Najlepšie fotopasce 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať fotopascu, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie fotopascí a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Fotopasti bez pozadí

Porovnanie fotopascí

Do 115 eur Do 200 eur Do 270 eur Do 350 eur Od 350 eur
Názov: ScoutGuard SG520 PRO UOVision UV 595 ForestCam LS880 ScoutGuard MG983G-30mHD UOVision UM 785
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Vzdialenosť snímania: 12 až 15 m 12 až 15 m 18 m 30 m 15 m
Rýchlosť odozvy: 1,2 s 0,7 s 0,7 s 0,9 s 0,6 s
Vlnová dĺžka IR: 940 nm 940 nm 940 nm 940 nm 940 nm
IR blesk: 14 m 6/12 m 5/10/15 m 14 m 12 až 15 m
Rozlišenie: 5/10/12 Mpix 5/12 Mpix 3/5/8/12 Mpix 14/20/30 Mpix 12 Mpix
Video: Nie Áno Áno Áno Áno
Rozlišení videa: - Full HD video Full HD video Full HD video Full HD video
Uhol záberu: 55° 52° 55° 52° 52°
Odosielanie snímkov: Nie Nie Nie Áno Áno
Veľkosť displeja: 1,44“ 2,00“ - 3,00“ 2,40“

Úvod

Fotopasce majú pomerne široké využitie. Môžu vám poslúžiť na sledovanie pozemku, stráženie nehnuteľnosti, alebo napríklad na sledovanie zveri. Klasicky ide o prístroje, ktoré majú vstavaný snímač. Ten po zaznamenaní pohybu vyšle signál na vytvorenie fotografie, pričom v noci si vie objekt prisvietiť neviditeľným IR svetlom s vlnovou dĺžkou 940 nm (prípadne 850 nm). Podľa takej fotky môžete napríklad identifikovať zlodeja, dokázať poisťovni vlámanie, alebo napríklad sledovať, aká zver sa pohybuje na vašom pozemku. V prípade, že investujete do fotopasce väčšie množstvo peňazí a kúpite si model, ktorý vám zasiela snímky napríklad na mobil, máte šancu vlámaniu včas zabrániť.

Ako vyplýva z predchádzajúceho odseku, najväčšie využitie nájdu fotopasce u poľovníkov, lovcov, strážnikov, správcov nehnuteľností alebo napríklad biológov. Skrátka všade tam, kde potrebujete získavať snímky kedykoľvek sa okolo niekto alebo niečo pohybuje bez toho, aby to daný subjekt zaregistroval. Moderné fotopasce toto všetko umožňujú, navyše zvládajú natáčať aj video alebo vytvárať časozberné snímky, hoci vás to bude stáť väčšiu počiatočnú investíciu. Ak máte práve o také prístroje záujem, bude sa vám hodiť náš výber TOP fotopascí 2018, ktorý sme pre vás zostavili z najlepších fotopascí v rôznych cenových kategóriách.

Najlepšia fotopasca od 350 eur

UOVision UM 785

 • Pre koho je UOVision UM 785: Predovšetkým pre majiteľov nehnuteľností, ktorí chcú byť na každého nečakaného návštevníka ihneď upozornení.
 • Prečo kúpiť práve UOVision UM 785: Ide o možno najlepšiu fotopascu na našom trhu.
 • Prečo sme vybrali práve UOVision UM 785: Má vysoké rozlíšenie, rýchlu odozvu, citlivosť a umožňuje vám posielať si aktuálne snímky na mobil.

Fotopasca UOVision UM 785 patrí medzi to najlepšie, čo na našom trhu môžete zohnať. Hoci za vyššiu cenu, ponúka vám skvelé parametre. Začnime dizajnom – ten je v maskáčovom štýle, len v prírodných farbách. Rozmery sú postupne 8,7 x 14 x 5,5 centimetrov. Fotopasca disponuje odolnosťou proti dažďu a zaujímavosťou je, že sa dá umiestniť aj na statív. Snímač dáva veľmi rýchlu odozvu – fotoaparátu v pasci stačí 0,6 sekundy, čo znamená, že snímok vzniká takmer bezprostredne po zaznamenaní pohybu. Dosah snímača je až 15 metrov, pričom rovnako dlhý je prísvit v noci. Používa sa pri tom svetlo s vlnovou dĺžkou 940 nm, ktoré je pre ľudí neviditeľné, takže prípadných zlodejov nevyplaší.

Zistiť cenu

Okrem fotografií (ktoré sú zhotovované s rozlíšením 12 Mpix, dáva vám možnosť tvorby sérií 1 až 10 snímok) zvláda fotopasca UOVision UM 785 aj natáčať videá (s rozlíšením Full HD). Na výber máte zo šiestich expozičných programov (auto, blízky, pohyblivý, statický objekt a série 2 a 3), vďaka čomu budú fotografie vytvorené v maximálnej kvalite. Záber objektívu je 52°, čo je plne dostačujúce pre priamy pohľad (pravdaže, je tu riziko, že objekt stihne zo záberu zmiznúť, rýchla odozva ho ale minimalizuje).

Aby sme vám túto informáciu nedlžili, fotopasca UOVision UM 785 podporuje vloženie pamäťovej karty (až 32 GB). Pre prípad, že by ste chceli byť o neplánovaných návštevách informovaní ihneď, máte možnosť nechať si prostredníctvom GSM prenášať do telefónu snímky alebo videá. Rovnako môžete kameru ovládať na diaľku pomocou SMS alebo mobilnej aplikácie. Ak máte radšej manuálne zadávanie príkazov, ovládanie je v češtine a je sprostredkované 2,4 palcovým LCD displejom. Nielen podľa nás, ale aj podľa recenzií zákazníkov ide o možno najlepšiu fotopascu na našom trhu.

UOVision UM 785

Výhody

Rýchla odozva

Slušný dosah

Nenápadný dizajn

Niekoľko expozičných programov

GSM technológia


Nevýhody

Vysoká cena

Najlepšia fotopasca do 350 eur

ScoutGuard MG983G-30mHD

 • Pre koho je ScoutGuard MG983G-30mHD: Pre každého, kto požaduje snímky v maximálnom rozlíšení, a kto potrebuje sledovať v neprítomnosti nehnuteľnosť (fotopasca vie detegovať aj dym alebo rozbitie skla).
 • Prečo kúpiť práve ScoutGuard MG983G-30mHD: Táto fotopasca disponuje extrémnym rozlíšením a veľkým dosahom.
 • Prečo sme vybrali práve ScoutGuard MG983G-30mHD: Predovšetkým kvôli veľkému dosahu a rozlíšeniu, ktorými sa vymyká ostatným fotopasciam na trhu.

Fotopasca ScoutGuard MG983G-30mHD je dobrým riešením na sledovanie zveri aj na stráženie objektov. Je pomerne malá, aj keď farby by mohli byť tmavšie, aby bola nenápadnejšia (je svetlo zelená s maskovacími prvkami, hlavne v tmavších miestach teda vynikne). Tvar je oproti iným fotopasciam mierne neobvyklý, nevidíme v tom ale slabinu. Navyše vyniká veľmi dobrými technickými parametrami – dosah PIR senzorov je za bežných okolností až 30 metrov. Dosvit IR blesku je zhruba polovičný, takže aj v noci sa dá snímať na vzdialenosť asi 14 metrov (s vlnovou dĺžkou 940 nm).  Hoci je odozva oproti iným fotopasciam pomalšia (0,9 s), nie je rozdiel taký výrazný, aby to malo vplyv na použitie. Rozlíšenie snímok je extrémne, až 30 Mpix pri uhle záberu 52°. Video vzniká vo Full HD kvalite.

Zistiť cenu

Fotopasci ScoutGuard MG983G-30mHD nechýba funkcia GSM. Vďaka tomu sa vám snímky môžu zasielať na mobil ako MMS alebo e-mail a vy ste teda neustále informovaní o tom, čo sa okolo fotopasce deje. Výhodu vidíme v prítomnosti detektorov dymu a rozbitia skla. Tým pádom sa kamera spustí aj vo chvíli, kedy nedeteguje pohyb, ale iné známky nepríjemností (požiaru alebo vlámania) a informuje vás. Tým sa stáva ideálna napríklad na stráženie nehnuteľností v prípade dlhšej neprítomnosti. Ovládať ju môžete cez displej, ale aj na diaľku. Dáta sa potom ukladajú na SD kartu (8 až 32 GB). Náš verdikt je jasný – špičková fotopasca so zaujímavými vlastnosťami.

ScoutGuard MG983G-30mHD

Výhody

Vysoké rozlíšenie snímok

Detektor dymu

GSM systém

Vysoký dosah snímača


Nevýhody

Vysoká cena

Prenos videa v nízkej kvalite

Nie je úplne nenápadná

Najlepšia fotopasca do 270 eur

ForestCam LS880

 • Pre koho je ForestCam LS880: vďaka vysokému stupňu krytia a dobrej odolnosti sa hodí hlavne na vonkajšie použitie, takže ju ocenia napríklad poľovníci alebo biológovia, ktorí chcú sledovať zver.
 • Prečo kúpiť práve ForestCam LS880: Ide o fotopascu vyššej strednej triedy, ktorá je odolná a produkuje snímky v dobrom rozlíšení.
 • Prečo sme vybrali práve ForestCam LS880: Je odolná, nenápadná a s dobrými technickými parametrami.

Prvé, na čo sa pri fotopasci ForestCam LS880 pozrieme, je jej dizajn. Ten je pomerne nenápadný, je v kaki a béžovej farbe, aby lepšie splynula s prostredím, po stránke rozmerov si nevedie zle. Spolu s dizajnom by sme mali spomenúť aj odolnosť spĺňajúcu certifikáciu IP65, vďaka ktorej sa dá fotopasca používať vonku bez toho, aby jej vadil napríklad dážď. Na čelnej strane sa nachádza aj LCD obrazovka. Dosah snímača je podľa výrobcu za ideálnych podmienok 18 metrov, pričom v noci je dosah IR prísvitu 15 metrov. To je pomerne dobré číslo, navyše je potrebné vziať do úvahy, že ide o prísvit svetlom s vlnovou dĺžkou 940 nm, ktoré nie je viditeľné.

Zistiť cenu

Fotografie z fotopasce majú maximálne rozlíšenie 12 Mpix, čo znamená veľmi dobrú kvalitu. Videá, ktoré fotopasca ForestCam LS880 zvládne, majú rozlíšenie Full HD a obsahujú aj zvuk, čo môže byť často veľmi zaujímavé. Uhol, ktorý fotopasca zaberá, je 55°. To je dostatočný výrez z priestoru, aby ste videli to, čo vás zaujíma. Rýchlosť spúšte je 0,7 s, čo je dobré číslo na to, aby vám nič neuniklo. Oproti predchádzajúcim kamerám chýba GSM funkcia, ktorú by pri tejto cene mohol niekto očakávať. Ovládanie je v češtine, nie je príliš zložité a fotopasca podporuje použitie SD karty (veľkosti 8 až 32 GB). Z nášho pohľadu ide o spoľahlivý výrobok lepšej strednej triedy.

ForestCam LS880

Výhody

České menu

Rýchla spúšť

Vysoká odolnosť

Nahrávanie zvuku vo vysokej kvalite


Nevýhody

Chybajúce GSM

Najlepšia fotopasca do 200 eur

UOVision UV 595

 • Pre koho je UOVision UV 595: Pre tých, ktorí hľadajú dobrý pomer ceny a kvality a stačí im fotopasca strednej triedy.
 • Prečo kúpiť práve UOVision UV 595: Ide o fotopascu s príjemnou cenou a priemernými parametrami, ideálna zlatá stredná cesta.
 • Prečo sme vybrali práve UOVision UV 595: Vo svojej cenovej kategórii je nadpriemerná medzi priemernými fotopascami.

Keby sme mali fotopascu UOVision UV 595 definovať jednou vetou, opísali by sme ju ako nadpriemer medzi priemernými fotopascami. Svojou cenou spadá do strednej triedy, parametrami ju mierne prevyšuje. Nie je príliš veľká, je nenápadná a má maskovací dizajn. Je odolná proti prachu a vlhkosti (certifikácia IP54). Rozmery sú 14,4 x 12 x 6 centimetrov. Displej má uhlopriečku 2 palce a je farebný, vďaka čomu je ovládanie komfortnejšie. Za zmienku stojí otvor na zámku, aby bolo možné kryt uzamknúť. Pre lepšiu ochranu je prístup podmienený štvormiestnym PINom. Jej snímač má dosah 12 až 15 metrov, pričom vzdialenosť prísvitu v noci je 6 až 12 metrov, oboje v závislosti na podmienkach. V tejto triede sú to dobré čísla. Navyše je používané svetlo s vlnovou dĺžkou 940 nm, ktoré nevyplaší zver ani prípadných lupičov.

Zistiť cenu

Rýchlosť spúšte fotopasce UOVision UV 595 je 0,7 sekundy, čo je dobré číslo. Rozlíšenie vzniknutých fotografií je až 12 Mpix, čo je porovnateľné s drahšími modelmi. Dáva vám to možnosť vytvoriť veľmi dobré snímky. Navyše táto fotopasca zvláda aj natáčanie videa (so zvukom) po dobu až 60 sekúnd vo Full HD rozlíšení. Uhol, ktorý fotopasca zaberá, je celkom 52°, čo by mohlo byť o niečo viac. Aj keď vám táto fotopasca neodosiela snímky (čo sa v tejto cenovej triede ani neočakáva), ide o veľmi dobrý model. Navyše, vzhľadom na cenu získavate dobré technické parametre. Navyše je kompatibilná s pamäťovými kartami (až 32 GB). Za nás dostáva táto fotopasca palec nahor.

UOVision UV 595

Výhody

Rýchla odozva

Odolnosť a ochrana proti cudziemu prístupu

Kompatibilita s SD kartami

Nahrávanie videa


Nevýhody

Dosah by mohol byť väčší

Video nie je dlhé

Najlepšia fotopasca do 115 eur

ScoutGuard SG520 PRO

 • Pre koho je ScoutGuard SG520 PRO: Pre toho, kto chce fotopascu kúpiť lacno a napriek tomu požaduje aspoň priemerné parametre.
 • Prečo kúpiť práve ScoutGuard SG520 PRO: Je lacná a napriek tomu dokáže menej náročných zákazníkov uspokojiť.
 • Prečo sme vybrali práve ScoutGuard SG520 PRO: Vo svojej cenovej kategórii je najlepšia.

Fotopasca ScoutGuard SG520 PRO je v našom teste zástupcom najlacnejšej kategórie fotopascí. Zodpovedajú tomu aj parametre. Poďme ale postupne, začneme dizajnom. Fotopasca nemá práve prepracovaný systém maskovania a je dodávaná vo farbe medzi kaki a béžovou. Za niektorých okolností ju pred očami zveri alebo zlodejov neschováte. Na druhej strane, mierne to kompenzujú kompaktné rozmery. Ovládanie prebieha cez LCD displej o veľkosti 1,44 palca. PIR snímač zachytí za optimálnych podmienok pohyb na vzdialenosť 15 metrov, pričom dosvit v noci je 14 metrov. Používa sa opäť svetlo s vlnovou dĺžkou 940 nm.

Zistiť cenu

Rýchlosť spúšte je 1,2 s. Nie je to síce najlepší výsledok, vzhľadom na cenu sme ale lepší čas nečakali. Uhol záberu je porovnateľný s predchádzajúcimi fotopascami, celkom 55°. Rozlíšenie fotografií spĺňa vysoké nároky a je 5, 10 alebo 12 Mpix. Fotopasca navyše podporuje SD karty, a to až do veľkosti 32 GB, vďaka čomu získate slušné úložisko. Samozrejme, že lepšie a pokročilejšie funkcie, ako je nahrávanie videa, zvuku, diaľkové ovládanie alebo odosielanie snímok na mobil nemôžeme v tejto cenovej kategórii očakávať. Ak ale nemáte vysoké nároky, bude kamera plniť spoľahlivo svoje základné funkcie a pri cene pod 115 eur nemôžete čakať viac.

ScoutGuard SG520 PRO

Výhody

Spoľahlivosť

Vysoké rozlíšenie

Nízka cena


Nevýhody

Chýba nahrávanie videa aj ďalšie funkcie

Dizajn nie je úplne nenápadný

Náročného užívateľa neuspokojí

Záver

 • Ak viete, že patríte medzi náročných zákazníkov a očakávate od fotopascí špičkové parametre a technické vymoženosti, ako je video, odosielanie snímok na mobil a podobne, odporúčame UOVision UM 785 alebo ScoutGuard MG983G-30mHD, ktoré sú síce drahé, ale zato takmer dokonalé.
 • Pre priaznivcov strednej triedy, ktorí očakávajú niečo navyše, ale zároveň nechcú do fotopascí investovať celé imanie, sa oplatí ForestCam LS880 – fotopasca s veľmi dobrými parametrami a niektorými funkčnými prednosťami.
 • Výborným pomerom medzi cenou a kvalitou sa môže pochváliť fotopasca UOVision UV 595, ktorá spĺňa všetko, čo si od fotopasce môžete priať a má len niektoré technologické a funkčné slabiny.
 • Len základnými funkciami disponuje fotopasca ScoutGuard SG520 PRO, ktorá má ale iné prednosti. Máme na mysli predovšetkým nízku cenu.

Dôležité parametre fotopascí

Aby fotopasca splnila vaše očakávania, je potrebné, aby vám vyhovovali všetky jej parametre, a aby zodpovedali vašim potrebám. Na čo je potrebné sa zamerať?

 • Rýchlosť spúšte – rýchlosť spúšte rozhoduje o tom, či bude objekt pred kamerou včas zaznamenaný alebo nie. Nech už ide o zver alebo zlodeja, je potrebné, aby čas od vyslania signálu snímačom po vytvorení a uložení fotografie bol čo najkratší, ideálne pod jednu sekundu. Dlhší čas spúšte musí byť kompenzovaný väčším uhlom záberu.
 • Vlnová dĺžka diód – všeobecne sa používajú diódy na 940 a 850 nm. Kratšia vlnová dĺžka dáva výrazne lepší prísvit a na dlhšiu vzdialenosť, ale ľudské oko ju zaregistruje a môže vyplašiť zver. Ak chcete natáčať a fotiť nenápadne, 940 nm je lepšia voľba. Dôležité je riešiť tiež dosah prísvitu.
 • Citlivosť PIR snímača – snímač by mal byť schopný detegovať za bežného počasia a podmienok pohyb do 10 metrov. Lepšie fotopasce môžu dosiahnuť až na 15 metrov. Záleží na použití, čo je pre vás lepšie, lebo za väčšiu citlivosť si priplatíte.
 • Rozlíšenie – čím väčšie rozlíšenie, tým kvalitnejšie snímky dostanete. Bežne sa dá za prijateľnú cenu dostať na 10, 12 alebo až 14 Mpix. Tým vznikajú veľmi jemné fotografie, ktoré pre účely fotopascí bohato stačia. Dostať môžete aj kamery s rozlíšením cez 20 Mpix, ale využitie týchto snímok je menšie a hlavne majú väčšie nároky na pamäť.
 • Video – možnosť nahrávania videa je rozhodne atraktívna – nielen, že deteguje zlodeja alebo zver, ale vidíte aj to, čo sa pred fotopascou deje. Rozlíšenie videa je najčastejšie Full HD, aby bolo možné na ňom niečo rozoznať.
 • Zorné pole – udáva sa uhlom a najčastejšie sa pohybuje okolo 50 až 60 stupňov. Aby bola snímka kvalitná, oplatí sa také pole pre fotopascu s veľkou citlivosťou snímača. Naopak pri fotopasciach s dosahom okolo 5 až 8 metrov a s dlhším časom spúšte je dobré využiť široký uhol až 100 stupňov.
 • GSM – ide o systém, ktorý vám odosiela na mobilný telefón zaznamenané snímky. Pre sledovanie zveri to nemá význam, ale ak používate fotopascu na sledovanie objektu, zrejme to oceníte. Dôležité je myslieť na to, že za odosielanie MMS alebo e-mailov budete platiť svojmu operátorovi.
 • Pamäť – väčšina fotopascí rieši ukladanie fotografií/videí vkladaním SD a MMC kariet. Dôležité je, aby boli podporované v čo najväčších veľkostiach, najčastejšie 8/16/32/64 GB. Musí to zodpovedať veľkosti zhotovovaných fotografií.
 • Displej a ovládanie – ovládanie musí byť čo najjednoduchšie. Pre väčšiu prehľadnosť sa oplatí LCD displej, ideálne farebný a dostatočne veľký, aby bol dobre čitateľný. Najlepšie okolo 2 palcov, menšie displeje sa zle čítajú a väčšie zase zaberajú na fotopasci veľa miesta. Niekedy sa stretnete aj s diaľkovým ovládaním.
 • Vzhľad – fotopasca musí byť čo najmenej nápadná, takže by mala byť v prírodných farbách (kaki, béžová, zelená, hnedá, čierna, a podobne), dostatočne odolná, pevná a ak možno, nemalo by byť možné sa ľahko do nej dostať. Inak by zlodej mohol záznam z fotopasce sám odobrať a tým vašu snahu úplne zničiť.

Najlepšie Fotopasce
Ohodnoťte článok