Najlepšie osobné váhy 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať osobnú váhu, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie osobných váh a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Osobní váhy bez pozadí

Porovnanie osobných váh

Úvod

Osobná váha, na pol zdravotný a na pol informatívny nástroj, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Časy, kedy osobné váhy ukazovali len váhu a nič viac sú dávno preč. Teraz už váhy zvládajú to, na čo boli predtým potrebné špeciálne vyšetrenia. Schopnosti profesionálnych osobných váh majú aj produkty v radoch niekoľkých desiatok eur. Veľkým plusom je tiež zálohovanie dát do mobilných aplikácií alebo na webové stránky.

Najlepšia osobná váha od 80 eur

Soehnle 63340

 • Pre koho je Soehnle 63340 určená: Pre lekárov, profesionálnych športovcov, ale aj nadšencov.
 • PrečoSoehnle 63340 kúpiť: Váha ponúkne naozaj kompletné informácie, ktoré sú potrebné napríklad pri tréningu či diéte.
 • Prečo sme vybrali práveSoehnle 63340: Pre profesionálne meranie, ktoré je schopná táto váha poskytnúť.

Táto osobná, viac-menej už lekárska, váha Soehnle 63340ponúka naozaj profesionálne váženie aj hodnoty. Výhodou je, že urobenú telesnú analýzu dokáže váha poslať do cloudu. Prístup ku svojím dátam tak budete mať, nech už sa budete nachádzať kdekoľvek. Výhodou je, že celý bezplatný webový portál je v slovenčine.Navyše váha funguje bez dodatočného softwaru. Skrátka len váhu pripravíte na použitie a môžete začať s vážením. Získate tak nielen prehľad o váhe, ale tiež o podiele telesného tuku, svalovej hmoty či objeme vody. Váha tiež zvládne vypočítať vaše BMI.

Zistiť cenu

Všetky takto namerané hodnoty potom váha usporiada do prehľadného grafu, z ktorého môžete získať aj diferenčnú krivku. Budete tak mať absolútny prehľad o všetkom, čo sa týka vašej postavy. Tieto hodnoty si môžete prehliadať okrem iného tiež v PC, v mobile alebo na tablete. Váha zvládne vážiť s presnosťou 0,1 kilogram.

Uložiť môžete až osem osôb, ku ktorým sa budú postupne priraďovať namerané hodnoty. Navyše všetko uvidíte na pekne jasnom a čitateľnom LCD paneli. Vďaka veľkej vážiacej ploche, ktorá je vyrobená z bezpečnostného skla, môže váhu používať ktokoľvek do 150 kilogramov. Veľkosť nášľapnej plochy z bezpečnostného skla je 32 x 32 cm.

Soehnle 63340

Výhody

Skvelé grafické spracovanie hodnôt

Ukladanie do cloudu

Jasný LCD panel


Nevýhody

Skôr lekárska váha

Chýba software do telefónu

Najlepšia osobná váha do 80 eur

Omron BF511

 • Pre koho je Omron BF511 určená: Pre každého, kto potrebuje naozaj bezchybné dáta nielen o váhe, ideálna váha do lekárskych ordinácií.
 • Prečo Omron BF511 kúpiť: Omron poskytuje relevantné informácie o mnohých rôznych telesných ukazovateľoch.
 • Prečo sme vybrali práve Omron BF511: Bezchybné informácie o váhe za relatívne nízku cenu v kategórii lekárskych váh.

Teraz sa dostávame do kategórie do 80 eur, čo už je kategória, v ktorej sa dajú zakúpiť vysoko profesionálne osobné váhy. V tejto kategórii sme zvolili Omron BF511. Táto váha už disponuje monitoringom skladby tela a dokáže toho určite skutočne mnoho. Pri vážení a meraní využíva Omronš tvorsenzorové meranie, ktoré je ešte presnejšie.

Zistiť cenu

Všetky merania tejto osobnej váhy prebiehajú na základe bioimpedančnej metódy. Váha je vhodná pre deti od šesť rokov, resp. od šiestich rokov veku je váha schopná poskytovať naozaj relevantné údaje. Okrem váhy vám Omron BF511 ponúkne tiež meranie množstva tuku v ľudskom tele, vrátane viscerálneho tuku množstva svalovej hmoty. Samozrejmosťou sú vypočítané hodnoty BMI. Omron BF511 disponuje klinickým overením, zároveň disponuje validáciou a certifikáciou. Môžete ju tak využívať nielen ako osobnú váhu, ale hodí sa tiež do lekárskych ordinácií. Maximálna nosnosť váhy je 150 kilogramov a jej presnosť je +/- 0,1 gram.

Všetky hodnoty, ktoré váha nameria, vám tiež ukáže v prehľadnej grafike. Vďaka tomu budete mať o svojom zdraví neustály prehľad. Omron BF511 disponuje pamäťou pre štyroch ľudí a režimom hosť, kde sa môže zvážiť každý bez toho, aby si to váha zapamätala. Drobnou nevýhodou je, že váha poskytuje bezchybné výsledky len v prípade výšky do 199,5 cm.

Omron BF511

Výhody

Monitoring skladby tela

Validáciaaj certifikácia

Vysoká presnosť meraní


Nevýhody

Vyššia cena

Pamäťlen pre štyroch užívateľov

Len do výšky 199,5 cm poskytuje relevantné údaje

Najlepšia osobná váha do 60 eur

Umax Smart Scale US10C

 • Pre koho je Umax Smart Scale US10C určená: Pre každého užívateľa, ktorý už potrebuje presnejšie údaje o svojej váhe a tele ako celku.
 • Prečo Umax Smart Scale US10C kúpiť: Táto osobná váha je medzistupeň profesionálnych lekárskych váh za rozumnú cenu.
 • Prečo sme vybrali práve Umax Smart Scale US10C: Váha dokáže vypočítať tiež BIA aj mnoho ďalších zaujímavých informácií.

Táto inteligentná osobná váha už ponúka naozaj pokročilé funkcie váženia. Váha spadá do kategórie do 60 eur a je schopná vám ponúknuť takmer profesionálne zhodnotenie vašej postavy. Ide o váhu novej generácie s ITO technológiou. Okrem toho disponuje váha tiež patentovaným systémom váženia. Vie tiež vypočítať bazálny metabolický výdaj. Ten značí, koľko energie vaše telo vydá v kľudovom režime.

Zistiť cenu

Umax Smart Scale US10Cponúka sledovanie až 14 telesných parametrov. Všetky namerané hodnoty aj dlhodobé štatistiky môžete sledovať v aplikácii FeelfitHealth Fitness Tool. Táto mobilná aplikácia je kompletne v češtine, čo je rozhodne veľkým plusom. Zároveň umožňuje zálohu nameraných hodnôt do cloudu, takže o svoje údaje nikdy neprídete. Celkovo je aplikácia veľmi intuitívna, takže ju zvládne ovládať skutočne každý, bez rozdielu veku. Váha je samozrejme vyrobená z tých najlepších materiálov s dôrazom na dlhú životnosť. Nemusíte mať strach váhu používať každý deň.

Okrem vysokej presnosti merania a váženia disponuje váha tiež výpočtami BMI. Okrem toho vám UmaxSmartScale US10C zistí tiež vašu hmotnosť bez tuku, podkožný a viscerálny tuk.Viscerálny tuk je tuk, ktorý sa ukladá okolo orgánov a môže byť veľmi nebezpečný. Ďalej vás aplikácia informuje o objeme vody vo vašom tele, hmotnosti kostrových svalov aj svalovej a kostnej hmoty. Všetky tieto informácie si môžete prehľadne zobraziť vo vašej aplikácii. Vďaka tomu budete mať maximálny prehľad. Navyše, každá nameraná hodnota je v aplikácii sprevádzaná komentárom, takže na prvý pohľad viete, či sú namerané hodnoty v poriadku, či nie. Chýbať nebude ani váš metabolický vek. Maximálna nosnosť tejto váhy je 180 kilogramov a jej presnosť je plus mínus 50 gramov.

Umax Smart Scale US10C

Výhody

Profi hodnotenie postavy

14 telesných parametrov

180 kg nosnosť


Nevýhody

Občas zlé spojenie

Rýchlejšie sa vybíja

Najlepšia osobná váha do 40 eur

Xiaomi Mi Body CompositionScale

 • Pre koho je Xiaomi Mi Body CompositionScale určená: Pre každého, kto hľadá osobnú váhu s možnosťou prepojenia váhy a smartfónu.
 • Prečo Xiaomi Mi Body CompositionScale kúpiť: Xiaomi ponúkne možnosť uchovávať hodnoty až o 16 užívateľoch.
 • Prečo sme vybrali práve Xiaomi Mi Body CompositionScale: Váha do štyridsať eur s pokročilými funkciami a bluetoothom.

Druhou nami vybranou váhou, ktorá sa už pohybuje v kategórii do 40 eur, je osobná váha Xiaomi Mi Body CompositionScale. Ako už názov napovedá, ide o inteligentnú váhu od čínskeho výrobcu inteligentnej elektroniky Xiaomi. To všetko vo veľmi elegantnom dizajne aj prevedení, ktoré pôsobí trošku futuristickým vzhľadom. Váha má tiež povrch z odolného tvrdeného skla protišmykovou úpravou.

Zistiť cenu

Táto osobná váha je vysoko inteligentná a disponuje komplexnými algoritmami. Tie poskytujú veľmi presné údaje o vašej váhe, vode v tele, ale aj svalovej hmote. Dokáže tiež pracovať s bazálnym metabolizmom. Teda všetky potrebné a dôležité údaje. Navyše môžete svoju inteligentnú váhu prepojiť priamo so svojim inteligentným telefónom. Vďaka tomu môžete mať v aplikácii MiFitprehľad o svojej váhe vrátane ďalších komplexných údajov. Všetky tieto údaje môžete sledovať v prehľadných grafoch. Veľmi ľahko sa prenášajú pomocou Bluetooth 4.0. Prepojiť váhu tak môžete s každým telefónom, ktorý túto konektivitu ponúkne.

Ďalšou výhodou je fakt, že váha si zapamätá až 16 jednotlivých užívateľov, čo už je skvelé číslo. Navyše váha rozozná, či ide o dieťa alebo o dospelú osobu. Výhodou je, že nebudete musieť užívateľa nastavovať ručne. Váha sama rozpozná, o koho z uložených osôb ide. Vďaka tomu je váha schopná pomáhať vám pri udržiavaní sa v kondícii aj s vašim zdravím. Všetky namerané údaje môžete vidieť na LCD displeji. Ten upravuje jas podľa okolitých podmienok, čo je pomerne skvelá vychytávka. Okrem toho ponúka Xiaomi Mi Body CompositionScale vysokú presnosť a meranie BIA, čo je bioelektrická impedančná analýza. Z toho váha vypracuje presné štatistiky. Váha inak ponúkne maximálnu nosnosť 150 kilogramov a jej presnosť je plus mínus 50 gramov.

Xiaomi Mi Body CompositionScale

Výhody

Komplexné algoritmy pre výpočet

Bluetooth 4.0

Pamäť až na 16 osôb


Nevýhody

Pri niektorých telefónoch horšie spojenie

Občas zle priradí údaje

Najlepšia osobná váha do 20 eur

Emos PT718

 • Pre koho je Emos PT718 určená: Osobná váha Emos PT718 je určená pre všetkých, ktorí hľadajú kvalitnú osobnú váhu za málo peňazí.
 • Prečo Emos PT718 kúpiť: Ponúkne pokročilé funkcie aj v nízkej cenovej kategórii.
 • Prečo sme vybrali práve Emos PT718: Osobné váhy nemusia stáť horibilné sumy, aby poskytli relevantné údaje.

Prvou osobnou váhou je Emos PT718. Tá sa radí do cenovej kategórie do 20 €, aj za túto cenu toho ale ponúkne skutočne veľa. Veľkou výhodou je, že v sebe udrží dáta a prehľad o hmotnosti až desiatich členov domácnosti. Ak máte veľkú rodinu, je Emos PT718 skvelou voľbou na váženie. Okrem toho si pamätá tiež BMI index jednotlivých užívateľov tejto váhy. Z toho plynie, že Emos PT718 ponúka aj výpočet BMI indexu. Okrem toho vám váha tiež oznámi údaje o množstve tuku, vody aj svalovej hmoty v tele. Vďaka týmto údajom sa veľmi ľahko sledujú výsledky diéty, alebo napríklad tréningového plánu. Zamrzí snáď len fakt, že hodnoty na váhe bežia celkom rýchlo a pre niekoho môže byť trošku ťažké si všetky hodnoty zapamätať alebo niekam zaznamenať.

Zistiť cenu

Vážiaca plocha je vyrobená z bezpečnostného skla, aby bolo používanie váhy čo najbezpečnejšie. Pod sklom nájdeme tiež podsvietený displej s bielymi číslicami. Displej je dobre čitateľný, všetky čísla tak uvidíte jednoducho a hlavne prehľadne. Váha je v elegantnom slim dizajne, takže vyzerá veľmi pekne a svojim dizajnom jednoducho zapadne do vašej domácnosti. Ak by sa stalo, že by batéria bola takmer vybitá, dá vám o tom váha vedieť. Nemusíte sa tak báť, že by ste prišli z ničoho nič k nefungujúcej váhe.

Maximálna nosnosť tejto váhy je 150 kilogramov, čo je dostatočné maximum pre väčšinu bežných užívateľov domácich osobných váh. Presnosť váhy je plus mínus 100 gramov. Navyše, váha disponuje vážením v troch rôznych jednotkách. V tuzemských krajinách sa to zrejme príliš nevyužije, ale funkcia je to rozhodne zaujímavá. Najlepšie táto váha váži na pevných povrchoch, ako napríklad na kachličkách. Pri niektorých mäkších povrchoch (linoleum) môže váha udávať neplatné údaje. Váha je svojou cenou aj možnosťami, ktoré ponúka, naozaj tým najlepším, čo môžete v tejto cenovej kategórii kúpiť.

Emos PT 718

Výhody

Možnosť váženia 10 osôb

Mnoho funkcií za rozumnú cenu

Niekoľko možných veličín


Nevýhody

Horšie váženie na mäkkom povrchu

Rýchlo bežiace namerané hodnoty

Záver

 • Ak hľadáte osobnú váhu za málo peňazí, za to s mnohými funkciami, bude ideálnou voľbou váha Emos PT718.
 • Je vás doma veľa? Potom zvoľte váhu Xiaomi Mi Body CompositionScale, ktorá je schopná udržaťvo svojej pamätiaž 16 rôznych užívateľov.
 • Ak hľadáte váhu, ktorá ponúkne meranie hneď niekoľkých telesných funkcií a poskytne komplexné informácie, zvoľte osobnú váhu UmaxSmartScale US10C.
 • Chcete lekársku váhu, za ktorú ale netúžite zaplatiť horibilné sumy? Siahnite po Omron BF511, lekárskej váhe v kategórii do 80 €.
 • Ak hľadáte skutočne maximálne profesionálnu váhu, siahnite po Soehnle 63340.

Dôležité parametre osobných váh

Osobná váha je nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti. Nie je tak náhoda, že stále viac ľudí zháňa inteligentné váhy s množstvom funkcií či pripojením na internet. Čo sú ale tie skutočne dôležité parametre pri výbere tohto zdravotného pomocníka?

 • Typ osobnej váhy, teda či modernú digitálnu váhu či klasickú analógovú. Ak váhu používate veľmi sporadicky, určite postačí analógová váha. Na druhej stranesú digitálne váhy dnes aj lacnejšie, než analógové a navyše ponúknu tiež vyššiu presnosť.
 • Presnosť je rozhodujúca, ak chcete, aby boli výsledky relevantné. Pre bežného užívateľa nehrá rozdiel sto gramov veľkú úlohu, ale niekto môže predsa len túžiť po váhe presnejšej.
 • Výbava váhy je druhý dôležitý ukazovateľ toho, podľa čoho je treba váhu vybrať. Veľa inteligentných osobných váh dnes nerieši len váhu, ale tiež telesný tuk či podiel vody v tele. Podľa využitia si tak vyberte tú váhu, ktorá vám ponúkne potrebné údaje.
 • Prepojenie s telefónom je ďalšia vec, ktorú riešia predovšetkým inteligentné osobné váhy. Možností prepojenia je skutočne veľa, navyše veľmi záleží na tom, či má váha tiež aplikáciu do telefónu, alebo sa všetko rieši prostredníctvom webového rozhrania.
 • Nosnosť by ste mali sledovať s ohľadom na vlastnú hmotnosť. Samozrejme, že nosnosť váhy musí byť väčšia, aby nedošlo k jej poškodeniu, alebo dokonca vášmu zraneniu.
 • Veľkosť váhy je síce často opomínaný aspekt, ale je tiež veľmi dôležitý. Sofistikované váhy môžu mať väčšie rozmery, a tak sa môže stať, že sa vám napríklad nevojde do kúpeľne. Preto nezabúdajte na rozmery váhy.

Najlepšie osobné váhy
Ohodnoťte článok