Najlepšie kávovary De'Longhi 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšieho kávovaru.
 • Prejdite si výber najlepších kávovarov De’Longhi.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Kávovary De'Longhi bez pozadí

Najlepšie kávovary De'Longhi

Automatický Expressovač Pákový Kapsulový Překapávač
Model: De’Longhi ECAM 22.110 B De’Longhi ECAM 21.117 B De’Longhi EC 685.W De’Longhi EN 80.B De’Longhi ICMI 211.CP
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Typ ovládania: Mechanické Elektronické Áno - -
Objem vody: 1,8 l 1 l 1,8 l 0,8 l 1,25 l
Tryska: Áno Áno Áno Nie Nie
Tlak: 15 bar 15 bar 15 bar 19 bar -
Príkon: 1 450 W 1 450 W 1 450 W 1 260 W 1 000 W
Mlynček: Áno Áno Áno Nie Nie

Čo čakať od kávovarov De’Longhi?

Kávovary De’Longhi sa dlhodobo pohybujú na vrcholoch rebríčkov, aj čo týka obľúbenosti zákazníkov, tak aj hodnotenia odborníkov. To nám dokazuje aj náš veľký test kávovarov. My vám prinášame radu aspektov, ktoré môžu mať tieto výsledky takpovediac na svedomí.

 • ROZMANITOSŤ DRUHOV – jednou z kvalít kávovarov De’Longhi je samotná škála vyrábaných a predávaných druhov. Pod touto značkou nájdete kávovary:
  • automatické, pákové, kapsulové, prekvapkávačeajespressovače.
 • UNIKÁTNE TECHNOLÓGIE – konkurenčný boj medzi firmami s celosvetovým dosahom je skutočne neľútostný. De’Longhi sa týmto bojovým stavom ako hrdina prediera tým, že prichádza s unikátnymi technológiami mletia kávy, výroby peny, prípravy ľadovej kávy atď.
 • JEDNODUCHÉ OVLÁDANIE -záleží, o aký typ kávovaru ide. Ale či je to prístroj s mechanickým, či elektronickým ovládaním, vždy ide o kávovar, ktorý vykazuje jednoduchosť. Niektoré modely ovládané elektronicky ponúkajú aj zložitejšie nastavenia, samozrejme, nikdy nezabúdajme na možnosť prípravy kávy „na jedno stlačenie“.
 • JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA – väčšina modelov kávovarov De’Longhi sa snaží užívateľovi uľahčiť svoju údržbu, aby bola čo najjednoduchšia napr. automatickým preplachovaním, k čomu slúžia zautomatizované trysky. Načasovanie ich spustenia sa dá samozrejme nastaviť.
 • ZAUJÍMAVÝ DIZAJN – dizajn je veľmi dôležitou súčasťou každého kávovaru, a to nielen z hľadiska estetického, ale aj praktického. Záleží na tom, jak dobre sa dá s prístrojom manipulovať, jak ho čistiť, ale podstatné sú aj použité materiály. Všetky tieto aspekty majú vplyv na celkovú kvalitu stroja aj na jeho používanie. Tú si firma bezpochyby drží.
 • CENOVÁDOSTUPNOSŤ – tie najjednoduchšie a najzákladnejšie modely kávovarov De’Longhi sa pohybujú v takých cenových reláciách, aby si ich mohol dovoliť prakticky každý. Záleží na type prístroja, ale predovšetkým na internete môžete zohnať kávovar tejto talianskej značky aj pod 40 eur. To samozrejme, neznamená, že neexistujú modely, ktoré sú rádovo aj do stoviek eur.
 • VYLADENÉ PARAMETRE – na záver našej charakteristiky zabrúsime do sveta čísel a technických parametrov. Tlakpary sa u týchto kávovarov drží medzi 15 a 16 barmi. Čo sa týka príkonu, ten sa líši model od modelu. Priemerne je to asi 1 400 Wattov. Obsah zásobníku vody sa odvíja od veľkosti prístroja, ale všeobecne sa pohybuje v rozmedzí 1,2 – 2,4 l.

Automatické kávovary De’Longhi

Plne automatické kávovary sa o všetko sami postarajú – od namletia kávy až po preplach prístroja. Ovládanie majú elektronické, v dnešnej dobe sa už veľmi často objavuje dotykový displej. Väčšinou máte možnosť nastaviť si parametre kávy podľa vašich predstáv a „uložiť“ si ich pod jedno tlačidlo, vďaka čomu nemusíte zakaždým všetko znovu nastavovať. Modely vyššieho typu dokážu okrem kávy pripraviť taktiež napríklad mliečne nápoje alebo čaj.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Tlak Cena
1. De’Longhi ECAM 22.110 B
1 450 W 15 bar Zistiť cenu
2. De’Longhi ESAM 4500 Magnifica
1 350 W 15 bar Zistiť cenu
3. De’Longhi ETAM 29.660 SB
1 450 W 15 bar Zistiť cenu

Pákové kávovary De’Longhi

V podstate, opakom automatických kávovarov sú kávovary pákové. U týchto totiž máte priestor a možnosť ovplyvniť chuť kávy. Väčšinou nemajú mlynček, čo je dobré, pretože si kávu nameliete podľa vlastnej potreby. Na vás je ďalej aj jej dávkovanie a stlačenie, čo je tiež veľmi dôležitý krok.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Tlak Cena
1. De’Longhi EC 685.W
1 450 W 15 bar Zistiť cenu
2. De’Longhi EC 685.M
1 450 W 15 bar Zistiť cenu
3. De’Longhi EC 850.M
1 450 W 15 bar Zistiť cenu

Kapsulové kávovary De’Longhi

Kapsulové kávovary umožňujú prípravu širokého spektra kávy aj pre úplných laikov. Ich príchod však strhol obrovskú vlnu kritiky u odborníkov, pretože nápoje sa v nich pripravujú v podstate z polotovaru. V očiach širokej verejnosti je však práve tento typ kávovaru veľkým hitom, keďže sa veľmi ľahko ovláda a je možné pomocou neho pripraviť skutočne veľké množstvo nápojov, a to nielen kávových. Jednoducho do neho vložíte kapsulu, zvolíte si intenzitu buď podľa návodu, alebo podľa seba a na výber máte buď teplú alebo studenú variantu.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Tlak Cena
1. De’Longhi EN 80.B
1 260 W 19 bar Zistiť cenu
2. De’Longhi EN 550.W
1 400 W 19 bar Zistiť cenu
3. De’Longhi EN 85.R
1 150 W 19 bar Zistiť cenu

Espressovače De’Longhi

Espressovače sa dokážu s prípravou vašej kávy pekne pohrať. Nejde len o to, že horúca voda pretečie cez filter s namletými kávovými zrnkami. Kávovary tohto typu dokážu napr. vytvoriť penu a to je len začiatok.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Príkon Tlak Cena
1. De’Longhi ECAM 21.117B
1 450 W 15 bar Zistiť cenu
2. De’Longhi ECP 33.21
1 100 W 15 bar Zistiť cenu
3. De’Longhi EC 156
1 100 W 15 bar Zistiť cenu

Firma De’Longhi

Svoje pôsobenie započala spoločnosť De’Longhi už v roku 1902 v talianskom meste Treviso. Vtedy šlo najprv len o maličkú dielničku zaoberajúcu sa výrobou kameňa. Značka De’Longhi ako taká bola registrovaná až o takmer pol storočia neskôr, konkrétne v roku 1950 a bola zameraná na výrobu a predaj olejových radiátorov. S tým si ale nevystačila príliš dlho, a tak v 80. rokoch rozširuje výrobu na elektrické trúby a prenosné klimatizácie. Naopak zmienené radiátory prevzala dcérska spoločnosť DL Radiators. V roku 1987 prichádza firma De’Longhi s prelomovým vynálezom a na trh uvádza fritovací hrniec Friggimeglio, ktorý ako prvý na svete využíva rotáciu koša, vďaka čomu spotrebuje o polovicu menej oleja, než ostatné fritézy. Dokonca aj dnes úplne bežne využívaný hriankovač sa narodil ako nápad chytrých hláv práve tejto spoločnosti.

K výrobe ďalších domácich, predovšetkým kuchynských spotrebičov sa spoločnosť dostáva až v roku 1995, kedy získava spoločnosť Simac. Posledným „rozšírením“ firmy sa stal v roku 2001 odkup firmy Kenwood s výrobnými linkami v Číne, takže časť výrobkov De’Longhi sa odtiaľ aj v súčasnosti dováža. Väčšina výrobkov však stále zostáva v Taliansku. Dnes je značka De’Longhi známa predovšetkým svojimi kávovarmi, ale jej sortiment je veľmi široký – od vykurovacích a klimatizačných jednotiek cez nože, vysávače a žehličky až po spotrebiče do kuchyne a domácu elektroniku.

DeLonghi ogo

Konečný verdikt

Značku De’Longhi vo vzťahu ku kávovarom nemôžeme nič iné než odporučiť. Ide naproti pokroku a dobe, snaží sa inovovať svoje systémy aj dizajn, ktorý prispôsobuje moderným domácnostiam. Navyše používa kvalitné materiály  jak na vnútorné súčiastky, tak aj na plášť vlastného prístroja. Ovládanie sa snaží prispôsobiť užívateľom. Na druhej strane, dávajte si pozor na nejasnosť niektorých kontroliek. Občas sa stane, že na vás niečo zabliká a kávu nie a nie pripraviť a horko-ťažko zisťujete, kde je problém. Pomer cena/výkon je u týchto talianskych kávovarov viac-menej v rovnováhe. Pohybujú sa v rozmedzí 40–2 000 eur.

Kávovar DeLonghi
Kávovary De’Longhi
Ohodnoťte článok