Najlepšie nabíjačky autobatérií 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať nabíjačku autobatérií, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie nabíjačiek a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Nabíječka autobaterií bez pozadí

Porovnanie nabíjačiek autobatérií

Do 20 eur Do 40 eur Do 80 eur Od 80 eur Profi
Model: Emos N1014 Extol CRAFT EX417300 Bosch C7 CTEK MXS 10 CTEK MXT 14
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Určené pre: Osobné autá, motocykle Osobné autá, motocykle, skútre Osobné autá, nákladné autá Osobné autá Nákladné autá, autobusy, lode, stroje
Napätie akumulátora: 6/12 V 6/12 V 12/24 V 12 V 24 V
Kapacita akumulátora: 1,2 až 120 Ah 4 až 120 Ah 14 až 230 pri 12 V a 14 až 120 pri 24 V 20 až 200 Ah 28 až 300 Ah
Ochrana proti skratu a prepólovaniu: Áno Áno Áno Áno Áno
Nabíjacie napätie: 7,3/14,4/14,7 V 7,3/14,4/14,7 V 13,6/16,5/14,4/14,7/28,8/29,4 V 13,6/15,8/14,4/14,7 V 27,2/28,8/31,6 V
Nabíjací prúd: 0,8/3,0/4,0 A 0,8/3,8 A 1,5/3,5/5/7 A 10 A 14 A
Prevádzková teplota: 0 až 40 °C -20 až 50 °C 0 až 40 °C -20 až 50 °C -20 až 50 °C
Hmotnosť: 526 g 300 g - g 800 g 1900 g
Stupeň krytia: IP65 IP65 IP65 IP65 IP44

Úvod

Nabíjačky autobatérií sa vám oplatia hlavne v zime (prípadne pri dlhodobom odstavení vozidla), kedy dôjde k naozaj veľkej skúške pre vašu autobatériu. Silné mrazy znamenajú jednak záťaž už pri samotnom státí, jednak spomaľujú nabíjanie autobatérie počas jazdy (presnejšie povedané zvyšujú spotrebu, predovšetkým kvôli tomu, že v zime kúrite, vyhrievate sedačky a používate veľa ďalších systémov na zvýšenie vášho pohodlia). Funkčnosť autobatérií sa tým znižuje, pretože po energeticky náročnom štartovaní sa tým pádom dobíjajú pomalšie a určite nechcete, aby ste zostali raz stáť s vybitou batériou. To by bolo veľmi nepríjemné.

Významnou pomocouje pre autobatériunabíjačka, ktorá jej raz za čas doplní energiu, posilní ju pri štartovaní alebo ju v prípade odstavenia udržuje použiteľnú. Je to veľká vzpruha a pre vás to znamená väčšiu istotou. Obzvlášť, ak používate auto len občas a jazdíte len kratšie trasy (vtedy sa môže stať, že autobatéria spotrebuje viac energie na naštartovanie, než koľko ju dobije počas jazdy). Avšak – ak chcete, aby vám nabíjačka naozaj dobre poslúžila, a aby vás nenechala v kaši, mali by ste venovať výberu dostatok pozornosti. Preto sme pre vás vytvorili náš výber TOP nabíjačiek autobatérií 2018, ktorého prostredníctvom vám chceme pomôcť.

Najlepšia nabíjačka od 80 eur

CTEK MXS 10

 • Pre koho je CTEK MXS 10: Pre náročných užívateľov, ktorí chcú kúpiťdo osobného auta niečo extra, hoci za vyššiu cenu.
 • Prečo kúpiť práve CTEK MXS 10: Výborný pomer medzi cenou a kvalitou, pri dobrých vlastnostiach sa dá zohnať za rozumné peniaze.
 • Prečo sme vybrali práve CTEK MXS 10: Disponuje veľmi dobrými parametrami a pohybuje sa na rozhraní hobby a profi prístrojov.

Nabíjačka CTEK MXS 10 je veľmi podobná predchádzajúcemu modelu a v zásade potvrdzuje, že značka CTEK je kvalitná, hoci o niečo drahšia. Konkrétne táto je určená pre olovené akumulátory pracujúce s napätím 12 V. To znamená, že ju najčastejšie využijú majitelia osobných automobilov, ktorí práve tieto batérie užívajú. Je možné ju použiť na nabíjanie batérií o kapacite 20 až 200 Ah, prípadne na udržovanie batérií s kapacitou 20 až 300 Ah. Nabíjací prúd je 10 A, čo je dobré číslo. Pracovné napätia sú postupne podľa programov 14,4/14,7 V pre normálny režim, 15,8 V pre program Reconda 13,6 V pre program Supply.

Zistiť cenu

Za výhodu považujeme pri tejto cene široké rozmedzie pracovných teplôt (-20 až 50 °C) a prítomnosť troch pracovných režimoch v ôsmich nabíjacích krokoch. Program Supply (napájanie) poskytuje energiu v čase, kedy sa akumulátor odpojí od vozidla (môže takto dochádzať k poškodeniu elektroniky, napájanie z nabíjačky riziko eliminuje). Program Recond je regeneračný a pomáha naprávať dlhým státím alebo častým vybíjaním vzniknuté nerovnomernosti hustoty elektrolytu (nedá sa používať pri gélových alebo AGM batériách). Za výhodu považujeme aj vysoký stupeň krytia pred prachom a vodou stupňa IP65. Práca s nabíjačkou je bezpečná, lebo disponuje ochranou proti iskreniu, prepólovaniu a skratu,a ani nevyvíja výbušné plyny. Rozmery aj hmotnosť sú kompaktnejšie, než pri predchádzajúcom modeli, čo považujeme za dobrý nápad.

CTEK MXS 10

Výhody

Široký rozsah kapacít

Široké rozmedzie teplôt

Regenerácia starých batérií

Dobrý stupeň ochrany


Nevýhody

Občas má tendenciusa veľmi zahrievať

Najlepšia nabíjačka do 80 eur

Bosch C7

 • Pre koho je Bosch C7: Pre majiteľov osobných aut, prípadne majiteľov dodávok, ktorí chcúzohnať nabíjačku za nízku cenu.
 • Prečo kúpiť práveBosch C7: Ide o kvalitnú a spoľahlivú nabíjačku strednej triedy a o jeden z lacnejších modelovna nabíjanie batérií 24 V.
 • Prečo sme vybrali práveBosch C7: Z kategórie profi nabíjačiek sme sa snažili vybrať model s prijateľnou cenou a dobrými parametrami.

Nabíjačka Bosch C7 patrí medzi tie lacnejšie, ktoré si okrem 12 V batérií poradia aj s batériami na 24 V. Je určená pre olovnaté batérie s elektrolytom. Akumulátory s menším napätím sú typické pre osobné autá, dvadsaťštyri voltové bývajú v dodávkach a nákladných autách. Vzhľadom ku kapacite 24 V batérie, ktorá môže byť od 14 do 120 Ah, ju využijú hlavne majitelia dodávok, pri veľkých autách sa oplatí investícia do lepšieho modelu. Pri batériách na 12 V je rozmedzie kapacity širšie, od 14 do 230 Ah. K dispozícii vám nabíjačka dáva celkom šesť rôznych režimov (nechýba funkcia napájania v čase, kedy je akumulátor od auta odpojený). Nabíjací prúd je až 7 A.

Zistiť cenu

Keby sme sa postupne pozreli na nabíjacie režimy, zistili by sme, že rozdiel je hlavne v napätí a prechádzajúcom prúde. Nechýba spomínané napájanie a program na regeneráciu krátkodobo úplne vybitých akumulátorov. Ide o takzvané pulzné nabíjanie s napätím medzi 7,5 a 10,5 V. S hlboko a dlhodobo vybitými batériami si ale nabíjačka neporadí. Keď je nabíjanie dokončené, spustí sa udržiavací režim s malým nabíjacím prúdom. Celý čas vás o priebehu informuje LED systém. Zaujímavý je režim pamäti – ak je nabíjačka počas nabíjania odpojená od prúdu, uloží si vykonávaný režim a neskôr sa spustí opäť v automaticky uloženom móde.

Nabíjačka disponuje krytím certifikácie IP65 a pri svojich rozmeroch a hlavne hmotnosti je pomerne ľahko prenosná. Nevýhodu vidíme v bezpečnosti – výrobca sám upozorňuje na riziko vytrysknutia plynného vodíka počas nabíjania z akumulátora. Keďže vodík tvorí so vzduchom výbušnú zmes, musíte pri nabíjaní určite zaistiť kvalitné vetranie. Nabíjačka disponuje ochranou proti prepólovaniu, prehriatiu (pri prehrievaní dôjde ku zníženiu výkonu) a má poistku na ochranu v prípade skratu. V prípade, že nabíjanie trvá príliš dlho, Bosch C7 sa sama prepne do režimu Standby. Za svoju cenu je to veľmi šikovná voľba, pre majiteľov osobných áut určite a pre majiteľov väčších vozidiel v prípade, že ich batéria je kompatibilná.

Bosch C7

Výhody

Vhodné pre batérie 12 aj 24 V

Niekoľko nabíjacích režimov

LED systém indikácie nabíjania

Funkcia pamäti


Nevýhody

Pri nabíjaní môže dôjsť k vývoju vodíka (čo nie je úplne bezpečné)

Pri 24 V batériách by mohlo byť rozmedzie kapacít väčšie

Najlepšia nabíjačka do 40 eur

Extol CRAFT EX417300

 • Pre koho je Extol CRAFT EX417300: Prevodičov osobných áut, ktorí si vystačia s priemerným prístrojom, prípadne premotorkárov.
 • Prečo kúpiť práve Extol CRAFT EX417300: Vzhľadom na cenuide o dobrú nabíjačku, premotorkárov dokonca o veľmi dobrú.
 • Prečo sme vybrali práve Extol CRAFT EX417300: V danej cenovej kategórii na nás urobila svojimi parametramiaj využitím najlepší dojem.

Nabíjačka autobatérií Extol CRAFT EX417300 patrí v našom teste medzi tie, ktoré sú vhodné na nabíjanie olovených 6 V batérií. Okrem toho si poradí aj s batériami na 12 V. Ak by sme mali vyjadriť kapacitné rozmedzie, ide o akumulátory s kapacitou 4 až 120 Ah. Nabíjanie je šesťstupňové  (Detection, Soft Start, Bulk, Absorption, Battery Test, Float), jednoduchému ovládaniu napomáha LCD displej. Na ňom vidíte úroveň nabitia batérie a tiež aktuálne napätie. Nabíjačka zvláda tiež pulzné nabíjanie, ktoré sa podľa výrobcu hodí najlepšie pri dlhodobom odstavení vozidla. Nabíjací prúd je až 3,8 A.

Zistiť cenu

Oceňujeme, že nabíjačka disponuje ochranou proti iskreniu, skratu aj prepólovaniu. Vďaka tomu je práca s ňou bezpečnejšia. Je vhodné s ňou pracovať v rozmedzí teplôt -20 až 50 °C, čo je dobrý výsledok. Nabíjačka navyše disponuje krytím IP65, čo značí, že je odolná proti prenikaniu vody aj prachu. Prívodný kábel meria 1,45 metra, hmotnosť je 0,3 kg. Vďaka tomu sa s ňou pohodlne manipuluje a nie je problém ju prenášať. Ak by sme mali nabíjačku Extol CRAFTEX417300 zhodnotiť celkovo, ide o lacnejšiu nabíjačku na nabíjanie 12 V batérií slušný model pre majiteľov 6 V batérií. Ak chcete na nabíjačke ušetriť, je to dobrá voľba.

Extol CRAFT EX417300

Výhody

Mobilita

Bezpečnosť

Jednoduché ovládanie


Nevýhody

Nabíjačka toho veľa neponúka

Nepresný merač napätia

Najlepšia nabíjačka do 20 eur

Emos N1014

 • Pre koho je Emos N1014: Pre majiteľov motocyklov, prípadne osobných áut, ktorí chcú lacnú nabíjačku a nemajú väčšie nároky.
 • Prečo kúpiť práve Emos N1014: V kategórii najlacnejších nabíjačiek patrí medzi najlepšie.
 • Prečo sme vybrali práve Emos N1014: Pri veľmi nízkej cene ponúka solídne parametre.

Nabíjačka Emos N1014 je určená preolovené akumulátory s napätím 6 V, prípadne 12 V. Z toho vyplýva, že ju ocenia hlavne majitelia osobných áut, prípadne motocyklov. Číselne by sme kapacitu akumulátorov, ktoré sa dajú touto nabíjačkou nabíjať, vyjadrili ako 1,2 až 14 Ah pre 6 V batérie a 1,2 až 120 Ah pre 12 V batérie. Nabíjanie je sedemkrokové, riadené interným procesorom. Nabíjačka sama bráni prehriatiu a pracuje v nabíjacom aj udržiavacom režime. Nabíjanie indikuje LED systém. Maximálny výstupný prúd je 4 A. S hlboko vybitými batériami si ale poradí len ťažko. Zo skúseností zákazníkov vieme, že veľmi vybitú batériu na 12 V zhodnotí nabíjačka rovnako, ako plne nabitú batériu na 6 V. Potom je nutné dávať cez nabíjačku pulzy, kým napätie nestúpne na detekovateľnú hranicu.

Zistiť cenu

Aj nabíjačka Emos N1014 spĺňa základný nárok pre zaradenie do nášho výberu, ochranu proti skratu a prepólovaniu, lebo bezpečnosť pri práci je dôležitá. Mrzí nás, že nabíjačka funguje len v teplotách 0 až 40 °C. Horná teplota väčšinou nie je problém, ale dolná hranica býva horšia, neumožní vám to nabíjať batérie v zime, ak mrzne, napríklad v garáži. Pretože sa nabíjačky používajú hlavne v zime, považujeme to do istej miery za limitujúce. Krytie je, podobne ako pri rade ďalších modelov, stupňa IP65. Rozmery nie sú veľké, kábel je 1,8 metra dlhý a hmotnosť je 526 g. Nie je to veľa, takže pohodlnej práci to neuškodí. Medzi lacnými nabíjačkami u nás určite Emos N1014 vedie.

Emos N1014

Výhody

Nízka cena

Bezpečnosť

Veľmi dobré fungovanie a technické parametre vzhľadom na cenu


Nevýhody

Hlboko vybité batérie nabíjaťažko

Teplotný rozsah začína na nule

Najlepšia profi nabíjačka

CTEK MXT 14

 • Pre koho je CTEK MXT 14: Pre majiteľov nákladných áut, prevádzkovateľov autobusovej dopravy alebo lodníkov, ktorí zháňajú profi prístroj za solídnu cenu.
 • Prečo kúpiť práve CTEK MXT 14: Ide o profi prístroj s prijateľnou cenou.
 • Prečo sme vybrali práve CTEK MXT 14: Z kategórie profi nabíjačiek sme sa snažili vybrať model s prijateľnou cenou a dobrými parametrami.

Ak si odmyslíme veľmi drahé profi nabíjačky, je CTEK MXT 14 asi tým najlepším, čo náš trh ponúka, a čo je cenovo dostupné bežnému užívateľovi. Táto nabíjačka je určená pre olovené batérie s napätím 24 V, takže prakticky ide o nákladné autá, lode alebo autobusy. Z toho je jasná cieľová skupina – vodiči nákladiakov, majitelia člnov alebo tí, ktorí podnikajú v autobusovej doprave. Zvládne dobiť batérie s kapacitou 28 až 300 Ahudržiavať v chode batérie s kapacitou 28 až 500 Ah, pričom maximálny nabíjací prúd je 14 A.

Zistiť cenu

Nabíjačka CTEK MXT 14 disponuje niekoľkými nabíjacími režimami – Supply (napájanie, poskytuje energiu medzi vybratím a pripojením akumulátora, kedy by inak mohlo dôjsť ku strate nastavenia elektrónky), Recond (regenerácia, obnovuje činnosť akumulátorov, ktoré sú dlhodobo mimo prevádzky, alebo v ktorých došlo v dôsledku častého vybíjania ku zmenám v rozvrstvení elektrolytu) a Normal (klasické nabíjanie). Každý z režimov pracuje s rôznym napätím, Normal 28,8 V, Recond 31,6 V a Supply 27,2 V. Celý proces nabíjania pozostáva z ôsmich krokov. Nabíjačka zvláda pracovať v rozmedzí teplôt -20 až 50 °C, disponuje stupňom ochrany certifikácie IP44.

veľmi malý spätný prúd (vybíjací), disponuje ochranou proti iskreniu, prepólovaniu,skratu a z hľadiska bezpečnosti spomíname aj to, že pri nej nedochádza k vyvíjaniu vodíka (ktorý tvorí so vzduchom výbušnú zmes). Aj napriek väčšej hmotnosti, rozmeroma zhoršenej mobilite, môžeme túto nabíjačku s pokojným svedomím odporučiť. Ak hľadáte profesionálnu nabíjačku za prijateľnú cenu, mala by byť CTEK MXT 14 jasná voľba.

CTEK MXT 14

Výhody

Široký rozsah kapacít

Režim pre oživenie starých batérií

Vysoká úroveň bezpečnosti

Široké rozmedzie pracovných teplôt


Nevýhody

Vyššia cena

Hmotnosť, rozmery a horšia mobilita

Záver

 • Nabíjačky autobatérií, ako je CTEK MXT 14, súpomerne drahé, ale súvisí to s použitím. Určenésú predovšetkým vodičom väčších vozidiel – autobusov, nákladiakov, dokonca napríklad aj lodí. Tvoria lacnejšiu profi triedu (drahé nabíjačky napríklad nad 800 € sme už neriešili) a dočkáte sapri nich špičkových parametrov.
 • Nabíjačku CTEK MXS 10 ocenia majitelia osobných áut, ktorí chcú niečo extra. Má veľmi dobré parametre, je dobre funkčne vybavená.
 • Ak chcete nabíjačku strednej triedy, je pre vás ideálnou voľbou Bosch C7. Hoci jej niektoré funkcie chýbajú a našli sme menšiu medzeru v bezpečnosti, tvorí dobrú strednú cestu. Jej technické parametre sú navyše pre bežných vodičov osobných áut plne dostačujúce.
 • Motorkári, prípadne vodiči áut, ktorí chcú nabíjačku kúpiť lacno, môžu siahnuť po modeloch Extol CRAFT EX417300 a Emos N1014. Obe tieto nabíjačky sú celkom lacné, a napriek tomu dosahujú veľmi dobré parametre, hoci samozrejme bez niektorých pokročilejších funkcií a s nižšími hodnotami prúdu.

Dôležité parametrenabíjačiek autobatérií

Ak by sa vám náhodou žiadna z nami vybraných autobatérií nehodila, máme pre vás na záver niekoľko rád a tipov, ako vybrať najlepšiu nabíjačku autobatérií podľa jej parametrov a vlastností. Najzásadnejšia je kompatibilita k používanej autobatérii,čo sa týka pripojenia aj napätia, kapacity, a podobne.

 • Správny typ nabíjačky autobatérií – všeobecne existujúštyri typy autobatérií s rôznou charakteristikou (v súčasnosti sa však niektoré ich vlastnosti navzájom krížia):
  • Automatické nabíjačky – kontrolujúneustále napätie, po dobití batérie sa samy vypnú, nabíjanie je bezpečné, rýchle a dostanete sa až na plnú kapacitu. Sú pravdepodobne najlepšou voľbou. Problém je, že nie sú použiteľné pre všetky typy autobatérií.
  • Nabíjačky soštartom – slúžia na klasické nabíjanie, prípadne vám môžu pomôcť pri štartovaní auta, kedy majú slabšie nabíjačky problém. Fungujú skvelo aj v náročných podmienkach.
  • Klasické nabíjačky – sú určené pre klasické batérie, pričom charakteristické je stúpajúce napätie a klesajúci prúd. Proces nie je riadený a musíte ho neustále kontrolovať.
  • Udržiavacienabíjačky – pomáhajú udržať batérie v nabitom stave, vyrovnávajú samovybíjanie, ale ak ich pripojíte k úplne prázdnej batérii, neporadia si. Na to nie sú dosť silné.
 • Kompatibilita – nabíjačka musí byť s vašou batériou kompatibilná, a to z hľadiskatypu, parametrovaj z hľadiska pripojenia. V opačnom prípade nemá zmysel ju kupovať.
 • Nabíjacie napätie – je dôležité pre vhodný výber, líši sa podľa dopravného prostriedku. Hodnota napätia batérie a nabíjačky musí sedieť, inak nebude zariadenie fungovať. Výrobca vám udá rozsah, kedy je použiteľná.
 • Nabíjací prúd – udáva v prenesenom význame, ako rýchlo dôjde k dobitiu batérie. Hodnota by mala byť desatina až pätnástina kapacity batérie. Opäť to súvisí, tak ako pri napätí, s dopravným prostriedkom. Pri moderných nabíjačkách budete často mať na výber z viacerých nabíjacích prúdových režimov.
 • Kapacita batérie – ide o pomerne dôležitý parameter, ktorý vyjadruje, akú maximálnu kapacitu batérie je nabíjačka schopná dobiť za určitý čas. Mali by ste voliť rozumne, aby nabíjanie netrvalo príliš dlho, a aby nabíjačka bola schopná vôbec batériu nabiť. Opäť platí, že od výrobcu budete mať zadaný rozsah.
 • Bezpečnosť– nabíjačka autobatérií by mala disponovať ochranou proti skratu, iskreniu aj prepólovaniu. Nemalo by sa stávať, že pri nabíjaní bude unikať vodík (tvorí so vzduchom výbušnú zmes). Ak to tak je, je bezpodmienečne nutné kvalitné vetranie priestoru.
 • Záchrana (omladenie) akumulátora– funkcia, ktorá sa oplatí, ak batériu úplne vybijete. Nabíjačka vyšle do batérie veľmi silné pulzy, ktoré obnovia prevádzku a umožnia jej nabíjanie.
 • Veľkosť– hoci ide do istej miery o menej podstatný parameter, nabíjačka by mala byť mobilná a skladná, malé rozmery sú teda výhodou. Zaujímavou informáciou je aj dĺžka kábla, ktorá by mala byť dostatočná na pohodlnú prácu.
 • Prevádzková teplota – každá nabíjačka má svoju ideálnu prevádzkovú teplotu a mimo daný rozsah prudko klesá jej účinnosť. Ak budete nabíjať batériu v zime, napríklad v dielni alebo v garáži, mal by rozsah klesať pod nulu.

Najlepšie nabíjačky autobatérií
Ohodnoťte článok