Najlepšie chladničky Gorenje 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej chladničky.
 • Prejdite si výber najlepších chladniček Gorenje.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

lenice gorenje bey poyai

Najlepšie chladničky Gorenje

Americké Kombinované do 400 eur Kombinované od 400 eur Vstavané Retro
Model: Gorenje NRS9183MB Gorenje RK 6193 AW Gorenje NRK6193TX4 Gorenje NRKI5182A1 Gorenje ONRK193C
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Energetická trieda: A+++ A+++ A+++ A++ A+++
Spotreba za rok: 230 kWh 155 kWh 165 kWh 230 kWh 168 kWh
Mraziaca kapacita: 11 kg/deň 4,5 kg/deň 8 kg/deň 8 kg/deň 8 kg/deň
Akumulačný čas: 10 h 30 h 18 h 16 h 18 h
Klimatická trieda: SN-T SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnosť: 41 dB 40 dB 38 dB 39 dB 42 dB
Objem chladničky: 350 l 229 l 222 l 183 l 222 l
Objem mrazničky: 216 l 95 l 98 l 86 l 85 l

Čo od chladničiek Gorenje očakávať?

SpoločnosťGorenje je tradičným európskym výrobcom domácich spotrebičov. Do jej sortimentu teda pochopiteľne patria aj chladničky, ktoré sme v rámci veľkého testu chladničiek ohodnotili. Svojim dizajnom zaujme predovšetkým špeciálny rad retro chladničiek, ale chladničky Gorenje toho ponúkajú oveľa viac:

 • DIZAJN – to je bezpochyby veľká prednosť chladničiek tejto značky. Po stránke dizajnu sú všetky chladničky Gorenje perfektne vyladené a sú veľmi elegantné. Zvlášť zaujímavé sú retro chladničky, ktoré sú dostupné v niekoľkých farbách, s výraznými rukoväťami a zaoblenými hranami.
 • JEDNODUCHÁ MANIPULÁCIA – prednosťou značky je možnosť zmeny závesu dvierok, vďaka čomu ju ľahšie zabudujete do kuchyne. Navyše sa dvierka otvárajú tak, že nepotrebujú priestor okolo (vďaka funkcii Slot-in sa otvárajú do pravého uhla a nie je potrebné mať okolo nich priestor.
 • ROZDELENIEPONUKY – sortiment firmy Gorenje zahŕňa americké aj vstavané, kombinované voľne stojace či monoklimatické chladničky, nechýba ani špeciálna trieda retro chladničiek.
 • VYNIKAJÚCI POMER CENY A KVALITY – chladničky Gorenje nie sú také lacné, ako napríklad chladničky Beko, ale zato sú o niečo vyspelejšie a krajšie. Zoženiete ich v cenách, ktoré sú pre väčšinu zákazníkov prijateľné a ideálne zodpovedajú kvalite.
 • VNÚTORNÉ ROZLOŽENIE – oceňujeme uňho hlavne to, že je praktické, prehľadné a efektívne. Chladničky Gorenje sú navyše všeobecne priestorné. Polica SimpleSlide ponúka ľubovoľné nastavenie rozostupu, chladničky disponujú celým radom držiakov na potraviny.
 • ENERGETICKÉ TRIEDY – bohužiaľ, väčšina chladničiek tejto značky sa nachádza v energetických triedach A+ a A++, len časť sa ich vojde do najúspornejšej triedy. Na druhej strane, ide hlavne o najnovšie modely a v tomto ohľade sa výrobca zlepšuje, takže túto nevýhodu čoskoro odstránia.
 • ŠIROKÉ KLIMATICKÉ TRIEDY – väčšina chladničiek Gorenje sa vojde do najširšieho rozmedzia teplôt, v ktorých môžu pracovať, čím sa pre vás stávajú výrazne univerzálnejšími.
 • MRAZIACA KAPACITA – tu je to mierne horšie, chladničky Gorenje majú väčšinou mraziacu kapacitu do 4 kg/deň, len drahšie a novšie modely sa dostanú na 7 alebo dokonca 10 kg/deň.
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – z tých pokročilejších funkcií menujme:
  • Technológia NoFrost Plus – vylepšený systém NoFrost, ktorý odstraňuje ľad z mrazničky a zároveň bráni vysychaniu potravín v chladničke. Súčasťou technológie je totiž tiež IonAir, MultiFlow 360° a AdaptTech, vďaka čomu je v chladničke mikroklíma s vhodnou teplotou aj vlhkosťou.
  • IonAir – zaisťuje mikroklímu, ktorá predlžuje trvanlivosť potravín, ničí baktérie vo vnútri chladničky a zbavuje chladničku zápachu zo starých potravín.
  • AdaptTech – šetrí energiu a chráni potraviny pred teplotným šokom, v prípade častého otvárania dverí koordinuje teplotu.
  • MultiFlow 360° – udržuje vďaka 14 ventilačným otvorom rovnomernú teplotu, vyrovnáva vzdušnú vlhkosť a teplotu a udržuje rovnomernú distribúciu ionizovaného vzduchu.
  • CrispZone a HumidityControl – veľká zásuvka na ukladanie ovocia a zeleniny, v ktorej sa dá ovládať úroveň vlhkosti.
  • FrostLess – technológia obmedzujúca tvorbu ľadu až o 50 %, navyše pomáha aj šetriť energiu.
  • XtremeFreeze – funkcia super mrazenie, ktorá sa dá zapnúť v hornej zásuvke mrazničky a potraviny sa vďaka tomu zamrazia rýchlejšie.
  • Ďalšie funkcie – DynamiCooling, CrispActive a VitaLight, Nulová zóna EcoMode.

Americké chladničky Gorenje

Americké chladničky Gorenje sú u nás horšie dostupné, to je potrebné povedať dopredu. Aktuálne sú málo predávané, zato ale zodpovedajú presne tomu, čo od tohto typu tovaru očakávať. Sú veľmi priestorné, majú prepracovaný a elegantný dizajn a vynikajú hlavne vysokou mraziacou kapacitou. Problémom je pri amerických chladničkách všeobecne spotreba (väčšina z nich spadá do energetickej triedy A+ a A++, len výnimky sa dostanú do tej najlepšej) a vzhľadom k veľkým výkonom to znamená veľkú spotrebu energie. Zato ale môžete očakávať skvelý dizajn, dobrý výkon a technologickú vyspelosť.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Gorenje NRS9183MB
A+++ 11 kg/deň Zistiť cenu
2. Gorenje NRS9182VB
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu
3. Gorenje NRS9182VX
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu
4. Gorenje NRM8181MX
A+ 12 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Gorenje do 400 eur

Do štyristo eur zoženiete lacnejšie chladničky značky Gorenje, pri ktorých musíte počítať s určitými nedostatkami. Vedú si veľmi dobre v oblasti spotreby, niektoré patria do energetickej triedy A++ a výnimočne sa dajú nájsť aj modely triedy A+++. Nedostatkom je slabšia funkčná vybavenosť a menšia mraziaca kapacita týchto chladničiek. Na druhej strane, sú to lacné chladničky, a ak riešite cenu, určite by ste ich mali vziať do úvahy.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Gorenje RK 6193 AW
A+++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu
2. Gorenje RK 61920 X
A++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu
3. Gorenje RK 6W2
A++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu
4. Gorenje RK6192LW4
A++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu
5. Gorenje RK 4172ANX
A++ 3 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Gorenje od 400 eur

V cenovej kategórii nad štyristo eur nájdete chladničky, ktoré sú funkčne a technologicky vybavenejšie. Bežná je funkcia NoFrost, nulová zóna, antibakteriálna ochrana alebo super chladenie a mrazenie. Spotrebou sa vám celkom určite oplatí, väčšina sa ich nachádza v triedach A++ a A+++, majú dobrý výkon a solídny akumulačný čas. V porovnaní s lacnejšou kategóriou si vedú lepšie a po stránke dizajnu by sme ich označili ako podarené (nech už v bielom alebo nerezovom prevedení).

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Gorenje NRK6193TX4
A+++ 8 kg/deň Zistiť cenu
2. Gorenje NRK 6203 TX
A+++ 8 kg/deň Zistiť cenu
3. Gorenje NRK 6202TW
A++ 12 kg/deň Zistiť cenu
4. Gorenje RK6193LX4
A+++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu

Vstavané chladničky Gorenje

Vstavané chladničky sú veľmi charakteristické hlavne možnosťou zabudovania spotrebiča do nábytkovej steny alebo do kuchynskej linky. Umožňuje to vytvárať úplne iné interiérové riešenia. Na druhej strane je to za cenu zložitejšej montáže a väzby rozmerov chladničky na rozmery skrinky. Vstavané chladničky v sebe ale nesú výhody v podobe menšej hlučnosti (sú zabudované do nábytku a sú menej počuť) a technických parametrov porovnateľných s klasickými chladničkami.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Gorenje NRKI5182A1
A++ 8 kg/deň Zistiť cenu
2. Gorenje RBI5182A1
A++ 2 kg/deň Zistiť cenu
3. Gorenje RKI4182E1
A++ 3,5 kg/deň Zistiť cenu
4. Gorenje RCI 4181 AWV
A+ 9 kg/deň Zistiť cenu

Retro chladničky Gorenje

retro chladničkami prišla spoločnosť Gorenje na náš trh medzi prvými. Ide o triedu chladničiek, ktorá vyniká predovšetkým svojim dizajnom v štýle 20. a 30. rokov. Majú najčastejšie medenú, krémovú, čiernu, červenú alebo pastelovo modrú farbu, kovový lesk a zaoblené hrany. Pravda je, že pred pár rokmi mali tieto chladničky problém s technickými parametrami, ktoré boli horšie, než pri bežných chladničkách. Aktuálne sa však nové modely začínajú klasickým kombinovaným chladničkám vyrovnávať a niektoré retro chladničky patria aj do energetickej triedy A+++. Za určitú nevýhodu sa dá považovať cena, lebo tá je s parametrami porovnateľnými s klasickými chladničkami výrazne vyššia (a platíte teda za dizajn).

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Gorenje ONRK193C
A+++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu
2. Gorenje OBRB153BL
A+++ 2 kg/deň Zistiť cenu
3. Gorenje RF 60309 OC
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu
4. Gorenje ORK192R
A++ 4,5 kg/deň Zistiť cenu
5. Gorenje ORB152C
A++ 2 kg/deň Zistiť cenu

Firma Gorenje

Spoločnosť Gorenje je pôvodne slovinskou firmou. Vznikla roku 1950 v rovnomennej obci (dnes sídli v meste Velenje). Pôvodne sa zameriavala na výrobu poľnohospodárskych strojov a stavebných materiálov. Neskôr svoju pôsobnosť zamerala na výrobu sporákov, práčoka od šesťdesiatych rokov tiež chladničiek. Jej výroba sa neskôr rozšírila po celej Európe, neuškodila jej ani občianska vojna v Juhoslávii. V súčasnosti je spoločnosť Gorenje na európskom trhu veľmi silným hráčom a je zaujímavé, že pod firmu Gorenje spadá aj pôvodne česká značka sporákov Mora. Ak sa pozrieme len na chladničky tejto značky, môžeme všeobecne konštatovať, že sa ich spoločnosť snaží vyrábať predovšetkým ľuďom a pre ľudí. Teda tak, aby boli zákazníci spokojní s kvalitou aj cenou v ideálnom pomere a radi sa ku spoločnosti vracali. Za zmienku stojí tiež aktuálny koncept značky Gorenje, a síce vytvorenie inteligentnej domácnosti so všetkým, čo k tomu patrí.

gorenje-3 logo

Konečný verdikt

Spoločnosť Gorenje je na trhu významná predovšetkým širokou ponukou chladničiek v rôznych triedach (kombinované, americké, retro, vstavané). Čo je určitou nevýhodou, to je horšia dostupnosť niektorých, hlavne drahších a novších modelov (často sa predávajú v málo obchodoch a za vyššie ceny). Po stránke technických parametrov si vedú drahšie modely dobre, pri tých lacnejších je to horšie. Všeobecne nemôžete do 400 eur očakávať napríklad technológiu NoFrost, ale drahšie modely sú do bežnej domácnosti perfektne vyladené. Z hľadiska dizajnu sú chladničky Gorenje veľmi prepracované, retro chladničky rozhodne zaujmú a ani klasické chladničky nezaostávajú. Podľa nás je veľkou prednosťou chladničiek Gorenje tiež pomer cena/kvalita.

Lednice Gorenje finále
Chladničky Gorenje
Ohodnoťte článok