Najlepšie fotomobily 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať fotomobil, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie fotomobilov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Fotomobily bez pozadí

Porovnanie fotomobilov

Do 300 eur Do 400 eur Do 600 eur Do 800 eur Od 800 eur
Xiaomi Redmi Note 7 Huawei Nova 3 Huawei P20 Pro Samsung Galaxy S9 Samsung Galaxy Note 9
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Zadný fotoaparát: 48 MPx 2*13 Mpx 40 Mpx 2/12 Mpx 12 Mpx
OIS: (stabilizácia obrazu) Nie Áno Áno Áno Áno
svetelnosť objektívu: f / 1.8 f / 1.8 f / 1.6 f / 1.5 až f / 2,4 f / 1.5 až f / 2,4
batéria: 4000 mAh 3300 mAh 4000 mAh 3000 mAh 4000 mAh
displej: 6,3” 5,7” 6.1” 5.8” 6.4”
slot pre SD kartu: Áno Áno Nie Áno Áno

Úvod

Je ťažké vybrať si mobil s najlepším fotoaparátom, keďže každý ma svoje pozitíva a negatíva. No ak hľadáte mobil, ktorý vie zachytiť každý moment v najvyššej kvalite, vieme vám s vašim výberom pomôcť. V nasledujúcich riadkoch nájdete naše odporúčania na najlepšie fotomobily rôznych kategórií. Či už hľadáte vynikajúci smartfón, ktorý okrem iného aj exceluje svojou kamerou alebo najlepšie fotografie za najnižšiu cenu. Vieme vás nasmerovať za vašim budúcim príručným pomocníkom.

Najlepší fotomobil od 800 eur

Samsung Galaxy Note 9

 • Pre koho je Galaxy Note 9: Pre milovníkov chytrých telefónov, ktorí túžia po špičkovom fotoaparáte pri veľmi dobrých parametroch mobilu.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy Note 9: Aj napriek vysokej cene sa vyplatí vďaka kvalitnému fotoaparátu, svojím technickým parametrom a bezproblémovému fungovaniu.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy Note 9:Je podľa očakávania najlepším fotomobilom tohto roku.

Spoločnosť Samsung sa svojím telefónom Galaxy Note 9 naviazala na predchádzajúci a veľmi úspešný Galaxy Note 8. Po stránke dizajnu sú si veľmi podobné. Aj keď má výrazné hrany hore aj dole, zostali boky zaoblené kvôli lepšej ergonómii, displej aj sklo zadnej strany je zakrivený. Je veľmi pevný a odolný, hlavne vďaka kovovému rámu a tvrdému sklu, samozrejmosťou je u modelov Samsung certifikácia IP68. V ponuke je  tento telefón v dvoch farbách – v čiernej (s čiernym S-penom) a modrej (so žltým S-penom). Problémom môže byť pre niekoho veľkosť – telefón meria 16,2 centimetrov na výšku, 7,6  centimetrov na šírku a 0,9 centimetrov do hĺbky. Hmotnosť je 201 gramov, čo je dosť a môže to znamenať určité nepohodlie. Na druhej strane, čítačka odtlačkov prstov a tlačidlá  sú umiestnené veľmi vhodne. Displej je 6,4 palcový s technológiou Super AMOLEDrozlíšením 2960 x 1440, to sú vynikajúce čísla. Ponúka vám veľmi jemný obraz.

Zistiť cenu

Pozrime sa teraz na fotoaparát, ten vás asi najviac zaujíma. Vedzte, že patrí k najlepším mobilným fotoaparátom na trhu. Rozlíšenie fotoaparátu je 12 Mpix. Samozrejmosťou je optická stabilizácia, dvojnásobný zoom a inteligentné ostrenie. Clona pracuje pri hodnotách f/2.4 a f/1.5, čo sú skvelé čísla porovnateľné s modelom Galaxy S9 Plus. Fotoaparát fotí skvele za svetla aj po tme. Predná kamera disponuje rozlíšením 8 Mpix a vynikajúcim ostrením, vďaka čomu si môžete spraviť kvalitné selfies. Video je možné zachytiť pri Super SlowMotionať s 960 fps, klasické videá zvládajú rozlíšenie 4K pri 60 snímok za sekundu. To sú veľmi dobré čísla.

Čo sa týka ďalšieho vybavenie telefónu, za zmienku stojí predovšetkým výkonný osemjadrový procesor Exynos 9810 a operačná pamäť 6 (prípadne 8) GB. To ani pri najväčšom zaťažení nevyužijete. Užívateľská pamäť môže dosiahnuť u najväčšej varianty až 512 GB, čo je možné zdvojnásobiť užitím pamäťovej karty, operačný systém Android 8.1 pracuje pomerne stabilne a dokázal odstrániť nedostatky predchádzajúcich verzií. Rýchlosť prenosu dát je veľmi solídny, telefónu nechýba ani GPS, Wi-Fi a ani Bluetooth 5. Záverom ešte ostáva batéria, jej kapacita je 4 000 mAh, znamená to priemernú výdrž zhruba deň až dva dni, čo je u chytrého telefónu veľmi dobrý výsledok. Nabíjanie je veľmi rýchle. Vzhľadom k všetkému, čo bolo povedané, sa nebojíme Samsung Galaxy Note 9 označiť za najlepší fotomobil.

Samsung Galaxy Note 9

Výhody

Odolná a pevná konštrukcia

Vysoko kvalitný displej

Špičkový fotoaparát

Použitie S-pen

Veľká užívateľská pamäť


Nevýhody

Veľké rozmery a hmotnosť

Vyššia cena

Najlepší fotomobil do 800 eur

Samsung Galaxy S9

 • Pre koho je Galaxy S9:  Pre každého, kto nemusí hľadieť na peniaze a túži po smartfóne, ktorý v mnohých ohľadoch zastúpi aj profesionálny fotoaparát.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy S9: Ponúka mnoho inovatívnych funkcií, nielen v oblastiach fotografovania, ktoré inde v takej prepracovanej forme nenájdete.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy S9: Je to článok o top fotomobiloch a fotoaparát tohto modelu predstavuje absolútnu špičku v danej cenovej kategórii.

Z pohľadu množstva megapixlov by sa fotoaparát Samsungu Galaxy S9 mohol zdať iba ako lepší priemer, ale počet megapixlov nie je všetko. O kvalite fotografie rozhoduje aj mnoho iných vecí. Jednou z nich je aj svetelnosť. Tu máte na výber až niekoľko nastavení, takže sa ľahšie prispôsobí akýmkoľvek svetelným podmienkam a vy získate skvelé fotografie aj v tme. Vďaka svojmu neuveriteľnému výkonu môžete touto vylepšenou vlajkovou loďou spoločnosti Samsung natáčať aj neuveriteľné videá s rýchlosťou zachytenia až 960 snímok za sekundu. Systém sám rozpozná pohyb, čiže sa vám podarí zachytiť úplne všetko. Galaxy S9 svoj fotoaparát vyšperkovala o prekladač textu. Stačí, ak šošovku namierite na text, ten sa obratom pošle do prekladača a pošle vám ho naspäť. Je to veľmi užitočná funkcia hlavne pre cestovateľov.

Zistiť cenu

Galaxy S9 tak oproti už vynikajúcej Galaxy S8 vylepšila svoj fotoaparát, ale aj výkon, displej či iné parametre do takmer úplnej dokonalosti. Snáď s výnimkou priemernej výdrži batérie, ale určite vyhovie aj tým najnáročnejším užívateľom.

Samsung Galaxy S9

Výhody

Možnosti fotiť vo všetkých podmienkach

Skvelé videá

Vodoodolnosť

Celkový výkon a parametre


Nevýhody

Priemerná výdrž batérie

Vyššia cena

Najlepší fotomobil do 600 eur

Huawei P20 Pro

 • Pre koho je Huawei P20 Pro: Pre každého, kto stojí o vyladený fomobil s veľmi dobrými parametrami.
 • Prečo kúpiť práve Huawei P20 Pro: Najlepší model od Huawei ponúka veľmi dobré parametre a vynikajúci fotoaparát.
 • Prečo sme vybrali práve Huawei P20 Pro: Vyniká predovšetkým vysoko kvalitným fotoaparátom, vďaka ktorému ho radíme medzi najlepšie.

Súčasná rada P20 je vrcholom mobilov od spoločnosti Huawei. Z nej je potom najlepším modelom Huawei P20 Pro. Po stránke dizajnu vyzerá veľmi elegantne. Lesklou sklenenou stranou zdobí trojobjektivový fotoaparát. Aj keď je plášť náchylný na šmuhy, vyzerá luxusne. V ponuke je v troch farebných variantoch – modrá, čierna a twilight (v závislosti na svetle farba prechádza od zelenej až do fialovej). Kovový rám dodáva telefónu na odolnosti (disponuje odolnosťou voči vode a prachu s certifikáciou IP67). Prednú časť tvorí 6,1 palcový OLED displej s Full HD+ rozlíšením (2240 x 1080 pixelov). Je veľmi jemný, aj keď by sme si vedeli predstaviť aj väčšie rozlíšenie, vykresľuje farby verne a z nášho pohľadu ho môžeme hodnotiť kladne. Dlžíme vám ešte údaj o rozmeroch – 15,5 x 7,4 x 0,8centimetrov, pričom hmotnosť je 180 g.

Zistiť cenu

Hlavnou prednosťou telefónu je ale fotoaparát. V tomto prípade ide o takzvanú LeicaTripleCameru s tromiobjektívmi. Môžete očakávať trojnásobný optický zoom, svetelnosť f/1.6 a takmer neuveriteľné rozlíšenie 40 Mpix, ktoré je neporovnateľné s konkurenčnými mobilmi. Nemôže chýbať automatické ostrenie. Huawei P20 Pro ďalej disponuje ďalšou šošovkou s rozlíšením 20 Mpix. Samozrejmosťou je optická a elektronická stabilizácia.  Dohromady to dáva takmer profesionálne fotografie. Fotenie je možné aj pri nočnom svetle, a to vo vysokej kvalite. Pokiaľ ide o video, klasikou je video s rozlíšením 4K, točiť je možné aj superspomalené zábery s frekvenciou 960 fps, ale bez zvuku. To je oproti konkurenčným modelom nevýhoda.

Z hardware musíme zmieniť predovšetkým výkonný osemjadrový procesor Kirin 970 s frekvenciou 2,4 GHz, ktorý sa osvedčil aj pri starších modeloch Huawei. V spojení s operačnou pamäťou 6 GB to dáva veľmi dobrý a spoľahlivý výkon. Operačný systém je Android 8.1, čo je dnes bežný štandard. Chýbať nemôže GPS, Wi-Fi ani Bluetooth. Za istú nevýhodu považujeme veľkosť užívateľskej pamäte. Tá ma len 128 GB, pričom jej veľkosť klesá o systémové súbory. Bohužiaľ, nie je možné ju rozšíriť pamäťovou kartou, chýba mu pre ňu totiž slot. Huawei P20 Pro má dobré reproduktory. Na konci recenzie má svoje miesto ešte údaj o batérii – tá má kapacitu 4000 mAh, čo znamená veľmi dobrú výdrž, ktorá pri priemernom používaní vydrží až dva dni. Z nášho pohľadu ide možno o najlepší fotoaparát v mobilu na trhu, škoda len niektorých menších nedostatkov vo výbave smartphonu.

Huawei P20 Pro

Výhody

Špičkový fotoaparát

Odolnosťvoči prenikaniu vody a prachu

Elegantný dizajn


Nevýhody

Niekomu môže vadiť veľká hmotnosť

Chýbajúci slot na pamäťovú kartu

Najlepší fotomobil do 400 eur

Huawei Nova 3 

 • Pre koho je Huawei Nova 3: Pre tých, ktorí hľadajú najlepší pomer výkonu a ceny.
 • Prečo kúpiť práve Huawei Nova 3:Má vynikajúci 24 Mpix fotoaparát, dobré parametre a výkonný procesor.
 • Prečo sme vybrali práve Huawei Nova 3: Ide o telefón strednej triedy s vynikajúcim pomerom cena/kvalita a vo svojej kategórii nemá medzi fotomobilmi dostatočnú konkurenciu.

Začneme dizajnom, ten je veľmi prepracovaný. Prvé, čo by vás na telefóne Huawei Nova 3 malo zaujať, sú hneď štyri fotoaparáty (dva vzadu 24 a 16 Mpix, dva vpredu – 24 a 2 Mpix). Vybavené sú umelou inteligenciou, ktorá prispôsobí nastavenie podmienkam a situácii. Hlavne mladí užívatelia ocenia animované 3D Qmoji, pre väčšinu z nás je to ale skôr len zaujímavosť. Zadná strana plášťa je lesklá, čo je pôsobivé a veľmi elegantné, ostatne rovnako ako celé telo. Disponuje pomerne zvláštnym odrazom svetla, vďaka čomu vzniká rovnako zvláštny svetelný efekt. Veľkosť telefónu Huawei Nova 3 je ideálna do ruky, rozmery sú 15,7 x 7,4 x 7,3  centimetrov.

Zistiť cenu

Rozmerom zodpovedá formátu a veľkosti displeja. Ten je pretiahnutý cez celú prednú stranu telefónu, nechýba mu preto v hornej časti výrez. Rozloženie displeja je tomu však prispôsobené a podľa nás tento drobný nedostatok eliminuje. Rozlíšenie 2340 x 1080 px je, pri uhlopriečke 6,3 palce, plne dostačujúce. Jeho zobrazovacie vlastnosti hodnotíme ako veľmi dobré. Čo sa týka výkonnosti, telefón disponuje procesorom Kirin 970, ktorý je veľmi výkonný a zaisťuje vysokú rýchlosť.

Huawei Nova 3 má v sebe nahraný operačný systém Android 8.1, prednosť vidíme ale aj vo veľkosti operačnej pamäte. Kapacita batérie je, vzhľadom k výkonu, pomerne dobrá a podľa našich zistení vydrží telefón, pri bežnej prevádzke bez nabitia až dva dni. V porovnaní s konkurenciou je to slušná doba. Vzhľadom k cene, ktorá nie je tak vysoká, môžete mať v podobe Huawei Nova 3 veľmi dobrý fotomobil, ktorý vás určite osloví.

Huawei Nova 3 

Výhody

Veľmi dobrý fotoaparát

Elegantný dizajn

Výkonný procesor


Nevýhody

Mobil je pomerne krehký

Fotoaparátu chýba stabilizácia

Najlepší fotomobil do 300 eur

Xiaomi Redmi Note 7

 • Pre koho je Xiaomi Redmi Note 7: Tento telefón je jak pre bežných užívateľov, tak aj pre nadšencov technológie.
 • Prečo kúpiť Xiaomi Redmi Note 7: V súčasnej dobe ide o jeden z najpredávanejších telefónov strednej triedy.
 • Prečo sme vybrali práve Xiaomi Redmi Note 7: Predovšetkým nás ohromilo neuveriteľné rozlíšenie fotoaparátu.

Značka Xiaomi sa opäť predviedla, keď svetu predstavila svoj model Redmi Note 7 4GB/64GB. Telefón je vybavený duálnym zadným fotoaparátom s 48 + 5 MPx a predným fotoaparátom s rozlíšením 13 MPx. Keď sme už spomenuli rozlíšenie, tak to u 6,3“ veľkého displeja je 2 280 x 1 080. Užívateľská pamäť telefónu je 64 GB, môže byť však ľubovoľne navýšená pomocou SD karty. Výkonnostne je RedmiNote 7 vo svojej kategórii taktiež na špičke. S pamäťou RAM 4 096 MB, frekvenciou procesoru 2,2 GHzôsmimi jadrami rozhodne osloví každého kupujúceho. A pokiaľ si stále nie ste týmto mobilom istý, aj napriek jeho vynikajúcemu fotoaparátu a výkonu, kapacita batérie 4000 mAh vám ďalšie premýšľanie určite uľahčí. Ako sme už u XiaomiRedmi zvyknutí, na zadnej strane nájdeme čítačku odtlačkov prstov a v telefóne vlastnú verziu Android, v tomto konkrétnom zariadení je to Android 9.0 (Pie).

Zistiť cenu

Za priamu konkurenciu vidíme mobilný telefón Motorola Moto G7 Plus. Disponuje rovnakým výkonom RAM a užívateľskou pamäťou. Zaostáva však vo všetkých ďalších parametroch, či už ide o kapacitu batérie, frekvenciu procesoru, alebo rozlíšenie fotoaparátu. Xiaomi tak za rovnaké peniaze ponúka bez pochyby lepšie zariadenie. Čo by sa však predsa len dalo Xiaomi vytknúť za malý nedostatok je, že telefón nie je vybavený pokročilými funkciami. Myslíme tým napríklad bezdrôtové nabíjanie, alebo veľmi aktuálne – možnosť platenia telefónom.

Xiaomi Redmi Note 7

Výhody

Kvalitný duálny fotoaparát

Vysoký výkon

Kapacita batérie


Nevýhody

Chýbajú pokročilé funkcie

Záver

 • Ak hľadáte všestranný fotomobil, naše odporúčanie je LG G6, je to perfektný balans ceny a výkonu, ideálny pre jednoduché fotenie.
 • Huawei P20 lite by sme označili ako slabšiu a lacnejšiu alternatívu ku G6, a tak výber medzi týmito dvomi záleží od vášho rozpočtu.
 • Ale ak chcete fotomobil bez kompromisov, Kodak Ektra je perfektnou voľbou za atraktívnu cenu.
 • OnePlus 6 a Galaxy S9 sú zamerané viac na smartfón s excelentnými parametrami v každom smere, a tak ich schopnosť fungovať ako excelentné fotomobily je skôr samozrejmosťou.

Dôležité parametre fotomobilov

 • Rozlíšenie fotoaparátu – uvádza sa v Mpx (Megapixloch) čím väčšie číslo, tým vyššia detailnosť fotografie.
 • OIS/stabilizácia obrazu – stabilizuje šošovku fotoaparátu, a tak zlepšuje stabilitu obrazu pri natáčaní videí alebo fotení v zle osvetlených priestoroch.
 • Svetelnosť –  uvádza sa v f / “číslo” toto číslo sa hýbe okolo f / 2.0, čím nižšie číslo, tým väčšia citlivosť a kvalita obrazu.
 • Typ zaostrenia:
  • fázové zaostrenie (zaostruje podľa obrazu na šošovke)
  • laserové zaostrenie (lepšie ako fázové, laser meria vzdialenosť)

Pri používaní smartfónu na fotenie hrajú úlohu aj parametre ako výdrž batérie, kvalita displeja a možnosť rozšíriť pamäť pomocou SD karty.

iPhone ako fotomobil

Ak patríte k skupine používateľov, ktorí preferujú čistotu a jednoduchosť IOS, no stále požadujete od mobilu kvalitné fotografie, mobily od spoločnosti Apple patria medzi najlepšie fotomobily, i keď s trochu vyššou cenovkou. Pri Apple Iphonoch platí jednoduché pravidlo: čím novšie zariadenie, tým lepší fotoaparát.

 • Najnovší Iphone X má zadnú kameru porovnateľnú s Pixel 2, pričom navyše ponúka prednú kameru s profilovou detekciou a umožňuje zabezpečenie mobilu pomocou vašej tváre. Avšak je drahší než Pixel 2 XL.
 • Iphone 8 taktiež disponuje kvalitnou zadnou kamerou, ale neponúka prednú kameru s detekciou tváre ako Iphone X. Avšak jeho cena sa viac podobá lacnejšiemu Pixel 2, pričom fotografie nie sú zreteľne horšej kvality oproti Pixel 2.
 • Iphone 6 je vynikajúcou voľbou, keďže ponúka kvalitný fotoaparát za priaznivú cenu. Je vhodnou Apple alternatívou k LG G6, i keď s trochu staršími parametrami, no podobnou cenou.

Okrem kvalitného fotoaparátu sú Apple produkty známe prémiovým spracovaním a excelentným softvérom. Ak už vlastníte iné zariadenia od Apple (Macbook, Apple watch…), jednoznačne odporúčame kúpu Iphonu, keďže párovanie a komunikácia medzi jednotlivými zariadeniami Applu je prvotriedna.

Fotomobily
3.5 (70%) 4 votes
Necenzurovane.sk