Umývačka riadu Whirlpool WIO 3T133 DEL : Recenzia

Whirlpool-WIO-3T133-DEL-zabudovanie

Dizajn a vnútorné usporiadanie

Keďže ide o umývačku, určenú na vstavanie do kuchynskej linky, nebude pre nás dizajn až tak dôležitý. Oveľa viac nás budú zaujímať jej rozmery. Tie sú v centimetroch nasledovné (v poradí výška, šírka, hĺbka) – 59,5 x 85 x 57. Koše vstavanej umývačky riadu Whirlpool WIO 3T133 DEL sú plne prispôsobené pre jej maximálne využitie a flexibilitu.priestranné a ľahko do nich naskladáte akékoľvek nádoby. V spodnom koši sú priehradky na riad polohovateľné, takže ich môžete v prípade potreby sklopiť a získať viac priestoru na umývanie veľkých hrncov či panvíc.

Whirlpool-WIO-3T133-DEL-štruktúra

Horný kôš obsahuje úložný priestor určený na dlhé nože alebo úchytky pre menšie kuchynské pomôcky, ktoré sa v prípade potreby dajú sklopiť. Horný kôš je výškovo nastaviteľný, takže môžete kedykoľvek získať väčší priestor v spodnom koši len jednoduchým posunutím páčok na jeho stranách. Navyše je umývačka vybavená príborovou zásuvkou, ktorá je okrem príboru určená na umývanie kuchynských pomôcok, ako sú metličky, naberačky, či dokonca menšie tanieriky.

Zistiť cenu

Technické parametre

Jej energetická trieda dosahuje skvelú hodnotu A +++, ktorá je až o 25% účinnejšia ako o triedu nižšia A ++. V umývačke môžete naraz umyť riad po viacčlennej rodine alebo veľkej oslave, pretože jej vnútorná kapacita dosahuje až 14 obedových súprav riadu. Spotreba vody pri tejto kapacite je naozaj vynikajúca, len 9,5 litra vody na jeden cyklus. Ďalšou skvelou hodnotou je hlučnosť. Zo skupiny nami testovaných umývačiek je Whirlpool WIO 3T133 DEL so svojimi 43 dB najtichšia. Naozaj sa nemusíte báť, že vás akokoľvek bude svojim chodom vyrušovať pri odpočinku alebo iných prácach v domácnosti.

Whirlpool-WIO-3T133-DEL-energetický-štítok

Ovládanie a programy

Ovládací panel plne integrovanej umývačky riadu Whirlpool WIO 3T133 DEL je elegantne umiestnený na vrchnej časti vnútornej strany dvierok. Nechýba digitálny displej, ktorý vás o všetkom bude informovať, takže ovládanie umývačky bude o to jednoduchšie a prehľadnejšie. Na výber máte z 11 umývacích programov a troch rôznych teplôt vody.

Intenzívny program na umývanie riadu využíva teplotu vody 65 °C, a preto je určený na veľmi špinavý riad. Nechýba program Eco 50 °C, ktorý je z ponuky najšetrnejší, čo sa týka spotreby vody a energie. Veľmi praktickým programom, ktorý si iste rýchlo obľúbite, je rýchly program, ktorý mierne špinavý riad umyje len za 30 minút. Na výber máte aj špeciálne nastavený program pre umývanie skla, ktorý vaše sklo ochráni pred poškodením a opotrebovaním alebo antibakteriálny program, ktorý váš riad zanechá hygienicky čistý.

Špecialitou tejto umývačky je denný a nočný program. Denný umýva bežne znečistený riad pri teplote 60 °C. Nočný program vďaka zníženým otáčkam cirkulačného čerpadla a pomocou zníženého tlaku dosahuje hlučnosť len neuveriteľných 39 dB, svojim chodom vás tak nebude rušiť ani počas spánku.

Whirlpool-WIO-3T133-DEL-Extra-space

Funkcia studeného predumytia poslúži vtedy, ak chcete opláchnuť riad, ktorý sa chystáte umývať neskôr. Ďalšími z ponuky programov, ktoré stoja za zmienku, sú funkcie Multizone a PowerClean, na ktoré sa podrobnejšie pozrieme neskôr. O umývačku je ale potrebné sa starať. Našťastie to nemusíte robiť zložito ručne. Tento model disponuje funkciou samočistenia, ktorá sa za vás, ako už názov napovedá, postará o čistotu vo vnútri umývačky.

Na dokončenie každého umývacieho cyklu vás umývačka upozorní zvukovým signálom. Pri takto technologicky vyspelej umývačkesamozrejme nemôže chýbať funkcia odloženého štartu, vďaka ktorej si začiatok umývania môžete podľa potrieb posunúť, avšak maximálne o 12 hodín.

Funkcie

Technológia Multizone umožňuje nastavenie umývania v hornom alebo dolnom koši. Zjednodušene, umožňuje vám teda vybrať si umývaciu zónu. PowerClean je ďalšia špeciálna technológia, ktorá sa postará o to, aby bol váš riad vždy perfektne umytý a nablýskaný. Umývačka je vybavená 24 rotačnými tryskami v dolnom koši, ktoré pomocou zvýšeného tlaku odstránia akékoľvek nečistoty aj z veľkých nádob, panvíc, plechov na pečenie alebo hrncov. Nie je potrebné ich pred vkladaním do umývačky ručne umývať či drhnúť drôtenou kefou, ako boli niektorí z vás zvyknutí. Jednoducho umiestnite špinavé nádoby presne oproti tryskám, ktoré pomocou zvýšeného tlaku všetku špinu bezpečne odstránia.

Výhodou systému PowerClean je aj zvýšená kapacita v koši, pretože umožňuje prakticky ukladať riad po bokoch koša, takže získate ďalší priestor pre umývanie tanierov, misiek a iných nádob. Kapacitu tak zvýšite až o 30%. Keďže riad netreba umývať pred vložením do umývačky ručne, šetríte vodou i svojím časom. S funkciou PowerClean – Max tieto vodné trysky rotujú, zatiaľ čo s funkciou PowerClean zostávajú statické.

Veľmi praktická a technologicky vyspelá funkcia 6. zmysel dokáže rozoznať úroveň znečistenia riadu a na základe toho automatický prispôsobí umývací cyklus. Dosiahne až 50% úsporu energie, vody a tiež času. Veľkou výhodou tejto funkcie je, že podľa potreby reguluje činnosť zadných ostrekovačov trysiek.

hirlpool-WIO-3T133-DEL-technológia

Žiadny z majiteľov umývačky nechce po dokončení umývacieho cyklu strácať čas utieraním vlhkého riadu. Umývačka riadu Whirlpool WIO 3T133 DEL našťastie zaručuje perfektne suchý riad vďaka technológii PowerDry. Inovatívny 3D systém cirkulácie vzduchu odvádza paru z vnútra umývačky, takže po otvorení dvierok je riad suchý a na vás sa nevyvalí oblak horúcej pary. Nie je potrebné ani leštenie pohárov, pretože vďaka technológii PowerDry lesklé a bez zaschnutých kvapiek.

Zistiť cenu

Dnes sú veľmi obľúbené takzvané tablety 3v1. Nie všetky umývačky si s nimi vedia poradiť a v niektorých prípadoch sa môže stať, že takáto tableta negatívne ovplyvní chod umývania a sušenia, alebo sa aj vôbec nerozpustí. S funkciou Multi-Tablet si sami môžete nastaviť, aký typ čistiaceho prostriedku ste sa rozhodli použiť a umývačka tomu prispôsobí celý cyklus. Pri žiadnej dobrej umývačke nesmú chýbať bezpečnostné prvky, ktoré ochránia váš majetok pred škodami spôsobenými únikom vody. V prípade poškodenia prívodnej hadice a následného úniku vody do havarijnej nádoby systém AquaStop okamžite umývačku vypne. AquaStop je doplnený systémom AquaSafe, ktorý zaisťuje vnútornú ochranu spotrebiča. V prípade poškodenia konštrukcie vnútorného obehu vody zabráni úniku vody zastavením činnosti umývačky.

Whirlpool-logo-

 

9.6 Total Score
Konečný verdikt

Elegantná, vstavaná umývačka riadu Whirlpool WIO 3T133 DEL patrí medzi najdrahšie zo skupiny nami testovaných spotrebičov. Jej cene však zodpovedajú aj jej funkcie, veľká vnútorná kapacita 14 jedálenských súprav riadu, skvelá energetická trieda A +++ či tichý chod, ktorého hlučnosť dosahuje len 43 dB. Umývačka je nabitá množstvom funkcií, na výber máte z 11 programov, nechýba zabezpečenie proti úniku vody, technológia rýchleho vysušenia riadu. Každý majiteľ umývačky Whirlpool WIO 3T133 DEL si iste obľúbi funkcie 6. zmyslu a PowerClean, ktoré zaisťujú kvalitné umývanie a šetrný chod umývačky. Môžeme ju odporučiť každému, kto hľadá spotrebič s veľkou kapacitou a nízkou spotrebou.

Spotreba
9.7
Funkcie
9.4
Hlučnosť
9.7
Pomer cena/kvalita
9.5
VÝHODY
  • Energetická trieda A +++
  • Kapacita 14 jedálenských súprav riadu
  • Systém PowerClean
  • 11 programov
NEVÝHODY
  • Trochu vyššia cena
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk