Umývačka riadu Beko DIN 28220 : Recenzia

V tomto teste sme sa za vás bližšie pozreli na umývačku riadu Beko DIN 28220, ktorá patrí medzi najobľúbenejšie a najviac predávané modely na trhu.

Dizajn a vnútorné usporiadanie

Keďže sa v tomto prípade jedná o vstavanú umývačku, jej dizajn nie je potrebné riešiť. Poďme sa jej teda rovno pozrieť pod plášť. Jej rozmery sú 82 centimetrov na výšku, 60 centimetrov na šírku a 55 centimetrov do hĺbky, je teda kalibrovaná na bežné kuchynské linky. Vnútro umývačky Beko DIN 28220 si ľahko prispôsobíte podľa vašich požiadaviek. Horný kôš Acrobat je možné nastaviť až do troch rôznych polôh, ktoré je možné meniť dokonca aj vtedy, keď je kôš plne naložený. V spodnom koši môžete jednoducho zložiť držiaky na taniere a získať tak viac priestoru na ukladanie veľkých hrncov, mís alebo panvíc. Umývačka je prakticky vybavená príborovou zásuvkou s vlastným umývacím ramenom. Je ideálna pre umývanie príborov ale aj menších kuchynských pomôcok či šálok na espresso.

Beko-DIN-28220-vnútro

Technické parametre

Ide o plne integrovanú umývačku, širokú 60 centimetrov. S týmto modelom naraz umyjete 12 jedálenských súprav riadu. Vďaka svojej kapacite sa hodí pre stredne veľké až veľké rodiny, alebo pre domácnosti, kde sa varí často a veľa. Treba však počítať s tým, že do uvedenej kapacity nie sú započítané hrnce a väčšie nádoby, čo výsledok značne ovplyvní.

Umývačka sa môže pochváliť výbornou energetickou triedou A ++, čo znamená značné úspory energie. Len málo modelov sa radí do vyššej triedy. Na jeden cyklus použije v priemere 12 litrov vody. Hlučnosť umývačky dosahuje veľmi slušnú hodnotu, len 47 dB. Svojím tichým chodom vás teda nebude rušiť v ostatných činnostiach v domácnosti a pri využití funkcie odloženého štartu ani v noci pri spánku.

Beko-DIN-28220-štítok

Ovládanie a programy

Vstavaná umývačka riadu Beko DIN 28220 vám ponúka na výber z celkom ôsmich umývacích programov a 6 teplôt. Ovládací panel je elegantne schovaný na vnútornej strane dvierok, vďaka čomu umývačka úplne splynie so zvyškom kuchynskej linky. Na ovládacom paneli nechýba LCD displej a ovládanie je tak jednoduché, prehľadné a intuitívne.

Zistiť cenu

Samozrejme, v ponuke programov nemôže chýbať intenzívny program, ktorý váš riad zanechá hygienicky čistý vďaka teplote vody 70 °C. Automatický program 40-65 °C podľa stupňa zašpinenia riadu v umývačke sám nastaví teplotu aj množstvo vody a adekvátne upraví čas umývacieho cyklu. Program Eco 50 °C je zo skupiny dostupných programov najúčinnejší a odporúča sa používať na bežne špinavý riad. Pre každodenné umývanie je najvhodnejší program Aquaflex. Táto technológia umožňuje naraz umývať chúlostivejší riad v hornom koši (napríklad poháre) a v spodnom koši silne znečistené nádoby, ako sú napríklad mastné hrnce či panvice. Tento špeciálne navrhnutý systém umývania váš riad ochráni pred poškodením a bezpečne odstráni všetky nečistoty. Navyše riad i perfektne vysuší.

Beko-DIN-28220-ovládanie

Program Quick&Clean zvládne umyť plne naloženú umývačku za 58 minút a môžete ho využívať každodenne. Ak je riad v umývačke len ľahko zašpinený, môžete použiť program Mini 30, ktorý umýva pri teplote 35 °C a trvá len 30 minút. Na umývanie skla si môžete zvoliť mechanický systém Glasscare, ktorý dokáže predĺžiť jeho životnosť až 20-krát (potvrdené nemeckým nezávislým laboratóriom TRLP – TÜV Rheinland LGA ProductsGmbH).

Program InnerClean nie je určený na umývanie riadu. Ide o samočistiaci program, ktorý zaručuje ekonomicky nenáročnú a rýchlu údržbu umývačky. Jeho spustením jeden až dvakrát mesačne vám garantuje hygienicky čistý vnútorný priestor umývačky a jej príjemnú vôňu. Na ovládacom paneli sa nachádzajú kontrolky indikujúce nedostatok soli alebo leštidla, dvoch prísad, ktoré sú pre bezproblémový chod a vynikajúce výsledky nevyhnutné. Nechýba ani funkcia odloženého štartu. Začiatok umývania si môžete prispôsobiť podľa vašich požiadaviek až o 24 hodín.

Funkcie

Vstavaná umývačka riadu Beko DIN 28220 je vybavená špeciálnymi funkciami, vďaka ktorým je každý cyklus maximálne efektívny. V prípade, že nastane situácia, kedy sa rýchlo potrebujete zbaviť špinavého riadu alebo umývačka nie je plne naložená, môžete využiť funkciu polovičného naplnenia. Vďaka nej umývačka riad efektívne očistí tak, že šetrí vodu aj elektrickú energiu. Umývačka má aj špeciálny senzor, ktorý rozpozná, ako veľmi je riad v umývačke špinavý a výsledku prispôsobí chod programu.

Aby ste riad z umývačky vyberali vždy suchý, umývačka využíva sušenie ventilátorom. Zlepšuje sa tak obeh vzduchu v umývačke, čo zaručuje dokonalé vysušenie riadu. Ventilátor navyše zaisťuje normálnu teplotu vo vnútri umývačky a vy sa viac nemusíte báť, že sa na vás po otvorení dvierok vyvalí oblak horúcej pary. Riad tak z umývačky môžete vykladať bez čakania, ihneď po skončení umývacieho cyklu. Ak sa rozhodnete využiť krátky program, môžete si zvoliť funkciu extra sušenie. Túto pridanú funkciu si jednoducho navolíte na ovládacom paneli

Beko-DIN-28220-zabudovanie

V dnešnej dobe je veľmi populárne používanie takzvaných tabliet „All in 1″. Sľubujú vám perfektné výsledky, ale niekedy môžu skomplikovať chod umývačky, nemusia sa dokonale rozpustiť alebo spôsobia zlé vysušenie. Umývačka Beko DIN 28220 je vybavená špeciálnou funkciou, ktorá negatívne vplyvy tabliet „All in 1“ eliminuje a vy ich môžete bez obáv používať. Umývačka je vybavená funkciou automatického rozpoznania čistiaceho prostriedku, takže nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre čistiace tablety alebo gélové kapsule. Umývačka sama upraví program podľa druhu použitého čistiaceho prostriedku. Pri použití tabliet sa umývací proces predĺži o 20 minút, aby sa optimalizoval výkon umývania aj sušenia.

Vybavenosť bezpečnostnými prvkami, ktoré ochránia váš majetok pred škodami spôsobenými vodou je v dnešnej dobe už samozrejmosťou. Umývačka riadu Beko DIN 28220 disponuje ochranným systémom Watersafe +, ktorý v prípade poruchy okamžite zastaví prúd vody z umývačky.

Beko-logo

Zistiť cenu

9.1 Total Score
Konečný verdikt

Vstavaná umývačka riadu Beko DIN 28220 je 60 centimetrov široká a naraz pojme až 12 obedových súprav riadu (pozor, do tohto množstva sa nepočítajú hrnce ani panvice). Príjemne prekvapí množstvom voliteľných programov a pridaných funkcií, vďaka čomu váš riad zanechá perfektne čistý pri každom použití. Jej energetická trieda je vynikajúca A ++, na jedno umytie však spotrebuje 12 litrov vody, čo je o niečo vyššia spotreba ako pri umývačkách s podobnou kapacitou. Pozitívom je pridaná príborová zásuvka a variabilné koše, ktoré si vždy môžete prispôsobiť podľa aktuálnych potrieb. Navyše, táto umývačka si hravo poradí s akýmkoľvek druhom čistiaceho prostriedku, dvierka sú zaistené detskou poistkou, nechýba LCD displej pre jednoduchšie ovládanie. Na záver si dovolíme povedať, že jej plusy určite prevažujú nad mínusmi. Rozhodne odporúčame.

Spotreba
9.1
Funkcie
8.9
Hlučnosť
9.3
Pomer cena/kvalita
9.2
VÝHODY
  • Možnosť použiť tablety "All in one"
  • Energetická trieda A ++
  • 30 minútový program
NEVÝHODY
  • Vyššia spotreba vody na jeden cyklus
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk