Najlepšie tablety 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať tablet, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie tabletov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Tablety bez pozadí

Porovnanie tabletov

Úvod

Pred kúpou tabletu je potrebné si dobre rozmyslieť, či zariadenie naozaj budete potrebovať, aby ste zbytočne neinvestovali. Ak ste si istý, že tablet je to čo vo vašom technickom vybavení chýba, tak vám nasledujúce riadky pomôžu s výberom toho pravého zariadenia pre vás. Tablety ako také, sa často považujú za náhradu laptopu, no nie je tomu tak. Tablety nedisponujú vysokým výkonom a klávesnicou, no ponúkajú lepšiu kompaktnosť, výdrž batérie a dotykový displej. Preto sú vhodné skôr na grafickú prácu, či konzumáciu médií.Hlavne pri takýchto činnostiach sú tablety lepšou voľbou oproti notebookom.

Najlepší tablet do 800 eur

Apple iPad Pro 11

 • Pre koho je Apple iPad Pro 11: Pre toho, kto zháňa kvalitný tablet na prácu a nebojí sa si za neho priplatiť.
 • Prečo kúpiť práve Apple iPad Pro 11: Je síce trochu drahší, ale jedná sa o úplnú špičku medzi tabletmi, ktorá má len veľmi malú konkurenciu.
 • Preč sme vybrali práve Apple iPad Pro 11: Kvôli jej skvelým parametrom a absolútne perfektnému prevedeniu.

Apple zvolil pre svoj tablet vcelku revolučný vzhľad. Je nutné podotknúť, že sa tablet veľmi príjemne drží a máte prakticky pocit, ako by ste v rukách držali len papier. Aby nie, tablet váži okolo 460 gramov. Čo však zamrzí, je vyčnievajúca šošovka fotoaparátu vzadu. Od Apple by sme čakali nejaké zaujímavé riešenie, než len vyčnievajúcu šošovku. Telo je hliníkové a jeho hrúbka je necelých 6 mm. Aj to prispieva k lepšiemu držaniu. Displej s 11 palcovou uhlopriečkou ponúka rozlíšenie 2 388 na 1 668 pixelov. Displej LiquidRetina sa Applu veľmi podaril a farby pôsobia ako živé, čo sa radí medzi najväčšie plusy tohto tabletu.

Zistiť cenu

Vo vnútri iPadu Pro 11 ďalej nájdeme jeden z najvýkonnejších procesorov Apple vôbec, konkrétne sa jedná o A12 X Bionic. Aj vďaka tomu zvládne iPad Pro 11 aj veľmi náročné hry. Čo je drobným mínusom, to je fakt, že sa tablet veľmi rýchlo zahrieva. Nie je to síce nič strašné, že by ste napríklad tablet neudržali v ruke, ale zahrieva sa. Užívateľské úložisko ponúka 64 GB, čo je na súbory a ďalšie veci pomerne dostačujúce. Ovládanie iPadu môže byť prevádzané cez Apple Pencil, ktorý je ale potrebné dokúpiť zvlášť a nejedná sa o práve o lacné príslušenstvo.

Fotoaparát, ktorého šošovka vzadu vyčnieva, ponúka 12 MPx rozlíšenie, vrátane svetelnosti f/1.8. K dispozícii máte navyše aj päťnásobný digitálny zoom. Fotografie, ktoré iPadom Pro 11 vyfotíte, vyzerajú skvele a máloktorý tablet má takto kvalitne vyzerajúce fotografie. Využívať navyše môžete aj Smart HDR, čiže funkciu, ktorá zdôrazní aj tie najmenšie detaily a hlavne vďaka nej budú farby vyzerať ako živé. Je prekvapujúce, že v Apple iPad Pro 11 chýba TouchID (odomykanie pomocou odtlačkov prstov). Miesto toho sa tablet odomyká len pomocou FaceID (sken tváre). Je nutné podotknúť, že funguje výborne.

Čo rozhodne poteší, tak pokročilý a hlavne skvele fungujúci multitasking. Ten je naozaj podarený a každý, kto bude na tablete primárne pracovať, ho rozhodne ocení. Čo taktiež každý ocení, to je hneď štvorica reproduktorov, pomocou ktorých získate naozaj veľmi kvalitný zvuk. Dva sú umiestnené hore a dva sa nachádzajú dole. Ideálne na sledovanie filmov alebo na počúvanie obľúbenej hudby. Aj hlasitosť reproduktorov je skvelá a môže konkurovať aj klasickým reproduktorom. Za miernu nevýhodu je možné považovať cenu. Tento tablet od Apple štartuje s cenou niekde na 1 000 eurách. Získate za to však výkonný tablet s operačným systémom iOS 12 a Bluetooth. Samozrejmosťou je USB-C konektor.

Apple iPad Pro 11 velký

Výhody

Kvalitný fotoaparát

Veľmi dobré reproduktory

Displej so skvelými zobrazovacími vlastnosťami

Procesor A12 X Bionic


Nevýhody

Vyššia cena

Chýbajúce odomykanie pomocou prstu

Najlepší tablet do 600 eur

Samsung GalaxyTab S5e LTE

 • Pre koho je Samsung GalaxyTab S5e LTE: Pre záujemcov o tablet so širokým využitím a zároveň s dobrými parametrami.
 • Prečo kúpiť práve Samsung GalaxyTab S5e LTE: Je absolútne skvelý na kancelársku prácu alebo na sledovanie filmov a to aj vďaka veľkej uhlopriečke displeja a dobrej výdrži batérie.
 • Prečo sme vybrali práve Samsung GalaxyTab S5e LTE: Samsung GalaxyTab 5e LTE je dobre použiteľný multimediálny tablet s cenovkou okolo 500 eur a v tejto cenovej kategórii je najlepší.

Na prvý pohľad vás doslova uchváti tenké kovové telo tabletu. Veď tablet má len 5,5 mm! Aj vďaka použitému materiálu a tenkému telu váži tablet niečo okolo 400 gramov. Nie je preto problém s ním pracovať dlhodobo. Ruky vás z neho určite nebudú bolieť a to aj vďaka dobrému ťažisku. Rámček okolo displeja je taktiež tenký tak akurát. Na boku tabletu môžete nájsť zapustenú čítačku odtlačkov prstov, ktorá je ale až veľmi zapustená. Niekomu to môže vyhovovať, no pre niekoho bude odomykanie tabletu doslova peklo. Tlačidlá hlasitosti sa na druhej strane ovládajú veľmi dobre a sú príjemné na stisk.

Zistiť cenu

Na prednej strane tabletu z 82% dominuje displej. Jedná sa o Super AMOLED panel s 10,5 palcami. Vďaka rozlíšeniu 2 560 na 1 600 pixelov na ňom uvidíte všetko, navyše ostro a farebne. Snáď len na priamom slnku sú farby vyblednutejšie, čo je možno škoda. Pozorovacie uhly sú ale úžasné a rozhodne si ich budete pochvaľovať. Vo vnútri tabletu GalaxyTab 5e LTE nájdeme, síce jeto možno prekvapením, Snapdragon 670. Ten ponúka celkovo osem jadier s taktom s frekvenciou v rozmedzí 1,7 až 2,0 GHz. Snapdragonu ďalej sekunduje 4 GB operačná pamäť. Na videá a filmy to je rozhodne dostačujúce. Na Fortnite pri plných detailoch ale zabudnite.

Užívateľská pamäť ponúka 64 GB. Môžete si ju ale rozšíriť s SD kartou až o 512 GB, prípadne môžete k tabletu pripojiť malý SSD disk od Samsungu, ktorý je navrhnutý práve pre toto. To všetko poháňa batéria s kapacitou 7 040 mAh. Na papieri by mal tablet fungovať 14,5 hodín, reálne je však jeho doba fungovania okolo 10 hodín. Samozrejme závisí to na tom, jak s ním pracujete. Vpredu sa môžete tešiť na 8 MPx selfie kameru, vzadu zas na 13 MPx. Obe šošovky ponúkajú svetelnosť f/2.0. Od fotiek však nečakajte nič zázračného. Tablet nevyfotí nejak extra pekné fotografie, a tak ho berte skôr ako vyložene núdzový fotoaparát.

SD karta už bolia zmienená, verzia LTE navyše ponúka aj slot na nanoSIM kartu. V prípade, že by ste tablet chceli využiť na kancelársku prácu, rozhodne sa bude hodiť externe pripojiteľná klávesnica. Pokiaľ ho využijete skôr na sledovanie filmov, rozhodne vás nadchnú stereo reproduktory, ktoré sa starajú o skvelý zvuk. Ich obrovským plusom je veľmi silná maximálna hlasitosť. Čo však zamrzí, je absencia klasického 3,5 mm jacku. Budete si tak musieť vystačiť s USB-C, do ktorého pripojíte slúchadlá. To samozrejme nie je súčasťou balenia, a tak si ich budete musieť dokúpiť, prípadne využiť tie, ktoré máte doma.

V rámci samotnej konektivity je samozrejmosťou Wi-Fi a Bluetooth. V prípade kúpi GalaxyTab 5e LTE je samozrejmosťou aj LTE vo všetkých pásmach. NFC alebo čokoľvek podobnénečakajte, na druhej strane by to v tablete mohlo byť aj trochu zbytočné. V rámci softwaru si pre vás Samsung pripravil Android 9.0 s nadstavbou Samsung OneUI 1.1. Tablet funguje bez problémov a nijak sa neseká, čo značí, že je systém celkom dobre odladený. Vďaka dostatočnej operačnej pamäte nepozorujete sekanie ani pri náročnejších operáciách.

Samsung GalaxyTab 5e LTE velký

Výhody

Solídny výkon a veľkosť batérie

Na pomery tabletu dobrý fotoaparát

Malá hmotnosť a dobré držanie


Nevýhody

Chýbajúci 3,5 mm jack

Výkon tabletu nepostačí na niektoré činnosti

Najlepší tablet do 400 eur

Lenovo Yoga Tab 3 Plus

 • Pre koho je Lenovo Yoga Tab3 Plus 10 LTE: Prakticky pre každého, kto pri tablete stojí o kvalitnejšie parametre a očakáva širšie využitie.
 • Prečo kúpiť práve Lenovo Yoga Tab3 Plus 10 LTE: Lenovo YogaTab 3 Plus 10 LTE ponúka skutočne úžasné parametre, ktoré využijete nielen pri cestovaní, ale aj na pracovné účely.
 • Prečo sme vybrali práve Lenovo Yoga Tab3 Plus 10 LTE: Jedná sa o perfektný tablet do práce aj na voľný čas.

Na prednom panely dominuje IPS multidotykový displej, ktorý ponúka 10,1 palcov. Rozlíšenie samotného displeja je úžasných 2 560 na 1 600 bodov. Vďaka všetkým komponentom, ktoré vo vnútri tohto tabletu nájdeme, váži Lenovo okolo 640 gramov. Určite nie je ľahučký ako pierko. Čo je však skvelé, to je možnosť nastavenia do štyroch rôznych polôh. Práve to je obrovskou konkurenčnou výhodou pre rad Lenovo Yoga. Vďaka tomu si ho môžete nastaviť úplne podľa svojich potrieb a vždy budete mať zaistené dokonalé pozorovanie uhly.

Zistiť cenu

Srdcom celého tabletu je osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 652. Ten ponúka možnosť taktu na jednotlivých jadrách až 1,8 GHz. K dispozícii je navyše aj TurboBoost, ktorý zvládne dočasne navýšiť výkon jednotlivých jadier. Samotného procesoru sekunduje aj 4 GB operačná pamäť, čo je celkovo dobré číslo. Pre potreby užívateľa tablet ponúka aj 64 GB vnútorné úložisko, ktoré je navyše ešte rozšíriteľné o SD kartu. Pre vaše súbory či filmy bude naozaj dostatok miesta. Vpredu na vás potom čaká 5 MPx selfie kamera. Zadný fotoaparát ponúka 13 MPx. Fotografie, ktoré tabletom vyfotíte rozhodne nie sú na zahodenie. Ako primárny fotoaparát by sme ale Lenovo Yoga Tab3 Plus 10 LTE rozhodne nepoužívali.

Príjemne prekvapí fakt, že vedľa dnes už štandardného Bluetooth a Wi-Fi, sa môžete tešiť aj na LTE. Výhodou je aj 3,5 mm jack na spodnej strane tabletu. Čo už ale príjemné zistenie nie je, to je zastaralý konektor micro-USB. Čo na druhej strane poteší, sú stereo reproduktory, ktoré zaistia dostatočnú zvukovú kvalitu v prípade, že budete sledovať filmy alebo videá. V kĺbe samotného tabletu sa však nachádza minidataprojektor. Ten zvládne premietať s uhlopriečkou až 70 palcov. Pokiaľ teda chcete premietať film či firemnú prezentáciu, Lenovo je vám plne k dispozícii. Samotná batéria ponúka kapacitu 9 300 mAh, čo znamená výdrž až 18 hodín. To je úctyhodné číslo. Lenovo Yoga Tab3 Plus 10 LTE navyše môže fungovať aj ako powerbanka. Aj to je neuveriteľné plus nielen na cesty. Po softwarovej stránke Lenovo ponúka len Android 6.

Lenovo Yoga Tab3 Plus 10 LTE velký

Výhody

Nastavenie do rôznych polôh

Zabudovaný projektor

Perfektné technické parametre


Nevýhody

Vyššia hmotnosť, náročnejší na prenášanie

Najlepší tablet do 200 eur

Samsung GalaxyTab A 2019

 • Pre koho je Samsung GalaxyTab A 2019: Jedná sa predovšetkým o tablet pre nenáročných a s nižšou cenou.
 • Prečo kúpiť práve Samsung GalaxyTab A 2019: Tablet sa skvele hodí na sledovanie filmov, a to predovšetkým vďaka stereo reproduktorom. Samozrejme zvládne aj nejaké tie hry. Primárne však od neho neočakávajte žiadne zázraky.
 • Prečo sme vybrali práve Samsung GalaxyTab A 2019: V kategórii lacnejších tabletov sa jedná o predný model.

Tablet dostal kompletne kovové telo, tým pádom je tento model príjemne ľahký. Jeho hmotnosť je niečo menej ako pol kilogram. Prednej strane tabletu dominuje 10,1 palcový TFT IPS displej, na ktorom Samsung zapracoval. Teraz zaberá asi 80% celej prednej plochy. Navyše je tablet veľmi tenký, jeho hrúbka sa pohybuje okolo 7,5 mm, čo chválime.

Zistiť cenu

Ako sme už zmienili v úvode, tablet je určený skôr pre nenáročných užívateľov, čomu nasvedčuje aj osemjadrový procesor Samsung Exynos 7, kde dve jadrá bežia na takte 1,8 GHz a ďalších šesť jadier beží na 1,6 GHz. Tomu celému potom sekunduje len 2 GB operačná pamäť! Vnútorné úložisko tiež nepatrí k najväčším , užívateľom ponúka len 32 GB. Plusom ale je, že si ju môžete rozšíriť pomocou SD karty až o 512 GB. Pokiaľ však chcete obsah skôr streamovať (Netflix či iné), potom vás toto úložisko až tak limitovať nebude.

Čo rozhodne poteší každého milovníka dobré zvuku, tak sú to stereo reproduktory. Tie ponúkajú naozaj jedinečný zvuk, ktorý oceníte nielen pri počúvaní hudby, ale predovšetkým pri sledovaní najrôznejších videí či obľúbených filmov. Aby tablet niečo málo vydržal, je k dispozícii batérias kapacitou 6 150 mAh. Vzhľadom k väčšiemu displeju to síce nie je nič moc, ale stále to nejakým spôsobom postačí. Na dlhšie cesty sa ale bez nabíjačky či powerbanky rozhodne nezaobídete. Ešte doplníme, že tablet je vybavený USB-C konektorom.

V zadnej časti tabletu je pripravený 8 MPx fotoaparát, ktorý nenadchne ale ani nesklame. Video zvládne natáčať so snímkovou frekvenciou 30 FPS, takže je to bežná klasika. Ani od klasických fotografií neočakávajte nič nadštandardného. Tablet je skutočne profilovaný skôr na filmy či videá. Po softwarovej stránke sa môžete tešiť na Android 9.0 s nadstavbou Samsung One UI. V rámci konektivity sa budete musieť uspokojiť jedine s WiFi a Bluetooth. Pokiaľ by ste chceli LTE, musíte si za neho priplatiť asi 60 eur.

Samsung GalaxyTab A 2019 velký

Výhody

Nízka cena a jednoduchá dostupnosť

Jednoduchosť

Vylepšenie oproti predchádzajúcej verzii


Nevýhody

Zariadenie pre málo náročné procesy

Menší výkon

Zlá kvalita snímok z fotoaparátu

Záver

 • Naše top odporúčania sú dva tablety od Samsungu, obe zariadenia sú všestranné a jednoduché na používanie, a práve to definuje tablet ako taký. Lenovo a Apple sú tiež vynikajúce.

Tablety
5 (100%) 1 vote
Necenzurovane.sk