Najlepšie počítačové myši 2023

  • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere ideálnej počítačovej myši.
  • Zvoľte si na základe typu snímania, optického rozlíšenia a pomeru cena/kvalita.
  • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Myši bez pozadí

Víťazi testu:

Bezdrôtové do 12 eurBezdrôtové od 12 eurKáblové do 12 eurKablové od 12 eurHerné do 40 eurHerné od 40 eur
Logitech Wireless Mouse M185 910-002238 Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A Connect IT Vertical Ergonomic CMO-2500-BK Speed Link Obsidia SL-610001-BK Razer DeathAdder Essential RZ01-02540100-R3M1 Razer DeathAdder V2
90%
94%
92%
95%
95%
96%
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
  • Rozlíšenie 1 000 DPI
  • Ergonomický dizajn
  • Stačí 1 AA batéria
  • Technológia Multi-touch
  • Vstavaná batéria
  • Svojím tvarom predchádza problém zápästia
  • Až 1 600 DPI
  • 6 tlačidiel
  • Rozlíšenie od 800 do 3 200 DPI
  • 5 tlačidiel
  • Dobrý pomer cena/kvalita
  • Rozlíšenie až 6000 DPI
  • 5 tlačidiel
  • Až 8 tlačidiel
  • Rozlíšenie až 20000 DPI
  • životnosť 70 miliónov kliknutí
  • Chýba tlačidlo pre zmenu DPI
  • Myš nesvieti
  • Iba pre Mac a OS X 10.11+
  • Rozmerovo väčšia
  • Bez podsvietenia
  • Vyššia cena

Úvod

Predstavovať počítačovú myš iste nie je potrebné. Ide o neoddeliteľnú súčasť každého stolného počítača a drvivej väčšiny notebookov. Iste, každý notebook má k dispozícii touchpad. Práca s počítačovou myšou je však oveľa presnejšia a hlavne pohodlnejšia. Určite ide o pohodlnejšiu formu ovládania. Myslíte si, že ju nemôžete mať všade so sebou? Opak je pravdou. Celý rad počítačových myší je na cestovné účely dokonca určený; obzvlášť tie bezdrôtové. Neváhajte sa teda začítať do nasledujúceho testu počítačových myší, kde sa o nich dozviete oveľa viac. A  možno si vďaka tomu nabudúce vyberiete najlepšiu počítačovú myš, ideálnu práve pre vaše potreby.

späť do menu ↑

Káblová alebo bezdrôtová myš?

Najdôležitejším a všetkým známym delením počítačových myší je rozdelenie podľa napájania a pripojenia k počítaču. Tým vznikajú dve kategórie.

  • Káblové myši
  • Bezdrôtové myši

To je určite prvá otázka, na ktorú je potrebné si pri výbere počítačovej myši odpovedať. Káblová myš si vydobyla výraznú obľúbenosť ako pracovná myš predovšetkým do kancelárií a k stolným počítačom. Bezdrôtové myši sa lepšie hodia k notebooku, vďaka ich podobnému charakteru. Notebook aj bezdrôtová myš sú ľahko prenosné a nič ich neviaže na jedno konkrétne miesto. Ako zvláštnu kategóriu sme vyčlenili herné myši. Prestáva totiž platiť, že herná myš musí byť kvôli rýchlosti odozvy káblová. Veľký rad bezdrôtových herných myší už ponúka rovnako rýchlu odozvu ako ich káblové náprotivky. (Zdroj: LifeWire.com; VictSing.com)

späť do menu ↑

Test bezdrôtových myší

Cenová kategória do 12 eur

PoradieNáhľadNázovHodnotenieOptické rozlíšeniePočet tlačidielCena
1. Logitech Wireless Mouse M185 910-002238
1000 dpi 3 Zistiť cenu
2. Genius NX-7015 31030119100
1600 dpi 3 Zistiť cenu
3. Connect IT CI-1224
1600 dpi 4 Zistiť cenu
4. HP Z3700 V0L80AA
1200 dpi 3 Zistiť cenu
5. HP Wireless Mouse 200 X6W31AA
1000 dpi 3 Zistiť cenu

Cenová kategória od 12 eur

Bezdrátová myš

Bezdrôtové myši a ich charakteristika

Bezdrôtové myši majú napájanie riešené pomocou klasickej batérie alebo prípadne aj pomocou akumulátoru. Prenos signálu z myši do počítača je riešený buď USB prijímačom zapojeným priamo do počítača, alebo prostredníctvom bezdrôtovej technológie Bluetooth. Ľahko sa s ňou manipuluje, nemáte žiadny kábel, ktorý by sa vám na stole zbytočne plietol. A ani nutnosť spoliehať na výdrž batérie nepredstavuje žiadnu skutočnú nevýhodu, batérie v myši vydržia veľakrát aj viac než rok.

Bezdrôtová myš si vydobyla obrovskú obľúbenosť predovšetkým pri pracovnom a cestovnom použití. Od toho sa dá odvodiť, že bezdrôtové myši sú využívané skôr k notebookom než k stolným počítačom. Predsa len, ak má užívateľ doma stolný počítač, nepotrebuje k nemu nevyhnutne bezdrôtovú myš, ale pokojne si vystačí s počítačom pevne spätou myšou. To do určitej miery platí, ak má užívateľ notebook len na domáce použitie. Ak ale s notebookom cestujete, napr. do školy či do práce, potom je pre vás bezdrôtová myš perfektným riešením.

Výhody

Mobilita

Dosah

Žiadny obmedzujúci kábel


Nevýhody

Niekedy trochu vyššia váha kvôli batérii

Dlhší reakčný čas – v jednotkách milisekúnd

Nutnosť dobíjať/meniť batériu

späť do menu ↑

Test káblových myší

Cenová kategória do 12 eur

Cenová kategória od 12 eur

PoradieNáhľadNázovHodnotenieOptické rozlíšeniePočet tlačidielCena
1. Speed Link Obsidia SL-610001-BK
3200 dpi 5 Zistiť cenu
2. Microsoft Classic Intellimouse HDQ-00006
3200 dpi 5 Zistiť cenu
3. Microsoft Ergonomic Mouse RJG-00006
3000 dpi 5 Zistiť cenu
5. Speed Link Axon SL-6102-GY
2400 dpi 5 Zistiť cenu
4. Logitech M105 910-002944
1000 dpi 3 Zistiť cenu
6. Lenovo 57Y4635
1600 dpi 3 Zistiť cenu

Káblové myši a ich charakteristika

Káblová myš má napájanie riešené priamo prostredníctvom kábla, ktorým je pripojená k počítaču. Pripojenie je dané výstupom USB. Kábel síce predstavuje obmedzenie v pohybe s myšou, rovnako ako prekážku na stole, stále ale väčšinou platí, že má myš vďaka káblu lepší reakčný čas. To príde vhod predovšetkým pri herných myšiach.

A práve herné myši predstavujú veľkú časť všetkých káblových myší, ktoré sú dnes k dispozícii. Okrem toho ale nájdete aj veľké množstvo klasických káblových myší na prosté ovládanie kurzora, bez pridaných tlačidiel a vymakaných parametrov, ktoré zvyšujú cenu herných myší. Jednoducho, ak nepotrebujete s notebookom a myšou pravidelne cestovať alebo ho prenášať, určite si medzi káblovými myšami vyberiete takú, ktorá vám bude úplne stačiť. Hlavné využitie si káblová myš našla v kanceláriách, prípadne domácich pracovniach. Prevažne teda pri stolných počítačoch. Ďalšiu veľkú skupinu káblových myší predstavujú herné myši. Pre tie sme ale vyčlenili vlastnú kategóriu.

Výhody

Reakčný čas

Spoľahlivosť komunikácie cez kábel

Nižšia váha


Nevýhody

Mobilita

Dosah

Kábel (ako prekážka na stole)

Kabelová myš

späť do menu ↑

Test herných myší

Cenová kategória do 40 eur

Cenová kategória od 40 eur

Herní myš

Herné myši a ich charakteristika

Účel hernej myši je veľmi zjavný z názvu celej kategórie. Herné myši sú špeciálne prispôsobené pre potreby hráčov. Od ergonómie, cez počet tlačidiel, až po reakčný čas, výrobcovia ich v každom aspekte prispôsobujú s jedným primárnym účelom v mysli. To platí aj pre hmotnosť myši, ktorá je vyššia, aby bolo ovládanie istejšie. Keď zmieňujeme reakčný čas, skôr platilo, a do určitej miery stále platí, že väčšina herných myši je káblových. Je to tak preto, že prenos pokynov cez kábel bol rýchlejší než dostupné riešenia, ktoré ponúkajú bezdrôtové herné myši. Bezdrôtové herné myši však tento rozdiel dohnali, aj keď ich pokrok je vykúpený vyššou obstarávacou cenou. Dôležitý je pri herných myšiach tiež prepracovaný dizajn – predsa len, každý hráč si zakladá na istom štýle a je potrebné mať vyladenú výbavu, však?

Výhody

Prispôsobené potrebám hráčov

Reakčný čas

Ergonómia


Nevýhody

Vyššia cena

Vyššia hmotnosť

späť do menu ↑

Najväčší výrobcovia počítačových myší na trhu

Kto patrí medzi najväčších a najspoľahlivejších výrobcov počítačových myší? Rad značiek iste poznáte, iné vás možno prekvapia. Či už si na značku pri nákupe potrpíte, alebo nie, nie je na škodu zistiť niečo o hodnotách jednotlivých výrobcov, ich histórii pozícii na trhu. Je to totiž práve značka, ktorá do istej miery rozhoduje o výslednej kvalite výrobku. Povedzme, že je potrebné rozlišovať menšie, neznáme značky a veľkých, overených výrobcov. Tí majú totiž celý rad predností:

  • Môžu si dovoliť investovať oveľa viac do výskumu a inovácií.
  • Zamestnávajú skúsených odborníkov, ktorých si menšie firmy nemôžu dovoliť.
  • Používajú kvalitnejšie materiály a často volia prepracovanejšie riešenie.
  • Majú pokročilejšie mechanizmy výstupnej kontroly, ktoré pomáhajú eliminovať nedostatky.
  • A v neposlednom rade – roky budovaná značka sa neohrozí tým, že by pustila na trh výrobok nízkej kvality; potom by riskovala, že ťažko vydobytú pozíciu stratí.

Ktorým značkám myší teda môžete veriť? Presne to sa môžete dozvedieť v nasledujúcom zozname.

späť do menu ↑

Ako vybrať počítačovú myš?

Pre niekoho možno trochu prekvapivé, ale aj pri výbere počítačovej myši sa dá riadiť pomerne veľkým množstvom parametrov. Je určite dobré mať o nich aspoň základné povedomie, nech už vyberáte myš pre špecifické účely, ako napríklad hernú myš alebo hľadáte myš len na pracovné, či čisto domáce používanie. Ak hľadáte myš, ktorá splní konkrétne požiadavky, je určite dobré vedieť, podľa čoho hľadať. A keď jednoducho potrebujete obyčajnú počítačovú myš, je dobré vedieť, aké parametre sú pre vás nadštandardné, aké vychytávky nevyužijete a v konečnom dôsledku tak zistiť, za čo je zbytočné platiť. Určite sa tak môžete priučiť v nasledujúcej kapitole, kde nájdete všetky zásadné parametre pre výber počítačovej myši pekne rozobraté a popísané. (Zdroj: Tech-FAQ.com)

Použitie myši

O použití myši už reč bola. Ak teda viete, na čo vám bude myš primárne slúžiť, môžete svoj výber patrične obmedziť. Podľa zamýšľaného využitia môžeme počítačové myši deliť do štyroch kategórií:

Kancelárska myš

Asi najbežnejší variant počítačových myší. Myš slúžiaca na bežnú prácu v kancelárii alebo tiež doma. Tri tlačidlá, žiadne veľké ergonomické excesy. Jednoduchosť predovšetkým. Lepšie kancelárske myši sú prispôsobené ďalšiemu používaniu. Majú byť ľahké a jednoducho ovládateľné, aby ani pri dlhšej práci nepredstavovali problém. Vyberať môžete z káblových modelov aj z modelov bezdrôtových.

Cestovná myš

Počítačová myš, ktorá vám má slúžiť predovšetkým na pracovné účely, ale na cestách. Rozmery aj váha musia byť prispôsobené častému prenášaniu. Musí sa zmestiť k notebooku do tašky a nesmie nijako vyčnievať. Z podstaty vyplýva, že ide predovšetkým o modely bezdrôtové.

Herná myš

Názov hovorí sám za seba. Herné myši sú určené pre hráčov. Sú na to v každom ohľade prispôsobené. Majú špecifický dizajn. Musia padnúť do ruky tak, aby mohol hráč veľmi iste ovládať kurzor na obrazovke. Keď je reč o ovládaní kurzoru, herné myši majú vyššiu hodnotu DPI. Niekedy až niekoľkonásobne vyššiu, v porovnaní s myšami určenými na pracovné účely. Skôr platilo, že herná myš musela byť káblová, kvôli rýchlosti jej odozvy. To už dnes nie je tak celkom pravda. Vzhľadom na to, že sú obstarávacie náklady herných myší vyššie. (Zdroj: LeadingEdgeComputers.com)

Vertikálna myš

Neobvyklé riešenie, ktoré sa však stáva viac a viac populárne v posledných rokoch. Vertikálnu myš je možné držať vertikálne aj bežne. Hlavnou prednosťou vertikálnych myší je úľava, ktorú poskytujú kĺbom. Nie ste, vďaka možnostiam, ktoré vám vertikálna myš poskytuje, nútení ju ovládať neustále v jednej a tej istej polohe. Ak teda trávite dlhé hodiny prácou s myšou, určite preskúmajte aj túto možnosť.

Použití počítačové myši
Počítačová myška
Počítačová myš
Vertikální myš

Optické rozlíšenie a citlivosť

Veľmi jednoducho povedané, optické rozlíšenie myši udáva, ako veľmi budete s myšou musieť pohnúť, aby sa dostatočne hýbal aj kurzor na obrazovke. Parameter optického rozlíšenia je udávaný v DPI, čo je skratka anglického dot per inch, teda pixlov na palec. Uvádza sa tak, o koľko pixlov sa kurzor pohne, keď s myšou pohnete o jeden palec – ten predstavuje celkom 2,54 cm.

Štandardne by sa mal tento údaj pohybovať medzi jedným a dvoma tisícmi DPI. Ak ale nehľadáte klasickú kancelársku myš, ale myš hernú, pripadá pre vás do úvahy hľadať myš s DPI aj trojnásobne vyšším. To už závisí na vašom vlastnom zvážení. Hodnota DPI sa dá pri niektorých myšiach aj zmeniť. Slúži na to tlačidlo pre zmenu DPI, kde sú preddefinované minimálne dve rôzne hodnoty. Prednastavené hodnoty sa dajú ale aj zmeniť. Jedna myš vám tak môže bez problémov slúžiť ako herná aj ako kancelárska.

Počet tlačidiel

Počet tlačidiel je na prvý pohľad očividný parameter. Rovnako ho ale vždy nájdete uvedený medzi technickými parametrami danej počítačovej myši. Štandardný počet tlačidiel je tri. Tým sa myslí ľavé pravé tlačidlo myši, spolu so scrollovacím kolieskom uprostred. Ďalšie tlačidlá môžete prípadne nájsť na boku myši, bežne dve v hornej časti palcovej strany. Prípadne šieste, siedme a ôsme tlačidlo je väčšinou opäť v hornej časti, doplňujúce stredovú časť za alebo aj pred scrollovacím kolieskom. Niektorým výrobcom sa podarilo na jednotlivé modely vmestiť aj viac než desať tlačidiel.

Na čo prídavné tlačidlá slúžia? To je len na vás. Každé tlačidlo si môžete nastaviť na iný príkaz. Niektoré môžu fungovať len v zvolených aplikáciách, iné môžu mať predvolený jeden príkaz, ktorý sa zmení na iný po zapnutí vybranej aplikácie alebo skôr hry. Predstavivosti sa medze nekladú a na tlačidlá si tam môžete navoliť, čo len vám nastavenia vášho počítača povolia. Väčšinou sú prídavnými tlačidlami vybavené herné myši. Nie je však výnimkou nájsť pracovnú počítačovú myš s piatimi až ôsmimi tlačidlami. (Zdroj: PCMag.com)

Ergonómia

Ďalším dôležitým parametrom pri výbere počítačovej myši je jej ergonómia. Počítačová myš môže byť buď typicky symetrická, ľahko ergonomicky tvarovaná, alebo veľmi výrazne, či dokonca špecificky navrhnutá tak, aby padla do ruky čo možno najlepšie. Klasické kancelárske myši sú prevažne súčasťou prvých dvoch kategórií. Buď nie sú ergonomicky vôbec ovplyvnené, alebo sú tvarované len zľahka tak, aby lepšie padli do ruky a nepredstavovali prekážku ani pri celodennej práci.

Herné myši sú skôr výrazne tvarované tak, aby sa dali sebaisto chytiť a ovládať. Ich ergonómia podlieha okrem iného aj prídavným tlačidlám a ich ľahkej dostupnosti. Celkovo je ergonómia podstatnejší parameter práve pri výbere takej myši. Medzi ďalšie špecifické kategórie patria napríklad myši zvlášť určené architektom alebo grafickým dizajnérom. Samotnú kategóriu tvoria aj vertikálne myši, ktoré poskytujú zápästiu prirodzenejšiu polohu a sú vhodné, ak máte zdravotné problémy alebo pracujete s myšou veľa a chcete im predísť. (Zdroj: Omnicore.com)

Veľkosť a hmotnosť myši

Či hľadáte ergonomicky upravenú myš, alebo len myš klasickú súmernú, určite venujte pozornosť jej veľkosti. Pri nákupe v kamennej predajni vám tento parameter nemusí nutne prísť ako dôležitý. Veľkosť myši posúdite od oka. Pri nákupe cez internet je ale dobré sa naň zamerať. Najmä, ak budete prácou alebo hraním s myšou tráviť niekoľko hodín každý deň. Výrobcovia zásadne uvádzajú veľkosť myši od veľkosti S po veľkosť XL na základe veľkosti vašej dlane. Konkrétne ide o dĺžku medzi zápästím a špičkou vášho prostredníka.

  • Veľkosť S – menej než 17cm
  • Veľkosť M – medzi 17 a 19cm
  • Veľkosť L – medzi 19 a 21cm
  • Veľkosť XL – viac než 21cm

Pre hmotnosť myši platí to isté, čo pre jej veľkosť. Pri nákupe v kamennom obchode ju dokážete posúdiť, pri nákupe cez internet je ale opäť lepšie si hmotnosť myši prinajmenšom skontrolovať. Pri myši primárne na kancelárske účely, s ktorou budete pracovať možno aj viac hodín denne, je lepšie poobzerať sa po modeli s váhou medzi 60–90 gramami. Herné myši, na druhej strane, spravidla vážia viac. Niektoré modely majú dokonca aj prídavné závažie pre umelé navýšenie hmotnosti. Vyššia hmotnosť totiž prispieva lepšej kontrole ovládania hernej myši. Ak je to teda herná myš, ktorú hľadáte, siahnite po modeli, čo váži najmenej 150 gramov.

Pravoruká či ľavoruká?

S ergonómiou a tvarom ďalej súvisí delenie na myši pre pravákov a pre ľavákov. Pri súmerných myšiach sa s týmto problémom nestretnete. Tie sa dajú softwarovo upraviť tak, aby ste ich mohli ovládať ľavou rukou. Ťažkosti začínajú, ak ako ľavák hľadáte ergonomicky tvarovanú myš, ktorá vám presne padne do ruky. Nielenže je väčšina myší tvarovaná tak, aby padla do pravej ruky, aj ďalšie tlačidlá sú prispôsobené na používanie pravákom. Ak teda ako ľavák hľadáte ergonomicky tvarovanú myš, nezabudnite sa zamerať na tento parameter.

Počítačová myš na stole

späť do menu ↑

Typ snímača

Pod pojmom typ snímača sa totiž neskrýva nič iné než riešenie snímania pohybu myši. Dnes sa môžete stretnúť so štyrmi rôznymi riešeniami typu snímača:

  • Mechanická myš
  • Optická myš
  • Laserová myš
  • Snímač Bluetrack

Poďme si ich jednotlivo predstaviť.

späť do menu ↑

Finálny verdikt

Než sa pozrieme ako vplýva cena na výber počítačovej myši, poďme si proces výberu zrekapitulovať. Viete, že ako prvé je potrebné zamyslieť sa nad účelom, na ktorý si myš kupujete. Poprípade nad tým, ako budete myš predovšetkým používať. Či pôjde o myš na cesty, do kancelárie alebo na hranie hier. Podľa toho si vyberiete, či pôjde o myš bezdrôtovú, alebo myš káblovú. Potom sa vrhnete do výberu podľa parametrov. Potrebujete myš na hranie? Hľadajte takú s čo najväčšou DPI a zároveň pre vás ideálnou ergonómiou. Hľadáte myš na prácu? Zvážte, čo sú pre vás prioritné parametre a vyberajte hlavne podľa nich. Svoj výber môžete obmedziť na základe optického rozlíšenia, typu snímača, ale tiež ergonomických prvkov. Potom už len zvážiť, koľko do myši zainvestujete.

späť do menu ↑

Počítačové myši v pomere cena/kvalita

Počítačové myši stoja od pár eur až po niekoľko desiatok eur. Podľa cieľového využitia myši do nej určite zainvestujte vhodnú čiastku, zbytočne nešetrite, ale tiež zbytočne nemíňajte, ak parametre myši nevyužijete. Pre predstavu, čo za svoje peniaze dostanete, nahliadnite do nasledujúceho prehľadu.

  • Do 10 eur – ak zháňate počítačovú myš na občasné použitie, napríklad na prečítanie e-mailov alebo krátke surfovanie na internete každých pár dní, alebo ak potrebujete myš len ako občasný doplnok a inak si vystačíte s touchpadom, určite nemusíte za myš dávať viac než 10 eur. Nemusíte nutne kupovať najlacnejšie modely, ktoré nemusia stáť ani štyri eurá, aby ste dostali úplne obyčajnú počítačovú myš. Je treba však spomenúť, že v tejto cenovej kategórii pôjde prevažne o drôtové myši.
  • Od 10 do 40 eur – dostatočný výber kvalitných drôtových aj bezdrôtových kancelárskych myší najrôznejšieho ergonomického spracovania. Alebo inak povedané, prakticky väčšina kancelárskych počítačových myší. To ponúka cenová kategória od 10 do 40 eur. Určite za svoje peniaze dostanete kvalitný model. Konkrétne parametre aj ergonomické spracovanie sú už iba na vás.

Ak hľadáte hernú myš, potom budú vaše možnosti výberu výrazne limitované. Základné herné modely tu síce nájdete, a popravde povedané, väčšine hráčov by mali stačiť. Za prepracovanejšiu hernú myš si ale predsa len ešte trochu priplatíte.

  • Od 40 do 100 eur – priplatíte si možno až dvakrát toľko. Pretože triedu od štyridsať do sto eur tvoria prevažne práve herné počítačové myši. Za vaše peniaze vám ale ponúknu precízne spracovanie a, zdalo by sa, neprekonateľné technické parametre. Vysoké DPI, až 8200, päť, šesť alebo napríklad aj jedenásť tlačidiel, Bluetooth a ďalšie.
  • Nad 100 eur – nielen herné myši tvoria samostatnú kategóriu. Ďalšie špeciálne modely sú zamýšľané pre architektov alebo grafikov. Profesionálnemu účelu použitia tak zodpovedá aj cena. Sto alebo napríklad aj štyristo eur. Parametre takých myší sú konkrétne prispôsobené ich profesionálnemu účelu, rovnako ako ich ergonómia a všetky ďalšie mysliteľné spracovania.

späť do menu ↑

Ako zabezpečiť, aby vám myš slúžila čo najdlhšie?

Či  do počítačovej myši zainvestujete vyššiu čiastku, alebo len pár eur, určite chcete, aby vám slúžila čo možno najdlhšie. Okrem klasického vybratia batérie z bezdrôtovej myši, ak ju dlhší čas nepoužívate, je potrebné myš udržiavať a čistiť. Pred čistením určite myš vypnite, vypojte z počítača a najlepšie aj vytiahnite batériu. Na zotretie mastnoty postačí navlhčená handrička s trochou jari alebo mydla. Radšej sa vyhnite čistiacim prípravkom na báze alkoholu, ktoré by mohli rozpustiť farebný povrch na počítačovej myši. Nezabudnite myš utrieť aj zospodu, hlavne sa sústreďte na optickú šošovku.

Myš závěr

Na vyčistenie vnútra myši je potrebné zložiť vrchný kryt. Väčšinou stačí zodvihnúť obe tlačidlá myši a kryt vyskáče zo zobáčikov, na ktorých drží. Pri prepracovanejších modeloch radšej nahliadnite do návodu alebo sa uistite o bezpečnosti tohto postupu napríklad na YouTube. Spravidla by ste mali nájsť video, kde niekto konkrétny model myši rozoberá a skladá. Vnútrajšok myši opatrne utrite. Ideálne je použiť dezinfekčný obrúsok alebo minimálne handričku z mikrovlákien. Určite otočte scrollovacím kolieskom a očistite aj priestory okolo neho. Počítačovú myš potom osušte alebo najlepšie nechajte uschnúť a cvaknite horný kryt späť na jeho miesto.

Veríme, že ste si s troškou nášho prispenia vybrali vhodnú a spoľahlivú počítačovú myš. Snáď vám poslúži, či už na hranie hier, prácu alebo štúdium a bude sa vám s ňou pracovať komfortne a pohodlne.