Najlepšie odolné telefóny 2023

  • Zaujíma vás, ako vybrať odolný telefón, bez toho aby ste sa napálili?
  • Prejdite si naše recenzie odolných telefónov a vyberte ten najlepší!
  • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Odolné telefony bez pozadí

Porovnanie odolných telefónov

Od 400 eurDo 400 eurDo 200 eur
Model: iGET Blackview GBV9900 Doogee S88 Pro 6GB/128GB Doogee S58 PRO 6GB/64GB
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vodoodolnosť IP69K IP69K IP69K
Batéria: 4380 mAh 10000 mAh 5180 mAh
Rozmery: 156,5 x 78,3 x 14,2 mm 171,6 x 85,5 x 18,7 mm 162,8 x 81 x 15,9 mm

Porovnanie vodoodolných telefónov

Od 500 eurDo 500 eurDo 300 eur
Model: Samsung Galaxy S20+ Apple iPhone SE (2020) Realme 6
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vodoodolnosť Áno Áno Áno
Batéria: 4500 mAh 1821 mAh 4300 mAh
Rozmery: 73,7 x 161,9 x 7,8 mm 67,3 x 138,5 x 7,3 mm 162,0 x 75,0 x 8,9 mm

Úvod

Mobily sú zariadenia plné krehkej technológie, takže keď nám spadnú na zem alebo do vody, akoby sme o ne prišli. No nemusí to tak byť vždy. Takéto situácie dokážu bez ujmy zvládnuť mobilné telefóny určené do extrémnych podmienok. Teda ak vystavujete svoj mobil tvrdým podmienkam, investícia do zariadenia s odolnosťou voči pádu a vodoodolnosťou, je na správnom mieste. V dnešnej dobe mnoho smartfónov už je vodoodolných, ale aj pád z malej výšky môže rozbiť displej alebo znefunkčniť zariadenie. A preto sme náš test mobilov rozdelili na dve hlavné kategórie: Test odolných mobilov a Test vodoodolných mobilov.

Test odolných telefónov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou aj odolnosťou voči pádu. Výhodou takýchto mobilov je schopnosť prežiť aj v najnáročnejších podmienkach. Sú teda určené pre užívateľov, ktorí trávia veľa času v prírode, mimo elektrickej energie alebo ich práca vystavuje rozmarom prírody. A tak je odolný telefón často skôr nutnosťou ako preferenciou.

Najlepší odolný telefón od 400 eur

iGET Blackview GBV9900

Hmotnosť: 273 g │ Rozmery: 156,5 x 78,3 x 14,2 mm │ OS: Android 9.0 │ Veľkosť displeja: 5,84 “ │ Typ displeja: IPS │ Rozlíšenie displeja: 2 280 x 1 080 Px │ Jemnosť obrazu: 420 PPI │ CPU: Mediatek Helio P90 │ RAM: 8 GB │ Užívateľská pamäť: 128 GB + pamäťová karta │ Batéria: 4 380 mAh │ Zadná kamera: 48 MPx + 5 MPx + 2 MPx │ Predná kamera: 16 MPx

  • Pre koho je iGET Blackview GBV9900: Tento výrobok je určený predovšetkým pre zákazníkov, ktorí hľadajú odolný telefón s nadštandardnou výbavou.
  • Prečo kúpiť iGET Blackview GBV9900: Ide o zaujímavý odolný telefón s vysokým výkonom a množstvom funkcií.
  • Prečo sme vybrali práve iGET Blackview GBV9900: Toto zariadenie patrí medzi najlepšie vo svojej kategórii a zároveň sa môže pýšiť veľmi kladnými recenziami užívateľov.

Telefón iGet Blackview GBV9900 je vysoko odolným telefónom, ktorý na prvý pohľad zaujme termokamerou, ktorá je integrovaná priamo v tele telefónu. Vďaka tomu je telefón ideálny na mnoho rôznych činností a odborov, dokáže navyše pracovať v naozaj extrémnych podmienkach. Telefón ponúka hneď niekoľko certifikácií, ktoré len podtrhujú jeho odolnosť. Okrem IP68 disponuje aj IP69K alebo vojenským štandardom MIL-STD-810G. Displej má  veľkosť 5,84 “ a je chránený Corning Gorilla Glass 5. Displej má sám o sebe skvelé pozorovacie uhly. V rámci fotografií ponúkne užívateľom zadnú hlavnú šošovku s rozlíšením 48 MPx a prednú selfie kameru s rozlíšením 16 Mpx.

Zistiť cenu

Výkon telefónu je dostatočný a zaisťuje ho 8jadrový procesor Mediatek Helio P90, ktorému potom sekunduje 8 GB operačná pamäť. Táto zostava sa len tak nezľakne multitaskingu či náročnejších aplikácií. Môžete sa spoľahnúť aj na dostatok miesta v telefóne, základ je 128 GB interná pamäť, ktoré je však rozšíriteľná o pamäťovú kartu. Batéria disponuje kapacitou 4 380 mAh, takže energie na celý deň je dostatok. Výhodou je aj podpora rýchleho nabíjania 18 W či bezdrôtové nabíjanie. Aby bol telefón plne kompatibilný, ponúka v rámci konektivity aj NFC, ktoré môžete použiť na rýchly prenos súborov alebo pri platbe kartou. (Zdroj: iGet.eu)

iGET BLACKVIEW GBV9900 velký

Výhody

Integrovaná termokamera

Veľká batéria

Podpora bezdrôtového nabíjania


Nevýhody

Vyššia hmotnosť

Len 18 W nabíjanie

Cena

Najlepší odolný telefón do 400 eur

Doogee S88 Pro 6GB/128GB

  • Pre koho je Doogee S88 Pro 6GB/128GB: Pre ľudí, ktorí chcú odolný mobil s pomerne dobrou HW výbavou.
  • Prečo kúpiť práve Doogee S88 Pro 6GB/128GB: Ide o odolný telefón s pekným dizajnom, dobrými parametrami a primeranou cenou.
  • Prečo sme vybrali práve Doogee S88 Pro 6GB/128GB: Ponúka podobné parametre ako bežné telefóny v danej cenovej kategórii a navyše má stupeň ochrany IP69K.

Dizajn Doogee S88 PRO je ľahko štylizovaný do podoby Iron Mana. Vyznačuje sa kombináciou oranžovej a čiernej farby, hranatými ostro rezanými rysmi a nechýba ani napodobenina očí v podobe RGB LED diód na zadnej strane pod fotoaparátom. Celkovo sa nám vzhľad telefónu celkom páči. Z hľadiska krytia tu nájdeme dostatočnú ochranu v podobe IP69K. Pokúsme sa jeho odolnosť rozviesť ešte viac. Pád mobilu z 1,5 metra? Žiadny problém. Chcete plávať s mobilom vo vode? Ani v tom vám nič nebráni, telefón vydrží vo vode do hĺbky 1 metra celý deň, do 1,5 metra2 hodiny. Je tiež potrebné uviesť medzné teploty, ktoré mobil prečká aspoň chvíľu bez úhony. Najnižšia takáto teplota je -55 °C, najvyššia 70 °C. Oba tieto extrémy vydrží mobil až 4 hodiny.

Zistiť cenu

Ďalej sa pozrime napríklad na parametre akumulátora, konkrétne na jeho kapacitu. Tá je úctyhodných 10 000 mAh. S touto kapacitou je len príhodné, že vieme mobil využiť aj ako powerbanku. Vzhľadom na túto hodnotu  kapacity je však logické, že bude tento telefón tiež o niečo ťažší. Ten s váhou okolo 372 g už naozaj nie je žiadny drobček. Pozrime sa tiež napríklad na displej mobilu. Ten má 6,3″, technológiu IPS a jeho rozlíšenie je krásnych 2340 x 1080. Ďalej sa zameriame na výkon. Ten vôbec nie je zlý. Ako čipset je tu použitý MediaTek Helio P70, ktorý môže ponúknuť procesor skladajúci sa z 8 jadier s taktovacou frekvenciou až 2 GHz. Potenciál tohto čipsetu je navyše ešte podporený 6 GB RAM. Vnútorné úložisko poskytuje 128 GB voľného miesta pre vaše dáta a nechýba ani slot na pamäťové karty. Úlohu OS tu zastáva Android 10. Z hľadiska konektivity nechýba WiFi, Bluetooth ani NFC. Nezabúdajme ani na možnosti fotoaparátu. Ten zadný disponuje rozlíšením 21 Mpx a selfie kamera má 16 Mpx. Nie je to teda žiadny fotomobil, ale pekné fotky sa s ním rozhodne vyfotiť dajú. Celkovo sme s modelom spokojní a myslíme si, že ide o podarený mobil s viac než výhodným pomerom cena/výkon.

(Zdroj: Kanál Doogee)

Výhody

Parádny displej

Vysoká výdrž batérie

Dobré HW parametre

Dobrý pomer výkonu k cene


Nevýhody

Vyššia hmotnosť

Najlepší odolný telefón do 200 eur

Doogee S58 PRO 6GB/64GB

  • Pre koho je Doogee S58 PRO 6GB/64GB: Pre ľudí, ktorí chcú lacný a odolný mobil.
  • Prečo kúpiť práve Doogee S58 PRO 6GB/64GB: Ide o telefón, ktorý disponuje stupňom certifikácie ochrany IP69K za veľmi sympatickú cenu.
  • Prečo sme vybrali práve Doogee S58 PRO 6GB/64GB: V danej cenovej kategórii je to odolný mobil až s prekvapivo dobrými parametrami.

Mobil má pomerne nevýrazný dizajn. Nevyzerá vyložene zle, ale príde nám obyčajný. Displej má 5,71″ a technológiu IPS. Jeho rozlíšenie je 1520 x 720 px. Môže sa vám to zdať málo, odolné mobily v tejto cenovej kategórii však často disponujú rozlíšením ešte menším. Ďalej sa pozrime napríklad na fotoaparát. Ten nás veľmi príjemne prekvapil. Naozaj sme nečakali, že zadný fotoaparát aj selfie kamera budú mať rozlíšenie sympatických 16 MPx. Ako je na tom ale telefón z hľadiska HW parametrov? Prekvapivo to nie je vôbec zlé. Úlohu čipsetu tu zastáva MediaTek Helio P22 s osemjadrovým procesorom o takte jadra až 2 GHz. Zdatne ho navyše podporuje 6 GB RAM. Pre vaše súbory, dokumenty a aplikácie disponuje telefón vnútornou pamäťou 64 GB. Komu by to náhodou prišlo málo, tak môže použiť aj slot na pamäťové karty.

Zistiť cenu

Nemusíte sa obávať ani o výdrž batérie. Model disponuje akumulátorom s viac než dostatočnou kapacitou 5180 mAh. Z hľadiska OS je model vybavený systémom Android 10. Samozrejme, nechýbajú ani možnosti konektivity, akými sú napríklad WiFi, Bluetooth či NFC. Jack 3,5 mm pre pripojenie slúchadiel tu však nenájdete. Doogoo S58 PRO sa nám veľmi pozdáva. Podľa nášho názoru ide o veľmi dobrú alternatívu, pokiaľ chcete lacný odolný dotykový mobil.

Výhody

Dobrá cena

IP69K

Solídne parametre výkonu

NFC


Nevýhody

Žiadny výrazný dizajn

Ťažší

Test vodoodolných telefónov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou IP67 alebo IP68, ale bez odolnosti voči pádom a nárazom. Mobilom v tejto kategórii tiež chýba batéria s enormnou kapacitou a funkcionalitou zameranou na aktívny životný štýl. Keďže vodoodolnosť patrí medzi trendy moderných smartfónov, výber a kvalita zariadení je na lepšej úrovni ako pri odolných mobiloch. Mnoho najmodernejších vlajkových lodí ponúka vodoodolnosť a so správnym ochranným obalom vydržia aj slabší náraz.

Najlepší vodoodolný telefón od 500 eur

Samsung Galaxy S20+

  • Pre koho je Samsung Galaxy S20+ určený: Pre toho, kto chce kvalitný a výkonný vodoodolný telefón a nebojí sa za kvalitu si priplatiť.
  • Prečo kúpiť Samsung Galaxy S20+: Pre vynikajúce rozlíšenie jeho fotoaparátu a videa, veľmi dobré parametre a vysoký výkon.
  • Prečo sme vybrali práve Samsung Galaxy S20+: Pretože má skvelé zabezpečenie a dlhú výdrž batérie.

Nielen na vodoodolnosť, ale aj na kvalitu obrazu, záberu a fotografie vsádza Samsung so svojím modelom Galaxy S20+. Aby ste sa mohli kvalitnými snímkami kochať čo možno najviac, Samsung Galaxy S20+ G985F má displej veľký 6,7 palcov a roztiahnutie doslova od kraja ku kraju. Displej tak pokrýva celú čelnú stranu mobilu. Dokonca aj selfie kamera je vsadená rovno do displeja v maličkom rámčeku. Čo je taktiež zabudované priamo v displeji, to je čítačka odtlačkov prstov pre jednoduché a rýchle odomykanie telefónu. To celé dodáva smartfónu futuristický dizajn. Za krok k budúcnosti by sme mohli považovať aj obmedzenie množstva škodlivého modrého svetla, ktoré displej vyžaruje.

Zistiť cenu

Vráťme sa ale ku kvalite fotoaparátu. Zadný objektív fotoaparátu na Samsung Galaxy S20+ má rozlíšenie 64 Mpx. Zachytíte s ním tak skutočne každý detail. Celý hlavný fotoaparát je zložený zo štyroch objektívov. Obraz si aj vďaka tomu môžete až trikrát opticky priblížiť a stále sa kochať každou maličkosťou zachytenou na vašej fotke. So zlým svetlom si objektívy fotoaparátu poradia tak, že zachytia niekoľko fotiek naraz a zlúčia ich do jedného správneho nasvieteného obrázku. Vzadu nezaostáva ani kvalita videa.  Nielenže môžete natáčať s Full HD rozlíšením až 8K, ale z videa môžete zachytiť aj akýkoľvek okamžik ako fotografiu s rozlíšením až 33 Mpx. Ak vám toto samotné nestačí, výkon fotoaparátu ešte zdokonaľuje optická stabilizácia a senzor, ktorý zaistí čo najvyššiu kvalitu videa a pohybu. Nezabudnite tak využívať funkciu Super Steady na maximum, ktorú v mobile nájdete v aplikácii fotoaparátu. Posledným vylepšením fotoaparátu, ktoré tu zmienime, je režim Single Take. Mobil vás po zvolení tohto režimu nechá chvíľu zbierať scenériu okolo vás a potom vám ponúkne niekoľko snímok a videí s rôznymi úpravami v rôznych nastaveniach. Vy už len vyberiete tú najlepšiu.

O zabezpečenie telefónu sa stará (okrem klasického PINu, hesla a gesta a vyššie zmieneného odtlačku prstu) technológia Knox. Tá odoláva rôznym útokom ako ochranou softwaru, tak aj ochranou hardwaru. Batéria smartfónu je skutočne veľkokapacitná – 4 500 mAh. Reálna doba jej výdrže je, samozrejme, individuálna a odvíja sa od toho, ako veľmi a akým spôsobom telefón využívate. Vedzte však, že 4 500 mAh kapacita by mala byť dostatočná na celý deň aj pri veľkom zaťažení. Telefón, ako je už dnes zvykom, podporuje bezdrôtové nabíjanie. Na záver musíme zmieniť pár tradičných parametrov –  užívateľská pamäť telefónu je 128 GB, procesor s 8 jadramifrekvenciu 2,7 GHz a nakoniec naše jediné mínus, Samsung Galaxy S20+ nemá 3.5 mm Jack. Inak ide vo všetkých ohľadoch o vynikajúci kúsok.(Zdroj: Kanál Samsung)

Samsung Galaxy S20 velký

Výhody

Vynikajúci fotoaparát

Obdivuhodný výkon

Výborný zvuk

Kvalitný displej


Nevýhody

Cena je celkom vysoká

Chýba 3.5 mm Jack

Najlepší vodoodolný telefón do 500 eur

Apple iPhone SE (2020)

  • Pre koho je Apple iPhone SE (2020) 64 GB určený: Pre každého, kto chce vodoodolný telefón, ale vyžaduje aj väčší výkon a špičkové parametre.
  • Prečo kúpiť Apple iPhone SE (2020) 64 GB: Pretože ide o iPhone za rozumnú cenu.
  • Prečo sme vybrali práve Apple iPhone SE (2020) 64 GB: Pretože má vynikajúce rozlíšenie videa a kvalitný fotoaparát, tak aj parádny výkon.

Model iPhone SE pre rok 2020 z dielne Apple patrí medzi TOP vodoodolné smartfóny. Na úvod si to zaslúžil kvôli jeho silnému výkonu, ktorý z telefónu dodáva aktuálne najvýkonnejší a najrýchlejší čip A 13 Bionic. Ako je už u Apple zvykom, celá práca na telefóne je úplne plynulá a telefón sa nebude zasekávať ani vám nijak znepríjemňovať jeho používanie. Zároveň sa nezačne sekať ani po roku používania, ako to je zvykom pri lacnejších výrobkoch.

Po dlhšej dobe sa jedná o iPhone s displejom s uhlopriečkou 5 palcov, čo mnohí fanúšikovia značky ocenia, zatiaľ čo pre tých, ktorí s mobilmi od Apple nemajú skúsenosti, majú k dispozícii ďalšiu alternatívu pri výbere. HD Retina displej vám ponúka jasný obraz s dokonalými detailmi na uhlopriečke 4,7 palcov. Kde vám iPhone SE (2020) taktiež poskytne jasné a ostré detaily, sú fotky. O rozlíšení 12 Mpix by si niekto mohol myslieť, že to bude naopak. Rozlíšenie však nie je v prípade fotoaparátov všetko, hlavne pri fotoaparátoch na mobiloch. Veľký vplyv na kvalitu fotky má napríklad aj nasvietenie. A práve o to sa v iPhone SE (2020) stará technológia Smart HDR. Nafotené fotky tak budú stáť za to. Video v rozlíšení 4K nikoho nenechá na pochybách, čo sa kvality výsledného produktu v tomto ohľade týka.

Zistiť cenu

Čo by sme si dovolili vytknúť, je výdrž batérie. Mobil síce podporuje bezdrôtové nabíjanie a s pomocou rýchlonabíjačky ho dobijete veľmi rýchlo, výdrž batérie s kapacitou 1821 mAh však z iPhonu SE (2020) robí telefón, ktorý cez deň používate a v noci nabíjate. Rovnako tak, ako je Apple známy kvôli kratšej výdrži batérie svojich mobilov, je neblaho preslávený aj absenciou Jacku 3.5 mm. Ak teda používate bezdrôtové slúchadlá, nezaobídete sa bez slávneho adaptéru. Aby sme nezabudli prihodiť pár technických parametrov, užívateľská pamäť je 64 GB. Ak by vám to bolo náhodou málo, k dispozícii sú aj modely s 128 GB užívateľskej pamäte a s 256 GB, tie sú však drahšie. Frekvencia procesoru je 2.65 GHz a procesor má 6 jadier. Čo sa samotnej vodoodolnosti týka, s mobilom sa môžete ponoriť až do hĺbky jedného metra, a to na dobu úctyhodných 30 minút. Odolnosť voči prachu je samozrejmosťou. Konečne sme sa teda dočkali solídneho iPhonu za prijateľnú cenu.

Apple iPhone SE (2021)

Výhody

Výkon procesoru

Rozlíšenie fotoaparátu

Operačný systém iOS


Nevýhody

Výdrž batérie

Absencia 3.5 mm Jack

Najlepší vodoodolný telefón do 300 eur

Realme 6

  • Pre koho je Realme 6 určený: Pre tých, ktorí nehľadia na značku, ale zaujímajú sa o konkrétnu výbavu, funkcie a výkon.
  • Prečo kúpiť práve Realme 6: Smartphone Realme 6 je nabitý funkciami. Má vysoký výkon, vydarený displej a kvalitný fotoaparát. Vzhľadom na cenu sa jedná o neuveriteľný výsledok.
  • Prečo sme vybrali Realme 6: Predchádzajúci model Realme 5 bol vydareným modelom. Nečakali sme, že počas jednej generácie dokáže výrobca smartphone vylepšiť natoľko, že parametre predbehnú aj 5násobne drahšie modely známych výrobcov.

Keby sme Realme 6 mali opísať jednou vetou, tak je to telefón, ktorý pozbieral funkcie, výbavu a vzhľad od všetkých prémiových modelov, ale je ponúkaný za neporovnateľne nižšiu cenu. Telefón má úzky rámček s hladkým povrchom. Tvorcovia dizajnu sa nechali inšpirovať kométou, smartphone je ladený dobiela alebo domodra. Páči sa nám, že ide o atraktívny a moderný vzhľad, ktorého výrobca docielil bez nutnosti krikľavých farieb. Realme pôsobí naozaj elegantne. Displej má 6,5″, je vybavený technológiou Gorilla Glass 3 a HD rozlíšenie dosahuje 1080×2400 pixelov. Vďaka tomu je display vhodný ako na sledovanie HD filmov, tak aj na hranie najnovších hier. K tomu správnemu zážitku a zábave prispieva aj solídna obnovovacia frekvencia 90 Hz. Aj napriek rozsiahlejšiemu displeju je však smartphone možné ovládať pohodlne aj jednou rukou. Mobil je vysoký 162 mm, široký 75 mm a tenší ako 1 cm. Vo vrecku ho už trochu spoznáte, váži 191 g. Vyššiu váhu mu však rýchlo odpustíte, keď zistíte, že je vybavený fotoaparátom so štyrmi objektívmi, a to pre fotenie za denného svetla, ultraširokouhlým objektívom s miernym efektom rybieho oka, makroobjektívom a B&W portrétnou šošovkou. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx. S objektívom môžete bez obáv fotiť a natáčať aj za horších svetelných podmienok, prekážkou nie sú ani športové aktivity, smartphone má pomerne slušnú stabilizáciu obrazu. Natočený materiál v maximálnej kvalite videa UHD 4K si môžete okamžite zostrihať a doplniť o hudobný sprievod, vôbec nebude nutné záznam sťahovať do počítača. Mnohí iste ocenia aj prednú tzv. „selfie“ kameru s rozlíšením 16 Mpx, ktorá umožňuje fotiť panorámu, HDR snímanie či natáčať full HD video s 1080p rozlíšením a 30 snímkami za sekundu.

Zistiť cenu

Realme strčí konkurentov vo vyšších cenových kategóriách hravo do vrecka. Mozgom celého smartphonu je výkonný osemjadrový procesor od spoločnosti Mediatek. Užívateľské rozhranie vytvorila spoločnosť Realme na základe najnovšieho systému Android 10. Model podporuje 2 SIM karty a ďalej má slot na pamäťovú kartu. Kapacita batérie je slušná, má 4 300 mAh a do 100% sa smartphone nabije za menej ako hodinu. Menším sklamaním je kapacita pamäte. Aktuálne sú v ponuke 2 modely: 128 GB a 64 GB verzia. Pamäť 64 GB však už nebýva dostatočná, preto vítame slot na pamäťovú kartu bez obmedzenia funkcie dual SIM.

Pamäť RAM dosahuje 3 rôzne kapacity: 4 GB, 6 GB a 8 GB. Každá verzia však prichádza s výkonným osemjadrovým procesorom, takže aj pri 4 GB pamäti RAM možno očakávať veľmi plynulý chod, ktorý vás na nič nenechá čakať. Pochopiteľne nechýba Wi-Fi a Bluetooth, GPS a rýchla čítačka odtlačkov prstov, ktorá funguje spoľahlivo. Každú bezkontaktnú platbu budete môcť vykonať vďaka technológii NFC aj pomocou tohto smartphonu. Realme 6 je spoľahlivým pomocníkom pre každého užívateľa. Či už ste multitaskingom posadnutý manažér, dychtivý hráč, žijete na sociálnych sieťach, alebo z každého trochu, tento model vás jednoznačne nezradí. Po hardvérovej stránke má Realme 6 dosť výkonu na plynulý chod najmodernejších hier a aplikácií. Kapacita batérie nemusí stačiť každému, ale rýchle nabíjanie to určite s ľahkosťou vykompenzuje. Display má všetky vlastnosti, ktoré od moderného smartphonu môžete očakávať. Čo dodať? V aktuálnej ponuke smartphonov je Realme 6 jednoznačne jedným z modelov s najlepším pomerom ceny a kvality.

Realme-6

Výhody

Vysoký výkon

Pekný pomer ceny ku kvalite

Veľká kapacita batérie a úložisko


Nevýhody

V balení nenájdeme ochranné puzdro

Ako hlavný materiál je použitý plast

Žiadna zvýšená odolnosť v podobe IP68

Chýba notifikačná dióda

Záver

Spomedzi robustných odolných mobilov je našim Top výberom iGET Blackview GBV9900 Pro, ponúka najviac. Aj keď je stavaný ako tank a trochu nepohodlný, má lepšiu vybavenosť ako Doogee S88 PRO. Práve Doogee S88 Pro svojou “nenápadnosťou” a dobrým výkonom je skôr určený vyznávačom prémiových produktov. Doogee S58 Pro má svoje nedostatky, no ak sa držíte rozpočtu, rozhodne to nie je zlá voľba. Má skôr “inteligentný” dizajn a užívateľskú jednoduchosť.

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek vodoodolný smartfón, odporúčame zakúpiť obal. Obzvlášť pri drahších zariadeniach. Naším Top odporúčaním je Samsung Galaxy S20+, ponúka to najlepšie. Avšak, ak sa rozhodnete pre Apple iPhone SE, nebudete sklamaní. Dych berúci dizajn a jeho dokonalosť vyčarujú úsmev na tvári a dieru v peňaženke. Realme 6 tiež skvelý smartfón za skvelú cenu.

Dôležité parametre odolných mobilov

Aby mobil splnil vaše očakávania, je potrebné, aby vám vyhovovali všetky jeho parametre a aby zodpovedali vašim potrebám. Na čo je potrebné sa zamerať?

  • Vodoodolnosť (IP hodnotenie): desiatkové číslo označuje odolnosť voči pevným látkam a jednotkové číslo označuje odolnosť voči vode.
  • IP67 a IP68: zariadenia s označením IP67 môžu byť ponorené do hĺbky 1metra, pričom IP68 umožňuje hlbšie ponorenie než 1 meter.
  • Batéria: kapacita batérie je daná v mah: čím väčšie číslo, tým dlhšie vydrží mobil, avšak pri výdrži mobilu treba brať do úvahy aj veľkosť displeja a spotrebu hardvéru.
  • Rozmery: mobily, ktoré majú odolnosť voči pádom, sú hrubšieho a mohutnejšieho charakteru, čo mnohým potenciálnym používateľom nemusí vyhovovať. Preto sme do nášho výberu zaradili aj výhradne vodoodolné mobily, ktoré majú rozmery omnoho priaznivejšie než pádu odolné mobily.