Najlepšie fitness náramky 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať fitness náramok, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie fitness náramkov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

FItness náramky bez pozadí

Porovnanie fitness náramkov

Kategórie Od 150 € Do 150 € Do 100 € Do 50 €
Model: Samsung Gear Fit 2 Pro Garmin VívoSport Huawei Band 2 Pro Xiaomi Mi Band 2
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Výdrž batérie: 3 dny 5 dnů 21 dní 1 mesiac
Typ displeja: Super AMOLED, 1,5" PMOLED, 0,83" PMOLED, 0,91” OLED
Merač tepu: Áno Áno Áno Áno
GPS lokátor: Áno Áno Áno Nie
Vodeodolnosť: Áno Áno Áno Áno
Krokomer: Áno Áno Áno Áno
Hmotnosť: 34 g 27 g 21 g 7 g

Úvod

V dnešnej dobe chytrých telefónov a všemožných vychytávok sa zdá takmer nemysliteľné nemať telefón. A rovnako tak sa toto presvedčenie vkráda aj medzi názory ohľadom chytrých, alebo fitness náramkov. Nenechajte sa zmiasť ich často používaným názvom. Preto, aby ste si náramok mohli zariadiť nemusíte byť športovec. Takýto chytrý náramok je veľmi prínosný aj do bežného života.

Zariadenie vám nielenže dokáže poskytnúť napríklad zaznamenanie behu pomocou GPS lokátora, kontroluje vám tep, počíta kroky, alebo sníma kvalitu spánku, ale taktiež vám pomocou nej chodí upozornenie o tom, čo sa deje u vás na telefóne. Pri prijatí správy sa pomocou bluetooth upozornenia prenesie na náramok a vy tak máte o všetkom prehľad bez toho, aby ste museli mať telefón stále v ruke.

Najlepší fitness náramok od 150 eur

Samsung Gear Fit 2 Pro

 • Pre koho je Gear Fit 2 Pro: Pre tých, ktorí plánujú náramok používať taktiež pri športe. Pomocou zabudovaných aplikácií je možné sledovať aktivitu, spánok aj fitness štatistiky.
 • Prečo kúpiť práve Samsung Gear Fit 2 Pro: Široké spektrum možností pre spárovanie s mobilnými aplikáciami
 • Prečo sme vybrali práve Samsung Gear Fit 2 Pro: Tento vodeodolný náramok Gear Fit 2 Pro, vhodný na plávanie, beh, alebo tenisa taktiež aj na bežný život, vás iste na prvý pohľad zaujme svojím veľkým displejom a napriek tomu elegantným prevedením.

Náramok je vybavený viac ako 3 000 aplikáciami a ciferníkmi a štyrmi základnými, ktoré vám umožňujú sledovať vašu aktivitu, ktorú práve vyžadujete monitorovať. Prvá aplikácia je pre pomerne bežné používanie – monitorovanie aktivity – ako dlho ste v pohybe, alebo naopak v kľude, ako veľmi kvalitný spánok máte a taktiež vám zobrazí základné fitness štatistiky, ako je počet krokov.

Zistiť cenu

Druhá aplikácia vám ponúka vytvorenie vlastného plánu trasy a následnú možnosť pozorovať, kde sa na trase v danej chvíli pohybujete. Tretia aplikácia vám dokáže kontrolovať počet prijatých a spálených kalórií a tým kontrolovať, v akej ste kondícii. Posledná aplikácia vám ponúka pripojiť sa k ľudom, ktorí zdieľajú vaše záľuby vo fitness a zdieľať s nimi vaše úspechy, alebo si vytvárať osobné tréningové plány.

Samsung Gear Fit 2 Pro

Výhody

Veľký displej

Výkonné aplikácie

Vodeodolnosť


Nevýhody

Nízka výdrž batérie

Rýchle zhasínanie displeja

Občasné výpadky pripojenia s telefónom

Najlepší fitness náramok do 150 eur

Garmin VívoSport

 • Pre koho je GarminVívoSport: Pre toho, kto hľadá kvalitný chytrý náramok na šport a ocení prítomnosť kvalitnej GPS navigácie, pričom mu nevadí si priplatiť.
 • Prečo kúpiť práve GarminVívoSport: Nenápadný a univerzálny dizajn, funkčná vybavenosť a veľmi dobrý GPS lokalizátor.
 • Prečo sme vybrali práve GarminVívoSport: Je odolný, funkčne vybavený a v danej cenovej kategórii na nás urobil najlepší dojem.

Spoločnosť Garmin je predovšetkým výrobcom navigačných prístrojov. Neprekvapí preto, že aj jej športové chytré hodinky bývajú vybavené GPS lokalizátorom. Je to aj v prípade chytrého náramku Garmin VívoSport. Po stránke dizajnu neurazí, ani príliš nezaujme. Máte na výber z celočiernej varianty, ktorá je univerzálnejšia, alebo z varianty čiernej v kombinácii s ďalšou farbou. Telo náramku má rozmery 2,1 x 1,1 centimetrov, hmotnosť je nízka (24,1 g), takže ju na ruke príliš nepocítite. Dodávané sú v dvoch veľkostiach – S/M alebo L. Ovládanie náramku je dotykové, nemá žiadne tlačidlá. Displej je kráse čitateľný, má slušné rozlíšenie 72 x 144 pixelov a je hladký, takže sa jednoducho ovláda. Navyše je transreflexný, takže problém s čitateľnosťou pri športe vonku nie je ani za jasného dňa.

Zistiť cenu

Náramok Garmin VívoSport disponuje vodotesnosťou až do tlaku 5 atmosfér. Môžete sa s ním bez obavy sprchovať alebo ho môžete mať aj pri plávaní, na druhej strane mu ale chýba funkcia, ktorá by plávanie monitorovala (čo je podľa nás trochu škoda). Po funkčnej stránke je tento náramok veľmi bohatý, disponuje funkciou monitorovania spánku, meraním krokov, snímaním tepu, nechýba mu GPS navigácia či Bluetooth. Pomáha vám monitorovať celodenné aktivity, je možné ho spárovať s telefónom a prípadne využiť napríklad na sledovanie absolvovaných trás v mobile. Ostáva ešte batéria – tá je veľmi dobrá a výrobca uvádza jej výdrž až na sedem dní. V praxi, pri bežnom používaní, vydrží náramok päť dní bez nabíjania, a pri používaní GPS navigácie zhruba 7 až 8 hodín, čo sú veľmi dobré čísla. Navyše je možné nastaviťvzhľad, ktorý vám ukazuje dátum a stav batérie, takže vás jej vybitie neprekvapí. My tento náramok môžeme len odporučiť.

Výhody

Bohaté funkčné vybavenie

Kvalitná GPS navigácia

Dobrá výdrž batérie


Nevýhody

Zložitejšie ovládanie

Najlepší fitness náramok do 100 eur

Huawei Band 2 pro

 • Pre koho Huawei Band 2 Pro: Pre tých, ktorí si občas radi zašportujú alebo hľadajú hodinky len na bežné použitie.
 • Prečo kúpiť práve Huawei Band 2 Pro: Je to zlatý stred medzi chytrými hodinkami a fitness náramkom.
 • Prečo sme vybrali práve Huawei Band 2 Pro: Výkonný náramok za priaznivú cenu.

Pokud hledáte hodinky, kterébudousplňovatnároky každodenního života a také monitorovat vaše sportovní výkony, potom jsoutyto hodinky přímo pro vás. Tato zlatá střední cesta se vám stane jak osobnímtrenérem, tak pomocníkem na zobrazovánípříchozíchhovorů a textových zpráv.

Pokiaľ hľadáte hodinky, ktoré budú splňovať nároky každodenného života a taktiež monitorovať vaše športové výkony, potom sú tieto hodinky priamo pre vás. Táto zlatá stredná cesta sa vám stane jak osobným trénerom, tak aj pomocníkom na zobrazovanie prichádzajúcich hovorov alebo textových správ.

Zistiť cenu

Pre šport vhodná vodeodolnosť a zabudované GPS je iste veľkým plusom. Okrem toho však náramok samozrejme ponúka aj monitorovanie frekvencie tepu, ktoré je potrebné pre zaznamenávanie športových výkonov. A že žiadne nepodávate? Možno je to kvôli zlému dýchaniu, s ktorým vám náramok taktiež pomôže – stačí sa len riadiť jeho inštrukciami. Doprovodná mobilná aplikácia vám poskytne všetky dáta o vašej aktivite. Vďaka snímači tepu vám náramok taktiež umožňuje monitorovať váš spánok.

Huawei Band 2 pro

Výhody

GPS lokátor

Doprovodná aplikácia s prehľadom dát

Veľká výdrž batérie


Nevýhody

Nie je možné prepojiť s bluetooth verziou 6.0

Zle čitateľný displej na slnku

Ťažko zapínateľný náramok

Najlepší fitnes náramok do 50 eur

Xiaomi Mi band 2

 • Pre je koho Xiaomi Mi band 2: Pre tých, ktorým stačia pri náramku len základné funkcie
 • Prečo kúpiť práveXiaomi Mi band 2: Za nízku cenu plní svoje povinnosti na jednotku.
 • Prečo sme vybrali práveXiaomi Mi band 2: Malý, kompaktní náramok so všetkými potrebnými funkciami.

Tento malý chytrý náramok je spojením všetkých základných funkcií chytrých hodiniek.  Za nízku cenu obsahuje všetko, čo je potrebné k bežnému použitiu – hodinky, krokomer, snímač tepu, monitorovanie spánku a v neposlednej rade taktiež, po prepojení s mobilným zariadením, i upozornenie. Upozornenie vám môže prichádzať jak na telefónny hovor, alebo textovú správu, tak aj na upozornenie sociálnych sietí.

Zistiť cenu

Xiaomi Mi band 2

Výhody

Hmotnosť

Nízka cena

Veľmi vysoká výdrž batérie


Nevýhody

Len základné funkcie

Nemá reproduktor – upozornenie vibráciou

Absencia GPS

Záver

 • Ako vypracovaný športový náramok vám môžeme odporučiť Samsung Gear Fit 2 Pro.
 • Pokiaľ hľadáte hodinky, ktoré zvládajú všetky základné funkcie, odporúčame FitbitCharge HR L, alebo Xiaomi Mi band 2 ako lacnejšiu alternatívu s o trochu menej možnosťami.
 • Ako zlatú strednú cestu medzi fitness a chytrými hodinkami odporúčame Huawei Band 2 Pro.

Dôležité parametre fitness náramkov

Aby fotopasca splnila vaše očakávania, je potrebné, aby vám vyhovovali všetky jej parametre, a aby zodpovedali vašim potrebám. Na čo je potrebné sa zamerať?

 • Či náramok má snímač tepu – na monitorovanie spánku, aktivity a športových výkonov je nutný.
 • Zabudované GPS je dôležitý hlavne pokiaľ ste napríklad vášnivý bežec. Bez GPS v náramku vám neumožní sledovať vašu trasu.
 • Typ pripojenie bluetoothje jedna z vecí, na ktorú si dať pozor a predom si zistiť, či je daný náramok schopný prepojiť sa s vaším mobilným zariadením.
 • Typ displeja.
 • Výdrž batérie – v dnešnej dobe sme síce zvyknutí nabíjať si naše mobilné zariadenia každú noc, ale v rámci sledovania spánku, alebo cez deň vašej aktivity je samozrejme lepšie, keď si náramok nemusíte dať dole takmer celý mesiac.

Najlepšie fitness náramky
Ohodnoťte článok