Najlepšie bezdrôtové slúchadlá 2019

Bezdrátová-sluchátka-bez-pozadí-1-e1534185122993-250x200

Porovnanie bezdrôtových slúchadiel

Do 40 eur Do 80 eur Do 115 eur Nad 115 eur
Model: Sony WH-CH500 Marshall Major II Bluetooth Marshall Major III Bluetooth Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Hmotnosť: 140 g 202 g 178 g 215 g
Citlivosť: - dB/mW 98 dB/mW 97 dB/mW 90 dB/mW
Kmitočet: 20 - 20 000 Hz 20 - 20 000 Hz 20 - 20 000 Hz - Hz
Ovládánie hlasitosti: Áno Áno Áno Áno
Bluetooth: Áno Áno Áno Áno
Výdrž batérie: 20 h 37 h 30 h 40 h
Možnosť použiť ako drôtové: Nie Áno Áno Áno

Úvod

Zamotané slúchadlá. Všetci sme to aspoň raz v živote zažili. Neutíchajúci boj medzi vašou zručnosťou správne zmotať kábel od slúchadiel a jeho nevysvetliteľnou schopnosťou sa znovu zamotať. Mnohí z vás považujú tento boj za nekonečný a nevyhnutný. Opak je však pravdou. Vaše vyslobodenie sa volá bezdrôtové slúchadlá. Sú upravené tak, aby bolo možné do nich prenášať hudbu len pomocou bluetoothu alebo infračerveného signálu.

Výber bezdrôtových slúchadiel však nie je ľahkou záležitosťou. Musíte uvažovať o parametroch, ktoré majú klasické slúchadlá, ale aj o takých veciach ako je výdrž batérie. Je nutné si uvedomiť, že zle vybrané slúchadlá budú nielen nepohodlné na nosenie, ale môžu tiež ovplyvniť vaše zdravie. A to z toho dôvodu, že ich prikladáte veľmi blízko k ušiam, teda môžu spôsobiť aj závažné poškodenie sluchu, ktoré môže viesť až k úplnému ohluchnutiu. Ďalej vás chceme upozorniť, že tieto slúchadlá sú určené na počúvanie hudby a prispôsobené na to, aby prepúšťali čo najmenej zvuku z okolia. Teda nie je bezpečné ich používať pri činnostiach, kedy je nutné vnímať aj okolie, napr. jazda na bicykli

Najlepšie bluetooth slúchadlá nad 115 eur

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless

Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless

 • Pre koho sú bezdrôtové slúchadlá Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless určené: Pre náročných poslucháčov, ktorí počúvajú hudbu veľmi často a nechcú slúchadlá tak často nabíjať.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtové slúchadlá Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless: Tieto slúchadlá sú kompatibilné so všetkými operačnými systémami. Preto ich ocenia užívatelia Androidu aj fanúšikovia Applu.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtové slúchadlá Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless: Oslovil nás ich osobitý dizajn a veľmi precízne technické spracovanie.

Slúchadlá značky Beats sa stali obľúbenými hlavne medzi užívateľmi výrobkov od značky Apple. Dlho pre nich boli jedinou značkou, ktorá im poskytovala relatívne kvalitný hudobný zážitok a boli priamo kompatibilné s ich operačným systémom. Ich kvalita bola dlhý čas skôr priemerná. Prevrat v kvalite zažili pri modeli Solo2. Odvtedy ich hviezda len stúpa. Na model Solo3 Wireless už sa znáša samá chvála od amatérov aj profesionálov.

Zistiť cenu

Užívatelia si chvália kvalitný zvukový zážitok pri počúvaní a ich pohodlnosť pri dlhšom nosení. Veľkou výhodou je aj veľká výdrž batérie, ktorá umožňujú počúvať hudbu až 40 hodín. Slúchadlá majú špeciálne upravené dobíjanie, vďaka ktorému môžete slúchadlá rýchlo dobiť tak, aby vám vydržali aspoň jeden deň. Nezameniteľným pri tejto značke je aj ich dizajn, ktorý je poznávacím znamením tejto značky. Jednou z mála vecí, na ktorú sa užívatelia sťažujú, je materiál. Často dochádza k tomu, že sa koženka na vnútornej strane slúchadiel ošúpe, a potom si miesto koženky na uši prikladáte tkaninu.

VÝHODY:
 • kvalitný hudobný zážitok
 • dobré odhlučnenie okolia
 • dizajn a balenie

NEVÝHODY:
 • cena
 • materiál

Najlepšie bluetooth slúchadlá do 115 eur

Marshall Major III Bluetooth

Marshall Major III Bluetooth

 • Pre koho sú bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth určené: Pre tých z vás, ktorí hľadajú skladné slúchadlá, ktoré im pri počúvaní poskytnú veľmi kvalitný hudobný zážitok
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth: V balení nenájdete len kvalitné slúchadlá, ale aj prídavný mikrofón a drôt, ktorý z nich robí oveľa multifunkčnejšie zariadenie
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth: Zaujal nás ich dizajn, kvalitný zvukový zážitok korunovaný ohromujúcimi basami a veľká výdrž batérie.

Britská firma Marshall sa rozšírila medzi slovenskými spotrebiteľmi len nedávno. Ich vlajkové lode sú hudobné zosilňovače, ale medzi bežnými ľuďmi sú známejšie ich slúchadlá alebo reproduktory. Ich slúchadlá sú veľmi ľahko rozoznateľné vďaka nezameniteľnému dizajnu. Bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth nie sú výnimkou. Tento model je vylepšením modelu Major II. V porovnaní s týmto modelom majú najlepšie slúchadlá do 115 eur lepšiu reprodukciu zvuku. Užívatelia si pochvaľujú predovšetkým ich basy. Čo je oproti „dvojke“ horšie je výdrž batérie, ktorá sa pohybuje „len“ na 30 hodinách.

Zistiť cenu

Tieto slúchadlá sú okrem iného veľmi skladné. Sú vyrobené tak, aby sa dali zložiť do pomerne kompaktných rozmerov a boli pohodlné na nosenie v taškách. Ak ich nechcete používať len pri počúvaní hudby, ale aj pri videohovoroch, výrobcovia do balenia pribalili aj mikrofón, ktorý je možné na slúchadlá pripevniť. Aby sme nehovorili len o tom pozitívnom, je potrebné spomenúť aj negatíva tohto spotrebiča. Väčšina ostatných slúchadiel sa pri odpojení od prístroja, ktorý je zdrojom zvukového signálu, ktorý reprodukujú, automaticky vypína, a tým šetrí batériu. Tento model bohužiaľ túto vlastnosť nemá, a preto je nutné ho vždy po odpojení vypnúť, aby nedochádzalo ku zbytočnému vybíjaniu batérie.

VÝHODY:
 • kvalitné basy
 • skladné
 • spoľahlivo fungujúce kontrolky na slúchadlách

NEVÝHODY:
 • chýba automatické vypnutie po odpojení
 • nekvalitný prídavný kábel

Najlepšie bluetooth slúchadlá do 80 eur

chybí automatické vypnutí po odpojení nekvalitní přídavný kabel

Marshall Major II Bluetooth

 • Pre koho sú bezdrôtové slúchadlá Marshall Major II Bluetooth určené: Predovšetkým pre tých z vás, ktorí hľadáte kvalitné slúchadlá na kratšie cesty.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtové slúchadlá Marshall Major II Bluetooth: Sú len drobnou úpravou kvalitných a veľmi obľúbených drôtových slúchadiel Marshall Major II a oproti svojej predlohe nemajú takú veľkú cenovú prirážku za bezdrôtovosť oproti iným modelom.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtové slúchadlá Marshall Major II Bluetooth: Zaujala nás výdrž batérie, kvalitný zvuk a veľmi priaznivá cena v porovnaní s jeho drôtovou predlohou.

Ďalší model nášho článku je opäť z rodiny slúchadiel Marshall. Ak je vám názov slúchadiel alebo ich dizajn povedomý, asi ste sa už stretli s ich drôtovou verziou, ktorá sa stala predlohou pre tento model. Na rozdiel od svojho drôtového predchodcu má v sebe zabudovaný Bluetooth drobnú batériu na napájanie slúchadiel. Drobná batéria v sebe skrýva veľký potenciál, vydrží totiž hrať až 37 hodín. To však neodporúčame nielen z medicínskeho hľadiska, ale aj praktického. Užívatelia zmieňujú, že už po pár hodinách počúvania hudby s týmito slúchadlami, ich slúchadlá tlačia a ich nosenie sa stáva mierne nepohodlným. Preto sú vhodné hlavne na krátke prejazdy hromadnou dopravou.

Zjistit cenu

Čo sa týka výberu hudby, slúchadlá Marshall Major II Bluetooth najlepšie zvládajú rock a tanečnú hudbu. Pre milovníkov jazzu alebo klasickej hudby máme nie príliš radostnú správu. Slúchadlá nemajú až taký vyrovnaný zvukový prejav, teda nie sú pre vás tou ideálnou voľbou. Tento model je tiež technicky skvele prispôsobený na časté prenášanie. Ide ho veľmi ľahko zložiť do pomerne malých rozmerov, ktoré sa ľahko uložia do batohu alebo kabelky. Ďalej pri cestách môžete oceniť aj to, že ak sa vyskytne nejaký problém pri bezdrôtovom prenose zvuku, môžete sa opäť spoľahnúť na starý dobrý drôt, ktorý je súčasťou balenia a slúchadlá sú pripravené aj na tento štýl použitia.

VÝHODY:
 • priaznivá cena
 • dlhá výdrž batérie
 • dajú sa zložiť do malých rozmerov

NEVÝHODY:
 • chýba návod v slovenčine
 • po dlhšom nosení tlačia

Najlepšie bluetooth slúchadlá do 40 eur

Sony WH-CH500

 • Pre koho sú bezdrôtové slúchadlá Sony WH-CH500 určené: Typický kupujúci tohto modelu hľadá kvalitne hrajúce slúchadlá s ľahkou konštrukciou.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtové slúchadlá Sony WH-CH500: Pri ich používaní na vás čaká pomerne kvalitný hudobný zážitok, ktorý nebude veľkou záťažou pre vaše financie.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtové slúchadlá Sony WH-CH500: Zaujal nás jednoduchý až minimalistický dizajn tohto produktu a jeho kvalitný výkon pri reprodukcii hudby.

Japonská značka Sony je známa vďaka kvalitným elektrickým spotrebičom, ktoré sú súčasťou veľkej časti slovenských domácností. Firma prišla na trh aj s modelmi bezdrôtových slúchadiel, ktoré si tiež získali srdce mnohých užívateľov. Do ich portfólia patrí aj model Sony WH-CH500, ktorému sa teraz budeme venovať trochu podrobnejšie. Tieto slúchadlá majú jednoduchý až minimalistický dizajn, s ktorým sa môžeme stretnúť aj pri iných drôtových a bezdrôtových modeloch slúchadiel od tejto firmy. Vďaka tomu, že sú vyrobené zo špeciálneho plastu, veľmi ľahké a užívatelia nemajú s ich nosením veľký problém.

Zistiť cenu

Ak sa na slúchadlá pozrieme z hudobnej stránky, zaujmú vás basy, ktoré sú prednosťou týchto slúchadiel. Ale aj pri vyšších a stredných tónoch slúchadlá nesklamú a zažijete s nimi veľmi dobrý hudobný zážitok. Pri pripájaní k mobilu alebo notebooku oceníte kvalitné bluetooth pripojenie, ktoré umožňuje ľahké a rýchle spárovanie. Ani užívatelia techniky od značky Apple nebudú sklamaní, pretože tieto slúchadlá s ich operačnými systémami nemajú najmenší problém. Veľkou nevýhodou slúchadiel je veľmi pomalé nabíjanie, ktoré trvá viac ako 4 hodiny. Slúchadlá, bohužiaľ, nemajú tzv. fast fuel techniku, vďaka ktorej sa dá zariadenie čiastočne nabiť za relatívne krátky čas.

VÝHODY:
 • nízka hmotnosť
 • kvalitný hudobný zážitok, zvlášť basy
 • ľahké párovanie

NEVÝHODY:
 • pomalé nabíjanie

Záver

 • Hľadáte kvalitné slúchadlá na dlhé počúvanie hudby s nezameniteľným dizajnom? Potom by ste mali siahnuť po bezdrôtových slúchadlách Beats by Dr. Dre Solo3 Wireless, ktoré okrem bežných užívateľov odporúčajú aj profesionáli.
 • Túžite po skladných slúchadlách, ku ktorým môžete veľmi ľahko a rýchlo pripojiť mikrofón a vytvoriť z nich ideálnu hraciu pomôcku? Bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth by nemali uniknúť vašej pozornosti a v najbližšom čase by sa mali ocitnúť vo vašom vlastníctve.
 • Počúvate radi na cestách hudbu a nechcete slúchadlá dobíjať každú chvíľu? Bezdrôtový fešák Marshall Major II Bluetooth je pre vás so svojou 37 hodinovou výdržou batérie skvelým parťákom.
 • Neradi nosíte na svojej hlave veľkú váhu, ale túžite po kvalitnom hudobnom zážitku pri počúvaní hudby? Siahnite po bezdrôtových slúchadlách Sony WH-CH500, ktoré sú vďaka svojmu dizajnu doslova ľahké ako pierko.

Dôležité parametre bezdrôtových slúchadiel

 • Hmotnosť – zamyslite sa aj nad ňou, pretože slúchadlá budete nosiť na hlave; ak by bola hmotnosť príliš veľká môžu vás slúchadlá po dlhšom čase nosenia začať tlačiť na hlave a nosenie sa potom stane nepríjemným.
 • Citlivosť – tento parameter vyjadruje, aké hlasné slúchadlá pri počúvaní budú; aj drobné rozdiely v hodnotách citlivosti môžu byť pomerne ľahko rozpoznateľné, hlavne keď porovnávate iné značky; dbajte na to, aby číslo nebolo príliš vysoké, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu sluchu pri dlhom počúvaní hudby.
 • Kmitočet – výrobca väčšinou uvádza maximálnu a minimálnu frekvenciu reprodukovaného zvuku; rozpätie by malo byť čo najväčšie, ale ak minimálny kmitočet je pod 20 Hz a maximálny nad 20 tisíc, je rozpätie príliš široké; človek totiž frekvencie mimo toto rozpätie nepočuje.
 • Ovládanie hlasitosti – pri väčšine moderných bezdrôtových slúchadlách sa dá hlasitosť ovládať pomocou malých tlačidiel; túto technickú vychytávku oceníte vo chvíľach, kedy zariadenie, z ktorého prijímate zvuk, bude od vás viac vzdialené a nebude ľahké nastaviť hlasitosť na ňom.
 • Spôsob prenosu signálu – najčastejším pomocníkom pri prenose zvukového signálu býva bluetooth; umožňuje prenos kvalitného signálu na pomerne dlhú vzdialenosť; niektoré slúchadlá majú aj jack na drôt, takže je možné ich pretransformovať na klasické drôtové.
 • Výdrž batérie – tento parameter je dôležitý kvôli frekvencii nabíjania; väčšina slúchadiel má výdrž batérie v rade desiatok hodín; pri niektorých modeloch sa stretnete s rýchlonabíjacími cyklami, ktoré vám umožnia počas niekoľkých minút nabiť slúchadlá na pár hodín.
 • Kompatibilita s operačnými systémami – používatelia operačných systémov Android a Windows sa väčšinou nemusia vôbec strachovať, väčšina slúchadiel je totiž s týmito systémami kompatibilná, výnimku tvoria staršie modely od značky Beats. Ale pre milovníkov značky Apple je výber slúchadiel o niečo zložitejšou záležitosťou, pre tých sú slúchadlá od firmy Beats naopak istotou, pri ostatných značkách je potrebné kompatibilitu pred zakúpením slúchadiel skontrolovať.

Pokiaľ vás zaujímajú jednotlivé parametre slúchadiel, alebo ak ste sa rozhodli pre iný typ slúchadiel, ako sú bezdrôtové, môžeme vám doporučiť náš test slúchadiel 2018, v ktorom sa tejto problematike venujeme do hĺbky.

Najlepšie bluetooth slúchadlá
5 (100%) 1 vote