Najlepšie odolné telefóny 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať odolný telefón, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie odolných telefónov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Odolné telefony bez pozadí

Porovnanie odolných telefónov

Porovnanie vodoodolných telefónov

Úvod

Mobily sú zariadenia plné krehkej technológie, takže keď nám spadnú na zem alebo do vody, akoby sme o ne prišli. No nemusí to tak byť vždy. Takéto situácie dokážu bez ujmy zvládnuť mobilné telefóny určené do extrémnych podmienok. Teda ak vystavujete svoj mobil tvrdým podmienkam, investícia do zariadenia s odolnosťou voči pádu a vodoodolnosťou, je na správnom mieste. V dnešnej dobe mnoho smartfónov už je vode odolných, ale aj pád z malej výšky môže rozbiť displej alebo znefunkčniť zariadenie. A preto sme náš test mobilov rozdelili na dve hlavné kategórie, Test odolných mobilov a Test vodoodolných mobilov.

Test odolných telefónov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou aj odolnosťou voči pádu. Výhodou takýchto mobilov je schopnosť prežiť aj v najnáročnejších podmienkach. Sú teda určené pre užívateľov, ktorí trávia veľa času v prírode, mimo elektrickej energie alebo ich práca vystavuje rozmarom prírody. A tak je odolný telefón často skôr nutnosťou ako preferenciou.

Najlepší odolný telefón od 400 eur

iGET Blackview GBV9600 Pro

 • Pre koho je iGET Blackview GBV9600 Pro: Tento výrobok je určený predovšetkým pre zákazníkov, ktorí hľadajú odolný telefón s nadštandardnou výbavou.
 • Prečo kúpiť iGET Blackview GBV9600 Pro: Ide o zaujímavý odolný telefón s vysokým výkonom a množstvom funkcií.
 • Prečo sme vybrali práve iGET Blackview GBV9600 Pro: Toto zariadene patrí medzi najlepšie vo svojej kategórii a zároveň sa môže pýšiť veľmi kladnými recenziami užívateľov.

iGET Blackview GBV9600 Pro je nielenže nesmierne odolný, ale má taktiež výkon, s ktorým môže smelo súperiť aj s telefónmi zameranými práve na tento parameter. Za čipset sa tu použil MediaTek MT6771 (Helio P60), v ktorom je obsiahnutá CPU jednotka disponujúca ôsmimi jadrami a pracovnou frekvenciou 2 GHz. O grafický výkon sa stará Mali-G72 MP3. Rovnaký grafický čip je použitý napríklad aj v: Motorola One Vision či ZTE Blade A7. Pamäť RAM číta 6 144 MB. Interná pamäť má veľkosť nadštandardných 128 GB, keby vám to ale nestačilo, je tu prítomný slot na SD kartu. Tento slot je možno taktiež použiť aj na druhú SIM kartu. Batéria má úctyhodných 5 580 mAh. Mnoho odolných telefónov je, povedané s nadhľadom, dizajnovaných na pomoc na stavbe, ale iGET Blackview GBV9600 sa k týmto modelom neradí.

Obsahuje niektoré dôležité senzory, a to: Pohybový senzor (akcelerometer, G-senzor), Gyroskop, Senzor priblíženia (proximity) či Barometer. Mimo podpory slovenských LTE frekvencií, možnosti odomknúť mobil tvárou alebo odtlačkom prstu, či napríklad klasického jacku 3,5, nájdete v tomto telefóne celkom užitočnú, ale málo používanú technológiu. Ide o NFC, jedná sa o technológiu bezdrôtového platenia nejakým zariadením (náramok, mobil,…), ktorého prítomnosť určite nie je samozrejmosťou. Z hľadiska displeja ide o 6,21“ veľký dotykový zobrazovací panel s technológiou AMOLED, ktorý prekvapí skvelým spracovaním farieb, rýchlou odozvou a prekvapivo nízkou spotrebou. Za nabíjací konektor je tu použité UBS-C a zariadenie disponuje aj podporou rýchleho a bezdrôtového nabíjania. Naozaj zaujímavo je tu zvolená kamera. Tá pochádza z dielne Sony a je dokonca duálna. Vďaka nej nebudú pre vás momentky, portréty, panorámy či rozmanité videá vo vysokej kvalite žiadnym problémom. So špeciálnym režimom je dokonca možné fotiť aj pod vodnou hladinou.

Zistiť cenu

To všetko je síce pekné, ale jak je na tom tento model s vlastnosťami, kvôli ktorým si ho budete chcieť najskôr kúpiť, čiže odolnosť? Výrobca sa nás v tomto ohľade snaží uistiť pomocou súhrnu certifikácií posúvajúcich odolnosť prístroja o level vyššie. Stupeň odolnosť IP68 je tu rozšírený o štandard IP69K, vďaka ktorému tak tento mobil vydrží nielen pri vystavení prachu či vode, ale aj vysokému tlaku vody alebo pary. Zariadenie splňuje aj vojenský štandard MIL-STD-810G, ktorý sa postará o prežitie mobilu po nepríjemnom páde či náraze a funkčnosť prístroja je výrobcom udávaná od mrazivých -30°C do úmorných +60°C, pričom hraničná teplota životnosti predstavuje neskutočných -55°C a 70°C.

Tento mobil sa hodí pre všetkých táborníkov, dobrodruhov či pracovníkov v zaprášenom prostredí. Svoje miesto určite nájde aj u tzv. chronických rozbíjačov mobilných telefónov, ktorí si už nebudú musieť lámať hlavu s odolnosťou svojho zariadenia.

Výhody

Vysoká kapacita batérie

Naozaj veľmi odolný a pevný

Veľkosť internej pamäte


Nevýhody

Vysoká cena

Trochu ťažší

Najlepší odolný telefón do 400 eur

iGET Blackview GBV9500

 • Pre koho je iGET Blackview GBV95000: Pre každého, kto potrebuje odolný mobil s neuveriteľne veľkou kapacitou batérie.
 • Prečo kúpiť iGET Blackview GBV9500: Hlavným dôvodom je určite zmienená batéria s kapacitou 10 000 mAh, alebo taktiež kvalitný fotoaparát a veľmi dobrý výkon.
 • Prečo sme vybrali práve iGET Blackview GBV9500: Nie každý odolný telefón ponúka funkcie ako je bočná čítačka odtlačkov prstov alebo multifunkčné NFC.

Medzi cenovo blízkych konkurentov môžeme zaradiť chytrý telefón RugGear RG850, ale na rozdiel od neho, na ňom nenájdete krycie sklo CorningGorillaGlass 3. Generácia. Čím sa ešte toto podobne odolné zariadenie RugGear RG740A líši, je 4 GB RAM s 2,5GHz procesorom. Na druhej strane, kde iGET Blackview GBV9500 predsa len neexceluje, je hmotnosť 360 g, v porovnaní s 218 g, čo je hmotnosť ďalšieho telefónu s podobnými vlastnosťami, CAT S41. Nami vybraný model iGET ho ale zase tromfne so svojou 64 GB internou pamäťou.

Zistiť cenu

Čo nás príjemne prekvapilo, to je fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx, takisto aj možnosť DUAL SIM, ale čím najviac exceluje je batéria s výdržou až 72 hodín. Ako výkonnostne, tak aj ponukou funkcií iGET Blackview GBV9500 vyčnieva medzi ostatnými odolnými chytrými telefónmi, ktoré sú v rovnakej cenovej kategórii. A pokiaľ ide o odolnosť, je silným konkurentom preslávených modelov mobilných zariadení CAT.

iGET Blackview GBV9500

Výhody

Výdrž batérie

Kvalitná kamera

Slušný výkon


Nevýhody

Horší mikrofón

Kvalita pripojenia (USB i bezdrôtové)

Váha a rozmery

Najlepší odolný telefón do 200 eur

Samsung Galaxy Xcover 4

 • Pre koho je Galaxy Xcover 4: Pre každého, kto túži po naozaj odolnom mobile, a to nielen proti vode a pádu, ale aj prachu a vysokej teplote, uprednostní dobrú cenu za kvalitný smartfón, pričom si nepotrpí na náročnom software a hardware.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy Xcover 4: Kvôli jeho všestrannej odolnosti, dostatočnému funkčnému vybaveniu, vrátane kvalitného fotoaparátu a skvelej cene.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy Xcover 4: Je dostatočný pre každodenné používanie a dokonale plní svoj status cenovo dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 200 eur dostanete naozaj maximum, čo v tejto cenovej hladine dostať môžete – najvyššie certifikáty vodoodolnosti, odolnosti voči pádu, vysokým teplotám aj prachu. Xcover 4 je priam krásavcom spomedzi odolných smartfónov, pretože túto odolnosť dostanete v pomerne tenkom tele s pekným dizajnom. V tomto pomerne tenkom tele smartfónu s prijateľným dizajnom nájdete aj prijateľné vybavenie funkciami, vrátane dobrých fotoaparátov. Hlavný, teda zadný, má 13-megapixelov, automatické zaostrovanie, LED blesk, svetelnosť f/1.9 a nahrávanie videí vo Full HD. Predný disponuje 5 Mpx, pričom nasníma videá v rovnakom rozlíšení, ako ten zadný. Jeho svetelnosť je f/2.2. Takéto kvalitné fotografovanie je pri odolných telefónoch skôr raritou. Nájdete tu v ponuke všetko, čo by mal inteligentný telefón mať, nečakajte však vymoženosti ako čítačku odtlačkov, informačnú diódu, IrDA (infraport), stereo reproduktory či rýchle alebo bezdrôtové nabíjanie. Poteší však ľahká ovládateľnosť aj v rukaviciach a jednoducho vyberateľná batéria.

Zistiť cenu

Nízka cena sa však najviac odzrkadlila na malej pamäti telefónu – 16 GB a celkovom pomalom výkone, ale ak nemáte peňazí nazvyš a ide vám o trvácnosť mobilu, rozhodne je dobrou voľbou.

Samsung Galaxy Xcover 4

Výhody

Atraktívny dizajn oproti konkurencii

Skvelé parametre odolnosti v rôznych oblastiach

Cena


Nevýhody

Priemerný výkon

Menšia pamäť

Iba základné funkcie a technológie

Test vodoodolných telefónov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou IP67 alebo IP68, ale bez odolnosti voči pádom a nárazom. Mobilom v tejto kategórii tiež chýba batéria s enormnou kapacitou a funkcionalitou zameranou na aktívny životný štýl. Keďže vodoodolnosť patrí medzi trendy moderných smartfónov, výber a kvalita zariadení je na lepšej úrovni ako pri odolných mobiloch. Mnoho najmodernejších vlajkových lodí ponúka vodoodolnosť a so správnym ochranným obalom vydržia aj slabší náraz.

Najlepší vodoodolný telefón od 700 eur

Samsung Galaxy S10

 • Pre koho je Samsung GalaxyS10: Pre každého, komu nevadí si priplatiť za vysoko kvalitný a výkonný telefón.
 • Prečo kúpiť práve Samsung Galaxy S10: Ide o najnovší model značky Samsung a prináša špičkové parametre, v tejto chvíli ide o jeden z najlepších telefónov na trhu.
 • Prečo sme vybrali práve Samsung Galaxy S10: Okrem toho, že je telefón vodeodolný, disponuje aj extrémne dobrými parametrami.

Spoločnosť Samsung so svojím telefónom Samsung Galaxy S10 naviazala na predchádzajúci a veľmi úspešný model Galaxy S9. Od ostatných telefónov sa Samsung mierne líši dizajnom. Displej zaberá celú prednú stranu telefónu, jedná sa o takzvaný Infinity-O displej. Znamená to, že má v pravom hornom rohu priestrel – otvor na selfie kameru (plus, táto verzia telefónu má dokonca dve selfie kamery). Samotný displej je svojimi parametrami na veľmi vysokej úrovni a v tejto chvíli sa jedná asi o najlepší mobilný displej vôbec. Ide o Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,4 palcov rozlíšením 3 040 x 1 440 pixelov, ktorého hrany sú zaoblené.

Zistiť cenu

Zadná strana telefónu je hladká, pričom v hornej časti sú horizontálne usporiadané fotoaparáty a po stranách tlačidlá. Dizajn je celkovo veľmi elegantný, dostupný je tento telefón v bielej, čiernej a zelenej farbe. Rozmeru sú pritom solídne – 157,6 x 74,1 x 7,8 milimetrov, pri hmotnosti 175 gramov. Problém je, že v takto hladkom dizajne je telefón klzký a lesklý povrch má tendenciu zanechávať na sebe odtlačky od prstov. Telefón je pomerne odolný, je vyrobený z tvrdeného skla GorillaGlass 6 zliatiny hliníka 700-series Aluminium. Splňuje certifikát odolnosti IP68, je odolný voči prachu a vode. Čítačka odtlačkov prstov je priamo v displeji a jedná sa o ultrazvukovú 3D čítačku. Samsung Galaxy S10 má pokročilý fotoaparát, nechýba automatické zaostrenie, optická stabilizácia obrazu a natáčanie v 4K rozlíšení. Duálny fotoaparát má rozlíšenie 12/16 Mpix, predný zas 10 Mpix.

Výkon telefónu je veľmi vysoký, v Amerike ho zaisťuje procesor Snapdragon 855, u nás Exynos 9820. Má 8 jadier a dosahuje veľmi vysoký výkon. Operačný systém je Android 9 (Pie), do budúcna sa počíta s aktualizáciou na novú verziu. Pamäť telefónu je 8 až 12 GB RAM a 128 až 512 GB užívateľskej pamäte (v závislosti na vybranej verzii telefónu). Pamäť je navyše možné rozšíriť pamäťovou kartou. Chýbať nemôžu ani základné technológie NFC, USB-C, Bluetooth, GPS alebo Wi-Fi (vo všetkých pásmach vrátane nového ax). Batéria má kapacitu 3100 až 4100 mAh (podľa verzie), navyše disponuje technológiou rýchleho nabíjania. Na jedno nabitie vydrží telefón asi deň až dva. Za nevýhodu však považujeme chýbajúce LED svetlo. Keď to všetko zrátame, od telefónu Samsung Galaxy S10 (prípadne od jeho drahšej verzie Plus) dostanete to najlepšie, čo súčasný trh ponúka.

Samsung Galaxy S10

Výhody

Odolná a pevná konštrukcia

Vysoko kvalitný displej

Špičkový fotoaparát

Elegantný dizajn

Veľká užívateľská pamäť


Nevýhody

Lesklý dizajn priťahuje šmuhy

Má tendenciu kĺzať

Chýbajúce LED svetlo

Najlepší vodoodolný telefón do 700 eur

Samsung Galaxy S8

 • Pre koho je Galaxy S8: Pre tých, ktorí hľadajú špičkový smartfón, čo sa nebojí vody.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy S8: Fascinujúci bezrámčekový dizajn a nekompromisná všestrannosť.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy S8: Samsung patril medzi prvé značky s vodotesnými mobilmi a ich najnovší model nás zaujal v každom smere.

Jeden z najlepších mobilov na trhu, exceluje v každom smere a navyše ponúka IP68 odolnosť voči vode a prachu. S8 patrí medzi “bezrámčekové” mobily, čo potencionálne zhoršuje odolnosť zariadenia voči pádom. Novinkou od spoločnosti Samsung je inteligentný asistent menom Bixby. Ide o umelú inteligenciu, ktorá plní príkazy zadané užívateľom. Bohužiaľ, Bixby podporuje zatiaľ len angličtinu, nemčinu a kórejčinu, čiže okruh užívateľov je obmedzený.

Narozdiel od konkurenčných vlajkových lodí S8 nemá dvojitú zadnú kameru. Avšak 12 Mpx senzor by si zaslúžil miesto v našom teste fotomobilov za svoju excelentnú kvalitu fotografií. Pri Galaxy S8 sa len ťažko hľadajú negatíva, keďže je taký perfektný. Displej, kamera, výkon, všetky parametre sú medzi vedúcimi na trhu. Azda jedinou chybičkou je neobvyklé umiestnenie snímaču odtlačkov prstov.

Zistiť cenu

Zariadenie má IP68 hodnotenie, avšak s takouto cenovkou odporúčame dokúpiť kvalitný obal proti pádom. Keďže aj zadná strana je pokrytá sklom, pád z menšej výšky by tiež mohol spôsobiť nepekné škody.

Samsung Galaxy S8

Výhody

Prémiový dizajn

Excelentný fotoaparát

Výkon


Nevýhody

Veľký displej náchylnejší voči pádom

Zvláštne umiestnenie snímaču odtlačkov prstov

Slabšia výdrž batérie

Najlepší vodoodolný telefón do 300 eur

Motorola Moto G7 Plus

 • Pre koho je Motorola Moto G7 Plus: Tento výrobok je určený predovšetkým pre zákazníkov, ktorí hľadajú solídny telefón so základnou vodeodolnosťou.
 • Prečo kúpiť práve Motorola Moto G7 Plus: Ide o slušne vybavený telefón za príjemnú cenu.
 • Prečo sme vybrali práve Motorola Moto G7 Plus: Je to jeden z mála modelov, ktoré majú v tejto cenovej relácii dobré parametre a aspoň nejakú ochranu voči vodnému živlu.

Motorola Moto G7 Plus vyzerá ako normálny tuctový telefón. Zdanie však v tomto prípade klame. Nie je potrebné sa tváriť, že ide o špičkové zariadenie, ale rozhodne má čo ponúknuť. Ako čipset je tu nainštalovaný Snapdragon 636 od známej a rokmi preverenej značky Qualcomm. V tejto platforme je obsiahnutá CPU jednotka disponujúca ôsmimi jadrami a pracovnou frekvenciou 1,8 GHzO grafický výkon sa stará Adreno 509. Rovnaký grafický čip je nainštalovaný aj napríklad v: Sony Xperia 10 Plus nebo Xiaomi RedmiNote 5 Pro. Pamäť RAM má kapacitu 4 096 MB. Interná pamäť má veľkosť príjemných 64 GB, avšak ak by vám to nestačilo, je tu prítomný slot na SD kartu až do kapacity 512 GB.

Batéria je však v tomto modeli pomerne slabá, má len 3 000 mAh. Ide o viacmenej „bežný“ mobil na každodenné používanie. Pre užšiu špecifikáciu je to tzv. fotomobil“. K tomu účelu sa môže pýšiť duálnym 16 MPx fotoaparátom s optickou stabilizáciou obrazu, vďaka ktorému nafotíte ostré a detailné snímky vo všetkých svetelných podmienkach. Fotografický software riadený umelou inteligenciou navyše automaticky deteguje úsmev alebo vám napríklad môže vylepšiť kompozíciu. Pre „selfíčkarov“ je tu dôležitá predná kamera s nevídanými 12 MPx. Z ďalších funkcií sú najzaujímavejšie NFC možnosť odomknutia telefónu tvárou, inak sa zariadenie drží skôr štandardu. Výborný je aj displej, ktorý je 6,2“ veľký a panel disponuje technológiou LCD a rozlíšením 2 270 x 1 080.

Zistiť cenu

Ako je však na tom zariadenie z hľadiska už vyššie zmienenej vodoodolnosti? Tento model je chránený tzv. P2i nano-coatingom. Je to ochrana, ktorá sa ani v najmenšom nemôže porovnávať s certifikáciou IP (prípadne IP68). V praxi to znamená, že mobilu nevadí dážď či náhodné pokvapkanie vodou. Pri ponorení do vody ale môže, rovnako ako aj u normálneho zariadenia, dôjsť k poškodeniu tlačidiel ovládajúcich hlasitosť a hlavne k trvalému defektu obrazovky.

Tento model by sme odporučili hlavne nadšeným fotografom, ktorí ale nemajú ambície fotiť a natáčať videá pod vodou. Taktiež sa môže hodiť v podstate aj hociktorému „bežnému“ zákazníkovi, ktorý má na svoje zariadene štandardné požiadavky.

Výhody

Nízka cena s ohľadom na vlastnosti

Poloprofesionálny foťák a jeho funkcie


Nevýhody

Len slabá vodoodolnosť

Nízka kapacita batérie

Záver

 • Spomedzi robustných odolných mobilov je našim Top výberom iGET Blackview GBV9600 Pro, ponúka najviac. Aj keď je stavaný ako tank a trochu nepohodlný, má lepšiu vybavenosť ako iGET Blackview GBV9600 Pro. Práve iGET Blackview GBV9500 svojou “nenápadnosťou” a dobrým výkonom je skôr určený vyznávačom prémiových produktov. Samsug Galaxy Xcover 4 má svoje nedostatky, no ak sa držíte rozpočtu rozhodne to nie je zlá voľba. Rovnako ako iGET Blackview má skôr “inteligentný” dizajn a užívateľskú jednoduchosť.
 • Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek vodoodolný smartfón odporúčame zakúpiť obal. Obzvlášť pri drahších zariadeniach. Naším Top odporúčaním je Samsung Galaxy S10, ponúka to najlepšie. Avšak, ak sa rozhodnete pre Galaxy S8 nebudete sklamaní. Dych berúci dizajn a jeho dokonalosť vyčarujú úsmev na tvári a dieru v peňaženke. Motorola Moto G7 Plus tiež skvelý smartfón za skvelú cenu, avšak stráca na všestrannosti a je aj starší.

Dôležité parametre odolných mobilov

Aby fotopasca splnila vaše očakávania, je potrebné, aby vám vyhovovali všetky jej parametre, a aby zodpovedali vašim potrebám. Na čo je potrebné sa zamerať?

 • Vodoodolnosť (IP hodnotenie): desiatkové číslo označuje odolnosť voči pevným látkam a jednotkové číslo označuje odolnosť proti vode. IP67 a IP68: Zariadenia s označením IP67 môžu byť ponorené do hĺbky 1metra, pričom IP68 umožňuje hlbšie ponorenie než 1 meter.
 • Batéria: kapacita batérie je daná v mah: čím väčšie číslo, tým dlhšie vydrží mobil, avšak pri výdrži mobilu treba brať do úvahy aj veľkosť displeja a spotrebu hardvéru.
 • Rozmery: mobily, ktoré majú odolnosť voči pádom, sú hrubšieho a mohutnejšieho charakteru, čo mnohým potencionálnym používateľom nemusí vyhovovať. Preto sme do nášho výberu zaradili aj výhradne vodoodolné mobily, ktoré majú rozmery omnoho priaznivejšie než pádu odolné mobily.

Odolné telefóny
4 (80%) 1 vote
Necenzurovane.sk