Najlepšie tlačiarne 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať tlačiareň, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie tlačiarní a vyberte tú najlepšiu!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Tiskárny bez pozadí

Porovnanie laserových tlačiarní

Porovnanie atramentových tlačiarní

Kategórie Do 300 eur Do 150 eur Do 60 eur
Model: Canon PIXMA TS9150 Canon Maxify iB4150 HP DeskJet Ink Advantage
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Typ: farebná multifunkčná farebná farebná multifunkčná
Rýchlosť tlače: 15 str./min čiernobielo 10 str./min farebne 24 str./min čiernobielo 15 str./min farebne 8 str./min čiernobielo 5 str./min farebne

Úvod

Tlačiarne sa za posledné desaťročie stali neoddeliteľnou súčasťou našich domácností. Či už na nich tlačíme dôležité pracovné dokumenty alebo rodinné fotografie, je dôležité vybrať si tlačiareň vyhovujúcu našim požiadavkám. Tlačiarne sa dajú rozdeliť podľa štyroch hlavných kategórií. Podľa spôsobu tlačenia: laserové a atramentové. Podľa farebnej palety: farebné, čiernobiele. V tomto článku preberieme výhody a nevýhody každej z týchto tlačiarní, a zároveň ponúkneme výber najlepších tlačiarní na trhu. Multifunkčné tlačiarne, okrem samotného tlačenia ponúkajú aj možnosť skenovať a kopírovať dokumenty. Práve investícia do drahšej multifunkčnej tlačiarne je pravou voľbou pre kancelársku prácu.

Najlepšia laserová tlačiareň do 500 eur

HP Color LaserJet Pro M477fdn CF378A

 • Pre koho je HP Color LaserJet Pro M477fdn CF378A: Pre náročných užívateľov, ktorí potrebujú tlačiť aj farebne a vo veľkom objeme, alebo do kancelárií.
 • Prečo kúpiť práve HP Color LaserJet Pro M477fdn CF378A: Je spoľahlivá, tlačí farebne a vo vysokej kvalite, rýchlo a spoľahlivo, navyše zahrňuje aj skener, fax a kopírku.
 • Prečo sme vybrali práve HP Color LaserJet Pro M477fdn CF378A: Mimo veľkých a profesionálnych modelov sa jedná asi o najlepšiu tlačiareň na trhu.

Tlačiareň HP Color LaserJet Pro M477fdn CF378A je v našom výbere najdrahšia, no za to ale poskytuje nadštandardné služby. Predovšetkým je potrebné povedať, že sa jedná o multifunkčné zariadenie 4v1. V rámci tohto prístroja získate okrem tlačiarne aj kopírku, skener a dnes už menej využívaný fax. Táto forma pomáha šetriť miesto a peniaze, pretože nemusíte kupovať a skladovať štyri rôzne prístroje, stačí vám len táto jedna (aj keď je robustnejšia– 41,6 x 47,2 x 40 cm a 23,2 kg) tlačiareň. Za jej veľkú prednosť považujeme parametre tlače. Tlačí čiernobielo aj farebne, do formátu A4 a taktiež je rýchla, zvláda až 27 strán formátu A4 za minútu (bez ohľadu na to, či sa jedná o čiernobielu alebo o farebnú tlač). Rozlíšenie tlače je 600 x 600 bodov, čo by možno fotografa neuspokojilo, ale na kancelársku prácu to bohato stačí. Okrem toho jej nerobí problém ani automatická obojstranná tlač.

Zistiť cenu

Výhodu vidíme v ekonomickejšom systéme oddelených náplní. Pri tlači sa využíva každá zvlášť, takže ňou neplytváte. Pokiaľ ide o možnosti pripojenia, prebieha to klasicky pomocou USB 2.0 konektoru (je škoda, že nie je využitá novšia verzia USB 3.0, ale nie je to žiadna zásadná nevýhoda). Rovnako je aj škoda, že tlačiareň neprijíma dáta bezdrôtovo, to by bolo veľkou výhodou. Z ďalších parametrov je potrebné si ešte povedať rozlíšenie skeneru, ktoré činí 1 200 x 1 200 bodov, čo je solídne číslo. Z nášho pohľadu obstála tlačiareň HP Color LaserJet Pro M477fdn CF378A v našom teste výborne a nebojíme sa ju ďalej odporučiť.

Výhody

Vysoká kvalita a rýchlosť tlače

Multifunkčné zariadenie 4v1


Nevýhody

Robustnejšia konštrukcia

Konektivita

Najlepšia laserová tlačiareň do 300 eur

HP Color LaserJet Pro M254dw T6B60A

 • Pre koho je HP Color LaserJet Pro M254: Pre tých, ktorí chcú farebne a kvalitne tlačiť, čiže napríklad pre fotografov.
 • Prečo kúpiť práve HP Color LaserJet Pro M254Tlačiareň, ktorá zvláda tlačiť veľmi rýchlo a hlavne kvalitne.
 • Prečo sme vybrali práve HP Color LaserJet Pro M254: Jednoducho vymeniteľné tonery a kvalitná tlač, vo svojej kategórii je jednotkou.

V prvom rade je potrebné povedať, že HP Color LaserJet Pro M254, ako už sám názov naznačuje, je laserová farebná tlačiareň od spoločnosti Hewlet-Packard. Vďaka nej môžete tlačiť maximálne vo formáte A4 a menšie. V prípade potreby tak vytlačí napríklad aj obálky, štítky a ďalšie podobné veci, ktoré využijete nielen doma ale aj v kancelárii. Spoľahnúť sa môžete aj na vysokú rýchlosť tlače, vďaka ktorej vytlačíte dokumenty naozaj veľmi rýchle. Konkrétne ste schopní tlačiť až 21 čiernobielych listov za jednu minútu. Čo sa týka farebnej tlače je to taktiež 21 farebných listov za minútu. Tlačiareň vďaka tonerom a prispôsobeniu nerobí rozdiely v tom, či práve tlačíte farebne alebo čiernobielo.

Tonery navyše meníte veľmi rýchlo. Farebné tonery a toner čiernobiely, resp. toner s čiernym atramentom, sú oddelené. Tým pádom ak dôjde napríklad čierna farba, stačí vymeniť len čierny toner. Aj to je nesmiernou výhodou tlačiarne HP Color LaserJet Pro M254. V rámci konektivity tlačiarne vás poteší nielen to, že disponuje USB pripojením, ale predovšetkým aj možnosťou pripojenia Wi-Fi. Vďaka tomu nemusíte mať tlačiareň napojenú káblom „napevno“. To so sebou nesie výhodu napríklad aj v tom, že naraz môžete tlačiť aj z viacerých počítačov.

Zistiť cenu

Ďalšou výhodou, ktorú si budete pochvaľovať, je možnosť obojstrannej duplexnej tlače.To v praxi znamená to, že obojstranná tlač je automatická. Nemusíte tak ručne otáčať papier, o to sa tlačiareň sama postará. Tým ušetríte nielen čas ale aj hromadu papierov a nervov. Myslite na to, že tlačiareň nepatrí k najľahším. Váži necelých 15 kilogramov, na čo je potrebné myslieť predovšetkým preto, aby ste mohli tlačiareň niekam bezpečne umiestniť. Rozmerovo nie je nejak extra veľká, ale 15 kíl nemôžete umiestniť len tak niekam, predovšetkým kvôli nosnosti.

Vďaka zásobníku až na 250 listov môžete tlačiť veľkú hromadu dokumentov a papierov naraz. Veď sa vám do zásobníka na papier vlezie až polka klasického balenia kancelárskych papierov. Nebudete tak musieť v jednom kuse myslieť na to, že je potrebné doplniť papier. Obrovskou výhodou, ktorou tlačiareň disponuje, je možnosť mobilnej tlače. Vďaka tomu môžete jednoducho vytlačiť dokumenty a ďalšie veci priamo z mobilu. Aplikácia je sama o sebe veľmi intuitívna, takže nastavenie bude veľmi jednoduché a rýchle. Vďaka tejto možnosti ušetríte kopu času. Či už budete tlačiť z počítača alebo z mobilu, HP Color LaserJet Pro M254 disponuje veľmi ostrým textom a sýtymi farbami. Tým pádom sa môžete spoľahnúť, že dokumenty budú vyzerať jak od profesionálov. To všetko navyše veľmi rýchlo, čo určite ocení väčšina užívateľov.

Výhody

Rýchla farebná tlač

Obojstranná duplexná tlač

Jednoduchá výmena tonerov


Nevýhody

Zásadné nevýhody sme nenašli

Najlepšia laserová tlačiareň do 150 eur

Brother HL-1110E

 • Pre koho je Brother HL-1110E: Pre menšie kancelárie a domáce použitie, kde nevadí pomalšia tlač.
 • Prečo kúpiť práve Brother HL-1110E: Za nízku cenu dostanete šikovného pomocníka.
 • Prečo sme vybrali práve Brother HL-1110E: Vo svojej cenovej kategórii lacných tlačiarní je kvalitou aj rýchlosťou tlače absolútnou špičkou.

V kategórii lacnejších tlačiarní do 160 eur sme za víťaza vybrali tlačiareňBrother HL-1110E. Značka Brother je kvalitná sama o sebe a tento model nám to len potvrdzuje. Na začiatok vám ale prezradíme, že jeho značným obmedzením je to, že umožňuje len čiernobielu tlač. Farebnou tlačou nedisponuje (a tlačí maximálne vo formáte A4). Táto tlačiareň je určená predovšetkým do malých kancelárií alebo do domácností.

Rýchlosť tlače je až 20 strán za minútu, čo je v tejto cenovej kategórii slušný výsledok. Rozlíšenie 600 x 600 dpi síce za ostatnými tlačiarňami v našom teste zaostáva, ale je potrebné brať do úvahy cenu a úroveň. Z nášho pohľadu je tlač relatívne ostrá a detailná, a pokiaľ nehodláte tlačiť fotografie, je to plne dostačujúce. Zásobník je pomerne veľký, vstupný má kapacitu 150 listov papiera, výstupný zas 100 listov papiera, pričom papier sa po vytlačení nekrčí.

Zistiť cenu

Tlačiareň je možné pripojiť k počítaču cez USB 2.0, bezdrôtové pripojenie sme v tejto kategórii ani neočakávali. Rozmery tlačiarne sú pomerne kompaktné a tomu odpovedá aj jej hmotnosť. Manipulácia s ňou je teda relatívne jednoduchá a na stole nezaberá veľa miesta.

Brother HL-1110E

Najlepšia atramentová tlačiareň do 300 eur

Canon PIXMA TS9150

 • Pre koho je PIXMA TS 9150: Profesionálnych fotografov alebo grafikov, ktorí potrebujú tlačiť v tej najlepšej kvalite.
 • Prečo kúpiť práve PIXMA TS 9150: Kvalita za rozumnú cenu.
 • Prečo sme vybrali PIXMA TS 9150: Kvalita tlačených fotografií je porovnateľná s kvalitou štúdiových tlačiarní za tisíce eur.

To pravé pre fotografov, kvalita tlačených fotografií je excelentná. Avšak za excelenciu sa platí. PIXMA je vlajkovou loďou od Canonu, značky, ktorej cieľová skupina sú fotografi. Takéto zameranie je citeľné práve v tomto produkte. Detailnosť a kvalita tlačených fotografií je viac než nadpriemerná. Na rozdiel od konkurencie podporuje funkcie, ktoré ocenia práve fotografi, ako podporu pamäťových kariet či rozšírené nastavenie tlačeného obrazu. Canon je viac než nástroj pre fotografov, zvláda aj perfektne tlačiť obyčajný text, rýchlo skenovať dokumenty, a to všetko s jednoduchou obsluhou.

Zistiť cenu

Canon PIXMA TS9150

Najlepšia atramentová tlačiareň do 150 eur

Canon Maxify iB4150

 • Pre koho je Maxify iB4150: Pre náročných, ktorí potrebujú kvalitu farebného spracovania a zároveň sa zaobídu bez funkcií ako skener či fax.
 • Prečo kúpiť práve Maxify iB4150: Rýchla a detailná tlač za nízke náklady.
 • Prečo sme vybrali práve Maxify iB4150: Len máloktorá atramentová tlačiareň dosahuje úspornosť laserových tlačiarní, a zároveň zachováva kvalitu atramentovej tlače.

Atramentová alternatíva k laserovým tlačiarňam. Maxify ponúka veľa muziky za málo peňazí. Nielenže Canon vybavil tento model veľkými zásobníkmi na papier, ale aj excelentnou rýchlosťou a kvalitou tlače. Nehovoriac o nízkych nákladoch na tlačenie. Ak nepotrebujete multifunkčnú tlačiareň, Maxify je ideálnou voľbou, len ťažko hľadať chyby. Samozrejme, netreba očakávať kvalitu fotografií ako pri PIXMA, ale za nižšiu cenu sú nadmieru dostačujúce. Možnosti pripojenia do siete sú nadpriemerné, tlačiť môžete zo všetkých zariadení na sieti. Alebo sa priamo pripojiť do tlačiarne cez mobil, alebo cloudové služby.

Zistiť cenu

Canon Maxify iB4150

Najlepšia atramentová tlačiareň do 60 eur

HP DeskJet Ink Advantage 3775 T8W42C

 • Pre koho je HP DeskJet Ink Advantage 3775 T8W42C: Pre domácnosti alebo pre amatérskych fotografov, ktorí ocenia kvalitu tlače.
 • Prečo kúpiť HP DeskJet Ink Advantage 3775 T8W42C: Solídna kvalita za nízku cenu, pre menej náročných užívateľov ideálna.
 • Prečo sme vybrali práve HP DeskJet Ink Advantage 3775 T8W42C: V najlacnejšej cenovej kategórii ide o veľmi dobrý produkt.

Tlačiareň HP DeskJet Ink Advantage 3775 T8W42C patrí medzi tie najlacnejšie atramentové tlačiarne. Za cenu pod 60 eur ponúka predovšetkým solídne parametre tlače. Maximálny formát tlače je A4, zvláda tlačiť farebne až 5,5 strán za minútu a čiernobielo až 8 strán za minútu. Rozlíšenie, akého je dosiahnuté pri farebnej tlači, robí celkovo 4 800 x 1 200 bodov, pri čiernobielej tlači je to menej. V tejto cenovej kategórii to však vôbec nie je zlé. Navyše disponuje skenerom aj kopírkou, čo pre niekoho môže znamenať veľkú výhodu. Na druhej strane je potrebné povedať, že na trhu sú aj lepšie prístroje a zvlášť pri skenovaní je potrebné prejaviť určitú zručnosť, aby sa dokument nenaskenoval šikmo. HP DeskJet Ink Advantage 3775 T8W42C je predovšetkým totiž tlačiareň.

Zistiť cenu

Na stole vám navyše nebude zaberať príliš mnoho miesta, jej rozmery sú postupne v poradí výška x šírka x hĺbka 14,1 x 40,3 x 17,7 centimetrov a hmotnosť je zhruba 2,3 kilogramov. Tlač je však mierne hlučnejšia. Pripojenie je možné cez USB 2.0 alebo cez Wi-Fi. Práve bezdrôtové pripojenie považujeme za výhodu, pretože týmto spôsobom môžete tlačiť kľudne aj z mobilu alebo z tabletu. Na záver ešte môžeme povedať, že dizajnovo je prevedená veľmi pekne. Má elegantne zaoblené hrany a v ponuke je v bielej farbe, ktorá bude ladiť s každým pracovným stolom.

Výhody

Nízka cena

Bezdrôtové pripojenie

Kompaktné rozmery


Nevýhody

Pomalšia tlač

Väčšia hlučnosť

Tlačiarne
Ohodnoťte článok
Necenzurovane.sk