Test afrodiziak 2019

 • Afrodiziaká – účinky, zloženie, riziká – posúďte sami, či fungujú.
 • Vyberte si na základe zloženia, obsahu účinných látok, dávkovanie a formy.
 • Zistite, kde sa dajú kúpiť najlacnejšie.

Afrodiziaka bez pozadí

TOP Afrodiziaka v rôznych formách

Tablety/kapsule Kvapky Sprej Krém
ArginMax Forte Hot Energy Drops Taurin & Guarana Eros Prolong 101 EROpharm Clitorix
90 tabliet 30 ml 30 ml 40 ml
L-arginín, L-citrulín, extrakt zo schizandry čínskej, extrakt z ginka dvojlaločného, lykopén, luteín, vitamín E, vitamín B3, vitamín B12, selén, zinok, extrakt z šafranu, kyselina listová alkohol, vitamín C, L-arginín, taurín, guarana glycerín, metyl laktát, kyselina mliečna, benzylalkohol, kyselina sorbová, kyselina benzoová, kapryl glyceridy olej z púštneho orecha, olej z borievky, extrakt zo škorice, extrakt z rozmarínu, extrakt z klinčeka, esenciálne oleje, limonen, glycerín, alkohol
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Úvod

Afrodiziaka ako také sú ľudstvu známe už dlho. Ich účelom je predovšetkým povzbudiť sexuálne vzrušenie a dosiahnuť pri milovaní väčšiu intenzitu. Ide o látky, ktoré posilňujú zmysly, zvyšujú citlivosť na sexuálne podnety a stimulujú pohlavné orgány. V niektorých prípadoch môžu byť doplnkom stravy a určené k dlhodobému užívaniu. V tomto prípade budú zlepšovať chuť na sex alebo sexuálnu náladu v dlhšom časovom horizonte, u mužov môžu viesť napríklad k ľahkému zlepšeniu problému s erekciou. Ich primárna úloha je ale navodenie vášne a správnej nálady v najintímnejších chvíľach. Pokiaľ sa pozrieme do histórie, ľudstvo verilo účinkom afrodiziák už odjakživa (samotný názov pochádza z gréckeho výrazu a súvisí s bohyňou lásky a plodnosťou Afrodity). Pomerne veľký vplyv mala v tomto odbore prírodná medicína. Cez bylinky (obľúbené, cez to neúčinné a veľmi rizikové boli napríklad korene mandragory) a pľuzgiernika lekárskeho sme sa dostali až do dnešnej doby, kedy sa predávajú afrodiziaká v rôznych formách, jak môžete vidieť v úvodnej tabuľke. Existujú napríklad spreje, kvapky, pilulky a kapsule a taktiež mastičky s rôznym zložením, užitím a účinkami. [1,2]

Či už ich chcete vyskúšať z dôvodu akútnych problémov alebo len tak, zo zvedavosti, mali by ste sa o nich dopredu niečo dozvedieť. Prvá vec, na ktorú chceme upozorniť, je fakt, že afrodiziaká síce majú vplyv na bezprostrednú sexuálnu túžbu, hladiny hormónov alebo prekrvenie a citlivosť pohlavných orgánov, ale nevyliečia sexuálne dysfunkcie. Od toho sú lekári a špeciálne terapie, prírodné afrodiziaká podporujú, ale neliečia. Ďalšia vec, ktorú musíte vedieť dopredu, je, že každý z nás je iný a niektoré afrodiziaká nemusia pôsobiť na každého. Do istej miery je citlivosť k ich účinkom individuálna. Navyše nie každé afrodiziakum, ktoré je v súčasnej dobe na trhu, je naozaj účinné. Existuje celá rada prípravkov, ich jedinou úlohou je zarobiť na užívateľoch čo najviac peňazí. Rovnako tak sa môže stať, že môžete byť na niektorý prípravok alergický alebo vám proste len nespraví dobre, a bola by škoda to zistiť až vo chvíli, keď ho použijete. Preto sme pre vás napísali tento článok, v ktorom by sme sa na afrodiziaka chceli pozrieť podrobnejšie a podať vám o nich overené a kompletné informácie. [1,2]

back to menu ↑

Test afrodiziák pre mužov

Na úvod sme sa vám rozhodli ukázať výber afrodiziák, určených pre mužov.

Nechceme tým nikoho zvýhodňovať, je to čisto preto, že páni investujú do afrodiziák viac a je ich tým pádom na trhu viac. Vybrali sme niekoľko obľúbených a chceli by sme vám ukázať, ktorým môžete veriť a ktorým sa naopak vyhnúť.

Najlepšie afrodiziaka pre mužov

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Veľkosť balenia Dávkovanie Cena
1. ArginMax Forte
90 tabliet 3 tablety/deň Zistiť cenu
2. Clavin Platinum
20 tabliet 4 tablety/deň Zistiť cenu
3: Tribulus + Arginin
90 tabliet 1 tableta/deň Zistiť cenu
4. Capatrex
10 tabliet 1-2 tablety/deň Zistiť cenu
5. Eregma Max Power
120 tabliet 1 tableta/deň Zistiť cenu

ArginMax Forte je jedným z najznámejších prípravkov na skvalitnenie erekcie, ktoré sú u nás v ponuke. Jeho účinky sú dlhodobé, nejde len o jedno-rázové zvýšenie citlivosti pohlavných orgánov.

 Zjistit cenu

ArginMax Forte – účinky

ArginMax Forte pôsobí na ľudský organizmus dlhodobo. Zlepšuje erekciu tým, že priaznivo pôsobí na prekrvenie svalové tkaniva, vrátane penisu. Zvyšuje sexuálnu výkonnosť a zároveň i pôžitok a podporuje spermatogenéziu (tvorbu semena). K okrajovým účinkom patrí taktiež napríklad ochrana buniek pred oxidatívnym stresom, niektoré užité látky sú navyše antioxidanty. Tieto účinky sú potvrdené experimentálne, potvrdzuje ich navyše aj zloženie produktu, ku ktorému sa ihneď dostaneme. Účinky majú laboratórny podklad, konkrétne štúdium si môžete prečítať  tu. [3]

ArginMax Forte

Zloženie ArginMaxu Forte

Pokiaľ sa pozrieme na látkové zloženie, uvádzané výrobcom, nájdeme v ArginMax Forte nasledujúce zlúčeniny:

 • L-Arginín – esenciálna biogénna aminokyselina L-rady, vplyv má mimo iné aj na prekrvenie svalov.
 • L-Citrulín – aminokyselina, prirodzene vznikajúca behom močovinového cyklu, má vplyv na zvýšenie hladiny arginínu (rozkladá sa na ňu) a prináša rovnaké účinky, zlepšenie prekrveniu svalov a zvýšenie výkonnosti.
 • Selén (vo forme seleničitanu sodného) a zinok (vo forme oxidu zinočnatého) –prispievajú k zlepšeniu spermatogenézie, zvýšeniu plodnosti a slúžia aj ako antioxidanty. Obecne sú tieto prvky základom enzýmov (látky, urýchľujúce chemické reakcie) a to je aj ich hlavnou funkciou v tele.
 • Extrakt zo šafránu – bylina, v zmesi slúži k zlepšeniu erekcie a zvýšeniu sexuálneho libida.
 • Extrakt zo schizandry čínskej – látky v rastline, ktorá zvyšuje fyzickú a duševnú aktivitu a pomáha zvládať záťaž
 • Extrakt z ginka dvojlaločnéhopodporuje krvný obeh, napriek tradičnej medicíne nemá priamy vplyv na pohlavné orgány. Tradične uznávaný vplyv rastliny na pamäť sa nikdy nepodarilo preukázať, rovnako ako ani jej účinky proti nádorom. Naopak, istá látka vyskytujúca sa v tejto rastline je potenciálnym karcinogénom.
 • Lykopén a luteín farbivá zo skupiny karoténoidov, pôsobia ako
 • Vitamín E, B3, B12 a B9 – vitamíny, látky nutné pre správne fungovanie ľudského organizmuantioxidanty, pomáhajú správnemu metabolizmu, syntéze nukleových kyselín a poprípade rastu plodu.

Zo zloženia teda nevyplýva žiadne riziko, naopak podporuje deklarované účinky. [3,4]

ArginMax – dávkovanie a riziká

Odporúčané dávkovanie prípravku sú maximálne tri tablety denne v prvom týždni, v nasledujúcich týždňoch už len dve tablety. Podľa výrobcu by mal efekt prípravku pretrvávať behom dvoch až troch týždňov po vysadení ArginMax Forte. Jedno-rázové užívanie prináša taktiež istý účinok na zlepšenie erekcie, ale nie výrazný, pre správne fungovanie je potrebná pravidelná a dlhodobá terapia. Čo sa týka rizika, prípravok nie je určený pre deti, tehotné ženy a dojčacie matky (pre svoj vplyv na hormonálne hladiny), navyše sa môže dostať do konfliktu s inými liečivami, ktoré súbežne s ním užívate. Pri dlhodobom užívaní liekov, napríklad na krvný tlak, konzultujte užívanie so svojím lekárom.

L-arginin
L-arginin

Náš verdikt

ArginMax Forte na nás urobil najlepší dojem zo všetkých afrodiziák na trhu, preto sme ho zaradili na prvé miesto. Obsah účinných látok skvele odpovedá výsledným účinkom. Laboratórne testy potvrdzujú jak vplyv na erekciu a prekrvenie pohlavných orgánov, tak aj na zvýšenie kvality semena. Okrem toho má ArginMax Forte v tele antioxidačné účinky. Žiadna z prítomných látok nie je toxická a neznamená teda žiadne akútne riziko pri užívaní, pokiaľ dodržíte správne dávkovanie a budete sa riadiť odporúčanými výrobcami. Náš záver? Podľa nás je ArginMax Forte vynikajúci, aj napriek trochu drahšej cene.

Výhody

Priaznivé účinky na erekciu a sexuálnu výkonnosť

Dlhodobé účinky

Zvýšenie libida, stimulácia spermatogenézie

Laboratórne overený


Nevýhody

Môže dochádzať ku konfliktom pri užívaní niektorých ďalších liekov

Clavin Platinum

Clavin pozná vďaka televíznym reklamám prakticky každý z nás. Rada Platinum je tým najlepším, čo vám značka ponúka, aj keď je trochu drahší.

 Zjistit cenu

Clavin Platinum – účinky

Ako sme sa už zmienili, nepodarilo sa nám nájsť štúdium, ktoré by potvrdzovalo celkové účinky Clavinu ako zmesi. To vnímame ako nevýhodu. Previesť takýto výskum nie je v našich podmienkach možné, takže sa spoľahneme na štúdie, ktoré potvrdzujú účinky jednotlivých látok a údaje, ktoré máme od výrobcu. Čo sa týka celkových účinkov prípravku, má predovšetkým vplyv na kvalitu erekcie (vďaka tomu, že podporuje prekrvenie tkaniva vrátane penisu), sexuálne libido a výkonnosť. Dobré prekrvenie a tlak v orgáne následne zvyšuje jeho citlivosť, čím je navýšená intenzita sexuálneho pôžitku.rýchly nástup účinku, takže je ho možné využiť aj pred milovaním a očakávať výsledok.

Zloženie Clavinu Platinum

Vo chvíli, keď nemáme úplne overený účinok celej zmesi, sme sa rozhodli prejsť a overiť si účinky jednotlivých látok. Je to zložitejší postup a zaberiete to viac práce, ale inak to v prípade Clavinu nepôjde. Z laboratórnej praxe vieme, že účinok zmesi sa môže od účinku jednotlivých zložiek ľahko líšiť, látky totiž môžu na seba navzájom pôsobiť a ovplyvňovať sa, ale to v tomto prípade zanedbáme, pretože žiadna z použitých látok nie je natoľko reaktívna. Zloženie Clavinu, deklarované výrobcom, je nasledujúce:

 • L-Arginín – esenciálna biogénna aminokyselina s vplyvom na krvný obeh a celkové prekrvenie organizmu. Tým napomáha aj prekrveniu penisu.
 • L-Citrulín –jeden z prekurzorov arginínu v močovinovom cykle. Rozklad citrulínu zvyšuje hladinu arginínu, ktorého účinok už poznáme.
 • Extrakt z kotvičníka – kotvičník obsahuje účinné látky, ktoré zlepšujú krvný obeh a telesnú kondíciu, zároveň fungujú ako antioxidanty
 • Extrakt zo šafranu – bylina, afrodiziakálna zložka zvyšujúca sexuálnu túžbu a libido.
 • Extrakt zo všehojovca štetinatého – rastlina s podobnými účinkami ako ženšen. Pôsobí ako tonikum, znižuje obsah cholesterolu a glukózy v krvi, upravuje krvný tlak a zvyšuje aktivitu pohlavných žliaz a orgánov.
 • Extrakt zo žeruchy peruánskej (maka) – rastlina s vysokým obsahom aminokyselín, alkaloidov, vitamínu a minerálov (vrátane zinku), má stimulujúce účinky na pohlavnú sústavu a celkovú mužskú potenciu.
 • Selén (vo forme seleničitanu sodného) – jeden z prvkov, ktorý je súčasťou enzýmov, napomáha spermatogenézii
 • Ďalšie látky – talk, stearát horečnatý (plnidlo), želatína (dáva tablete tvar), oxidy a hydroxidy železité a železnaté, oxid titaničitý, indičtin (farbivá a konzervanty).

Ako sme si mohli všimnúť, zloženie je veľmi podobné ArginMaxu. Chýbajú v ňom niektoré podstatné látky, ako je zinok alebo guarana, ktoré síce nemajú tak významný vplyv na sexuálne vzrušenie, ale podporujú celkovú potenciu. Okrem toho, že poznáme účinok jednotlivých látok, trúfame si tvrdiť aj na základe znalosti toho, ako funguje ArginMax (s overeným účinkom), že zmes svoj účinok a priaznivý vplyv na pohlavnú aktivitu má. [5,6,7,8,9]

Clavin Platinum – dávkovanie a riziká

Začneme dávkou, ktorú výrobca uvádza ako odporúčanú. Ide o 4 tablety prípravku naraz, užité hodinu až štyri hodiny pred pohlavným stykom. Pokiaľ ich užijete skôr, riskujete, že účinok pred sexom vymizne, pokiaľ neskôr, potom naopak, nemusí stihnúť nastúpiť. Viac než jedenkrát denne ho neužívajte. Väčšieho účinku tak nedosiahnete. Clavin nie je určený pre deti ani ženy (podporuje len erekciu a rieši mužské problémy). Vedľajšie účinky neboli pozorované, navyše neobsahuje žiadne výrazne toxické a nebezpečné látky. Môže reagovať s niektorými liekmi – pokiaľ užívate lieky na tlak alebo na metabolizmus dlhodobo, konzultujte najprv užívanie Clavinu s lekárom. Na záver ešte jedno dôležité upozornenie, Clavin nevyvolá erekciu sám o sebe, len ak ju posilníte a potrebuje aj ďalšiu stimuláciu penisu.

Náš verdikt

Clavin Platinum, čo sa týka účinku a zloženia, považujeme za podobne dobrý, ako už vyššie zmienený ArginMax. Chýba nám u neho ale laboratórny výskum, ktorý by overil jeho účinky. Dovolili sme si teda vychádzať z obecne známych a overených účinkov jednotlivých látok, účinnosť zmieneného ArginMaxu a taktiež skúsenosti užívateľov, ktoré prisudzujú Clavinu veľkú účinnosť. Dohromady nás to utvrdilo v tom, že prípravok Clavin Platinum je účinný, pokiaľ ide o skvalitnenie erekcie a pohlavného života, navyše s rýchlym nástupom účinku. Neobsahuje toxické látky, ale na náš vkus má viac farbív a konzervantov, než je nutné. A pretože cena je v prepočte na tobolku vysoká, skončil v našom teste až na druhom mieste. Rozhodne ho ale môžeme odporučiť.

Výhody

Napomáha prekrveniu penisu

Predlžuje dobu erekcie

Veľmi dobré užívateľské hodnotenie

Obsahuje prirodzené, netoxické látky


Nevýhody

Laboratórne overený je len účinok jednotlivých použitých látok, test celej zmesi sa nám nepodarilo nájsť

Väčšie množstvo farbív a konzervantov v zložení

Cena

L-citrulin
L-citrulin
Tribulus + arginin

Prípravok Tribulus + Arginín v sebe kombinuje priaznivé účinky oboch zmienených látok, ktoré ďalej posilňuje prítomnosť zinku. Ide o prírodný prípravok, syntetických zložiek je v ňom minimum.

 Zjistit cenu

Tribulus + Arginin – účinky

Prípravok v sebe kombinuje výťažok z kotvičníka zemného (venovali sme sa mu v samostatnom teste), zinku a L-arginínu, o ktorých tu hovoríme pomerne často. Každá z týchto látok má trochu iný účinok, všetky ale určitým spôsobom podporujú činnosť pohlavnej sústavy, zlepšujú priechodnosť ciev a vplyvom na prekrvenie penisu skvalitňujú erekciu. Navyše, kotvičník pôsobí na hormonálne hladiny a uľahčuje vyvolávanie sexuálnej túžby a vzrušenia. Nemáme v ruke laboratórny test pre tento prípravok, ale keďže látok v zmesi je málo a všetky z nich majú overené účinky, nemáme dôvod, prečo by sme tieto účinky nemohli potvrdiť.

Zloženie Tribulu + Argninu

Tribulus + Arginín ako doplnok stravy nespočíva v ničom zložitejšom, ako v prepojení troch zložiek, ktoré podporujú činnosť pohlavných buniek a orgánov aj ako každá zvlášť.

 • L-Arginín – esenciálna biogénna aminokyselina, ktorá má vplyv na krvný obeh a napomáha prekrveniu organizmu, vrátane penisu, čím prispieva k pevnejšej erekcii.
 • Extrakt z kotvičníka zemného – výťažok z rastliny, má vplyv na činnosť svalov a hormonálnu rovnováhu, priaznivo pôsobí na sexuálnu potenciu, môže pôsobiť aj ako
 • Zinok (vo forme citrátu zinočnatého) – zinok je obecne súčasťou enzýmov, prispieva k udržaniu hladiny testosterónu, podporuje spermatogenéziu a reprodukčné schopnosti.
 • Ďalšie látky – inulín, mikrokryštalická celulóza (odpovedá za formu a tvar), stearát horečnatý (plnidlo). Konzervanty a syntetické farbivá výrobok neobsahuje.

Zloženie je pomerne jednoduché, užité látky majú preukázané účinky na ľudský pohlavný systém a v prípravku sa nenachádzajú žiadne zlúčeniny, ktoré by v danej koncentrácii mohli byť ohrozujúce pre zdravie. Myslíme si teda, že je možné prípravok označiť za kvalitný a považovať ho za účinný.  [4,5,10]

Tribulus + Arginin – dávkovanie a riziká

Odporúčaná dávka je jedna tableta denne. Je nutné myslieť na to, že účinok je dlhodobý, takže sa nedostaví ihneď. Dávku nezvyšujte, konzumácia troch alebo štyroch tabliet naraz síce nie je spojená s rizikom, ale výsledok tým neposilníte. Odporúča sa užívať Tribulus + Arginín po dobu 6 až 8 týždňov, počas tejto doby bude zmes na váš organizmus pôsobiť, a potom kúru prerušiť. Znovu môžete začať po dvoch až troch týždňoch. Zmes neobsahuje žiadne rizikové alebo toxické látky, napriek tomu neprekračujte dávkovanie a riaďte sa odporúčaním výrobcu. Na záver by sme dodali, že prípravok nie je určený deťom, dojčiacim ženám a tehotným ženám (kvôli vplyvu na hormonálne hladiny), na to prosíme myslite.

Náš verdikt

Aby sme na záver prípravok Tribulus + Arginín nejak zhodnotili, zrekapitulujeme si už povedané fakty. Predovšetkým, zloženie pozostáva z kotvičníka, L-arginínu a zinku (nepočítame látky, ktoré dávajú tablete tvar a formu) čo sú overené a účinné látky, pôsobiace na pohlavnú sústavu človeka. Zlepšuje prekrvenie, sexuálny pôžitok, priaznivo pôsobí na potenciu a tvorbu pohlavných buniek. Tento účinok potvrdzujeme na základe známych faktov aj my. Užívanie nie je spojené s rizikom, len je potrebné pamätať na to, že nemôžete očakávať okamžitý účinok. Z našej strany ho kvôli dlhodobému zvýšeniu potencie odporúčame.

Výhody

Vysoký obsah účinných látok

Jednoduché a efektívne zloženie

Účinok na cievny systém, hormonálnu hladinu a prekrvenie pohlavných orgánov


Nevýhody

Laboratórne overenie chýba (overené sú účinky všetkých troch zložiek zvlášť)

Určený k dlhodobému užívaniu, nemá akútne účinky

Protodioscin
Protodioscin
Capatrex

Capatrex je ďalším z prípravkov, podporujúci erekciu a činnosť mužských pohlavných orgánov, úprimne ale povieme, že je pomerne drahý a menej známy, než vyššie zmienené, ohlasy užívateľov sú ale napriek tomu dobré. O jeho účinnosti sa ale presvedčíme v nasledujúcich odstavcoch.

 Zjistit cenu

Capatrex – účinky

Účinok, ktorý má Capatrex priniesť je jasne daný a definovaný. Na základe vlastností užitých extraktov (tentokrát bez prítomnosti L-arginínu) zvýšiť chuť na milovanie, posilniť erekciu, sexuálnu výkonnosťdosiahnuť väčšie vzrušenie. V zásade prináša kvalitnejší sex a intenzívnejší orgazmus. Z dlhodobého hľadiska posilňuje libido. Prípravok je určený výhradne mužom, pre ženy nemá význam. Výrobca udáva, že účinok by mal nastúpiť do 30 minút a mal by trvať až 72 hodín. V porovnaní so zložením a s ďalšími prípravkami nám to pripadá prehnané.

Zloženie Capatrexu

Zloženie prípravku Capatrex je čisto prírodné. Pozostáva len z výťažkov z bylín a škrobu, ktorý je použitý ako mechanické spojivo. Z tohto pohľadu sa nám prípravok pozdáva. Čo sa týka účinkov jednotlivých zložiek, sú nasledujúce:

 • Extrakt z krpčiarky alpínskej –rastlina s vysokým obsahom flavonoidov, pôsobí ako afrodiziakum, zároveň má účinok proti únave a posilňuje imunitu.
 • Extrakt zo ženšenu –tradičná východná bylina, posilňuje činnosť pohlavných orgánov a zvyšuje sexuálnu výdrž.
 • Extrakt zo škorice – kôra stromu, inhibuje činnosť arginázy, čím zvyšuje hladinu L-arginínu a nepriamo zapríčiňuje priaznivý vplyv na obehovú sústavu, zlepšuje prekrvenie tkaniva a má antioxidačné účinky.
 • Extrakt z rozchodnice ružovej – bylina, ktorej látky posilňujú obehovú sústavu a cievy, čím podporuje prekrvenie tkaniva, vrátane penisu.
 • Extrakt z kokoríku mnohokvetého – výťažok z rastliny, pôsobí priaznivo na vaše libido a posilňuje výron semena, nepodarilo sa nám však tieto účinky potvrdiť.
 • Extrakt dlhého korenia –pôsobí ako posilňovač účinkov ďalších zložiek.
 • Škrob – v tomto prípade pôsobí ako spojivo, má výživovú funkciu, ale pri malej koncentrácii je zanedbateľná

Vzhľadom k tomu, aké sú prirodzené a potvrdené účinky jednotlivých látok, sme si istí, že deklarované účinky Capatrex naozaj má. Pokiaľ ide o nástup účinku, pol hodina sa nám zdá ako príliš krátky čas. Pokiaľ zjete tabletu prípravku, bude chvíľu trvať, než sa dostane do žalúdka, rozloží sa, účinné látky sa dostanú na miesto určenia a vhodne ovplyvnia organizmus. Očakávame skôr hodinu, tak ako to je aj pri ďalších podobných prípravkoch. Rovnako tak je aj s celkovou účinnosťou, 72 hodín, respektíve tri dni, je naozaj veľa a za tú dobu sa látky v organizme dávno rozložia a efekt pomizne. Zo skúseností očakávame po požití jednej tabletky maximálny efekt 24 hodín. [2,11,12,13]

Capatrex – dávkovanie a riziká

Odporúčaná dávka Capatrexu sú 2 tobolky za 24 hodín, bohato vám ale postačí jedna. Odporúčame ju brať hodinu pred milovaním, pol hodina nám príde málo (vysvetlili sme to vyššie). Odporúčanú dávku neprekračujte, hrozí tak zvýšenie tlaku a nežiaduce účinky. Pri predpísanom dávkovaní sa vedľajšie účinky u zdravých jedincov nevyskytujú, v kombinácii s niektorými liekmi alebo zvýšeným tlakom by ste sa ale pred použitím mali poradiť so svojím lekárom. Capatrex je možné kombinovať s alkoholom, takže si so ženou môžete dať napríklad víno, ale jeho účinnosť tým klesá.

Náš verdikt

Capatrexu oceňujeme hlavne čisto prírodné zloženie a vhodnú kombináciu bylín. Jeho užívanie podporuje sexuálnu aktivitu a povzbudzuje erekciu. Zloženie prípravku týmto účinkom odpovedá a potvrdzujú ho aj užívatelia, ktorí sú s ním väčšinou spokojní. Ak dodržíte dávkovanie a všetky upozornenia, ktoré výrobca uvádza, nemali by nastať komplikácie. Trúfame si len nesúhlasiť s výrobcom uvedenými hodnotami nástupu a vyprchaniu účinku, ale pokiaľ sa na ne budete pozerať chápavo a realisticky, nemal by sa objaviť problém.

Výhody

Rýchly nástup účinku

Predlžuje dobu erekcie

Veľmi dobré užívateľské hodnotenie

Obsahuje prírodné látky a bylinné extrakty


Nevýhody

Niektoré zložky nesú riziko alergickej reakcie

Vysoká cena

Kořen ženšenu
Kořen ženšenu
Eregma Max Power

Eregma Max Power je pre slovenských užívateľov pomerne obľúbený prípravok na skvalitnenie erekcie a zvýšenie sexuálnej potencie. Komerčne nie je z reklám až tak známy, ale určite stojí za zamyslenie.

 

 Zjistit cenu

Eregma Max Power – účinky

V stĺpci nevýhod sme zmienili, že prípravok neplní všetky účinky, ktoré výrobca sľubuje. Túto myšlienku by sme radi rozvinuli. Výrobca uvádza celú radu účinkov, zahrňujúcich zlepšenie pamäte, metabolizmu tukov, odstránenie výkyvu hladiny cukru, činnosť pečene, imunitu, znižuje riziko vypadávania vlasov a spomaľuje starnutie. Ak máme byť úprimní, pokiaľ by mal prípravok všetky tieto účinky, fungoval by takmer na čokoľvek. Niektorým bodom príliš neveríme. Ďalší problém je, že sme nenašli žiadne štúdie, ktoré by tieto účinky potvrdzovali. Väčšina z týchto účinkov má síce istú podporu v zložení, ale nie veľmi výraznú. K tomu sa ešte dostaneme.

Skutočný účinok, podporený zložením, je hlavne pochopiteľne afrodiziakálneho charakteru. Prípravok pomáha odstraňovať problémy s erekciou, zvyšuje sexuálnu potenciu a zlepšuje kvalitu semena. Pretože na rozdiel od predchádzajúcich prípravkov nie je určený len pre mužov, ale aj pre ženy, má účinky aj na ženský organizmus. Pomáha vyrovnať hladiny hormónov a môže  napríklad uľaviť aj pri menštruačných ťažkostiach. Pri ďalších efektoch prípravku sme ale skeptickejší.

Zloženie Eregmy Max Power

Z dôvodu, že nám chýbajú štúdie, ktoré by sme použili ako podklad na hodnotenie a keďže nie je v našich kompetenciách previesť vlastný laboratórny výskum na ľuďoch, využijeme znalosti zloženia prípravku. Zloženie prípravku Eregma Max Power je nasledujúce:

 • L-Arginín – esenciálna biogénna aminokyselina priaznivo pôsobiaca na krvný obeh. Povzbudzuje prekrvenie organizmu a tým pomáha aj správnemu prekrveniu penisu.
 • Extrakt z kotvičníka –bylina so širokým spektrom účinku na organizmus, zlepšuje prekrvenie tkaniva a ovplyvňuje hormonálne hladiny.
 • Extrakt zo žeruchy peruánskej (maca) –rastlina s vysokým obsahom minerálnych látok a aminokyselín, blahodarne pôsobiaca na pohlavnú sústavu.
 • Koreň ženšenu – ázijská rastlina, obsahujúca množstvo saponínov a kyseliny salicylovej, stimuluje nervový a obehový systém, blahodarne pôsobí na imunitu a niektoré látky pôsobia ako antioxidanty, preukázané je zlepšenie pohlavných funkcií.
 • Pangamát vápenatý – vápenatá soľ esteru kyseliny glukónovej, zlepšuje metabolizmus lipidov a zvyšuje obsah kreatinfosfátu vo svaloch.
 • Zinok (vo forme citrátu zinočnatého), meď (vo forme glukonátu meďnatého) a selén (vo forme selenometionínu) –prvky, ktoré sa v tele stávajú dôležitou súčasťou enzýmov, majú vplyv na celkovú potenciu a spermatogenéziu.
 • Koenzým Q10 – zo skupiny chinónov, má priaznivý vplyv na krvný obeh a predovšetkým na pohyblivosť spermií
 • Vitamín E – antioxidant, zlepšuje hojenie a urýchľuje tvorbu pohlavných buniek, avšak podľa posledných vedeckých prieskumov vysoké dávky zvyšujú riziko rakoviny prostaty. Znepokojuje nás obsah prípravku, ktorá je za hranicou odporúčanej dennej dávky vitamínu.
 • Extrakt z krpčiarky šípolistovej – východoázijská rastlina, tradične užívaná v prírodnej medicíne vďaka vysokému obsahu flavonoidov, pomáha proti poruchám potencie a oparom.
 • Extrakt z pestreca mariánskeho – stredomorská rastlina, ktorá má účinky predovšetkým na funkciu pečene a žlčníka, záleží na spracovaniu – varom sa účinná látka ničí.
 • Extrakt z púpavy lekárskej – rastlina, ktorá pomáha pri zápaloch močových ciest a zlepšuje činnosť obličiek a žlči, tu ju však máme len vo veľmi malej koncentrácii, takže si účinkom nie sme istí.
 • Extrakt z ginka dvojlaločného –tradičná rastlina alternatívnej medicíny, obsahuje veľa flavonoidov a terpénov, obecne má dobrý vplyv na cievny systém (rozširuje cievy), ale jej ďalšie účinky sú sporné. Výskumy nepreukázali účinky na pamäť, nervový systém, mozog ani protinádorovú aktivitu. V prípravku je navyše vo veľmi nízkej koncentrácii.
 • Extrakt zo smilaxu užitočného – americká rastlina, ktorá sa používa na znovuzískanie hormonálnej rovnováhy a funguje aj proti únave. Jej koncentrácia v prípravku je ale nízka.

Ako vidíme, zloženie je u tohto prípravku naozaj široké, ale je vcelku zavádzajúce. Niektoré látky nemajú príliš vysokú koncentráciu, u iných je účinok špekulatívny. Trúfame si tvrdiť, že Eregma Max Power nebude mať priaznivé účinky na pamäť (za tými by stálo ginko dvojlaločné a u neho to preukázané nie je), neveríme ani tomu, že by ovplyvňovalo vypadávanie vlasov či hladinu cukru (možno len z nutričného hľadiska, hormonálne nie). Čo sa týka účinku na pečeň a žlčník, záleží na spôsobu spracovania tablety. Pokiaľ je podrobené vysokej teploty, môže dôjsť k deaktivácii účinnej látky z pestreca. Aj keby k tomu nedošlo, bude účinok slabý. Naopak, na základe zloženia sme ochotní veriť, že Eregma Max Power má dobrý vplyv na celkovú sexuálnu potenciu hlavne u mužov, zvyšuje pohyblivosť spermií, napomáha k ich tvorbe, dodáva energiu a účinok na cievy skvalitňuje erekciu. Mohlo by dôjsť k zvýšeniu libida a vyrovnaniu hormonálnych hladín, tieto účinky určite nespochybňujeme. [4,5,10,12,14,15]

Eregma Max Power – dávkovanie a riziká

Začneme tým, že prípravok nespôsobuje vedľajšie účinky a žiadna z látok, ktoré sú jeho súčasťou, nie je pri svojej dávke toxická. Niektoré látky v rastlinách, z ktorých sú výťažky zhotovené, sú potencionálne karcinogény, ale nemusíte sa báť, ich množstvo je skôr stopové a v prípravku sa neprejavia. Odporúčaná dávka sú 2 kapsuly denne, pričom mierne účinky by sa podľa výrobcu mali dostaviť už po niekoľkých hodinách. Pri dlhodobejšom užívaní (výrobca odporúča užívať dve balenia) majú samozrejme výraznejšie efekty. Pokiaľ trpíte dlhodobými komplikáciami (diabetes, poruchy krvného tlaku,…) alebo užívate lieky, mali by ste užívanie konzultovať so svojím lekárom.

Náš verdikt

Z nášho pohľadu je potreba rozlišovať dve rôzne veci. Eregma Max Power bude kvalitou účinku na pohlavné orgány dobrá a aj keď nám chýba laboratórne overenie, trúfame si tvrdiť, že jej zloženie tomu odpovedá. Vplyv na erekciu, prekrvenie a citlivosť pohlavných orgánov, rovnako ako aj na výkonnosť a tvorbu semena či na hormonálne hladiny, sa dá ťažko poprieť. Na druhej strane, niektoré látky v prípravku nemajú väčší efekt na organizmus, napríklad extrakt z ginka dvojlaločného, pretože sú v malej koncentrácii alebo nemajú daný účinok. Deklarované účinky, ako je zlepšenie pamäte alebo zastavenie vypadávania vlasov, Eregma Max Power s najväčšou pravdepodobnosťou nemá, aspoň nie nejak výrazné. Závadné látky sme v prípravku neobjavili, skúsenosti užívateľov sú viac-menej pozitívne, môžeme len odporučiť.

Výhody

Zvyšuje hladinu testosterónu

Skvalitňuje a predlžuje erekciu

Priaznivé užívateľské recenzie

Nemá vedľajšie účinky


Nevýhody

Chýba laboratórne overenie účinnosti (aj keď zložením účinky podporuje)

Neplní všetky účinky, ktoré výrobca sľubuje

Koenzym-Q10
Koenzym Q10

back to menu ↑

Ďalšie prípravky pre mužov

Popísali sme niekoľko najobľúbenejších afrofizák a prípravkov na skvalitnenie erekcie. Ďalšie prípravky by sme chceli zmieniť aspoň heslovite.

back to menu ↑

Test afrodiziák pre ženy

Tak ako v sekcii afrodiziák pre mužov, aj medzi ženami podľa nás vládne ArginMax, samozrejme tentokrát vo forme určenej nežnému pohlaviu.

Je pomerne dosť známy, ale má taktiež veľmi dobré zloženie a potvrdené účinky.

Najlepšie afrodiziaka pre ženy

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Veľkosť balenia Dávkovanie Cena
1. ArginMax pro ženy
45 tabliet 3 tablety/deň Zistiť cenu
2. EROpharm Clitorix
40 ml Krém vo veľkosti hrášku Zistiť cenu
3. Clerex pro ženy
10 tabliet 2 tablety pred sexuálnou aktivitou Zistiť cenu

Tak ako v sekcii afrodiziák pre mužov, aj medzi ženami podľa nás vládne ArginMax, samozrejme tentokrát vo forme určenej nežnému pohlaviu. Je pomerne dosť známy, ale má taktiež veľmi dobré zloženie a potvrdené účinky.

 Zjistit cenu

ArginMax – účinky

V sekcii afrodiziák pre mužov máme rozšírenejšiu, mužskú verziu ArginMaxu. ArginMax pre ženy má v podstate podobné zloženie a teda aj podobné účinky. Predovšetkým zlepšuje prekrvenie pošvy, čím sa zvyšuje jej citlivosť a sexuálny zážitok a následný orgazmus je výrazne intenzívnejší. Z dlhodobého hľadiska zvyšuje sexuálnu aktivitu a túžbu, niektoré zložky prípravkov slúžia ako antioxidanty. Za veľkú výhodu považujeme to, že účinok prípravku je laboratórne overený (odkaz na štúdiu je tu). [15]

Argin max pro ženy

Zloženie ArginMaxu

Zloženie ArginMaxu pre ženy je v mnoho ohľadoch podobné, ako u toho pre mužov. Samozrejme, aby sa prípravok lepšie prispôsobil opačnému pohlaviu, je v niektorých detailoch prispôsobené a trochu sa líši, ale základné zložky sú rovnaké.

 • L-arginín – esenciálna aminokyselina, ktorá napomáha správnej funkcii ciev a ovplyvňuje prekrvenie tkaniva, vrátane pošvy.
 • L-citrulín – prekurzor L-arginínu v močovinovom cykle, pomáha zvyšovať jeho hladinu.
 • Extrakt z kotvičníka zemného – rastlinné látky podporujú správne prekrvenie (nielen pohlavných orgánov), ovplyvňujú hormonálne hladiny a zvyšujú prirodzené libido.
 • Extrakt z všehojovca štetinatého – má podobné účinky ako ženšen, pôsobí ako tonikum, znižuje obsah cholesterolu a glukózy v krvi, upravuje krvný tlak a zvyšuje aktivitu pohlavných orgánov.
 • Extrakt zo šafranu – bylina, ktorá napomáha prekrveniu pohlavných orgánov.
 • Extrakt zo schizandry čínskej – pôsobí proti únave a zvyšuje fyzickú i duševnú aktivitu.
 • Extrakt z vinnej révy – výťažok z listov rastliny, ktorý podporuje správne prekrvenie tkaniva.
 • Zinok (vo forme oxidu zinočnatého), selén (vo forme seleničitanu sodného) – oba prvky sú prirodzenou súčasťou enzýmov, navyše pôsobia v organizme ako
 • Luteín – prírodné farbivo, významný antioxidant.
 • Vitamín E, B6, B7, B9 a B12 – vitamíny, dôležité pre správne fungovanie organizmu, fungujú napríklad ako antioxidanty alebo podporujú metabolizmus.
 • Ďalšie látky – stearát horečnatý (plnidlo), želatína (dáva tablete formu a tvar), oxid titaničitý (farbivo).

Rovnako ako sa príliš nelíšia účinky, nelíši sa ani o veľa zloženie mužskej a ženskej vezie.  Zloženie potvrdzuje deklarované účinky, ktoré sú overené jak pre jednotlivé látky zvlášť, tak aj pre ich zmes, viď zmienené štúdie. [2,7,8,10,15]

ArginMax – dávkovanie a riziká

Prípravok nie je vhodný pre deti, ani pre tehotné ženy a dojčiace matky (kvôli svojmu vplyvu na hormonálne hladiny). Užívať ho môžu ženy bez dlhodobých zdravotných problémov, v opačnom prípade je nutná konzultácia s lekárom. ArginMax pre ženy je určený na dlhodobé užívanie, výrobca odporúča užívať 3 tobolky denne a po týždni znížiť dávku na 2 tobolky denne. Účinok nastupuje po dvoch týždňoch. Jedno-rázové užitie nemá dostatočný efekt, ArginMax nie je určený k užívaniu pred milovaním ale ku zvýšeniu sexuality v dlhodobom horizonte. Čo sa týka rizík, žiadna látka v prípravku nie je vyložene toxická a pri dodržaní odporučených dávok nehrozí žiadne riziko.

Kotvičník-360x290
Kotvičník zemní

Náš verdikt

Tak ako pri mužskej verzii, ani u prípravku pre ženy sa nebojíme označiť ArginMax za najlepší vo svojej kategórii. Jeho primeraná prezentácia na nás urobila dobrý dojem, taktiež jeho účinok (ktorý je laboratórne preukázaný) aj zloženie, ktoré odpovedá účinkom, neobsahuje zbytočné konzervanty ani farbivá a väčšina látok sú prírodné a bez rizika. U svojich užívateliek je prípravok obľúbený a my sa ho nebojíme označiť ako dobrú voľbu.

Výhody

Zvyšuje prirodzenú sexualitu a libido

Zlepšuje prekrvenie pošvy a zvyšuje citlivosť

Overený laboratórnymi testami


Nevýhody

Môže dôjsť ku konfliktu pri užívaní niektorých ďalších liekov

Eropharm clitorix

EROpharm Clitorix sa od ostatných zvolených afrodiziák a prípravkov, skvalitňujúcich sexuálny život, odlišuje už svojou formou. Jedná sa o stimulačný krém, ktorý si ženy nanášajú na klitoris a ktorý výrazne zvyšuje sexuálny pôžitok.

 Zjistit cenu

EROpharma Clitorix – účinky

Jedná sa o krém, určený na vonkajšie použitie. Aby sa dostavili účinky, je potreba vmasírovať malé množstvo krému do klitorisu, čím dôjde k jeho výraznému prekrveniu a otepleniu. Tým sa jednak zvýši citlivosť intímnych partií, jednak dôjde k zvýšeniu pružnosti pošvy a svalov maternice. Má rýchly nástup účinku, prípravok je určený k používaniu tesne pred milovaním. Keďže sa vstrebáva cez kožu, stačí vám päť až desať minút, navyše partie v okolí pohlavných orgánov sú veľmi citlivé na stimuláciu, takže je účinok látky podporený ešte viac.

Zloženie EROpharma Clitorixu

Keďže nemáme k dispozícii žiadny laboratórny záznam, ani klinické štúdium, týkajúce sa tohto prípravku, opäť sa spoľahneme na analýzu zloženia, ako sme to učinili v testoch už niekoľkokrát. Zloženie je teda nasledujúce:

 • Olej z borievky – extrakt z rastliny, posilňuje pružnosť pošvy a maternice, navyše dáva prípravku príjemnú arómu
 • Extrakt zo škorice – kôra, nepriamo pomáha zvyšovať hladinu arginínu (inhibuje arginázu) a napomáha tak lepšiemu prekrveniu tkaniva, má dezinfekčné a antioxidačné účinky.
 • Extrakt z rozmarínu – európska bylina, dráždi sliznicu.
 • Extrakt z klinčeka –korenie, prehrieva tkanivá a niektoré jeho zložky môžu pôsobiť ako afrodiziakum (nie je to ale dostatočne preukázané), je to mierne dráždivé
 • Včelí vosk – prírodná látka, má priaznivé účinky na pokožku.
 • Olej z jojoby čínskejzjemňuje pokožku a napomáha vstrebávaniu látok, má vysoký obsah minerálov a vitamínu E.
 • Tokoferylacetát – forma vitamínu E, ktorá je stabilnejšia a má väčší účinok na pokožku.
 • Hexyldekanol a fenoxyetanol – organické látky zvlhčujúce pokožku, ale zároveň aj potenciálne alergény.
 • Limonén –dodáva výrobku príjemnú vôňu, navyše funguje aj ako rozpúšťadlo pre ďalšie látky, ale môže byť pre citlivejších jedincov dráždivý.
 • Hexylcinnamaldehyd –napomáha lepšiemu vstrebávaniu prípravku do kože, má príjemnú arómu, ale môže spôsobiť alergie.
 • Eugenolantiseptické účinky, má príjemnú arómu, ale zároveň môže spôsobiť alergie.
 • Ďalšie látky – xantanová guma, metylparabén sodný, propylparabén, etylparabén sodný, hydroxid sodný, benzyl benzoát, kumarín, glycerín, cetyldimetikon, kaprylový triglycerid, cetearylalkohol, glycerylstearát – hydratačné zložky, rozpúšťadlá, zmäkčovadlá, stabilizátory, farbivá, konzervátory a emulgátory.

Na zložení sa nám príliš nepáči, akú časť tvoria prírodné látky (extrakty, oleje, včelí vosk) a koľko priestoru dodávajú syntetické chemikálie (fenoxyetanol, limonén a podobne), ktoré sú potencionálne dráždivé a alergény. U citlivejších jedincov to môže byť problém. Krém navyše obsahuje mnoho stabilizátorov a látok, ktoré majú dávať prípravku jeho formu. Podľa nás je prítomnosť niektorých pomerne zbytočná. Samozrejme, čo sa týka stimulačných a povzbudzujúcich účinkov, tie by sme podľa zloženia mohli potvrdiť. Rastlinné extrakty a oleje budú mať vplyv na sexuálnu túžbu a chuť na milovanie. [1,2,11,16,17,18,19]

EROpharma Clitorix – dávkovanie a riziká

Prípravok je krémovej formy, to znamená, že je určený k vonkajšiemu mazaniu na pohlavné orgány, presnejšie povedané, priamo na klitoris. Dáva sa ho tam len malé množstvo a je potreba ho po klitorise a okolo pošvového vchodu dobre rozmazať a rozotrieť, aby došlo k účinnému vstrebaniu, prehriatiu a premasírovaniu tkaniva. Účinok by sa mal prejaviť do piatich minút podľa toho, čo uvádza výrobca. Vzhľadom k forme aplikácie, sme ochotní tomu uveriť, ale dodávame, že pôjde len o prvý účinok. Ten sa bude prehlbovať dlhšiu dobu, než začnú pôsobiť všetky zložky zmesi. Prípravok je bez rizík a slúži ku krátkodobému zvýšeniu vzrušenia v dobe milovania. Hrozí tu len riziko alergickej rekcie, ktorému by ste mali predchádzať znalosťou zloženia. Citlivejším jedincom môže vadiť množstvo chemických látok v prípravku.

Náš verdikt

Krém EROpharma Clitorix má podľa nás potenciál byť veľmi dobrým afrodiziakom pre ženy. Tým, že pôsobí priamo na pohlavné orgány, účinok nastupuje rýchle a skutočne sa dostaví, takže ho hodnotíme veľmi dobre. Zloženie odpovedá deklarovaným účinkom. Problémom pre nás zostáva zloženie, pozostávajúce z veľkého množstva chémie a celá rada látok v ňom je potenciálnym alergénom, prípadne sú klasifikované ako zdraviu škodlivé. Aj keď je ich množstvo malé, u citlivejších jedincov sa môžu prejaviť a je dobré si dať pozor.

Výhody

Rýchly nástup účinku

Výrazné posilnenie sexuálneho pôžitku

Zvýšenie intenzity orgazmu


Nevýhody

Neveľký obsah v balení

U citlivejších jedincov môže vyvolať alergiu

Limonen
Limonen

back to menu ↑

Dalšie prípravky pre ženy

Niektoré afrodiziaká pre ženy, ktoré sa nám nevošli do veľkého výberu, by sme chceli na tomto mieste aspoň zmieniť. Okrem toho, že sa môžete vybraným afrodiziakom inšpirovať v mužskej sekcii (napríklad „španielske mušky“ sú pre obe pohlavia), vám niektoré predstavíme aj tu.

back to menu ↑

Čo rozhodne pred sexom nepoužívať

Veľkým problémom dnešnej spoločnosti sú vo všeobecnosti drogy. Aj keď sa zdá, že tieto látky nemajú s afrodiziakmi nič spoločné, zdanie môže klamať. So sexom na drogách experimentuje stále viac a viac ľudí, hlavne čo sa týka mladšej generácie. Nejde ani tak o ľahké drogy, ako je napríklad alkohol (a s prižmúrenymi očami marihuana), ale často sa pri tejto problematike stretávame s kokaínom alebo extázou. Pritom sa to ani netýka afrodiziakálnych účinkov drog (nie je preukázané, že by mali nejakú spojitosť s výkonnosťou, kvalitou orgazmu alebo s podporou erekcie), tie sú často zanedbateľné, ale ide skôr o zvýšenie emociálneho zážitku. Podľa niektorých, je po užití týchto látok, milovanie divokejšie a nespútanejšie. Na druhej strane, je tu otázka, či to za to stojí. Tieto drogy sú pomerne návykové, väčšie emociálne cítenie nemusí byť vždy pozitívom a neskôr sa môžu dostaviť abstinenčné príznaky. V kombinácii s niektorými liekmi je užívanie týchto látok životu nebezpečné. Podobná zábava už častokrát skončila zle, či už z dôvodu nekvalitnej drogy, zlej dávky alebo citlivosti organizmu. Nech už za týmto experimentom stojí čokoľvek, v žiadnom prípade ho neodporúčame, naopak, mali by ste sa ešte raz zamyslieť nad tým, či chcete riskovať všetky tieto riziká, ktoré sa s drogami spájajú. Tento trend je nebezpečný a účinnejšie a taktiež bezpečnejšie je užitie bežných afrodiziák.

back to menu ↑

Finální verdikt

Trh s afrodiziakami je samozrejme omnoho širší, to chápeme a uznávame. Ale chceli sme pre vás otestovať tie najobľúbenejšie a dať vám spätnú väzbu, ktorý sa vám naozaj vyplatí a u ktorých je účinok  nejakou formou zaručený, a to jak v kategórii pre mužov (najviac odporúčame ArginMax a Clavin), tak aj pre ženy (pre dlhodobé užívanie odporúčame použiť ženskú verziu ArginMaxu, na krátkodobé vzrušenie EROpharma Clitorix). Pokiaľ si budete chcieť vybrať afrodiziakum sami, odporúčame, aby ste postupovali podobne, ako my.

Určite si vyberte, o aký typ afrodiziaka máte záujem a vyčleňte si pár favoritov. Potom môžete prikročiť k bližšiemu skúmaniu. Teda, najprv sa pozrite na účinky, overte si zloženie, porozhliadnite sa na internete po štúdiách, ktoré by účinky potvrdzovali a zhodnoťte si riziká. Musí vás zaujímať rýchlosť nástupu a vyprchaniu účinku, to podľa účelov, či chcete povzbudiť pred milovaním, alebo si chcete zlepšiť sexuálnu kondíciu na dlhšiu dobu. Určite sledujte pokyny, jak užívať prípravok, v akých dávkach a akou formou. To je asi najzásadnejšie, čo by ste mali sledovať. Na záver ešte môžete zhodnotiť veľkosť balenia a cenu. Pokiaľ vám všetko vyhovuje, afrodiziakum vám nespôsobí žiadne zdravotné problémy (či už alergiu alebo napríklad v reakcii s iným liekom, ktorý dlhodobo užívate) a cena vám pripadá primeraná, máte vybrané.

back to menu ↑

Cena afrodiziak

Cena afrodiziák je rôzna, pričom sa od seba jednotlivé cenové hladiny líšia jak kvalitou, tak i formou afrodiziák. Niektoré lacné afrodiziaká zoženiete aj do pár eur, otázkou je ale, jak účinné budú a jak rýchly bude nástup účinku. Pokiaľ si chcete zohnať prípravok, ktorému sa dá veriť, investujte do neho aspoň 10-15 eur a kúpte si nejaký naozaj kvalitný. Predsa len, vyplatí sa vám to, a na druhej strane investícia sa vráti v podobe spokojnosti partnera/partnerky aj vo vašom sexuálnom pôžitku. Skutočne dobré prípravky na problémy s pohlavnou sústavou, zoženiete aj okolo 40 eur (ArginMax stojí cez 40 eur, Clavin taktiež), dosť záleží aj na veľkosti balenia. Nekupujte ich zbytočne dopredu, účinné látky by sa v nich mohli rozložiť. A teraz prejdeme k jednotlivým typom afrodiziák a ich cenám.

 • Kvapkové afrodiziaká – väčšinou sú celkom lacné, do 15 eur, účinnosť je u nich špekulatívna. Zoženiete ich najčastejšie v sexshopoch.
 • Sprejové afrodiziaká –u mužov sú celkom obľúbené, za nás ale nemajú veľmi vysokú účinnosť. Cenovo sa pohybujú zhruba od 4 do 15 eur.
 • Krémové/gélové afrodiziaká – tu už býva cena vyššia a môže dosiahnuť aj do 25 eur, zato ale ponúkajú väčšiu kvalitu. Erotické krémy považujeme za účinnejšie.
 • Kapsľové afrodiziaká a tabletkové afrodiziaká – tu už je cenové rozpätie najväčšie. Trh s nimi je najbohatší a zoženiete ich od 4 do viac než 40 eur, podľa kvality. Lacnejšie, samozrejme s menej istým účinkom, kúpite bežne v sexshopoch, o niečo drahšie a často s veľkým obsahom bylín v prírodných výživách alebo v lekárňach. Najlepšie prípravky, ako je napríklad Clavin alebo ArginMax sa predávajú v lekárňach celkom bežne a často sa vám stane, že vám ich odporučí aj lekár, pokiaľ vás lieči na pohlavné problémy.

Je len na vás, koľko sa rozhodnete investovať, či v radoch niekoľkých eur, alebo dokonca viac než desiatky eur, ale väčšia cena znamená väčšiu kvalitu. Pomerne priamo úmerná je cena veľkosti balenia a počtu tabliet. Väčšina firiem ponúka prípravku v rôzne veľkých baleniach (typicky napríklad 60-100-120 tabliet). Voľte tak, aby ste si boli istí, že vám balenie vystačí, ale zároveň, že nebude príliš veľké a že spotrebujete čo najväčšiu časť tabliet. Je škoda nimi plytvať a zbytočne platiť viac, než je nutné.

back to menu ↑

Aké prírodné afrodiziaká existujú?

Pokiaľ by ste nechceli investovať len do syntetických, umelo pripravených afrodiziák, máme pre vás dobrú správu. Existuje celá rada prírodných, prirodzených afrodiziák, ktoré sú často prirodzenou zložkou vašej potravy. Ide o látky, ktoré svojím spôsobom účinkujú na zmysli a dráždia ich, zvyšujú vašu celkovú aktivitu a tlak (čo mimo iného súvisí aj s prekrvením pohlavných orgánov), zaisťujú vyššiu citlivosť a to všetko sa potom prejaví aj pri sexe. Len je potrebné mať na pamäti, že sú slabšie, než umelo pripravené afrodiziaká a daným účelom. Ide napríklad o:

 • Ženšen – u mužov aj z žien ovplyvňuje hladiny hormónov a posilňuje signálne kaskády, čo má priaznivý vplyv na celkovú sexualitu.
 • Mak – vo svojej podstate ide o opiát, ktorý podporuje sexuálne predstavy a fantázie a vzbudzuje túžbu.
 • Marihuana – zrýchľuje srdečný tep a posilňuje prekrvenie tkaniva, vrátane pohlavných orgánov, čo sa prejaví väčším pôžitkom a ľahším vzrušením.
 • Aníz – v krátkodobom horizonte pôsobí ako stimulant, v dlhodobom potom priaznivo ovplyvňuje hladiny hormónov.
 • Čili – zvyšuje citlivosť organizmu a jeho celkovú aktivitu, čo má nepriamy vplyv aj na sexuálnu túžbu.
 • Guarana, káva, čokoláda, čaj – majú spoločný rys, obsahujú kofeín, ktorý sám o sebe povzbudzuje organizmus k lepším krátkodobým výkonom, ktoré sa môžu týkať aj milovania.
 • Kotvičník zemný – pri dlhodobom užívaní vykazuje priaznivé účinky na krvný obeh, sexuálnu potenciu a hormonálne hladiny, zvyšuje libido a výkonnosť.
 • Ďalšie prírodné afrodiziaká, ktorých prírodný účinok je ale slabší – orechy, ananás, avokádo, paradajky, med, zázvor.

Naopak, pozor by ste si mali dať na niektoré prírodné látky, ktoré sú síce ponúkané ako afrodiziaká, ale ich účinok je v lepšom prípadne nepreukázaný, v horšom vôbec žiadny. Na druhej strane, niekedy môže byť ich dlhodobejšie užívanie spojené s rizikom alebo dokonca pôvodom zdravotných problémov.

 • Hadovka smradľavá – považovaná za afrodiziakum u stredoeurópskych národov – bez preukázaných účinkov.
 • Sladké drievko – bez preukázaných účinkov.
 • Mandragora lekárska – v stredoveku patrila k veľmi obľúbeným afrodiziakom, účinok je však veľmi malý a táto rastlina je naopak jedovatá, pričom smrteľnú dávku je možné prekročiť veľmi ľahko.
 • Boľševník borščový – jedovatý, malé účinky a nízka smrteľná dávka.
 • Žabí jed bufotenin – afrodiziakum východných kultúr, hlavne čínskych a indických – bez väčších účinkov, veľmi jedovatý.
 • Klinčekovec voňavý (klinček) – užívaný v arabských oblastiach blízkeho východu, bez preukázaných účinkov.
 • Pľuzgiernik lekársky –takzvané španielske mušky, veľmi obľúbené afrodiziakum hlavne v 16. až 18. storočí, účinnou látkou je kantaridín z rozdrvených tiel týchto chrobákov, ktorý funguje ako účinný stimulant pohlavných orgánov, je ale zároveň prudko jedovatý (smrtiaca dávka sa pohybuje okolo 30 mg) a spôsobuje ťažké (aj smrteľné) otravy.

To je z našej strany všetko – zoznamom prírodných afrodiziák sa s vami lúčime a veríme, že sme vám pomohli vybrať a že sa na nás s dôverou obrátite aj nabudúce.  [1,2]

Přírodní afrodiziaka

back to menu ↑

Zdroje

 1. Leonti M., Casu L., Ethnopharmacology of Love; Front Pharmacology; 2018; 9: str. 567–575.
 2. Shamloul R., Natural Aphrodisiacs; The Journal of Sexual Medicine; 2010; 7: str. 39–49.
 3. Ito T., Kawahara K., Das A., Strudwick W., The Effects of ArginMax, a Natural Dietary Supplement for Enhancement of Male Sexual Function; Hawaii Medical Journal; 1998; 57: str. 741–744.
 4. Fallah A., Mohammad-Hasani A., Colagar A. H., Zinc is an Essential Element for Male Fertility: A Review of Zn Roles in Men’s Health, Germination, Sperm Quality and Fertilization; Journal of Reproduction and Infertility; 2018; 19: str. 69–81.
 5. Zorgniotti A. W., Lizza E. F., Effect of Large Doses of the Nitric Oxide Precursor, L-arginine, on Erectile Dysfunction; International Journal of Impotence Research; 1994; 6: str. 33–36.
 6. Chen J., Wollman Y., Černikovsky T. a kol., Effect of Oral Administration of High-Dose Nitric Oxide Donor L-Arginine in Men with Organic Erectile Dysfunction; British Journal of Urology; 1999; 83: str. 269–273.
 7. van der Poll M. C., Ligthart-Melis G. C. a kol., Intestinal and Hepatic Metabolism of Glutamine and Citruline in Humans; Journal of Physiology; 2007; 581: str. 819–827.
 8. Asano K., Takahashi T., Miyashita M. a kol., Effect of Eleutheroccocus senticosus Extract on Human Physical Working Capacity; Planta Medica; 1986; 3: str. 175–177.
 9. Zenico T., Ciceco A. F., Valmorri L. a kol., Subjective Effects of Lepidium meyenii (Maca) Extract on Well-Being and Sexual Performances in Patients with Mild Erectile Disfunction; Andrologia; 2009; 2: str. 95–99.
 10. Chhatre S., Nesari T., Somani G., Kanchan D., Sathaye S.Pytopharmacological Overview of Tribulus terrestris; Pharmacognosy Review; 2014; 8: str. 45–51.
 11. Goswami S. K., Inamdar M. N. a kol., Effect of Cinnamomum cassi Methanol Extract and Sildenafil on Arginase and Sexual Function of Young Male Wistar Rats; The Journal of Sexual Medicine; 2014; 6: str. 1475–1483.
 12. Noerino E., Amato M., Izzo A. A., The Aphrodisiac and Adaptogenc properties of Gingseng; Fitoterapia; 2000; 1: str. 1–5.
 13. Kovačevič N., Colič M., Backovič A., Doslov-Kokorus Z., Immunomodulatory Effects of the Methanolic Extract of Epimedium alpinum in Vitro; Phytoterapia: 2006; 7–8: str. 561–567.
 14. Lewin, A., Lavon, H., The effect of Coenzyme Q10 on sperm motility and function; Molecular Aspects of Medicine; 1997; 18: str. 213–219.
 15. Ito T. Y., Trant A. S., Polan M. L., A Double-Blind Placebo-Controlled Study of ArginMax, a Nutritional Supplement for Enhancement of Female Sexual Function; Journal of Sex and Marital Therapy; 2001; 27: str. 541–549.
 16. Nath N. S., Liu B., Green C., Atwater A. R., Contact Allergy to Hydroperoxide sof Linalool and D-Limonene in US Population; Dermatitis; 2017; 5: str. 313–316.
 17. Draelos Z. D., Levy S. B., Lutrario C., Gunt H., Evaluation of the Performance of a Nature-Based Sensitive Skin Regimen in Subjects with Clinically Diagnosed Sensitive Skin; The Journal of Drugs in Dermatology; 2018; 8: str. 908–913.
 18. Borges R. S., Ortiz B. L. S., Pereira A. C. M. a kol., Rosmarinus officinalis Essential oil: A Review of its Phytochemistry, Anti-Inflammatory Activity and Mechanisms of Action Involved; Journal of Ethnopharmacology; 2018.
 19. Baccouch N., Ben Salah H., Belhadj S. a kol., Chemical Characterization and BIological Activities of Simmondsia chinensis; Cellular and Molecular Biology; 2018; 4: str. 11–16.
Afrodiziaká
Ohodnoťte článok