Test tabletiek na chudnutie 2019

 • Tabletky na chudnutie – účinky, zloženie, riziká – posúďte sami, či fungujú.
 • Vyberte si na základe zloženia, obsahu účinných látok, dávkovanie a formy.
 • Zistite, kde sa dajú kúpiť najlacnejšie.

Tablety na hubnutí bez pozadí

TOP tabletky na chudnutie

Tablety/kapsule
Lipoxal Effect Naturprodukt Forfemina Slim Advance Garsin
120 tabliet 60 tabliet 60 tabliet
Glukomannan, extrakt zo zeleného čaju, L-karnitín, extrakt z guarany, extrakt z olivových listov, extrakt zo ženšenu kórejského,extrakt z horkého pomaranča (synefrín) Extrakt z horkého pomaranča (synefrín), extrakt zo žihľavy, extrakt z čierneho korenia, zinok, chróm Extrakt z garcínie kamobodžskej (kyselinyhydroxycitrónovej), kyselina linolová, L-karnitín, želatína, extrakt zo zelenej kávy, extrakt z Acai, vitamín C, extrakt z horkého pomaranča (synefrín)
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Úvod

Ako najlepšie schudnúť? To je otázka, ktorá trápi takmer polovicu našej populácie. Štíhla línia a vypracovaná postava dnes nie je len výsadou žien, čím ďalej tým viac po nej túžia aj muži. Samozrejme, stojí to dosť veľa úsilia – je potrebné na to prispôsobiť stravu, životosprávu a taktiež ideálne mať pravidelný pohyb, cvičiť a posilňovať. Na druhej strane, výsledkom je vaša väčšia atraktivita, napomôžete svojmu zdraviu (nadváha alebo dokonca obezita má za následok väčšie riziko niektorých chorôb, vrátane infarktu) a v neposlednej rade zvýšite svoj životný komfort. Nebudú vás tak bolieť kĺby a budete mať lepšiu fyzickú výdrž. Zároveň ale chápeme, že dnešná doba nie je zdravému životnému štýlu príliš naklonená. Nie každý má čas pravidelne cvičiť, chystať si zdravé jedlá (čo potom kompenzujeme fastfoodami), alebo ísť večer včas spať. Chudnutie potom trvá výrazne dlhšie a efekt je omnoho lepší.

Ako vhodná pomoc sa v takýchto prípadoch hodia tabletky na chudnutie. Na úvod zdôrazňujeme, že samy o sebe vám dobrú postavu nezaručia, to je mýtus, ku ktorému sa ľudia bohužiaľ radi upínajú. Ale môžu vám pomôcť zvýrazniť to, čo pohybom a vhodnou stravou začnete. Ak dodržíte správnu disciplínu, môžete si byť istí, že výsledok sa časom dostaví. Pri výbere tabletiek by ste ale mali byť obozretní. To, že sa slovenský trh hemží nekvalitnými produktami, ktoré nemajú žiadny, alebo majú len veľmi malý efekt, vám nemusíme vravieť dvakrát. Preto sme pre vás zostavili test tabletiek na chudnutie 2019, v ktorom sa na problematiku pozrieme viac do hĺbky. Aby boli informácie kompletné, máme pre vás aj niekoľko prípravkov, ktorým by ste sa rozhodne mali vyhnúť.  Nielen, že nie sú účinné, môžu naopak znamenať riziko pre vaše zdravie.

back to menu ↑

Test tabletiek na chudnutie

Ako sme si už povedali, tabletky na chudnutie vám samé nemôžu zaručiť, že naozaj schudnete. Musíte aj vy sami pre to niečo spraviť – upraviť si stravu, odpočívať, dodržiavať spánkový a pitný režim a pohyb. Bez toho je ich efekt malý. Aby vaše úsilie nevyšlo naprázdno, je skôr dôležitý vhodný výber prípravku. Pri výbere tých najvhodnejších produktov by ste mali hľadieť, okrem recenzií, aj na niektoré individuálne faktory. Napríklad na to, či môžete vôbec vybranú tabletku užívať. Základné zložky tabliet vám nesmú žiadnym spôsobom vadiť (nechuť, alebo dokonca alergie). Tým sa dostávame k dôležitému faktoru a to je zloženie prípravku. Malo by byť prírodné, syntetickým preparátom sa snažte vyhýbať, telo by sa cudzorodými látkami nemalo zbytočne zahlcovať.

Ďalšia z vecí je certifikácia – každý prípravok, predávaný v EU legálne, musí byť certifikovaný, laboratórne testovaný, nesmie obsahovať žiadne toxické, zdraviu škodlivé či mutagénne látky, a musí mať dostatočný obsah látok s preukázaným účinkom. Rovnako tak sa prípravok nesmie v tele metabolizovať na žiadnu toxickú látku. Ďalšia vec, ktorú by ste mali sledovať, je obsah účinnej látky, predpokladaný účinok a doba, za ktorú tento účinok dosiahnete, a záverom taktiež dávkovanie. Je to dôležité preto, aby sa účinok dostavil, pokiaľ možno, za čo najkratšiu dobu a v čo najväčšej sile. Cena, ktorá býva pre niektorých z nás prvoradá, by mala byť zhodnotená až nakoniec. Lacné preparáty na chudnutie väčšinou nebývajú účinné, ani zdravé. Pohybujeme sa v oblasti, ktorý býva často terčom podvodníkov. Pozrime sa teraz na prípravky, ktorým môžete veriť.

Najlepšie tabletky na chudnutie

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Veľkosť balenia Dávkovanie Cena
1. Lipoxal Effect
180 tablet 3 tablety/den Zistiť cenu
2. Naturprodukt Forfemina Slim
60 tablet 2 tablety/den Zistiť cenu
3: Advance Garsin
60 tablet 2 až 3 tablety/den Zistiť cenu
4. Good Nature Chilliburner
60 tablet 1 tableta/den Zistiť cenu

Na prvom mieste sa umiestnil LipoxalEffect – prípravok, ktorý má celkom jednoduché a viac-menej prírodné zloženie. Výrobcami sľubované účinky u neho je možné, na základe zloženia (glukomannan, guarana, ženšen,…), očakávať. Laboratórne štúdiá, ktoré by ich potvrdzovali, nemáme, máme ale štúdie potvrdzujúce účinky jednotlivých látok.

 Zjistit cenu

Lipoxal Effect – účinky

LipoxalEffect v sebe v zásade kombinuje niekoľko rôznych efektov, ktoré vás môžu pri diéte podporiť a zvýrazniť jej výsledky. Predovšetkým obmedzuje pocit hladu, znižuje chuť k jedlu a tým vám napomáha danú diétu dodržovať. Práve pocit hladu je často najväčším problémom, kvôli ktorému ju ľudia opustia. Zároveň vďaka tomu sám pomáha spaľovať tuky a  tým pádom znižovať telesnú hmotnosť. Ako posledné by sme spomenuli, že pomáha formovať postavu pri cvičení. Pokiaľ mu napomôžete, prejavia sa naplno jeho účinky, v obrátenom prípade je možné očakávať len obmedzené výsledky. Tieto účinky sú dané zložením.

Lipoxal Effect velký

Zloženie Lipoxalu Effect

Zloženie tohto prípravku je nasledujúce:

 • Glukomannan –500 mg/tableta – pôsobí v žalúdku a v črevách, absorbuje vodu, napučí a telu dáva falošný pocit sýtosti, takže vo výsledku prijmete menej potravy a nemáte tendenciu sa prejedať. [1,2]
 • Extrakt zo zeleného čaju –100 mg/tableta –funguje ako stimulant metabolizmu a zároveň znižuje chuť k jedlu, silný antioxidant. [3]
 • L-karnitín – 85 mg/tableta – užíva sa vo fitness ako spaľovač tukov, pomáha s výstavbou svalového tkaniva a tým aj s formovaním postavy. [4]
 • Extrakt z guarany – 30 mg/tableta –stimuluje metabolizmus tukov; obsahuje kofeín, ktorý dodáva energiu a vitalitu, ale zároveň na ňu niektorí citlivejší jedinci nemusia dobre reagovať. [5,6]
 • Extrakt z olivových listov – 20 mg/tableta –antioxidant, pôsobí priaznivo na krvný tlak. [7]
 • Extrakt zo ženšenu – 15 mg/tableta – podporuje chudnutie a zvyšuje fyzickú výkonnosť a vitalitu. [8]
 • Synefrín – 2 mg/tableta –podporuje metabolizmus, ale je prítomný vo veľmi malom množstve, taktiež miera účinku je otázkou. V tomu množstve je zanedbateľný aj jeho účinok na krvný tlak. [9,10]
 • Ďalšie látky – celulóza,hydrogenfosforečnan vápenatý, stearáthorečnatý, hydroxypropylmetylcelulóza, karboxymetylcelulóza, oxid kremičitý (protihrudkujúcalátka), oxid titaničitý (farbivo).

Zo zloženia teda nevyplýva žiadne riziko, naopak podľa nás podporuje deklarované účinky. Glukomannan znižuje chuť k jedlu, L-karnitín pomáha formovať svalové tkanivo, prírodné extrakty posilňujú metabolizmus a zvyšujú vitalitu. Synefrín je potrebný brať s rezervou, ten je prítomný vo veľmi malom množstve a jeho vplyv na organizmus je teda diskutabilný.

Lipoxal Effect – dávkovanie a riziká

Prípravok je určený pre mužov aj pre ženy. Odporúčaná dávka je 1 až 2 tablety trikrát denne, pričom by ste ju mali zapiť dostatočným množstvom vody. Ideálne je ju užiť pred jedlom. Odporúčanú dávku by ste nemali prekračovať, mimo iného kvôli obsahu kofeínu v tablete. Ten môže taktiež spôsobiť zhoršenie spánku, pokiaľ budete prípravok užívať tesne pred spaním. Tablety nie sú v žiadnom prípade určené pre deti, tehotné a kojace ženy. Iné výraznejšie obmedzenia nemá.

Vzorec glukomannanu
Vzorec glukomannanu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

Náš verdikt

Prípravok LipoxalEffect hodnotíme pomerne dobre, z nášho testu ide o to najlepšie. Sľubné zloženie je podložené vedeckými článkami, účinné látky sú prítomné (až na synefrín z horkých pomarančov) v dobrom množstve a je možné prekladať, že deklarované účinky budú tabletky mať. Samozrejme, už aj sám výrobca uvádza, že bez vlastnej snahy (diéta, fyzická aktivita) nemôžete čakať výrazný úbytok váhy. Musíte tomu sami pomôcť. Až v tom prípade je možné očakávať, že tabletky budú fungovať, čo potvrdzujú aj užívateľské recenzie. Vzhľadom k dobrému ohlasu, kvalitnej značky a celkovej dôveryhodnosti prípravku, ho odporúčame.

Výhody

Potvrdené účinky jednotlivých látok na organizmus

Znižuje pocit hladu a navádza pocit sýtosti

Pomáha spaľovať tuky

Pozitívne recenzie


Nevýhody

Obsahuje kofeín, ktorý môže byť pre niekoho rizikový

Nevhodné užívať na noc (práve kvôli kofeínu)

Môže znižovať účinok niektorých liekov (napr. Warfarin)

Naturprodukt Forfemina Slim velký

NaturproduktForfeminaSlim je určený skôr pre ženy (neznamená to ale, že by ho muži nemohli vyskúšať). Ide o prírodný prípravok, ktorý okrem chudnutiu pomáha aj s odvodnením organizmu a pôsobí proti opuchom. Je postavený na báze chrómu a zinku, ktoré sú prirodzenou súčasťou enzýmov a extraktu z horkého pomaranča. Opäť budeme, čo sa týka účinnosti, vychádzať z overenej účinnosti jednotlivých zložiek.

 Zjistit cenu

Naturprodukt Forfemina Slim– účinky

Účinky prípravku Naturprodukt Forfemina Slim sa od predchádzajúceho prípravku trochu líšia. V tomto prípade nejde o zvýšenie efektivity spaľovania tukov a premeny tukového tkaniva na svalové. Základným princípom je odvodnenie organizmu (pričom zabraňuje napríklad opuchom nôh), redukcia a následné udržanie hmotnosti je len ďalším efektom. Prípravok je určený predovšetkým pre ženy, ako už jasne vyplýva z názvu. Muži ho ale taktiež môžu užívať, v tomto prípade ale nie je zaručený účinok chudnutia v plnej sile.

Zloženie Naturprodukt Forfemina Slim

Zloženie, udávané výrobcom je nasledujúce:

 • Extrakt z horkého pomaranča – 50 mg/tableta –základnou látkou je tu synefrín, ktorý významne podporuje metabolizmus tukov; býva bežnou súčasťou doplnkov stravy na chudnutie, odborníci ho však považujú za potenciálne toxický pri vyšších dávkach a spôsobuje zvýšenie krvného tlaku. [9,10]
 • Prášok z brusníc – 40 mg/tableta – pôsobí protizápalovo a pomáha zlepšovať metabolizmus, aj keď menej účinne; priamy vplyv na úbytok hmotnosti brusnice nemajú. [11]
 • Prášok z jablčného octu – 25 mg/tableta –zlepšuje spaľovanie, pôsobí protizápalovo a zlepšuje imunitu, je súčasťou tradičnej medicíny. V laboratórnych štúdiách sme potvrdenie účinku nenašli.
 • Extrakt zo žihľavy –25 mg/tableta – napomáha vylučovaniu vody, pomáha udržovať váhu a funguje ako antioxidant. [12]
 • Citrát zinočnatý (trihydrát) – 6 mg/tableta –spracováva sa na zinok, ktorý je súčasťou enzýmov; tie prispievajú k metabolizmu sacharidov a mastných kyselín, zlepšuje vitalitu (hlavne u mužov). [13]
 • Extrakt z čierneho korenia – 5 mg/tableta –podporuje metabolizmus a pomáha redukovať hmotnosť. [14]
 • Chlorid chromitý – 20 μg/tableta – spracováva sa na chróm, ktorý je súčasťou enzýmov; tie pomáhajú udržovať normálnu hladinu glukózy v krvi; prítomný vo veľmi malom množstve.
 • Ďalšie látky – citrát vápenatý, želatína, mikrokryštalická celulóza, stearáthorečnatý (protihrudkujúca látka), oxid titaničitý (farbivo).

Je dôležité povedať, že zloženie potvrdzuje deklarované účinky a nevyplývajú z neho žiadne zásadné problémy. Chróm, ktorý môže byť potenciálne toxický, je prítomný v bezpečnom oxidačnom stave a v malom množstve. Brusnice a jablčný ocot nemajú potvrdené účinky, ale tradične sa využívajú a prinajmenšom nemôžu uškodiť. Synefrín z horkého pomarančaje potenciálne toxický a spôsobuje nárast krvného tlaku, ale jeho toxicita nebola zatiaľ spoľahlivo preukázaná. Navyše je dôležité si uvedomiť, že je prirodzenou súčasťou niektorých druhov ovocia, ktoré samy o sebe toxické taktiež nie sú.

Naturprodukt Forfemina Slim– dávkovanie a riziká

Dávkovanie prípravku NaturproduktForfeminaSlim je menšie, než býva u tabletiek na chudnutie zvykom. Berú sa dve tabletky denne, ideálne ráno a večer. Nemali by ste ich užívať naraz, výrobca navyše odporúča nepiť po užití prípravku kávu. Vedľajšie účinky nie sú známe, ale pozor by si mali dať osoby trpiace vysokým tlakom. Synefrín, ktorý je súčasťou extraktu z horkého pomaranča, krvný tlak zvyšuje. To môže byť pri hypertenzii nebezpečné. Inak by prípravok nemali užívať deti a kojace či tehotné ženy. Naopak, aj keď to z názvu príliš nevyplýva, prípravok ForfeminaSlim môžu užívať aj muži. Určený je ale skôr pre ženy.

Náš verdikt

Z nášho pohľadu patrí Naturprodukt Forfemina Slim k tabletkám na chudnutie, ktorých efekt je možné vzhľadom k zloženiu predpokladať. Jednotlivé zložky (extrakt z horkého pomaranča, žihľavy a čierneho korenia, zinok, chróm) môžu viesť jak k zníženiu opuchom a odvodneniu organizmu, tak aj k redukcii váhy a schudnutiu. Účinnejšie výsledky dosiahnete, pokiaľ prípravok podporíte cvičením. Na druhej strane, chróm je prítomný vo veľmi malom množstve, synefrín zase vo vyššom, než by sme čakali. Účinnosť brusníc a jablčného octu je špekulatívne. Tam má zloženie isté slabiny. Pokiaľ by sme mali prípravok stručne zhodnotiť, jedná sa podľa nás o dobrý produkt, aj keď máme k niektorým jeho súčastiam svoje výhrady.

Výhody

Okrem chudnutiu pôsobí aj proti opuchom

Prírodné zloženie

Vďaka malému dávkovaniu vydrží dlho


Nevýhody

Nie je vhodný pre osoby s vysokým krvným tlakom (synefrín v extrakte z horkých pomarančov zvyšuje krvný tlak)

Menšia dostupnosť

Vzorec synefrinu
Vzorec synefrinu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)
Advance Garsin velký

Posledný prípravok, ktorý sme zrecenzovali detailne, AdvanceGarsin, využíva vlastnosti rastlín, o ktorých tu hovoríme pomerne často. Pozostáva z extraktu z garcínie kambodžskej, zeleného čaju a horkého pomaranča. To sú látky, ktoré sú často súčasťou prípravkov na chudnutie, málokedy sa ale vyskytujú v zmesi. Aký to má výsledok, o tom sa presvedčíme ďalej. Dôležité pre nás je, že sme pre dané zloženie našli podklad v odbornej literatúre.

 Zjistit cenu

Advance Garsin – účinky

Oproti NaturproduktForfeminaSlim tento prípravok do bodky splňuje definíciu tabletky na chudnutie. Jeho cieľom je podporiť vás pri diéte a fyzickej aktivite a zvýšiť účinok samotného chudnutia. Ide o čisto prírodný prípravok, ktorý dosahuje v poslednej dobe značnú popularitu. Samotný efekt spočíva v zlepšení metabolizmu, skvalitnení trávenia a podpore chudnutia. Advance Garsin nemá jednoznačne určené, či je pre ženy alebo pre mužov, môžu ho užívať rovnako obe pohlavia.

Zloženie Advance Garsin

Zloženie v rátane dávkovanie jednotlivých látok vyzerá nasledovne:

 • Extrakt z garcínie kambodžskej – 100 mg/tableta – obsahuje predovšetkým kyselinu hydroxycitrónovú, ktorá podporuje prostredníctvom malonyl-CoAmetabolizmus tukov, čím napomáha k chudnutiu, pomáha taktiež redukovať chuť k jedlu. [15]
 • Kyselina linolová– 100 mg/tableta –zúčastňuje sa na udržiavaní hladiny cholesterolu v krvi; vplyv na chudnutie nie je potvrdený. [16]
 • L-karnitín – 100 mg/tableta – užíva sa vo fitness a je obľúbený medzi kulturistami, pomáha formovať postavu a vyvíjať svalové tkanivo. [4]
 • Extrakt zo zelenej kávy – 50 mg/tableta –ide o zrná kávy, ktoré neprešli pražením; obsahuje veľa kofeínu a kyseliny chlorogénovej, ktorý pôsobí protizápalovopodporuje vstrebávanie cukrov, ale zároveň je potencionálnym, pomerne silným alergénom. [17]
 • Extrakt zo zeleného čaju – 50 mg/tableta – pôsobí ako antioxidant, upravuje hladinu cholesterolu a glukózy v krvi a napomáha celkovej vitalite organizmus. [3]
 • Extrakt z acaie – 12,5 mg/tableta –jedná sa o výťažok z palmy acai, ktorý by mal pôsobiť ako stimulant metabolizmu a mal by podporovať spaľovanie tukov a chudnutie; laboratórne potvrdený bol zatiaľ len antioxidačný účinok, vplyv na chudnutie nie. [18]
 • Vitamín C – 12 mg/tableta – význam vitamínu C (kyseliny askorbovej) je obecne známy a netreba ju potvrdzovať, je dôležitý pre správnu funkciu kostí, chrupavky a ďasna, ale prispieva aj k metabolizmu.
 • Extrakt z horkého pomaranča – 1,8 mg/tableta – obsahuje predovšetkým synefrín, o ktorom už bola reč v súvislosti s podporou metabolizmu lipidov a správneho trávenia; tu je ale v malom množstve, čo znižuje účinok. [9,10]
 • Ďalšie látky – želatína, stearáthorečnatý (protihrudkujúca látka).

Zo zloženia teda nevyplýva žiadne riziko, naopak podporuje deklarované účinky. Synefrín je prítomný vo veľmi malej dávke, takže nie je potrebné polemizovať o toxicite a vplyvu na krvný tlak, zároveň je tým ale znížený aj jeho účinok. Vitamín C je v tablete zanedbateľný, primárnym zdrojom by mali byť vo vašej strave iné potraviny. Do tretice – o účinku acai sa špekuluje už dlhšiu dobu a doposiaľ nie je potvrdený. Keďže ale nejde o hlavné zložky preparátu, je možné tieto nedostatky prehliadnuť. Zelenej káve, čaju, garcínii, kyseline linolovej aj L-karnitínu veríme.

Advance Garsin – dávkovanie a riziká

Odporúčaná dávka je daná výrobcom. Užíva sa jedna tabletaAdvanceGarsin dvakrát až trikrát denne, ideálne pred jedlom a má sa zapiť vodou. Väčšie dávky nie sú vhodné. Pokiaľ ide obmedzenia, prípravok by nemali užívať deti, tehotné a kojace ženy, teda obecne skupiny ľudí, ktoré sú určitým spôsobom v hormonálnej nerovnováhe. To je u podobných prípravkov bežné. Iné ďalšie obmedzenia AdvanceGarsin nemá, rovnako ako nemá ani žiadne obecne známe vedľajšie účinky a komplikácie. Citliví jedinci môžu pocítiť alergiu voči niektorým zložkám prípravku (môže ísť napríklad o zelenú kávu), iné komplikácie by nastávať nemali.

Náš verdikt

Zloženie AdvanceGarsin na nás pôsobí pomerne dobre. Extrakt z garcínie, L-karnitín a konečne aj kyselina linolová majú v metabolizme svoj účinok, čo sa dá povedať aj o zelenej káve a zelenom čaji. Čo sa týka ďalších zložiek, sme na vážkach, ale tým, že ide skôr o doplnkové látky, nepovažujeme nedostatky za zásadné. Účinku tabliet z tohto pohľadu veríme. Čo sa týka ďalších faktorov, AdvanceGarsin nie je pre zdravie ani komfort užívateľa väčším rizikom, vo výnimočných prípadoch môže síce spôsobiť alergické reakcie, ale to je bohužiaľ u prírodných prípravkov obecne možné. Rozhodne nevykazuje väčšiu mieru rizika, než iné preparáty. Z nášho pohľadu ide o dobrú alternatívu predchádzajúcich zmienených tabliet na chudnutie.

Výhody

Prírodné zloženie

Bez nepriaznivých vedľajších účinkov

Stimuluje metabolizmus a podporuje spaľovanie tukov

Len minimálne množstvo ďalších látok


Nevýhody

Nie všetky recenzie sú priaznivé

Vzorec L-karnitinu
Vzorec L-karnitinu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

back to menu ↑

Ďalšie tabletky na chudnutie

Niektoré ďalšie prípravky na chudnutie, ktoré sa neumiestnili v našom teste tak vysoko, by sme touto cestou chceli zmieniť aspoň heslovite a v rýchlosti.

back to menu ↑

Ktorým tabletkám by ste sa mali vyhnúť

Aby bol náš test kompletný, okrem najlepších tabletiek na chudnutie vám chceme taktiež predať informácie o tom, ktoré prípravky nie sú účinné na chudnutie. Ich účinok je nulový, naopak môžu byť aj nebezpečné. Spoločne majú, okrem podozrivého zloženia, aj prapodivné reklamné kampane, zlé ohlasy a neprirodzené pozitívne recenzie na vlastných, veľmi nedôveryhodných weboch.

Lives Pectin

Prípravok LivesPectin bol dostupný svojho času hlavne u nás na Slovensku, ale objednať ho šlo aj v iných krajinách. V tomto prípade sa jedná o jednoznačný podvod, ktorý bol popísaný aj v médiách (viď odkaz v zdrojoch). Okrem niektorých detailov, zmienených v uvedenom článku na aktuality.sk, nám nehrajú aj ďalšie veci. Pektín z jabĺk rozhodne nie je látkou, ktorá by mohla podporiť chudnutie. Inú látku sme v prípravku nezistili. Web výrobcu vám nepovie nič, nájdete tam len falošný certifikát, niekoľko strojovo napísaných recenzií s nezmyselnými údajmi a objednávkový formulár. Hodnotenie užívateľov, ktorí sa nechali napáliť, je možné zhrnúť jedným slovom – zlé. V žiadnom prípade neodporúčame.  [23]

LivesPectin

Kankusta Duo

Kankusta Duo je jedným z prípravkov, na ktoré  nájdete na internete najväčšie kritiky zákazníkov. My sme jeho zloženie neobjavili. Vieme, že hlavnou zložkou sú kyselina hydroxycitrónová z garcínie kambodžskej a extrakt z indickej žihľavy, oboje ale nie sú veľmi účinné látky. Deklarovaný účinok indickej žihľavy proti diabetu je vyložený nedôveryhodne. V súvislosti s webovou stránkou výrobcu, ktorá obsahuje preklepy, problematický font, a kde sa môžete preklikať do falošnej facebookovej diskusie, si myslíme, že tento prípravok nemôžeme brať vážne. Už len z toho dôvodu, že názory užívateľov pôsobia úplne nereálne. Obdobne pôsobia aj fotografie prof. Adriana Meyera na začiatku stránky a motivačné ceduľky, ktorými vás stránka presvedčuje, že každých 30 sekúnd si produkt niekto zakúpi a že už pre vás čoskoro žiaden nezostane. Cieľom tohto jednania je jediné – aby ste si Kankustu Duo kúpili a nemali čas o tom popremýšľať. Nákupný formulár už nechávame bez komentára.

Kankusta Duo

Kankusta Duo 2

Slim Pectin

SlimPectin je jeden z prípravkov, ktoré vám sľubujú, že sa efektívne a rýchlo zbavíte nadváhy, ktorá sa už nikdy nevráti. Určite nemôžeme očakávať, že pektín (látka bežne prítomná v ovocí, má výrazný vplyv na jeho zrenie, prípadne sa používa ako zahusťovadlo napríklad do džemov) a med ako zdroj celej rady cukrov (hlavne fruktózy) budú účinné pri chudnutí. Ak si k tomu pripočítame ešte webovú stránku výrobcu, ktorá vyzerá veľmi neprofesionálne, je zavírovaná a vyzýva k okamžitému objednaniu s 50% zľavou a nákupu jedného balenia (ku ktorému dostane ešte dve zdarma), nepôsobí na nás prípravok ani trošku dôveryhodne.

Slim Pectin

back to menu ↑

Finální verdikt

Ak by sme mali v našom teste tabletiek na chudnutie vysloviť finálny verdikt, začali by sme zhodnotením celého trhu s tabletku na chudnutie. Tých je v ponuke celá rada. Samozrejme, pokiaľ odfiltrujeme staršie prípravky, ktoré sa ťažko zháňajú a prípravky viazané na určitý špeciálny reťazec stánkov alebo obchodov, zrazu výber prestáva byť tak široký. Rovnako ho môžeme zúžiť, pokiaľ z výberu vyradíme všetky prípravky, ktoré majú zlé ohlasy. Tých je obrovské množstvo a spoznáte ich celkom jednoducho, predovšetkým podľa webových stránok alebo prehnaných sľubov od výrobcu. Ostane vám tak pomerne málo tabletiek, z ktorých si ľahko vyberiete.

Ďalej by sme mohli uvažovať o zložení. Hľadajte také, u ktorého vám nehrozí žiadna alergická reakcia alebo nechuť. Snažte sa, aby boli v ňom obsiahnuté len účinné látky a žiadne prázdne zložky, ktoré nemajú vplyv na chudnutie, a aby obsah účinnej látky bol čo najvyšší. Maximalizujete tým účinok. Dôležité je taktiež dávkovanie – pokiaľ sa máte rozhodnúť medzi tabletkou s veľkým obsahom látky a tabletkami, ktoré sa berú tri a obsah látky je v nich dvojtretinový, volte vždy druhú variantu. Snažte sa, aby bol prípravok certifikovaný a schválený, alebo aby aspoň bolo jeho zloženie plne známe a aby ste sa dozvedeli všetko o možných vedľajších účinkoch a možných obmedzeniach spojených s užívaním.

Cenu, ktorá býva inak pre veľkú časť našich užívateľov rozhodujúca, nechajte až na koniec. Nie je dobré ani zdravé užívať nekvalitné výrobky, ktoré kúpite len kvôli nízkej cene. Oveľa viac ocení vaše telo (a vy tiež, keďže diéta vás iste stojí veľa úsilia a vy chcete vidieť čo najlepšie výsledky) drahší, ale zato kvalitnejší prípravok, ktorý naozaj funguje. Až keď zhodnotíte cenu a zdá sa vám úmerná a primeraná, môžete si prípravok s kľudným svedomím zakúpiť. Aby plne fungoval a hlavne bez nedostatkov, mali by ste ho podporiť cvičením, jedálničkom ale aj dostatočným množstvom odpočinku, jak to ďalej preberieme v nasledujúcej kapitole.

back to menu ↑

Cena tabletiek na chudnutie

Cena prípravkov vo forme tabletiek na chudnutie pomerne často kolíše zhruba od štyroch eur, pri tých najlacnejších, asi po 30, pri tých drahších. Aby ste medzi sebou mohli cenu jednotlivých tabletiek porovnať, je potrebné si ju prepočítať buď na počet tabletiek, alebo najlepšie na počet dní terapie. Ak budete porovnávať balenie, obsahujúce 60 tabletiek a balenie, ktoré obsahuje 120 tabletiek, a obe budú za rovnakú cenu, to druhé vás vyjde lepšie. Rovnako je možné uvažovať aj s počtom dávok – pokiaľ vám tabletky vydržia na mesiac alebo na dva mesiace za rovnakú cenu, je to veľký rozdiel.

Cena by ale nemala nikdy prekročiť zdravý výber podľa zvolených parametrov, dobrých recenzií, obsahu účinnej látky a kvality. Nemá zmysel si zanášať telo lacnými preparátmi pochybného zloženia. Ak si chcete zaobstarať kvalitné tabletky na chudnutie a pokiaľ chcete, aby mali požadovaný účinok, budete si musieť priplatiť. Určite nečakajte, že dobré tabletky zoženiete do desiatich eur. Kvalita najčastejšie začína nad sumou 10 eur (pokiaľ sa nejedná o malé balenie). Bežne sa cena dobrých tabletiek na chudnutie pohybuje od desiatich do dvadsiatich eur, občas sa môže vyšplhať až k 25 eurám. Najdrahšie tabletky na chudnutie môžu dosiahnuť ceny zhruba 30 až 40 eur. Tam môžete očakávať prvotriednu kvalitu a výsledky, ktoré sa pri vhodnej životospráve čoskoro dostavia.

back to menu ↑

Ako schudnúť rýchlo?

Dopredu si musíte uvedomiť, že nič nepôjde samo a hneď. Musíte chudnutiu venovať dostatok úsilia a musíte vedieť, že samotná zmena bude nejakú dobu trvať. Zdôrazňujeme to v našom článku často, ale nemôžeme si to odpustiť ešte posledný krát. Tabletky na chudnutie podporia účinok diéty alebo cvičenia, ale bez vašej snahy veľa nezmôžu. Pokiaľ vám niekto sľubuje, že s jeho tabletkami zhodíte päť kíl za týždeň, pravdepodobne ide o podvod. Zázraky v chudnutí neexistujú. Ideálna cesta k štíhlej postave a fyzickej kondícii je dlhá a mali by ste dodržiavať niekoľko základných bodov. Ide tu aj o psychiku – väčšinou vám na váhe pridávajú zažité zlozvyky (neskoré večere, málo jedál za deň ale za to veľké porcie, nedostatok pohybu, spánku, rýchle jedlo v zhone, náhrada kvalitných potravín za lacnejšie (fastfoody) a podobne).

Vhodná a vyvážená strava

Upravte si svoj jedálniček tak, aby bol vyvážený a odpovedal vášmu energetickému výdaju. Môžete sa inšpirovať nejakou obecne známou diétou, poradiť sa s výživovým poradcom, alebo sa spoľahnúť na svoj úsudok. Niektoré potraviny by ste mali úplne vypustiť (burgery z fastfoodu, hranolky, nasiaknuté tukom, sladké limonády), iné obmedziť (omáčky zo syra a smotany, zákusky, biele pečivo, nutella) a niektoré naopak do jedálničku zaradiť (šaláty, cereálne pečivo). Určite by ste mali voliť kvalitné potraviny, ktoré nie sú nijak nadstavované (ako príklad môžu poslúžiť údeniny – vhodné sú tie s vysokým obsahom mäsa, aj keď sú o niečo drahšie).

Čo sa týka veľkosti porcie, mali by ste byť schopný si spočítať svoj energetický výdaj. Pokiaľ pracujete manuálne na stavbe alebo v lese, je výrazne väčší, než u manažérov alebo úradníkov, ktorí sedia pri počítači v kancelárii. Ak chcete schudnúť, výdaj by mal byť niečo väčší, než príjem (časom, až vám skončí diéta, môžete pomer zase vyrovnať). Jesť by ste mali päťkrát denne, raňajky-desiata-obed-olovrant-večera, a snažte sa udržovať pravidelný režim. Opäť môžeme odporučiť výživového poradcu, ktorý by vám poradil jak si poradiť s vhodným zložením stravy, tak aj s veľkosťou porcie a načasovaním. Zabudnúť nesmiete ani na pitný režim, ktorý je nutný pri diéte dodržovať.

Dostatok pohybu a fyzickej aktivity

K chudnutiu sa samozrejme viaže aj istá pohybová aktivita, ktorá zvyšuje energetický výdaj tela. Rovnako aj je potrebné spálené tukové tkanivo nahradiť zasvalové, inak bude telo veľmi oslabené. Pokiaľ pracujete fyzicky, nie je potrebné aby ste doma ešte trénovali na rotopede, ale ak máte skôr sedavé zamestnanie, mali by ste si ísť večer ešte zabehať alebo si zacvičiť. Efekt chudnutia to podporí a výsledkom nebude ochabnuté telo, ale silná a štíhla postava.

Cvičenie by malo byť pravidelné. Na začiatku by mala byť aktivita, ako je beh alebo jazda na rotopede, aby sa telo zahrialo. Aspoň desať, pätnásť minút, aby svaly začali spaľovať. Potom je čas na posilňovacie cviky – plank, kliky, sady-ľahy, a podobne. Pomôcť môžu aj niektoré cviky z jógy. Tréningová dávka je na vás, mala by byť dostatočná na to, aby ste sa trochu unavili, ale nesmie vás úplne vyčerpať. Nemali by ste ísť na silu a cez bolesť, tým sa vystavujete zdravotnému riziku. V závere tréningu sa potom odporúča opäť rýchla chôdza alebo krátka, odpočinková jazda na rotopede, pri ktorom sa nemáte vyčerpať, ale postupne telo ukľudniť.

Odpočinok a spánkový režim

Pre zdravú postavu je dôležitý aj pravidelný odpočinok. Hlavne na začiatku vašej cesty za chudnutím budete možno unavenejší než obvykle a ľahko bez energie. Je to medzistupeň, kedy sa metabolizmus prispôsobuje novému režimu. Vtedy je dostatok spánku a odpočinku najdôležitejší. Ale aj neskôr by ste mali spať aspoň 7 hodín denne, ideál je 8 hodín. Tým dodáte telu dostatočné množstvo regenerácie, a zároveň sa zbavíte problému, ako je nočný hlad alebo nepravidelný režim.

Užívanie tabletiek na chudnutie

Ako posledné zmieňujeme tabletky na chudnutie. Tie pomôžu telu spaľovať tuky, ale dostatočný efekt majú len v spojení s predchádzajúci bodmi. Ak dodržíte všetky vyššie zmienené, potom sa dôsledok chudnutia užitím tabletiek ešte zvýrazní. Pokiaľ budete brať len tabletky, pravdepodobne budete s výsledkom kúry nespokojní. Ďalším faktorom efektu na organizmus je, že na každého človeka majú trochu iný vplyv. Preto je potrebné sa vhodne informovať, čo pre vás bude najlepšie. Buď sa môžete rozhodnúť sami na základe zloženia, alebo vám určite poradia v lekárni alebo u výživového poradcu.

Dieta

back to menu ↑

Zdroje

 1. BEHERA S. S., RAY R. C., Konjac Glucomannan, a Promising Polysaccharide of Amorphophallus Konjac K. Koch in Health Care; International Journal of Biological Macromolecules; 2016; 92: str. 942–956.
 2. CLIFTON P. M., Diet, Exercise and Weight Loss and Dyslipidaemia; Pathology; 2018;
 3. JAYAWARDENA R., SOORIYAARACHCHI P., RANASINGHE P. a kol., Availaility and Composition of Weight-Loss Supplements in Sri Lanka; Nutrition and Dietetics; 2018;
 4. ADEVA-ANDANY M. M., CALVO-CASTRO I., FERNANDEZ C. a kol., Significance of L-Carnitine for Human Health; IUBMB Life; 2017; 8: str. 578–594.
 5. LIMA N. D. S., TEIXEIRA L., GAMBERO A., RIBERIRO M. L., Guarana (Paullinia cupana) Stimulates Mitochondrial Biogenesis in Mice Fed High-Fat Diet; Nutrients; 2018.
 6. PENDLETON M., BROWN S., THOMAS C. M., ODLE B., Potential Toxicity of Caffeine When Used as a Dietary Supplement for Weight Loss; Journal of Dietry Supplements; 2013; 1: str. 1–5.
 7. LOCKYER S., ROWLAND I., SPENCER J. P. E., YAQOOB P., STONEHOUSE W., Impact of Phenolic-Rich Olive Leaf Extract on Blood Pressure, Plasma Lipids and Inflammatory Markers: a Randomised Controlled Trial; European Journal of Nutrition; 2017; 4: 1421–1432.
 8. LEE S. G., LEE Y. J., JANG M. H. a kol., Panax ginseng Leaf Extracts Exert Anti-Obesity Effects in High-Fat Diet Induced Obese Rats; Nutrients; 2017.
 9. HAAZ S., FONTAINE K. R., CUTTER G. a kol., Citrus aurntium and Synephrine Alkaloids in the Treatment of Overweight and Obesity; Obesity Reviews; 2006; 1: str. 79–88.
 10. ROSSATO L. G., COSTA V. M. a kol., Synephrine: from Trace Concentrations to Massive Consumption in Weight-Loss; Food and Chemical Toxicology; 2011; 1: str. 8–16.
 11. ANHE F. F., NACHBAR R. T., VARIN T. V. a kol., A Polyphenol-Rich Cranberry Extract Reverses Insulin Resistance and Hepatic Steatosis Independently of Body Weight Loss; Molecular Metabolism; 2017; 6: 1563–1573.
 12. MZID M., BEN KHEDIR S., BARDAA S. a kol., Chemical Coposition, Phytochemical Constituents, Antioxidant and Anti-Inflammatory Activities of Urtica urens L. Leaves; Archives of Physiology and Biochemistry; 2017; 123: str. 93–104.
 13. FALLAH A., MOHAMMAD-HASANI A., COLAGAR A. H., Zinc is an Essential Element for Male Fertility: A Review of Zn Roles in Men’s Health, Germination, Sperm Quality and Fertilization; Journal of Reproduction and Infertility; 2018; 19: str. 69–81.
 14. PARIM B., HARISHANKAR N., BALAJI M. a kol., Effects of Piper nigrum Extracts: Restorative Perspectives of High-Fat Diet-Induced Changes on Lipid Profile, Body Composition and Hormones in Sprague-Dawley Rats; Pharmaceutical Biology; 2015; 9: str. 1318–1328.
 15. FASSINA P., SCHERER ADAMI F., RAMOS R. a kol., The Effect of Garcinia cambogia as Coadjuvant in the Weight Loss Process; Nutricion Hospitalaria; 2015; 6: str. 2400–2408.
 16. NAZARI M., SABERI A., KARANDISH M., JALALI M. T., Adipose Tissue miRNA Level Variation through Conjugated Linoleic Acid Supplementation in Diet-Induced Obese Rats; Advances in Clinical and Experimental Medicine; 2018.
 17. SANTANA-GALVEZ J., CISNEROS-ZEVALLOS L., JACOBO-VELAZQUEZ D. A., Chlorogenic Acid: Recent Advances on It’s Dual Role as a Food Additive and a Nutraceutical against Metabolic Syndrome; Molecules; 2017.
 18. PEREIRA R. R., de ABREU I. C. a kol., Acai (Euterpe oleracea Mart.) Upregulates Paraoxonase 1 Gene Expression and Activity with Concomitant Reduction of Hepatic Steatosis in High-Fat Diet-Fed Rats; Oxidative Medicine and Cellular Longevity; 2016.
 19. ZHENG J., ZHENG S., FENG Q. a kol., Dietary Capsaicin and it’s Anti-Obesity Potency: from Mechanism to Clinical Implications; Bioscience Reports; 2017.
 20. TAGHIZADEH M. a kol., The Effect of Dietary Supplements Containing Green Tea, Capsaicin and Ginger Extracts on Weight Loss and Metabolic Profiles in Overweight Women: A Randomized Double-Blind Placebo-Controlled Clinical Trial; Annals of Nutrition and Metabolism; 2017; 4: str. 277–285.
 21. CHARTRE S., NESARI T., SOMANI G., KANCHAN D., SATHAYE S.Pytopharmacological Overview of Tribulus terrestris; Pharmacognosy Review; 2014; 8: str. 45–51.
 22. ALAMSHAH A., McGAVIGAN A. K. a kol., L-Arginine Promotes Gut Hormone Release and Reduces Food Intake in Rodents; Diabetes, Obesity and Metabolism; 2016; 5: str. 508–18.
 23. MAJEROVÁ S., Prípravok sľubuje rýchle chudnutie Klientov firma láka cez hoax; Aktuality.sk; dostupné online: https://www.aktuality.sk/clanok/405036/pripravok-slubuje-rychle-chudnutie-klientov-firma-laka-cez-hoax/ [21.12.2018]
Tablety na chudnutie
Ohodnoťte článok