Najlepšie soundbary 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať soundbar, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie soundbarov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Soundbary bez pozadí

Porovnanie soundbarov

Úvod

Soundbary, ideálny spoločník na filmové večery, domáce párty či počúvanie vašej obľúbenej muziky. Vďaka nim sa môžete cítiť ako v kine alebo na koncerte, aj keď sedíte v obývačke. Každý soundbar je niečím jedinečný a vyznať sa vnich nemusí byť pre každého. Našťastie tu máte nás a my sme sa o krátke, ale veľmi prínosné porovnanie postarali. Ktorý soundbar sa tak bude najviac hodiť do vašej obývačky, a ktorý z nich zase ponúkne ten najkvalitnejší zvuk. A čo konektivita jednotlivých soundbarov? Na to všetko nájdete odpoveď na nasledujúcich riadkoch.

Najlepší soundbar nad 80 eur

Samsung HW-N450

 • Pre koho je Samsung HW-N450 určený: Tento soundbar je určený predovšetkým pre ozajstných milovníkov a fajnšmekrov.
 • Prečo Samsung HW-N450 kúpiť: Samsung predviedol, že aj domáci soundbar môže mať profesionálne parametre.
 • Prečo sme vybrali práve Samsung HW-N450: Ide o jeden z najlepších soundbarov tejto cenovej kategórie na trhu.

Samsung HW-N450 je niečo celkom úplne iné, než všetky predošlé soundbary. Tomu samozrejme napovedá tiež cena, ktorá sa dotýka hranice 200 eur. Za tieto peniaze ale získate veľmi kvalitný zvuk aj veľmi kvalitný výrobok. Čo iné Samsung ponúka oproti vyššie spomínaným produktom?

Zistiť cenu

Vďaka tejto cenovej kategórii ponúkne Samsung predovšetkým pocit, ako by ste boli priamo v centre diania. Budete tak počuť doslova každé šuchnutie, ktoré sa v rámci sledovaného filmu deje. Počúvanie hudby zase okorení rozšírený priestorový zvuk aj hlboké tóny a basy.  Aby bolo čo najjednoduchšie pripojenie soundbaru k televízoru či k PC, disponuje HW-N450 tiež bezdrôtovým pripojením. Samozrejme aj druhé zariadenie musí touto vlastnosťou disponovať. Na ovládanie poslúži dodávaný ovládač alebo priamo Váš smartfón. To je opäť krok k zjednodušeniu.

Výkon 320 W je najvyšší zo všetkých modelov, ktoré sme si predstavili.Na druhej strane je vykúpený pomerne vysokou cenou, ktorú nie každý človek zaplatí. Samsung HW-N450 disponuje subwooferom a bluetoothom. Naopak chýba Wi-Fi, čo je pri tejto cenovej relácii celkom šok. Tešiť sa ale môžete na HDMI či USB. Všetko dôležité tak o tomto soundbare viete. Pravdou samozrejme zostáva, že za pomerne vysokú cenu sa od vybavenia čakalo trošku viac.

Samsung HW-N450

Výhody

Skvelé vlastnosti

Hlboké basy aj tóny

Bezdrôtové pripojenie


Nevýhody

Vysoká cena

Hmotnosť

Najlepší soundbar do 80 eur

LG SK1

 • Pre koho je LG SK1 určený: Pre milovníkov kvalitného zvuku, ktorí si za kvalitu priplatia.
 • Prečo LG SK1 kúpiť: Kvalitný zvuk v spojení so silným výkonom poteší každého filmového aj hudobného nadšenca.
 • Prečo sme vybrali práve LG SK1: Soundbar za rozumnú cenu ponúkajúci parádny zvuk.

LG SK1 je ďalším soundbarom, tentokrát v cenovej kategórii do osemdesiat eur. Táto kategória a konkrétne tento soundbar je skvelou investíciou. Hudobný výkon 40 W hovorí sám za seba! Vďaka LG si tak budete môcť vychutnať poriadnu hudbu aj skvelý film priamo vo vašej obývačke, a to za rozumnú cenu.

Zistiť cenu

Soundbar od LG disponuje nielen USB portom, ale tiež technológiou Bluetooth, ktorá ponúka veľmi zaujímavé funkcie. Vďaka nemu totiž môžete streamovať hudbu priamo z vášho mobilu alebo iného prenosného zariadenia. Ak máte obľúbené skladby v mobile, môžete si ich jednoducho prehrať s poriadnymi reproduktormi bez toho, aby ste ho museli pripojiť pomocou káblov. Tento komplexný soundbar ponúka tiež kompaktné rozmery, čo je ideálne. Nemusíte si totiž lámať hlavu nad tým, kam ho umiestnite. Ideálna rovnováha medzi kvalitným zvukom a silnými basami ponúkne ideálny zvuk pre každého milovníka kvalitného sterea.

LG SK1 disponuje tiež funkciou Stand – By Bluetooth. To znamená, že soundbar čaká na to, kým začnete streamovať hudbu a sám sa pritom zapne. Nemusíte ho tak vždy zapínať, čo je opäť ďalší krok k pohodlnému ovládaniu soundbaru. Na ovládanie dostanete k dispozícii diaľkový ovládač, čo ale nie je ešte všetko. Ak budete mať televízor od LG, budete môcť soundbar ovládať práve týmto ovládačom. Čo tiež nie je úplne na zahodenie.

LG SK1

Výhody

Skvelý výkon 40 W

Možnosť pripojenia cez BT

Zaujímavé funkcie


Nevýhody

Vyššia cena

Veľká hmotnosť

Najlepší soundbar do ^0 eur

Trust GXT 664 UNCA

 • Pre koho je Trust GXT 664 UNCA určený: Pre milovníkov hudby, ktorí ale nemajú obrovský budget na nákup soundbaru.
 • Prečo Trust GXT 664 UNCA kúpiť: Skvelý zvuk a kvalitný subwoofer zaistí skvelý hudobnýzážitok.
 • Prečo sme vybrali práve Trust GXT 664 UNCA: Tento soundbar ponúka skvelý zvuk v relatívne nízkej cenovej kategórii.

Tento soundbar je už z kategórie trošku drahších, na druhej strane rozdiel zhruba dvadsať eur hrá naozaj veľký rozdiel. Trust GXT 664 UNCAje vhodný nielen na hranie najrôznejších hier, ale je tiež vhodný na sledovanie vašich obľúbených filmov alebo videí. Každý si nájde využitie celkom podľa seba.

Zistiť cenu

Vďaka štýlovému prevedeniu a relatívne silnému výstupu 16 W sa môžete tešiť na skutočne kvalitný a silný zvuk zo soundbaru, ktorý sa bude vo vašej domácnosti skvelo vynímať. Umiestniť ho môžete, podobne ako Dell AC, pod monitor alebo pod váš televízor. Tomu napomáha tiež ovládanie soundbaru, ktoré je na boku. Pohodlne sa tak k nemu dostanete a môžete ho veľmi jednoducho ovládať.

Kvalitný zvuk subwooferuv spojení s dreveným prevedením poskytne skutočne kvalitný zvuk. Dva integrované reproduktory sa zase postarajú o to, aby sa zvuk dobre šíril do priestoru a mohli si ho tak vychutnať skutočne všetci. Hmotnosť soundbaru je okolo troch kilogramov, na čo sa musí myslieť hlavne pri inštalácii pod monitor či televízor. Čierna farba sa skvele hodí prakticky do každého interiéru.

Trust GXT 664 UNCA

Výhody

Skvelý zvuk

Subwoofer


Nevýhody

Relatívne veľká hmotnosť

Mohol by mať silnejší výstup

Najlepší soundbar do 40 eur

Dell AC 511

 • Pre koho je Dell AC 511 určený: Tento soundbar je určený hlavne pre nenáročných poslucháčov, ktorí hľadajú cenovo dostupný variant.
 • Prečo Dell AC 511 kúpiť: Kúpa sa oplatí hlavne vďaka skvelému pomeru cena/výkon.
 • Prečo sme vybrali práve Dell AC 511: Skvelo sa hodí pre každého milovníka hudby a vďaka nízkej cene je veľmi dostupný.

Soundbar z najnižšej cenovej kategórie, Dell AC 511, toho ponúkne pomerne veľa. Doslova tu platí, že za málo peňazí dostanete veľa muziky. Ide o vcelku nenápadný soundbar, ktorý môžete veľmi elegantne uchytiť na stojan svojho monitoru alebo napríklad na stôl. Možností prichytenia je skutočne veľa a bude záležať len na vás, čo si zvolíte.

Zistiť cenu

Výstupný výkon Dellu je 2,5W, pre soundbar tejto kategórie ide o dostatočný výkon, výhodou je tiež to, že môžete pripojiť slúchadlá. Zvuk tak nemusí ísť niekam do priestoru a jednoducho si ho pustíte len do slúchadiel. To je ideálny variant predovšetkým pre prípad, že bude Dell AC 511 pripojený k počítaču.

Rozmery sú veľmi kompaktné, konkrétne ide o 49 x 406 x 39 mm. Dell nebude skoro vidno a skôr ho najprv budete počuť, než vidieť. Pre niekoho môže ísť o veľmi dobrú vlastnosť. Hmotnosť celého soundbaru je necelé polkilo, čo tiež nie je žiadne závratné číslo.

Dell AC 511

Výhody

Jednoduché uchytenie

Možnosť pripojiť slúchadlá

Nízka hmotnosť


Nevýhody

Relatívne malý výkon

Bez subwooferu

Záver

 • Ak si chcete kúpiť soundbar a zároveň do neho nechcete investovať balík, Dell AC 511 je ideálnou voľbou.
 • Trust GXT 664 UNCA je vhodnou alternatívou pre všetkých, ktorí chcú lacnejší soundbar so subwooferom.
 • Ak hľadáte kvalitný soundbar pre kvalitnejšie ozvučenie, LG SK1 vás nesklame.
 • Ak hľadáte profesionálny soundbar s veľkým množstvom nastavení a úžasnými tónmi, siahnite po Samsung HW-N450.

Dôležité parametre soundbarov

Vybrať kvalitný soundbar môže byť otázka aj niekoľkých desiatok minút strávených nad najrôznejšími parametrami, ktoré soundbary ponúkajú. Aké parametre sú ale tie najdôležitejšie, na ktoré by sa pri výbere nemalo zabúdať?

 • Veľkosť miestnosti, ktorú chcete ozvučiť. Ak by ste si totiž vybrali až príliš silný soundbar do maličkej miestnosti, napácha taký soundbar viac škody, než úžitku. Vy si tak neužijete ani hudbu, ani film.
 • Počet kanálov je druhým parametrom, na ktorý by ste sa mali dívať. Čím viac kanálov, tým je soundbar logicky lepší. Vďaka väčšiemu počtu kanálov môže byť zvuk rôzne priestorový, a napríklad pri sledovaní filmov je rozdiel markantný.
 • Tretím parametrom je Subwoofer, ktorý sa stará o patričné basy. Bez neho totiž zo soundbaru kvalitné a zmysluplné basy skrátka nedostanete. Pre milovníkov kvalitnej hudby sú soundbary bez subwooferu prakticky na nič.
 • Vstupy a výstupy, ďalšia dôležitá vec, na ktorú je potrebné pri výbere myslieť. Záleží samozrejme tiež na tom, čím disponuje technika, ku ktorej budete svoj soundbar pripájať. Je tak potrebné zvážiť aj limity, ktoré kladie už zakúpená technika, ako TV alebo počítač.
 • Výkon pri soundbare znamená, aký kvalitný a silný zvuk môžete dostať. Dá sa povedať, že čím vyšší výkon, tým lepšie. Ak navyše soundbar disponuje subwooferom, platí toto pravidlo dvojnásobne, pretože veľa výkonu si pre seba vezme práve subwoofer.

Najlepšie Soundbary
Ohodnoťte článok