Najlepšie tláčidlové telefóny 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať tláčidlový telefón pre seniorov, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie tláčidlových telefónov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Tlačítkové telefony bez pozadí

Porovnanie tlačidlových mobilných telefónov

Kategória Od 60 eur Do 60 eur Do 30 eur Do 20 eur
Model: Panasonic KX-TU329 Nokia 3310 2017: CPA Halo 11 Nokia 105 2017
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Možnosť pamäťovej karty: Áno Áno Áno Nie
Fotoaparát: Áno ( 2Mpix ) Áno ( 2Mpix ) Áno (0,3 Mpix) Nie
Rozmery Výška/šírka/ hĺbka: 104/53/24 mm 115,6/51/12,8 mm 110/51/14,3 mm 112/49,5/14,4 mm
Hmotnosť: 114 g 80 g 85 g 73 g
Rozlíšenie displeja: 320 x 240 320 x 240 220 x 176 160 x 120
Veľkosť displeja: 2.4 " 2.4 " 2,4" 1.8 "
SOS tlačidlo: Áno Nie Áno Nie
Výdrž batérie: 600 hodín 744 hodín 240 hodín 720 hodín

Úvod

V dnešnej dobe je nemať mobilný telefón takmer nemysliteľné. Spojiť sa behom niekoľkých sekúnd so svojou rodinou alebo priateľmi nikdy nebolo jednoduchšie. Na zdieľanie každodenných zážitkov, noviniek aj veľmi dôležitých informácií čo najrýchlejšou cestou je dôležité mať mobilný telefón. Zdá sa vám, že moderné dotykové telefóny nepočúvajú vaše prsty tak, ako by ste chceli? Je pre vás ťažké trafiť sa na displeji na ikonku, ktorú chcete zvoliť? S tlačidlovým telefónom tento problém mať nebudete! Písanie na klávesnici a posun v telefóne pomocou šípok je najjednoduchší spôsob ovládania mobilného telefónu. Veľký dotykový displej navyše, oproti klasickému displeju, veľmi vybíja batériu a tlačidlový telefón teda vydrží pri bežnom používaní na jedno nabitie až 744 hodín – čiže celý mesiac.

Najlepší tlačidlový telefón od 60 eur

Panasonic KX-TU329

 • Prečo kúpiť práve Panasonic KX-TU329: Vďaka veľkému displeju sú menu a všetky operácie na telefóne, prehľadné.
 • Prečo sme vybrali práve Panasonic KX-TU329: Zaujímavý dizajn a všetko, čo potrebujete, v jednom telefóne.

Tento model telefónu Panasonic KX-TU329 je svojím nezvyčajným dizajnom do takzvaného „véčka“ s výklopnou vrchnou časťou, dobre skladný. Navyše je telefón veľmi odolný proti nárazu, prachu, vode a teplotným výkyvom. Jeho klávesnica obsahuje tlačidlá s veľkými číslami a písmenami. Displej je prispôsobený na zobrazovanie veľkého písma a dá sa vybrať z 3 rôznych veľkostí. Vďaka veľkému displeju sú všetky operácie na telefóne veľmi prehľadné.

Telefón disponuje SOS tlačidlom, pri ktorého stlačení sa automaticky odošle SOS textovou správou všetkým dopredu navoleným telefónnym číslam. Telefón tiež obsahuje 3 tlačidlá pre priamu voľbu, LED svietidlo, FM rádio, budík, kalendár a fotoaparát.

Zistiť cenu

Panasonic KX-TU329 

Výhody

SOS tlačidlo

Príjem multimediálnych MMS správ

Dlhá výdrž batérie


Nevýhody

„hrúbka“ telefónu

Tichý hlas volajúceho

Nemá displej z vonkajšej strany

Najlepší tlačidlový telefón do 60 eur

Nokia 3310 2017

 • Prečo kúpiť práve Nokiu 33102017: Skvelý klasický telefón so všetkými potrebnými základnými funkciami.
 • Prečo sme vybrali práve Nokiu 3310 2017: Telefón s dlhou tradíciou, ktorého vývojári vedia, čo užívatelia potrebujú.

Telefón Nokia 3310 2017 je novou modernou verziou klasickej známej Nokie 3310. Jej dizajn verne zachováva hlavné rysy staršej verzie, pričom klávesnica a obsah telefónu prešli niekoľkými zmenami. Avšak zariadenie zachovalo všetkým tak známeho Hada, len v o niečo novšom kabátiku.

Zistiť cenu

Tento model je naozaj veľmi odolný proti vybitiu batérie, ktorá vydrží na jedno nabitie až 31 dní, ak budeme brať do úvahy priemerného užívateľa! Navyše vám ponúka na výber zo 4 farebných prevedení – klasické matné modré, šedé, červené alebo žlté. Menu aj pohyb v telefóne je veľmi jednoduchý a intuitívny. Vďaka SD pamäťovej karte, ktorá sa dá do telefónu dať, je možné nahrať si do nej MP3 zvukové súbory a pokojne aj pomocou slúchadiel počúvať nahratú hudbu alebo rádio.

Nokia 3310 2017

Výhody

Príjem multimediálnych MMS správ

Prehľadný systém

Dlhá výdrž batérie


Nevýhody

Malé tlačidlá

Absencia SOS tlačidla

Malá veľkosť písma na displeji

Najlepší tlačidlový telefón  do 30 eur

CPA Halo 11

 • Prečo kúpiť práve CPA Halo 11: Je určený špeciálne pre seniorov, má veľké a prehľadné tlačidlá, jednoduché ovládanie a text písaný veľkými písmenami.
 • Prečo sme vybrali práve CPA Halo 11: V danej kategórii nám príde ako najlepší a najprehľadnejší práve pre seniorov.

Tlačidlový telefón CPA Halo 11 je určený vyložene pre nenáročných užívateľov, alebo skôr pre seniorov. Je odolný voči pádu, pre ľahkú orientáciu na klávesnici má veľké a podsvietené tlačidlá a displej disponuje s veľmi dobrou čitateľnosťou. Jeho rozlíšenie je 220 x 176 pixelov, čo znamená pri uhlopriečke 2,4 palcov kvalitný obraz. Rozmery telefónu sú 11 x 5,1 x 1,4 centimetrov, vďaka čomu sa ľahko vojde aj do vrecka. Jeho hmotnosť je 85 gramov, takže práca s ním nie je nijak náročná. Po stránke dizajnu je telefón neutrálny a univerzálny, v triede tlačidlových telefónov však stále patrí medzi tie lepšie. Aspoň základnú eleganciu mu dodávajú jeho oblé hrany.

Zistiť cenu

Telefón nedisponuje operačným systémom. Na druhej strane, ovládanie je intuitívne a zvládne ho aj menej skúsený užívateľ. Dôležité je, že celé ovládanie je v slovenčine/češtine. Výkon nie je príliš veľký, procesor má len jedno jadro, ale to sa od lacnejších tlačidlových telefónov ani neočakáva. Kapacita batérie je 900 mAh, čo dáva výdrž telefónu 240 hodín. Síce to nie je veľa ale je to skôr podpriemerná hodnota. Nabíjanie je možné z nabíjačky alebo v stojane. Po funkčnej stránke u neho nájdeme fotoaparát s rozlíšením 0,3 Mpix, SOS tlačidlo (ktoré vám po jeho stlačení zavolá pomoc do miesta, ktoré telefón sám lokalizuje), Bluetooth, MP3 prehrávač, rádioa svietidlo. Mladším užívateľom však môže chýbať jack na pripojenie slúchadiel. Z nášho pohľadu ide o ideálny telefón pre seniorov, ktorý je odolný, ľahko ovládateľný a čo je dôležité, je vybavený SOS tlačidlom.

CPA Halo 11

Výhody

Jednoduché a intuitívne ovládanie

Veľké tlačidlá na klávesnici

Kvalitný displej


Nevýhody

Malá výdrž batérie

Chýbajúci jack na slúchadlá

Najlepší tlačidlový telefón do 20 eur

Nokia 105 2017

 • Pre koho je Nokia 105 2017: Pre všetkých, ktorí majú záujem o dobrý tlačidlový telefón za priemernú cenu.
 • Prečo kúpiť práve Nokia 105 2017: Ide o jeden z najlepších tlačidlových telefónov na trhu so solídnymi parametrami.

Telefón Nokia 105 2017 je typickým predstaviteľom novej generácie tlačidlových mobilných telefónov. Má veľmi elegantný dizajn a pomerne prehľadné vystupujúce tlačidlá. K dispozícii je v niekoľkých farebných variantoch (čierna, biela, modrá), navyše je ergonomický a padne predne do dlane. Jeho rozmery 112 x 49,5 x 14,4 milimetrov sú pri hmotnosti 73 g tak akurát. Displej disponuje technológiou QQVGA a má uhlopriečku 1,8 palcov. Za výhodu považujeme, že polykarbonátové telo je odolné voči poškrabaniu.

Zistiť cenu

Čo sa týka výkonu, telefón vôbec nie je na tom zle – pamäť RAM má 4 MB, čo je pri tlačidlových telefónoch plne dostačujúce. Operačný systém Nokia Series 30+ je celkom solídny a jednojadrový procesor, ktorý zvládne fungovanie telefónu na jednotku. V telefóne je možné používať dve SIM karty, na druhej strane je škoda, že nie je možné rozšíriť užívateľskú pamäť pomocou pamäťovej karty. Telefónu chýba fotoaparátaj všetky pokročilejšie technológie, ktoré poznáme od chytrých telefónov. Je potrebné počítať s tým, že ovládanie a fungovanie tlačidlových telefónov je jednoduché a sú vhodné skôr pre starších a pre osoby, ktoré nemajú príliš veľké skúsenosti s technikou.

Za veľké plus považujeme Li-Ion batériu s kapacitou 800 mAh, čo v praxi znamená až 900 minút hovoru. Vzhľadom k výkonu, ktorý u tohto typu telefónu nie je veľký, to zaistí veľmi dobrú výdrž a nebudete ho musieť denne nabíjať, ako sme už zvyknutý u smartphonov. Z aplikácií, ktorými je telefón Nokia 105  2017 vybavený, je potrebné zmieniť aspoň tie základné – kalkulačka, FM rádio, svetlo alebo preslávená hra Snake. Z nášho pohľadu sa jedná o veľmi šikovný tlačidlový telefón, ktorý má potenciál uspokojiť každého, kto od mobilu nečaká nič viac, než k čomu je primárne určený.

Nokia 105 2017

Výhody

Odolná a ergonomická konštrukcia

Veľká kapacita batérie

Dual SIM


Nevýhody

Chýbajúci fotoaparát

Chýbajúci slot na pamäťovú kartu

Záver

A čo by sme povedali na záver? Ak hľadáte telefón pre staršieho člena rodiny, podľa nás je najvhodnejší model CPA Halo 11, ktorý disponuje veľkými ľahko prehľadnými tlačidlami a SOS tlačidlom, ktoré je – podľa nás – pre seniorský model dôležité. Toto tlačidlo obsahuje tiež model Panasonic KX-TU329.  Naopak Nokia 105 2017, aj keď ide o naozaj dobrý telefón, týmto tlačidlom nedisponuje.

Telefón Nokia 3310 2017 je isto skvelý návrat do minulosti s nejakou tou modernizáciou a spoločne s CPA Halo 11 sú vhodné pre seniorov, ktorým v poriadku slúžia oči. Navyše Panasonic KX-TU329 a Nokia 3310 2017 sú vhodné telefóny pre tých, ktorí radi zdieľajú zážitky so svojou rodinou pomocou multimediálnych správ – teda posielanie fotografií pomocou MMS.

Dôležité parametre tlačidlových mobilov pre seniorov

 • Jednoduchosť ovládania– ovládanie by malo byť, ak možno, intuitívne a jednoduché. Bez toho, aby sme chceli seniorov podceňovať, pokročilejšie technické zariadenia pre nich môžu byť nekomfortné.
 • Odolnosť – tlačidlový telefón býva všeobecne odolnejší ako inteligentný. Určite sa to oplatí, ak má byť telefón praktický a použiteľný.
 • Výdrž batérie – čím väčšia bude, tým lepšie pre vás. Veľká kapacita batérie je výhodou, pretože tým menej často je potrebné telefón nabíjať.
 • Rozmery telefónu – tu je potrebné nájsť kompromis. Príliš veľký telefón je nepohodlný do ruky, zle sa s ním zaobchádza a nevojde sa do vrecka. Naopak, príliš malý telefón sa zle ovláda.
 • Veľkosť displeja – veľký displej je pre seniorov výhodou, je na ňom všetko lepšie čitateľné.
 • Rozlíšenie displeja a telefónu – skôr okrajové parametre.

Okrem tohto stručného výpisu parametrov vás môžeme odkázať tiež na náš veľký test mobilných telefónov, kde sa problematike výberu mobilných telefónov venujeme širšie a podrobnejšie.

Najlepšie tláčidlové telefóny/mobile pre seniorov
Ohodnoťte článok