Najlepšie laminátory 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať laminátor, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie laminátorov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Laminátory bez pozadí

Porovnanie laminátorov

Úvod

Zalaminované dokumenty dnes nie sú žiadnou novinkou. Laminátory sa navyše stávajú bežnou súčasťou kancelárií, ale tiež domácností či škôl. Prečo ale míňať veľa peňazí za laminátor, ktorý svojimi vlastnosťami ďaleko presahuje naše potreby? Presne preto sme vytvorili tento zoznam TOP laminátorov, podľa ktorého si môžete vybrať presne ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Chcete formát A4 alebo potrebujete laminovať aj väčšie formáty? Žiadny problém, s nami si vyberiete.

Najlepší laminátor od 80 eur

LM 341

 • Pre koho je LM 341 určený: Pre všetkých, ktorí hľadajú profesionálny laminátor.
 • Prečo LM 341 kúpiť: Vďaka jeho vlastnostiam, ktoré sú na TOP úrovni.
 • Prečo sme vybrali práve LM 341: Zvládne laminovať za tepla aj za studena, a to materiály až do hrúbky 0,6 mm.

Máme tu prvý zo zoznamu laminátorov a začíname v kategórii od 80 eur. Ide o stolný laminátor LM 341, ktorý je schopný zalaminovať maximálny formát až do A3. Vďaka funkcii rýchloohrevu sa skvele hodí na použitie v domácnostiach, v školách, ale tiež v najrôznejších kanceláriách. Pod rýchloohrevom si môžete predstaviť, že sa valce nahrejú do jednej minúty. To je veľmi rýchle nahriatie, a tým pádom tiež pripravenosť na prácu. Šírka využitia je skutočne len a len na vás.

Zistiť cenu

Vďaka jednoduchej obsluhe ho navyše zvládne obsluhovať skutočne každý. Výhodou je, že laminátor zvládne zalaminovať materiál až do hrúbky 0,6 mm. To všetko s fóliou o maximálnej hrúbke do 250 mikrónov. Laminovanie navyše prebieha bez bublín, ktoré by nejakým spôsobom poškodili dokument. V prípade, že by došlo k zaseknutiu fólie, dá sa ju veľmi jednoducho vytiahnuť vďaka funkcii uvoľnenie fólie.

Vďaka 4 valcom prebieha laminovanie nielen ľahko, ale tiež veľmi rýchlo a profesionálne. Laminovať môžete za tepla aj za studena. Za studena tak nehrozí vôbec žiadne riziko popálenia. Záleží tak len na vás, ako sa rozhodnete, a čomu dáte prednosť. LM 341 ponúka tiež funkciu uvoľnenia pri zablokovaní fólie, takže nedôjde k úplnému zaseknutiu. Za jednu minútu môžete zalaminovať až 300 milimetrov. Váha celého laminátoru je 3,5 kg, na prenos to preto úplne nie je a najvhodnejšie je nájsť v kancelárii miesto, kam ho umiestnite natrvalo.

LM 341

Výhody

Laminácia formátu až do A3

4 valce

Vysoká rýchlosť laminácie


Nevýhody

Vyššia hmotnosť

Vyššia cena

Najlepší laminátor do 80 eur

LeitziLAMHomeOffice A4

 • Pre koho je Leitz iLAMHomeOffice A4 určený: Pre všetkých, ktorí potrebujú laminovať väčšie množstvo dokumentov.
 • Prečo LeitziLAMHomeOffice A4 kúpiť: Ponúka vo svojej cenovej relácii najlepší pomer cena/výkon.
 • Prečo sme vybrali práve LeitziLAMHomeOffice A4: Vďaka faktu, že zvláda laminovať formát A4 do 45 sekúnd.

Leitzi LAM HomeOffice A4 je kompaktným laminátorom, ktorý sa skvelo hodí na domáceaj kancelárske využitie. Vďaka krátkemu času zahriatia, keď sa laminátor zahreje do troch minút, môžete dokumenty a ďalšie veci zalaminovať skutočne rýchlo. Laminovať môžete s fóliou o hrúbke od 80 do 125 mikrónov. Záleží tak len na vašich preferenciách. Vybrať si navyše môžete z niekoľkých rôznych metalických farieb práve tú, ktorá sa skvele hodí do vašej kancelárie.

Zistiť cenu

Laminátor sám o sebe poskytuje skvelé laminovacie výsledky a výsledné dokumenty vyzerajú profesionálne. Vďaka rýchlemu dosiahnutiu prevádzkovej teploty môžete začať pracovať prakticky okamžite, čo skracuje potrebný čas na laminovanie. V kombinácii s nízkou spotrebou elektrickej energie ide o ideálneho pomocníka domov aj do kancelárie. Výhodou je, že Leitzi LAM HomeOffice A4 laminuje bez zasekávania. Ak by predsa len došlo k zaseknutiu, môžete využiť manuálnu uvoľňovaciu páčku.

Ak zaznamená laminátor nečinnosť dlhšiu ako tridsať minút, sám sa vypne. Vďaka tomu nedochádza k ďalšiemu zbytočnému odberu elektrickej energie ani ku zbytočnému zahrievaniu prístroja, čím sa predlžuje tiež jeho životnosť. Jednu stranu A4 zvládne Leitzi LAM HomeOffice A4 zalaminovať asi počas 45 sekúnd. To sa deje na dvoch vyhrievaných valcoch. Tie dosiahnu maximálnu teplotu až 130°C.

O tom, že je stroj pripravený na laminovanie, vás informuje nielen indikačná LED-ka, ale tiež zvukový signál. Vďaka tomu presne viete, kedy môžete so strojom začať pracovať. Celkovo laminátor pracuje rýchlosťou 310 mm za jednu minútu. Leitzi LAM HomeOffice A4 je laminátorom do 80 eur a rozhodne má čo ponúknuť.

LeitziLAMHome Office A4

Výhody

Rýchlosť laminácie

Indikačná LED

Šetrí energiu


Nevýhody

Len klasická hrúbka fólie

Len dva valce

Najlepší laminátor do 60 eur

DSB HQ-335

 • Pre koho je DSB HQ-335 určený: Pre všetkých, ktorí chcú laminovat väčší formát než A4.
 • Prečo DSB HQ-335 kúpiť: Pretože ide síce o drahší laminátor, o to viac lepších funkcií ale ponúkne.
 • Prečo sme vybrali práve DSB HQ-335: Pretože dokáže laminovať až do formátu A3.

A máme tuďalší laminátor, tentokrát v cenovej kategórii do 60 €. Tento laminátor sa skvelo hodí do kancelárskeho prostredia, kde odvedie prácu, ktorá sa od neho očakáva. Vďaka vyššejobstarávacej cene zvládne laminovať formáty až do formátu A3 pri hrúbke laminovacej fólie do 125 mikrónov. K samotnej laminácii laminátor DSB HQ-335 používa dva valce.

Zistiť cenu

Stroj disponuje tiež signalizáciou, že je dostatočne nahriaty na pracovnú teplotu. Vďaka tomu budete presne vedieť, kedy na ňom môžete začať pracovať. Navyše laminátor DSB HQ-335 disponuje tiež ochranou proti zaseknutiu. V prípade, že by došlo k zaseknutiu fólie v laminátore, dá sa veľmi jednoducho fóliu vytiahnuť. Slúži na to predovšetkým spätný chod valcov. Ak bude treba, môžete si tiež vybrať, či budete laminovať za tepla alebo za studena. Moderný zahrievací systém zaistí, aby bol stroj vždy plne pripravený na laminovanie dôležitých dokumentov. S váhou 1,6 kilogramu sa dá laminátor tiež vcelku pohodlne presúvať podľa potreby.

Vďaka použitým technológiám ponúka laminátor DSB HQ-335 odolnosť proti teplotným výkyvom, preto sa môžete spoľahnúť na kvalitu výsledného laminovania. Vďaka vyššie spomenutému disponuje stroj tiež dlhšou životnosťou. Ešte doplníme, že DSB HQ-335 zvládne zalaminovať 25 centimetrov za jednu minútu. Samozrejmosťou je laminácia bez zbytočných bublín, ktoré by dokument kazili.

DSB HQ-335

Výhody

Laminácia formátov do A3

Signalizácianahriatia

Spätný chod


Nevýhody

Len dva valce

V cenovej kategórii pomalšie laminovanie

Najlepší laminátor do 40 eur

Olympia A240

 • Pre koho je Olympia A240 určený: Pre menšie kancelárie, ktoré potrebujú laminovať najrôznejšie dokumenty.
 • Prečo Olympia A240 kúpiť: Ponúka kvalitný pomer cena/výkon v prípade, že potrebujete laminovať pár dokumentov denne.
 • Prečo sme vybrali práve Olympia A240: Pretože ide o prístroj 2v1, ktorý okrem laminátoru slúži tiež ako rezačka.

Ďalší laminátor je v kategórii do 40 eur. Okrem klasického laminovania nám ponúkne tiež kotúčovú rezačku. Navyše máte na výber z niekoľkých možností rezu tak, aby dokumenty vyzerali skutočne úžasne. Rezať môžete naraz maximálne 3 listy 80 g papiera. Za jednu cenu tak získate prístroj 2 v 1. Ideálny pre domáce využitie či do malých kancelárií, kde svoju prácu odvedie na jednotku. Poradí si ale maximálne s papierom do formátu A4. Väčšie formáty už nezvláda.

Zistiť cenu

Okrem vyššie zmienenej rezačky disponuje tiež zaoblovačom rohov, aby výsledok vyzeral skutočne čo najlepšie. Pracovná šírka laminátoru je 230 mm. Vďaka ľahkej laminácii je obsluha prístroja veľmi jednoduchá a zvládne ju prakticky každý. Rezačka samozrejme nie je profesionálna, napriek tomu sa na domáce použitie hodí úplne skvelo. Vďaka modernému dizajnu navyše nebude nikde pôsobiť ako päsť na oko.

Okolo 4 až 6 minút trvá, kým sa prístroj zahreje, aby bol prevádzkyschopný. Na druhej strane to nie je žiadny extra dlhý čas. Rýchlosť samotnej laminácie je 25 cm za jednu minútu. Ide o klasickú rýchlosť. Ak by sa navyše stalo, že by sa niekde fólia zasekla, nič sa nedeje. Olympia A240 disponuje tlačidlom na uvoľnenie zaseknutej fólie. Váha laminátora je 1,3 kg, nejde o nič vyložene ťažké. Vďaka LED-ke navyše budete vždy vedieť či je laminátor pripravený na prácu, či nie.

Olympia A240

Výhody

Laminátor a rezačka v jednom

Zaoblovač rohov

LED-ka pripravenosti nahriatia


Nevýhody

Dlhší čas nahrievania

Rezačka niekedy pohnevá

Najlepší laminátor do 20 eur

PeachHome Office A4 PL707

 • Pre koho je PeachHome Office A4 PL707 určený: Pre každého, kto potrebuje za minimálnu cenu zalaminovať pár dokumentov do týždňa.
 • Prečo PeachHome Office A4 PL707 kúpiť: Vďaka jeho nízkej cene a vlastnostiam, ktoré na domáce laminovanie stačia.
 • Prečo sme vybrali práve PeachHome Office A4 PL707: Pretože ide o lacný variant laminátoru, ktorý zároveň ponúka kvalitný výsledok.

Laminátor do 20 eur, presne to je PeachHome Office A4 PL707. Tento laminátor je vhodný na domáce, školské aj kancelárske využitie. Skvelo sa hodí tiež na výrobu akýchkoľvek preukážok. Tým pádom je vhodný napríklad do knižníc, na tvorbu knižničných preukážok. Je samozrejmosťou, že na extra vyťažené pracovisko sa tento laminátor úplne nehodí. Výhodou je, že je ľahko prenosný a môžete si ho tak umiestniť prakticky kamkoľvek uznáte za vhodné.

Zistiť cenu

Kvalitne zalaminuje papiere do formátu A4. Väčšie formáty papierov už bohužiaľ nezvládne. Maximálna šírka laminovacej fólie je 235 mm a jej maximálna hrúbka je do 125 mikrónov. Ak by sme sa pozreli na maximálnu silu laminátu, ide o 0,5 mm. Laminátor disponuje veľmi jednoduchou obsluhou, vďaka ktorej zvládne zalaminovať dokument skutočne úplne každý. Navyše vďaka prakticky bezhlučnému chodu sa nemusíte obávať, že počas laminovania budete niekoho vyrušovať.

Váha prenosného laminátoruPeachHome Office A4 PL707 je 0,8 kilogramu s rozmermi 335 x 110 x 65 mm. Je vidieť, že rozmerovo je to stroj veľmi kompaktný a skutočne sapreň bude miesto hľadať veľmi jednoducho. Rýchlosť laminácie je 25 cm/minúta. Doplníme aj trošku technických dát, laminátorpracuje s dvomi vyhrievanými valcami. Čas zahrievania sa pohybuje v rozmedzí od 3 do 5 minút. Niektorí z užívateľov sa sťažujú, že by stroj mohol laminovať rýchlejšie. Na druhej strane ide o pomerne lacný laminovací stroj, nie je preto divné, že laminuje možno pomalšie, než by niektorí očakávali.

Pomer cena/výkon je skvelý, možnou výčitkou je fakt, že nezvláda laminovaťhrubšie papiere. To všetko je vykúpené cenou a jednoduchou obsluhou, ktorú zvládne skutočne každý.

PeachHome Office A4 PL 707

Výhody

Lacný laminátor

Výroba preukážok

Bezhlučný chod


Nevýhody

Dlhší čas nahrievania

Nezvláda laminovať hrubšie papiere

Záver

 • Ak hľadáte lacný laminátor na pár dokumentov, rozhodne si vyberte PeachHome Office A4 PL707.
 • Ak chcete okrem laminovania tiež dokumenty rezať, ideálny variant je laminátor Olympia A240.
 • Hľadáte lacný laminátor na laminovanie formátu až A3? Potom si môžete kúpiť DSB HQ-335.
 • Keď budete chcieť laminovať naozaj rýchlo, bude sa vám hodiť laminátor LeitziLAMHome Office A4.
 • Pre náročných užívateľov saskvele hodí laminátor LM 341.

Dôležité parametre laminátorov

 • Prvým kritériom výberu je rozhodne formát papiera, ktorý potrebujeme laminovať. Ak nám bude stačiť klasický formát A4, nie je potrebné platiť zbytočne vyššiu cenu za to, že laminátor bude zvládať aj formát A3.
 • Druhým kritériom je hrúbka laminovaného materiálu. Ak používate klasický kancelársky papier, nie je to až taký dôležitý parameter. Ak ale laminujete silnejšie materiály, potom je to už na zváženie, aký hrubý papier budete laminovať.
 • Tretím kritériom je hrúbka fólie, ktorá bude slúžiť na laminovanie. Aj tento parameter je dôležitý a podstatný. Od hrúbky fólie sa odvíja kvalita výsledku laminovania. Najbežnejšia fólia má 125 mikrónov, existujú aj menšie a väčšie fólie.
 • Ďalším kritériom je rozhodne rýchlosť laminovania. Ak viete, že budete laminovať pár papierov za týždeň, potom je to parameter, na ktorý tak nepozeráte. Ak ale budete laminovať v jednom kuse, potom sa rozhodne oplatí zainvestovať do rýchlejšieho laminátora.
 • Rovnako je dôležité dívať sa na čas nahrievania prístroja. Opäť to záleží na tom, ako často budete laminovať, a v akom množstve. Niektoré laminátory ponúkajú tiež lamináciu za studena.
 • Z ďalších parametrov, ktoré vás môžu (ale tiež nemusia) zaujímať, je potrebné zmieniť hmotnosť prístroja, jeho dizajn alebo spotrebu.

Najlepšie laminátory
Ohodnoťte článok