Najlepšie trampolíny 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať trampolínu, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie trampolín a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Trampolíny bez pozadí

This is custom heading element

Úvod

Trampolínu stretol snáď každý z vás minimálne na hodine telesnej výchovy v rámci povinnej školskej dochádzky. Pred niekoľkými rokmi sa na jarmokoch začali objavovať vonkajšie trampolíny, ktoré zaujali veľmi veľa detí. Z týchto trampolín sa stal fenomén a vonkajšie trampolíny sa začali vo veľkom objavovať na slovenských záhradách. Nielen, že sa na nich deti zabavili a bez väčšej námahy ste ich uťahali, ale tiež sa vďaka skákaniu zlepšila ich fyzická kondícia. Na zlepšenie fyzickej kondície alebo zhodenie pár kíl môžete trampolínu smelo použiť aj vy dospelí, pretože skákanie je pre ľudské telo veľmi prirodzený pohyb a zaťažuje kĺby oveľa menej ako napríklad behanie.

Ak sa rozhodnete, že sebe alebo vašim ratolestiam zaobstaráte na záhradu vonkajšiu trampolínu, je nutné vziať do úvahy pomerne dosť vecí. Prvá vec, ktorú je nutné brať do úvahy, je miesto, kde bude trampolína stáť. To by malo byť rovné a nemalo by ho konštrukcia trampolíny príliš zaťažovať. Od veľkosti takéhoto miesta sa odvíja aj priemer trampolíny ako samotnej. Je nutné brať do úvahy, že výrobcovia uvádza celkový priemer, teda skákať budete na podstatne menšej ploche. Čím väčší priemer trampolína má, tým viac by mala mať nôh a pružín. Nohy zaisťujú dostatočnú stabilitu trampolíny a ich počet by nemal byť menší ako 3. Pružiny sú dôležité pre pohodlné skákanie, ich malý počet prakticky znemožní akékoľvek skoky. Ďalej je dôležité zvážiť koľko ľudí bude na trampolíne skákať, pretože nie je bezpečné trampolínu preťažovať.

Najlepšia trampolína nad 400 eur

InSPORTline Top Jump 430 cm

 • Pre koho je inSPORTline Top Jump 430 cm: Tento model by sme odporučili tým, ktorí si chcú dobre a bezpečne zaskákať a zároveň im nevadí pomerne vysoká cena trampolíny.
 • Prečo kúpiť práve inSPORTline Top Jump 430 cm: Veľká trampolína s kvalitnými a silnými pružinami a pevnou dopadovou plochou umožňuje skákať vo veľkom a nacvičovať rôzne akrobatické triky.
 • Prečo sme vybrali práve inSPORTline Top Jump 430 cm: Za hlavnú prednosť považujeme jej veľkosť a bezpečnosť.

Firma inSPORTline je jedným z najväčších výrobcov fitness vybavenia v Českej republike. Do jej ponuky patria zákonite aj trampolíny. Tie sa vyznačujú predovšetkým vysokou bezpečnosťou, čo je aj v prípade trampolíny Top Jump 430 cm. Tá podlieha medzinárodným normám a disponuje predovšetkým bezpečnostnou sieťou s vynikajúcou pevnosťou. Sieť pripevňuje ku konštrukcii trampolíny 8 rámových trubiek a má výšku 2 metre, takže sa nemusíte báť, že z trampolíny inSPORTline Top Jump vypadnete.

Zistiť cenu

Je určená na vonkajšie použitie, z toho dôvodu sú pružiny nekorodujúce a galvanizované, rovnako ako aj trubky HeavyDuty. Dopadová plocha je odolná voči UV žiareniu a zaisťuje v kombinácii s pružinami vysoký odraz. Trampolína má v priemere 430 centimetrov a nosnosť 120 kilogramov, čo je pomerne dosť, aby si na nej zaskákali deti aj dospelí. Za prednosť považujeme jednoduchú montáž (je možné ju zostaviť aj bez použitia náradia), silný obvodový vankúš a vysokú stabilitu, zaistenú štvorcovou nohou. Je takmer nulová pravdepodobnosť, že by sa prevrhla. Vstupný otvor je zaistený zipsom s poistkou. Keď si to všetko zrátame, táto trampolína inSPORTline Top Jump je jednou z najlepších na trhu a my ju môžeme vrelo odporučiť.

inSPORTline Top Jump 430 cm

Výhody

Dobrá nosnosť

Vysoká úroveň bezpečnosti

Jednoduchá montáž


Nevýhody

Vysoká cena

Veľké nároky na priestor

Najlepšia trampolína do 400 eur

Marimex Premium 457 cm

 • Pre koho je Marimex Premium 457 cm: Tento model je určený pre všetky vekové kategórie, ktorí chcú byť aktívny a využiť na to trampolínu.
 • Prečo kúpiť práve Marimex Premium 457 cm: Táto trampolína je vybavená veľkým množstvo ochranných prvkov, ktoré zaisťujú vaše maximálne bezpečie pri skákaní.
 • Prečo sme vybrali práve Marimex Premium 457 cm: Zaujala nás veľkosť trampolíny a zaujímavé riešenie ochranných prvkov.

Česká spoločnosť Marimex je medzi zákazníkmi známa predovšetkým vďaka svojimi nadzemným bazénom, ktoré sú jednotkami na našom trhu. Okrem nich dodáva firma na slovenský trh ešte infrasauny a trampolíny. V oblasti trampolíny je známa ich štandardná rada, ktorej zástupcu predstavíme nižšie. V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať modelu z rady Premium, konkrétne tomu s priemerom 457 cm. Taký priemer trampolíny je vyhovujúca pre väčšinu skákacích hrátok, ktoré je možné na trampolíne vykonávať. Než však začnete skákať je nutné trampolínu zostaviť. Jej montáž nie je nijak zložitá a do hodiny máte trampolínu zostavenú.

Zistiť cenu

Počas skákania určite oceníte veľké množstvo bezpečnostných prvkov, ktorými je trampolína vybavená. Na prvý pohľad si všimnete, že umiestnenie jej vnútornej siete je trochu iné oproti ostatným modelom. Ochranná sieť je totiž umiestnená až za pružinami, nie na vonkajšom obvode trampolíny. To zaisťuje väčšiu ochranu pri dlhších skokoch, kedy môže dochádzať ku kolíziám s pružinami. Ďalej, predovšetkým deti, ocenia špeciálnu úpravu skákacej plochy. Tá je povrchovo upravená tak, aby nemohla nikdy odrieť alebo spôsobiť spáleniny na koži. Rodičia alebo tí, ktorí sa o trampolínu starajú ocenia tiež špeciálnu úpravu skákacej plochy proti pôsobeniu UV žiarenia. Bezpečnosť trampolíny je ešte podporená väčším množstvom podperných nôh.

Marimex Premium 457 cm

Výhody

Jednoduchá montáž

Schody s protišmykľavými prvkami

Ochranná sieť umiestnená za pružinami


Nevýhody

Cena

Najlepšia trampolína do 300 eur

GoodJump 4UPVC 400 cm

 • Pre koho je GoodJump 4UPVC 400 cm: Táto trampolína poteší nielen deti ale aj dospelých, ktorí si na trampolíne užijú veľa zábavy.
 • Prečo kúpiť práve GoodJump 4UPVC 400 cm: Jej spevnená konštrukcia oporných nôh zaisťuje väčšiu stabilitu pri používaní.
 • Prečo sme vybrali práve GoodJump 4UPVC 400 cm: Oslovil nás veľký priemer a prekvapivo veľká nosnosť, ktorá umožní používanie trampolíny aj viacerým ľuďom.

Firma GoodJump dodáva na slovenský trh veľké množstvo vonkajších trampolín o všetkých možných priemeroch, ktoré dokážu uspokojiť snáď každého zákazníka. V našom článku sa zameriame na trampolínu o priemere 400 cm, ktorá boduje u zákazníkov v cenovej kategórii do 300 eur. Jej priemer je pomerne veľký a bol by hriech nevyužiť jeho potenciál. Veľký priemer sprevádza aj veľmi sympatická nosnosť (180 kg), ktorá umožní poskakovať na trampolíne i dvom dospelým ľuďom. K tomu, aby trampolínu mohlo používať viac ľudí, je upravená aj jej konštrukcia. Tyče ochrannej siete, ktorá je súčasťou balenia, končí až pri zemi, čo je veľký rozdiel oproti konkurenčným modelom, ktorých tyče končievajú tak pol metra nad zemou. To podstatne zvyšuje stabilitu a bezpečnosť pri používaní.

Zistiť cenu

Než však začnete skákať, musíte trampolínu zostaviť. Užívatelia sa často sťažujú, že zostavenie konštrukcie trvá dlhšie a je pomerne ťažké. Po zostavení môžete mať občas problémy s uzatváraním ochrannej siete, ktorá nie je dostatočne silná a občas sa roztvára. Niektorým z vás ešte nemusí vyhovovať šírka schodíkov, ktorá nie je nijako zvlášť veľká. Vďaka veľkému počtu silných pružín (80) je možné na trampolíne vykonávať aj zložitejšie akrobatické kúsky. Pri tých však odporúčame byť na trampolíne sám, a to kvôli vašej bezpečnosti.

GoodJump 4UPVC 400 cm

Výhody

Stabilná konštrukcia

Veľký priemer a nosnosť

Ochrana odrazovej plochy pôsobí proti UV žiareniu


Nevýhody

Ťažká montáž

Najlepšia trampolína do 200 eur

Marimex 305 cm

 • Pre koho je trampolína Marimex 305 cm určená: Pre kohokoľvek, kto chce skákať na trampolíne – jej konštrukcia je dostatočne odolná, aby uniesla jak dieťa tak aj dospelého.
 • Prečo kúpiť práve trampolínu Marimex 305 cm: Jej priemer je dostatočne veľký na pohodové domáce skákanie a jej nosnosť je dostatočná i pre viac ľudí na trampolíne.
 • Prečo sme vybrali práve trampolínu Marimex 305 cm: Oslovila nás jej veľkosť, ktorá plne vystačí potrebám bežnej domácnosti, a dobrá pružnosť trampolíny, ktorá poskytne skvelý zážitok zo skákania.

Ďalším kúskom od firmy Marimex z oblasti trampolín je trampolína Marimex 305 cm. Tento model stretnete v mnohých slovenských domácnostiach. Jej priemer 305 cm je dosť veľký na to, aby bol dostatočný pre vybláznenie vašich ratolestí aj vás. Jej veľkosť umožňuje, aby na nej skákalo viac ľudí, ale výrobca to neodporúča kvôli možným zrážkam, ktoré môžu ohroziť zdravie. V rámci ochrany zdravia je na pružinách inštalovaná ochranná plachta, aby nedošlo k priškripnutiu v pružinách alebo prepadnutiu nohy medzi pružiny. Z hľadiska bezpečnosti je nutné spomenúť ešte ospevovanú vnútornú ochrannú sieť.

Zistiť cenu

Tri nohy, ktorých konštrukcia je navrhnutá tak, že každá je tvarovaná do tvaru písmena U, zaisťujú dostatočnú stabilitu. Vďaka tomu je trampolínu možné postaviť na rovnú časť záhrady. Vzhľadom k veľkosti neodporúčame umiestňovať trampolínu do interiéru. Jedna z mála nevýhod, ktorú však používatelia zmieňujú veľmi často, je časovo zložitejšia montáž a nie príliš prehľadný návod na zostavenie.

Marimex 305 cm

Výhody

Dostatočne veľký priemer na skákanie viac osôb

Dobrá pružnosť pružín

Stabilná konštrukcia


Nevýhody

Časovo zložitejšia montáž

V balení chýba krycia plachta

Najlepšia trampolína do 100 eur

Spartan 140 cm

 • Pre koho je Spartan 140 cm: Je určená skôr pre menšie deti, ktoré nepotrebujú toľko priestoru a nevedia sa väčšinou tak dobre odrážať.
 • Prečo kúpiť práve Spartan 140 cm: Jej malé rozmery z nej robia vhodnú trampolínu pre malé záhrady alebo je možné ju mať aj vo vnútri bytu alebo domu.
 • Prečo sme vybrali práve Spartan 140 cm: Oslovila nás svojím kvalitným prevedením a malým odrazom, ktorý zaistí bezpečnosť menších detí.

Firma Spartan dodáva na slovenský trh všemožné druhy trampolín. V ich ponuke nájdete jak vonkajšie trampolíny všetkých možných priemerov, tak i fitness trampolíny, ktoré oslovili nejednu dámu túžiacu po lepšej postave. Trampolína Spartan 140 cm je relatívne malá vonkajšia trampolína, ktorá je určená skôr pre menšie deti. Jej pružiny sú špeciálne upravené tak, aby nedochádzalo k tak veľkému odrazu.

Zistiť cenu

Možnosti využitia tejto trampolíny sú naozaj široké. Vďaka jej malým rozmerom je možné ju umiestniť aj na veľmi malú záhradu alebo aj do interiéru a môže sa stať stálou súčasťou detského hracieho kútika. Jej nosnosť (100 kg) nie je nijako ohromujúca, ale pre deti je dostačujúca. Vzhľadom k jej rozmerom ju bohužiaľ nemôžu používať dve deti naraz. Ochranná sieť je súčasťou balenia. Pri takto malých rozmeroch a obmedzenej odrazivosti trampolíny nie je bezpodmienečne nutné ju používať, ale vrelo to odporúčame kvôli nehodám, ktoré sa môžu stať kedykoľvek.

Spartan 140 cm

Výhody

Je možné použiť aj v interiéru

Vhodná aj pre menšie deti

Malá odrazivosť pružín


Nevýhody

Skákať môže len jedno dieťa

Záver

 • Túžite po kvalitnej trampolíne, na ktorej budete môcť bez obáv trénovať svoje akrobatické kúsky? Nevadí vám do takého kúsku investovať väčšie množstvo peňazí? Trampolína GoFit 457 cm by mala byť už na ceste, pretože tento model je určený presne pre vás.
 • Hľadáte veľkú trampolínu pre vás i vaše deti, pri ktorej sa nebudete musieť toľko obávať o zdravie ich užívateľov? Ochranná sieť umiestnená až na okraji skákacej plochy a špeciálna povrchová úprava skákacej plochy, ktorá zabráni spáleninám vzniknutých pri dopade, ktoré nájdete u trampolíny Marimex Premium 457 cm, ľahko splnia vaše nároky na bezpečnosť.
 • Hľadáte trampolínu s nosnosťou viac ako je bežne ponúkaných 150 kg a zároveň nechcete zruinovať svoj domáci rozpočet? Trampolína GoodJump 4UPVC 400 cm s nosnosťou 180 kg čaká na vás, aby ste ju mohli inštalovať na záhradu.
 • Nemáte s vonkajšími trampolínami skúsenosť a neviete či sa táto zábava u vašich detí a známych uchytí? Za začiatočnícku trampolínu možno považovať model Marimex 305 cm, ktorý je vhodným štartovacím modelom pre všetkých začínajúcich skokanov.
 • Máte menšie deti, ktoré chcete bezpečne uťahať, aj keď je vonku škaredo a vy nemáte možnosť s mini vyraziť na ihrisko? Presne pre vás je určená trampolína Spartan 140 cm. Je vhodná jak do interiéru tak aj do exteriéru a jej pružiny nie sú tak silné tak, že sa vaše dieťatko nemôže odraziť do príliš veľkých výšok.

Dôležité parametre trampolín

 • Priemer – priemer trampolíny bude mať vplyv hneď na niekoľko ďalších vecí; prvá z nich je jej umiestnenie; veľké trampolíny zaberú na záhrade pomerne dosť miesta, preto je nutné pred nákupom starostlivo premerať voľné miesto; ďalej bude priemer ovplyvňovať počet osôb, ktoré ju môžu naraz používať; u trampolín s priemerom do 3 metrov sa neodporúča používanie viacerými osobami naraz, pretože môže veľmi ľahko dôjsť ku kolízii a ohrozeniu zdravia; posledný aspekt je asi najviac prekvapivý; veľkosť trampolíny ovplyvní jej stabilitu a to tak, že čím väčšia trampolína, tým viac stabilná by mala byť; pri výbere ešte nezabúdajte na to, že priemer skákacej plochy bude o približne 40 cm menší kvôli väčšej konštrukcii a pružinám.
 • Nosnosť – tento parameter je veľmi dôležitý; je nutné ho dodržiavať kvôli bezpečnosti užívateľov; ďalej by časté preťažovanie trampolíny mohlo spôsobiť mechanické poškodenie trampolíny; pri väčších trampolínach sa ich nosnosť pohybuje okolo 150 kg, čo značí, že je možné trampolínu používať viacerými ľuďmi; počet osôb, ktorí budú naraz skákať musia splňovať váhový limit, rozhodujúcim je ale skôr priemer trampolíny
 • Hmotnosť – koľko taká trampolína váži príliš neovplyvní vašu bezpečnosť pri užívaní, ale je dôležitá vo chvíli, keď vám trampolína príde domov alebo s ňou budete chcieť manipulovať; trampolíny sú väčšinou vyrobené z ocele, tým pádom bývajú ťažšie, pri veľkých trampolínach sa váha ľahko prehupne cez 70 kg.
 • Počet pružín – kvalitné pružiny sú dôležité pre dobrý skákací zážitok; ich počet závisí na priemere trampolíny; nezabúdajte sa o pružiny starať, zlá starostlivosť môže zapríčiniť poškodenie alebo prasknutie pružiny počas jej zaťažovania a v tej chvíli hrozí zranenie; základná starostlivosť o pružiny spočíva v tom, že je potrebné ich každý rok premazať, aby ste predišli zbytočnému treniu medzi závitmi.
 • Počet nôh – nohy u trampolín mávajú veľmi špecifický tvar; sú nápadne podobné písmenu U; toto špeciálne tvarovanie zaisťuje väčšiu stabilitu pri používaní, preto sa trampolínam s priemerom nad 2 metre bez takto tvarovaných nôh vyhnite veľkým oblúkom, menšie trampolíny väčšinou nepotrebujú takú stabilitu; čím viac takto tvarovaných nôh bude trampolína mať, tým lepšie pre jej stabilitu, nemali by však byť menej ako tri; pri trampolínach s väčším priemerom a množstvom nôh je možné vykonávať aj zložitejšie akrobatické skoky, pri týchto činnostiach je však nutné mať voľnú trampolínu a dohľad, ktorý by prípadne mohol poskytnúť prvú pomoc.
 • Ochranná sieť – absolútne nevyhnutný prvok pri užívaní trampolíny; trampolínu, ktorá je určená pre rekreačné skákanie, bez možnosti jej zakúpenia alebo neobsahujúce túto sieť už v základnom balení nikdy nekupujte; sieť by mala byť vyrobená z pevnej sieťoviny, ktorá pôjde spoľahlivo pripevniť na trampolínu; taktiež zatváranie ochrannej siete by malo byť spoľahlivé a ideálne viacstupňové.
 • Materiál – hlavná konštrukcia trampolíny by mala byť vyrobená z kvalitnej ocele, ktorá by mala byť ešte ošetrená proti vplyvom počasia, napríklad pozinkovaná ; u skákacej plochy dbajte na to, aby plocha bola pevná ale zároveň dostatočne pružná, aby umožnila pohodlný odraz a pri dopade nemohlo dôjsť k zbytočným zraneniam; pri ochrane pružín dbajte na to, aby ochrana bola mäkká a dostatočne odolná, aby vydržala občasné šliapnutia na pružiny.

Trampolíny
5 (100%) 1 vote
Necenzurovane.sk