Najlepšie glukomery 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať glukomer, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie glukomerov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Glukometry bez pozadí

Porovnanie glukomerov

Do 15 eur Do 20 eur Do 30 eur Do 40 eur Nad 40 eur
Model: GlucoLab Glukometr SD-GlucoNavii NFC SD Codefree Glukometr Accu-Chek Performa kit Glukometr Beurer Glukometr GL 50
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Codefree: Ano Ano Ano - Ano
Hmotnosť: 42 g 50 g 47,5 g 59 g 36 g
Merací rozsah: 0,6–33,3 mmol/l 0,6–33,3 mmol/l 0,55–33,3 mmol/l 0,6–33,3 mmol/l 1,1–35,0 mmol/l
Veľkosť vzorky: 1 μl 0,5 μl 0,9 μl 0,6 μl 0,6 μl
Doba merania: 5 s 5 s 5 s 5 s 5 s
Počet testovacích prúžkov v balení: 25 60 60 10 50
Počet údajov v pamäti: 250 500 500 500 480
Možnosť pripojenia k PC/chytrému zariadeniu: - Áno Áno Áno Áno

Úvod

Cukrovka alebo diabetes sa v dnešnej dobe stáva veľmi častou chorobou, ktorá ovplyvňuje životy miliónov ľudí. Táto choroba ovplyvňuje metabolizmus glukózy, teda cukru, ktorý dodáva nášmu telu energiu. Pre ľudí postihnutých touto chorobou je dôležité si strážiť hladinu tejto chemickej zlúčeniny v krvi. Prvým spôsobom, ako ovplyvniť túto hladinu, je dodržiavanie prísnej diéty, ktorá by mala byť upravená podľa aktuálneho stavu pacienta a mala by byť pripravovaná individuálne. Aj pri dodržiavaní diabetickej diéty je nutné manuálne kontrolovať hodnoty glukózy v krvi. K tomuto účelu slúžia glukomery.

Keďže informácie získané z glukomera môžu zachrániť život alebo môžu veľmi ovplyvniť liečbu cukrovky, je nutné ich výberu venovať zvýšenú pozornosť. Ceny uvedené v tomto teste sú určené pre spotrebiteľov, ktorí ešte nemajú cukrovku diagnostikovanú. Ak sa radíte medzi diabetikov, kontaktujte pri výbere glukomera svoju zdravotnú poisťovňu. S touto diagnózou máte nárok na príspevok na kúpu tohto zariadenia. Sumy sa môžu líšiť u každej poisťovni a nachádzať sa v iných bonusových balíčkoch.

Najlepší glukomer nad 40 eur

Beurer GL 50

 • Pre koho je glukomer Beurer GL 50 určený: Pre tých z vás, ktorí hľadáte komplexné zariadenie na stráženie vašej hladiny cukru v krvi.
 • Prečo kúpiť práve glukomer Beurer GL 50: Tento glukomer vám umožní veľmi jednoduché stráženie vášho krvného cukru a ukladanie hodnôt do počítača, aby ste mali prehľad o premene jeho hodnôt.
 • Prečo sme vybrali práve glukomer Beurer GL 50: Pretože sa jedná o multifunkčné zariadenie s nadčasovým dizajnom.

Tento glukomer možno označiť ako 3v1, pretože okrem glukomera má aj testovacie pero a pripojenie USB k počítaču. Je teda veľmi kompaktný a nie je nutné so sebou mať väčšie množstvo vybavenia k tomu, aby ste si pohodlne skontrolovali hodnotu svojho krvného cukru a tiež si ho zaznamenali na nejaké ďalšie zariadenie. Jeho malé rozmery oceníte tiež pri cestovaní, pretože v taške nezaberá veľa miesta. Musíte k nemu však pribaliť testovacie prúžky, ktoré umožnia stanovenie množstva cukru v krvi a po vložení jedného z nich sa prístroj zapne.

Zistiť cenu

Do glukomera je možné zadať, kedy meranie prebieha, v zmysle či ide o meranie pred jedlom alebo po ňom alebo všeobecné meranie. Pri ihle je možné si nastaviť jej hĺbku prenikania do kože. Glukomer sa dá ľahko rozobrať a zasunúť pomocou USB vstupu do počítača. Dáta z neho je možné ľahko exportovať do aplikácií Diabass alebo SiDiary.

Beurer GL 50

Výhody

Prístroj 3v1: testovacie pero, glukomer, USB vstup

Malé rozmery

Atraktívny design


Nevýhody

Vyššia cena

Najlepší glukomer do 40 eur

Accu-Chek Performa kit

 • Pre koho je Accu-Chek Performa kit: Pre tých z vás, ktorí si meriate cukor pravidelne, ale aj pre tých, ktorí merať začínajú.
 • Prečo kúpiť práve Accu-Chek Performa kit: Celé balenie obsahuje okrem samotného glukomerra aj odberové pero a papieriky, ktoré sú nutnou výbavou na meranie krvného cukru.
 • Prečo sme vybrali práve Accu-Chek Performa kit: Okrem základných funkcií umožňuje tento glukomer ukladať dáta a robiť štatistické prehľady, čo môže byť výhodné pri dlhodobom sledovaní zdravotného stavu.

Glukomer Accu-Chek Performa kit umožňuje pohodlné meranie krvného cukru pri všemožných podmienkach. Zapína sa ľahko pomocou vloženia testovacieho prúžku. Na meranie potrebujete veľmi malé množstvo krvi a obsah krvného cukru sa dozviete počas 5 sekúnd. Veľkou výhodou, predovšetkým pre staršie generácie, je veľký LCD displej, na ktorom sa výsledky zobrazujú. Je nutné si dať pozor na to, že po dvoch minútach nečinnosti sa zariadenie samo vypína.

Zistiť cenu

Medzi užívateľmi je veľmi oceňované jednoduché pripojenie k počítaču. To sa vykonáva pomocou infraportu a jednoduchej aplikácie. Aplikácia je schopná zobraziť vám priemerné hodnoty cukru za posledných 7, 14 alebo 30 dní. Tieto údaje môžu byť dôležité na dlhodobé sledovanie vývoja choroby. Ako veľkú nevýhodu považujeme malý počet testovacích prúžkov priložených v balení. Pri tomto glukomeri ich nájdete v základnom balení len 10, čo je veľmi málo v porovnaní s ostatnými glukomerami, ktoré ich mávajú 50.

Accu-Chek Performa kit

Výhody

Veľký LCD displej

Veľká výdrž batérie

Bezdrôtové sťahovanie dát do PC


Nevýhody

Malý počet testovacích prúžkov

Najlepší glukomer do 30 eur

SD Codefree

 • Pre koho je glukomer SD Codefree určený: Tento glukomer je určený pre pacientov, ktorí zháňajú spoľahlivé zariadenie na meranie krvného cukru za slušnú cenu.
 • Prečo kúpiť práve glukomer SD Codefree: Jeho ovládanie je pomerne jednoduché a s pomocou priloženého návodu ho zvládne použiť prakticky ktokoľvek.
 • Prečo sme vybrali práve glukomer SD Codefree: Tento glukomer je veľmi spoľahlivý a poskytuje svojmu užívateľovi veľmi presné výsledky v pohodlí domova.

Tento set, ktorý okrem glukomera obsahuje aj odberové pero a testovacie prúžky, je dobrým priateľom mnohých diabetikov. Pochvaľujú si hlavne jeho spoľahlivosť a presnosť. Prístroj má pomerne veľký displej, na ktorom sa prehľadne zobrazujú výsledky merania. Do pamäti glukomera je možné uložiť až 500 takých záznamov. U každého je možné označiť či bol vykonaný po jedle alebo pred ním. Dáta je možné sťahovať do počítača pomocou USB kábla, ktorý je však nutné dokúpiť.

Zistiť cenu

Ďalšou výhodou, ktorú používatelia tohto prístroja často zmieňujú, je absencia nutnosti kalibrácie prístroja. Vďaka Codefree softvéru nie je nutné pri používaní nového balenia testovacích prúžkov prístroj kalibrovať, aby meral správne. Testovacie prúžky, ako samotné, sú naopak veľkou nevýhodou celého zariadenia. Teda skôr ich cena, ktorá je v porovnaní s konkurenčnými výrobkami pomerne vysoká.

SD Codefree

Výhody

Jednoduchá manipulácia

Presné meranie

Nie je nutná kalibrácia


Nevýhody

Drahšie testovacie prúžky

Nutnosť dokúpenia káblu kvôli prenosu dát na PC

Najlepší glukomer do 20 eur

SD-GlucoNavii NFC

 • Pre koho je glukomer SD-GlucoNavii NFC určený: Vďaka svojim malým rozmerom je vhodný predovšetkým pre cestovateľov, ktorí si potrebujú strážiť krvný cukor.
 • Prečo kúpiť práve glukomer SD-GlucoNavii NFC: Vzhľadom k cene výrobku a jeho spoľahlivosti sa jedná o prístroj vhodný pre niekoho, kto nemusí merať cukor príliš často.
 • Prečo sme vybrali práve glukomer SD-GlucoNavii NFC: Oslovila nás jeho spoľahlivosť, pomerne nízka cena a tiež široké spektrum chytrých zariadení, ku ktorým je možné tento glukomer pripojiť.

Glukomer SD-GlucoNavii NFC sa radí medzi pomerne chytré zariadenie v tomto odvetví. Je možné ho veľmi ľahko spárovať s chytrým mobilom aj s počítačom, čo ocenia predovšetkým mladšie generácie alebo technickí nadšenci z generácií starších. Ďalší parameter, ktorý poteší všetky vekové skupiny, je veľký a prehľadný displej, na ktorom je možné veľmi ľahko prečítať údaje o hodnotách krvného cukru.

Zistiť cenu

Keďže nie je možné mať pripojený glukomer k chytrému zariadeniu prakticky neustále, je tento prístroj vybavený aj vnútornou pamäťou, ktorá umožňuje uložiť 500 nameraných hodnôt aj s možným označením pred alebo po jedle. Ďalej je možné si na glukomeri nastaviť alarmy, ktoré vás upozorňujú na nutnosť zmerania hodnôt. Najčastejšie užívatelia používajú alarm, ktorý upozorňuje na uplynutie dvoch hodín od posledného jedla.

SD-GlucoNavii NFC

Výhody

Nižšia cena

Možnosť prepojenia s chytrým zariadením

Potreba malého množstva krvi k testovaniu


Nevýhody

Nutné dokupovať USB kábel

Najlepší glukomer do 15 eur

GlucoLab Glukometr

 • Pre koho je glukomer GlucoLab určený: Predovšetkým staršej generácie ocenia jeho veľký displej a pomerne jednoduché ovládanie.
 • Prečo kúpiť práve glukomer GlucoLab: Pri veľmi malých výdavkach zaobstaráte prístroj, ktorý udáva základné informácie o vašom zdravotnom stave.
 • Prečo sme vybrali práve glukomer GlucoLab: Zaujala nás jeho nízka cena, ktorá však neuberá na jeho funkčnosti. Prístroj je tak schopný zastať prácu mnohých drahších pomocníkov.

Posledný glukomer z nášho článku, nie však posledný na trhu, je glukomer GlucoLab. Rovnako ako väčšina predchádzajúcich modelov má veľký a pekne čitateľný displej, na ktorom sa okrem hodnôt bude zobrazovať čas a dátum vášho merania. Tieto hodnoty budú tiež následne ukladané. Preto je nutné tieto údaje správne nastaviť, aby dáta, ktoré z glukomera získate, bola relevantná. Bohužiaľ však nemožno ako u drahších modelov poznačiť, či sa jedná o meraní po alebo pred jedlom. Ďalšie limitácie je množstvo dát, ktoré možno do glukomera uložiť. Pri drahších modeloch je to prakticky dvakrát toľko hodnôt, ako u tohto. Táto skutočnosť môže byť pre mnohých limitujúca.

Zistiť cenu

Naopak za veľkú výhodu považujeme to, že testovacie prúžky sú vyskakovacie. To znamená, že na glukomeri je umiestnené tlačidlo, ktoré prúžok po stlačení uvoľní a vy ho môžete v kľude vyhodiť priamo do koša. Nemusíte teda vôbec prichádzať do styku s krvou na prúžku. Pri testovacích prúžkoch sa ešte musíme pozastaviť nad ich cenou, ktorá je v porovnaní s cenou prístroja pomerne vysoká, teda môže zničiť výhodnosť vašej kúpy.

GlucoLab Glukometr

Výhody

Veľká výdrž batérie

Vyskakovacie testovacie prúžky

Jednoduchá obsluha


Nevýhody

Vysoká cena testovacích prúžkov

Malý počet uložených dát

Záver

 • Ak hľadáte kompaktné zariadenie, ktoré vám zaistí pohodlnú kontrolu nad vaším krvným cukrom, siahnite po glukomeri Beurer GL 50. Jeho dizajnové a technologické riešenie umožňuje kontrolovať hodnoty krvného cukru za pomoci iba jedného zariadenia.
 • Ak vám nevyhovuje prepojenie s PC pomocou káblov, ale zároveň hľadáte spoľahlivého pomocníka na stráženie hodnôt cukru v krvi, bude pre vás ideálnou voľbou glukomer Accu-Chek Performa kit.
 • Ak hľadáte prístroj, ktorý vám poskytne presné výsledky a nebudete na začiatku musieť kupovať väčšie množstvo testovacích prúžkov, vo vašom košíku by mal skončiť glukomer SD Codefree 50 prúžkov. Tento model glukomera je priekopníkom tzv. Codefree.
 • Pre milovníkov moderných technológií a technických vychytávok trh ponúka glukomer SD-GlucoNavii NFC. Umožňuje jednoduché a presné meranie krvného cukru a prenos dát z glukomera je veľmi pohodlný.
 • Pre staršie generácie je vhodný glukomer GlucoLab, ktorý sa veľmi ľahko ovláda a výsledky merania sa zobrazujú na veľkom LCD displeji. Ďalej na ňom môžete tiež oceníť veľkú výdrž batérie.

Dôležité parametre glokumerov

 • Zdravotná pomôcka – tento parameter je nutné si vždy pri nákupe glukomera skontrolovať; glukomery ktoré toto označenie nemajú by sa nikdy nemali objaviť vo vašom nákupnom košíku, pretože nemajú potrebnú zdravotnú certifikáciu a nemusia poskytovať správne výsledky.
 • Codefree – túto vlastnosť oceníte vo chvíli, keď si budete kupovať nové balenie testovacích prúžkov; ak glukomer nesie označenie codefree, je schopný sa pomocou čipu na testovacích prúžkoch kalibrovať tak, aby meral správne; v opačnom prípade je nutné kalibráciu vykonávať ručne.
 • Hmotnosť – vzhľadom na to, že glukomer s vami bude prakticky stále, je nutné brať do úvahy aj jeho hmotnosť; glukomery dostupné na trhu v dnešnej dobe sú pomerne ľahké, a preto by vám ich hmotnosť nemala vadiť v kabelke alebo batohu, s ktorým bežne chodíte do práce alebo do školy.
 • Merací rozsah – pri väčšine moderných glukomerov sa bude merací rozsah pohybovať v medziach, ktoré vám umožnia merať hodnoty krvného cukru ako pri hypoglykémii, tak i pri hyperglykémii
 • Veľkosť vzorky – väčšina meracích prúžkov analyzuje čerstvú kapilárnu krv, ktorá sa získava z končekov prstov; vzorky pri objeme v radoch mikrolitrov a menších sú dostatočne malé, aby nebol problém ho z končekov prstov získať
 • Čas merania – doba merania nie je príliš dôležitá pri bežnom meraní, ale ak prepukne hypoglykémia, môže byť veľmi dôležitá; pri výbere dbajte na to, aby sa doba merania pohybovala okolo 5 s.
 • Počet testovacích prúžkov v balení – tento parameter nie je príliš dôležitý na správnu funkčnosť glukomera; zo začiatku oceníte skôr väčší počet prúžkov v balení, pretože glukomer už sám je veľký finančný výdavok a možno nebudete chcieť tak skoro znovu veľmi zaťažovať svoju peňaženku ďalšími výdavkami; ak sa radíte medzi diabetikov, máte nárok na určitý počet týchto prúžkov zadarmo, preto sa informujte u svojej zdravotnej poisťovne
 • Počet údajov v pamäti – znalosť tohto čísla je dôležitá pre tvorbu štatistiky, ktorá je pre diabetikov kľúčová; dbajte na to, aby sa toto číslo pohybovalo okolo 500, čo je štandard pre bežné glukomery
 • Možnosť pripojenia k PC / chytrému zariadeniu – posledný parameter úzko súvisí s predchádzajúcim; ak z dát chcete spracovať štatistiku je vhodné sa poobzerať po glukomeri, ktorého výrobca ponúka aj aplikáciu na spracovanie dát alebo je možné dáta exportovať do aplikácií na to určených

Upozornenie na záver

Glukomery sú určené predovšetkým pre pacientov trpiacich cukrovkou, čiže diabetes. Niekoľko nasledujúcich riadkov by sme preto chceli venovať práve tejto chorobe. Cukrovka je ochorenie, ktorého rýchlosť šírenia začína desiť veľké množstvo lekárov na celej planéte. Radí sa medzi tzv. civilizačné choroby, teda tie, ktorých výskyt je ovplyvnený naším životným štýlom. Jeho podstatou je problém s metabolizmom glukózy, ktorý je ovládaný hormónom, ktorý sa nazýva inzulín. V populácii sa vyskytujú dva typy tejto choroby.

Vznik prvého typu diabetu nie je v našich silách ovplyvniť. Je zakódovaný v genetickej informácii človeka. Prejaví sa tak, že vlastné telo začne ničiť tkanivo, ktorá produkuje inzulín. Dôjde teda k tomu, že telo inzulín prestane čiastočne alebo úplne produkovať. V tejto chvíli musí nastúpiť umelo pripravený inzulín, ktorý je do pacientovho tela dodávaný pomocou inzulínového pera alebo inzulínovej pumpy. Zároveň však takýto jedinec musí držať prísnu diétu, aby nedochádzalo k veľkým výkyvom v hodnotách krvného cukru.

Naopak druhý typ cukrovky je omnoho väčší strašiak. Jedinec ho má tiež zakódovaný vo svojej DNA, ale len vo forme predispozície. Samotné prejavenie je už vo vašej moci. Toto ochorenie sa vyvinie tak, že k bunkám sa v dôsledku prílišného príjmu cukru dostáva príliš veľa inzulínu. Tie potom na neho prestávajú reagovať a problém menom hyperglykémia je na svete. Tomuto sa dá predísť aj napriek genetickým predispozíciám. Základom je zdravá strava a dostatok pohybu. Nadváha je veľkým problémom, ktorý býva spojený s cukrovkou. Ďalšou dôležitou súčasťou prevencie diabetu sú preventívne prehliadky u praktického lekára, na ktoré má každý z nás nárok raz za dva roky. Ak sa choroba prejaví lieči sa pomocou lieku na znižovanie cukru v krvi a je nutné nasadiť diétu s nízkym obsahom glukózy. Odporúčaná je aj zmena životného štýlu a pokiaľ je nutné tak aj zníženie telesnej váhy. Pri dodržaní správnej životosprávy sa toto ochorenie dá veľmi dobre zvládnuť.

Najlepšie glukometry
Ohodnoťte článok