Najlepšie nafukovacie postele 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať nafukovaciu posteľ, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie nafukovacích postelí a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Nafukovací postele bez pozadí

Porovnanie nafukovacích postelí

Do 20 eur Do 40 eur Do 40 eur Od 60 eur
Model: INTEX Classic Downy Full Intex Dura-Beam Comfort Twin Intex Dura-Beam Comfort Queen Coleman DURAREST DOUBLE
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Dĺžka: 191 cm 191 cm 203 cm 198 cm
Šírka: 137 cm 99 cm 153 cm 137 cm
Výška: 22 cm 33 cm 33 cm 22 cm
Nosnosť: 273 kg 136 kg 273 kg 295 kg
Počet osôb: 1 až 2 1 2 1 až 2
Materiál: Semiš Velúr Velúr Polyester

Úvod

Nafukovacie postele nie sú posteľami v pravom slova zmysle. Ide skôr o veľké vzdušné matrace, ktoré nafúknete, a na ktorých môžete spať v domácnosti aj napríklad pri kempovaní. Ich veľkou výhodou je skladnosť a komfort – vyfúknuté ich pohodlne zložíte do tašky alebo do batohu, ale keď ich nafúknete, ponúkajú vám rovnaké pohodlie, ako by ste spali na posteli – sú mäkké, stabilné a niektoré majú vyvýšené kraje, aby sa vaše deti v spánku neprevalili von. Spanie na takej posteli je veľmi pohodlné a príjemné, hoci zo zdravotného hľadiska sa nedajú dlhodobo odporučiť.

Samozrejme chápeme, že niektorí z vás sa pri kempovaní nechcú pripraviť o zážitok zo spania na zemi, v spacáku a nechcú si pridávať na pohodlí. Ale nafukovacia posteľ má svoje využitie aj v domácnosti. Okrem toho, že v prípade núdze vám môže poslúžiť namiesto klasickej postele, môžete na ňu uložiť aj nečakanú návštevu alebo priateľov po party. Ak zistíte, že by sa vám nafukovacia posteľ hodila, je tento článok práve pre vás. Vybrali sme TOP nafukovacie postele roku 2018 a chceme vám ich postupne predstaviť, aby sme vám pomohli s nákupom.

Najlepšia nafukovacia posteľ od 60 eur

Coleman DURAREST DOUBLE

 • Pre koho je Coleman DURAREST DOUBLE: Hlavne pre páry, ktorým nevadí si za kvalitnú nafukovaciu posteľ priplatiť.
 • Prečo kúpiť práve Coleman DURAREST DOUBLE: Na našom trhu patrí k najodolnejším a aj napriek vyššej cene disponuje výbornými parametrami.
 • Prečo sme vybrali práve Coleman DURAREST DOUBLE: Vo svojej cenovej kategórii patrí k najlepším, je veľká, odolná a pohodlná.

Nafukovacia posteľ Coleman DURAREST DOUBLE je, vzhľadom k rozmerom, určená skôr párom alebo jedincom, ktorí vyžadujú veľa priestoru a komfort. Jej dĺžka je 198 centimetrov a šírka 137 centimetrov. Hrúbka, ktorá je dôležitá pre váš komfort, je len 22 cm, je to na hrane minima. Nosnosť matraca je 295 kg, čo je bohato dostačujúce aj pre dve osoby. Dostanete ju v modrej farbe, ale to pravdepodobne nie je pre väčšinu z vás také dôležité. Matrac tvorí jedna jediná komora, čo v praxi znamená, že ak sa poškodí, bude vám vzduch unikať z celého matraca. Na druhej strane, na trhu patrí k najodolnejším. Je z polyesteru, má dobre riešenú vnútornú lamináciu a konštrukcia je celkom pevná.

Zistiť cenu

Ventil disponuje systémom Airtight a technológiou Double Lock, vďaka čomu je dokonale zabránené unikaniu vzduchu, ventil je veľmi tesný. Za zmienku stojí aj protišmyková úprava povrchu matraca. Ak je matrac vyfúknutý, manipulácia s ním je veľmi jednoduchá, stačí ho zabaliť do obalu Wrap’n’roll, pričom hmotnosť takto zbaleného matraca je nízka, len 2,2 kg. Z nášho pohľadu by sme povedali, že kúpa matraca sa vám aj napriek o niečo vyššej cene oplatí, je veľmi dobrý.

Coleman DURAREST DOUBLE

Výhody

Veľmi dobre tesniaci ventil s technológiou Double Lock

Vysoká odolnosť

Protišmyková úprava

Ľahká manipulácia s vyfúknutým matracom


Nevýhody

Nemá nafukovací systém

Malá hrúbka

Matrac tvorí jediná komora

Najlepšia nafukovacia posteľ do 60 eur

Intex Ultra Plush Queen

 • Pre koho je Intex Ultra Plush Queen: Pre každého, kto túži po komfortnej nafukovacej posteli s pohodlným nafukovaním a vyfukovaním.
 • Prečo kúpiť práve Intex Ultra Plush Queen: Posteľ je vhodná pre dve osoby, manipulácia s ňou je ľahká a na ležanie je pohodlná.
 • Prečo sme vybrali práve Ultra Plush Queen: Vo svojej cenovej kategórii je najlepšia.

Nafukovacia posteľ Intex Ultra Plush Queen patrí medzi tie väčšie. Jej dĺžka je 203 centimetrov, šírka je 152 centimetrov. Vzhľadom k nosnosti, ktorá činí 273 kg, je posteľ pohodlne použiteľná aj pre dve osoby, takže ju na dovolenke môžu využiť aj páry. Výška matraca je 46 centimetrov, čo je solídne číslo, vďaka ktorému je spánok na ňom pohodlný. Pohodlie zabezpečuje technológia Dura-Beam. Tá spočíva v tom, že matrac obsahuje veľa umelých vlákien, ktoré sa ľahko prispôsobia tvaru tela a nedovolia teda, aby sa telo dostalo do nezdravých pozícií. Nafukovacia nosná konštrukcia predstavuje ďalšiu formu stabilizácie matraca. Vnútorný priestor tvorí celkom 15 komôr.

Zistiť cenu

Povrch je potiahnutý velúrom, ktorý sa nelepí a je pomerne mäkký, zvyšok matraca je z PVC. Súčasťou nafukovacej postele Intex Ultra Plush Queen je tiež elektrická pumpa, ktorá nafúkne matrac za vás. Je to pohodlnejšie a nie že by sme vás chceli podceňovať, asi aj rýchlejšie. Elektrickej pumpičke na to stačia 2 minúty. Na záver by sme povedali, že matrac je dodávaný s taškou a aj po vyfúknutí a zložení je dobre skladný, nevidíme problém ani v tomto ohľade. Podľa nás je to jeden z najlepších (a pre páry možno úplne najlepší) nafukovací matrac na trhu.

Intex Ultra Plush Queen

Výhody

Vstavaná pumpička

Vhodná aj pre páry

Technológia Dura-Beam

Skladnosť


Nevýhody

Žiadne sme nenašli

Najlepšia nafukovacia posteľ do 40 eur

Intex Ultra Plush Twin

 • Pre koho je Intex Ultra Plush Twin: Pre jednotlivcov, ktorí zháňajú ideálny pomer cena/kvalita.
 • Prečo kúpiť práve Intex Ultra Plush Twin: Vzhľadom na cenu dostanete veľmi dobré vlastnosti a parametre.
 • Prečo sme vybrali práve Intex Ultra Plush Twin: Predovšetkým vďaka prítomnosti zabudovanej pumpičky a technológie Dura-Beam, ktoré ju stavajú nad konkurenčné výrobky.

Nafukovací matrac Intex Ultra Plush Twin je veľmi podobný tomu, ktorý bol vybraný o kategóriu vyššie. Je šedej farby, vyzerá pomerne pekne. Rozmery sú o niečo menšie – 191 centimetrov na dĺžku a 99 centimetrov na šírku. Ak sa chcete vyspať pohodlne, odporúčame, aby ste na ňom spali sami. Tomu ostatne zodpovedá aj nosnosť. Tá je len 136 kilogramov, takže pre dve osoby táto nafukovacia posteľ naozaj nie je vhodná. Na výšku meria 33 centimetrov, čo je dostatočné pre komfortný spánok. Vášmu pohodliu navyše pomáha technológia Fiber-Tech (prepojenie oboch strán matraca pomocou špeciálnych vlákien, ktoré sa prispôsobia tvaru tela) a technológia rámu Dura-Beam. Celkom ju tvorí 11 komôr.

Zistiť cenu

Povrch plášťa postele je potiahnutý velúrom, vďaka čomu je spánok pohodlný. Zvyšok tela je z PVC. Hmotnosť matraca je 6 kilogramov,  a aj keď je dodávaný s taškou, jeho rozmery sú po zložení veľké. Má to vplyv na skladnosť a mobilitu. Pre vaše pohodlie je navyše vo vnútri zabudovaná elektrická pumpa, s ktorej pomocou bez námahy nafúknete matrac za 2 minúty. Vzhľadom na cenu dosahuje nafukovacia posteľ Intex Ultra Plush Twin veľmi dobrý pomer cena/kvalita, ale keď si priplatíte, zoženiete aj lepšie modely.

Intex Ultra Plush Twin

Výhody

Elektrická pumpička

Mäkký a pohodlný povrch

Technológia Dura-Beam


Nevýhody

Problémy so skladnosťou

Náchylnejšia na poškodenie

Najlepšia nafukovacia posteľ do 20 eur

Intex Classic Downy Full

 • Pre koho je INTEX Classic Downy Full: Pre užívateľov, ktorí zháňajú lacnú nafukovaciu posteľ skôr na občasné použitie.
 • Prečo kúpiť práve INTEX Classic Downy Full: Pri nízkej cene vám ponúka solídne parametre.
 • Prečo sme vybrali práve INTEX Classic Downy Full: Medzi lacnými nafukovacími posteľami disponuje technológiou I-Beam a je použiteľná aj pre dve osoby.

Začnime opäť veľkosťou. Dĺžka matraca Intex Classic Downy Full je 191 centimetrov, šírka 137 centimetrov. Výrobca udáva, že je vhodná pre 1 osobu – vzhľadom na veľkosť a nosnosť, ktorá činí 273 kg, ju môžeme odporučiť aj pre páry. V takom prípade je však nutné počítať s tým, že spánok nebude úplne komfortný a možno bude v niektorých prípadoch skôr krkolomný. Avšak posteľ takto použiteľná určite je. Výška je 22 centimetrov, čo je na hrane toho, aby sa na posteli spalo dobre, a aby sa neprejavoval tlak zeme. Materiál je pevný a odolný – ide o vinyl s vodoodolnou úpravou na spodku semišovou úpravou na vrchu. Táto nafukovacia posteľ je navyše odolná voči perforácii. Zaujala nás predovšetkým technológia výstuh I-Beam, vďaka ktorej vzniká priestor, na ktorom si nebudete kriviť chrbát.

Zistiť cenu

Matracu nechýba ventil 2v1, ako ho nazýva výrobca, ktorý je kompatibilný s celým radom púmp (nožných aj elektrických). Ale integrovanou pumpou, akú majú vyššie modelové rady firmy Intex, nedisponuje. Všetko je závislé na vašej práci. Dodávaná je v modro šedom variante, ktorý vás z hľadiska dizajnu rozhodne neurazí, ale ani neokúzli. Všeobecne sme si na nej všimli len dve väčšie nevýhody – prvou je ventil, ktorý v prípade väčšieho zaťaženia úplne netesní a na druhý deň je potrebné matrac prifúknuť, druhý malá skladnosť. Matrac sa ťažko skladá do pôvodnej formy a aj vyfúknutý je pomerne rozmerný. Vzhľadom na cenu, ktorá je nízka, sa však tieto dve nevýhody dajú prehliadnuť.

Intex Classic Downy Full

Výhody

Nízka cena

Technológia I-Beam

Vysoká nosnosť (použiteľná aj pre dve osoby)


Nevýhody

Ventil niekedy netesní

Malá skladnosť vo vyfúknutom stave

Záver

 • Ak viete, že budete nafukovaciu posteľ používať častejšie, určite by ste sa nemali báť do nej zainvestovať. Oplatí sa vám napríklad Coleman DURAREST DOUBLE, ktorú môžu používať až dve osoby, a ktorá je veľmi pohodlná a odolná.
 • Pre priaznivcov dobrého pomeru ceny a kvality máme matrace Intex Ultra Plush Queen a Intex Ultra Plush Twin. Dva podobné matrace, ktoré sa líšia predovšetkým rozmermi a cenou. Vďaka integrovanej pumpičke sa dobre nafukujú a vďaka technológii Dura-Beam sú pohodlné a nekrivia vám chrbát.
 • Ak chcete kúpiť lacnú (ale napriek tomu kvalitnú) nafukovaciu posteľ, vaša voľba by mala byť Intex Classic Downy Full. Vzhľadom na to, koľko stojí, sú jej parametre viac než slušné.

Dôležité parametre nafukovacích postelí

Na úvod by sme povedali, že tým hlavným parametrom je vaše pohodlie. Na nafukovacej posteli sa vám musí dobre spať, to je hlavné. Zodpovedať tomu musí veľkosť, materiál aj rôzne špecifické, pocitové parametre. Ak bude na vyskúšanie, skúste ju. Ak nie, sledujte aspoň nasledujúce parametre.

 • Rozmery – veľmi dôležitý parameter. Posteľ musí byť dostatočne dlhá, aby ste sa do nej vošli (ideálne je, aby ste mali aspoň 20 centimetrov navyše, kľudne aj viac) a dosť široká pre jednu, prípadne dve osoby. Výška už nie je taká dôležitá, ale čím vyššia, tým mäkší matrac väčšinou je.
 • Skladnosť – keďže matrac budete pravdepodobne chcieť uložiť do skrine alebo do prístenku a budete ho najskôr voziť autom na dovolenku, bude žiaduce, aby zabral čo najmenej miesta. Sledujte preto aj rozmery zloženého matraca.
 • Materiál a povrch – materiál postele je pre vaše pohodlie dôležitý. Rozhodne by matrac nemal byť gumový, na ten sa budete lepiť. Lepší je semiš alebo velúr, sú mäkké, tvarujú sa a nelepia sa tak.
 • Odolnosť – tá súvisí do istej miery s materiálom. Čím odolnejší a pevnejší materiál, tým lepšie pre vás, pretože matrac sa nepoškodí, keď pod ním zostane kamienok alebo kus ihličia.
 • Hrúbka – je pre vaše pohodlie veľmi dôležitá. Čím vyššia je nafukovacia posteľ, tým menej cítite tvrdosť zeme. Minimum by malo byť nad 20 cm, ideálne môže pre niekoho byť 35 až 45 cm. Sama o sebe ale o komforte nerozhoduje, podstatný vplyv má tiež rozloženie vnútorného priestoru, tvar a lamelovanie.
 • Nosnosť – ako si asi viete predstaviť, ide o veľmi dôležitý parameter. Čím vyššia je nosnosť, tým viac osôb a tým ťažších môže na matraci spať. Hranice nosnosti by teda oproti vašej hmotnosti (prípadne hmotnosti vás a druhého nocľažníka) mala byť naddimenzovaná.
 • Integrovaná pumpička – niektoré modely bývajú vybavené vstavanou elektrickou pumpičkou, čím vám odpadá nutnosť zložitého nafukovania matraca vlastnými silami. Rozhodne je to výhoda, navyše to býva rýchlejšie.

Pre prípad, že by ste nafukovaciu posteľ nezháňali ani pre občasné zvýšenie kapacity vašej domácnosti alebo na dovolenku, ale na stabilné a dlhodobé použitie, odporúčali by sme vám skôr test matracov 2018. Pre vaše zdravie (predovšetkým pre chrbticu a svaly chrbta) je dlhodobé spanie na klasickom matraci rozhodne lepšie, než na nafukovacej posteli.

Najlepšie nafukovacie postele
Ohodnoťte článok