Umývačka riadu Siemens SN25M887EU : Recenzia

V tomto teste vám predstavíme voľne stojacu umývačku Siemens SN25M887EU, ktorá má so svojím dizajnom všetky predpoklady, stať sa ozdobou vašej kuchyne, samozrejme pri zachovaní dobrých parametrov.

Dizajn a vnútorné usporiadanie

Umývačka Siemens SN25M887EU patrí medzi voľne stojace, takže pekný dizajn je pre ňu výhodou. Ľahšie potom zapadne do vašej kuchyne. Na trhu je v nerezovom prevedení, povrch umývačky je navyše špeciálne upravený Antifingerprint technológiou. Tá zamedzí vzniku nepekných odtlačkov prstov na nerezovej oceli. Údržba umývačky je vďaka tomu o niečo jednoduchšia. Rozmery sú ale väčšie, v centimetroch to je 91 na výšku, 66 na šírku a 69 do hĺbky.

Vnútorný priestor umývačky riadu Siemens SN25M887EU bol navrhnutý pre vaše maximálne pohodlie. Koše v umývačke sú veľmi flexibilné, takže si ich môžete upraviť podľa toho, aký riad práve potrebujete umývať. Horný kôš je výškovo nastaviteľný pomocou systému RackMatic, takže do umývačky bez väčších komplikácií môžete umiestniť aj väčšie hrnce. Zvoliť si môžete tri rôzne polohy horného koša. Výhodou je, že ho možno nastaviť aj pri plnom naložení. Stačí jednoduchým pohybom posunúť páčky na stranách koša.

Koše sú vybavené systémom VarioFlex, ktorý v hornom koši ponúka dva sklopné tŕne, dve priehradky na malé šálky v hornom aj v dolnom koši a 4 sklopné tŕne v dolnom koši. Veľkou výhodou umývačky je príborová zásuvka na tretej úrovni, vďaka ktorej získate viac miesta v košoch na ukladanie nádob. Aj keď je príborová zásuvka primárne určená na ukladanie príborov, vďaka jej špeciálnemu dizajnu do nej môžete naskladať i menšie kuchynské pomôcky, rôzne naberačky, servírovacie príbory či dokonca aj malé porcelánové šálky určené na espresso.

Zistiť cenu

Technické parametre

Táto umývačka sa vyznačuje vynikajúcou energetickou triedou A ++, vďaka čomu je veľmi šetrná nielen k vašej peňaženke, ale aj k životnému prostrediu. Najvyššia trieda účinnosti umývania aj sušenia A vždy zaistí tie najlepšie výsledky pri každom použití. Ďalšou prednosťou tejto umývačky je jej kapacita – na jedno naplnenie v nej môžete umyť celkom 14 jedálenských súprav riadu, takže sa perfektne hodí do veľkých domácností. Na jeden cyklus spotrebuje len 10 litrov vody, čo je pri jej vnútornej kapacite stále výborná hodnota. Za rok umývačka Siemens SN25M887EU priemerne spotrebuje 2800 litrov vody a 266kWh (pri použití štandardných umývacích cyklov) pri napojení na studenú vodu. Skutočná spotreba sa však odvíja od individuálneho spôsobu používania spotrebiča. Umývačka je poháňaná spoľahlivým a tichým motorom iQdrive. Hlučnosť umývačky dosahuje len 46 dB, čiže patrí medzi najtichšie modely.

siemens-sn-25m887 - štítok

Ovládanie a programy

Ovládanie umývačky Siemens SN25M887EU je vďaka ovládaciemu panelu umiestnenému na vonkajšej strane dvierok hračka. Už na prvý pohľad je veľmi prehľadný a intuitívny. Umývačka má k dispozícii na výber z piatich umývacích programov. Intenzívny program používa na umývanie vodu s teplotou 70 °C pre dokonalé výsledky a hygienicky čistý riad. Odporúča sa používať na veľmi špinavý a mastný riad. Automatický program sám inteligentne nastaví teplotu podľa toho, ako veľmi je riad zašpinený. Teplota vody sa pohybuje v rozmedzí od 45 do 65 °C. Eco 50 °C na jedno umytie spotrebuje 10 litrov vody a 0,93 kWh. Tento program sa používa pre bežne špinavý riad.

Ďalším programom, ktorý si môžete zvoliť, je rýchly program 45 °C a umývačka má tiež funkciu predumytie. S funkciou VarioSpeed ​​jednoducho môžete každý program skrátiť až na polovicu jeho pôvodnej dĺžky. Výsledky dosiahnete rovnaké len za zlomok času, ale je treba počítať so zvýšenou spotrebou vody a energie. Ak sa rýchlo potrebujete zbaviť špinavého riadu, túto funkciu si iste rýchlo obľúbite. Samozrejme nechýba ani funkcia odloženého štartu, takže začiatok programu môžete ľubovoľne nastaviť na čas, kedy vám to najlepšie vyhovuje. Štart môžete posunúť až o 24 hodín, napríklad aj na nočnú hodinu, pretože vás svojím tichým chodom zaručene rušiť nebude.

Funkcie

Umývačka disponuje funkciou AquaSenzor, ktorá zaručuje vždy perfektný výsledok. Ak si z ponuky programov vyberiete automatický program, táto funkcia prevezme kormidlo na celý umývací cyklus. Najskôr skontroluje mieru zašpinenia vody, sama rozozná, koľko vody je potrebné do umývačky pripustiť a tiež sama nastaví optimálnu teplotu.

V tejto umývačke sa rozhodne nemusíte báť umývať aj nádoby vyrobené z citlivejšieho skla. Špeciálny systém Glasscare je technológia, ktorá vaše sklo ochráni a zaručí dokonalý výsledok. Keďže existuje viac druhov čistiacich tabliet, je potrebný osobitný prístup pre použitie každej z nich. Tento model  a tomu prispôsobí svoj chod. Vôbec teda nezáleží na tom, či použijete kapsule alebo rozpustné tablety, výsledky budú vždy bezchybné.

Dávkovací asistent je funkcia, ktorá sa stará o to, aby bola každá tableta využitá stopercentne, na jej type už nezáleží. Tableta sa po zapnutí programu prepadne do špeciálnej priehradky, čo zamedzuje jej samovoľnému rozpusteniu ešte pred začiatkom cyklu. Umývačka Siemens SN25M887EU má zabudovaný výmenník tepla, ktorý slúži na úsporu energie pri umývaní riadu. Pri sušení riadu umývačka využíva paru, ktorá vznikla počas umývania a je uskladnená vo výmenníku. Nielenže je to energeticky úsporné, ale aj veľmi hygienické a navyše sa na vás po otvorení dvierok nevyvalí oblak horúcej pary.

Každá technologicky vyspelá umývačka by mala mať zabudovaný bezpečnostný systém proti úniku vody. Umývačka Siemens SN25M887EU je vybavená systémom AuqaStop, takže sa podobných incidentov s vodou nemusíte obávať. Systém obsahuje bezpečnostný ventil pripevnený na prívodnej hadici, ktorý v prípade poruchy okamžite zastaví prívod vody. Vaňa obsahuje plavák, takže v prípade, že voda dosiahne určitú hranicu, automaticky sa zapne čerpadlo a zvyšná voda v umývačke bude následne odčerpaná. Nemusíte mať preto obavy, že s touto umývačkou dôjde k vyplaveniu vašej kuchyne, alebo ešte horšie, vytopíte suseda pod vami.

Zistiť cenu

9.3 Total Score
Konečný verdikt

Hľadáte umývačku pre väčšiu rodinu? Voľne stojaca umývačka riadu Siemens SN25M887EU je medzi zákazníkmi veľmi populárny spotrebič. Jej elegantné nerezové prevedenie s ochranou proti odtlačkom prstov z nej robí skvelého pomocníka do každej kuchyne. Je vybavená detskou poistkou, mechanickým zámkom dverí, ktorý zamedzí neúmyselnému otvoreniu dvierok umývačky počas umývacieho cyklu. Tento model značky Siemens vyniká svojou minimálnou spotrebou v energetickej triede A ++ pri veľkej kapacite až 14 umývacích súprav riadu dosahuje perfektné hodnoty. Ďalším plusom je variabilné usporiadanie košov vnútri a príborová zásuvka, ktorá vám zaistí viac miesta v košoch pre väčšie nádoby.

Spotreba
9.2
Funkcie
9.4
Hlučnosť
9.3
Pomer cena/kvalita
9.4
VÝHODY
 • Veľmi tichý chod
 • Účinné umývanie i sušenie
 • Veľká kapacita
 • Pekný dizajn
NEVÝHODY
 • Dvierka umývačky nie je možné nechať pootvorené
 • Mierne vyššia cena
Vložte recenziu  |  Read reviews and comments

1 Comment
 1. Reply
  Radek Janouš 18.04.2019 at 21:56

  Po záruke sa samozrejme pokazila, zhorelo vyhrievacie teleso, podľa opravára častá závada, teraz po troch rokoch odišlo vypúšťacie čerpadlo alebo to bude riadiaca jednotka. Takže je to kaziaca sa búda.

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk