Najlepšie tablety 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať tablet, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie tabletov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Tablety bez pozadí

Porovnanie tabletov

Úvod

Pred kúpou tabletu je potrebné si dobre rozmyslieť, či zariadenie naozaj budete potrebovať, aby ste zbytočne neinvestovali. Ak ste si istý, že tablet je to čo vo vašom technickom vybavení chýba, tak vám nasledujúce riadky pomôžu s výberom toho pravého zariadenia pre vás. Tablety ako také, sa často považujú za náhradu laptopu, no nie je tomu tak. Tablety nedisponujú vysokým výkonom a klávesnicou, no ponúkajú lepšiu kompaktnosť, výdrž batérie a dotykový displej. Preto sú vhodné skôr na grafickú prácu, či konzumáciu médií.Hlavne pri takýchto činnostiach sú tablety lepšou voľbou oproti notebookom.

Najlepší tablet  do 800 eur

Samsung GalaxyTab S3

 • Pre koho je Samsung GalaxyTab S3: Ľudí ktorý hľadajú top tablet na trhu s Android OS.
 • Prečo kúpiť práve Samsung GalaxyTab S3: Vynikajúci na multimédia ako aj na prácu.
 • Prečo sme vybrali práve Samsung GalaxyTab S3: Nemá konkurencie schopných oponentov.

Je to najdrahší tablet od Samsungu, no nie je to to najvýkonnejšie čo moderná technológia ponúka. Pokiaľ ale hľadáte vynikajúci všestranný tablet, ste na správnom mieste. Okrem excelentného HDR displeja, kvalitných reproduktorov a podpory pre S-pen, S3 ponúka aj viac než nadpriemernú výdrž batérie. V čom ale vyniká spomedzi väčšiny tabletov je najrýchlejší wifi prijímač na trhu. Ak máte vo vašej domácnosti, či práci problémy s wifi pripojením, tak Tab S3 sa o to postará.

Zistiť cenu

Samozrejme, aj v takto dobrom zariadení sú i určité negatíva.Ako sme už spomínali, je to jeden z najdrahších tabletov na trhu, no napriek tomu, neponúka najmodernejší hardware. Taktiež chýba NFC konektivita a kamery ktorými bol vybavený, sú pri najlepšom slabý priemer, nehovoriac o pomalom úložisku.

Avšak takéto negatíva by nemali odradiť potencionálneho zákazníka, keďže sú silno prevyšované množstvom pozitív. Na dnešnom trhu by ste len ťažko hľadali konkurenciu pre Samsung GalaxyTab S3, keďže konkurencia produkuje zariadenia, najmä pre nižšie cenové kategórie.Z tohto dôvodu, ak chcete to najlepšie nemusíte sa priveľmi rozhodovať.

Samsung GalaxyTab S3

Výhody

S-pen v balení

HDR displej

Rozšíriteľná pamäť


Nevýhody

Pomalá pamäť

Chýba NFC

Slabé kamery

Najlepší tablet do 600 eur

Lenovo YOGA Tab 3 PRO

 • Pre koho je Lenovo YOGA Tab 3 PRO:  Pre kupcov ktorý hľadajú flexibilný a výkonný multimediálny notebook.
 • Prečo kúpiť práve Lenovo YOGA Tab 3 PRO: Originálny dizajn plný pozitívnych vlastností.
 • Prečo sme vybrali práve Lenovo YOGA Tab 3 PRO: Prekvapil funkciami ako projektor a flexibilnou spodnou bradou.

Lenovo chcelo spraviť perfektný multimediálny tablet, takmer sa im to podarilo. Parametre Tab 3 pro sú silno prispôsobené fanúšikom filmov a seriálov, dokonca do spodnej časti zariadenia pridali projektor. I keď takáto funkcia vie byť veľkým lákadlom, netreba od toho očakávať priveľa. Silné stránky má Tab pro najmä vo svojom displeji s veľmi živými farbami a s nadpriemerným ozvučením. Takisto mnohých poteší takmer 11 hodinová výdrž batérie pri pozeraní filmov.

Zistiť cenu

Netreba však o YOGA tablete uvažovať len ako o multimediálnom ťažnom koni. Ponúka skvelú flexibilitu a projektor nemusí byť len na premietanie videí. Taktiež poslúži aj na powerpointové prezentácie. Práve vo všestrannosti leží sila od Lenova. Nie je to ale samá chvála. Tak ako mnoho tabletov, kamery ktorými je Lenovo vybavené, produkujú slabé fotografie. I keď je pamäť rozšíriteľná, slot pre SD karty patrí medzi pomalšie, nehovoriac o nízkej kvalite jeho spracovania.

Lenovo YOGA Tab 3 PRO

Výhody

Výkonný hardware

Odolnosť voči obliatiu IP21

Podpora AnyPen stilusov


Nevýhody

Pomalý SD slot

Kamera nízkej kvality

Váži takmer 700g

Najlepší tablet  do 400 eur

Apple iPad

 • Pre koho je Apple iPad: Pre používateľov Apple zariadení.
 • Prečo kúpiť práve Apple iPad:  Rýchly operačný systém, kvalitné spracovanie, spoľahlivá značka.
 • Prečo sme vybrali práve Apple iPad: Apple je overenou značkou a spoľahlivou voľbou medzi tabletmi.

Šiesta generácia iPadu je síce len malým vylepšením oproti predchádzajúcej generácií, no nič to nemení na tom že Apple vie odviesť dobrú prácu na svojom najpredávanejšom tablete. Veľkou výhodou Apple zariadení je, že vždy budete mať prístup k najnovším updatom. Tak sa nemusíte obávať, že vaše zariadenie vyjde z kurzu. iPad sa vyznačuje najme excelentnou kvalitou spracovania a výberom materiálov samotného zariadenia. I keď Apple použil starší čip v zariadení, vďaka optimalizovanému iOS všetko beží hladko bez akýchkoľvek problémov.

Zistiť cenu

Síce zariadenie podporuje Apple Pen a pripojiteľnú klávesnicu, ale cena týchto periférnych zariadení je značne navýšená. A práve preto treba kúpu dobre zvážiť. Ak už ste investovali do Apple ekosystému, tak iPad je jednoznačná voľba, no ak ste viac na strane Androidu nájdete aj lepšie alternatívy.

Apple iPad

Výhody

Ostrý obraz

Spracovanie zariadenia

Rýchly systém


Nevýhody

Slabšia kamera

Minimálne zmeny oproti predchádzajúcej generácií

Ne-laminovaný displej

Najlepší tablet do 200 eur

Lenovo Tab4 8

 • Pre koho je Lenovo Tab4 8: Pre každého kto hľadá jednoduchí a spoľahlivý tablet.
 • Prečo kúpiť práve Lenovo Tab4 8:  Vybavenosť za nízku cenu.
 • Prečo sme vybrali práve Lenovo Tab4 8: Ohromil najme jednoduchosťou, ktorá veľmi dobre funguje.

Lenovo pri návrhu ich rozpočtového tabletu volili jednoduchosť a najmä funkčnosť. Tab4 výrazne neexceluje v žiadnej kategórií, ale ani v žiadnej nezaostáva. Svetlý displej, dobrá konektivita, ergonomické telo, a čistý Android, sú len niektoré z jeho pozitívnych stránok. Neočakávajte vysoký výkon, no na denno-denné používanie viac než dostatočný. Negatíva, ako displej jemne zafarbený do modra, či menej ostré fotografie, nie sú príliš závažné v takejto cenovej kategórií, a tak nad nimi vieme prižmúriť oči.

Zistiť cenu

Jednoznačne ponúka veľa muziky za málo peňazí. Vhodný pre deti aj do kuchyne. Vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie. Jednoduchý dizajn sa odráža aj na operačnom software zariadenia. Lenovo volilo čistý Google Android 7.0, ktorý je rýchlejší a jednoduchší na používanie, takéto rozhodnutie len pomôže tabletu s nižším výkonom.

Lenovo Tab4 8

Výhody

Nízka cena

Všestrannosť

Čistý Android 7.0


Nevýhody

Slabší displej

Pomalšie wifi pripojenie

Chýba automatický jas

Záver

 • Naše top odporúčania sú dva tablety od Lenova, obe zariadenia sú všestranné a jednoduché na používanie, a práve to definuje tablet ako taký. Samsung a Apple sú tiež vynikajúce, no ani zďaleka nie tak výhodné na kúpu ako Tab4 8 a Tab3 PRO.

Najlepšie tablety
Ohodnoťte článok