Najlepšie laminátory 2023

  • Zaujíma vás, ako vybrať laminátor, bez toho aby ste sa napálili?
  • Prejdite si naše recenzie laminátorov a vyberte ten najlepší!
  • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Laminátory bez pozadí

Víťazi testu:

Do 20 eurDo 40 eurDo 60 eurDo 80 eurOd 80 eur
Model: PeachHome Office A4 PL 707 Olympia A240 DSB HQ-335 Fellowes Cosmic 2 A3 Fellowes Saturn 3I A3
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Formát: A4 A4 A3 A3 A3
Valce: 2 2 2 2 2
Hmotnosť: 0,8 kg 1,3 kg 1,6 kg 2 kg 2,3 kg
Rýchlosť laminovania: 25 cm/min 25 cm/min 25 cm/min 30 cm/min 30 cm/min

Úvod

Zalaminované dokumenty dnes nie sú žiadnou novinkou. Laminátory sa navyše stávajú bežnou súčasťou kancelárií, ale tiež domácností či škôl. Prečo ale míňať veľa peňazí za laminátor, ktorý svojimi vlastnosťami ďaleko presahuje naše potreby? Presne preto sme vytvorili tento zoznam TOP laminátorov, podľa ktorého si môžete vybrať presne ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Chcete formát A4 alebo potrebujete laminovať aj väčšie formáty? Žiadny problém, s nami si vyberiete.

Najlepší laminátor od 80 eur

Fellowes Saturn 3I A3

  • Pre koho je Fellowes Saturn 3I A3 určený: Pre každého, komu nevadí investovať do kvalitného laminátora.
  • Prečo Fellowes Saturn 3I A3 kúpiť: Je technologicky a funkčne vybavený, pracuje rýchlo a kvalitne až do formátu A3.
  • Prečo sme vybrali práve Fellowes Saturn 3I A3: Páči sa nám možnosť regulácie teploty, spätný chod, rýchle nahrievanie a laminácia

Do TOP kategórie laminátorov sme vybrali prístroj Fellowes Saturn 3I A3. Jedná sa o dvojvalcový laminátor, vhodný na prácu do formátu A3, bohato technologicky vybavený a so solídnou rýchlosťou nahrievania a práce. Poďme na to ale postupne. Jeho rozmery, a úmerne tomu aj hmotnosť, sú o niečo väčšie, než na čo sme zvyknutí. Veľkosť v centimetroch je 53,2 x 10,5 x14,6 a hmotnosť je 2,3 kilogramov, čiže nie je veľmi určený na veľké prenášanie. Pracuje v rozsahu hrubosti fólie 80 až 125 mikrónov, čo je štandard.

Zistiť cenu

Prejdime teraz k parametrom laminovania. To je celkom rýchle, za minútu môžete zalaminovať 30 centimetrov dokumentu. Rýchlosť nahrievania je, na rozdiel od predchádzajúcich modelov, pomerne vysoká. Na nahriatie do pracovnej teploty stačí prístroju 1 minúta, to je dobrý výsledok. Navyše Fellowes Saturn 3I A3 umožňuje spätný chod, reguláciu teploty i laminovanie za studena. V neposlednom rade je potrebné zmieniť, že dokáže laminovať aj fotografie. V prípade poruchy je možné dokument vysunúť pomocou uvoľňovacej páčky, ktorá je v zadnej časti stroja. Neostáva nám už nič iné, len konštatovať, že práca s týmto laminátorom je komfortná, bezpečná a kvalitná a že ho môžeme v každom prípade jedine odporučiť. (Zdroj: Amazon.co.uk)

Výhody

Rýchle nahrievanie a solídna rýchlosť laminácie

Spätný chod, regulácia teploty

Páčka na vysunutie zaseknutého dokumentu


Nevýhody

Zásadné nedostatky neboli zistené

Najlepší laminátor do 80 eur

Fellowes Cosmic 2 A3

  • Pre koho je Fellowes Cosmic 2 A3 určený: Hodí sa predovšetkým do domácnosti alebo do menších kancelárií, skôr k použitiu na väčší počet dokumentov.
  • Prečo Fellowes Cosmic 2 A3 kúpiť: Ponúka spoľahlivú a bezpečnú prácu bez prehrievania a zasekávania dokumentov.
  • Prečo sme vybrali práve Fellowes Cosmic 2 A3V danej triede patrí k najlepším a navyše umožňuje lamináciu až do formátu papiera A3.

Laminátor Cosmic 2 A3 pochádza z dielne americkej spoločnosti Fellowes. Perfektne sa hodí do domácnosti, ale aj do menších kancelárií. Má pekný dizajn a rozmery 11 x 55 x 15,5 centimetrov. Hneď na úvod je potrebné povedať, že je určený na lamináciu až do formátu A3, takže sa hodí aj na väčší počet dokumentov alebo obrázkov. Rýchlosť laminovania je 30 centimetrov za minútu, čo je obstojné číslo. Samozrejme je potrebné k tomu pripočítať celkovo 5 minút na nahriatie valca. Tým pádom nie je úplne šikovný na laminovanie menších množstiev. Viac sa vyplatí, pokiaľ máte pravidelne väčší počet dokumentov k laminovaniu, potom ho stačí nahriať raz a pracovať s ním tak dlho, ako budete potrebovať.

Zistiť cenu

Fellowes Cosmic 2 A3 je vhodný na prácu s fóliou v rozsahu hrubosti 80 až 100 mikrónov. Jeho prednosťou je technologická výbavaSystém HeatGuard zaisťuje tepelnú ochranu a izoláciu pracovného priestoru a zabraňuje prehriatiu plášťa, čo je dobré aj pre vašu bezpečnosť. Technológia Jam Free zase zabraňuje uviaznutiu dokumentu v stroji. Okrem toho je možné regulovať teplotu laminovania spustiť spätný chod v prípade, že by behom laminovania nastali problémy. Aby bola práca s ním úplne dokonalá, nájdete na prístroji rad LED diód, ktoré poradia s ovládaním.

Výhody

Laminovanie až do formátu A3

Solídna rýchlosť

HeatGuard a Jam Free technológia


Nevýhody

Dlhšie nahrievania

Vyššia kúpna cena

Najlepší laminátor do 60 eur

DSB HQ-335

  • Pre koho je DSB HQ-335 určený: Pre všetkých, ktorí chcú laminovať väčší formát než A4.
  • Prečo DSB HQ-335 kúpiť: Pretože ide síce o drahší laminátor, o to viac lepších funkcií ale ponúkne.
  • Prečo sme vybrali práve DSB HQ-335: Pretože dokáže laminovať až do formátu A3.

A máme tu ďalší laminátor, tentokrát v cenovej kategórii do 60 €. Tento laminátor sa skvelo hodí do kancelárskeho prostredia, kde odvedie prácu, ktorá sa od neho očakáva. Vďaka vyššej obstarávacej cene zvládne laminovať formáty až do formátu A3 pri hrúbke laminovacej fólie do 125 mikrónov. K samotnej laminácii laminátor DSB HQ-335 používa dva valce.

Zistiť cenu

Stroj disponuje tiež signalizáciou, že je dostatočne nahriaty na pracovnú teplotu. Vďaka tomu budete presne vedieť, kedy na ňom môžete začať pracovať. Navyše laminátor DSB HQ-335 disponuje tiež ochranou proti zaseknutiu. V prípade, že by došlo k zaseknutiu fólie v laminátore, dá sa veľmi jednoducho fóliu vytiahnuť. Slúži na to predovšetkým spätný chod valcov. Ak bude treba, môžete si tiež vybrať, či budete laminovať za tepla alebo za studena. Moderný zahrievací systém zaistí, aby bol stroj vždy plne pripravený na laminovanie dôležitých dokumentov. S váhou 1,6 kilogramu sa dá laminátor tiež vcelku pohodlne presúvať podľa potreby.

Vďaka použitým technológiám ponúka laminátor DSB HQ-335 odolnosť proti teplotným výkyvom, preto sa môžete spoľahnúť na kvalitu výsledného laminovania. Vďaka vyššie spomenutému disponuje stroj tiež dlhšou životnosťou. Ešte doplníme, že DSB HQ-335 zvládne zalaminovať 25 centimetrov za jednu minútu. Samozrejmosťou je laminácia bez zbytočných bublín, ktoré by dokument kazili.

DSB HQ-335

Výhody

Laminácia formátov do A3

Signalizácia nahriatia

Spätný chod


Nevýhody

Len dva valce

V cenovej kategórii pomalšie laminovanie

Najlepší laminátor do 40 eur

Olympia A240

  • Pre koho je Olympia A240 určený: Pre menšie kancelárie, ktoré potrebujú laminovať najrôznejšie dokumenty.
  • Prečo Olympia A240 kúpiť: Ponúka kvalitný pomer cena/výkon v prípade, že potrebujete laminovať pár dokumentov denne.
  • Prečo sme vybrali práve Olympia A240: Pretože ide o prístroj 2v1, ktorý okrem laminátoru slúži tiež ako rezačka.

Ďalší laminátor je v kategórii do 40 eur. Okrem klasického laminovania nám ponúkne tiež kotúčovú rezačku. Navyše máte na výber z niekoľkých možností rezu tak, aby dokumenty vyzerali skutočne úžasne. Rezať môžete naraz maximálne 3 listy 80 g papiera. Za jednu cenu tak získate prístroj 2 v 1. Ideálny pre domáce využitie či do malých kancelárií, kde svoju prácu odvedie na jednotku. Poradí si ale maximálne s papierom do formátu A4. Väčšie formáty už nezvláda.

Zistiť cenu

Okrem vyššie zmienenej rezačky disponuje tiež zaoblovačom rohov, aby výsledok vyzeral skutočne čo najlepšie. Pracovná šírka laminátoru je 230 mm. Vďaka ľahkej laminácii je obsluha prístroja veľmi jednoduchá a zvládne ju prakticky každý. Rezačka samozrejme nie je profesionálna, napriek tomu sa na domáce použitie hodí úplne skvelo. Vďaka modernému dizajnu navyše nebude nikde pôsobiť ako päsť na oko.

Okolo 4 až 6 minút trvá, kým sa prístroj zahreje, aby bol prevádzkyschopný. Na druhej strane to nie je žiadny extra dlhý čas. Rýchlosť samotnej laminácie je 25 cm za jednu minútu. Ide o klasickú rýchlosť. Ak by sa navyše stalo, že by sa niekde fólia zasekla, nič sa nedeje. Olympia A240 disponuje tlačidlom na uvoľnenie zaseknutej fólie. Váha laminátora je 1,3 kg, nejde o nič vyložene ťažké. Vďaka LED-ke navyše budete vždy vedieť či je laminátor pripravený na prácu, či nie.

Olympia A240

Výhody

Laminátor a rezačka v jednom

Zaoblovač rohov

LED-ka pripravenosti nahriatia


Nevýhody

Dlhší čas nahrievania

Rezačka niekedy pohnevá

Najlepší laminátor do 20 eur

PeachHome Office A4 PL707

  • Pre koho je PeachHome Office A4 PL707 určený: Pre každého, kto potrebuje za minimálnu cenu zalaminovať pár dokumentov do týždňa.
  • Prečo PeachHome Office A4 PL707 kúpiť: Vďaka jeho nízkej cene a vlastnostiam, ktoré na domáce laminovanie stačia.
  • Prečo sme vybrali práve PeachHome Office A4 PL707: Pretože ide o lacný variant laminátoru, ktorý zároveň ponúka kvalitný výsledok.

Laminátor do 20 eur, presne to je PeachHome Office A4 PL707. Tento laminátor je vhodný na domáce, školské aj kancelárske využitie. Skvelo sa hodí tiež na výrobu akýchkoľvek preukážok. Tým pádom je vhodný napríklad do knižníc, na tvorbu knižničných preukážok. Je samozrejmosťou, že na extra vyťažené pracovisko sa tento laminátor úplne nehodí. Výhodou je, že je ľahko prenosný a môžete si ho tak umiestniť prakticky kamkoľvek uznáte za vhodné.

Zistiť cenu

Kvalitne zalaminuje papiere do formátu A4. Väčšie formáty papierov už bohužiaľ nezvládne. Maximálna šírka laminovacej fólie je 235 mm a jej maximálna hrúbka je do 125 mikrónov. Ak by sme sa pozreli na maximálnu silu laminátu, ide o 0,5 mm. Laminátor disponuje veľmi jednoduchou obsluhou, vďaka ktorej zvládne zalaminovať dokument skutočne úplne každý. Navyše vďaka prakticky bezhlučnému chodu sa nemusíte obávať, že počas laminovania budete niekoho vyrušovať.

Váha prenosného laminátoru PeachHome Office A4 PL707 je 0,8 kilogramu s rozmermi 335 x 110 x 65 mm. Je vidieť, že rozmerovo je to stroj veľmi kompaktný a skutočne sa preň bude miesto hľadať veľmi jednoducho. Rýchlosť laminácie je 25 cm/minúta. Doplníme aj trošku technických dát, laminátor pracuje s dvomi vyhrievanými valcami. Čas zahrievania sa pohybuje v rozmedzí od 3 do 5 minút. Niektorí z užívateľov sa sťažujú, že by stroj mohol laminovať rýchlejšie. Na druhej strane ide o pomerne lacný laminovací stroj, nie je preto divné, že laminuje možno pomalšie, než by niektorí očakávali.

Pomer cena/výkon je skvelý, možnou výčitkou je fakt, že nezvláda laminovať hrubšie papiere. To všetko je vykúpené cenou a jednoduchou obsluhou, ktorú zvládne skutočne každý.

PeachHome Office A4 PL 707

Výhody

Lacný laminátor

Výroba preukážok

Bezhlučný chod


Nevýhody

Dlhší čas nahrievania

Nezvláda laminovať hrubšie papiere

Záver

  • Ak hľadáte lacný laminátor na pár dokumentov, rozhodne si vyberte PeachHome Office A4 PL707.
  • Ak chcete okrem laminovania tiež dokumenty rezať, ideálny variant je laminátor Olympia A240.
  • Hľadáte lacný laminátor na laminovanie formátu až A3? Potom si môžete kúpiť DSB HQ-335.
  • Keď budete chcieť laminovať naozaj rýchlo, bude sa vám hodiť laminátor Fellowes Cosmic 2 A3.
  • Pre náročných užívateľov sa skvele hodí laminátor Fellowes Saturn 3I A3. (Zdroj: OnTimeSupplies.com)

Dôležité parametre laminátorov

  • Prvým kritériom výberu je rozhodne formát papiera, ktorý potrebujeme laminovať. Ak nám bude stačiť klasický formát A4, nie je potrebné platiť zbytočne vyššiu cenu za to, že laminátor bude zvládať aj formát A3.
  • Druhým kritériom je hrúbka laminovaného materiálu. Ak používate klasický kancelársky papier, nie je to až taký dôležitý parameter. Ak ale laminujete silnejšie materiály, potom je to už na zváženie, aký hrubý papier budete laminovať.
  • Tretím kritériom je hrúbka fólie, ktorá bude slúžiť na laminovanie. Aj tento parameter je dôležitý a podstatný. Od hrúbky fólie sa odvíja kvalita výsledku laminovania. Najbežnejšia fólia má 125 mikrónov, existujú aj menšie a väčšie fólie.
  • Ďalším kritériom je rozhodne rýchlosť laminovania. Ak viete, že budete laminovať pár papierov za týždeň, potom je to parameter, na ktorý tak nepozeráte. Ak ale budete laminovať v jednom kuse, potom sa rozhodne oplatí zainvestovať do rýchlejšieho laminátora.
  • Rovnako je dôležité dívať sa na čas nahrievania prístroja. Opäť to záleží na tom, ako často budete laminovať, a v akom množstve. Niektoré laminátory ponúkajú tiež lamináciu za studena.
  • Z ďalších parametrov, ktoré vás môžu (ale tiež nemusia) zaujímať, je potrebné zmieniť hmotnosť prístroja, jeho dizajn alebo spotrebu. (Zdroj: GBC.com)