Najlepšie vysávače Dyson 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšieho vysávača.
 • Prejdite si výber najlepších vysávačov Dyson.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Vysavače Dyson bez pozadí

Najlepšie vysávače Dyson

Klasické Ručné/tyčové do 400 eur Ručné/tyčové od 400 eur Robotické
Model: Dyson Cinetic Big BallAnimal Pro 2 Dyson V7 Animal Dyson V10 Absolute Dyson 360 Eye
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Sací výkon: 160 W 100 W 151 W 160 W
Hlučnosť: 80 dB 65 dB 87 dB - dB
Energetická trieda: A - - -
Účinnosť vysávania podláh: B - - -
Účinnosť vysávania kobercov: C - - -
Emisná trieda: A - - -
Čas nabíjania: Nemá batériu 3 h 30 min 3 h 30 min 2 h 45 min
Čas prevádzky: Nemá batériu 30 min 60 min 45 min
Hmotnosť: 7,80 kg 2,40 kg 2,68 kg 2,44 kg
Objem nádoby: 1,6 l 0,54 l 0,77 l 0,33 l
Dĺžka prívodného kábla: 6,5 m Nemá kábel Nemá kábel Nemá kábel

Čo očakávať od vysávačov Dyson?

Vysávače Dysonsú na trhu s týmto tovarom možno najšpecifickejšie vôbec, čo si môžete všimnúť len letmým porovnaním s ostatnými v našom teste vysávačov 2019. Sortiment firmy tvoria bezvýhradne cyklónové, bezvreckové vysávače. Čo je pre ne ďalej špecifické?

 • TYP A TVAR – ponuku vysávačov firmy Dyson by sme mohli rozdeliť na klasické cyklónové vysávače (rad Big Ball), a na ručné/tyčové vysávače (V7 až V10), ktoré sú ľahšie a dajú sa pohodlne udržať v jednej ruke. Je možné ich používať v obidvoch formách. V malej miere firma ponúka aj čisto ručné (rad V6 a čiastočne V7) alebo robotické modely (zatiaľ Dyson 360 Eye).
 • CYKLÓNOVÁ TECHNOLÓGIA– zachytáva miniatúrne častice, podľa počtu cyklón môže veľkosť zachytených častíc dosiahnuť až 0,3 mikrometrov. Cyklón môže byť rôzne množstvo okolo stredovej osi vysávača, ich postupným zužovaním dochádza k nárastu rýchlosti prúdenia vzduchu a zachyteniu častíc odstredivou silou. Rad Cinetic má napríklad dokonca 35 cyklón. Tým je daná vysoká účinnosť vysávania.
 • TRIEDY ÚČINNOSTI – najčastejšie sa sleduje takzvaná energetická trieda vysávača. V tomto ohľade sa vysávače Dyson vojdú do tej najlepšej, do kategórie A. triede emisií prachu sú takisto najlepšie. Čo sa týka účinnosti vysávania, pohybujú sa v triedach účinnosti vysávania kobercov a podláh medzi kategóriami B a C.
 • PRÍKON A VÝKON – dôležité charakteristiky vysávačov tieto modely zvládajú na výbornú. Príkon sa pohybuje zhruba od 500 do 700 W, výkon satia medzi 100 a 200 W (firma udáva výkon v jednotke aW, takzvaný air Watt, je to v zásade tá istá jednotka, ale pre niekoho to môže byť mätúce). Účinnosť vysávania sa prejavuje napríklad tým, že niektoré modely sú určené chovateľom zvierat a dosahujú dobré výsledky pri vysávaní chlpov z kobercov alebo poťahov.
 • HYGIENICKÝ SYSTÉM VYPRÁZDŇOVANIA– systém Point-and-Shoot umožňuje vysypať nečistoty do koša stlačením tlačidla. Neprídete s nimi teda vôbec do styku a je malá šanca, že by sa dostali von.
 • HLUČNOSŤ– v tomto ohľade patria vysávače Dyson medzi tie hlučnejšie na trhu, pri maximálnom výkone môžu generovať zvuk o intenzite až 80 dB, čo je celkom dosť. V najnovších radoch ale dochádza k miernej redukcii, uvidíme, či bude tento trend pokračovať.
 • AKUMULÁTORY– veľká časť vysávačov Dyson disponuje lítiovýmLi-ion akumulátorom, ktorý sa nabíja v stojane (zhruba 2 až 3 hodiny) a dokáže zaistiť 30 až 60 minút prevádzky (v závislosti na výkone to môže byť o niečo menej).
 • ROZMERY A HMOTNOSŤ– rozmery sa výrazne líšia pri jednotlivých typoch, všeobecne môžeme povedať, že vysávače tejto značky nie sú prehnane veľké. Čo sa týka hmotnosti, patria medzi tie, s ktorými sa bude pracovať pomerne pohodlne. Navyše niektoré z nich (rad Ball) disponujú technológiou, ktorá ich narovná, ak dôjde k prevrhnutiu. O to je manipulácia s nimi jednoduchšia. Tyčové vysávače Dyson umožňujú aj vysávanie stien, ergonómia je veľmi dobrá a dajú sa pohodlne dvíhať.
 • FUTURISTICKÝ DIZAJN– vysávače Dyson vás určite na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom, ktorý zahŕňa kombináciu šedej a ďalších vybraných farieb, veľkých valcových nádob na prach alebo zvláštnych koliesok. Je to neobvyklé, ale zaujímavé.
 • VYŠŠIE CENY – z tohto pohľadu nepatria vysávače Dyson k tým najlacnejším. Ceny sa pohybujú bežne od tristo do šesťsto eur.

Klasické vysávače Dyson

Klasické vysávače Dyson sú modelového radu Big Ball. Majú kolieska v tvare jednej gule, vďaka čomu sú schopné sa samé narovnať, ak sa prevrhnú. Majú dobrú stabilitu a z hľadiska výkonu patria k tomu najlepšiemu v sortimente firmy. Sú určené na zapojenie do elektriny. Jednotlivé modely nesú podľa ďalších vlastností názvy Animal (pre majiteľov zvierat), Multifloor (pre viac druhov podláh) alebo Parquet. Patria do energetickej triedy A, tried účinnosti vysávania B a C a triedy filtrácie A. bez výnimky ide o bezvreckové cyklónové vysávače.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Príkon Cena
1. Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2
A 160 W Zistiť cenu
2. Dyson Cinetic Big Ball Multifloor 2
A 160 W Zistiť cenu
3. Dyson Big Ball Multifloor 2
A 180 W Zistiť cenu
4. Dyson Ball Multifloor
A 180 W Zistiť cenu
5. Dyson Ball Parquet
A 180 W Zistiť cenu

Ručné/tyčové vysávače Dyson do 400 eur

Ide o lacnejšie triedy ručných a tyčových vysávačov Dyson. Väčšinou tu nájdete modely radov V6 a V7, ktoré sú staršie a technologicky nie úplne vyspelé. Majú nižší výkon a kratšiu výdrž, než ich nástupcovia, samozrejme s rovnakým časom nabíjania. Model V7 Trigger je čisto ručný, inak ide o vysávače, ktoré sa môžu ľahko premeniť z tyčových na ručné a obrátene. Disponujú Li-ion akumulátorom, nabíjajú sa v staniciach a vzhľadom na nižší výkon sú o niečo tichšie. Ich prednosťou je hlavne cena, ktorá časom mierne klesla.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Doba prevádzky Príkon Cena
1. Dyson V7 Animal
30 minut 100 W Zistiť cenu
2. Dyson V7 Trigger
20 minut 100 W Zistiť cenu
3. Dyson V7 Cord Free
30 minut 100 W Zistiť cenu

Ručné/tyčové vysávače Dyson od 400 eur

V tejto kategórii nájdete najnovšie vysávače Dyson na trhu. Patria sem hlavne modelové rady V8 a V10, teda tie najvyššie a technologicky najvyspelejšie. Pri ich vývoji došlo ku zvýšeniu výkonu a miernej redukcii hlučnosti, vďaka čomu je vysávanie s nimi pohodlnejšie (aj tak je ale generovaný zvuk veľmi intenzívny). Ide opäť o ručné vysávače, ktoré môžete ľahko zmeniť na tyčové a obrátene. Oproti lacnejším radom majú tiež dlhšiu výdrž batérie väčší objem nádoby na nečistotu.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Doba prevádzky Príkon Cena
1. Dyson V10 Absolute
60 minut 151 W Zistiť cenu
2. Dyson V10 Motorhead
60 minut 151 W Zistiť cenu
3. Dyson V8 Absolute
40 minut 115 W Zistiť cenu
4. Dyson V7 Fluffy
30 minut 100 W Zistiť cenu
5. Dyson V7 Animal Pro
30 minut 100 W Zistiť cenu

Robotické vysávače Dyson

Robotický vysávač má firma v ponuke jediný. U nás sa veľmi nepredáva, väčšiu obľubu dosahuje v zahraničí. Je veľmi pokročilý, dá sa ovládať cez inteligentný telefón, má kameru, ktorá sníma s uhlom 360°(vďaka nej do ničoho nenarazí a zároveň je schopný detegovať napríklad schody) a na to, že je robotický, disponuje slušným výkonom. Problémom je jeho menšia dostupnosť a tiež rozmery, kvôli ktorým sa nevojde pri vysávaní všade.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Doba prevádzky Príkon Cena
1. Dyson 360 Eye
45 minut 160 W Zistiť cenu

Firma Dyson

SpoločnosťDysonLtd. bola založenároku 1991 vo Veľkej Británii. Jej zakladateľom bol James Dyson. Ten sa dlhodobo zaoberal majstrovaním a postupne sa snažil upraviť vysávač tak, aby nebolo potrebné vrecko. Vytvoril tak prvý cyklónový vysávač. Dlho sa výrobe a vylepšovaniu venoval sám, než vyhral v Japonsku cenu Design Fair. Tento príjem mu umožnil založiť spoločnosť, ktorá sa zamerala predovšetkým na výrobu bezvreckových vysávačov. Okrem toho ale vyrába aj iné druhy tovaru, napríklad fény, ventilátory alebo sušiče rúk. Výroba prebiehala dlho v Británii v grófstve Wiltshire, v roku 2002 sa ale po určitých kontroverziách a sporoch o pozemky presunula do Malajzie, kde sídli dodnes v meste Johor. Vlastníkom výrobných závodov je spoločnosť DysonLtd. spolu so singapurskou spoločnosťou Meiban Group Ltd. Nejde tak už o čisto európsku značku. Okrem toho sa firma dostala do médií v súvislosti s niekoľkými patentovými spormi.

Dyson logo

Konečný verdikt

Aby sme mohli vysávače Dyson zhodnotiť, je potrebné niektoré fakty zopakovať. Predovšetkým to, že tieto prístroje sú typické svojou cyklónovou technológiou, ktorá zaisťuje vysokú účinnosť vysávania. Majú zaujímavý dizajn, ľahko sa s nimi manipuluje, a ak sa nebudete báť zainvestovať, narazíte aj na modely s dobrým výkonom. Problémom je pri vysávačoch Dyson hlučnosť, ktorú sa ale darí s každým ďalším modelovým radom redukovať (podobne ako sa predtým vyrovnala s malým objemom nádob na nečistotu). Najnovšie modely sú technologicky veľmi vyspelé. Za nevýhodu týchto vysávačov považujeme cenu, najlacnejšie začínajú na dvestosedemdesiat až tristo eur a najdrahšie sa môžu vyšplhať až k šesťsto eurám. Robotický vysávač Dyson 360 Eye stojí tisícstopäťdesiat eur. Pre bežných užívateľov je to dosť veľká investícia, a tak by sme značku Dyson odporučili skôr náročnejším zákazníkom.

Ruční vysavač Dyson
Vysávače Dyson
Ohodnoťte článok