Najlepšie bezdrátová sluchátka 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať bezdrôtové slúchadlá, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie bezdrôtových slúchadiel a vyberte tie najlepšie!
 • Zistite, kde sa dajú kúpiť najlacnejšie!

Bezdrátová sluchátka bez pozadí

Porovnanie bezdrôtových slúchadiel

Do 40 eur Do 80 eur Do 115 eur Nad 115 eur
Model: Sony WH-CH500 LAMAX Elite E-1 Marshall Major III Bluetooth Apple AirPods MMEF2ZM/A
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Hmotnosť: 140 g 180 g 178 g 8 g
Citlivosť: - dB/mW 110 dB/mW 97 dB/mW - dB/mW
Kmitočet: 20 - 20 000 Hz 12 - 21 000 Hz 20 - 20 000 Hz - Hz
Ovládánie hlasitosti: Áno Áno Áno Áno
Bluetooth: Áno Áno Áno Áno
Výdrž batérie: 20 h 20 h 30 h 5 h

Úvod

Zamotané slúchadlá. Všetci sme to aspoň raz v živote zažili. Neutíchajúci boj medzi vašou zručnosťou správne zmotať kábel od slúchadiel a jeho nevysvetliteľnou schopnosťou sa znovu zamotať. Mnohí z vás považujú tento boj za nekonečný a nevyhnutný. Opak je však pravdou. Vaše vyslobodenie sa volá bezdrôtové slúchadlá. Sú upravené tak, aby bolo možné do nich prenášať hudbu len pomocou bluetoothu alebo infračerveného signálu.

Výber bezdrôtových slúchadiel však nie je ľahkou záležitosťou. Musíte uvažovať o parametroch, ktoré majú klasické slúchadlá, ale aj o takých veciach ako je výdrž batérie. Je nutné si uvedomiť, že zle vybrané slúchadlá budú nielen nepohodlné na nosenie, ale môžu tiež ovplyvniť vaše zdravie. A to z toho dôvodu, že ich prikladáte veľmi blízko k ušiam, teda môžu spôsobiť aj závažné poškodenie sluchu, ktoré môže viesť až k úplnému ohluchnutiu. Ďalej vás chceme upozorniť, že tieto slúchadlá sú určené na počúvanie hudby a prispôsobené na to, aby prepúšťali čo najmenej zvuku z okolia. Teda nie je bezpečné ich používať pri činnostiach, kedy je nutné vnímať aj okolie, napr. jazda na bicykli.

Najlepšie bluetooth slúchadlá nad 115 eur

Apple AirPods  MMEF2ZM/A

 • Pre koho je Apple AirPods: Pre fanúšikov značky Apple, alebo pre toho, kto chce kvalitné značkové bezdrôtové slúchadlá.
 • Prečo kúpiť Apple AirPods: Ľahko sa spárujú s ďalšími zariadeniami Apple. Automaticky sa pripojujú ku všetkým zariadeniam s Bluetooth, stačí pritom len prepínať.
 • Prečo sme vybrali práve Apple AirPods: Bavíme sa o nadštandardnej kategórii, kam Apple bezpochyby patrí.

Apple AirPods MMEF2ZM/A, pri výbere tých najlepších bezdrôtových slúchadiel skrátka nejde nespomenúť. Ťažko sa hľadá zrovnateľný produkt. Jak Samsung SM-R170, tak napríklad BoseSoundSportFreeWirelless ponúkajú dlhšiu výdrž batérie – Samsung 6 hodín, Bose až 15 hodín. Apple so svojimi 5 hodinami doby prehrávania zostáva síce pozadu, ale zato svoju konkurenciu v ostatných porovnaniach predbieha. Ponúka totiž možnosť nabíjať slúchadlá priamo z puzdra. Po 15 minútach nabíjania v puzdre získate ďalšie 3 hodiny počúvania. Vďaka kapacite puzdra môžete slúchadlá týmto spôsobom používať až 24 hodín.

Zistiť cenu

Elegantné, ľahké a štýlové, také sú slúchadlá Apple AirPods. Každé z nich má v sebe zabudovaný mikrofón. Vďaka čipu W1je zaistené jedinečné bezdrôtové pripojenie slúchadiel k ďalším zariadeniam. Pripojenie ale nemusí byť vždy perfektné kvôli všade prítomnému elektronickému smogu. Niektoré okolité zariadenia tak môžu občas fungovať ako rušička a kaziť tak kvalitu prenosu signálu. To ale nie je špecifické pre tieto slúchadlá, ale pre bezdrôtové zariadenia obecne. Apple bol ale vždy priekopníkom, dá sa tak predpokladať, že práve oni tento problém vyriešia skôr a lepšie než ostatní.

Apple AirPods MMEF2ZM velký

Výhody

Pohodlie

Zvuk

Kompatibilita – automatické spárovanie

Nabíjanie – rýchle v puzdre


Nevýhody

Siri v angličtine

Citlivé na elektronický smog

Cena

Najlepšie bluetooth slúchadlá do 115 eur

Marshall Major III Bluetooth

 • Pre koho sú bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth určené: Pre tých z vás, ktorí hľadajú skladné slúchadlá, ktoré im pri počúvaní poskytnú veľmi kvalitný hudobný zážitok
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth: V balení nenájdete len kvalitné slúchadlá, ale aj prídavný mikrofón a drôt, ktorý z nich robí oveľa multifunkčnejšie zariadenie
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth: Zaujal nás ich dizajn, kvalitný zvukový zážitok korunovaný ohromujúcimi basami a veľká výdrž batérie.

Britská firma Marshall sa rozšírila medzi slovenskými spotrebiteľmi len nedávno. Ich vlajkové lode sú hudobné zosilňovače, ale medzi bežnými ľuďmi sú známejšie ich slúchadlá alebo reproduktory. Ich slúchadlá sú veľmi ľahko rozoznateľné vďaka nezameniteľnému dizajnu. Bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth nie sú výnimkou. Tento model je vylepšením modelu Major II. V porovnaní s týmto modelom majú najlepšie slúchadlá do 115 eur lepšiu reprodukciu zvuku. Užívatelia si pochvaľujú predovšetkým ich basy. Čo je oproti „dvojke“ horšie je výdrž batérie, ktorá sa pohybuje „len“ na 30 hodinách.

Zistiť cenu

Tieto slúchadlá sú okrem iného veľmi skladné. Sú vyrobené tak, aby sa dali zložiť do pomerne kompaktných rozmerov a boli pohodlné na nosenie v taškách. Ak ich nechcete používať len pri počúvaní hudby, ale aj pri videohovoroch, výrobcovia do balenia pribalili aj mikrofón, ktorý je možné na slúchadlá pripevniť. Aby sme nehovorili len o tom pozitívnom, je potrebné spomenúť aj negatíva tohto spotrebiča. Väčšina ostatných slúchadiel sa pri odpojení od prístroja, ktorý je zdrojom zvukového signálu, ktorý reprodukujú, automaticky vypína, a tým šetrí batériu. Tento model bohužiaľ túto vlastnosť nemá, a preto je nutné ho vždy po odpojení vypnúť, aby nedochádzalo ku zbytočnému vybíjaniu batérie.

Marshall Major III Bluetooth

Výhody

Kvalitné basy

Skladné

Spoľahlivo fungujúce kontrolky na slúchadlách


Nevýhody

Chýba automatické vypnutie po odpojení

Nekvalitný prídavný kábel

Najlepšie bluetooth slúchadlá do 80 eur

LAMAX Elite E-1

 • Pre koho jeLamax Elite E-1:.Pre poslucháčov, športovcov a hráčov, ktorí chcú kvalitné bezdrôtové náhlavné slúchadlá, ale nechcú si za nich utratiť polku výplaty.
 • Prečo kúpiťLamax Elite E-1: Nabité vydržia hrať až 20 hodín, pokiaľ ich ale nestihnete nabiť, môžete ich stále používať ako klasické káblové slúchadlá.
 • Prečo sme vybrali práveLamax Elite E-1: Pýšia sa totiž čistým zvukom a dômyselnou izoláciou okolitého vzruchu.

Lamax Elite E-1 sa radí medzi špičku vo svojej kategórii. Citlivosť 110 dB/mWje štandard, ale s kmitočtom 21 000 Hz prevyšujú napríklad aj herné slúchadláAdata EMIX H30 Gaming. Čo sa týka kvality zvuku, pre Lamax Elite E-1 nepredstavujú žiadne herné slúchadlá konkurenciu. Oproti BluedioTurbine T2 Plus ponúkajú síce kratšiu dobu prehrávania, čo sa kapacity batérie týka „len“ 20 hodín, zato je ale Lamax so svojimi 180 gramami ľahší a skladnejší.

Zistiť cenu

Komfort, štýl a pohodlie, tým všetkým sa môže Lamax Elite E-1 pýšiť. Je škoda, že neponúka možnosť vloženia SD karty priamo do slúchadiel. Takto ste odkázaný na Bluetooth pripojenie, alebo na kábel. Slúchadlá sú vybavené Bluetooth 4.1. Dosah signálu by mal byť až 10 metrov, či je to dosť alebo málo necháme už na váš úsudok.

Výhody

Výdrž batérie

Bluetooth 4.1

Skladnosť a dizajn


Nevýhody

Výdrž batérie

Bluetooth 4.1

Skladnosť a dizajn

Najlepšie bluetooth slúchadlá do 40 eur

Sony WH-CH500

 • Pre koho sú bezdrôtové slúchadlá Sony WH-CH500 určené: Typický kupujúci tohto modelu hľadá kvalitne hrajúce slúchadlá s ľahkou konštrukciou.
 • Prečo kúpiť práve bezdrôtové slúchadlá Sony WH-CH500: Pri ich používaní na vás čaká pomerne kvalitný hudobný zážitok, ktorý nebude veľkou záťažou pre vaše financie.
 • Prečo sme vybrali práve bezdrôtové slúchadlá Sony WH-CH500: Zaujal nás jednoduchý až minimalistický dizajn tohto produktu a jeho kvalitný výkon pri reprodukcii hudby.

Japonská značka Sony je známa vďaka kvalitným elektrickým spotrebičom, ktoré sú súčasťou veľkej časti slovenských domácností. Firma prišla na trh aj s modelmi bezdrôtových slúchadiel, ktoré si tiež získali srdce mnohých užívateľov. Do ich portfólia patrí aj model Sony WH-CH500, ktorému sa teraz budeme venovať trochu podrobnejšie. Tieto slúchadlá majú jednoduchý až minimalistický dizajn, s ktorým sa môžeme stretnúť aj pri iných drôtových a bezdrôtových modeloch slúchadiel od tejto firmy. Vďaka tomu, že sú vyrobené zo špeciálneho plastu, veľmi ľahké a užívatelia nemajú s ich nosením veľký problém.

Zistiť cenu

Ak sa na slúchadlá pozrieme z hudobnej stránky, zaujmú vás basy, ktoré sú prednosťou týchto slúchadiel. Ale aj pri vyšších a stredných tónoch slúchadlá nesklamú a zažijete s nimi veľmi dobrý hudobný zážitok. Pri pripájaní k mobilu alebo notebooku oceníte kvalitné bluetooth pripojenie, ktoré umožňuje ľahké a rýchle spárovanie. Ani užívatelia techniky od značky Apple nebudú sklamaní, pretože tieto slúchadlá s ich operačnými systémami nemajú najmenší problém. Veľkou nevýhodou slúchadiel je veľmi pomalé nabíjanie, ktoré trvá viac ako 4 hodiny. Slúchadlá, bohužiaľ, nemajú tzv. fast fuel techniku, vďaka ktorej sa dá zariadenie čiastočne nabiť za relatívne krátky čas.

Sony WH-CH500

Výhody

Nízka hmotnosť

Kvalitný hudobný zážitok, zvlášť basy

Ľahké párovanie


Nevýhody

Pomalé nabíjanie

Záver

 • Hľadáte kvalitné slúchadlá na dlhé počúvanie hudby s nezameniteľným dizajnom? Potom by ste mali siahnuť po bezdrôtových slúchadlách Apple AirPods, ktoré okrem bežných užívateľov odporúčajú aj profesionáli.
 • Túžite po skladných slúchadlách, ku ktorým môžete veľmi ľahko a rýchlo pripojiť mikrofón a vytvoriť z nich ideálnu hraciu pomôcku? Bezdrôtové slúchadlá Marshall Major III Bluetooth by nemali uniknúť vašej pozornosti a v najbližšom čase by sa mali ocitnúť vo vašom vlastníctve.
 • Počúvate radi na cestách hudbu a nechcete slúchadlá dobíjať každú chvíľu? Bezdrôtový fešák LAMAX Elite E-1 je pre vás so svojou výdržou batérie skvelým parťákom.
 • Neradi nosíte na svojej hlave veľkú váhu, ale túžite po kvalitnom hudobnom zážitku pri počúvaní hudby? Siahnite po bezdrôtových slúchadlách Sony WH-CH500, ktoré sú vďaka svojmu dizajnu doslova ľahké ako pierko.

Dôležité parametre bezdrôtových slúchadiel

 • Hmotnosť – zamyslite sa aj nad ňou, pretože slúchadlá budete nosiť na hlave; ak by bola hmotnosť príliš veľká môžu vás slúchadlá po dlhšom čase nosenia začať tlačiť na hlave a nosenie sa potom stane nepríjemným.
 • Citlivosť – tento parameter vyjadruje, aké hlasné slúchadlá pri počúvaní budú; aj drobné rozdiely v hodnotách citlivosti môžu byť pomerne ľahko rozpoznateľné, hlavne keď porovnávate iné značky; dbajte na to, aby číslo nebolo príliš vysoké, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu sluchu pri dlhom počúvaní hudby.
 • Kmitočet – výrobca väčšinou uvádza maximálnu a minimálnu frekvenciu reprodukovaného zvuku; rozpätie by malo byť čo najväčšie, ale ak minimálny kmitočet je pod 20 Hz a maximálny nad 20 tisíc, je rozpätie príliš široké; človek totiž frekvencie mimo toto rozpätie nepočuje.
 • Ovládanie hlasitosti – pri väčšine moderných bezdrôtových slúchadlách sa dá hlasitosť ovládať pomocou malých tlačidiel; túto technickú vychytávku oceníte vo chvíľach, kedy zariadenie, z ktorého prijímate zvuk, bude od vás viac vzdialené a nebude ľahké nastaviť hlasitosť na ňom.
 • Spôsob prenosu signálu – najčastejším pomocníkom pri prenose zvukového signálu býva bluetooth; umožňuje prenos kvalitného signálu na pomerne dlhú vzdialenosť; niektoré slúchadlá majú aj jack na drôt, takže je možné ich pretransformovať na klasické drôtové.
 • Výdrž batérie – tento parameter je dôležitý kvôli frekvencii nabíjania; väčšina slúchadiel má výdrž batérie v rade desiatok hodín; pri niektorých modeloch sa stretnete s rýchlonabíjacími cyklami, ktoré vám umožnia počas niekoľkých minút nabiť slúchadlá na pár hodín.
 • Kompatibilita s operačnými systémami – používatelia operačných systémov Android a Windows sa väčšinou nemusia vôbec strachovať, väčšina slúchadiel je totiž s týmito systémami kompatibilná, výnimku tvoria staršie modely od značky Beats. Ale pre milovníkov značky Apple je výber slúchadiel o niečo zložitejšou záležitosťou, pre tých sú slúchadlá od firmy Beats naopak istotou, pri ostatných značkách je potrebné kompatibilitu pred zakúpením slúchadiel skontrolovať.

Pokiaľ vás zaujímajú jednotlivé parametre slúchadiel, alebo ak ste sa rozhodli pre iný typ slúchadiel, ako sú bezdrôtové, môžeme vám doporučiť náš test slúchadiel 2018, v ktorom sa tejto problematike venujeme do hĺbky.

Najlepšie bezdrotová slúchadlá
5 (100%) 1 vote