Najlepšie odolné telefóny 2019

Úvod

Mobily sú zariadenia plné krehkej technológie, takže keď nám spadnú na zem alebo do vody, akoby sme o ne prišli. No nemusí to tak byť vždy. Takéto situácie dokážu bez ujmy zvládnuť mobilné telefóny určené do extrémnych podmienok. Teda ak vystavujete svoj mobil tvrdým podmienkam, investícia do zariadenia s odolnosťou voči pádu a vodoodolnosťou, je na správnom mieste.

V dnešnej dobe mnoho smartfónov už je vode odolných, ale aj pád z malej výšky môže rozbiť displej alebo znefunkčniť zariadenie. A preto sme náš test mobilov rozdelili na dve hlavné kategórie, Test odolných mobilov a Test vodoodolných mobilov.

Porovnanie odolných telefónov

Od 400 eur Do 400 eur Do 200 eur
Model: Caterpillar CAT S61 iGET Blackview GBV9500 Samsung Galaxy Xcover 4
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vodoodolnosť IP68 IP69 IP68
Batéria: 4500 mah 10000 mah 2800 mah
Rozmery: 76*150*12,8 mm 81,8*165*18,7 mm 146,2*73,3*9,7 mm

Porovnanie vodoolných telefónov

Od 700 eur Do 700 eur Do 500 eur
Model: Samsung Galaxy S10 Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S7
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vodoodolnosť IP68 IP68 IP68
Batéria: 3300 mAh 3000 mah 3000 mah
Rozmery: 74,1*157,6*7,8 mm 68,1*148,9*8 mm 69,6*142,4*7,9 mm

Dôležité parametre odolných telefónov

Vodo-odolnosť (IP hodnotenie): desiatkové číslo označuje odolnosť voči pevným látkam a jednotkové číslo označuje odolnosť proti vode. IP67 a IP68: Zariadenia s označením IP67 môžu byť ponorené do hĺbky 1metra, pričom IP68 umožňuje hlbšie ponorenie než 1 meter.

Batéria:  kapacita batérie je daná v mah: čím väčšie číslo, tým dlhšie vydrží mobil, avšak pri výdrži mobilu treba brať do úvahy aj veľkosť displeja a spotrebu hardvéru.

Rozmery: mobily, ktoré majú odolnosť voči pádom, sú hrubšieho a mohutnejšieho charakteru, čo mnohým potencionálnym používateľom nemusí vyhovovať. Preto sme do nášho výberu zaradili aj výhradne vodoodolné mobily, ktoré majú rozmery omnoho priaznivejšie než pádu odolné mobily.

Test odolných telefónov

Predslov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou aj odolnosťou voči pádu. Výhodou takýchto mobilov je schopnosť prežiť aj v najnáročnejších podmienkach. Sú teda určené pre užívateľov, ktorí trávia veľa času v prírode, mimo elektrickej energie alebo ich práca vystavuje rozmarom prírody. A tak je odolný telefón často skôr nutnosťou ako preferenciou.

Najlepší odolný telefón od 400 eur

Caterpillar CAT S61

 • Pre koho je Caterpillar CAT S61 Dual SIM: Práve pre vás, pokiaľ hľadáte nadštandardne odolný telefón.
 • Prečo kúpiť Caterpillar CAT S61 Dual SIM: Ide o odolný telefón s vysokým výkonom a množstvom funkcií.
 • Prečo sme vybrali práve Caterpillar CAT S61 Dual SIM: Telefón má nie len vynikajúce parametre, ale aj hodnotenie.

Caterpillar CAT S61 je nielenže nesmierne odolný, ale taktiež veľmi výkonný telefón. Pamäť RAM má 4 096 MB. Procesor s frekvenciou 2,2 GHz disponuje ôsmimi jadrami. Interná pamäť dosahuje veľkosť 64 GB, telefón má však slot pre SD kartu, rovnako ako aj pre dve SIM karty. Mimo všetkých dátových funkcií, alebo napríklad klasického Jack 3,5, nájdete u Caterpillara laserový merač, ktorý je možné použiť aj ako ukazovadlo, alebo napríklad termokameru a merač kvality ovzdušia. Zadná kamera má rozlíšenie 16 MPx, zatiaľ čo predná 8 MPx. Výdrž batérie 4 500 mAh zabezpečuje, že telefón nebudete musieť nabíjať každú noc.

Zistiť cenu

 

Ako na každom odolnom telefóne, ani tu nechýba GorillaGlass. Veľkosť displeja je 5,2“ a celé zariadenie váži 250 g. S podobnými číslami sa stretnete pri každom odolnom telefóne. Zariadenie je navyše vodeodolné. Mimo toho, displej funguje aj keď ho ovládate mokrými prstami, alebo napríklad v rukaviciach. Krytky konektorov USB ani slúchadiel nijak neprekážajú. Zadná strana je pogumovaná, nedostatkom sú ale kovové okraje, pretože takto vám telefón, kvôli svojej váhe, môže ľahko vypadnúťz ruky. Celkové ovládanie telefónu, vrátane predinštalovaných aplikácii a funkcií, je v slovenčine. Telefonovanie je bezproblémové a dostatočne hlasité, aj keď sa pohybujete na hlučnom pracovisku.

VÝHODY:
 • Odolná vodotesná funkcia
 • Výkon
 • Batéria
 • Funkcie (termokamera, laserový merač…)

NEVÝHODY:
 • Veľkosť a hmotnosť
 • Hladké kovové okraje

Najlepší odolný telefón do 400 eur

iGET Blackview GBV9500

 • Pre koho je iGETBlackview GBV95000: Pre každého, kto potrebuje odolný mobil s neuveriteľne veľkou kapacitou batérie.
 • Prečo kúpiť iGETBlackview GBV9500: Hlavným dôvodom je určite zmienená batéria s kapacitou 10 000 mAh, alebo taktiež kvalitný fotoaparát a veľmi dobrý výkon.
 • Prečo sme vybrali práve iGETBlackview GBV9500: Nie každý odolný telefón ponúka funkcie ako je bočná čítačka odtlačkov prstov alebo multifunkčné NFC.

Medzi cenovo blízkych konkurentov môžeme zaradiť chytrý telefón RugGear RG850, ale na rozdiel od neho, na ňom nenájdete krycie sklo CorningGorillaGlass 3. Generace.Čím sa ešte toto podobne odolné zariadenieRugGear RG740A líši, je 4 GB RAM s 2,5GHz procesorom.Na druhej strane, kdeiGETBlackview GBV9500 predsa len neexceluje, je hmotnosť 360 g, v porovnaní s 218 g, čo je hmotnosť ďalšieho telefónu s podobnými vlastnosťami, CAT S41. Nami vybraný model iGET ho ale zase tromfne so svojou 64 GB internou pamäťou.

Zistiť cenu

Čo nás príjemne prekvapilo, to je fotoaparát s rozlíšením 16 mpx, takisto aj možnosť DUAL SIM, ale čím najviac exceluje je batéria s výdržou až 72 hodín. Jak výkonnostne, tak aj ponukou funkcií iGETBlackview GBV9500 vyčnieva medzi ostatnými odolnými chytrými telefónmi, ktoré sú v rovnakej cenovej kategórii. A pokiaľ ide o odolnosť, je silným konkurentom preslávených modelov mobilných zariadení CAT.

VÝHODY:
 • výdrž batérie
 • kvalitná kamera
 • slušný výkon

NEVÝHODY:
 • horší mikrofón
 • kvalita pripojenia (USB i bezdrôtové)
 • váha a rozmery

Najlepší odolný telefón  do 200 eur

Samsung Galaxy XcoverSamsung Galaxy Xcover 4

 • Pre koho je Galaxy Xcover 4: Pre každého, kto túži po naozaj odolnom mobile, a to nielen proti vode a pádu, ale aj prachu a vysokej teplote, uprednostní dobrú cenu za kvalitný smartfón, pričom si nepotrpí na náročnom software a hardware.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy Xcover 4: Kvôli jeho všestrannej odolnosti, dostatočnému funkčnému vybaveniu, vrátane kvalitného fotoaparátu a skvelej  cene.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy Xcover 4: Je dostatočný pre každodenné používanie a dokonale plní svoj status cenovo dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 200 eur dostanete naozaj maximum, čo v tejto cenovej hladine dostať môžete – najvyššie certifikáty vodoodolnosti, odolnosti voči pádu, vysokým teplotám aj prachu.

Xcover 4 je priam krásavcom spomedzi odolných smartfónov, pretože túto odolnosť dostanete v pomerne tenkom tele s pekným dizajnom.

 V tomto pomerne tenkom tele smartfónu s prijateľným dizajnom nájdete aj prijateľné vybavenie funkciami, vrátane dobrých fotoaparátov. Hlavný, teda zadný, má 13-megapixelov, automatické zaostrovanie, LED blesk, svetelnosť f/1.9 a nahrávanie videí vo Full HD. Predný disponuje 5 Mpx, pričom nasníma videá v rovnakom rozlíšení, ako ten zadný. Jeho  svetelnosť je f/2.2. Takéto kvalitné fotografovanie je pri odolných telefónoch skôr raritou. Nájdete tu v ponuke všetko, čo by mal inteligentný telefón mať, nečakajte však vymoženosti ako čítačku odtlačkov, informačnú diódu, IrDA(infraport), stereo reproduktory či rýchle alebo bezdrôtové nabíjanie. Poteší však ľahká ovládateľnosť aj v rukaviciach a jednoducho vyberateľná batéria.

Nízka cena sa však najviac odzrkadlila na malej pamäti telefónu – 16 GB a celkovom pomalom výkone, ale ak nemáte peňazí nazvyš a ide vám o trvácnosť mobilu, rozhodne je dobrou voľbou.

Zistiť cenu

 

VÝHODY:
 • atraktívny dizajn oproti konkurencii
 • skvelé parametre odolnosti v rôznych oblastiach
 • cena

NEVÝHODY:
 •  priemerný výkon
 • menšia pamäť
 • iba základné funkcie a technológie

Doslov

Spomedzi robustných odolných mobilov je našim Top výberom Caterpillar CAT S61 Dual SIM, ponúka najviac. Aj keď je stavaný ako tank a trochu nepohodlný, má lepšiu vybavenosť ako iGETBlackview. Práve iGETBlackview GBV95000 svojou “nenápadnosťou” a dobrým výkonom je skôr určený vyznávačom prémiových produktov. Samsug Galaxy Xcover 4  má svoje nedostatky, no ak sa držíte rozpočtu rozhodne to nie je zlá voľba. Rovnako ako CAT má skôr “inteligentný” dizajn a užívateľskú jednoduchosť.

Test vodoodolných telefónov

Predslov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou IP67 alebo IP68, ale bez odolnosti voči pádom a nárazom. Mobilom v tejto kategórii tiež chýba batéria s enormnou kapacitou a funkcionalitou zameranou na aktívny životný štýl. Keďže vodoodolnosť patrí medzi trendy moderných smartfónov,výber a kvalita zariadení je na lepšej úrovni ako pri odolných mobiloch. Mnoho najmodernejších vlajkových lodí ponúka vodoodolnosť a so správnym ochranným obalom vydržia aj slabší náraz.

Najlepší vodoodolný telefón od 700 eur

Samsung Galaxy S10

 • Pre koho je Samsung GalaxyS10: Pre každého, komu nevadí si priplatiť za vysoko kvalitný a výkonný telefón.
 • Prečo kúpiť práveSamsung Galaxy S10:  Ide o najnovší model značky Samsung a prináša špičkové parametre, v tejto chvíli ide o jeden z najlepších telefónov na trhu.
 • Prečo sme vybrali práveSamsung Galaxy S10:  Okrem toho, že je telefón vodeodolný, disponuje aj extrémne dobrými parametrami.

Spoločnosť Samsung so svojím telefónom Samsung Galaxy S10 naviazala na predchádzajúci a veľmi úspešný model Galaxy S9. Od ostatných telefónov sa Samsung mierne líši dizajnom. Displej zaberá celú prednú stranu telefónu, jedná sa o takzvaný Infinity-O displej. Znamená to, že má v pravom hornom rohu priestrel – otvor na selfie kameru (plus, táto verzia telefónu má dokonca dve selfie kamery). Samotný displej je svojimi parametrami na veľmi vysokej úrovni a v tejto chvíli sa jedná asi o najlepší mobilný displej vôbec. Ide o Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,4 palcov rozlíšením 3 040 x 1 440 pixelov, ktorého hrany sú zaoblené.

Zistiť cenu

Zadná strana telefónu je hladká, pričom v hornej časti sú horizontálne usporiadané fotoaparáty a po stranách tlačidlá. Dizajn je celkovo veľmi elegantný, dostupný je tento telefón v bielej, čiernej a zelenej farbe. Rozmeru sú pritom solídne – 157,6 x 74,1 x 7,8 milimetrov, pri hmotnosti 175 gramov.Problém je, že v takto hladkom dizajne je telefón klzký a lesklý povrch má tendenciu zanechávať na sebe odtlačky od prstov. Telefón je pomerne odolný, je vyrobený z tvrdeného skla GorillaGlass 6 zliatiny hliníka 700-series Aluminium. Splňuje certifikát odolnosti IP68, je odolný voči prachu a vode. Čítačka odtlačkov prstov je priamo v displeji a jedná sa o ultrazvukovú 3D čítačku. Samsung Galaxy S10 má pokročilý fotoaparát, nechýba automatické zaostrenie, optická stabilizáciaobrazu a natáčanie v 4K rozlíšení. Duálny fotoaparát má rozlíšenie 12/16 Mpix, predný zas 10 Mpix.

Výkon telefónu je veľmi vysoký, v Amerike ho zaisťuje procesor Snapdragon 855, u nás Exynos 9820. Má 8 jadier a dosahuje veľmi vysoký výkon. Operačný systém je Android 9 (Pie), do budúcna sa počíta s aktualizáciou na novú verziu. Pamäť telefónu je 8 až 12 GB RAM a 128 až 512 GB užívateľskej pamäte (v závislosti na vybranej verzii telefónu). Pamäť je navyše možné rozšíriť pamäťovou kartou. Chýbať nemôžu ani základné technológie NFC, USB-C, Bluetooth, GPS alebo Wi-Fi (vo všetkých pásmach vrátane nového ax). Batéria má kapacitu 3100 až 4100 mAh (podľa verzie), navyše disponuje technológiou rýchleho nabíjania. Na jedno nabitie vydrží telefón asi deň až dva. Za nevýhodu však považujeme chýbajúce LED svetlo. Keď to všetko zrátame, od telefónu Samsung Galaxy S10 (prípadne od jeho drahšej verzie Plus) dostanete to najlepšie, čo súčasný trh ponúka.

VÝHODY:
 • Odolná a pevná konštrukcia
 • Vysoko kvalitný displej
 • Špičkový fotoaparát
 • Elegantný dizajn
 • Veľká užívateľská pamäť

NEVÝHODY:
 • Lesklý dizajn priťahuje šmuhy
 • Má tendenciu kĺzať
 • Chýbajúce LED svetlo

Najlepší vodoodolný telefón  do 700 eur

Samsung Galaxy S8

 • Pre koho je Galaxy S8: Pre tých, ktorí hľadajú špičkový smartfón, čo sa nebojí vody.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy S8: Fascinujúci bezrámčekový dizajn a nekompromisná všestrannosť.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy S8: Samsung patril medzi prvé značky s vodotesnými mobilmi a ich najnovší model nás zaujal v každom smere.

Jeden z najlepších mobilov na trhu, exceluje v každom smere a navyše ponúka IP68 odolnosť voči vode a prachu.

S8 patrí medzi “bezrámčekové” mobily, čo potencionálne zhoršuje odolnosť zariadenia voči pádom.

Novinkou od spoločnosti Samsung je inteligentný asistent menom Bixby. Ide o umelú inteligenciu, ktorá plní príkazy zadané užívateľom. Bohužiaľ,Bixby podporuje zatiaľ len angličtinu, nemčinu a kórejčinu, čiže okruh užívateľov je obmedzený.

Narozdiel od konkurenčných vlajkových lodí S8 nemá dvojitú zadnú kameru. Avšak 12Mpx senzor by si zaslúžil miesto v našom teste fotomobilovza svoju excelentnú kvalitu fotografií.

Pri Galaxy S8 sa len ťažko hľadajú negatíva, keďže je taký perfektný. Displej, kamera, výkon, všetky parametre sú medzi vedúcimi na trhu. Azda jedinou chybičkou je neobvyklé umiestnenie snímaču odtlačkov prstov.

Zistiť cenu

Zariadenie má IP68 hodnotenie, avšak s takouto cenovkou odporúčame dokúpiť kvalitný obal proti pádom. Keďže aj zadná strana je pokrytá sklom, pád z menšej výšky by tiež mohol spôsobiť nepekné škody.

VÝHODY:
 • prémiový dizajn
 • excelentný fotoaparát
 • výkon

NEVÝHODY:
 • veľký displej náchylnejší voči pádom
 • zvláštne umiestnenie snímaču odtlačkov prstov
 • slabšia výdrž batérie

Najlepší vodoodolný telefón  do 500 eur

Samsung Galaxy S7

 • Pre koho je Galaxy S7: Ak vás zaujal Galaxy S8, ale jeho cenovka vám nie je pochuti, S7 je správna cesta.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy S7: Ponúka všetko, čo moderný zákazník môže požadovať a za rozumnú cenu.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy S7: Minulý rok nás Galaxy S7 očaril svojou perfektnosťou, a keď sme videli jeho cenovku na tento rok, nemohli sme odolať.

Druhý Samsung Galaxy v našom výbere nie je náhodou. S7 bol považovaný za jeden z najlepších, ak nie najlepší smartfón roka 2016. A dnes sa dá kúpiť za rozumnú cenu.

I keď fundamentálne sú S7 a S8 rozdielne, majú pár prvkov spoločných. Ako napríklad excelentnú zadnú kameru, vodoodolnosť IP68 a prémiový dizajn. Avšak S7 sa dá kúpiť za polovičnú cenu S8.

S7 nemá bezrámčekový dizajn, alevydrží pád z väčšej výšky ako S8.

Netreba to ale skúšať, stále ide o mobil pokrytý sklom, a tak dokúpenie obalu je nutnosťou pri náročnejšom zaobchádzaní.

Zistiť cenu

S7 je jednoducho staršou verziou S8, je výkonný, atraktívny, ale nie až tak ako S8. Avšak pomer ceny a výkonu je omnoho výhodnejší. S7 odporúčame ako rozumnú alternatívu k S8.

VÝHODY:
 • prémiový dizajn
 • excelentný fotoaparát
 • slot pre SD kartu

NEVÝHODY:
 • magnet na odtlačky
 • nemá USB typ C
 • nadbytočné aplikácie od Samsungu

Doslov

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek vodoodolný smartfón odporúčame zakúpiť obal. Obzvlášť pri drahších zariadeniach. Naším Top odporúčaním je Samsung Galaxy S10, ponúka to najlepšie. Avšak, ak sa rozhodnete pre Galaxy S8 nebudete sklamaní. Dych berúci dizajn a jeho dokonalosť vyčarujú úsmev na tvári a dieru v peňaženke. Samsung Galaxy S7 je tiež skvelý smartfón za skvelú cenu, avšak stráca na všestrannosti a je aj starší.

Odolné telefóny
3.3 (66.67%) 3 votes