Najlepšie chladničky Beko 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej chladničky.
 • Prejdite si výber najlepších chladniček Beko.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Lednice Beko bez pozadí

Najlepšie chladničky Beko

Americké Kombinované do 400 eur Kombinované od 400 eur Vstavané Monoklimatické
Model: Beko GNE 134630 X Beko CNA 340 ED0X Beko RCNA 406 E40W Beko RCNA 406 E40ZXB Beko RSNE 445E22
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Energetická trieda: A++ A++ A+++ A+++ A+
Spotreba za rok: 355 kWh 255 kWh 188 kWh 188 kWh 168 kWh
Mraziaca kapacita: 13 kg/deň 5 kg/deň 6 kg/deň 6 kg/deň/deň -
Akumulačný čas: 15 h 21 h 33 h 33 h -
Klimatická trieda: SN-T SN-T SN-T SN-T SN
Hlučnosť: 46 dB 43 dB 37 dB 37 dB 41 dB
Objem chladničky: 380 l 198 l 253 l 253 l 375 l
Objem mrazničky: 155 l 97 l 109 l 109 l -

Čo od chladničiek Beko očakávať?

Chladničky Beko sú súčasťou príjemnej strednej triedy chladničiek. Vynikajú predovšetkým spoľahlivosťou a dlhou životnosťou, čo sú hlavné vlastnosti, ktoré ich vyniesli na popredné priečky nášho testu chladničiek. Špecifické pre ne je:

 • DIZAJN A TYPY CHLADNIČIEK– okrem klasických kombinovaných chladničiek vyrába Beko tiež veľmi moderné a cenené americké chladničky. Vzhľad je veľmi pekný, obvykle veľmi prepracovaný. Niekedy sú z nerezu, zvyšok je v bielej farbe a výrazne menej zaujímavý. Časť chladničiek je vstavaných.
 • MOŽNOSŤ ZMENY OTVÁRANIA DVIEROK – vhodné hlavne pri riešení malých kuchýň – chladničku môžete prispôsobiť priestoru kuchyne a nastaviť si otváranie tak, aby vám plne vyhovovalo.
 • SPOTREBA– väčšina chladničiek Beko patrí do energetickej triedy A++, niektoré dokonca do energetickej triedy A+++.
 • HLUČNOSŤCHLADNIČKY– chladničky Beko sú pomerne tiché, v porovnaní s konkurenciou sú na tom veľmi dobre a väčšina sa ich vojde pod 42 dB, niektoré dokonca pod 40 dB.
 • PRAKTICKÁ STRÁNKA– chladničky Beko sú predovšetkým praktické, nedisponujú množstvom zbytočných technológií, ale zato plnia spoľahlivo funkcie, na ktoré sú určené.
 • VHODNÉ RIEŠENIE VNÚTORNÉHO PRIESTORU – vnútorný priestor si môžete nastaviť tak, aby vám plne vyhovoval. S využitím technológie MultiZone sa dá nastaviť teplota v daných miestach tak, aby bola vhodná pre vaše potreby.
 • CENY– čo sa týka ceny, sú na tom chladničky Beko veľmi dobre a patria k lacnejšej strednej triede. Značnú časťzoženiete do 400 eur, väčšinu do 800 eur.
 • ANTIBAKTERIÁLNA OCHRANA– snáď reakcia na všadeprítomné baktérie a mikróby v Turecku – technológia, ktorá bráni prístupu mikróbov do chladničky pomocou špeciálneho tesnenia.
 • ĎALŠIE TECHNOLÓGIE– chladničky Beko disponujú tradičnými technológiami, ako je:
  • Automatické odmrazovanie – dnes bežná funkcia, abyste nemuseli mrazničku odmrazovať ručne.
  • NeoFrost – využitie dvoch chladiacich okruhov, ktoré udržujú studený a zároveň vlhký vzduch, aby neboli potraviny vysušené; pre mrazenie ale stále udržuje suchý a veľmi studený vzduch.
  • ActiveFreshBlueLight – predlžuje skladovateľnosť ovocia, zaisťuje, že sa na ovocí netvoria plesne a nemnožia sa na ňom baktérie.
 • ĎALŠIE CHARAKTERISTIKY– priemerné sú chladničky Beko prakticky vo všetkých ohľadoch, nech už ide o akumulačný čas, klimatické triedy alebo mraziacu kapacitu (bežne okolo 4 až 6 kg/deň).

Americké chladničky Beko

Americké chladničkypriestornejšou a luxusnejšou verziou klasických chladničiek. Sú štvordverové alebo dvojdverové, disponujú veľmi dobrými parametrami (výkonom, mraziacou kapacitou), hoci občas na úkor spotreby (väčšina ich nedosiahne na energetickú triedu A+++). Dizajnovo aj prevedením sú obvykle veľmi pekné a prepracované, disponujú veľkým vnútorným priestorom a často majú oproti klasickým chladničkám niektoré pridané technológie (napríklad zabudovaný výrobník ľadu alebo displej).

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Beko GNE 134630 X
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu
2. Beko GNE 134631 X
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu
3. Beko GN163130ZGB
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu
4. Beko GN 1416231 JX
A++ 8 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Beko do 400 eur

Lacnejšia trieda klasických kombinovaných chladničiek, ktoré okrem priestoru chladničky disponujú aj mrazničkou. Úmerne nižšej cene zodpovedajú tiež mierne horšie technické parametre – energetická trieda maximálne A++, menší mraziaci a chladiaci výkon, a tiež vo väčšine prípadov menej zaujímavý dizajn (ale existujú aj výnimky). Avšak, ak chcete zohnať chladničku lacno, toto je príležitosť pre vás.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Beko CNA 340 ED0X
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu
2. Beko RCNA 365 E31W
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu
3. Beko RCSA 365 K30XP
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu
4. Beko RDSA 240 K30W
A++ 4 kg/deň Zistiť cenu
5. Beko RCSA330K31W
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Beko od 400 eur

V tejto cenovej kategórii zoženiete kombinované chladničky s mierne lepšími parametrami. Platíte predovšetkým za väčší priestor, lepšiu technologickú a funkčnú výbavu a mierne lepšiu mraziacu kapacitu. Rovnako si za vyššiu cenu kúpite spotrebič, ktorý spadá do energetickej triedy A+++, vďaka čomu má potenciál vám svoju vyššiu cenu vrátiť na nižšej spotrebe elektrickej energie (poskytne vám vyšší výkon pri väčšej efektivite využitia energie). V neposlednom rade táto kategória chladničiek vyniká prepracovaným dizajnom.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Beko RCNA 406 E40W
A+++ 6 kg/deň Zistiť cenu
2. Beko CNE 520 EE0ZGB
A+++ 6 kg/deň Zistiť cenu
3. Beko RCNA 400 E40ZX
A+++ 6 kg/deň Zistiť cenu
4. Beko RCNE520E40ZX
A+++ 6 kg/deň Zistiť cenu

Vstavané chladničky Beko

Vstavané chladničky Beko majú prakticky totožnú charakteristiku, ako klasické kombinované chladničky. Ich hlavným rozdielom je ich umiestnenie v kuchyni. Sú určené na zabudovanie do kuchynskej linky, čo umožňuje lepšie vyriešiť dizajn vašej kuchyne. Nevýhodou je, že ste väčšinou silne limitovaní rozmermi, inštalácia chladničky do domácnosti je zložitejšia, a ak raz chladničku zabudujete, pri jej výmene potrebujete obdobne veľký model.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Beko RCNA 406 E40ZXB
A+++ 6 kg/deň Zistiť cenu
2. Beko BCSA285K3S
A++ 4 kg/deň Zistiť cenu
3. Beko BCHA275K3S
A++ 4 kg/deň Zistiť cenu
4. Beko BCN 130001
A++ 2,5 kg/deň Zistiť cenu

Monoklimatické chladničky Beko

Kategória veľmi jednoduchých chladničiek, ktoré využijete hlavne vtedy, keď máte vlastnú veľkú mrazničku a túžite len po kúpe chladničky. Ako napovedá názov, nemajú mrazničku. Očakávať u nich môžete rôzne veľký vnútorný priestor a nízku spotrebu (napriek tomu, že spadajú väčšinou do energetickej triedy A+, nepotrebujú využívať veľký výkon na mrazenie, preto aj cez malú efektivitu nespotrebujú veľa energie). Ale technologicky nie sú nejako zvlášť prepracované, určite ide skôr o jednoduché a lacné riešenie krátkodobého ukladania potravín.

Firma Beko

Spoločnosť Beko prišla na európsky trh z Turecka. Trochu nečakané, ale na druhej strane výhodné, je to skvelá protiváha drahej nemeckej kvality značiek, ako je Bosch alebo Siemens. Firmu založil roku 1967 Vehbi Koç a Leon Bejerano v Istanbule. Neskôr sa spoločnosť spojila s nemeckou firmou Grundig, čím sa Beko výrazne presadilo na európskom trhu. Napriek tomu, že spoločnosť nie je tak výrazným hráčom, akým je v Európe napríklad Gorenje alebo Siemens, získava si čím ďalej viac dôveru zákazníkov. Možno nevyrába chladničky, ktoré zaujmú dizajnom, parametrami alebo inteligentnými technológiami, ale sú plne prispôsobené bežným ľudským potrebám a sú naskrz praktické. A to ako parametrami, tak aj vnútorným rozložením. Okrem chladničiek vyrába tiež ďalšie spotrebiče pre domácnosť, ako sú práčky, sušičky alebo sporáky.

Beko logo

Konečný verdikt

Chladničky Beko tvoria veľmi kvalitnú strednú triedu v oblasti chladničiek. Disponujú parametrami, ktoré sú pre bežné použitie plne dostačujúce, sú naplnené radom technológií, ktoré majú potenciál byť veľmi užitočné (ActiveFreshBlueLight, NeoFrost, a podobne). Špecialitou značky Beko, nielen pri chladničkách, je antibakteriálna ochrana. Technické parametre nie sú vždy špičkové, ale bežnú domácnosť uspokoja a navyše nezvyšujú cenu. Práve cena je pri značke Beko veľkou prednosťou – chladničky tejto značky sú lacnejšie než konkurenčné modely. Okrem toho oceňujeme širokú ponuku, ktorá zahŕňa chladničky kombinované, vstavané, americké aj monoklimatické.

Vestavná lednice Beko
Chladničky Beko
Ohodnoťte článok