Najlepšie odolné telefóny 2019

Úvod

Mobily sú zariadenia plné krehkej technológie, takže keď nám spadnú na zem alebo do vody, akoby sme o ne prišli. No nemusí to tak byť vždy. Takéto situácie dokážu bez ujmy zvládnuť mobilné telefóny určené do extrémnych podmienok. Teda ak vystavujete svoj mobil tvrdým podmienkam, investícia do zariadenia s odolnosťou voči pádu a vodoodolnosťou, je na správnom mieste.

V dnešnej dobe mnoho smartfónov už je vode odolných, ale aj pád z malej výšky môže rozbiť displej alebo znefunkčniť zariadenie. A preto sme náš test mobilov rozdelili na dve hlavné kategórie, Test odolných mobilov a Test vodoodolných mobilov.

Porovnanie odolných telefónov

Do 500 eur Do 400 eur Do 200 eur
Model: CAT S41 <Doogee S60 Samsung Galaxy Xcover 4
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vodoodolnosť IP68 IP68 IP68
Batéria: 5000 mah 5580 mah 2800 mah
Rozmery: 75*152*12,85 mm 81*164*15,5 mm 146,2*73,3*9,7 mm

Porovnanie vodoolných telefónov

Do 800 eur Do 500 eur Do 300 eur
Model: Samsung Galaxy S8 Samsung Galaxy S7 LenovoMoto M
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vodoodolnosť IP68 IP68 bez hodnotenia
Batéria: 3000 mah 3000 mah 3050 mah
Rozmery: 68,1*148,9*8 mm 69,6*142,4*7,9 mm 75*151*7,85 mm

Dôležité parametre odolných telefónov

Vodo-odolnosť (IP hodnotenie): desiatkové číslo označuje odolnosť voči pevným látkam a jednotkové číslo označuje odolnosť proti vode. IP67 a IP68: Zariadenia s označením IP67 môžu byť ponorené do hĺbky 1metra, pričom IP68 umožňuje hlbšie ponorenie než 1 meter.

Batéria:  kapacita batérie je daná v mah: čím väčšie číslo, tým dlhšie vydrží mobil, avšak pri výdrži mobilu treba brať do úvahy aj veľkosť displeja a spotrebu hardvéru.

Rozmery: mobily, ktoré majú odolnosť voči pádom, sú hrubšieho a mohutnejšieho charakteru, čo mnohým potencionálnym používateľom nemusí vyhovovať. Preto sme do nášho výberu zaradili aj výhradne vodoodolné mobily, ktoré majú rozmery omnoho priaznivejšie než pádu odolné mobily.

Test odolných telefónov

Predslov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou aj odolnosťou voči pádu. Výhodou takýchto mobilov je schopnosť prežiť aj v najnáročnejších podmienkach. Sú teda určené pre užívateľov, ktorí trávia veľa času v prírode, mimo elektrickej energie alebo ich práca vystavuje rozmarom prírody. A tak je odolný telefón často skôr nutnosťou ako preferenciou.

Najlepší odolný telefón do 500 eur

CAT S41CAT S41

 • Pre koho je CAT S41: Pre každého, kto nutne potrebuje dobrý mobil s dobrou batériou a maximálnou odolnosťou, či už na prácu alebo šport, no zároveň nechce so sebou nosiť príručnú tehlu.
 • Prečo kúpiť práve CAT S41: Kvôli jeho výdrži, odolnosti a dobrému softvéru.
 • Prečo sme vybrali práve CAT S41: I keď je drahší než konkurencia, ponúka kvalitu overenej značky a funkcionalitu namierenú správnym smerom.

Caterpillar je jednou z mála distingvovaných značiek medzi odolnými mobilmi. Oto je vyššia cena modelu S41. Avšakponúka vynikajúcu spoľahlivosť, odolnosť a kvalitný softvér so slabšími parametrami.

S41 narozdiel od väčšiny odolných smartfónov má skromnejší dizajn, a tak viac pripomína klasický smartfón ako prenosný tank. Netreba sa báť, že s lepším dizajnom mobil stráca na odolnosti. CAT odolá aj tým najtvrdším podmienkam iba s pár škrabancami na pogumovanom zadnom kryte. Samotný displej je chránený Gorrila sklom 5. generácie. A samotné zariadenie zvládne opakované pády na betón z výšky takmer 2 metrov.

Batéria má kapacitu 5000 mah a dá sa použiť ako externá nabíjačka pre iné zariadenia. Samotný mobil má vynikajúcu výdrž. Pri rozumnom zaobchádzaní bez problémov vydrží aj 4 dni bez nabíjania.

Zistiť cenu

 

Čo sa týka výkonu samotného zariadenia, dá sa označiť za “uspokojivý” a typickému používateľovi CAT S41 bude viac než dostačujúci. Operačný systém je čistý Android 7.0, ktorý reaguje rýchlo a bezproblémovo. A tak zariadenie pôsobí výkonne aj so slabšími parametrami.

VÝHODY:
 • čistý Android 7.0
 • nenápadný dizajn
 • známa značka

NEVÝHODY:
 • nemá snímač odtlačkov prstov
 • vyššia cena oproti konkurencii
 • slabá kamera

Najlepší odolný telefón do 400 eur

Doogee S60Doogee S60

 • Pre koho je Doogee S60: Ak máte väčšie ruky a nevadí vám dizajn S60, je to vynikajúci odolný mobil za skvelú cenu.
 • Prečo kúpiť práve Doogee S60: Ponúka kvality ako dobrý fotoaparát, bezdrôtová konektivita a všestrannosť, ktoré sú medzi odolnými mobilmi raritou.
 • Prečo sme vybrali práve Doogee S60: Zaujali nás vymoženosti ako vodotesný odnímateľný zadný kryt a funkcionalita s priaznivou cenou.

S60 je priamym konkurentom CAT S41, ale za priaznivejšiu cenu. Ponúka lepšiu kameru, bezdrôtové nabíjanie a väčšiu batériu. Nie je však perfektný.

Doogee má industriálny dizajn ktorý nemusí byť každému pochuti. Taktiež je hrubší a ťažší než CAT. Avšak cenovka je omnoho atraktívnejšia a ponúka funkcie, ktoré vedia zaujať. Odolnosťou je na tom rovnako ako CAT S41.

Kamera prekvapila, nedá sa porovnávať s našim výberom fotomobilov, ale medzi odolnými mobilmi patrí medzi elitu. Spoločnosť si je svojou kamerou istá, čo demonštrovala integrovaním tlačidla spúšte na pravú stranu smartfónu.

Zistiť cenu

Výkonnostne je veľmi podobný s S41, avšak má dvojnásobnú kapacitu RAM pamäte a úložiska. Ponúka navyše funkcie ako merač hluku, bezdrôtové nabíjanie, vynikajúce stereo reproduktory a vymeniteľnú batériu.

VÝHODY:
 • pomer cena/výkon
 • kvalitná kamera
 • mnoho funkcií

NEVÝHODY:
 • výrazný” dizajn
 • robustnejší a ťažší
 • menší displej vo veľkom tele

Najlepší odolný telefón  do 200 eur

Samsung Galaxy XcoverSamsung Galaxy Xcover 4

 • Pre koho je Galaxy Xcover 4: Pre každého, kto túži po naozaj odolnom mobile, a to nielen proti vode a pádu, ale aj prachu a vysokej teplote, uprednostní dobrú cenu za kvalitný smartfón, pričom si nepotrpí na náročnom software a hardware.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy Xcover 4: Kvôli jeho všestrannej odolnosti, dostatočnému funkčnému vybaveniu, vrátane kvalitného fotoaparátu a skvelej  cene.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy Xcover 4: Je dostatočný pre každodenné používanie a dokonale plní svoj status cenovo dostupného odolného mobilu.

Za cenu pod 200 eur dostanete naozaj maximum, čo v tejto cenovej hladine dostať môžete – najvyššie certifikáty vodoodolnosti, odolnosti voči pádu, vysokým teplotám aj prachu.

Xcover 4 je priam krásavcom spomedzi odolných smartfónov, pretože túto odolnosť dostanete v pomerne tenkom tele s pekným dizajnom.

 V tomto pomerne tenkom tele smartfónu s prijateľným dizajnom nájdete aj prijateľné vybavenie funkciami, vrátane dobrých fotoaparátov. Hlavný, teda zadný, má 13-megapixelov, automatické zaostrovanie, LED blesk, svetelnosť f/1.9 a nahrávanie videí vo Full HD. Predný disponuje 5 Mpx, pričom nasníma videá v rovnakom rozlíšení, ako ten zadný. Jeho  svetelnosť je f/2.2. Takéto kvalitné fotografovanie je pri odolných telefónoch skôr raritou. Nájdete tu v ponuke všetko, čo by mal inteligentný telefón mať, nečakajte však vymoženosti ako čítačku odtlačkov, informačnú diódu, IrDA(infraport), stereo reproduktory či rýchle alebo bezdrôtové nabíjanie. Poteší však ľahká ovládateľnosť aj v rukaviciach a jednoducho vyberateľná batéria.

Nízka cena sa však najviac odzrkadlila na malej pamäti telefónu – 16 GB a celkovom pomalom výkone, ale ak nemáte peňazí nazvyš a ide vám o trvácnosť mobilu, rozhodne je dobrou voľbou.

Zistiť cenu

 

VÝHODY:
 • atraktívny dizajn oproti konkurencii
 • skvelé parametre odolnosti v rôznych oblastiach
 • cena

NEVÝHODY:
 •  priemerný výkon
 • menšia pamäť
 • iba základné funkcie a technológie

Doslov

Spomedzi robustných odolných mobilov je našim Top výberom Doogee S60, ponúka najviac. Aj keď je stavaný ako tank a trochu nepohodlný, má nižšiu cenu ako CAT S41 a lepšiu vybavenosť. Práve CAT S41 svojou “nenápadnosťou” a dobrým výkonom je skôr určený vyznávačom prémiových produktov. Nemá pestrú vybavenosť ako Doogee, ale to, čo vie mu ide na jednotku. Samsug Galaxy Xcover 4  má svoje nedostatky, no ak sa držíte rozpočtu rozhodne to nie je zlá voľba. Rovnako ako CAT má skôr “inteligentný” dizajn a užívateľskú jednoduchosť.

Test vodoodolných telefónov

Predslov

Do tejto kategórie spadajú zariadenia s vodoodolnosťou IP67 alebo IP68, ale bez odolnosti voči pádom a nárazom. Mobilom v tejto kategórii tiež chýba batéria s enormnou kapacitou a funkcionalitou zameranou na aktívny životný štýl. Keďže vodoodolnosť patrí medzi trendy moderných smartfónov,výber a kvalita zariadení je na lepšej úrovni ako pri odolných mobiloch. Mnoho najmodernejších vlajkových lodí ponúka vodoodolnosť a so správnym ochranným obalom vydržia aj slabší náraz.

Najlepší vodoodolný telefón do 800 eur

Samsung Galaxy S8Samsung Galaxy S8

 • Pre koho je Galaxy S8: Pre tých, ktorí hľadajú špičkový smartfón, čo sa nebojí vody.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy S8: Fascinujúci bezrámčekový dizajn a nekompromisná všestrannosť.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy S8: Samsung patril medzi prvé značky s vodotesnými mobilmi a ich najnovší model nás zaujal v každom smere.

Jeden z najlepších mobilov na trhu, exceluje v každom smere a navyše ponúka IP68 odolnosť voči vode a prachu.

S8 patrí medzi “bezrámčekové” mobily, čo potencionálne zhoršuje odolnosť zariadenia voči pádom.

Novinkou od spoločnosti Samsung je inteligentný asistent menom Bixby. Ide o umelú inteligenciu, ktorá plní príkazy zadané užívateľom. Bohužiaľ,Bixby podporuje zatiaľ len angličtinu, nemčinu a kórejčinu, čiže okruh užívateľov je obmedzený.

Narozdiel od konkurenčných vlajkových lodí S8 nemá dvojitú zadnú kameru. Avšak 12Mpx senzor by si zaslúžil miesto v našom teste fotomobilovza svoju excelentnú kvalitu fotografií.

Pri Galaxy S8 sa len ťažko hľadajú negatíva, keďže je taký perfektný. Displej, kamera, výkon, všetky parametre sú medzi vedúcimi na trhu. Azda jedinou chybičkou je neobvyklé umiestnenie snímaču odtlačkov prstov.

Zistiť cenu

Zariadenie má IP68 hodnotenie, avšak s takouto cenovkou odporúčame dokúpiť kvalitný obal proti pádom. Keďže aj zadná strana je pokrytá sklom, pád z menšej výšky by tiež mohol spôsobiť nepekné škody.

VÝHODY:
 • prémiový dizajn
 • excelentný fotoaparát
 • výkon

NEVÝHODY:
 • veľký displej náchylnejší voči pádom
 • zvláštne umiestnenie snímaču odtlačkov prstov
 • slabšia výdrž batérie

Najlepší vodoodolný telefón  do 500 eur

Samsung Galaxy S7Samsung Galaxy S7

 • Pre koho je Galaxy S7: Ak vás zaujal Galaxy S8, ale jeho cenovka vám nie je pochuti, S7 je správna cesta.
 • Prečo kúpiť práve Galaxy S7: Ponúka všetko, čo moderný zákazník môže požadovať a za rozumnú cenu.
 • Prečo sme vybrali práve Galaxy S7: Minulý rok nás Galaxy S7 očaril svojou perfektnosťou, a keď sme videli jeho cenovku na tento rok, nemohli sme odolať.

 

Druhý Samsung Galaxy v našom výbere nie je náhodou. S7 bol považovaný za jeden z najlepších, ak nie najlepší smartfón roka 2016. A dnes sa dá kúpiť za rozumnú cenu.

I keď fundamentálne sú S7 a S8 rozdielne, majú pár prvkov spoločných. Ako napríklad excelentnú zadnú kameru, vodoodolnosť IP68 a prémiový dizajn. Avšak S7 sa dá kúpiť za polovičnú cenu S8.

S7 nemá bezrámčekový dizajn, alevydrží pád z väčšej výšky ako S8.

Netreba to ale skúšať, stále ide o mobil pokrytý sklom, a tak dokúpenie obalu je nutnosťou pri náročnejšom zaobchádzaní.

Zistiť cenu

S7 je jednoducho staršou verziou S8, je výkonný, atraktívny, ale nie až tak ako S8. Avšak pomer ceny a výkonu je omnoho výhodnejší. S7 odporúčame ako rozumnú alternatívu k S8.

VÝHODY:
 • prémiový dizajn
 • excelentný fotoaparát
 • slot pre SD kartu

NEVÝHODY:
 • magnet na odtlačky
 • nemá USB typ C
 • nadbytočné aplikácie od Samsungu

Najlepší vodoodolný telefón  do 300 eur

LenovoMoto MLenovoMoto M

 • Pre koho je Moto M: Ak nevyžadujete perfektnú vodoodolnosť a kameru,Moto M je v ostatných smeroch skvelý smartfón. A za nízku cenu.
 • Prečo kúpiť práve Moto M: Ponúka dizajn a výkon, ktorý sa vidí len vo vyšších cenových kategóriách.
 • Prečo sme vybrali práve Moto M: Je to vodoodolnýsmartfón bez IP certifikátu, ktorý zaujal svojou cenou a dizajnom.

 

Motorole sa pod značkou Lenovo stále darí produkovať vynikajúce smartfóny za nízku cenu. A Moto M je perfektnou ukážkou ich schopností.

Moto M nemá IP certifikát, a tak záruka nepokryje škody spôsobené vodou. No podľa testov zariadenie zvláda byť ponorené vo vode aj dlhší čas. Ak sa neplánujete s vašim mobilom potápať,vodoodolnosťMoto M je dostačujúca.

V čom však Lenovo vyniká oproti dvojici Samsungov je odolnosť voči pádu. Je celý z hliníku, takže zvládne nárazy lepšie ako sklenené telo Samsungov. Aj keď vám spadne, nemusí to hneď znamenať výmenu displeja. A aj keby sa vám displej rozbil, jeho výmena je neporovnateľne lacnejšia ako pri Samsungu.

Zistiť cenu

Výkonnostne je na tom o niečo horšie ako S7, ale cena je polovičná. Takže Moto M je vo výbere vodoodolných smartfónov najvýhodnejšou kúpou.

VÝHODY:
 • pomer cena/výkon
 • dobrá výdrž batérie
 • hliníkové telo

NEVÝHODY:
 • priemerná kamera
 • nemá IP certifikát
 • hybridný SIM slot

Doslov

Nech sa rozhodnete pre akýkoľvek vodoodolný smartfón odporúčame zakúpiť obal. Obzvlášť pri drahších zariadeniach. Naším Top odporúčaním je Samsung Galaxy S7, ponúka to najlepšie z minulého roku a za rozumnú cenu. A nevidíme dôvod platiť dvojnásobok za tohoročný S8. Avšak, ak sa rozhodnete pre Galaxy S8 nebudete sklamaní. Dych berúci dizajn a jeho dokonalosť vyčarujú úsmev na tvári a dieru v peňaženke. LenovoMoto M je skvelý smartfón za skvelú cenu, avšak stráca na všestrannosti oproti Smasungom.

Odolné telefóny
1 (20%) 1 vote