Najlepšie priemyselné vysávače 2023

  • Ušetrite si peniaze i nervy pri výbere najvhodnejšieho priemyselného vysávača.
  • Prejdite si výber najlepších priemyselných vysávačov.
  • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Víťazi testu:

Do 200 eurDo 400 eurOd 400 eur
Makita VC 2512 L Kärcher WD 6 P Premium Dewalt DWV 902M
badge-price
badge-performance
badge-quality
92%
93%
94%
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
  • Umývateľný textilný filter
  • Nízka váha prístroja
  • Dobrý sací výkon
  • Spínateľná zásuvka na elektropríslušenstvo
  • Silný výkon
  • Dobrý pomer výkon/cena/výbava
  • Inovovaný čistiaci systém duálneho filtra
  • Filter je automaticky čistený každých 30 sekúnd
  • Konštantný sací výkon aj pri práci s najjemnejším prachom
  • Slabý návod
  • Plastové prevedenie
  • Vyššia hlučnosť
  • Absencia príslušenstva
  • Ťažšia; zložitejšia manipulácia

Úvod

Priemyselné vysávače sú zariadenia, ktoré si vďaka vysokému výkonu poradia so širokým spektrom nečistôt. Sú teda, na rozdiel od bežných vysávačov pre domácnosť, omnoho variabilnejšie. Môžete s nimi vysávať prach, ale aj piliny alebo olej. Súčasne musia obstáť v extrémnych podmienkach, čomu zodpovedá aj ich robustná konštrukcia. Ide o veľké vysávače určené aj pre nepretržitý chod vo výrobných závodoch. Preto sa od klasických vysávačov nutne líšia tiež cenou, pri najdrahších modeloch hovoríme o čiastkach v radoch stoviek eur. O tom, ako vybrať vysávač, sme už písali v našom veľkom teste vysávačov 2023, teraz sa chceme zamerať na tieto skôr dielenské prístroje.

Čo je typické pre priemyselné vysávače?

Ako sme už povedali, rozdielov medzi klasickým a priemyselným vysávačom je celý rad, pričom všetky sú dané hlavne rozdielnym využitím.

  • Svojim výkonom sú určené na upratovanie v strojovniach, garážach alebo v priemyselných závodoch. Svoje miesto nájdu ale aj v domácnostiach bežných užívateľov. Ľahko s nimi udržíte poriadok napríklad v dielni alebo na chalupe. Plne profesionálne modely nájdu uplatnenie aj v stavebníctve.
  • Pre náradie všeobecne platí, že sa rozdeľuje na profi a hobby prístroje (občas sa vymedzuje stredná kategória poloprofi). Pri priemyselných vysávačoch to platí rovnako, pretože ako sme zmienili v predchádzajúcom bode, využitie je rôznorodé a rozdielne. Profi prístroj sa vám na domáce použitie neoplatí, hobby zase nestačí na využitie v priemysle.
  • Vysajete s nimi jemné aj hrubé nečistoty. Spoľahlivo odstráni kovové piliny, prach, chemikálie, farby, alebo dokonca olej či kusy omietky. Dôkladné upratovanie oceníte pri stavbe a rekonštrukcii, dokonale čistú domácnosť privítajú aj alergici.
  • Filtrácia je pri priemyselných vysávačoch zvlášť dôležitá. Často pracujete s odpadmi, ktoré by sa nemali do miestnosti vracať alebo sa víriť v ovzduší. Môžu byť dráždivé, toxické, alebo inak zdraviu nebezpečné. Preto sa pri priemyselných vysávačoch dbá na kvalitnú filtráciu udáva sa pri nich parameter „trieda prašnosti“, ktorý vyjadruje, koľko prachu sa dostáva späť do miestnosti, a za akých podmienok sa teda smie vysávač bezpečne používať.
  • V porovnaní s bežnými vysávačmi, ktoré poznáte z domácnosti, sú tie priemyselné špecifické tiež v tom, že sa väčšinou dajú využiť na suché aj mokré čistenie. Ľahko s nimi tak vyčistíte napríklad aj nečistoty zašliapané do kobercov.
  • Pretože sa pri priemyselných vysávačoch počíta s tým, že budete vysávať odpad vo veľkých objemoch, býva celková kapacita zásobníka oproti domácim vysávačom o niečo väčšia.
  • Priemyselné vysávače sú zariadenia veľmi robustnej konštrukcie. Použité materiály zodpovedajú náročným podmienkam, v ktorých musia tieto prístroje pracovať. Platí všeobecné pravidlo, že vyššia obstarávacia cena obvykle znamená, že výrobca na materiáloch nešetril. Pre spotrebiteľa z toho plynie výhoda v podobe dlhšej životnosti vysávača.
  • Dá sa povedať, že priemyselné vysávače majú účelnejší dizajn. Sú väčšie, ťažšie, majú veľkú nádobu na nečistoty a pre ľahšiu mobilitu podvozok s kolieskami.
  • Cenové rozpätie je veľmi široké – od niekoľkých desiatok eur po niekoľko stoviek eur. CCena sa odvíja od radu faktorov, ako sú dostupné funkcie, veľkosť alebo výkon. Oproti bežným vysávačom sú tie priemyselné nevyhnutne o poznanie drahšie.
  • Na rozdiel od klasických vysávačov vládnu trhu s tými priemyselnými výrobcovia náradia, ako napríklad Bosch, Einhell, Dewalt nebo Makita. Za overené značky sa dá považovať aj Nilfisk či Kärcher.

Test priemyselných vysávačov do 200 eur

Najlacnejšie priemyselné vysávače sa dajú kúpiť už zhruba za 40 eur. Najnižšia cenová kategória vyžaduje od užívateľa ochotu robiť kompromisy vo výkone a tiež v kvalite filtrácie. Nízkej obstarávacej cene zodpovedajú aj použité materiály. V tejto cenovej relácii si môžu spotrebitelia vybrať napríklad medzi značkami Klarstein, Bosch alebo Scheppach a najčastejšie ide o domáce prístroje pre nenáročných.

PoradieNáhľadNázovHodnoteniePrevedenieVýkon/PríkonHlučnosťHmotnosťCena
1. Makita VC 2512 L
Vreckové - W/
1 000 W
72 dB 8 kg Zistiť cenu

Naša recenzia

2. Klarstein Reinraum 1800 W
Bezvreckové 1 800 W/
3 600 W
82 dB 9,5 kg Zistiť cenu
3. Bosch Advanced Vac 20
Bezvreckové 300 W/
1 200 W
78 dB 7,6 kg Zistiť cenu

Naša recenzia

4. Bosch GAS 15 PS
Bezvreckové 270 W/
1 400 W
72 dB 9,6 kg Zistiť cenu

Naša recenzia

5. Scheppach ASP 15 ES
Vreckové - W/
1 200 W
- dB 4,3 kg Zistiť cenu

Naša recenzia

6. NAREX VYS 21-01
Vreckové/
bezvreckové
- W/
1 250 W
64 dB 7,5 kg Zistiť cenu

Naša recenzia

Víťaz testu: Makita VC 2512 L

Rozmery: 39,5 x 37,5 x 53,0 cm | Prevedenie: Vreckové | Vysávanie: Mokré aj suché | Príkon: 1 000 W | Hlučnosť: 72 dB | Hmotnosť: 8 kg | Čistenie filtrov: Manuálne

Výhody

Nízka cena

Bohaté príslušenstvo

Optimálny výkon

Nízka hlučnosť


Nevýhody

Plastové prevedenie

Kratší prívodný kábel

Univerzálny vysávač Makita VC 2512 L je určený na mokré i suché vysávanie. Po zapojení hadice (na zadnej strane vysávača) je možné tento výrobok využiť aj ako dúchadlo. Zariadenie zodpovedá triede prachu L podľa európskej normy, čo je v tejto kategórii výnimočné. Trieda L označuje nízke riziko pre bežný prach v stavebníctve. Príkon tohto vysávača predstavuje 1000 W. Poradí si s bežným upratovaním v garáži, dielni, na pôde alebo v pivnici, je schopný vysať aj stavebný odpad a vodu. Obsahuje plastovú nádobu s celkovým objemom 25 litrov. Vybavený je umývateľným filtrom z materiálu PET. Filter sa čistí manuálne pomocou prúdu vzduchu, pričom čistenie je veľmi jednoduché.

Cenovou hladinou je dané tiež plastové prevedenie. Avšak kvalitu spracovania sa dá pri tomto produkte s prihliadnutím práve k nízkej obstarávacej cene označiť ako dobrú. Vysávač je v rámci svojej cenovej kategórie vybavený bohatým príslušenstvom. K dispozícii je súprava odsávacích rúrok, ďalej odsávacia hadica, adaptér s reguláciou, box na príslušenstvo, podlahová hubica, úzka hubica, hubica na vankúše, filtračný vak a vrecká. Vrecká sa dajú prípadne dokúpiť tiež lacnejšie – neznačkové.

Zistiť cenu

Výhodu predstavuje tiež dostatočne dlhá hadica. Naopak kábel by určite mohol byť dlhší, nejeden užívateľ by rozhodne väčší dosah ocenil. Vyriešiť tento problém predlžovacím káblom je však pomerne ľahké, preto nejde o výrazný nedostatok. Tiež hlučnosť patrí medzi dobre zvládnuté záležitosti, nesporným benefitom vysávača je teda pomerne tichý chod. Vysávač dosahuje hlučnosť 72 dB. S hmotnosťou 8 kg ssíce nepatrí vyložene k najľahším modelom dostupným na trhu, komfortnému používaniu však táto hodnota nijako nebráni.

Makita logo

Test priemyselných vysávačov do 400 eur

Táto cenová relácia ponúka už o niečo širšie rozpätie výrobkov. Už môžeme očakávať vyšší výkon aj kvalitnejšie spracované výrobky v porovnaní s najnižšou kategóriou. Ak je spotrebiteľ ochotný si priplatiť približne 230 eur, už si môže navyše dovoliť požadovať náročnejšie funkcie a viac príslušenstva. Očakávať môžete aj kvalitné materiály, ktoré zaistia dlhšiu životnosť zariadenia, a to aj v exponovanom prostredí. V tejto kategórii dominuje predovšetkým značka Bosch, kvalitné a spoľahlivé vysávače sa však dajú tiež očakávať u výrobcov Kärcher a Narex.

PoradieNáhľadNázovHodnoteniePrevedenieVýkon/PríkonHlučnosťHmotnosťCena
1. Kärcher WD 6 P Premium
Vreckové 260 W/
1 300 W
71 dB 9,5 kg Zistiť cenu
2. Bosch GAS 12-25 PL Professional
Bezvreckové 237 W/
1 350 W
75 dB 9 kg Zistiť cenu
3. Bosch GAS 25 L SFC Profi
Vreckové/
bezvreckové
- W/
1 200 W
- dB 12,7 kg Zistiť cenu
4. Dewalt DWV 901 LT
Vreckové - W/
1 400 W
80 dB 9,5 kg Zistiť cenu
5. Bosch GAS 35 L SFC Plus Professional
Bezvreckové - W/
1 200 W
71 dB 11,6 kg Zistiť cenu
6. HECHT 8380
Bezvreckové - W/
3 000 W
- dB 29 kg Zistiť cenu

Víťaz testu: Kärcher WD 6 P Premium

 Rozmery: 41,8 x 38,2 x 69,4 cm | Prevedenie: Vreckové | Vysávanie: Mokré i suché | Príkon: 1 300 W | Hlučnosť: 71 dB | Hmotnosť: 9,5 kg | Čistenie filtrov: Automatické

Výhody

Vysoký výkon

Bohatá ponuka príslušenstva

Priaznivá cena

Spínateľná zásuvka na elektropríslušenstvo


Nevýhody

Nie veľmi fungujúce automatické čistenie

Vyššia hlučnosť

Vysávač Kärcher WD 6 P Premium je určený na mokré aj suché vysávanie. Veľmi užitočnú funkciu predstavuje zásuvka so spínacou/vypínacou automatikou. Tá umožňuje pracovať s pripojeným elektronáradím a rovno tak odsávať vzniknuté nečistoty. Aj s pripojeným náradím je možné regulovať saciu silu vysávača. V miestach, kde sa naopak nedá účinne použiť vysávač, predstavuje užitočnú funkciu fukár. Vysávač navyše disponuje vysokým výkonom a zároveň spotrebiteľom ponúkne nízku spotrebu. Celkový výkon predstavuje 260 W, príkon dosahuje 1300 W. Iste vás poteší fakt, že tento model patrí k najmenej hlučným modelom v našom testovaní. Udávaná hodnota predstavuje len 71 dB.

Tento vysávač je vybavený zbernými vreckami na odpad. Je preto potrebné dbať na ich pravidelnú výmenu. Taktiež disponuje technológiou silných impulzívnych nárazov vzduchu, ktorá čistí automatický filter a obnovuje tak výkon vysávača. Automatický oklep filtra však nie je taký kvalitný. Väčšinou bude nutné filter rozobrať a vyčistiť ho ručne. Vďaka patentovanej technológii odnímania filtra však nemusí užívateľ vôbec prísť do kontaktu s nečistotami. Vzhľadom na to, že ide o zariadenie z vyššej cenovej kategórie, už sa dá očakávať použitie kvalitnejších materiálov. Nádrž je vyrobená z ušľachtilej ocele a disponuje celkovým objemom 30 litrov.

Zistiť cenu

Priemyselný vysávač Kärcher je vybavený variabilným príslušenstvom. Užívateľ iste ocení hlavne inovovanú podlahovú hubicu a saciu hadicu. Rukoväť je odnímateľná, nasadenie rôznych druhov hubíc je preto jednoduché v akýchkoľvek podmienkach, a to aj tam, kde nie je veľa miesta. Z ďalších prínosných funkcií sa dá pri tomto zariadení značky Kärcher menovať predovšetkým pohodlná možnosť zaparkovania sacej rúrky a podlahovej trubice. To oceníte, ak musíte svoju prácu prerušiť. Ako náhle naopak s prácou úplne skončíte, k slovu príde bezpečné a praktické uloženie sacej hadice, pripojovacieho kábla a ostatného príslušenstva. K variabilite prispieva tiež nižšia hmotnosť v porovnaní s konkurenčnými výrobkami v tej istej kategórii. Hmotnosť predstavuje len 9,5 kg.

Kärcher logo

Test priemyselných vysávačov od 400 eur

So stúpajúcou cenou prirodzene stúpajú aj možnosti využitia. Vysávače v tejto cenovej relácii zvládnu dlhodobý chod, majú odolnú konštrukciu, ktorá sľubuje dlhú životnosť, a bývajú tiež vybavené veľkým množstvom nadštandardných funkcií. ZZa cenu zhruba okolo 600 eur sa dá v súčasnosti kúpiť priemyselné vysávače určené na profesionálne použitie. K často zastúpeným značkám v tejto kategórii patrí opäť Bosch, ďalej Narex alebo Nilfisk.

PoradieNáhľadNázovHodnoteniePrevedenieVýkon/PríkonHlučnosťHmotnosťCena
1. Dewalt DWV 902M
Bezvreckové - W/
1 840 W
73 dB 15 kg Zistiť cenu
2. KÄRCHER NT 30/1 Tact Te
Bezvreckové - W/
1 380 W
69 dB 13,5 kg Zistiť cenu
3. Milwaukee AS 30 LAC
Vreckové - W/
1 200 W
- dB 15,5 kg Zistiť cenu
4. Bosch GAS 55 M AFC Professional
Vreckové - W/
1 200 W
- dB 16,2 kg Zistiť cenu
5. Nilfisk ATTIX 30-21 PC
Vreckové - W/
1 200 W
59 dB 10 kg Zistiť cenu

Víťaz testu: Dewalt DWV 902M

Rozmery: 69,5 x 52,0 x 43,2 cm | Prevedenie: Bezvreckové | Vysávanie: Mokré i suché | Príkon: 1 065 W | Hlučnosť: 73 dB | Hmotnosť: 15 kg | Čistenie filtrov: Automatické

Výhody

Robustné prevedenie

Cena

Výkon

Ovládanie a regulácia


Nevýhody

Absencia príslušenstva

Vyššia hlučnosť

Ťažšia; zložitejšia manipulácia

Dewalt DWV 902M je určený na mokré aj suché vysávanie, a to tak v domácom aj priemyselnom prostredí. Užitočnou funkciou tohto vysávača je zabudovaná zásuvka. Tá umožňuje jednoduché pripojenie elektrického náradia a automatické zapnutie odsávacieho systému. Príkon sa udáva v hodnote 1 065 W. Vysávač Dewalt DWV 902 M je podľa klasifikácie EÚ zaradený do triedy M, to znamená, že je schopný zachytiť všetky prachové častice väčšie než 0,1mg/m³ a má teda širšie využitie pri zachovaní bezpečnosti práce. Tiež pri práci s vysoko jemnými časticami je schopný si udržať konštantný sací výkon. Disponuje zároveň aj systémom plynulej regulácie, ktorý umožňuje v prípade potreby znížiť sací výkon. Na pokles výkonu upozorňuje zvuková signalizácia.

Zistiť cenu

Vysávač Dewalt DWV 902 M  sa radí medzi bezvreckové vysávače. Celkový objem nádoby na prach predstavuje 35 litrov. Filter sa pre zachovanie výkonnosti čistí automaticky, a to vždy v intervale 30 sekúnd. Zariadenie vyniká dostatočne robustnou konštrukciou. Príslušenstvo je nutné si kúpiť zvlášť. Súčasťou je len hadica. Hlavne by bolo vhodné, aby bola v základe dostupná aj súprava na vysávanie podláh. Musíte tak zároveň počítať s tým, že o príslušenstvo sa navýši obstarávacia cena vysávača, ktorá je inak oproti konkurenčným výrobkom nastavená veľmi priaznivo. Zároveň sa s ním ľahko manipuluje vďaka kolieskam. Predné sú vyrobené z kovu a sú menšie. Zadné kolesá má tento vysávač plastové. K pohodliu pri manipulácii rovnako prispieva teleskopická rukoväť. Naopak, s hmotnosťou 15 kg sa radí k ťažším zariadeniam vo svojej kategórii. Z hľadiska hlučnosti patrí tento vysávač k dokonca najhlučnejším v rámci testovaných modelov. Konkrétne výrobca udáva hodnotu 73 dB.

DeWalt

Na čo sa zamerať pri výbere priemyselného vysávača

Výberom vysávača sme sa zaoberali v našom velkom teste vysávačov 2023. Lenže faktory, ktoré ovplyvňujú výber priemyselného vysávača, sa v mnohých ohľadoch líšia. Jednak priemyselné vysávače dosahujú úplne odlišné hodnoty, jednak majú rozdielne využitie aj vlastnosti. Poďme sa teda stručne pozrieť na to, ako a podľa čoho taký vysávač vybrať.

  • URČENIE – priemyselné vysávače zvládnu vysávať prakticky čokoľvek, napriek tomu majú niektoré modely svoje obmedzenia. Dopredu si premyslite, na čo plánujete vysávač využívať najčastejšie a podľa toho postupujte (prach, piliny, odštiepky kovu, zvyšky potravín, chemikálie, a pod.). Dopredu si postrážte tiež to, či je vysávač určený len na pevné odpady, alebo si poradí aj s tekutinami.
  • HOBBY ALEBO PROFI – mali by ste sa rozhodnúť, v ktorej kategórii vyberať. Hobby prístroje sa hodia domov, do dielne alebo do garáže k autu. Naopak, profi modely doma nevyužijete, tie sa kupujú skôr do väčších dielní, servisov alebo do priemyslu.
  • TYP FILTRA – filtrácia vysávača by mala byť čo najlepšia, aby sa vysal aj ten najjemnejší prach. Obzvlášť dôležité je to pri priemyselných vysávačoch tam, kde sa pracuje s potenciálne nebezpečným prachom. Potom je treba dbať na to, aby sa so systémom vysávača nedostal späť do ovzdušia, ale aby sa usadil na filtroch. Snažte sa vyberať čo najúčinnejšiu filtráciu, napomôcť vám v tom môžu aj triedy prašnosti.
  • TRIEDA PRAŠNOSTI – ako sme zmienili v predchádzajúcom bode, súvisí s účinnosťou filtrácie a v zásade popisuje, na akú prácu je vysávač vhodný a koľko prachu sa dostáva z vysávača von. Tried je niekoľko (L – práca bez nebezpečného prachu, najčastejšie v stavebníctve; M – stredne rizikový prach, napr. v stolárskych závodoch; H – vysoko rizikový prach, karcinogénny, toxický alebo choroboplodný; ďalšie kategórie sú špeciálne vyčlenené na prácu s nebezpečným odpadom).
  • TYP ZBERNEJ NÁDOBY – rozlišujeme dve možnosti, kam vysávač ukladá nečistoty:
    • Vrecko – v zásade funguje ako prvý stupeň filtrácie, zvyšuje účinnosť vysávania a uľahčuje údržbu, na druhej strane s ním súvisia dodatočné náklady.
    • Nádoba – bezvreckové vysávače majú zbernú nádobu často z plastu alebo kovu, ktorá má rôzny objem a nečistoty sa v nej zachytávajú. Je ale treba ju raz za čas vysypať a s ohľadom na charakter nečistôt pri tom dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia.
  • VEĽKOSŤ ZÁSOBNÍKA – čím väčšia je nádrž na nečistoty, tým lepšie pre vás. Práca je pohodlnejšia, nemusíte tak často meniť vrecko alebo vyprázdňovať nádobu. Pri priemyselných vysávačoch sa tento parameter pohybuje v rade litrov či desiatok litrov.
  • SPÔSOB ČISTENIA FILTRA – rozlišujeme celkom tri:
    • Automatický oklep
    • Poloautomatický oklep
    • Mechanický oklep
  • VÝKON – definuje schopnosť vysávača vysávať; málokedy vám ho výrobca povie, ale všeličo vám napovie trieda účinnosti vysávania z energetického štítku (typicky sa udávajú pre podlahy a pre koberce). Keď už sa výkon dozviete, tak v hodnotách medzi 150 a 200 W je vhodný skôr na jemný prach alebo hobliny, nad 250 W už si vysávač naopak poradí aj so stavebnou sutinou.
  • PRÍKON – nesúvisí s kvalitou, skôr vám dáva odhad, aká bude spotreba vysávača. Obvykle sa pohybuje nad 1 000 W.
  • MOTOR – na jednorazové fungovanie stačí bežná 230V zásuvka, trojfázový motor ale potrebuje 400V zásuvku, na to myslite dopredu.
  • HLUČNOSŤ – veľmi dôležitý parameter pre pracovný komfort váš aj vášho okolia. Tichšie modely priemyselných vysávačov dosahujú hlučnosť okolo 60 až 65 dB, čo je porovnateľné napríklad so sušičkou prádla. Naopak, tie najhlučnejšie môžu prekročiť aj 85 dB a to už je veľa.
  • HMOTNOSŤ – v priemere sa hmotnosť pohybuje medzi 5 až 10 kg, najťažšie modely ale môžu vážiť až 15 kg. Nezriedka ide o veľké priemyselné prístroje, ktoré sú určené na prácu vo veľkom objeme. Nízka hmotnosť vám dáva výhodu, že je vysávač značne mobilný. Na druhej strane spravidla klesá jeho odolnosť aj kapacita.
  • DĹŽKA PRÍVODNÉHO KÁBLA – obvykle sa pohybuje okolo 5 metrov; dlhší kábel je výhodnejší, pretože vás menej obmedzuje v pohybe (krátky kábel sa dá vždy riešiť predlžovačkou, ale jednoduchšie je mať dostatočne veľký akčný rádius aj bez nej). Výhodou je navijak na napájací kábel.
  • KOLIESKA – pre priemyselný vysávač s ťažkou a robustnou konštrukciou sú takmer nutnosťou, značne vám uľahčia jeho pohyb po miestnosti.

Průmyslové vysavače design

Finálny verdikt

Konkrétny model je vždy potrebné voliť predovšetkým podľa účelu využitia a zorientovať sa na základe tejto predstavy v parametroch príslušného prístroja. S ohľadom na obstarávaciu cenu je nutné sa rozhodnúť, či sme ochotní podstúpiť kompromisy nielen v dostupnosti funkcií, ale aj v použitých materiáloch a kvalite spracovania. Najlacnejšie priemyselné vysávače kúpite za pár desiatok eur, ale budete sa musieť zmieriť s obmedzeným využitím. Vysávače v cenovej relácii okolo 300 € sa dajú už považovať za kvalitné a spĺňajúce aj náročnejšie požiadavky. V cenovej hladine okolo 600 € sa dodávajú profesionálne stroje. Zároveň je nutné upozorniť, že cenové rozpätie je omnoho širšie, ale potom sa pomaly dostávame k veľkým prístrojom pre výrobné haly alebo veľké servisy. Tie v domácnosti nevyužijete.

Průmyslový vysavač finále