stabilizáciu kamery.
 • Glonass – obdoba GPS. Ide o globálny družicový polohový systém využívaný ruskou armádou, čiastočne prístupný pre verejnosť.
 • Ready to Fly – vyjadruje, že zariadenie je od kúpy hneď pripravené pre samotný let a nie je nutné k nemu dokupovať žiadne komponenty.

Dúfame a veríme, že sme vám vo vašom výbere pomohli, a prajeme vám mnoho šťastne nalietaných hodín, kilometrov, a urobených záberov.

Drony
Ohodnoťte článok