Najlepšie chladničky Samsung 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej chladničky.
 • Prejdite si výber najlepších chladniček Samsung.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Lednice Samsung bez pozadí

Najlepšie chladničky Samsung

Americké Kombinované do 600 eur Kombinované od 600 eur Vstavané
Model: Samsung RS67N8211B1 Samsung RB33N341MSA Samsung RB37J5018SA Samsung BRB260089WW
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Energetická trieda: A++ A+++ A+++ A+++
Spotreba za rok: 383 kWh 175 kWh 173 kWh 154 kWh
Mraziaca kapacita: 12 kg/deň 13 kg/deň 13 kg/deň 9 kg/deň
Akumulačný čas: - 18 h 18 h -
Klimatická trieda: SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnosť: 39 dB 38 dB 37 dB 38 dB
Objem chladničky: 407 l 217 l 267 l 191 l
Objem mrazničky: 202 l 98 l 98 l 65 l

Čo od chladničiek Samsung očakávať?

Pod značkou Samsung sa zďaleka nevyrába len inteligentná elektronika, ale aj pokročilé domáce spotrebiče, medzi nimi aj chladničky. V rámci testu chladničiek sme ich museli ohodnotiť veľmi kladne, a preto sa na ne chceme zamerať bližšie. Čo je pre ne typické?

 • PONUKA – ponuka chladničiek Samsung je naozajveľmi široká. Chýbajú v nej síce menej žiadané monoklimatické chladničky, zato v nej ale nájdete veľa veľmi kvalitných kombinovaných chladničiek (vrátanevstavaných) a veľmi dobré americké chladničky (zahŕňajúce French Door modely, aj Side-by-Side modely, líšiace sa počtom dverí a spôsobom otvárania).
 • DIZAJN – ten je pri chladničkách Samsung veľmi prepracovaný a v kuchyni bude určite na ozdobu. Okrem jednoduchých bielychchladničiek ponúka aj tienerezové, čiernealebo veľmi pekne vyladené americké chladničky.
 • VNÚTORNÝ PRIESTOR – vnútorný priestor chladničiek Samsung je pomerne veľký, v dobrom pomere medzi mrazničkou a chladničkou, za výhodu navyše považujeme fakt, že priehradky sa dajú premiestňovať,a vďaka tomu si môžete úložný priestor na dverách usporiadať tak, aby plne vyhovoval vašim potrebám.
 • HOSPODÁRENIE S ENERGIAMI – príslušnosť k energetickým triedam A++ a A+++, do ktorých väčšina týchto chladničiek patrí, hovorí za všetko. Ide o prístroje, ktoré sú veľmi šetrné a s ohľadom na vysoký výkon, ktorý dosahujú, vám ponúkajú solídnu spotrebu. Aj napriek vyššej cene sa vám investícia nakoniec vráti na ušetrených kWh.
 • CENA – už sme to načali, chladničky Samsung nepatria k tým najlacnejším. Ich cena sa pohybuje bežnemedzi štyristo a osemsto eurami. Na druhej strane, platíte za kvalitu. Ide o vyššiu strednú triedu chladničiek, a s tým je potrebné počítať, takže sú drahšie, ako napríklad Beko, ale zároveň lacnejšie, ako napríklad Liebherr.
 • TICHÝ CHOD– lepšiechladničky značky Samsung sa hlučnosťou vojdúpod 40 dB, čo je veľmi dobré číslo. S výnimkou starších modelov sa aj tie zvyšné môžu pochváliť solídnou hlučnosťou, ktorá vás tiež nebude výrazne rušiť (ale už prekračuje 40 dB).
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – chladničky Samsung sú, podobne ako ďalšie zariadenia od tejto firmy, technologicky a funkčne vybavené a prepracované. Z technológií je potrebnévymenovať:
  • TripleCooling – kontroluje a optimalizuje teplotu v chladničke, rovnako ako vlhkosť, a zároveň bráni miešaniu vôní v troch rôznych oblastiach chladničky.
  • FoodShowCase – zvláštne otváranie chladničky (používa dvoje dverí pod sebou, jedny pevné a jedny presklené), vďaka ktorým môžete v chladničke hľadať potraviny bez toho, aby ste ju otvárali a plytvali energiou.
  • Systém rovnomerného chladenia – ochladzovanie celého priestoru chladničkyrovnomerne, aby boli na všetkých miestach zabezpečené rovnaké podmienky a konštantná teplota.
  • FreshZone – zásuvka na uskladnenie mäsa a rýb, ktorá používa pre tieto potraviny optimálnu teplotu.
  • CoosSelect Duo – úložný priestor, ktorý umožňuje tri nastavenia teploty.
  • True No Frost – technológia zabraňujúca vzniku námrazy, znižujúca zaťaženie chladiaceho systému a predlžujúca jeho životnosť.
  • Ďalšie technológie – TwinCooling, DirectCooling.
 • MRAZIACA KAPACITA – tá je pri chladničkách Samsung veľmi dobrá a pohybuje sa priemernemedzi 10 až 13 kg/deňpri lepších modeloch a okolo 5 kg/deň pri tých horších. To sú dobré čísla, ktoré určite oceníte hlavne vtedy, ak pravidelne robíte väčšie nákupy a zmrazujete teda väčšie množstvo potravín.

Americké chladničky Samsung

Ponuku amerických chladničiek má firma Samsung obzvlášť prepracovanú. Okrem toho, že je veľmi široká, tiež ide o vysoko kvalitné spotrebiče. Pohybujú sa v energetickej triede A++, majú solídnu mraziacu kapacitu a dizajnovo sú veľmi pekne prevedené. Sú dvoj- (Side-by-Side) alebo štvordverové (French-Door),s tým, že niekedy sa dajú dvere otvoriť a pod nimi je ešte sklenená vrstva, aby ste do chladničky videli, ale zároveň, aby ste ju nemali dlho otvorenú (takzvaná technológia FoodShowCase). Väčšina z nich má zabudovaný výrobník ľadu a navyše sa pri niektorých stretnete nie s klasickou mrazničkou, ktorá sa otvára dvierkami, ale s výsuvnou. Tá je podobná pultovej a vysúva sa do miestnosti ako zásuvka.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Samsung RS67N8211B1
A++ 12 kg/deň Zistiť cenu
2. Samsung RS68N8671S9
A++ 12 kg/deň Zistiť cenu
3. Samsung RH58K6598SL
A++ 12 kg/deň Zistiť cenu
4. Samsung RS68N8231S9
A++ 12 kg/deň Zistiť cenu
5. Samsung RF24FSEDBSR
A+ 6 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Samsung do 600 eur

Chladničky Samsung nepatria na trhu k najlacnejším, preto ich do štyristo eur veľa nezoženiete. Tie lacnejšie sa pohybujú zhruba do šesťsto eur, čo je tiež hranica v našom teste. Je to síce viac, než napríklad pri značke Beko, ale musíte si uvedomiť, že platíte za veľkú kvalitu. Chladničky tejto kategórie sa bežne pohybujú v energetických triedach A+++ a A++, vďaka čomu sú šetrné a dobre hospodária s energiou. Zároveň sú ale výkonné, majú pekný dizajn a sú dostatočne veľké.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Samsung RB33N341MSA
A+++ 13 kg/deň Zistiť cenu
2. Samsung RB37J500MSA
A+++ 13 kg/deň Zistiť cenu
3. Samsung RB37J5029WW
A+++ 15 kg/deň Zistiť cenu
4. Samsung RB33N340NWW
A+++ 13 kg/deň Zistiť cenu
5. Samsung RB33J3205WW
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Samsung od 600 eur

V drahšej kategórii chladničiek Samsung nájdete ešte mierne lepšie modely, než v predchádzajúcej kapitole. Tu už je príslušnosť k energetickej triede A+++ takmer samozrejmosťou, rovnako ako veľká mraziaca kapacita. Čo sa týka parametrov už nie je veľmi čo zlepšovať, hlavný rozdiel tkvie v technologickej a funkčnej výbave a tiež vo veľkosti (v tejto triede zoženiete chladničky, ktoré sú o niečo väčšie, než lacnejšie modely z predchádzajúcej tabuľky).

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Samsung RB37J5018SA
A+++ 13 kg/deň Zistiť cenu
2. Samsung RB 37 J5329SS
A+++ 13 kg/deň Zistiť cenu
3. Samsung RB 41 J7899S4
A+++ 14 kg/deň Zistiť cenu
4. Samsung RB37K63632C
A++ 13 kg/deň Zistiť cenu

Vstavané chladničky Samsung

Vstavané chladničky sú vysoko špecifickým typom chladničiek, pretože sú určené na vstavanie do kuchynskej linky alebo nábytkovej steny v kuchyni. Vďaka tomu pre ne nepotrebujete vyhradzovať miesto v okolí, zabudujete ich priamo do skrinky. Navyše je to často využívané riešenie interiéru v dizajnových kuchyniach. Nevýhodou je určitá limitácia rozmermi chladničky (musí sa do skrinky vojsť) a tiež zložitejšia montáž. Ak však toto riešenie požadujete, nemal by to byť nejaký zásadný problém.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita: Cena
1. Samsung BRB260089WW
A+++ 9 kg/deň Zistiť cenu
2. Samsung BRB260076WW
A++ 9 kg/deň Zistiť cenu
3. Samsung BRB260030WW
A+ 9 kg/deň Zistiť cenu

Firma Samsung

Málokto by tipoval, že kórejská firma Samsung vznikla už roku 1938. Ale je to tak, vtedy založil LeeByung-Chul malý podnik. Firma postupne rástla, zameriavala sa na poisťovníctvo, petrochémiu, médiá, až nakoniec začala podnikať tiež v odbore elektroniky. Dnes táto juhokórejská spoločnosť vyrába mobilné telefóny, televízory, práčky, alebo práve chladničky. Ide väčšinou o veľmi pokročilé a technologicky bohato vybavené prístroje. Ak by vás zaujímalo, ako je na tom spoločnosť v porovnaní s konkurenciou, vedzte, že tento konglomerát je na svete tretí v poradí podľa ročných tržieb. Na ázijskom trhu je táto spoločnosť, ktorej názov v preklade znamená „Tri hviezdy“ úplnou jednotkou, a aktuálne sa to snaží potvrdiť tiež na trhu svetovom, čo sa jej pomerne darí. Veľmi sa venuje výskumu a inováciám, čo sa na jej tovare tiež prejavuje.

Logo-Samsung-300x158

Konečný verdikt

Chladničky Samsung na nás urobili veľmi dobrý dojem, to je potrebné povedať hneď na začiatku. Ide o dizajnovo aj technicky prepracované spotrebiče s dobrou úrovňou spotreby a energetickej šetrnosti. Za výhodu považujeme tiež vysokú výkonnosť a technologickú výbavu. Pravda, ide o drahšie produkty, ktoré tvoria na trhu vyššiu strednú triedu. Platíte síce za kvalitu, ale občas pomer cena/kvalita narúšajú niektoré technológie, ktoré majú menšie využitie pre bežnú domácnosť, napriek tomu za ne ale platíte. Aj tak by sme ale chladničky Samsung vrelo odporučili, ide o jedny z najlepších chladničiek na našom trhu.

Lednice Samsung
Chladničky Samsung
Ohodnoťte článok