Chladnička Electrolux ENN 2800BOW : Recenzia

Vstavaná chladnička Electrolux ENN 2800BOW patrí medzi veľmi tiché chladničky. Navyše je pomerne ľahko zabudovateľná do vašej kuchynskej linky a veľmi dobre sa predáva. Avšakniektoré parametre nie sú dobré. Pozrime sa preto na chladničku spoločne.

Electrolux-ENN-2800BOW-detail

 

Dizajn a prevedenie

Chladnička Electrolux ENN 2800BOW je ďalšia z radu kombinovaných vstavaných chladničiek, ktoré nám padli do oka, a ktoré sme otestovali. K dizajnu toho veľa povedať nemôžeme. Vzhľadom k tomu, že je chladnička určená na inštaláciu do kuchynskej linky, a že bude schovaná za dverami skrinky, bol odsunutý na vedľajšiu koľaj a dôležité sú iné údaje. Predovšetkým sú to rozmery. Hlavne tie si musíte v prípade nákupu takéhoto elektrospotrebiča strážiť. Bolo by totiž nepríjemné, aby ste na poslednú chvíľu zistili, že sa vám do kuchyne nevojde a budete ju musieť prestavať. V tomto prípade sú rozmery pomerne štandardné, výška je 177,2 centimetra, šírka 54 centimetrov a hĺbka 54,7 centimetrov. Je to tak akurát, aby sa chladnička pohodlne vošla do skrinky, s takými rozmermi výrobcovia nábytku počítajú. Hmotnosť chladničky je 57 kilogramov, čo nie je zlé číslo a zodpovedá  bežnej nosnosti kuchynských skriniek.

Electrolux-ENN-2800BOW-vnútro

Ako vyzerá chladnička vo vnútri? Nečakajte nič extra osobité, ​​vnútorný priestor je taký, aký nájdete u väčšiny chladničiek. Celkový objem chladničky je 277 litrov, to nie je veľa, určite sa dajú kúpiť aj lepšie chladničky. Rozloženie je však pomerne ideálne, 75 litrov priestoru zaberá mraznička a 202 litrov chladnička. Mraznička je tvorená tromi oddielmi, respektíve tromi zásuvkami. Dve sú rovnako vysoké,najnižšia je výrazne vyššia. Chladničku tvoria dve zásuvky na ovocie alebo zeleninu a päť políc z tvrdeného skla. Jedna z nich tvorí strop zásuviek, ďalšie štyri sú výškovo nastaviteľné. Dvierka chladničky tiež našli svoje využitie. Najnižšie je priehradka na fľaše, nad ňou dve priehradky, do ktorých môžete uložiť napríklad dochucovadlá alebo mliečne výrobky. Úplne hore je uzatvárateľný box na vajcia.

Úplne klasicky v chladničke nechýba LED osvetlenie, ktoré vám uľahčuje orientáciu v chladničke. Nestane sa vám teda, že by ste niečo nenašli. Mali by sme tiež povedať, že dĺžka kábla je 2,4 metra, čo nie je zlé. Často sa totiž môžeme stretnúť s tým, že kábel ku chladničke je príliš krátky a je problém dosiahnuť s ním od chladničky až k zásuvke. V tomto prípade to nehrozí, ak máte kuchyňu elektronicky dobre vyriešenú.

Zistiť cenu

Spotreba a technické parametre

Ak sa chystáte kúpiť chladničku Electrolux ENN 2800BOW, mali by ste sa dobre orientovať v jej technických parametroch. Často sa totiž stáva, a poznáme veľa takých ľudí, ktorí taký problém mali, že kúpite chladničku a časom zistíte, že je príliš hlučná, že na jej prevádzku doplácate, alebo kvalita chladenia je úplne iná, než ste si predstavovali. A čo robiť potom? Lepšie je tomu predísť, ako zložito zariaďovať reklamácie alebo si rovno kúpiť novú chladničku. Preto sme recenzovanú chladničku preskúmali veľmi starostlivo.  Začnime spotrebou. Tá nie je práve najlepšia. Electrolux ENN 2800BOW patrí iba do energetickej triedy A +, to znamená veľmi malú úsporu energie. A chladničiek, ktoré sú úspornejšie, existuje celý rad.

Electrolux-ENN-2800BOW

Oveľa lepšie je to s hlučnosťou chladničky. Tá je absolútne špičková.Zvuk, generovaný touto chladničku, dosahuje intenzitu iba 36 decibelov. Znamená to, že chladničku doma takmer nepočujete. Hoci chladničky všeobecne patria medzi tiché spotrebiče a v oblasti okolo štyridsiatich decibelov sa rozdiel jedného alebo dvoch dB stratí, čím nižšia hlučnosť, tým lepšie. Už len preto, že chladnička vám bude doma hučať stále a ak by vás mala rušiť, nezbavíte sa hluku veľmi dlho. Ibaže by ste chladničku vypli a potom by jej zase chýbal význam. Klimatická trieda chladničky je tiež veľmi dobrá, pretože je široká. Zahŕňa v sebe všetky kategórie, teda subnormálnu, normálnu, subtropickú aj tropickú. Ak máte radi skratky, môžeme to nazvať aj SN-N-ST-T. Znamená to úplne maximálne rozmedzie teplôt, pri akých bude chladnička správne fungovať. Teda s minimom na 10 °C a maximom na 43 °C.

 

Veľmi nás zaujíma tiež mraziaca kapacita chladničky a jej akumulačná doba. Oboje je pre jej dobrú prevádzku nanajvýš dôležité. Akumulačná doba (ktorá pri tejto chladničke dosahuje 22 hodín) znamená, ako dlho vydržia vaše potraviny v chladničke zmrazené, ak dôjde k poruche alebo ak bude prerušená dodávka elektrického prúdu. Kapacita mrazenia je, žiaľ, skôr na hranici priemeru a podpriemeru. Iba štyri kilogramy potravín, ktoré sa za deň zmrazia, nie sú značkou špičkovej chladničky. Hoci na trhu nájdeme veľamodelov, pri ktorých je mraziaca kapacita oveľa nižšia, platí to aj naopak. Existuje celá kopa chladničiek, ktorých mraziaca kapacita presahuje aj desať kilogramov denne.

Electrolux-ENN-2800BOW-detail

 

Dôležité funkcie a technológie

O moderných chladničkách najlepšie vypovedajú užitočné funkcie a technológie, inak sa chladničky často podobajú. Zásadné rozdiely nájdeme práve tu. Bohužiaľ, v tejto oblasti nie je chladnička Electrolux ENN 2800BOW práve najlepšia. Pri tejto chladničke nachádzame iba technológiu Static Low Frost. Vďaka tejto funkcii  mrazničkou cirkuluje iba suchý studený vzduch, ktorý je hnaný medzi vnútorným priestorom a vzduchovým vakom. Vlhkosť je takto výrazne eliminovaná a tvorba ľadu a námrazy sa tým znižuje na minimum. Viac toho ale, bohužiaľ, nie je. Chýba nám možnosť automatického odmrazovania (vďaka technológii StaticLowFrost je síce tvorba námrazy obmedzená, ale nie vylúčená), čo vás núti odmrazovať ručne, aj napríklad antibakteriálny filter alebo niektoré technológie, ktoré prispievajú ku kvalite chladenia a mrazenia. Kvalitnej chladničke by také vychytávky nemali chýbať. Zvlášť, keď sa cenou radí medzi chladničky, ktoré stoja okolo 400 €.

Electrolux-ENN-2800BOW-detail

Zistiť cenu

9.1 Total Score
Konečný verdikt

Vstavaná chladnička Electrolux ENN 2800BOW patrí medzi tie lepšie chladničky, aké sú na trhu. Aspoň, pokiaľ ide o cenu. Tá prevyšuje 300 €. Dizajn hodnotiť nemôžeme, ale po stránke rozmerov je chladnička veľmi dobrá a štandardizovaná, čo oceňujeme. Pekné je tiež vnútorné rozloženie chladničky. Bohužiaľ, celkový dojem nám kazia niektoré technické údaje. Zvlášť príslušnosť k energetickej triede A +, čo nie je najlepší výsledok. Podobné je to s mraziacou kapacitou. Naopak veľmi dobrá je úroveň hlučnosti (čo je ale u vstavaných chladničiek pomerne bežné), široká klimatická trieda a aj dlhá akumulačná doba. Ani pri absencii bežných technológií a nutnosti ručného odmrazovania to nie je zlá kúpa. Do bežnej domácnosti sa veľmi hodí a hodnotíme ju pomerne dobre.

Spotreba
8.6
Hlučnosť
9.7
Priestrannosť
9.0
Pomer cena/kvalita
9.0
VÝHODY
  • Veľmi tichá prevádzka
  • Veľký rozsah vonkajších teplôt
  • Nie je potrebné riešiť dizajn
  • Dlhá akumulačná doba
NEVÝHODY
  • Energetická trieda iba A+
  • Nízka mraziaca kapacita
  • Nutnosť ručného odmrazovania
Vložte recenziu

Tešíme sa na vaše názory

Zanechajte komentár

Your total score

Necenzurovane.sk