Najlepšie monitory dychu 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať monitor dychu, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie monitorov dychu a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Monitory dechu bez pozadí

Porovnanie monitorov dychu

Do 80 eur Do 100 eur Do 120 eur Od 120 eur
Model: Baby Control Digital BC 200 Jablotron Nanny BM02 Hisense Babysense 2 Pro Snuza PICO
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Typ: Podložka Podložka Podložka Na plienku
Počet dosiek v balení: 1 1 2 -
Zdravotná certifikácia: Áno 49 kg - kg 97 kg
Hlasitosť alarmu: - dB 80 dB 85 dB 85 dB
Citlivosť alarmu: 12 sekúnd bez pohybu 20 sekúnd bez pohybu/ pod 8 nádychov za minútu 20 sekúnd bez pohybu/ pod 10 nádychov za minútu 20 sekúnd bez pohybu
Výdrž batérie: Výrobca neuvádza Až 6 mesiacov Až 6 mesiacov Výrobca neuvádza

Úvod

Hovorí sa, že tehotenstvo je najkrajším obdobím v živote ženy. Je plné očakávania a radosti z nového člena rodiny. Počas 9 mesiacov však musíte zohnať a zariadiť veľa vecí, aby sa váš potomok cítil čo najlepšie. Okrem kočíka, plienok, dojčiaceho vankúša a postieľky sa na nákupnom zozname niektorých mamičiek objavuje aj monitor dychu. Záujem o kúpu tohto prístroja vzrástol po medializácii tzv. S.I.D.S., syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa, ktorý je najčastejšou príčinou úmrtí detí do jedného roka.

Monitor dychu má za úlohu strážiť dychovú frekvenciunovorodenca alebo dojčaťa a upozorniť rodičov na jej náhly útlm. Je primárne určený pre predčasne narodené bábätká a tie, ktoré malidychové alebo srdcové problémy zaznamenané už v pôrodnici. Nápomocný môže byť však všetkým rodičom, ktorí majú strach o zdravie svojho potomka. Aj pri používaní monitora dychu je nutné s novorodencom správne manipulovať, pretože tým môžete mnohým situáciám veľmi ľahko predísť. Počas používania je na druhej strane nutné dbať na to, aby bol monitor pri pohybe s bábätkom alebo mimo jeho dosahu vypnutý, pretože by mohlo dochádzať k planým poplachom, ktoré nie sú vzhľadom k hlasitosti zariadenie nijako zvlášť príjemné.

Najlepší monitor dychu nad 120 eur

Snuza PICO

 • Pre koho je Snuza PICO určený: Pre rodičov, ktorí chcú mať perfektný prehľad o spánku ich bábätká na každom mieste, kde zaspí.
 • Prečo kúpiť práve Snuza PICO: Prístroj nemá problém pokryť celý dom, to znamená, že môžete mať prehľad o svojom zlatíčku, aj keď si vychutnávate chvíľku pre seba.
 • Prečo sme vybrali práve Snuza PICO: Pretože sa v ňom prepája široká funkčnosť a praktickosť spolu s elegantným minimalistickýmdizajnom.

Monitor dychu Snuza PICO je určený pre rodičov, ktorí chcú kontrolovať spánok svojho dieťaťa prakticky kdekoľvek, kde ich drobček zaspí. Tým pádom je vhodný predovšetkým pre rodičov nedonosených detí alebo pre deti s dýchacími alebo srdcovými problémami. Tieto deti sú najviac náchylné k dýchacím problémom preto je nutné ich dych kontrolovať.

Zistiť cenu

Je určený na pripnutie na plienku,čiže je veľmi mobilný. Vďaka jeho malým rozmerom ho bábätko prakticky nevníma a vďaka tomu ho nijako neobmedzuje. Ako rodičia máte prehľad nielen o dychu novorodenca alebo dojčaťa, ale tiež vďaka mobilnej aplikácii môžete sledovať kvalitu a fázy jeho spánku alebo jeho teplotu. S istou dávkou zveličenia možno povedať, že tento monitor dychu je niečo ako chytré hodinky pre bábätká. Široké spektrum zaznamenávaných údajov sa premieta na výdrži batérie, ktorá sa podľa užívateľských recenzií pohybuje okolo niekoľkých dní, výrobca sám však tento údaj neuvádza.

Snuza PICO

Výhody

Malé rozmery a mobilita

Ovládanie pomocou mobilnej aplikácie

Meria aj ďalšie fyziologické parametre (teplota, fáze spánku)


Nevýhody

Mobilní aplikácia nie je v slovenčine

Najlepší monitor dychu do 120 eur

Hisense Babysense 2 Pro

 • Pre koho je HisenseBabysense 2 Pro: Tento monitor dychu je vhodný pre rodičov, ktorí budú dieťa pravidelne presúvať medzi dvomi miestami.
 • Prečo kúpiť práve HisenseBabysense 2 Pro:  certifikovaný, spoľahlivý a veľmi citlivý, aby dieťa sledoval efektívne.
 • Prečo sme vybrali práve HisenseBabysense 2 Pro:  Vo svojej cenovej kategórii vám ponúka najviac a nechýba mu ani zdravotná certifikácia.

V prípade monitoru dychu HisenseBabysense 2 Pro ide o vylepšenú verziu modelu Babysense II. Základnou charakteristikou tohto prístroja je, že disponuje dvomi senzorovými podložkami. Môžete ich umiestniť na dve rôzne miesta a mať tak dohľad nad vaším dieťaťom, či už je v spálni alebo v obývačke. Fungovanie prístroja je rovnaké, ako u všetkých ostatných – v prípade, že senzory podložky prestanú detegovať u dieťaťa dych, spustí sa alarm. V prípade tohto prístroja sa alarm spúšťa po 20 sekundách bez dychu, alebo pokiaľ sa zníži množstvo dychu na desať nádychov za minútu. Alarm je akustický (a pomerne hlasitý – 85 dB), tak aj vizuálny.

Zistiť cenu

Pre nás a pre naše hodnotenie je dôležité, že je prístroj certifikovaný ako zdravotná pomôcka. Jeho obsluha je jednoduchá, navyše riadiaca jednotka je dizajnovo pekne navrhnutá, takže ju môžete v kľude kamkoľvek umiestniť. Podložky môžete umiestniť napríklad pod matrac postieľky (ale pozor, len do hrúbky 12 cm, väčšej už nie a nemala by byť pružinová), nemusí totiž byť v priamom kontakte s dieťaťom, aby fungovali. V balení sú dodávané dve (obdĺžniková s rozmerom 44 x 27 cm a kruhová s priemerom 21,6 cm). Monitor dychu HisenseBabysense 2 Pro je navyše ľahko prenosná, takže ho môžete bez starostí zobrať na dovolenku. Ako zdroj slúžia štyri tužkové batérie, ktoré by mali zaistiť používanie prístroja zhruba na šesť mesiacov.

Hisense Babysense 2 Pro

Výhody

Hlasitý alarm

Dve podložky rôzneho tvaru a veľkosti

Zdravotná certifikácia a vysoká spoľahlivosť


Nevýhody

Nefunguje pod každou matracou

Alarm by sa mohol spúšťať skôr

Najlepší monitor dychu do 100 eur

Jablotron Nanny BM02

 • Pre koho je Jablotron Nanny BM02 určený: Pre rodičov, ktorí chcú strážiť pokojný spánok svojho dieťaťa a zároveň podporiť českú výrobu.
 • Prečo kúpiť práve Jablotron Nanny BM02: Pretože v ponuke firmy Jablotron nájdete aj matrace, ktoré zaručia správne fungovanie monitora.
 • Prečo sme vybrali práve Jablotron Nanny BM02: Pretože väčšina rodičov má možnosť vyskúšať si ho v pôrodnici a posúdiť tak bezplatne jeho kvalitu.

Monitor dychu JablotronNanny BM02 patrí rovnako ako HisenseBabysense II do kategórie podložkových monitorov dychu. Ide o zdravotnícky certifikovaný výrobok, ktorý používa veľké množstvo slovenských, českých ale i svetových pôrodníc a novorodeneckých oddelení.

Zistiť cenu

Vďaka jednoduchej inštalácii sa tento monitor dychu stal v slovenských rodinách veľmi obľúbeným. Jednoduchý návod v slovenčine pomáha mamičkám pripraviť bezpečné prostredie pre ich bábätko. Ďalšou veľkou výhodou je povrchová úprava senzorickej podložky, vďaka ktorej je čistenie oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Ďalšou veľmi propagovanou súčasťou tohto monitora je veľmi dlhý kábel spájajúci senzorickú podložku a prijímaciu jednotku. Pokiaľ chcete bábätko kontrolovať z inej miestnosti, je veľmi výhodné niečo také mať. Naopak ak umiestňujete monitor priamo k novorodencovi do postieľky, musíte si dať pozor, aby sa do kábla nemohol zamotať.

Jablotron Nanny BM02

Výhody

Český výrobok

Dlhý kábel spájajúci senzorickú podložku a prijímaciu jednotku

Jednoduchá inštalácia


Nevýhody

Veľká citlivosť môže spôsobiť planý poplach

Len jedna senzorická podložka v balení

Najlepší monitor dychu do 80 eur

Baby ControlDigital BC 200

 • Pre koho je Baby ControlDigital BC 200:  Pre rodičov, ktorí si nemôžu dovoliť drahý monitor dychu, ale aj napriek tomu chcú pre svoje bábätko to najlepšie.
 • Prečo kúpiť práveBaby ControlDigital BC 200:  Aj pri nižšej cene ide o klinicky testovaný monitor dychu s dobrými parametrami.
 • Prečo sme vybrali práve Baby ControlDigital BC 200: Zásadné je pre nás pomer cena/kvalita a fakt, že je model klinicky testovaný a certifikovaný ako zdravotnícky prostriedok.

Monitor dychu Baby ControlDigital BC 200 je podložkovým monitorom dychu. Vkladá sa pod matrac a s dieťaťom nie je v bezprostrednom kontakte. Dieťatko musí nad podložkou ležať, aby ho senzory sledovali a aby mohli pomocou kontrolnej jednotky sledovať jeho dych. Monitorovacia plocha je pomerne veľká, čo do rozmerov 30 x 50 centimetrov. Pre neposedné ratolesti ani to nemusí byť dosť, ale za bežných okolností to stačí. Tento monitor dychu navyše disponuje aj bočnou detekciou, takže aj keď sa bábätko dostane mimo plochu, prístroj deteguje dýchacie pohyby v bezprostrednom okolí.

Zistiť cenu

Dosah čidla je ± 30 metrov, čo znamená, že aj vo väčšom dome budete o dieťati neustále informovaný. Prístroj je certifikovaný a otestovaný, čo vám dáva istotu záruku kvality. Na displeji vám umožňuje sledovať dych bábätka na stupnici 0 až 9, navyše má i pamäť, takže vám umožňuje prehrať spätne správanie sa dieťaťa za posledných deväť minúť. Fungovanie v prípade zástavy je podobné ako u všetkých monitorov dychu – v prípade, že Baby ControlDigital BC 200 nezaznamená viac než 12 sekúnd dýchací pohyb, spustí hlasitý poplach. Z nášho pohľadu ide o veľmi spoľahlivý prístroj, spokojnosť potvrdzujú aj jeho užívatelia.

Baby Control Digital BC 200

Výhody

Veľká monitorovacia plocha

Zdravotná certifikácia

Pamäť, hlasitosť alarmu


Nevýhody

Častá výmena batérií

Záver

 • Ak hľadáte veľmi kvalitný monitor dychu, vo vašom nákupnom košíku, buď vo virtuálnom alebo v reálnom, by mal skončiť monitor dychu Snuza PICO, ktorý je nielen klasickým monitorom dychu, ale tiež stráži kvalitu spánku vášho bábätka.
 • Ak sú vám sympatickejšie podložkové monitory dychu, HisenseBabysense2 Pro bude pre vás ideálnou voľbou. Veľkou výhodou sú dve senzorické podložky v balení, ktoré vám umožnia bábätko oveľa pohodlnejšie presúvať.
 • V nemocniciach je veľmi obľúbeným monitor dychu JablotronNanny BM02. V balení nájdete len jednu podložku, teda je výhodný pre tých z vás, kto neplánujete bábätko často presúvať.
 • Naopak ak patríte medzi rodičov, ktorých dieťa bude spať na rôznych miestach, a chcete monitorovať dych bábätka skôr na začiatku jeho života, je pre vás vhodným monitorom dychu Baby ControlDigital BC 200.

Dôležité parametre monitorov dychu

 • Typ monitora dychu – podľa toho, aké máte plány o miestach spánku vášho potomka, voľte buď podložkový monitor alebo ten na plienku; monitor na plienku je vhodnejší pre aktívnejší rodičov, naopak podložkový pre tých, ktorých bábätko bude mať pevné miesto na spanie.
 • Počet podložiek v balení – ak sa rozhodnete pre podložkový monitor dychu, odporúčame vyberať balenie s 2 senzorickými podložkami; umožňuje vám pohodlnejšie presúvať spiace bábätko.
 • Zdravotná certifikácia – ak narazíte na monitor dychu bez zdravotnej certifikácie, odporúčame zbystriť a skôr tento výrobok nekupovať; zdravotná certifikácia pri tejto pomôcke je veľmi dôležitá, pretože garantuje správne fungovanie zariadenia.
 • Hlasitosť alarmu – tento parameter je dôležitý kvôli tomu, že ovplyvňuje to, kde bude môcť bábätko spať, aby ste mohli aj vy v kľude spať alebo robiť bežné denné činnosti.
 • Spustenie alarmu – doba spustenia alarmu je charakteristická pre každý model; pohybuje sa okolo doby 20 sekúnd bez pohybu alebo 8 nádychov za minútu.
 • Výdrž batérie – monitory dychu bývajú napájané tužkovými batériami; s rastúcim množstvom funkcií sa znižuje výdrž batérií.

Poučenie na koniec

Monitory dychu sú určené len na stráženie dychu dieťaťa. Sú odporúčané pre nedonosené deti alebo tie, u ktorých sa v pôrodnici prejavila porucha, ktorá môže ovplyvniť dýchanie. Donosené deti,pri ktorých sa v nemocnici žiadna porucha neprejavila, nutne monitor dychu nepotrebujú, pretože majú menší sklon k S.I.D.S. (Syndróm náhleho úmrtia dojčaťa).

Ako rodičia si ale musíte uvedomiť, že monitor dychu vás len upozorní na nejaký problém, riešenie problému je už na vás. Je vhodné si osvojiť základy prvej pomoci pre novorodencov a dojčatá, ktorésú trochu iné ako tie pre dospelých. V mnohých prípadoch sa môže stať, že samotný alarm bábätko preberie a začne samo dýchať. Ďalej sa snažte predchádzať aj planým poplachom, napríklad vo chvíli, keď počas noci bábätko vyberáte v noci z postieľky. Uľahčí to život vám aj vašim susedom.

Najlepšie monitory dychu
5 (100%) 2 votes