Najlepšie alkohol testery 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať alkohol tester, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie alkohol testerov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Alkohol testery bez pozadí

Porovnanie alkohol testerov

Do 50 eur Do 100 eur Do 150 eur Od 150 eur
Model: V-Net AL-2500 V-net AL 5500 Alkohit X-5 Dräger Alcotest 3820
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Presnosť: 15 % 10 % 5 % 5 %
Rozsah merania: 0–4 promile 0–4 promile 0–2 promile 0–5 promile
Napájanie: 2 AAA baterie 2 AAA baterie Interná Interná
Displej: LCD LCD LCD s modrým podsvietením LCD s podsvietením
Rýchlosť merania: 4 s 5 s 15 s 10 s
Kalibrácia: Každých 6 mesiacov Každých 6 mesiacov Každý rok Každý rok

Úvod

alkoholom sa určite stretla väčšina dospelej populácie v našom štáte. Jeho konzumácia v primeranom množstve je pre náš národ spojená s takmer každou spoločenskou udalosťou. Pokiaľ sa z takejto akcie dopravujete späť domov mestskou hromadnou dopravou alebo pešo, nemusíte sa strachovať o zvyškový alkohol, ktorý zostáva vo vašom krvnom obehu aj ráno. Naopak, pokiaľ sadnete za volant alebo na bicykel, mali by ste si byť istí, že z vás vyprchal alkohol do posledného zlomku promile. Nielen, že vám pri prípadnej policajnej kontrole hrozní nemalá pokuta a odobratie vodičského oprávnenia aspoň na dobu jedného roka, ale ohrozujete tým nielen svoj život, ale aj život všetkých osôb, ktorí sa s vami stretnú na vozovke.

Každý zodpovedný vodič by si pred každou takouto jazdou mal skontrolovať hladinu alkoholu v krvi. K tomuto účelu sú určené alkohol testery. Pre vodiča, ktorý má skúsenosť s tým, že tieto ranné alebo iné potenciálne nebezpečné jazdy absolvuje častejšie, by malo byť samozrejmosťou, že bude vlastniť tento drobný prístroj. Pri jeho výbere by nemala byť jediným rozhodujúcim faktorom jeho cena. Dôležitým rozhodujúcim faktorom pri rozhodovaní by mal byť rozsah merania a jeho presnosť. Veľký rozsah merania vám môže dobre poslúžiť nie len pri kontrole pred jazdou ale aj k odhadu, za ako dlho budete môcť šoférovať, inými slovami povedané, za ako dlho budete triezvy. S týmto odhadom vám môže pomôcť aj presnosť merania, ktorá by mala byť čo najväčšia. Ďalej by ste sa mali zaujímať, či váš alkohol tester meria naozaj len hladinu alkoholu a výsledok merania nie je ovplyvnený prípadnou prítomnosťou iných látok vo vašom tele. Výsledok môže byť ovplyvnený vypláchnutím úst ústnou vodou, žuvaním žuvačky alebo vypitím šálku kávy. Preto by ste si mali sadnúť za volant len v tom prípade, ak sa na prístroji objavia samé nuly.

Najlepší alkohol tester nad 150 eur

Dräger Alcotest 3820

 • Pre koho je Dräger Alcotest 3820: Pokiaľ hľadáte kvalitný alkohol tester, ktorý vám zaručí kvalitný výsledok vo veľkom rozsahu obsahu alkoholu v krvi, tak je tento alkohol tester určený priamo pre vás.
 • Prečo kúpiť práve Dräger Alcotest 3820: Meranie sa prevádza pomocou elektrochemického senzora, ktorý je považovaný za ten najlepší pre bežných užívateľov. Navyše budete používať rovnaký typ prístroja ako polícia, čiže by ste mali získať rovnaké výsledky ako naši strážcovia zákona.
 • Prečo sme vybrali práve Dräger Alcotest 3820: Okrem kvalitného technického spracovania nás zaujalo aj dizajnové riešenie výrobku, ktoré je jednoduché, ale zároveň veľmi typické pre značku Dräger.

Nemecká spoločnosť Dräger vyrába alkohol testery už viac ako pol storočia. Za túto dobu svojej existencie si vybudovala výraznú pozíciu na európskom trhu s alkohol testermi. Ich výrobky sú určené nielen pre bežných užívateľov, ale medzi jej verných zákazníkov patria aj bezpečnostné zložky mnohých štátov, medzi nimi aj Polícia Slovenskej republiky. K určovaniu hodnoty alkoholu v krvi používa tento alkohol tester elektrochemický čip. Behom merania dochádza k oxidácii elektródy, ktorá následne ovplyvní jej vodivosť. Zväčší sa prúd, ktorý elektródou preteká a tým sa určí hladina alkoholu. Vďaka tejto technológii nie je výsledok ovplyvnený žiadnymi vedľajšími vplyvmi, ako sú už vyššie zmienené cigarety alebo žuvačky.

Zistiť cenu

Mnohých z vás môže od nákupu tohto alkohol testeru odradiť jeho cena, ktorá je dosť vysoká. Za túto cenu však získate pomerne kvalitný prístroj, čiže investícia sa naozaj vyplatí. Užívatelia si veľmi pochvaľujú aj dizajnové riešenie výrobku ako samotného, ale aj jeho ochranný obal. Ten je vyrobený z mikrovlákna, ktorý je príjemný na dotyk, ale zároveň dobre chráni prístroj. Ďalšími parametrami, ktoré zaujímajú užívateľov, sú výdrž batérie a možnosť ukladania vašich hodnôt alkoholu. Batéria pri tomto prístroji je vstavaná a je ju možné ľahko dobíjať. Na jedno nabitie má výdrž až 1 500 meraní, čo je v porovnaní s ostatnými prístrojmi dosť vysoké číslo. To, že si namerané hodnoty alkoholu môžete v prístroji uložiť, ponúka veľká časť drahších alkohol testerov, ale neočakávajte nijaké závratné čísla. Pri tomto modely je možnosť uložiť posledných 10 meraní bez akýchkoľvek poznámok.

Dräger Alcotest 3820

Výhody

Široký rozsah meraných hodnôt

Veľká kapacita internej batérie

Praktický obal


Nevýhody

Vysoká cena

Najlepší alkohol tester do 150 eur

Alkohit X-5

 • Pre koho je Alkohit X-5: Tento alkohol tester poteší tých z vás, ktorí chcete mať veľmi presné výsledky do hodnoty 2 promile. Vyššie hodnoty prístroj na displeji uvádza ako HI, čiže je vhodný predovšetkým na kontrolu zvyškového alkoholu.
 • Prečo kúpiť práve Alkohit X-5: Tento alkohol tester ocenia hlavne tí, ktorí túžia po rýchlom a presnom prístroji. Ďalej bude vyhovovať i tým užívateľom, ktorí si chcú ukladať niektoré hodnoty z posledných meraní.
 • Prečo sme vybrali práve Alhohit X-5: Oslovila nás jednoduchá obsluha tohto prístroja, ktorú si pochvaľuje veľké množstvo užívateľov v diskusiách a recenziách.

Alkohol testery značky Alkohit sa na slovenskej scéne objavujú už roky a sú populárne nie len medzi bežnými užívateľmi ale aj u významných celosvetových firmách ako napríklad plzeňský Prazdroj. Výrobky tejto značky používajú k zisťovaní hodnôt alkoholu v krvi elektrochemický filter, ktorý sa vyznačuje vysokou presnosťou merania. Pri výrobkoch značky Alkohit je možné okrem vysokej presnosti meraní očakávať dlhú životnosť. Na zachovanie presných výsledkov je ďalej dobré prevádzať pravidelnú kalibráciu prístroja. Výrobca však nijak nespojuje platnosť záruky s pravidelnou kalibráciou, čo môže byť výhodou pre tých z vás, ktorí nechcú do prístroja pravidelne investovať. Musíte však potom počítať s tým, že po určitej dobre nemusia výsledky odpovedať skutočnosti.

Zistiť cenu

Užívatelia tohto testera si pochvaľujú predovšetkým jeho presnosť, ktorá je deklarovaná na 5%. Chválený je tento výrobok aj pre jeho ľahké používanie, ktoré poteší snáď každého užívateľa. Niektorí spotrebitelia uvádzajú, že tento výrobok je pri hlásení konca merania pomerne dosť hlučný, čo môže mnohých z vás prekvapiť. Spolu so samotným alkohol testerom sú v balení obsiahnuté aj náustky, ktoré je nutné pri každom meraní použiť, a obal na prístroj, aby nedošlo k jeho poškodeniu behom prepravy alebo uchovávania v aute. Za veľkú nevýhodu pokladáme to, že nikde nie je v návode uvedený kontakt na sprostredkovateľa servisu a kalibrácie, čo môže byť v mnohých situáciách veľmi nápomocné.

Alkohit X-5

Výhody

Presné výsledky

Jednoduché ovládanie

Dlhá životnosť


Nevýhody

Hlučné hlásenie konca merania

Do puzdra na prístroj sa nevojdú náustky

Najlepší alkohol tester do 100 eur

V-net AL 5500

 • Pre koho je Vnet AL 5500: Tento alkohol tester vás poteší vo chvíľach, keď potrebujete pomerne presný a spoľahlivý výsledok, ale nechcete si kupovať profesionálne vybavenie.
 • Prečo kúpiť práve Vnet AL 5500: Po tomto modely by ste mali siahnuť kedykoľvek, keď máte pochybnosti o vašej triezvosti alebo opitosti. Jeho veľký rozsah umožňuje overiť jak hodnotu zvyškového alkoholu, tak aj aktuálnu hodnotu alkoholu v krvi.
 • Prečo sme vybrali práve Vnet AL 5500: Okrem veľkej presnosti merania nás zaujal aj veľmi podarený dizajn, ktorý vyzdvihuje výrobok ako veľmi vkusne vyzerajúci doplnok do auta.

Firma V-net už niekoľko rokov dodáva na slovenský trh testy na prítomnosť alkoholu a drog v krvi. Ich alkohol testery sú medzi širokou verejnosťou veľmi obľúbené vďaka ich nepríliš vysokej cene a dobrým výsledkom merania. Všetky výrobky tejto rady sa honosia certifikátmi kvality, ale bohužiaľ nie sú certifikované štátnou skúškou, čo je bežné pri väčšine alkohol testerov určených pre bežnú verejnosť. Užívatelia si veľmi často pochvaľujú veľký rozsah nameraných hodnôt a pomerne veľkú presnosť merania pri malých hodnotách alkoholu v krvi. V prípade merania veľkých hodnôt alkoholu v krvi dostanete meraním hodnotu, ktorá má len 10% presnosť, čo ale v tejto situácii väčšinou postačí.

Zistiť cenu

Tento alkohol tester zaujme na prvý pohľad predovšetkým svojím elegantným dizajnom, ktorý však nemá veľký vplyv na jeho funkciu. Ďalším konštrukčným prvkom, ktorý užívateľ väčšinou ocení, je aj jeho nízka hmotnosť. Naopak, za veľkú nevýhodu považujú užívatelia nutnosť kalibrácie prístroja každých 6 mesiacov. Prístroj je nutné poslať do servisu, čo predraží jeho prevádzku. Ďalším, častou zmieňovaným mínusom, je pomerne dlhá doba zahrievania pred prvým meraním. Tá je však vykompenzovaná rýchlosťou samotného merania, ktoré trvá len 10 sekúnd. Okrem samotného prístroja je k meraniu potrebné použiť náustok, ktorý je súčasťou balenia.

V-net AL 5500

Výhody

Presné meranie

Rýchle meranie

Sympatický design


Nevýhody

Nutná kalibrácia

Dlhšia doba zahrievania pred prvým meraním

Najlepší alkohol tester 50 eur

V-net AL-2500

 • Pre koho je V-net AL-2500: Pre každého, kto si chce ustrážiť hladinu alkoholu po večernom posedení alebo po oslave, ale nechce investovať veľa peňazí.
 • Prečo kúpiť práve V-net AL-2500: Zaistí vám lacnú, jednoduchú kontrolu hladiny alkoholu za nízku cenu.
 • Prečo sme vybrali práve V-net AL-2500: Vzhľadom k svojej cene a dostupnosti je príjemným riešením na občasné meranie, ktoré nemusí byť dokonale presné, skôr orientačné.

Alkoholtester V-net AL-2500 nie je určený na dokonale presné stanovenia, to si povieme úprimne hneď na začiatku. Jeho určenie je predovšetkým na orientačné skúšky po oslavách a večierkoch. Meranie je jednoduché a rýchle (4s), nie je potrebné používať náustky, rozsah merania je od 0,0 do 4,0 promile a prebieha s presnosťou na desatiny promile. Výsledky si môžete prečítať na LCD displeji. Príprava na meranie je celkom dlhá (20s), a taktiež aj doba, nutná medzi meraniami (15 s), to môže niekomu vadiť. Odchýlka od presnej hodnoty je u tohto alkoholtesterastanovená na 15%, čo je celkom dosť, ale pokiaľ neplánujete profesionálne používanie, nevadí to. Vzhľadom k tomu, že ho pravdepodobne budete používať k tomu, aby ste si len skontrolovali hladinu alkoholu, pred tým ako sadnete za volant alebo vyrazíte do práce, a nebude vás zaujímať absolútne množstvo alkoholu, nemal by to byť problém.

Zistiť cenu

Musíme si povedať, že ide o lacný prístroj. Je ale kompaktný, ľahký a určený na bežné používanie aj pre neskúsených užívateľov. Ovládanie považujeme za pomerne jednoduché a intuitívne. Napájanie je riešené mikrotužkovými batériami, ktorých životnosť je stanovená na 200 meraní (samozrejme, ak si kúpite zlé batérie, vybijú sa vám behom doby nečinnosti a 200 meraní nedosiahnete). Na záver sa sluší dodať, že sa na tento alkoholtester vzťahuje dvojročná záruka a po šiestich mesiacoch používania je odporúčané previesť kalibráciu, keďže opakované merania a dlhé státie znižujú presnosť. Ak máme prístroj celkovo zhodnotiť, budeme sa možno opakovať, ale vzhľadom k jeho primárnemu účelu ho považujeme za dobrý a odporúčame ho.

V-net AL-2500

Výhody

Lacný, ľahký a kompaktný

Rýchle a jednoduché meranie


Nevýhody

Malá presnosť a rozsah merania

Dlhá doba prípravy a regenerácie

Záver

 • Hľadáte kvalitný alkohol tester s veľkým rozpätím hodnôt a taký, ktorý oslovil aj väčšiu spoločnosť alebo políciu? Siahnite po alkohol testeri Dräger Alcotest 3820, ktorý hravo splní všetky vaše očakávania.
 • Chceli by ste si presne stanoviť malé množstvo alkoholu v krvi, aby ste mohli dobre odhadnúť za ako dlho budete môcť sadnúť za volant? Vaším ideálnym spoločníkom bude alkohol tester Alkohit X-5.
 • Túžite po prístroji, ktorý je schopný namerať široké spektrum možných hodnôt alkoholu v krvi, ale zároveň skvelo doplní dizajn vášho automobilu? Všetky tieto a mnohé iné ďalšie vlastnosti nájdete u prístroja V-net AL 5500.
 • Vaša peňaženka nie je pripravená na väčšie výdaje a aj tak by ste chceli mať istotu, že z váš všetok alkohol už vyprchal? Vo vašom nákupnom košíku by sa mal objaviť alkohol tester Beper 40999, ktorý vám spoľahlivo skontroluje hladinu alkoholu v krvi a ušetrí vám zbytočné výdaje za pokuty.

Dôležité parametre alkohol testerov

 • Presnosť – na určenie presnej hodnoty hladiny alkoholu v krvi je dôležitá presnosť, čím presnejšie meranie bude, tým väčšiu istotu budete mať o tom, že je nameraná hodnota správna; veľké nepresnosti sa prejavujú predovšetkým pri malých hodnotách, ktoré sú predmetom záujmu väčšiny užívateľov; kvalitné alkohol testery určené na neprofesionálne použitie by mali mať presnosť medzi 5 až 10%.
 • Rozsah merania – tento parameter je veľmi dôležitý skôr pre tých z vás, ktorí si alkohol tester nekupujete len na kontrolu zvyškového alkoholu; veľký rozsah merania je vhodný pre firmy, ktoré chcú kontrolovať hodnotu alkoholu v krvi u svojich zamestnancov, alebo pre užívateľov, ktorí chcú odhad, za ako dlho z nich alkohol vyprchá.
 • Napájanie – to, či sa bude alkohol tester napájať z tradičných batérií alebo z internej batérie, je skôr otázka pohodlnosti; v prípade, že váš prístroj bude napájaný z tradičných batérií, väčšinou veľkosť AAA, vás odsudzuje k tomu aby ste tieto batérie neustále kupovali, avšak, môžete ich mať vždy po ruke na výmenu; naopak v prípade internej batérie nemáte žiadne ďalšie výdaje, ale je nutné si strážiť stav batérie pred výpravou do miest, kde nebudete mať možnosť ju dobiť.
 • Displej- tento parameter nie je príliš dôležitý na správnu funkciu prístroja, ale je hlavne dôležitý pre užívateľský komfort; z displeja by sa vám hodnoty mali dobre čítať aj vo chvíľach keď sa budete nachádzať na ostrejšom slnečnom svite a tak kontrolovať hodnoty svojho alkoholu v krvi; odporúčame voliť LCD displej s podsvietením.
 • Rýchlosť merania – pokiaľ meranie prebieha príliš dlho, môže sa stať, že pre vás bude nekomfortné a nebudete motivovaný toto meranie prevádzať; meranie by malo prebiehať tak dlho, jak ste schopný fúkať vzduch do náustku.
 • Kalibrácia – kalibrované prístroje sú dôležité na správne meranie; behom kalibrovania sa na prístroji určujú referenčné hodnoty na základe, ktorých sa potom dopočítava výsledná hodnota merania; pokiaľ sa kalibrácia neobnovuje, môže dochádzať k tomu, že výsledky nebudú odpovedať skutočnosti.

Upozornenie na záver

Zakaždým, keď sadnete za volant, by ste si mali byť istý, že nie ste v podnapitom stave. Ako opitý vodič ohrozujete nielen seba, ale aj ostatných. Ohrození sú všetci, ktorí sú s vami v aute, ale aj ostatní účastníci cestnej prevádzky. Ročne spôsobujú podnapití vodiči na slovenských cestách tisíce nehôd, mnohé z nich končia žiaľ smrťou. Drvivá väčšina z nich je zbytočná. Myslite na to vždy, keď sadáte za volant s neistotou, či ste ešte stále pod vplyvom alkoholu alebo nie. Relatívne malý výdaj za alkohol tester určite preváži vaše výdaje za pokuty, ktoré dostanete v prípade cestnej kontroly, alebo náhrady škôd, ktoré na vás alebo vašich blízkych čakajú, pokiaľ spôsobíte dopravnú nehodu. Nie nadarmo sa hovorí, že opitý vodič je veselý vrah.

Alkohol testery
Ohodnoťte článok
Necenzurovane.sk