Najlepšie fény na vlasy 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšieho fénu.
 • Zvoľte si na základe výkonu, veľkosti, funkcií a pomeru cena/kvalita.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

TOP fény na vlasy roku 2019

Domáce sušiče na vlasy do 50 eur Domáce sušiče na vlasy od 50 eur Cestovné sušiče na vlasy Profesionálne sušiče na vlasy
Remington D5219 Valera SXJ 7500 Valera 584.01 BaByliss 6000
Účinnosť sušenia a starostlivosť o vlasy
95 %
Rozsah teplôt
94 %
Príslušenstvo
92 %
Cena/kvalita
94 %
Účinnosť sušenia a starostlivosť o vlasy
98 %
Rozsah teplôt
94 %
Príslušenstvo
94 %
Cena/kvalita
95 %
Účinnosť sušenia a starostlivosť o vlasy
85 %
Rozsah teplôt
85 %
Príslušenstvo
80 %
Cena/kvalita
93 %
Účinnosť sušenia a starostlivosť o vlasy
99 %
Rozsah teplôt
96 %
Príslušenstvo
98 %
Cena/kvalita
96 %
94%
94%
95%
97%
Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu

Úvod

Upravené vlasy patria k najdôležitejším súčastiam nášho vzhľadu, keď chceme na iných urobiť dobrý dojem. Najzákladnejším elektrickým spotrebičom, ktorý nám k nim dopomôže, je sušič na vlasy, ľudovo nazývaný aj fén. Tento prístroj už dávno neslúži len na rýchle vysušenie vlasov po ich umytí. Moderné modely vám pomocou rôznych nadstavcov dokážu vytvarovať rôzne účesy, vrátane uhladených vĺn s celkovým veľkým objemom. Sušič vlasov je vlastne malý elektrický spotrebič fungujúci na princípe malého ventilátoru. Nasaje do seba vzduch z okolia a z opačného konca po jeho ohriatí vyfúkne tento nasatý vzduch von. Ohrievajú ho elektrické odporové drôty a poháňaný je elektromotorom doplneným o malú vrtuľku. Prvý prototyp sušiča bol pomerne veľký a nemotorný.

Vynašiel ho Alexander F. Godefroyer v roku 1890 a už v roku 1921 vyrobili jeho menšie náprotivky. Odvtedy si prešiel neuveriteľným vývojom až k dnešným ľahkým prístrojom nabitým mnohými možnosťami úpravy vlasov. V minulosti stačilo sledovať len príkon motora, cenu, prípadne dizajn a na výber bolo naozaj len pár modelov sušičov vlasov. To dnes už zďaleka neplatí. Okrem už spomenutých parametrov a pribaleného príslušenstva si dnes musíte dávať pozor aj na možnosti nastavenia teplôt a rýchlostí, funkčné vybavenie, ale aj hmotnosť či úchop, aby sa vám so sušičom dobre pracovalo.

Výber je naozaj široký a kvalitou sa jednotlivé prístroje výrazne líšia práve v týchto, na prvý pohľad, maličkostiach. V obchodoch nájdete veľké množstvo modelov rôznych značiek. Od najzákladnejších druhov, ktoré majú menej výkonný motor a menej možností nastavenia teplôt a rýchlosti s minimálnym príslušenstvom a funkčným vybavením až po profesionálne modely s množstvom nastavení, funkcií a bohatým príslušenstvom, v ktorých obsluhe sa však môžete zo začiatku vyznať ťažšie. Dokonca existujú aj cestovné modely. Aby ste sa v tom vedeli lepšie vyznať a nájsť naozaj ten najlepší sušič vlasov pre vás, tak vám prinášame náš test sušičov na vlasy 2019 s ponukou rebríčkov najlepších modelov na trhu a s nákupným poradcom. V ňom vám poradíme, ako a podľa čoho si vybrať ten správny model, aby ste predišli pridlhému sušeniu, a tým strate času a hlavne poškodeniu vlasov či ich spáleniu alebo, nedajbože, vypadnutiu. S našimi radami nájdete ten najvhodnejší prístroj na získanie vami vysnívaného účesu. Prejdeme si všetky dôležité parametre a podrobnosti.

back to menu ↑

Delenie sušičov na vlasy

Sušiče na vlasy sa delia podľa účelu použitia, pričom rozlišujeme v zásade tri druhy sušičov:

 • profesionálne – sú určené hlavne do kaderníctiev a salónov krásy, avšak svoje miesto si nájdu aj v domácnostiach náročných zákazníkov. Sú vybavené veľkým množstvom príslušenstva a funkcií a disponujú množstvom nastavení teplôt a rýchlosti. Ich príkon neklesá pod 2 000 W. Najčastejšie sa jeho hodnota pohybuje medzi 2200-2400 wattmi. Hmotnosť mávajú o niečo vyššiu ako domáce sušiče a väčšinou majú aj dlhší prívodný kábel. Cenovo sa pochopiteľne hýbu takisto vyššie než tie domáce. Niektoré z nich prekračujú aj cenu 120 eur.
 • domáce – sú určené čisto na domáce použitie. Ich príkon sa príliš nelíši od príkonu profesionálnych modelov, pohybuje sa od 1700 do 2400 W. Väčšinou však majú len 2 nastavenia rýchlosti, 3 nastavenia teploty a menej nadstavcov na úpravu účesu. Ich cena býva o pár desiatok eur nižšia ako pri profesionálnych.
 • cestovné – sú určené na občasné použitie na cestách. Majú nízku hmotnosť, často sklopnú rukoväť, ale menej funkcií a nižší príkon. Dostať ich kúpiť pomerne lacno a dalo by sa povedať, že sú presným opakom profesionálnych sušičov na vlasy.

back to menu ↑

Test domácich fénov na vlasy

Domáce sušiče predstavujú zlatú strednú cestu na trhu. Väčšina výrobcov im dala silný motor a prijateľnú cenu docielila nižším počtom prídavných funkcií a nadstavcov. Obmedzenie možno cítiť iba v menšom počte možností nastavenia teploty a rýchlosti.

Najlepšie domáce sušiče na vlasy do 50 eur

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Počet rýchlostí/teplôt Cena
1. Remington D5219
2300 W 2/3 Zistiť cenu
2. Remington AC9096
2400 W 6/6 Zistiť cenu
3. BaByliss 6610DE
2200 W 6/6 Zistiť cenu
4. Philips DryCare Advanced HP8233/00
2200 W 6/6 Zistiť cenu
5. ETA 4320 90010
2000 W 2/3 Zistiť cenu
6 Philips DryCare Advanced HP8232/00
2200 W 2/2 Zistiť cenu

Najlepšie domáce sušiče na vlasy od 50 eur

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Počet rýchlostí/teplôt Cena
1. VALERA SXJ7500RC
2000 W 2/3 Zistiť cenu
2. Rowenta Premium Care Silence AC Ionic CV7920F0
2300 W 2/3 Zistiť cenu
3. BaByliss Pro Caruso BAB6510IE
2400 W 2/2 Zistiť cenu
4. Braun HD785
2000 W 2/4 Zistiť cenu
5. Valera SX 6500
1800 W 2/3 Zistiť cenu

Domáce sušiče na vlasy a ich charakteristika

Domáce sušiče tvoria zlatú strednú cestu medzi kvalitou a cenou. Mierne zaostávajú za profesionálnymi modelmi, o ktorých si povieme neskôr, ale pre bežných užívateľov sú ideálne. Príkon motora môže byť pri domácich sušičoch aj o niečo nižší než pri profesionálnych, ale kvalitné modely sa im príkonom vyrovnajú. Počet nastavení rýchlosti a teplôt však výrazne zaostáva. Ich počet sa pohybuje od 2 do 4. Takisto v domácich modeloch nájdete menej zabudovaných funkcií a príslušenstvo k nim nenájdete pribalené až v takom množstve, prípadne žiadne. Svoju základnú funkciu šetrne a rýchlo vysušiť mokré vlasy však spĺňajú perfektne a ich kúpa sa rozhodne oplatí.

Výhody

Väčšinou vysoký výkon motoru

Veľmi dobrý pomer ceny a kvality


Nevýhody

Veľký výber modelov v rôznej kvalite

Menší počet stupňov teploty a rýchlosti

Málo príslušenstva

back to menu ↑

Test cestovných fénov na vlasy

Cestovné modely sušičov vám poskytnú komfort rýchlo suchých vlasov na cestách. Vďaka kompaktným rozmerom nezaberajú veľa miesta a majú duálne nastavenie pre svetové siete. Nečakajte však od nich zázraky pri špeciálnej úprave účesu.

Cestovné sušiče na vlasy a ich charakteristika

Ak ste často na cestách, či už pracovných alebo súkromných, určite využijete cestovný sušič vlasov. Ide o malý, kompaktný, skladný prístroj s pomerne nízkou hmotnosťou, ktorý nezaberie veľa miesta v batožine. Mnohé modely majú dokonca sklápaciu rukoväť. Cestovné sušiče sa dajú napojiť aj na napätie 120 V, ale aj 220 – 240 V. Dajú sa kúpiť už za 20 – 30 eur, ale majú menej výkonný motor a často len dve nastavenia teploty a rýchlosti.

Výhody

Kompaktný a ľahko prenosný prístroj

Nízka hmotnosť a cena

Možnosť napojenia na rozličné elektrické rozhranie


Nevýhody

Nižší výkon

Chudobnejší výber nastavenia teplôt a rýchlostí

Nemajú takmer žiadne prídavné funkcie

back to menu ↑

Test profesionálnych sušičov na vlasy

V tejto kategórii nájdete tie najlepšie sušiče na vlasy na trhu. Vysoký výkon zabezpečený kvalitným motorom s dlhou životnosťou. Množstvo nastavení teploty a rýchlosti s početným príslušenstvom a funkciami na tvarovanie rôznorodých účesov. To všetko tu nájdete, avšak za pomerne vysokú cenu.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Počet rýchlostí/teplôt Cena
1. Babyliss 6000 E
2200 W 8/8 Zistiť cenu
2. Philips MoistureProtect HP8281/00 sušič
2300 W 6/6 Zistiť cenu
3. Bio Ionic PowerLight Pro Dryer FGTBI-0389
1875 W - Zistiť cenu
4. Valera Swiss Silent Jet 8500
2000 W 4/6 Zistiť cenu

Profesionálne sušiče na vlasy a ich charakteristika

Kvalita sušiča závisí hlavne od sily motora, možnosti nastavovania rýchlosti fúkania vzduchu a jeho teploty. Množstvo rôzneho príslušenstva a funkcií, len zvyšuje váš komfort pri jeho používaní a tvarovaní konečného účesu. Týmto všetkým profesionálne sušiče disponujú a patria medzi špičku na trhu. Čím silnejší motor, teda príkon motora sušič má, tým rýchlejšie sa vlasy vysušia a nehrozí im poškodenie. Kaderníci, pre ktorých je tento typ určený v prvom rade, ocenia aj úsporu času. Profesionálne sušiče majú príkon vyšší ako 2000 W. Drvivá väčšina má viac ako dve nastavenia rýchlosti a viac ako tri nastavenia teploty, vrátane studeného vzduchu na zafixovanie účesu. Ako príslušenstvo k nim nesmú chýbať difúzor, či tvarovací nadstavec a mnoho iného. Samozrejme, toto všetko sa odzrkadľuje na pomerne vysokej cene.

Výhody

Vysoká výkonnosť a životnosť motora

Veľký výber funkcií, príslušenstva a nastavení

Bezpečne použiteľné aj na veľmi jemné vlasy


Nevýhody

Oproti domácim sušičom menší výber

Vysoká cena

back to menu ↑

Ktorí výrobcovia sušičov na vlasy sú najväčší?

Ako je v našich testoch už zvykom aj pri iných typoch spotrebičov aj pri sušičoch na vlasy sa pozrieme na najväčšie značky na trhu. Pri nich sa totiž kvalita daného modelu výrazne odvíja práve od značky. Zdôrazňujeme to často, ale stále je pravdou, že nie každý výrobca vie urobiť kvalitný spotrebič. Pamätajte na to a snažte sa držať modelov od firiem, ktoré sú rokmi preverené, a ktoré majú, pokiaľ možno, celý rad spokojných zákazníkov. (Stačí si prejsť užívateľské recenzie a získate dobrý prehľad). Pri sušičoch na vlasy je vzťah medzi značkou a kvalitou veľmi viditeľný. Dôkazom toho je aj fakt, že naozaj dobrých spoločností sa na trhu pohybuje len niekoľko. Spoznáte ich podľa toho, že drvivá väčšina dobre hodnotených sušičov na vlasy pochádza práve od nich. Nie že by ste nenašli uspokojivý model aj u iných značiek. Ale dlhá tradícia a dlhodobý vývoj nových modelov sa nezaprie a takýto výber vám takmer stopercentne zaručuje spokojnosť. Ponúkame vám prehľad najväčších gigantov na našom trhu v oblasti sušičov na vlasy, pretože pri investícii do ich modelov nikdy nešliapnete vedľa. Ktoré to teda sú?

back to menu ↑

Na čo sa pri kúpe sušiča na vlasy zamerať?

Poďme sa teraz zamerať na konkrétne vlastnosti sušičov na vlasy a povedať si, ktoré parametre sú pre vás kľúčové. Samozrejme vám nemôžeme povedať, ktorý sušič si máte kúpiť, a ktorý naopak nie, to je čisto na vás a vašom vlastnom výbere. Avšak s ohľadom na účinnosť, pohodlie, bezpečnosť samotného sušenia vlasov a tvorby účesu, by ste sa mali v jednotlivých parametroch vyznať a svoj výber urobiť na ich základe . Len tak nebudete pri prvom použití sušiča nepríjemne prekvapení a prevládne pocit spokojnosti z dobrej kúpy.

V prvom rade si odpovedzte na pár otázok, aby ste si vybrali ten správny druh:

 • Potrebujete sušič do domácnosti, na cesty alebo pre profesionálov?
 • Ako často, na čo všetko, a kde budete sušič používať?
 • Aký máte typ vlasov?
 • Koľko ste ochotní do sušiča vlasov investovať?

Ak ste si odpovedali, že sušič budete používať len na vysúšanie vlasov po kúpaní a väčšinou doma, postačí vám domáci model. Ak sušič chcete využívať na častejšie tvarovanie účesu alebo máte jemné vlasy, ktorým vysoké teploty príliš neprospievajú, investujte do profesionálneho modelu. Pokiaľ často cestujete, zakúpte si pochopiteľne aj cestovný model. Keď ste si toto ujasnili, zamerajte sa na jednotlivé parametre.

Motor a jeho príkon

V sušičoch na vlasy výrobcovia používajú v zásade dva druhy motorov. Väčšinou je to takzvaný AC motor – alternating current motor – energiu získava z elektrickej zásuvky. Zriedkavejší je DC motor – direct current, energiu môže získavať aj z batérie. Ak máte kratšie vlasy je pre vás vhodný aj sušič vlasov s DC motorom. Tento dokáže vyvinúť vyššie otáčky, avšak v prevádzke vydrží kratšie než AC motor. Ten sa vyznačuje lepšou výdržou, ale hlavne životnosťou.

Oveľa kľúčovejšia je však hodnota príkonu motora sušiča. Je síce pravda, že vyšší príkon znamená vyššiu spotrebu elektrickej energie, ale zároveň aj rýchlejšie usušenie vlasov. Čím menej budete vlasy vystavovať vysokej teplote, tým viac sa zníži nebezpečenstvo ich poškodenia či oslabenia. Takže platí veta: čím vyšší príkon, tým lepší sušič na vlasy. Hodnota príkonu by nemala klesnúť pod 1700 W. Pri hodnote 2000 W a viac už ide o naozaj kvalitné modely.

6 Cestovní-fén

Nastavenie teploty vzduchu a rýchlosti jeho prúdenia

Pri tomto parametri treba opäť myslieť na fakt, že mokré vlasy sú po vystavení vysokej teplote veľmi krehké, takže by malo byť samozrejmosťou mať na výber z viacerých nastavení teploty. Pri domácich sušičoch aspoň z troch, pri cestovných aspoň z dvoch a pri profesionálnych aspoň zo štyroch až šiestich. Zo začiatku by ste mali začať sušiť vlasy na nižšej teplote a tie naozaj vysoké využiť až pri finálnom tvarovaní účesu. Ak sušič disponuje nastavením na studený vzduch, následná studená vlna ho pomôže zafixovať. Intenzita prúdenia vzduchu, teda jeho rýchlosť by mala byť takisto nastaviteľná. Najčastejšie sa stretnete s dvoma stupňami.

Šírka a tvar dýzy

Dýza – otvor, cez ktorý prúdi vzduch von, je tiež dôležitá. Jej tvar a šírka by sa mali odvíjať od výšky príkonu motora. Platí, že čím je vyšší, tým by dýza mala byť užšia. Úzka dýza znamená malý priechod pre vzduch, čím vznikne väčší tlak. Prúd vzduchu je tak fúkaný von centrovane, zacieli na menšiu plochu vlasov a zbytočne sa nerozptyľuje do okolia. Vysoký tlak zabezpečí rýchlejšie, a teda aj šetrnejšie sušenie. V prvom rade si to však vyžaduje výkonný motor, ktorý musí takýto tlak vyvinúť a výkon sa odvíja od výšky príkonu. Ak bude príkon prinízky, vzduch cez dýzu prenikne pomalšie, a aj tak sa rozptýli, čo zníži efektivitu sušenia. Pri nižších hodnotách príkonu sa tak stretnete so širšou dýzou – fúkacím otvorom.

Keramický a turmalínový povrch zahrievacích modulov

Sušiče, ktoré majú celokovové zahrievacie prvky majú tendenciu sa prehrievať a teplo distribuujú nerovnomerne, čo môže viesť k poškodeniu vašich vlasov. Keramický modul naopak zabezpečí rovnomerné rozloženie teplôt pri sušení, čo pomôže predísť poškodeniu štruktúry vlasu, a teda vaše vlasy budú zdravšie. Niektoré sušiče majú vnútorné steny pokryté turmalínom, čo napomáha uhladeniu vlasov. Turmalín je totiž minerál, ktorý sa pri vysokej teplote elektrostaticky nabíja a vytvára záporné ióny. Tie zabraňujú tomu, aby sa do vlasov dostala statická elektrina, vlasy pekne držia, lesknú sa a zabraňuje sa ich prílišnému vysušeniu.

Ovládacie tlačidlá a rukoväť

Zdá sa to ako detail, ale aj umiestnenie ovládacích prvkov a príjemný úchop rukoväte sú pre konečný efekt dôležité. Hlavne pri tvarovaní účesu na konci sušenia. Mali by ste byť schopní sušič ovládať jednou rukou, avšak nemalo by dochádzať k ich náhodnému stlačeniu, čo závisí od správneho umiestnenia tlačidiel. Rukoväť by nemala byť príliš hrubá ani tenká a mala by obsahovať protišmykové prvky. Existujú aj špeciálne modely pre ľavákov. Toto všetko si odkontrolujte už v obchode.

Hmotnosť

Dajte si pozor aj na hmotnosť sušiča, zvlášť pokiaľ si umývate vlasy denne alebo máte dlhé vlasy. Pri nich totiž môže trvať sušenie aj niekoľko desiatok minút, a vtedy hmotnosť sušiča isto pocítite. Závisí však od vašej fyzickej sily a pocitu pohodlia. Váha sušičov sa pohybuje od 0,5 po 2 kg. Opäť si to môžete odskúšať v obchode.

Dĺžka kábla

Dĺžka kábla je tiež dôležitý parameter, pretože určuje dosah sušiča, a ak máte elektrickú zásuvku ďaleko od zrkadla, mohol by to byť problém. Pridlhý kábel by sa vám zas mohol pliesť do cesty a zbytočne sa zamotávať. Aby sa tomu predišlo, mal by byť nielen primerane dlhý, ale aj otočný. Dostať kúpiť sušiče vlasov s dĺžkou kábla 1,8 metra až 3 metre. Je dobré si rozmyslieť, kde si budete najčastejšie sušiť vlasy a dĺžku kábla zvoliť podľa toho. Najdlhšie, 3-metrové káble, sa hodia skôr do kaderníctiev ako do domácností.

Čistenie sušiča

Poslednou vecou, ktorú vám odporúčame odpozorovať si pred kúpou, je odnímateľnosť mriežky v zadnej strane sušiča, aby ste si ho minimálne raz mesačne mohli očistiť od vlasov a prachu. Predĺžite tak jeho životnosť a optimálny výkon.

back to menu ↑

S akým príslušenstvom a funkciami sa môžete stretnúť pri sušičoch vlasov?

Sušiče vlasov nepatria medzi komplikované prístroje, avšak pár funkcií a hlavne rôznych nadstavcov, ich robí dokonalými pomocníkmi na vyčarovanie krásneho účesu. Ktoré sú to?back to menu ↑

Konečný verdikt

V oblasti elektroniky nepatrí investícia do sušiča na vlasy medzi tie najväčšie, avšak určite by ste boli radi, keby to bola investícia dlhodobá a nemuseli ste ju po pár mesiacoch opakovať. Poďme si teda proces jej výberu a kúpy celý v krátkosti zopakovať. Predovšetkým si najprv skúste uvedomiť či ho budete používať iba na sušenie vlasov alebo aj na tvarovanie účesu? Cestujete často? Od toho sa odvíja výber druhu sušiča – poznáme tri:

 • Profesionálny
 • Domáci
 • Cestovný

Avšak najdôležitejším parametrom všetkých sušičov je príkon ich motora – ideálna hodnota je nad 2000 W pri domácich a profesionálnych modeloch a aspoň 1200 W pri cestovných. Ďalej si dajte pozor na dostatok možností nastavenia teplôt a rýchlosti sušenia –mali by byť aspoň tri, respektíve dve. Pre vlastný komfort si ustrážte aj prídavné funkcie a nadstavce na tvarovanie účesu. Nezabúdajte ani na dobré umiestnenie tlačidiel ovládania, primeranú dĺžku elektrického kábla a celkovú hmotnosť. Taktiež by mal mať odnímateľnú mriežku na ľahšie čistenie. Vsaďte skôr na overené značky s dlhou tradíciou, dostatočným vývojom technológií a výberom z viacerých modelov. Ako posledné zvážte cenu sušiča a výber je na konci.

back to menu ↑

V akých cenových reláciách sa sušiče na vlasy pohybujú?

Na záver si rozoberieme, koľko eur treba do sušiča na vlasy investovať. Ceny sa výrazne odvíjajú od samotného druhu sušiča. Ich cena sa pohybuje od 20 do 200 eur, pričom najlacnejšie sú cestovné sušiče vlasov a najdrahšie, pochopiteľne, profesionálne.

 • 10 – 30 eur– nájdete tu výhradne cestovné sušiče vlasov. Väčšinou majú na výber len z dvoch nastavení teploty a rýchlosti, funkčné vybavenie je buď žiadne, alebo veľmi chudobné a príkon sa pohybuje v pomerne nízkych hodnotách od 1300 – 1800 W.
 • 30 -70 eur –táto cenová hladina pokrýva najširšiu kategóriu domácich sušičov na vlasy, prípadne „menej kvalitné“ profesionálne sušiče vlasov. V spodnej hranici tohto cenového rozpätia nájdete sušiče s priemerným príkonom motora okolo 1800 – 2000 W. Hodnota nad 2000W začína pri cene 50 eur. Drvivá väčšina má 3 nastavenia teplôt, dve nastavenia rýchlosti, ponuka prídavných funkcií je pomerne široká, vrátane ionizácie a studenej vlny. Nájdu sa aj základné nadstavce na úpravu účesu.
 • 80 – 200 eur – v tejto kategórii sa už nachádzajú profesionálne sušiče na vlasy pre skutočne náročných užívateľov s veľmi výkonným motorom, s príkonom väčšinou nad 2200 W. Väčšinou majú hneď niekoľko nastavení teplôt a rýchlostí. Takmer nikdy nechýba ionizácia, difúzor, studená vlna či tvarovacie nadstavce.

back to menu ↑

Ako sušiť vlasy správne?

Mokré vlasy sú najviac náchylné na lámanie sa a zachlpenie, preto by sme ich v prvom rade nemali sušiť drhnutím uterákom ani ísť spať s mokrými vlasmi. Pri prehadzovaní sa v posteli alebo drsným materiálom uteráku by sme ich mohli poškodiť. Z toho dôvodu je najideálnejším spôsobom sušenia vlasov použitie sušiča na vlasy. Avšak aj to vyžaduje správny postup.

 1. Nechajte vlasy najskôr trochu prirodzene preschnúť. Stačí, keď ich šetrne zabalíte do mäkkého uteráku a chvíľku počkáte.
 2. Vlasy mierne a šetrne rozčešte, najlepšie drevenou kefou s prírodnými štetinami. Použite pri tom aj ochranný prostriedok určený na ochranu vlasov pred teplom. Na trhu ich dostať kúpiť mnoho druhov.
 3. Sušič držte od hlavy vo vzdialenosti aspoň 20 cm a nezapínajte ho hneď na najvyššiu teplotu, tú používajte až pri finálnej úprave účesu. Do tej sa pustite až v momente, keď sú vlasy už z dvoch tretín suché.
 4. Pri úprave postupujte vo vrstvách, zospodu hore, ak máte kučeravé a vlnité vlasy pomôže vám s úpravou difúzor.
 5. Na zafixovanie účesu poslúži funkcia studenej vlny. Prejdite studeným prúdom vzduchu rovnomerne po celom účese a vydrží dlhšie.

Ďalší náš test je na konci . Dúfame, že ste si vďaka nemu vybrali ten správny sušič na vlasy. Prajeme vám veľa krásnych účesov, ktoré očaria vaše okolie bez toho, aby utrpelo zdravie vašich vlasov. Tešíme sa na vás pri nových testoch!

Sušiče vlasov – fény
Ohodnoťte článok
Necenzurovane.sk