Najlepšie chladničky Liebherr 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej chladničky.
 • Prejdite si výber najlepších chladniček Liebherr.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

lenice liebherr bey poyai

Najlepšie chladničky Liebherr

Americké Kombinované do 800 eur Kombinované od 800 eur Vstavané Monoklimatické
Model: Liebherr SBSes 8473 Liebherr CNPel 4313 Liebherr CBNPgb 4855 Liebherr ICP 3334 Liebherr Kef 3710
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Energetická trieda: A+++ A+++ A+++ A+++ A+++
Spotreba za rok: 251 kWh 160 kWh 149 kWh 125 kWh 74,5 kWh
Mraziaca kapacita: 16 kg/deň 10 kg/deň 16 kg/deň 14 kg/deň/deň -
Akumulačný čas: 24 h 26 h 24 h 23 h -
Klimatická trieda: SN-T SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnosť: 37 dB 40 dB 37 dB 34 dB 38 dB
Objem chladničky: 562 l 209 l 146 l 194 l 342 l
Objem mrazničky: 126 l 95 l 101 l 80 l -

Čo od chladničiek Liebherr očakávať?

ChladničkyLiebherr možno nie sú také známe, ale o to lepšie sú. V oblasti chladničiek patria ku špičke. A v našom teste chladničiek im teda zákonite patria predné priečky. Čo je pre ne typické rozoberieme tu:

 • PONUKA – tá je u spoločnosti Liebherr veľmi široká. Zahŕňa americké chladničky (značka SBS), kombinované chladničky voľne stojace (CN, CU a podobne) alebo vstavané (IC) aj monoklimatické chladničky (K, T).
 • DIZAJN – chladničky Liebherr sú svojím dizajnom vyložene typické – ostré línie, hladké prevedenie, žiadne výraznejšie prvky, biely plast/nerez. Len niekoľko modelov tejto značky svojím dizajnom zaujme.
 • VEĽMI DOBRÁ IZOLÁCIA– tieto chladničky sú typickémohutnou izoláciou a pevnou konštrukciou, dôsledkom je veľká odolnosť a zároveň aj dlhé akumulačné časy. Ovplyvňuje to ale aj spotrebu alebo energetickú šetrnosť.
 • VEĽKOSŤ CHLADNIČKY A MRAZNIČKY– väčšinou majú chladničky Liebherr väčšiu kapacitu chladničky, než je obvyklé, úmerne tomu ale aj menšiu kapacitu mrazničky. Pomer nie je úplne ideálny, ale je to samozrejme hlavne o vašich potrebách.
 • VYSOKÉ HODNOTY VÝKONU – chladničky Liebherr dosahujú veľmi dobré hodnoty mraziacej kapacity, často presahujú 10 alebo 12 kg/deň ajpri lacnejších modeloch, čonie je v žiadnom prípade obvyklé. Pri drahších to môže byťaj 15 kg/deň.
 • VYSOKÁ ŠETRNOSŤ– firma Liebherr vie vyrábať veľmi šetrné chladničky – tie najlepšie patria do energetickej triedy A+++ a je ich výrazne viac, než koľko ich v danej triede dodáva konkurencia. Ten zvyšok sa väčšinou vojde do triedy A++, čo považujeme za obrovskú prednosť. Energetickým triedam zodpovedá aj spotreba, ktorá je v porovnaní s výkonom veľmi solídna.
 • AUTOMATIKA A OVLÁDANIE– niektoré chladničky Liebherr disponujú displejom. Navyše majú vlastné snímače a senzory, ktoré regulujú rýchlosť otáčok kompresora, detegujú otvorené dvierka a v prípade poruchy vysielajú varovné signály.
 • LED OSVETLENIE– je pri chladničkách bežné, ale pri chladničkách Liebherr je potrebné ho spomenúť zvlášť, podľa nás sú totiž diódy ideálne rozložené, aby bol dosiahnutý príjemný efekt.
 • TECHNOLOGICKÉ VYBAVENIE– možno nie je také bohaté, ako je to napríklad pri spotrebičoch Samsung, ale o to praktickejšie.
  • BioFresh/BioFresh Plus – skladovanie potravín za ideálnej teploty a vlhkosti tesne nad bodom mrazu. V prípade druhej spomínanej sa dá v najvyššej priehradke teplotu nastaviť.
  • NoFrost– technológia automatického odmrazovania, ktorá pomáha okrem iného šetriť energiu.
  • Priehradka Vario a úsporný panel – umožňuje vyradiť nepoužívané priehradky mrazničky posunutím sporiacej dosky do vhodnej pozície (rozdelí mrazničku na chladenú a nechladenú zónu).
  • DuoCooling– dva výparníky, jeden pre chladničku, jeden pre mrazničku. Vznikajú tým dva rôzne chladiace okruhy a napomáha vám to zaistiť pre skladované potraviny lepšie podmienky.
 • CENA – bohužiaľ, všetko vyššie spomínané sa podpisuje na cenechladničiek tejto značky. Tá je výrazne vyššia, než s akou sa stretnete napríklad pri značke Beko a niektoré modely prekračujú cenu aj dvetisíc alebo tritisíc eur. Naozaj ide o drahé chladničky pre náročných. Do štyristo eur ich prakticky nezoženiete.

Americké chladničky Liebherr

Americké chladničky firmy Liebherr dosiahli v konkurencii ostatných značiek takmer dokonalosť. Akokoľvek to pri tomto type nebýva zvykom, hospodária šetrne s energiou a nájdete ich v energetických triedach A+++ a A++, navyše majú s ohľadom na výkon veľmi dobrú spotrebu, vysoko výkonné (mraziaca kapacita viac ako 10 kg/deň) a tiché. Ich dizajn je typický (americké chladničky Liebherr majú obvykle 3 dverí – jedny veľké a dve polovičné; zdobené rukoväte, ostré línie, nerez prevedenie) a hoci je v porovnaní s konkurenciou o niečo chudobnejší, hanbiť sa zaň nemusíte. Čo je nevýhodou, to je extrémna cena, ktorá môže pri TOP modeloch presiahnuť 4 000 eur.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Liebherr SBSes 8473
A+++ 16 kg/deň Zistiť cenu
2. Liebherr SBSbs 8673
A+++ 18 kg/deň Zistiť cenu
3. Liebherr SBSes 8663
A+++ 18 kg/deň Zistiť cenu
4. Liebherr SBSef 7242
A++ 20 kg/deň Zistiť cenu
5. Liebherr SBSbs 7353
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Liebherr do 800 eur

Tu ide o „lacnejšie“ chladničky Liebherr. Lacnejšie, pretože je potrebné počítať s tým, že za nízku cenu ich nezoženiete. Do štyristo eur sa takmer nepredávajú, skôr šesťsto až osemsto. Avšak už v tejto kategórii získate špičkové parametre – vysokú mraziacu kapacitu a výkon, solídne funkčné vybavenie, šetrnosť energetických tried A+++ a A++, nízku spotrebu a tiež hlučnosť. Ide o vysoko kvalitné chladničky, ktoré sa vám aj napriek vyššej obstarávacej cene stopercentne oplatia. Konkurencia vám za takú cenu tieto parametre nedodá.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Liebherr CNPel 4313
A+++ 10 kg/deň Zistiť cenu
2. Liebherr CNP 4813
A+++ 10 kg/deň Zistiť cenu
3. Liebherr P 4313
A+++ 12 kg/deň Zistiť cenu
4. Liebherr CN 3915
A++ 11 kg/deň Zistiť cenu
5. Liebherr CN 4015
A++ 11 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Liebherr od 800 eur

V tejto cenovej kategórii už chladničky energetickej triedy A+++ jasne prevažujú. Ide o kombinované chladničky najvyššej kvality, ktoré disponujú vysokým výkonom (v podobe mraziacej kapacity) ajdobrou úrovňou generovaného zvuku (pod 40 dB), dobrými akumulačnými časmi, funkčnou a technologickou výbavou. Ide o naozajstnú extratriedu v kategórii kombinovaných chladničiek, ale je samozrejme potrebné počítať s tým, že si za túto kvalitu priplatíte.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Liebherr CBNPgb 4855
A+++ 16 kg/deň Zistiť cenu
2. Liebherr CBef 4315
A+++ 13 kg/deň Zistiť cenu
3. Liebherr CNef 3715
A+++ 16 kg/deň Zistiť cenu
4. Liebherr CN 3715
A+++ 16 kg/deň Zistiť cenu

Vstavané chladničky Liebherr

Vstavané chladničky sú charakteristické pre moderné kuchyne, ktoré majú jednotný dizajn. Sú určenéna zabudovanie do kuchynskej linky alebo do nábytkovej steny a sú tak schované, navyše v kuchyni nezaberajú viac miesta, než je skutočne treba. Nezaujmú preto svojim dizajnom. Na druhej strane – prináša to so sebou zložitejšiu manipuláciu a inštaláciu. Navyše je pri neskoršej výmene nutné riešiť rozmery, inak riskujete prípadnú prestavbu kuchyne. Pre značku Liebherr je typické, že jej vstavané chladničky sú tiché a zároveň úsporné – pri dobrom výkone majú solídnu spotrebu a spadajú do energetických tried A+++ a prípadne A++, nie horšie.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Liebherr ICP 3334
A+++ 14 kg/deň Zistiť cenu
2. Liebherr ICP 2924
A+++ 10 kg/deň Zistiť cenu
3. Liebherr ICNP 3366
A+++ 10 kg/deň Zistiť cenu
4. Liebherr ICBP 3266
A+++ 10 kg/deň Zistiť cenu
5. Liebherr IKBP 3564
A+++ 2 kg/deň Zistiť cenu

Monoklimatické chladničky Liebherr

Monoklimatické chladničky sú špecifické tým, že nemajú zabudovanú mrazničku. Celý objem tvorí len chladnička. To sa vám oplatí v prípade, keď potrebujete veľkú mrazničku a máte ju umiestnenú samostatne. Problémom týchto chladničiek je, že výrobcovia ich väčšinou dodávajú veľmi jednoduché – bez prítomnosti pokročilých technológií a väčšinou v horších energetických triedach (spotreba monoklimatických chladničiek je všeobecne malá, takže sa výrobcom neoplatí ju príliš riešiť). Ale značka Liebherr aj tieto chladničky dodáva funkčne vybavené, v energetickej triede A+++ a s veľmi dobrou spotrebou aj výkonom. Avšak, to je potrebné povedať, za príslušnú cenu.

Firma Liebherr

Firma Liebherr je nemeckou (respektíve, od roku 1982 švajčiarskou) spoločnosťou, založenou v roku 1949 Hansom Liebherrom. Dnes ju vedú jeho potomkovia a spoločnosť zostáva výhradne rodinným podnikom. Jej pôvodné zameranie boli žeriavy, ale časom sa spoločnosť preorientovala aj na iné odvetvia, vrátane domácich spotrebičov (chladničky, mrazničky). Dnes vyrába tiež nákladné automobily, bagre či práve chladničky. Jej závody môžeme nájsť po celom svete, v Číne, Nemecku, Švajčiarsku, dokoncaaj v Brazílii. Avšak chladničky, ktoré nás aktuálne zaujímajú najviac, sa vyrábajúv Bulharsku a v Rakúsku. Ide o drahšiu, ale o to kvalitnejšiu značku.

Konečný verdikt

Aby sme chladničky Liebherr nejako celkovo ohodnotili, musíme povedať, že ide o úplnú špičku tohto odvetvia. Ponuka týchto chladničiek je široká a zahrnie všetky typy. Vynikajú silnou izoláciou (vďaka čomu sú energeticky šetrné a môžu mať aj nižšiu spotrebu ako konkurencia), majú vysoký výkon a technologicky sú vybavené dostatočne pre komfortné použitie aj v náročnejších domácnostiach. Akumulačné časy sú dlhé a klimatické triedy zase široké. Za nevýhodu sa dá považovať len menej zaujímavý dizajn plný ostrých hrán a bohužiaľ aj ceny. Tie sú vysoké, s tým je potrebné dopredu počítať. Na druhej strane aj za vyššie ceny sa vám chladničky Liebherr svojimi parametrami a kvalitou plne oplatia.

Vestavná lednice Liebherr
Chladničky Liebherr
5 (100%) 2 votes