Najlepšie autosedačky Britax-Römer 2019

  • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej autosedačky.
  • Prejdite si výber najlepších autosedačiek Britax-Römer.
  • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

autosedackyRomer

Najlepšie autosedačky Britax-Römer

Od 0 do 13 kg Od 0 do 18 kg Od 9 do 18 kg Od 9 do 36 kg Od 15 do 36 kg
Model: Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II Britax Römer DUALFIX Britax Römer Safefix Plus Britax Römer Advansafix III SICT Britax Römer KIDFIX SL SICT
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Rozmery: 57 x 44 x 65 cm 48 x 45 x 70 cm 69 x 46 x 60 cm 56–82 x 47 x 54 cm 67–85 x 51 x 38 cm
Hmotnosť: 4,7 kg 14,7 kg 14 kg 11,2 kg 6,7 kg
Umiestnenie: Proti smeru Univerzálne V smere V smere V smere
ISOFIX: Áno Áno Áno Áno Áno

Čo očakávať od autosedačiek Britax-Römer?

Autosedačky Britax-Römer patria v oblasti autosedačiek k úplnej špičke. Dokazujú to aj rešpektované testy ADAC, kde práve týmto autosedačkám patria v posledných rokoch popredné priečky. Veľmi dobre sa umiestnili aj v našom teste autosedačiek 2019. Špecifické sú pre ne nasledujúce vlastnosti:

  • ZODPOVEDAJÚ ZÁKONNÝM NORMÁM – autosedačky Britax-Römer predtým zodpovedali norme ECE R44, dnes prešli na novú normu ECE R129 (i-Size).
  • ISOFIX – s výnimkou starých modelov, podporujú autosedačky tejto značky systém ukotvenia ISOFIX, ktorý znižuje riziko zranenia. Nové autá ním disponujú, pri starších sa dá autosedačku s ISOFIXom pripnúť tiež.
  • PӒŤBODOVÝ PÁS – autosedačky Britax-Römer využívajú päťbodové pásy, kde sú dva popruhy na ramenách, dva na bedrách a jeden medzi nohami. Tým sa sila nárazov rozloží do piatich bodovčím je zaistená lepšia ochrana.
  • ŠIROKÁ PONUKA – výrobca ponúka autosedačky všetkých váhových kategórií.
  • SNÍMATEĽNÝ POŤAH – je veľkou výhodou pre čistenie autosedačky, umožňuje vám zložiť poťah a vyčistiť ho mimo sedačku.
  • RAD FAREBNÝCH VARIANTOV – keďže sú modely dostupné v rade farebných variantov (vrátane modrej a ružovej), máte široký výber a môžete zvoliť to, čo sa vám a deťom bude najviac páčiť.
  • PONUKA DOPLNKOV – firma vyrába aj ďalšie produkty, ktoré s autosedačkami súvisia – fusaky alebo poťahy na sedadlá

Autosedačky Britax-Römer od 0 do 13 kg

Detské autosedačky sa najčastejšie delia podľa hmotnosti, pre aké deti sú určené. Toto je prvá z týchto kategórií a hodí sa pre najmenšie deti. Má obvykle košíkovitý/vajíčkovitý tvar, dieťa chráni od nôh až po hlavičku a často sa dá upevniť aj do kočíka. Orientujú sa obvykle proti smeru jazdy, aby nedošlo pri náraze k poškodeniu chrbtice dieťaťa. Typicky disponujú tiež uchom, aby bolo možné v nich deti prenášať, napríklad keď spia a nechcete ich vyberaním budiť.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Britax Römer Baby-Safe Plus SHR II 2019
4,7 kg Zistiť cenu
2. Britax Römer Baby-Safe² i-SIZE 2019
4,8 kg Zistiť cenu
3. Britax Römer Baby-Safe 2019
6 kg Zistiť cenu
4. Britax Römer Baby Safe 2018
6 kg Zistiť cenu

Autosedačky Britax-Römer od 0 do 18 kg

Medzi autosedačky od 0 do 18 kg patria modely, určené práve narodeným deťom. Rozdiel oproti predchádzajúcemu typu je ten, že vydrží dlhšie, až do 18 kilogramov hmotnosti dieťaťa. Výhoda je tá, že ak kúpite na túto autosedačku nadväzujúci typ, pokryjú celé detstvo len dve, nie tri. Avšak ide v zásade o určitý hybrid medzi autosedačkou pre najmenšie a staršie deti. Opäť sa orientujú proti smeru jazdy, prípadne sú univerzálne, bežne majú stabilizačnú nohu, ale už nemajú vajíčkovitý tvar. Pripomínajú pohodlné, polstrované kresielko s opierkami okolo hlavy a pásy.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Britax Römer DUALFIX 2019
14,7 kg Zistiť cenu
2. Britax Römer First Class Plus 2019
7,5 kg Zistiť cenu
3. Britax Römer Dualfix 2018
14 kg Zistiť cenu
4. Britax Römer First Class Plus 2018
7,5 kg Zistiť cenu

Autosedačky Britax-Römer od 9 do 18 kg

Autosedačky od 9 do 18 kilogramov hmotnosti dieťaťa – tie už sa hodia pre väčšie deti, zhruba od deviatich mesiacov až jedného roku do troch rokov veku. Sú väčšie, konštrukcia je o niečo ľahšia a pre dieťa sú pohodlnejšie. Už v nich neleží, ale sedí. Nehodia sa do kočíka ani na nosenie, takže nedisponujú uchom a väčšinou ani stabilizačnou nohou, orientujú sa v smere jazdy. Majú polstrovanie okolo hlavy, chrbta, bokov a často aj polstrované pásy a pultík na brušku.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Britax Römer Safefix Plus 2019
14 kg Zistiť cenu
2. Britax Römer Duo Plus 2019
9 kg Zistiť cenu
3. Britax Römer King II ATS 2018
10,3 kg Zistiť cenu
4. Britax Römer KING II 2019
10,3 kg Zistiť cenu

Autosedačky Britax-Römer od 9 do 36 kg

V kategórii od 9 do 36 kilogramov nájdete autosedačky pre veľmi širokú skupinu detí. Hodia sa kľudne až do dvanásť rokov, takže sú hlavne pohodlné. Maximálna ochrana, obvyklá pre sedačky určené novorodencom, už tu mierne ustupuje pohodliuMajú kreslovitý tvar, polstrované opierky na bokoch, okolo krku a hlavy a pásy. Často sú dostupné vo viacerých farebných variantoch, aby si deti mohli vybrať, čo sa im najviac páči.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Britax Römer Advansafix III SICT 2019
11,2 kg Zistiť cenu
2. Britax Römer Evolva 1-2-3 SL SICT 2019
8,6 kg Zistiť cenu
3. Britax Römer Advansafix III SICT 2018
11,2 kg Zistiť cenu
4. Britax Römer Evolva 123 Plus 2018
8 kg Zistiť cenu
5. Britax Römer Evolva 123 SL SICT 2018
8,6 kg Zistiť cenu

Autodsedačky Britax-Römer od 15 do 36 eur

Kategória od 15 do 36 kilogramovje určená najstaršej skupine detí. Bežne od troch až štyroch rokov do nejakých dvanástich alebo výšky 150 centimetrov. Bez výnimiek sú tieto sedačky určené na umiestnenie v smere jazdy, sú priestrannejšie, väčšie a pohodlnejšie. Väčšinou sa skladajú len z podsedáku a opierok na ruky, chrbát a hlavu. Tu už sa najčastejšie využívajú pásy vozidla, autosedačka sama o sebe už nimi nedisponuje.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Hmotnosť Cena
1. Britax Römer KIDFIX SL SICT 2019
6,7 kg Zistiť cenu
2. Britax Römer Kidfix SL 2019
6,4 kg Zistiť cenu
3. Britax Römer Kidfix II XP SICT 2018
7,2 kg Zistiť cenu
4. Britax Römer Adventure 2019
3,9 kg Zistiť cenu
5. Britax Römer Kid II 2018
5,1 kg Zistiť cenu

Firma Britax-Römer

Spoločnosť Britax-Römer bola založená roku 1979. Vznikla spojením dvoch firiem – nemeckej firmy Römer a britskej firmy Britax, ktoré obe vznikli v 30. rokoch 19. storočia. Okrem autosedačiek patria do sortimentu firmy tiež kočíky, alebo napríklad cyklosedačky. Výrobca často zdôrazňuje, že výroba prebieha v Európe, väčšinovo v Nemecku, menšinovo vo Veľkej Británii. Zaujímavosťou je, že si firma autosedačky sama testuje a vlastní dve zariadenia, ktoré testy umožňujú. Všeobecne značka vystupuje profesionálne, nie je spojená s veľkými kauzami a medzi odborníkmi aj užívateľmi má dobré meno, takže sa ju nebojíme odporučiť.

britax-romer

Konečný verdikt

Autosedačky Britax-Römer disponujú predovšetkým maximálnou úrovňou bezpečnosti. Môžete od nich očakávať, že zaistia vášmu dieťaťu v aute v prípade nehody bezpečnosť. Značka má vo svete veľmi dobré meno a vyrába autosedačky všetkých váhových kategórií. Tie zodpovedajú zákonným normám, disponujú ISOFIXom a používajú systém päťbodového pásu. Po praktickej stránke umožňujú ľahké čistenie aj jednoduchú manipuláciu, váhou ani rozmermi nijako zvlášť nevybočujú z bežného priemeru. Navyše majú veľmi dobré hodnotenia napríklad v testoch ADAC, ktoré sú považované za profesionálne. Zrátané a podčiarknuté, aj podľa nás patrí značka Britax-Römer na trhu s autosedačkami medzi absolútnu špičku, ktorej nie je potrebné sa báť. V každom prípade odporúčame.

Autosedačka-britax-römer-finále
Autosedačky Britax-Römer
5 (100%) 11 votes