Najlepšie autosedačky Cybex 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej autosedačky.
 • Prejdite si výber najlepších autosedačiek Cybex.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Autosedačky Cybex

Najlepšie autosedačky Cybex

Čo očakávať od autosedačiek Cybex?

Autosedačky Cybex patria na našom trhu k tým najbezpečnejším a najkvalitnejším. Potvrdzuje to tiež fakt, že sa pravidelne umiestňujú na čele rebríčka ADAC (hoci sa, obzvlášť pred niekoľkými rokmi, pár zaváhaniam firma nevyvarovala), aj na čele nášho testu autosedačiek 2019. Tým skôr, že najprv neboli všetky úplne dokonalé, sa ale oplatí prejsť si ich test a hľadať skutočnú kvalitu. Začneme tým, že si povieme, čo je pre ne typické:

 • DOBRÉ VÝSLEDKY V TESTOCH ADAC – okrem nášho vlastného hodnotenia je pre nás dôležité aj hodnotenie v testoch ADAC, hlavne vcrash-testoch. Tie najlepšie ukazujú, ako sa autosedačka správa v prípade nehody, a aká je bezpečná. Autosedačky Cybex z nich vychádzajú pravidelne veľmi dobre.
 • CHÝBAJÚCE KATEGÓRIE 9 AŽ 18 KG – firma Cybex vyrába všetky typy autosedačiek s jednou výnimkou. Tou sú autosedačky od 9 do 18 kilogramov. Dôvod nepoznáme, ale pri výbere je dobré s tým počítať.
 • ISOFIX – autosedačkám Cybex nechýba systém upevnenia ISOFIX, ktorý zaisťuje väčšiu bezpečnosť a lepšie ukotvenie autosedačky v aute.
 • SYSTÉM OCHRANY PROTI BOČNÉMU NÁRAZU – nie všetky zrážky sa na ceste stávajú čelne, niekedy do vás môže niekto naraziť aj z boku. Je dobré, ak má autosedačka systém bočnej ochrany, ktorý v takom prípade zaistí deťom bezpečnosť. Časť autosedačiek Cybex, hlavne tých novších, tento systém má.
 • MOŽNOSTI NASTAVENIA – autosedačky Cybex ponúkajú možnosť nastavenia výšky a šírky, vďaka čomu autosedačku dieťaťu ľahšie prispôsobíte. Rovnako je ľahká montáž a všetka manipulácia s autosedačkou.
 • CYBEX SAFETY PADS – systém, ktorý v prípade nárazu aktívne vedie hlavu dieťaťa do bezpečnej zóny autosedačky.
 • SYSTÉM VENTILÁCIE VZDUCHU – integrovaný systém ventilácie cez opierku chrbta a sedáky, vďaka ktorým vzduch cirkuluje a sedačka sa tak nezahrieva. Dieťa sa teda nepotí a cíti sa lepšie.
 • ĽAHKÉ PRENÁŠANIE – to oceníte pri kategórii autosedačiek pre najmenšie deti. Tie sú v prípade značky Cybex navrhnuté tak, aby bolo prenášanie čo najjednoduchšie a najpohodlnejšie pre vás aj pre deti.
 • ŠIROKÁ PONUKA DIZAJNOVÝCH POŤAHOV – ponuka značky Cybex je prispôsobená tomu, abyste si prišli na svoje, takže v nej nájdete poťahy v rôznych farbách a nechýbajú ani autosedačky s obrázkami zvieratiek, vesmíru alebo anjelikov. Vaše deti určite ocenia, keď bude mať autosedačka farbu, ktorá sa im páči.

Autosedačky Cybex od 0 do 13 kg

Autosedačky sa bežne delia do kategórií podľa hmotnosti detí, pre ktoré sú určené. Tomuto deleniu sme verní aj my, preto začíname kategóriou autosedačiek pre novorodencov. Tie sa vyznačujú vajíčkovitým až košíkovitým tvarom, dieťa v nich leží a je mu poskytnutá maximálna ochrana po všetkých stranách. Deti sa v týchto autosedačkách ľahko prenášajú, aby ste ich nemuseli pri každom presune budiť, niekedy sa dajú umiestniť aj na kočík. Charakteristická je pre ne maximálne pevná konštrukcia a umiestnenie proti smeru jazdy.

Autosedačky Cybex od 0 do 18 kg

Rovnako ako v predchádzajúcej kategórii aj tu by mali vyberať predovšetkým rodičia malých detí a novorodencov. Tento typ sedačiek je už ale prechodom medzi kategóriou pre najmenších a kategóriou pre väčšie deti. Vydržia dlhšie a pri dobrom výbere vám umožnia vystačiť celé detstvo vášho potomka s dvomi autosedačkami. Hlavne pre najmladšie deti ale môžu byť o niečo menej pohodlné, majú viac kresielkový tvar. Odpadajú tým aj niektoré výhody predchádzajúcej kategórie. Na druhej strane sú často veľmi polstrované, hlavne na chrbte, krku a bokoch. Umožňujú orientáciu proti smeru jazdy (to je vhodné v čase po narodení, kedy má dieťa veľmi krehký krk a chrbticu) aj v smere. Často disponujú aj stabilizačnou tyčou.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Cybex Sirona Q i-Size Plus Design 2019
15 kg Zistiť cenu
2. Cybex Sirona S i-Size 2019
14 kg Zistiť cenu
3. Cybex Sirona M2 i-Size FERRARI 2019
14 kg Zistiť cenu
4. Cybex Sirona Q i-Size 2019
- kg Zistiť cenu

Autosedačky Cybex od 9 do 18 kg

Autosedačky tejto kategórie spoločnosť Cybex vôbec neponúka. Pri výbere na to musíte brať ohľad.

Autosedačky Cybex od 9 do 36 kg

V tejto kategórii nájdete autosedačky pre veľmi širokú skupinu detí. Hneď ako dieťa odrastie novorodeneckej autosedačke, je vhodný čas hľadať tu. Za výhodu považujeme to, že vydržia prakticky celé detstvo. To v sebe ale nesie aj určitú nevýhodu – vzhľadom na to, že neviete, ako dieťa porastie, je veľmi ťažké v takto nízkom veku vybrať autosedačku, aby bola dokonale pohodlná aj neskôr. Potom sa občas stáva, že bývajú tieto sedačky nekomfortné. Na druhej strane je samozrejmosťou, že sú veľmi bezpečné a poskytujú dobrú ochranu hlavy, krku aj chrbta. Bežne sú určené na umiestnenie v smere jazdy. Často disponujú ochranným pultíkom.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Cybex Pallas M-Fix SL 2019
5,8 kg Zistiť cenu
2. Cybex Pallas S-fix 2019
10 kg Zistiť cenu
3. Cybex Pallas M-fix 2019
9,3 kg Zistiť cenu
4. Cybex Pallas M-Fix SL 2018
5,8 kg Zistiť cenu

Autodsedačky Cybex od 15 do 36 eur

Kategória autosedačiek od 15 do 36 kg je určená najstarším deťom. Väčšinou má za úlohu poslúžiť dovtedy, než bude dieťa môcť jazdiť bez autosedačky. Oproti predchádzajúcim kategóriám majú často odľahčenú konštrukciu. Skladajú sa obvykle z podsedáku, ochrany chrbta, krku a hlavy, polstrovanie je menšie a ustupuje na úkor pohodlia a veľkosti. Deti v tomto veku už nie sú také krehké a náchylné na zranenie ako novorodenci. Obvyklé je pre túto kategóriu využitie pásov vozidla, rovnako ako orientácia v smere jazdy.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Cybex Solution Z-fix Plus 2019
7,2 kg Zistiť cenu
2. Cybex Solution M-Fix SL 2019
5,8 kg Zistiť cenu
3. Cybex Solution M-FIX 2019
5,8 kg Zistiť cenu
4. Cybex Solution Z-fix 2019
7,2 kg Zistiť cenu
5. Cybex Solution S-fix 2019
6,2 Zistiť cenu

Značka Cybex

Pod značkou Cybexsú dnes do sveta distribuované nielen detské sedačky a kočíky, ale napríkladaj detský nábytok a najrôznejšie doplnky ku spomínanému tovaru. Značka sa zameriava predovšetkým na to, aby boli jej výrobky dizajnovo prepracované, bezpečné a plne funkčné (čo je jeden z dôvodov, prečo značka obdržala celkom deväť cien Red Dot Design Awards). Rovnako získala značka počas svojej existencie prestížnu cenu Kind und Jugend Innovation Award. Pôvodne táto značka spadala pod rovnomennú nemeckú spoločnosť, od roku 2014 je ale súčasťou holdingu Goodbaby International Holdings Limited, sídliaceho v Číne. Pre nás je zaujímavé, že zakladateľom firmy bol Čech, Martin Poš, ktorý pri následnom spojení získal vysokú pozíciu v spomínanom holdingu. Medzi výrobcov detského tovaru patrí spomínaný holding medzi tie najväčšie a zároveň najoceňovanejšie.

Logo CYBEX

Konečný verdikt

Na záver nezostáva, než túto značku autosedačiek nejako zhodnotiť. Predovšetkým je potrebné povedať, že na nás urobila veľmi dobrý dojem. Tým, že v renomovaných testoch jej patria popredné pozície, a tiež vlastnosťami vyrábaných autosedačiek. Po bezpečnostnej, funkčnej aj dizajnovej stránke sú veľmi dobré, čo je ostatne filozofiou firmy. Ponuka je pomerne široká, chýba nám ale kategória autosedačiek od 9 do 18 kilogramov, ktorú firma vôbec nevyrába. Za výhodu považujeme naopak trojročnú záruku a možnosť zapožičania náhradnej autosedačky v priebehu reklamácie. To na nás robí dojem solídneho jednania. Na základe užívateľských hodnotení, ktoré sú taktiež dobré, krátkej, ale zato úspešnej histórie firmy a faktu, že spomínané autosedačky zodpovedajú bezpečnostným normám, nemôžeme, než autosedačky Cybex odporučiť rovnako ako odporúčame autosedačky Britax-Römer a Maxi-Cosi.

Autosedačka Cyex
Autosedačky Cybex
Ohodnoťte článok