Najlepšie chladničky Whirlpool 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej chladničky.
 • Prejdite si výber najlepších chladniček Whirlpool.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

lenice whirlpool bey poyai

Najlepšie chladničky Whirlpool

Americké Kombinované do 400 eur Kombinované od 400 eur Vstavané Monoklimatické
Model: Whirlpool WQ9 E1L Whirlpool BSNF 9152 W Whirlpool WDNF 93D KS H Whirlpool SP40 802 Whirlpool SW8 AM2C XR
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Energetická trieda: A+ A++ A+++ A++ A++
Spotreba za rok: 475 kWh 251 kWh 167 kWh 274 kWh 114 kWh
Mraziaca kapacita: 10 kg/deň 4 kg/deň 15,5 kg/deň 12 kg/deň/deň -
Akumulačný čas: - h 12 h - h 28 h -
Klimatická trieda: SN-T SN-T SN-T SN-T SN-T
Hlučnosť: 37,5 dB 42 dB 39 dB 35 dB 38 dB
Objem chladničky: 384 l 252 l 252 l 293 l 363 l
Objem mrazničky: 207 l 94 l 97 l 101 l -

Čo od chladničiek Whirlpool očakávať?

Chladničky Whirlpool sa predávajú na celom svete v sto tisícoch. Sú to úplne nepredstaviteľné čísla, a preto sa nemôžme diviť, že nášmu testu neušli. A v našom teste chladničiek sa neumiestnili vôbec zle. Čo je pre ne typické rozoberieme tu:

 • PONUKA – spoločnosť Whirlpool vyrába klasické kombinované, vstavané aj monoklimatické chladničky, v oblasti amerických má ale slabinu.
 • STREDNÁ CENOVÁ TRIEDA – chladničky Whirlpool nie sú na trhu najdrahšie, ale ani najlacnejšie a tvoria celkovo príjemnú cenovú strednú triedu.
 • DIZAJN–chladničky Whirlpool sú k dispozícii v bielom a nerezovom základnom variante, v poslednom čase sa presadzuje aj čierna farba. Majú moderný a prepracovaný dizajn a môžu veľmi výrazne ovplyvniť vzhľad interiéru.
 • MOŽNOSŤ ZMENY ZÁVESU DVIEROK – ide o veľmi výhodnú funkciu, kedy si môžete vybrať, či chcete chladničku otvárať smerom doprava alebo doľava. Dá sa tak efektívnejšie hospodáriť s priestorom kuchyne.
 • OBJEM A VNÚTORNÝ PRIESTOR – pri týchto chladničkách sa často stretávame s veľkým vnútorným priestorom, dobrým pomerom objemu chladničky a mrazničky a s veľmi širokým vnútorným rozložením.
 • ENERGETICKÉ TRIEDY – väčšina chladničiek Whirlpool, bohužiaľ, na najvyššiu energetickú triedu nedosiahne a končí v triede A++, čo považujeme za miernu nevýhodu. Sú menej šetrné v hospodárení s energiami. Napráva to nový rad Green Generation, takže sa dá do budúcnosti očakávať zlepšenie.
 • TICHÝ CHOD – tieto chladničky vynikajú tichým chodom – väčšinou sa vojdú do 40 dB, čo znamená, že vás v domácnosti nebudú príliš rušiť.
 • VNÚTORNÉ OSVETLENIE – značka Whirlpool využíva technológiu osvetlenia StarLight, kedy je chladnička osvetlená pomocou 4 LED diód umiestnených vertikálne po oboch stranách chladničky a je tak zaistené rovnomerné osvetlenie.
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA – tá je pri chladničkách Whirlpool prepracovaná, okrem klasických funkcií (NoFrost zabraňujúcej tvorbe námrazy, super chladenie, antibakteriálny filter) u nich nájdete aj niektoré pokročilejšie technológie:
  • Technológia 6. zmyslu FRESH Control – schopnosť samostatne regulovať pomocou senzorov vnútornú teplotu a vlhkosť, aby bola dosiahnutá ideálna čerstvosť a životnosť potravín. Ide o technológiu, typickú pre túto značku a vyskytuje saajpri práčkachalebo sušičkách.
  • Activ0° – zásuvka, ktorá má inú teplotu než zvyšokchladničky a udržuje dlhšie čerstvé hlavne mäso a ryby. Ak ju nemáte ako využiť, dá sa vypnúť.

Americké chladničky Whirlpool

Americké chladničky sú tým najluxusnejším, čo si v tejto kategórii tovaru môžete kúpiť. Vynikajú extrémnymi rozmermi, veľkým vnútorným priestorom, štvordverovým systémom a vysokým výkonom. Okrem toho sú dizajnovo skvele prepracované a často disponujú napríklad zabudovaným výrobníkom ľadu. Nevýhodou ale býva často vysoká cena a konkrétne v prípade amerických chladničiek Whirlpool tiež horšie hodnoty spotreby. Tá je skutočne vysoká. Firma ich navyše ponúka pomerne málo.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Whirlpool WQ9 E1L
A+ 10 kg/deň Zistiť cenu
2. Whirlpool W4D7 AAA X C
A++ 9 kg/deň Zistiť cenu
3. Whirlpool W4D7 AAA B C
A++ - Zistiť cenu

Kombinované chladničky Whirlpool do 400 eur

Začneme lacnejšou kategóriou chladničiek Whirlpool – tú zoženiete zhruba do štyristo eur. Ale nemôžete od týchto chladničiek čakať veľa. Ide o jednoduché prístroje, ktoré si v porovnaní s konkurenciou vedú horšie v oblasti spotreby – všeobecne patria do energetických tried A+ a výnimočne A++. Nie sú technologicky vyspelé a maximum je NoFrost funkcia funkcia 6. zmysel (a to len pri niektorých vybraných modeloch). Zato si vedú dobre po stránke výkonu, mraziaca kapacita prekračuje 4 kg/deň, čo je v tejto cenovej triede dobré. Dizajn je rozhodne výhodou, tieto chladničky sú k dispozícii v bielej aj v nereze. Hlavnou výhodou je v tejto kategórii nízka cena.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Whirlpool BSNF 9152 W
A++ 4 kg/deň Zistiť cenu
2. Whirlpool BLF 8122 W
A++ 5 kg/deň Zistiť cenu
3. Whirlpool WNF8 T1I W
A+ 10 kg/deň Zistiť cenu
4. Whirlpool BSNF 8122 OX
A++ 4 kg/deň Zistiť cenu

Kombinované chladničky Whirlpool od 400 eur

Rozdiel oproti lacným chladničkám Whirlpool do 400 € je tu veľmi výrazný. Okrem pokročilejšieho dizajnu (nerezové rukoväte, biele/čierne/nerezové prevedenie, zaoblené hrany) môžete očakávať lepšie parametre spotreby (niektoré tieto chladničky patria do energetickej triedy A+++, väčšina do triedy A++), prednosťou sú veľmi dobré hodnoty mraziacej kapacity. Sú zároveň funkčne vybavenejšie lepšie než modely predchádzajúcej kategórie, a tak nechýba odmrazovanie, nulová zóna, antibakteriálna ochrana alebo super chladenie a mrazenie. Za vyššiu cenu teda dostanete lepšie technické parametre.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Whirlpool WDNF 93D KS H
A+++ 15,5 kg/deň Zistiť cenu
2. Whirlpool BSF 8353 OX
A+++ 14 kg/deň Zistiť cenu
3. Whirlpool WDNF 93D IX H
A+++ 15,5 kg/deň Zistiť cenu
4. Whirlpool B TNF 5323 OX
A+++ 12 kg/deň Zistiť cenu
5. Whirlpool WTNF 83Z MX H
A+++ 10 kg/deň Zistiť cenu

Vstavané chladničky Whirlpool

Základnou výhodou vstavaných chladničiek je všeobecne možnosť zabudovania do kuchynskej linky alebo nábytkovej steny. Vďaka tomu využívate efektívnejšie priestor a ponúkajú sa vám nové interiérové riešenia, ľahšie tak zladíte spotrebič s dizajnom miestnosti. Avšak o to zložitejšia je montáž, navyše ste obmedzení rozmermi spotrebiča a rozmermi skrinky. Tie k sebe musia sedieť. Prednosťou je naopak nižšia hlučnosť týchto modelov. Inak sú technické parametre porovnateľné s klasickými kombinovanými chladničkami.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Mraziaca kapacita Cena
1. Whirlpool SP40 802
A++ 12 kg/deň Zistiť cenu
2. Whirlpool ART 9620 A++ NF
A++ 6 kg/deň Zistiť cenu
3. Whirlpool ART 9811/A
A++ 3,5 kg/deň Zistiť cenu
4. Whirlpool ART 6711/A++ SF
A++ 3,5 kg/deň Zistiť cenu
5. Whirlpool ART 6611/A++
A++ 3,5 kg/deň Zistiť cenu

Monoklimatické chladničky Whirlpool

Monoklimatické chladničky sú veľmi jednoduché a v zásade ich využijete len v prípade, že máte externú mrazničku, alebo že kupujete chladničku napríklad na chatu a mrazničku nepotrebujete. Absencia mrazničky je značne obmedzujúca, ale pre niekoho to môže byť rozhodujúci parameter, preto sme do testu zaradili aj túto kategóriu. V súvislosti s tým, že tieto chladničky potraviny nezmrazujú, klesá ich výkon, a teda aj spotreba. Sú z tohto hľadiska úspornejšie, najčastejšie spadajú do energetickej triedy A++, ale technologicky nie sú veľmi vyspelé. Jednoduché a lacné chladničky pre nenáročných zákazníkov.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Cena
1. Whirlpool SW8 AM2C XR
A++ Zistiť cenu
2. Whirlpool SW6 AM2Q W
A++ Zistiť cenu
3. Whirlpool SW8 AM2C
A++ Zistiť cenu

Firma Whirlpool

Spoločnosť Whirlpool je na európskom trhu s elektrickými spotrebičmi pomerne cudzia. Whirlpool Corporation je totiž americkou spoločnosťou, založenou v Michigane roku 1911 (teda už pred viac ako sto rokmi). Na Slovensku pôsobí od roku 1993. Pôvodne vyrábala práčky a žmýkačky. Neskôr sa jej sortiment rozšíril o žehličky, mandle a tiež potreby na táborenie. Ako šiel čas, pribudli jej do výroby aj ďalšie domáce spotrebiče – šijacie stroje, sušičky alebo chladničky. Tie nás budú momentálne zaujímať zo všetkého najviac. Keďže je Whirlpool jedným z najväčších výrobcov a jeho tržby šplhajú k miliardám dolárov každý rok, dá sa čakať, že tieto chladničky sú kvalitné. Keby sme ich mali nejako stručne charakterizovať, povedali by sme o nich, že tvoria akýsi kompromis medzi špičkovou kvalitou a nízkou cenou. Na trhu zoženiete chladničky, ktoré majú lepšiu spotrebu, kvalitnejšie chladenie alebo nižšiu hlučnosť, ale budú drahšie. Opačne to platí tiež. Na druhej strane, občas sledujeme výhrady voči zákazníckemu servisu tejto značky zo strany zákazníkov. Za nevýhodu považujeme aj horšiu dostupnosť niektorých modelov.

Whirlpool-logo-300x100_2

Konečný verdikt

Na záver by sme mali túto značku chladničiek celkovo zhodnotiť. Oceňujeme dostatočne širokú ponuku, solídne technologické vybavenie a snahu o zlepšovanie a inovácie. Trochu nám dojem kazia horšie hodnoty spotreby a šetrnosti prístrojov, ale to sa časom zlepšuje a je tu potenciálna šanca, že ich spoločnosť čoskoro vyladí. Technické parametre sú porovnateľné s konkurenciou, zo stránky dizajnu ide o pekné a vyladené chladničky a v každej kategórii sa dá nájsť aspoň jedna ľahko dostupná a veľmi dobrá chladnička. Značka ako taká má solídne meno, tradíciu a skúsenosti, ale o niečo horší je jej prístup k zákazníkom, reklamáciám a servisu. Aj tak sa ale tovar značky Whirlpool nebojíme odporučiť. Ide o solídny pomer ceny a kvality.

Lednice Whirlpool finále
Chladničky Whirlpool
Ohodnoťte článok