Najlepšie bluetooth reproduktory 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať bluetooth reproduktor, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie bezdrôtových reproduktorov a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Bezdrátové reproduktory bez pozadí

Porovnanie bezdrôtových reproduktorov

Úvod

Bluetooth umožnil prepojenie dvoch a viacerých zariadení. Tým odštartoval vlnu odstraňovania káblov, ktoré boli určené na prepojovanie rôznych elektrických zariadení. Väčšina z vás má zrejme skúsenosť s bezdrôtovou myšou alebo klávesnicou, prípadne s prenosom súborov z telefónu na telefón cez toto zariadenie. V poslednom čase sa u mladšej generácie stáva populárne aj prenášať zvuk do reproduktorov pomocou tejto technickej vychytávky. Pripravili sme pre vás recenziu tých najlepších bezdrôtových reproduktorov, aby ste aj vy mohli držať krok s modernými trendami.

Môže sa zdať, že výber takého zariadenia bude pomerne jednoduchou záležitosťou, opak je však pravdou. Pri výbere musíte zvážiť veľa vecí. Hlavnou z nich je na aký účel si tento technický a často aj dizajnový kúsok kupujete. Či ho budete využívať napríklad na počúvanie hudby pri cvičení alebo aj na párty. Ak ste filmoví alebo seriáloví nadšenci a sledujete ich na notebooku, tak by pre vás bezdrôtový reproduktor mohol byť tiež veľkým pomocníkom. Kvalita zvuku, ktorý produkuje, býva podstatne lepšia než tá z reproduktorov vstavaných v notebooku. Ako najväčšiu technickú vychytávku považujeme to, že mnohé modely sú vodoodolné. Túto vlastnosť oceníte hlavne pri bazéne alebo pri nepríjemných nehodách.

Najlepší bluetooth reproduktor nad 230 eur

JBL Xtreme 2

 • Pre koho je bezdrôtový reproduktor JBL Xtreme 2 určený: Pre náročných poslucháčov, ktorí chcú počúvať kvalitnú hudbu veľmi dlho. Vďaka veľkej výdrži batérie môžete reproduktor používať až 15 hodín bez nabitia.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtový reproduktor JBL Xtreme 2: Technické riešenie tohto reproduktoru je navrhnuté tak, že toto technické zariadenie je vodoodolné, a preto obstojí aj pri pobyte v bazéne.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtový reproduktor JBL Xtreme 2: V tomto bezdrôtovom reproduktore sa snúbia technické vychytávky, skvelý dizajn a kvalitná konštrukcia.

Prvý model nášho testu je kúsok od značky JBL, ktorá produkuje veľké množstvo kvalitných bezdrôtových reproduktorov. Tento model je jedným z najdrahších v jej ponuke. V jeho cene sa však odráža veľké množstvo technických vychytávok a kvalitné technické aj dizajnové spracovanie.

Zistiť cenu

Prvou veľkou výhodou je väčší počet reproduktorov, ktorý vám zaistí kvalitné počúvanie hudby alebo zvukového záznamu prakticky kdekoľvek. Ďalšou výhodou bezdrôtových reproduktorov značky JBL je to, že sa dajú navzájom prepojiť, aby vytvorili veľkú zvukovú sústavu. K tejto výhode sa pridáva ďalšia, a to v podobe vodoodolnosti, ktorá vám umožňuje vziať tento kúsok prakticky kamkoľvek, dokonca aj do bazénu. Veľkou nevýhodou oproti ostatným tu uvedeným modelom je nie príliš malá váha a s tým spojené aj rozmery, ktoré sú obmedzením vo chvíli, kedy chcete mať reproduktor stále v ruke, a prípadne s ním ešte niečo robiť.

JBL Xtreme 2

Výhody

Veľký výkon

Výdrž batérie

Kvalitný zvuk


Nevýhody

Vysoká cena

Rozmery a váha nevhodné k dlhodobému prenášaniu

Najlepší bluetooth reproduktor do 230 eur

Sony SRS-XB41

 • Pre koho je bezdrôtový reproduktor Sony SRS-XB41 určený: Tento bezdrôtový reproduktor je určený predovšetkým pre milovníkov elektronickej hudby, ktorí ocenia jeho dobré basy.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtový reproduktor Sony SRS-XB41: Jeho pevná konštrukcia z neho vytvára odolný výrobok, ktorý dobre poslúži na oslavách.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtový reproduktor Sony SRS-XB41: Zaujal nás jeho dizajn, ktorý sa firme Sony veľmi podaril, a ktorý nijako neuberá na funkčnosti tohto modelu.

Japonská firma Sony je na trhu s elektronikou známa kvalitnými výrobkami, preto nie je pre mnohých z vás prekvapením, že aj ich prenosné reproduktory patria medzi špičkové vo svojom odvetví. Model SRS-XB41 rozhodne nezaostáva medzi ostatnými, čo sa kvality zvuku týka, je nutné sa však pozastaviť nad tým, že nepatrí k najľahším modelom. S váhou jeden a pol kila patrí skôr medzi gigantov vo svojom odvetví. Preto je vhodný skôr na statické užívanie.

Zistiť cenu

Mnohých z vás okrem kvalitného zvuku osloví aj jeho dizajn. Ako zákazník si môžete vybrať z niekoľkých farebných prevedení. Ďalším sympatickým dizajnovým prvkom sú aj drobné svetielka tiahnuce sa po obvode, ktoré menia farbu podľa vydávaného zvuku. Prístroj ponúka tiež prednastavené módy pre druh reprodukovaného zvuku. Je medzi nimi už spomínaný basový mód alebo mód upravený pre živú hudbu. Veľkou nevýhodou nielen tohto modelu, ale všetkých od firmy Sony je to, že ich nabíjací vstup nie je univerzálny. Teda na cestách musíte mať špeciálnu nabíjačku len pre tento reproduktor. Tá ale vďaka výdrži batérie nie je až tak často potrebná. Hudbu z nej môžete totiž počúvať až dlhých 24 hodín.

Sony SRS-XB41

Výhody

Výdrž batérie

Kvalitný zvuk a rôzne hudobné módy

Svetelné efekty


Nevýhody

Vysoká hmotnosť (1,5 kg)

Neuniverzálny vstup pre nabíjací kábel

Najlepší bluetooth reproduktor do 150 eur

JBL Flip 4

 • Pre koho je bezdrôtový reproduktor JBL Flip 4 určený: Tento reproduktor pre vás bude ideálnou voľbou, ak chcete počúvať kvalitnú hudbu na veľa miestach.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtový reproduktor JBL Flip 4: Okrem odolného dizajnu ponúka kvalitný hudobný zážitok a jeho rozmery umožnia jeho ľahké prenášanie.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtový reproduktor JBL Flip 4: Zaujal nás kvalitou reprodukovaného zvuku a svojou pomerne veľkou mobilitou.

Ďalší reproduktor nášho testu patrí tiež do rodiny JBL. Teda rovnako ako takmer všetky ostatné modely tejto značky sa vyznačuje pevnou konštrukciou, ktorá je prispôsobená aj na používanie pri vode alebo aj v nej. Kvalitnému konštrukčnému spracovaniu však neustupuje to dizajnové, ktoré zapadá do koncepcie JBL. Tá je známa svojou jednoduchosťou, v ktorej je krása a originalita. Reproduktory majú valcový tvar. Tento model je ponúkaný v mnohých farebných prevedeniach, takže si vyberú prakticky všetci.

Zistiť cenu

Ak sa pozrieme na technickú stránku tohto modelu, neočakávajte taký výkon, aký vám ponúka model JBL Xtreme 2. RMS výkon tohto modelu je polovičný oproti prvému reproduktoru nášho testu. To sa samozrejme spolu s menším počtom reproduktorov podpíše na hlasitosti modelu. Jeho výkon najviac oceníte pri počúvaní elektronickej hudby a popu. Pri ďalších hudobných štýloch nebude zážitok špičkový, ale stále dostatočne dobrý. Jeho ľahká konštrukcia a malé rozmery uľahčujú prenášanie reproduktoru. To oceníte predovšetkým pri rôznych výletoch.

JBL Flip 4

Výhody

Ľahká, ale odolná konštrukcia

Vodoodolný

Dlhá výdrž batérie


Nevýhody

Menej vhodný pre rockovú muziku

Najlepší bluetooth reproduktor do 80 eur

JBL Go

 • Pre koho je bezdrôtový reproduktor JBL GO určený: Tento drobček je určený pre tých z vás, ktorí si chcete zlepšiť zážitok z počúvania hudby z počítača alebo mobilu.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtový reproduktor JBL Go: Jeho nízka cena a kvalitný výkon pri reprodukcii hudby sú pre nás dostatočne presvedčivé parametre pre kúpu.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtový reproduktor JBL Go: Presvedčila nás kvalita jeho reprodukovaného zvuku, sympatický dizajn a možnosť ho používať aj pri hovoroch cez telefón alebo na sieti.

Posledný zástupca nášho testu je malý bezdrôtový reproduktor z dielne JBL, JBL Go. Ide o jeden z najúspešnejších bezdrôtových reproduktorov vôbec. Ako položka sa objavil na mnohých tisícoch nákupných zoznamov. Ide o veľmi kompaktný reproduktor, ktorého výkon však nezodpovedá jeho rozmerom. Na zákazníka čaká veľmi kvalitný hudobný zážitok. Ak sa nachádza v izbe, ktorá má plochu okolo 20 metrov štvorcových, je tento drobček úplne postačujúci. Teda je ideálny aj na výlety pod stan alebo grilovanie s priateľmi či rodinou. Ak by ste ho chceli využiť aj na väčších akciách, asi budete mierne sklamaní, pretože na také veci už nie je technologicky pripravený.

Zistiť cenu

Veľké množstvo zákazníkov si chváli aj jeho minimalistický dizajn. Reproduktor je nápadne podobný tehle. Jedna strana je celá zaplnená reproduktorom a zvyšné sú pogumované, aby boli príjemné na dotyk a ľahšie na uchopenie. Čo sa týka farieb, môžete si vybrať zo širokej škály tak, aby ste boli spokojní. Ako jedinú nevýhodu vidíme to, že tento prístroj nie je vodoodolný.

JBL Go

Výhody

Kompaktné rozmery

Veľmi dobrý pomer cena/výkon

Sympatický dizajn dostupný v mnohých farbách


Nevýhody

Nie je vodoodolný

Záver

 • Máte radi kvalitnú hudbu pri všemožných príležitostiach a nevadí vám si za reproduktor priplatiť? Potom by ste určite mali siahnuť po bezdrôtovom reproduktore JBL Xtreme 2, ktorý nielen veľmi kvalitne reprodukuje zvuk, ale vďaka svojej konštrukcii je pomerne odolný tak, že zvláda všemožné situácie.
 • Ak okrem kvalitnej hudby vyhľadávate svetelné efekty, ktoré k hudbe ladia, vyberte si model od Sony, Sony SRS-BX41. Tento model je vybavený drobnými svetielkami po obvode reproduktorov, ktoré menia farby podľa vydávaného zvuku. Samozrejmosťou je aj vodoodolnosť a veľký výkon reproduktora, ktorý oživí párty.
 • Túžite po nie príliš drahom reproduktore, ktorý bude odolný, ale zároveň vám poskytne skvelý hudobný zážitok a budete ho môcť vziať prakticky kamkoľvek? Ak áno, mali by ste siahnuť po bezdrôtovom reproduktore JBL Flip 4, ktorý hravo splní vaše predstavy.
 • Chcete nahradiť nekvalitný reproduktor z notebooku alebo mobilu niečím malým, ale výkonným, ale zároveň chcete mať doma alebo v práci niečo pekné? Reproduktorom vášho srdca sa stane JBL Go, ktorého cena poteší nielen vás, ale aj vašu peňaženku.

Dôležité parametre bezdrôtových reproduktorov

 • Konštrukcia – bezdrôtové reproduktory sú určené predovšetkým na to, aby sa dali ľahko prenášať a mohli ste si ich postaviť prakticky kamkoľvek; preto vždy pri výbere dbajte na prenosnú konštrukciu, bez nej mnohé z výhod bezdrôtovosti strácajú zmysel.
 • Počet reproduktorov – tento parameter je dôležitý pre kvalitu počúvaného zvuku; prvé číslo udáva počet reproduktorov pre stredné a vysoké tóny a číslo za + značí koľko reproduktorov je určených pre nízke tóny (basy); najkvalitnejšie reproduktory by mali mať 5+1 reproduktorov, pri tých bezdrôtových vám dostatočne kvalitný zážitok poskytnú tie s 2+1 alebo 2+0 reproduktormi.
 • Aktívne reproduktory – ak má zariadenie aktívne reproduktory, je schopné fungovať bez zosilňovača; štandardné je ich mať, ak by však boli pri modeli prítomné, silne neodporúčame jeho kúpu, pretože by ste opäť prišli o veľa výhod, ktoré bezdrôtové reproduktory poskytujú.
 • Citlivosť – zjednodušene povedané tento parameter užívateľovi hovorí, aký hlasný reproduktor bude vo vzdialenosti jedného metra; ovplyvňuje nielen miesta, kde je vhodné reproduktor použiť, ale aj bezpečnú vzdialenosť, kde by ste sa mali nachádzať, aby nedochádzalo pri počúvaní hudby k poškodeniu sluchu.
 • Výkon RMS – hodnota tohto parametru nám hovorí, aká je polovica maximálneho výkonu zariadenia; zároveň je to maximálny výkon, ktorý je vhodné dlhodobo udržiavať.
 • Výdrž batérie – za týmto číslom sa skrýva maximálny počet hodín, počas ktorých je reproduktor schopný hrať; väčšinou je to približne na polovičný výkon; pri maximálnom počítajte vždy s menším počtom hodín.
 • Vodoodolnosť – toto bude zaujímať viac mladšiu generáciu, ktorá veľmi často berie bezdrôtové reproduktory k vode alebo na párty; pri nákupe si však dajte pozor ako presne je vodoodolnosť definovaná, prístroj môže byť napríklad ochránený len pred nečakaným poliatím a nie je možné sa s ním ponoriť do bazénu.
 • Kompatibilita s operačnými systémami – ak majú zariadenia, ktoré chcete k reproduktoru pripojiť, operačný systém Windows alebo Android, nemusíte sa ničoho obávať, reproduktory si s nimi veľmi ľahko poradia; pri výrobkoch od značky Apple si musíte dať pozor, väčšina modelov ich však podporuje tiež; ak ste užívateľmi operačného systému Linux, tak väčšinou ho nenájdete medzi podporovanými systémami, to však skôr kvôli tomu, že ide o málo obľúbený systém a drvivá väčšina reproduktorov s ním nebude mať problém; podstatne väčší problém býva s hlasovým ovládaním (Siri, Cortana), veľká časť bezdrôtových reproduktorov ešte túto možnosť nezvláda.

Najlepšie Bluetooth reproduktory
Ohodnoťte článok