Najlepšie handsfree 2023

  • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšieho handsfree.
  • Zvoľte si na základe konektivity, dĺžky hovoru, hmotnosti, ovládania a pomeru cena/kvalita.
  • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Handsfree bez pozadí

Víťazi testu:

Do auta do 50 eurDo auta od 50 eurNa motorku do 200 eurNa motorku od 200 eur
Jabra Talk 5 Plantronics Voyager 5200 UC Cardo Freecom 2+ Sena 10C Pro
badge-price
badge-quality
badge-price
badge-quality
92%
94%
91%
96%
Zistiť cenu

Naša recenzia

Zistiť cenu

Naša recenzia

Zistiť cenu

Naša recenzia

Zistiť cenu

Naša recenzia

  • Výborná dĺžka hovoru
  • Dlhá pohotovostná doba
  • Pomerne nízka hmotnosť
  • Komfort používania
  • Dobrá výdrž
  • Kvalitné prevedenie
  • 2 sady v balení
  • 2kanálové pripojenie
  • Možnosť využiť ako interkom
  • Vstavaná 2K kamera
  • Špičkové handsfree vlastnosti
  • Slot na microSD kartu
  • Na svoju kategóriu žiadne
  • Priemerná pohotovostná doba
  • Nižšia pohotovostná doba
  • Maximálna kapacita microSD karty
    64 GB

Úvod

Dnes sme zvyknutí na multitasking, ktorý však už dávno presiahol naše kancelárie a pracoviská. Práve vďaka šikovným malým zariadeniam ako je handsfree môžeme uvoľniť svoje ruky od držania telefónu a sústrediť sa pri hovore na niečo celkom iné. Prirodzene sa nejedná len o šoférovanie auta alebo motorky a modely, ktoré vám v teste prinášame tak môžete používať aj pri iných príležitostiach. Všetko vám však zrozumiteľne vysvetlíme. Handsfree sú zariadenia, ktoré sprostredkujú váš hovor bez toho, aby ste museli rukami siahnuť po svojom telefóne, s ktorým sú prepojené pomocou Bluetooth technológie. V našom teste nájdete TOP modely do auta a na motorku, ktoré sú aktuálne na trhu, predstavenie popredných výrobcov a samozrejme pre vás máme aj stručného sprievodcu pre kúpu handsfree. (Zdroj: Wikipedia.org)

späť do menu ↑

Výber handsfree do testu

Modely v našom teste sme rozdelili do dvoch hlavných kategórií podľa ich typu. Kritériom pre podkategórie sa následne stala cena modelov, keďže vieme, že práve táto vlastnosť je kľúčová pre mnohých kupujúcich. TOP modely nášho testu sme starostlivo vyberali podľa doby trvania hovoru, dĺžky pohotovostnej doby a doby nabíjania, rozmerov, hmotnosti a samozrejme celkového pomeru ceny a výkonu.

Handsfree do auta

Prvý typ handsfree je určený pre tých, ktorí potrebujú vybavovať telefonáty aj z auta. Pravdou je, že vo väčšine moderných áut je handsfree zabudované priamo v továrenskom audio systéme, ale táto možnosť je závislá na vašej prítomnosti v aute. V prípade prítomnosti viacerých osôb v interiéry auta zároveň hovory strácajú na súkromnosti. Preto mnohí šoféri aj tak siahnu po dedikovanom handsfree, ktoré môže byť s nimi nie len na cestách. (Zdroj: ExpertReview.co.uk)

Handsfree na motorku

V ďalšej časti testu pre vás máme pripravené TOP modely handsfree, ktoré sú určené pre motocyklistov. Vzhľadom na to, že sú motocyklisti povinní nosiť pri jazde helmu, musí mať tento typ handsfree celkom inú konštrukciu. Hlavnou súčasťou je samotné handsfree, ktoré prijíma signál z vášho telefónu a obsahuje ovládacie prvky. V závislosti od modelu máte potom k dispozícii zopár dôležitých doplnkov ako sú napríklad mikrofón a slúchadlá. Modely sa líšia okrem svojich telefonických vlastností aj komfortom používania či množstvom prídavných funkcií.

späť do menu ↑

Test handsfree do auta do 50 eur

V nižšej kategórií handsfree do auta nájdete modely, ktoré nesklamú žiadneho bežného vodiča či vodičku. Maximálna dĺžka hovoru u týchto modelov poväčšine nepresiahne 8 hodín, nájdu sa však výnimky. Čo sa týka pohotovostného režimu, tieto modely v ňom dokážu zotrvať na jedno nabitie <strongmaximálne 12 dní. Čím sa líšia od svojich drahších alternatív je menšie množstvo funkcií, ktoré svojim používateľom ponúkajú. TOP modely v tejto kategórii pochádzajú od výrobcov ako Jabra, Plantronics či Philips.

PoradieNáhľadNázovHodnotenieDoba hovoruPohotovostná dobaHmotnosťCena
1. Jabra Talk 5
11 hod 10 dní 10 g Zistiť cenu

Naša recenzia

2. Jabra Talk 25
8 hod 10 dní 8 g Zistiť cenu
3. Xiaomi Mi Bluetooth Basic
3 hod 7 dní 40 g Zistiť cenu
4. Philips SHB1202
5 hod 5 dní 29 g Zistiť cenu
5. Celly BH11
3 hod 6 dní 15 g Zistiť cenu
6. Cellularline Grace
5 hod 20 hod 8 g Zistiť cenu

späť do menu ↑

Víťaz testu: Jabra Talk 5

Rozmery: 54 x 16 x 26 mm | Hmotnosť: 10 g | Doba hovoru: 11 hodín | Pohotovostná doba: 10 dní | Doba nabíjania: 2 hodiny | Konektivita: Bluetooth 2.1

Výhody

Výborná dĺžka hovoru

Dlhá pohotovostná doba

Pomerne nízka hmotnosť

Overený výrobca

Atraktívny pomer ceny a kvality


Nevýhody

Na svoju kategóriu žiadne

Presedíte celé dni za volantom? Potrebujete vybavovať telefonáty aj za jazdy? Prekáža vám vyzváňajúci telefón pri bežnej práci? Ak ste odpovedali aspoň jedenkrát áno, potom je víťazný model Jabra Talk 5 pre vás ten pravý. Za veľmi priaznivú cenu získate spoľahlivého spolupracovníka, ktorý s vami vybaví akýkoľvek hovor. Dĺžka hovoru môže dosiahnuť až 11 hodín a v prípade, že prístroj nebudete dlhší čas používať, vydrží v v pohotovostnom režime aj 10 dní. Ak budete potrebovať nabíjať toto handsfree z nuly až na úplné maximum, potrvá to približne 2 hodiny. Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti 10 g je vhodný pre akýkoľvek tvar a akúkoľvek veľkosť hlavy.

Zistiť cenu

Pre ešte vyššiu stabilitu a komfort pri používaní je súčasťou balenia aj záves za ucho, ktorým si môžete handsfree prichytiť k uchu. Ak sa rozhodnete vzdialiť sa od svojho auta alebo telefónu, máte k dispozícii 10metrový okruh signálu. Čo sa týka kvality hovoru, o čistý zvuk sa stará 13mm reproduktor s frekvenčným rozsahom od 300 Hz do 3,4 KHz. Nakoniec tu máme vzhľad, ktorý je celý ladený do čiernej farby. Na kryte nenájdete žiadne LED indikátory, jedná sa o celkom jednoduchý prístroj, ktorý však perfektne zvláda svoju hlavnú úlohu.

späť do menu ↑

Test handsfree do auta od 50 eur

Vyššej kategórii handsfree do auta dominujú modely pre náročnejších motoristov. Na trhu nájdete v tejto kategórii nielen modely do ucha, ale aj tie, ktoré je nutné prichytiť v interiéri auta. Výrobcovia týchto produktov kladú veľký dôraz nielen na funkčnosť a spoľahlivosť, ale aj dizajn a komfort pri používaní. Preto sa tu stretneme s modelmi od výrobcov Plantronics, Jabra alebo Parrot.

PoradieNáhľadNázovHodnotenieDoba hovoruPohotovostná dobaHmotnosťCena
1. Plantronics Voyager 5200 UC
14 hod 9 dní 20 g Zistiť cenu

Naša recenzia

2. Jabra Talk 45
6 hod 8 dní 7 g Zistiť cenu
3. Plantronics Voyager Legend
7 hod 11 dní 18 g Zistiť cenu
4. Jabra Talk 55
10 hod 7 dní 90 g Zistiť cenu

späť do menu ↑

Víťaz testu: Plantronics Voyager 5200 UC

Rozmery: 140 x 58 x 93 mm | Hmotnosť: 20 g | Doba hovoru: 14 hodín | Pohotovostná doba: 9 dní | Doba nabíjania: 1,5 hodiny | Konektivita: Bluetooth 5.0

Výhody

Komfort používania

Dobrá výdrž

Kvalitné prevedenie

Prepracovaný dizajn

Podpora NFC


Nevýhody

Priemerná pohotovostná doba

Víťazom vyššej kategórie handsfree do auta sa stal jednoznačným víťazom model Plantronics Voyager 5200 UC, ktorý prináša asi všetko, čo môžete od týchto prístrojov očakávať. Model umožňuje telefonovať za jazdy po dobu až 14 hodín. V prípade pohotovostného režimu vydrží model na jedno nabitie približne 9 dní. Vzhľadom na robustnejšiu konštrukciu a kvalitnejšie materiály má Voyager 5200 UC hmotnosť 20 g. O kvalitný zvuk počas vašich hovorov sa stará reproduktor s frekvenčným rozsahom od 100 Hz do 6.8 kHz. Súčasťou balenia je veľmi praktické puzdro, ktoré funguje aj ako dokovacia stanica, do ktorej vsuniete klasický USB kábel a v priebehu 1,5 hodiny je handsfree nabité na plnú kapacitu.

Zistiť cenu

V puzdre nájdete aj malý USB Bluetooth prijímač, vďaka ktorému môžete tento model používať a pri hovoroch na počítači či notebooku. Model Voyager 5200 UC tak opäť potvrdzuje, že handsfree do auta môžete hravo používať aj mimo ciest. Ak sa rozhodnete vzdialiť sa od vášho telefónu, ktorý hovor sprostredkúva, máte k dispozícii okruh 30 m. Veľkým plusom je aj netradičná podpora NFC, ktorá umožňuje vykonávať komfortné bezhotovostné platby.

Plantronics

späť do menu ↑

Test handsfree na motorku do 200 eur

V nižšej kategórii handsfree na motorku nájdete modely, ktoré pozostávajú väčšinou z jedného ovládača. Napriek tomu, že sa jedná o lacnejšiu kategóriu, aj tieto modely môžu poslúžiť ako prehrávače hudby či rádia a zároveň môžete vďaka nim hlasovo ovládať vašu navigáciu. Medzi TOP modelmi sa umiestnili modely od výrobcov Cardo, Sena či CellularLine.

PoradieNáhľadNázovHodnotenieDoba hovoruPohotovostná dobaHmotnosťCena
1. Cardo Freecom 2+
13 hod 7 dní 34 g Zistiť cenu

Naša recenzia

2. Sena SF4
13 hod 10 dní 35 g Zistiť cenu
3. CellularLine Interphone Connect Twin Pack
15 hod 40 dní 55 g Zistiť cenu
4. Sena 10S
12 hod 10 dní 58 g Zistiť cenu

späť do menu ↑

Víťaz testu: Cardo Freecom 2+

Rozmery: 74 x 46 x 16 mm| Hmotnosť: 34 g | Doba hovoru: 13 hodín | Pohotovostná doba: 7 dní | Doba nabíjania: 4 hodiny | Konektivita: Bluetooth 4.1 | Stupeň ochrany: IP67

Výhody

2 sady v balení

2kanálové pripojenie

Možnosť využiť ako interkom

Relatívne nízka hmotnosť


Nevýhody

Nižšia pohotovostná doba

Medzi lacnejšími modelmi jasne dominuje model Cardo Freecom 2+. Toto handsfree umožňuje hovor o maximálnej dĺžke 13 hodín a v pohotovostnom režime vydrží celých 7 dní bez nabíjania. To však nie je všetko! Ak pri jazde používate navigáciu, počúvate hudbu alebo rádio, všetko môžete ovládať práve pomocou tohto handsfree. Všetky ovládacie prvky máte umiestnené na prilbe a GPS navigáciu je možné ovládať samozrejme vašim hlasom. Model podporuje 2kanálový Bluetooth 4.1, čo znamená, že počas hovoru môžete buď počúvať hudbu alebo ovládať navigáciu. Čo sa týka obsahu balenia, nájdete v ňom 2 kompletné sady handsfree.

Zistiť cenu

Vďaka tomu môžete komunikovať aj cez Bluetooth interkom so spolujazdcom alebo ďalším vodičom na vzdialenosť až 500 m. Každá sada pozostáva z ovládača, slúchadiel, úchytu a dvoch typov mikrofónu: na ohybnej tyčke a na drôtiku, ktorý je vhodnejší pre integrálne helmy. Handsfree Freedom 2+ môžete jednoducho nastavovať vďaka intuitívnej aplikácii pre mobilné telefóny. Veľkým plusom je to, že model môžete nabíjať pomocou bežného micro USB kábla aj počas jazdy a používania. Samozrejmosťou je stupeň ochrany IP67, vďaka ktorému je prístroj absolútne odolný voči prachu a zároveň je chránený proti účinkom ponorenia do 1 m po dobu 30 minút.

Cardo

späť do menu ↑

Test handsfree na motorku od 200 €

Väčšina drahších modelov ponúka dobu hovoru dlhšiu ako 13 hodín. Tieto handsfree poskytujú viacero užitočných funkcií, rozsiahle nastavanie a stretnúť sa môžete aj s baleniami 4 sád pre 4 jazdcov. Samozrejmosťou je spoľahlivosť, kvalita a špičkové prevedenie. V tejto kategórie sa stretnete s modelmi od výrobcov Sena, Cardo, Scala či CellularLine.

PoradieNáhľadNázovHodnotenieDoba hovoruPohotovostná dobaHmotnosťCena
1. Sena 10C Pro
17 hod neuvedené 90 g Zistiť cenu

Naša recenzia

2. CellularLine Interphone TOUR Twin Pack
20 hod 40 dní 55 g Zistiť cenu
3. SENA SF4
13 hod neuvedené 35 g Zistiť cenu
4. CellularLine INTERPHONE ACTIVE Twin pack
20 hod 40 dní 55 g Zistiť cenu

späť do menu ↑

Víťaz testu: Sena 10C Pro

Rozmery: 105 x 60 x 31 mm| Hmotnosť: 90 g | Doba hovoru: 17 hodin | Pohotovostná doba: – h | Doba nabíjania: 3,5 hodiny | Konektivita: Bluetooth 4.1 | Stupeň ochrany: IP67

Výhody

Vstavaná 2K kamera

Špičkové handsfree vlastnosti

Slot na microSD kartu


Nevýhody

Vyššia cena

Maximálna kapacita microSD karty 64 GB

Vlastnosti víťazného modelu Sena 10C Pro jednoznačne presahujú očakávania každého motoristu. Začnime však handsfree vlastnosťami tohto modelu. Vďaka výkonnej batérii máte k dispozícii až 17 hodín hovoru na jedno nabitie, ktoré potom trvá 3,5 hodiny. Samozrejmosťou je aj možnosť komunikovať so 4 jazdcami na vzdialenosť až 1,6 km cez interkom. Široký frekvenčný rozsah prináša veľmi čistý zvuk hovorov, hudby aj rádia. Tak čím teda vyčnieva tento model z radu? Na jeho konštrukcii si určite všimnete čosi nevšedné. Je to šošovka kamery, ktorá umožňuje robiť fotografie o rozlíšení 3,7 Mpix a video buď v HD rozlíšení alebo 2K. Dĺžka videa môže dosiahnuť až 2 hodiny. Nahrávky a fotografie sa ukladajú na MicroSD kartu o maximálnej kapacite 64 GB, ktorá však nie je súčasťou balenia. Nájdete v ňom však úchyty, slúchadlá a 2 druhy mikrofónov. Aj napriek rôznym funkciám sa nemusíte báť zlého počasia. Model je samozrejme vodeodolný a schopný odolávať teplotám od -10 °C do 55 °C.

Zistiť cenu

Sena

späť do menu ↑

Poprední výrobcovia handsfree

Aj politika spoločnosti sa odráža na kvalite finálneho produktu. V redakcii to veľmi dobre poznáme, a preto sme si pre vás pripravili stručný prehľad popredných výrobcov handsfree na svete. Pokiaľ vložíte svoju dôveru práve do týchto výrobcov, vyhnete sa sklamaniu, či už autom alebo na motorke.

späť do menu ↑

Ako vybrať handsfree?

Napriek tomu, že trh s handsfree nie je príliš rozsiahly, vo výbere sa môžete ľahko stratiť. Preto nie je na škodu poznať niekoľko dôležitých vlastností handsfree, ktoré by ste pri výbere toho vášho modelu mali určite zvážiť. Vyhnete sa tak kúpe handsfree, ktoré pre vaše účely jednoducho nebude to pravé. (Zdroj: CNet.com)

Typ handsfree

V prvom rade je na mieste premyslieť si, na akom dopravnom prostriedku budete handsfree používať. Presne preto sú modely v našom teste rozdelené do dvoch hlavných kategórií. Najväčší rozdiel automobilových handsfree a handsfree pre motocykle je v ich konštrukcii. Väčšina handsfree do auta sa vkladá priamo do ucha, zatiaľ čo modely pre motorkárov majú 3 oddelené časti: ovládač, slúchadlá a mikrofón, ktoré sa upevňujú na prilbu.

Doba hovoru

Hneď na začiatku výberu si treba uvedomiť, ako často a ako dlho zvyknete za volantom či riadidlami telefonovať. Doba hovoru je v cenových kategóriách veľmi variabilná. S perfektnou výdržou sa stretnete ako u lacnejších, tak aj u drahších modelov. Doba hovoru sa medzi TOP modelmi pohybuje v dosť širokom rozmedzí a to od 3 hodín až do 20 hodín na jedno nabitie.

Pohotovostná doba

Mnohí určite poznajú tento parameter pod názvom „Stand-by“, čo v preklade z angličtiny znamená čakať alebo byť v pohotovosti. Jedná sa o dobu, kedy prístroj nepoužívate,no on je kedykoľvek pripravený. Počas tejto doby je spotreba energie minimálna, a preto je možné, aby zotrvali modely v tomto režime aj niekoľko dní bez nabíjania. Medzi rekordérov patria modely Parrot, ktoré ponúkajú aj ultra úsporný režim, vďaka ktorému vydržia bez nabitia aj 6 mesiacov.

Dosah signálu

Ako sme už spomínali vyššie, niektoré modely je možné používať aj ďalej od zdroja signálu alebo mimo vášho auta. Dosah signálu sa pri modeloch do auta pohybuje od 10 m do 30 m. V prípade modelov pre motorky je však situácia trochu odlišnejšia. Handsfree na motocykle je totiž možné používať aj pre komunikáciu cez interkom, ktorý by sa dal prirovnať k vysielačke. Kvôli tomu je ich dosah omnoho silnejší a pohybuje sa v rozmedzí od 500 m do 1,6 km. (Zdroj: Spy.com)

Rozmery

Nech už ste šoférkou auta alebo jazdcom na motorke, rozmery handsfree sú vždy dôležité. Pri modeloch do auta sú rozmery dôležité preto, aby vám prístroj pri šoférovaní neprekážal. Lacnejšie modely ponúkajú menšie rozmery a jednoduchšiu konštrukciu. Pri vyšších modeloch sa stretnete s prepracovanejším dizajnom a vysunutejším mikrofónom. Pri modeloch pre motocykle sú rozmery dôležité kvôli aerodynamickým vlastnostiam helmy. Ovládač a samotné telo handsfree sa totiž umiestňuje na vonkajší povrch prilby. Slúchadlá a mikrofón potom patria do vnútra prilby. Aj pri týchto modeloch je vhodné siahnuť po čo najmenších rozmeroch.

Konektivita

Všetky handsfree fungujú po prepojení s vašim mobilným telefónom prostredníctvom technológie Bluetooth. Verzie tejto technológie sa však líšia svojimi vlastnosťami. Handsfree podporujú verzie od 2.0 až po 5.1. Vyššie verzie Bluetooth prinášajú nnižšiu spotrebu energie, kvalitnejší zvuk a stabilnejšie pripojenie.

späť do menu ↑

Finálny verdikt

Nech už brázdite diaľnice na 2, 4 alebo aj 10 kolesách, bezpečnosť by pre vás mala byť prvoradá. Handsfree zariadenia sú nesporne veľkým krokom k vyššej bezpečnosti na cestách. Aj keď je handsfree súčasťou takmer každého moderného auta, nie je na škodu mať dedikované handsfree poruke. Umožňuje totiž pokračovať v hovore aj po opustení vozidla, a to stále bez použitia vašich rúk. Pri výbere handsfree sa stretnete aj s kategóriou osobných handsfree. Jedná sa o modely, ktoré je možné používať bez závislosti na nejakom vozidle. Tomuto kritériu však vyhovuje väčšina handsfree do auta, ktoré sa vkladajú do ucha. Preto vám dáme na záver ešte jeden tip. Ak hľadáte handsfree pre vašu prácu v kancelárii alebo kdekoľvek inde mimo vozidiel, vyberajte z kategórie do auta a držte sa nášho sprievodcu dôležitých parametrov.

späť do menu ↑

Najčastejšie kladené otázky


Aké handsfree je najlepšie?


„Najlepší model sa odvíja od toho, kde ho budete používať. Ak hľadáte spoľahlivého parťáka do auta alebo kabíny kamiónu, odporúčame vám modely spoločností Plantronics či Jabra. Spoločnosť Jabra prináša kvalitné handsfree vo všetkých cenových kategóriách. Vlajková loď Jabra zaručene nesklame žiadneho motoristu. Ponúka špičkovú výdrž, nízku hmotnosť, moderný dizajn a mnoho iného. Viac parametrov aj informácií nájdete v našej recenzii. Ak ste však fanúšikom hlasnejšieho motora, vyšších otáčok a dvoch kolies, siahnite po modeloch Cardo, Sena či CellularLine. Aktuálnou špičkou na trhu je tiež model Sena, ktorý umožňuje nahrávať aj 2K video. Viac informácií nájdete v našej recenzii. Tam sme sa handsfree Sena venovali viac.“


Koľko investovať do kvalitného handsfree?


„Ponuka handsfree je dostatočne široká na to, aby si v nej našiel ten svoj model skutočne každý. Najlacnejšie modely do auta začínajú na cene okolo 5 eur, ale pokiaľ hľadáte spoľahlivého spolucestujúceho vo forme kvalitného handsfree s dobrou výdržou, pripravte si rozpočet aspoň 50 eur. V prípade prepracovanejších a na funkcie bohatších modelov určených pre motorky je cena o niečo vyššia. Ak si na kúpu handsfree pro motorku vyčleníte zhruba 200 eur, získate stabilné spojenie s viacerými jazdcami vo vysokej kvalite a funkciami ako prehrávač hudby či FM rádia. Špičkové handsfree pre motorkárov s vstavanou kamerou, ktorého recenziu nájdete tu, si obstaráte zhruba za dvojnásobok. To sa vám stále oplatí.“


Prečo používať handsfree?


„Reakčná doba vodiča je priemerne 1 sekunda. Za dobu, ktorá prebehne od všimnutia nejakého vnemu vodičom po zastavenie auta, sa auto presunie o 25 m. V prípade diaľnice a rýchlosti 130 km/h zvládnete zabrzdiť až po vzdialenosti 114 m. Ak svoju pozornosť nevenujete na 100 % šoférovaniu, je reakčná doba rádovo vyššia. Používanie handsfree umožňuje sledovať cestu omnoho pozornejšie a vďaka nemu je možné predísť mnohým dopravným nehodám. Väčšinu modelov handsfree je však možné používať aj mimo auta, takže môžete ďalej telefonovať aj pri práci či akejkoľvek inej činnosti.“


Ktoré handsfree na prácu?


„Ak denne vybavujete mnoho telefonátov, neustále držanie telefónu môže byť dosť vyčerpávajúce. Vďaka handsfree nemusíte telefón vôbec fyzicky dvíhať a nosiť so sebou. Dosah signálu začína na 10 m, takže svoj telefón môžete kľudne nechať v kancelárii a pri hovore si môžete pripraviť kávu či desiatu. Súčasťou balení vyšších modelov handsfree ako napríklad vlajkovej lodi spoločnosti Plantronics je aj USB Bluetooth prijímač, vďaka ktorému môžete handsfree využívať aj pri internetových hovoroch. Viac o tomto modeli sa dočítate v našej recenzii. Obecne by sme vám na práci odporúčili klasické osobné handsfree, či väčšinu handsfree do auta.“


Ako dlho vydrží handsfree?


„Výdrž handsfree je pre ich funkčnosť kľúčová. Nedá sa však jednoznačne povedať, že čím drahší model si zadovážite, tým lepšiu výdrž získate. Výdrž však môžeme hodnotiť z dvoch rôznych parametrov: doba hovoru a pohotovostná doba. Všetko však záleží od vašich požiadaviek a očakávaní od handsfree. Oba parametre sme bližšie vysvetlili v našom článku ako vybrať handsfree, takže tu len stručne. Doba hovoru sa medzi TOP modelmi pohybuje od 3 hodín až do 20 hodín. Čo sa týka režimu Stand-by, čísla sú o niečo vyššie. Pohotovostná doba sa pohybuje od 5 dní až po 6 mesiacov, ktoré ponúka vyspelý model spoločnosti Parrot vďaka ultra úspornému režimu.“


Ako používať handsfree?


„Či už hľadáte handsfree do auta alebo na motorku, používanie je veľmi jednoduché a intuitívne. V prvom rade je nutné spárovať váš mobilný telefón s handsfree. Potom handsfree umiestnite na svoje miesto, buď do ucha, na prístrojovú dosku alebo na vašu prilbu. V prípade modelov pre motocykle následne umiestnite aj slúchadlá a mikrofón. Pri mnohých modeloch máte k dispozícii dva mikrofóny pre dva rôzne typy heliem. Handsfree pred prvou cestou vyskúšajte a v prípade akýchkoľvek nejasností si prečítajte používateľský manuál alebo kontaktujte výrobcu.


Snáď sme vám s výberom handsfree pomohli a snáď vám nový prístroj dobre poslúži. Pamätajte, telefón za volant nepatrí a okrem pokuty riskujete aj zdravie. Handsfree nie je tak veľká investícia a rozhodne napomôže bezpečnejšej ceste. 🚗📱