Najlepšie tlačiarne 2019

Úvod

Tlačiarne sa za posledné desaťročie stali neoddeliteľnou súčasťou našich domácností. Či už na nich tlačíme dôležité pracovné dokumenty alebo rodinné fotografie, je dôležité vybrať si tlačiareň vyhovujúcu našim požiadavkám.

Tlačiarne sa dajú rozdeliť podľa štyroch hlavných kategórií. Podľa spôsobu tlačenia: laserové a atramentové. Podľa farebnej palety: farebné, čiernobiele. V tomto článku preberieme výhody a nevýhody každej z týchto tlačiarní, a zároveň ponúkneme výber najlepších tlačiarní na trhu.

Multifunkčné tlačiarne, okrem samotného tlačenia ponúkajú aj možnosť skenovať a kopírovať dokumenty. Práve investícia do drahšej multifunkčnej tlačiarne je pravou voľbou pre kancelársku prácu.

Najlepšie laserové tlačiarne

Kategórie Do 500 eur Do 300 eur Do 150 eur
Model: Brother HL-L8360CDW Samsung SL-M2885FW Brother HL-1110E
Náhľad:
Typ: farebná čiernobiela multifunkčná čiernobiela
Rýchlosť tlače: 33 str./min 29 str./min 20 str./min
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Najlepšie atramentové tlačiarne

Kategórie Do 300 eur Do 150 eur Do 60 eur
Model: Canon PIXMA TS9150 Canon Maxify iB4150 Canon Pixma iP7250
Náhľad:
Typ: farebná multifunkčná farebná farebná multifunkčná
Rýchlosť tlače: 15 str./min čiernobielo 10 str./min farebne 24 str./min čiernobielo 15 str./min farebne 15 str./min čiernobielo 10 str./min farebne
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Laserové a atramentové tlačiarne

Najväčší rozdiel medzi dvomi hlavnými typmi tlačiarní je technológia a spôsob tlače.

Ak tlačíte hlavne text, vo veľkých množstvách, laserová tlačiareň je správna voľba. No ak plánujete tlačiareň používať zriedka, prípadne na tlačenie obrázkov, atramentová tlačiareň je lepšou voľbou.

Laserové tlačiarne pomocou laseru prenesú molekuly toneru na rotujúci valec, ktorý obratom prenesie náplň na papier. Tento spôsob je veľmi efektívny a obrazy, ktoré takto vznikajú, sú veľmi ostré. Preto sú laserové tlačiarne ideálne na tlačenie textových dokumentov.

POZITÍVA:
 •  ostrý text
 •  lacná náplň (na počet strán)
 • rýchla tlač

NEGATÍVA:
 • drahšia prvotná cena tlačiarne
 • horšia práca s farbami
 • pred tlačením sa musia zohriať

Ak tlačíte najmä veľa textu, radšej kúpte laserovú tlačiareň.
Ak tlačíte menej a nielen text, atramentová tlačiareň je lepšou voľbou.

Atramentové tlačiarne nanášajú pomocou trysiek atrament na papier. Oproti laseru sú lacnejšie na výrobu, ale cena náplne je vyššia. I keď samotný text nie sú schopné vytlačiť s tak vysokou presnosťou ako laser, ich schopnosť reprodukovať farby na fotkách je lepšia.

POZITÍVA:
 •  nízka prvotná cena
 • kompaktnosť
 • dobrá reprodukcia farieb

NEGATÍVA:
 • drahá náplň
 • pomalá tlač
 • spoľahlivosť

Test laserových tlačiarní

Najlepšia laserová tlačiareň do 500 eur

Brother HL-L8360CDW

 • Pre koho je HL-L8360CDW: Pre náročných používateľov, ktorí potrebujú tlačiť čiernobielo aj farebne, kvantitatívne.
 • Prečo kúpiť práve HL-L8360CDW: Farebná tlač, excelentná spoľahlivosť a vysoká kvalita sú hlavnými lákadlami.
 • Prečo sme vybrali práve HL-L8360CDW1: Ide o solídny produkt, ktorý nemá slabiny.

Farebná tlačiareň od značky Brother je ovešaná oceneniami. HL má všetky vlastnosti dobrej tlačiarne, rýchla tlač, zásobník až na 300 papierov, excelentná kvalita tlačeného materiálu, ale najmä jednoduchá obsluha.

Tlačiareň je mierená hlavne na malé pracoviská a každodenné množstevné tlačenie. A tak sa treba rozhodnúť, či pre takto schopnú tlačiareň máte využitie, keďže cenovo patrí do vyššej kategórie produktov.

Brother vyniká svojou rozmanitou konektivitou. Tlačiareň sa dá pripojiť pomocou ethernetu, wifi, alebo priamo do počítača cez USB. Taktiež podporuje USB disky a mobilnú technológiu NFC.

Exceluje v kvalite tlačeného textu. Aj tie najmenšie detaily sú zachované. Toner vydrží až na 6500 strán.

Zistiť cenu

 

 

Najlepšia laserová tlačiareň do 300 eur

Samsung SL-M2885FWSL-M2885FW

 • Pre koho je SL-M2885FW: Kancelárie a iné uplatnenia, kde je potrebná spoľahlivosť a jednoduchosť obsluhy.
 • Prečo kúpiť práve SL-M2885FW:Je vybavená skenerom a množstvom iných zaujímavých funkcií.
 • Prečo sme vybrali práve SL-M2885FW: I keď ide o kancelársku tlačiareň, cena je priaznivá a kvalita produktu patrí do vyššej kategórie.

Samsung má na trhu silného hráča za rozumnú cenu. SL-M2885FW ponúka okrem čierno bielej tlače aj funkcie ako kopírka, skener a fax.

Multifunkčnosť a mnoho iných kvalít za atraktívnu cenu.

Tento model je vhodný pre domáce, ale aj pre kancelárske nasadenie. I keď jednou z hlavných nevýhod je chýbajúca farebná tlač, čo pre mnoho potenciálnych zákazníkov môže byť rozhodujúcim faktorom. Na druhej strane kvalita čiernobielej tlače je nadpriemerná, ideálna na veľké množstvá textových dokumentov.

Samsung je vhodný pre skenovanie viac stranových dokumentov, keďže aj skener má 40-stranový zásobník pre rýchle skenovanie. Konektivita je na vysokej úrovni. Navyše, Samsung má veľmi dobre vyriešené pripojenie cez mobilné telefóny pomocou Samsung aplikácie.

Zistiť cenu

Najlepšia laserová tlačiareň do 150 eur

Brother HL-1110E

 • Pre koho je Brother HL-1110E: Pre menšie kancelárie a domáce použitie, kde nevadí pomalšia tlač.
 • Prečo kúpiť práve Brother HL-1110E: Za nízku cenu dostanete šikovného pomocníka.
 • Prečo sme vybrali práve Brother HL-1110E:  Vo svojej cenovej kategórii lacných tlačiarní je kvalitou aj rýchlosťou tlače absolútnou špičkou.

V kategórii lacnejších tlačiarní do 160 eur sme za víťaza vybrali tlačiareňBrother HL-1110E. Značka Brother je kvalitná sama o sebe a tento model nám to len potvrdzuje. Na začiatok vám ale prezradíme, že jeho značným obmedzením je to, že umožňuje len čiernobielu tlač. Farebnou tlačou nedisponuje (a tlačí maximálne vo formáte A4). Táto tlačiareň je určená predovšetkým do malých kancelárií alebo do domácností.

Rýchlosť tlače je až 20 strán za minútu, čo je v tejto cenovej kategórii slušný výsledok. Rozlíšenie 600 x 600 dpi síce za ostatnými tlačiarňami v našom teste zaostáva, ale je potrebné brať do úvahy cenu a úroveň. Z nášho pohľadu je tlač relatívne ostrá a detailná, a pokiaľ nehodláte tlačiť fotografie, je to plne dostačujúce. Zásobník je pomerne veľký, vstupný má kapacitu 150 listov papiera, výstupný zas 100 listov papiera, pričom papier sa po vytlačení nekrčí.

Zistiť cenu

Tlačiareň je možné pripojiť k počítaču cez USB 2.0, bezdrôtové pripojenie sme v tejto kategórii ani neočakávali. Rozmery tlačiarne sú pomerne kompaktné a tomu odpovedá aj jej hmotnosť. Manipulácia s ňou je teda relatívne jednoduchá a na stole nezaberá veľa miesta.

Test atramentových tlačiarní

Najlepšia atramentová tlačiareň do 300 eur

Canon PIXMA TS9150Canon PIXMA TS9150

 • Pre koho je PIXMA TS 9150: Profesionálnych fotografov alebo grafikov, ktorí potrebujú tlačiť v tej najlepšej kvalite.
 • Prečo kúpiť práve PIXMA TS 9150: Kvalita za rozumnú cenu.
 • Prečo sme vybrali PIXMA TS 9150: Kvalita tlačených fotografií je porovnateľná s kvalitou štúdiových tlačiarní za tisíce eur.

To pravé pre fotografov, kvalita tlačených fotografií je excelentná. Avšak za excelenciu sa platí.

PIXMA je vlajkovou loďou od Canonu, značky, ktorej cieľová skupina sú fotografi. Takéto zameranie je citeľné práve v tomto produkte. Detailnosť a kvalita tlačených fotografií je viac než nadpriemerná.

Na rozdiel od konkurencie podporuje funkcie, ktoré ocenia práve fotografi, ako podporu pamäťových kariet či rozšírené nastavenie tlačeného obrazu.

Canon je viac než nástroj pre fotografov, zvláda aj perfektne tlačiť obyčajný text, rýchlo skenovať dokumenty, a to všetko s jednoduchou obsluhou.

Zistiť cenu

 

 

Najlepšia atramentová tlačiareň do 150 eur

Canon Maxify iB4150Canon Maxify iB4120

 • Pre koho je Maxify iB4150: Pre náročných, ktorí potrebujú kvalitu farebného spracovania a zároveň sa zaobídu bez funkcií ako skener či fax.
 • Prečo kúpiť práve Maxify iB4150: Rýchla a detailná tlač za nízke náklady.
 • Prečo sme vybrali práve Maxify iB4150: Len máloktorá atramentová tlačiareň dosahuje úspornosť laserových tlačiarní, a zároveň zachováva kvalitu atramentovej tlače.

Atramentová alternatíva k laserovým tlačiarňam. Maxify ponúka veľa muziky za málo peňazí.

Nielenže Canon vybavil tento model veľkými zásobníkmi na papier, ale aj excelentnou rýchlosťou a kvalitou tlače. Nehovoriac o nízkych nákladoch na tlačenie.

Ak nepotrebujete multifunkčnú tlačiareň, Maxify je ideálnou voľbou, len ťažko hľadať chyby. Samozrejme, netreba očakávať kvalitu fotografií ako pri PIXMA, ale za nižšiu cenu sú nadmieru dostačujúce.

Možnosti pripojenia do siete sú nadpriemerné, tlačiť môžete zo všetkých zariadení na sieti. Alebo sa priamo pripojiť do tlačiarne cez mobil, alebo cloudové služby.

Zistiť cenu

 

 

Najlepšia atramentová tlačiareň do 60 eur

Canon Pixma iP7250

 • Pre koho je Canon Pixma iP7250: Pre domácnosti, firmy, alebo napríklad pre fotografov a každého, kto potrebuje kvalitnú multifunkčnú tlačiareň.
 • Prečo kúpiť Canon Pixma iP7250: Ponúka nespočetné množstvo možností tlače.
 • Prečo sme vybrali práve Canon Pixma iP7250: Vyhralo ocenenie Produkt roka štyrikrát za sebou.

Obľúbená multifunkčná tlačiareň, ktorá vyhrala ocenenie Produkt roka už štvrtýkrát, čiže zakaždým od roku 2015. Aj napriek svojej cenovej dostupnosti tlačí vo vysokom rozlíšení – až 9 600 dpi a vo veľkosti až A4. Ponúka možnosť obojstrannej tlače, bezokrajovej tlače vo forme 10 x 15 cm a možnosť potlače na disk Blue-ray, CD a DVD. Zároveň môžete tlačiť aj priamo z mobilu vďaka bezdrôtovej technológii Wi-Fi a podpory mobilnej tlače. Mimo toho tlačiareň ponúka aj možnosť výmeny vždy len tej farby, ktorý došla vďaka tomu, že disponujepiatimi samostatnými zásobníkmi atramentu.

Zistiť cenu

Canon Pixma iP7250 svoju konkurenciu prevyšuje buď samotnou možnosťou farebnej tlače, alebo jeho výbornou kvalitou. So svojimi rozmermi 45 cm na šírku, 12,8 cm na výšku a hĺbkou 37 cm sa radí skôr do kategórie väčších tlačiarní. Nasvedčuje tomu aj jej váha 6,6 kg. Škoda len, že tlačiareň nie je vybavená aj skenerom, potom by bola perfektná.

Tlačiarne
Ohodnoťte článok