Najlepšie čítačky 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať čítačku, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie čítačiek a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Čtečky bez pozadí

Porovnanie elektronických čítačiek kníh

Od 150 eur Do 150 eur Do 125 eur Do 100 eur Do 80 eur
Model: PocketBook 740 InkPad 3 KindlePaperwhite 3 PocketBook 627 Touch Lux 4 PocketBook 616 Basic Lux 2 Amazon Kindle 8 Touch
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Veľkosť displeja: 7,8" 6" 6" 6" 6"
Wi-Fi: Ano Ano Ano Ano Ano
Typ displeja: E-Ink E-Ink E-Ink E-Ink E-Ink
Vnútorná pamäť: 8192 MB 4096 MB 8192 MB 8192 MB 4096 MB
Podsvietenie displeja: Ano Ano Ano Ano Ne
Hmotnosť: 210 g 205 g 155 g 155 g 161 g
Slot na pamäťové karty: Ano Ne Ano Ano Ne
Dotykový displej: Ano Ano Ano Ne Ano

Úvod

Milujete čítanie?  Či už doma na gauči, vonku v parku, v autobuse či vlaku, v kaviarni alebo napríklad niekde pri mori na dovolenke?  Neradi ťaháte ťažké batožiny, alebo rýchlo čítate? Potom by ste si mali kúpiť šikovnú elektronickú čítačku kníh. Oproti ťažkým knihám vás ušetrí jak ťažkej tašky, tak aj miesta v nej. Že na dovolenke stíhate prečítať 2 alebo dokonca 3 knihy, ale zaberajú vám polku kufra? Teraz už nemusia. Do jednej malej čítačky kníh sa vám môže zmestiť až 1 400 kníh!

Pokiaľ sa bojíte, že vás z čítačky budú bolieť oči, tak sa tejto obavy môžete ihneď zbaviť, pretože čítačky sú vyvinuté tak, že nezaťažujú oči ako bežné displeje. E-ink displeje používajú takzvaný elektronický papier, ktorý odráža svetlo ako bežný papier. Takže je možné z tejto čítačky čítať na svetle tak ako pri bežnej knihe a pre čítanie v šere, alebo v tme ponúkajú niektoré čítačky podsvietenie displeja. Čítačky samozrejme nie sú len na čítanie kníh ale môžu byť taktiež použité na čítanie dokumentov do práce, alebo do školy.

Najlepšia elektronická čítačka kníh od 150 eur

PocketBook 740 InkPad 3

 • Pre koho je čítačka PocketBook 740 InkPad 3 určená: Pre toho, kto hľadá čítačku s väčším displejom a vysokým rozlíšením.
 • Prečo kúpiť práve PocketBook 740 InkPad 3: Vďaka veľkému displeju je pohodlne čitateľná  a má jednoduché ovládanie.
 • Prečo sme vybrali práve PocketBook 740 InkPad 3: Je jednou z mála čítačiek s displejom väčším, než 6“.

Čítačka kníh PocketBook InkPad 3 je novšia verzie po svojej staršej sestre InkPad 2. Nielenže je to novšia verzia, ale v tomto prípade to znamená taktiež vylepšenú verziu.

Zistiť cenu

Táto čítačka má veľmi rýchle vykreslenie a otáčanie strán. Nastavenie je v českom jazyku a jej ovládanie je veľmi intuitívne. Táto čítačka taktiež disponuje funkciou text-to-speech. Je to prevod písaného textu na hovorené slovo, s čím taktiež súvisí jej možnosť prehrávať audioknihy a súbory MP3. Vďaka kapacite batérie 1 900 mAh vydrží čítačka pri priemernom používaní 30 min denne, až mesiac na jedno nabitie.

PocketBook 740 InkPad 3

Výhody

Veľký displej na čítanie

Veľké rozlíšenie

Čtačka vhodná aj pre PDF dokumenty


Nevýhody

Málo kontrastný displej

Hmotnosť

Horšia skladnosť kvôli veľkosti

Najlepšia elektronická čítačka kníh do 150 eur

Kindle Paperwhite 3

 • Pre koho je čítačka Kindle Paperwhite 3 určená: Pre tých, ktorí radi využívajú slovník pri čítaní a chcú si čítanie prispôsobiť nálade.
 • Prečo kúpiť práve Kindle Paperwhite 3: Čítačka má elegantný dizajn a prehľadné vykreslenie textu.
 • Prečo sme vybrali práve Kindle Paperwhite 3: Skvele zariadený pre tých, ktorí nemajú problém s angličtinou.

Čítačka Kindle Paperwhite 3 je vhodná jak do tmy (vďaka podsvieteniu displeja), svetla, tak i doslnečného počasia – priame slnko nevytvára na displeji žiadne odrazy a je tak čitateľný za hocijakých svetelných podmienok. Kindle Paperwhite 3 ponúka 8 rôznych veľkostí pásma a 3 štýly písma, takže si ich môžete prispôsobiť podľa nálady a situácie.

Zistiť cenu

V prehliadači PDF je možné nielen čítať knihu, ale taktiež vyhľadávať v slovníku a vyznačovať si v knihe vaše obľúbené pasáže. Displej je možné preklápať na výšku aj na šírku pre vaše pohodlné čítanie. Čítačka taktiež disponuje webových prehliadačom, kde je možné vyhľadávať na Wikipédii, alebo pomocou vyhľadávača Google.

KindlePaperwhite 3

Výhody

Vstavaný slovník

Webový prehliadač jazyku

Jednoduché ovládanie


Nevýhody

Chýba slot na pamäťovú kartu

Nemá nastavenie menu v slovenskom

Miesto čísla stránky zobrazuje percentá

Najlepšia elektronická čítačka kníh do 125 eur

PocketBook 626 Touch Lux 3

 • Pre koho je čítačka PocketBook 626 Touch Lux 3 určená: Pre tých, ktorí nechcú dlho čakať na to, čo sa stane na ďalšej strane a uprednostňujú rýchlu prevádzku zariadenia.
 • Prečo kúpiť práve PocketBook 626 Touch Lux 3: Podporuje široké spektrum funkcií.
 • Prečo sme vybrali práve PocketBook 626 Touch Lux 3: Kvôli užívateľským profilom, ktoré umožňujú požičiavanie čítačky bez dlhodobých nastavovaní.

Tento model čítačky PocketBook 626 Touch Lux 3 je vylepšenou verziou predošlého Touch Lux 2, oproti ktorej má kvalitnejší displej. Ten je veľmi kontrastný s dobrou ostrosťou pre lepšie čítanie. Čítačka taktiež podporuje služby ako je napríklad DropBox, kde je možné ukladať súbory na online úložisko a tým si tak rozšíriť spektrum kníh uložených v čítačke. Na čítačke je možné založiť takzvané užívateľské profily, vďaka ktorým si každý čitateľ môže prispôsobiť štýl svojho čítania.

Zistiť cenu

Čítačka má dotykový displej, ale taktiež tlačidlá pre jednoduché posúvanie stránok. V textových súboroch je možné pridať poznámky, alebo priamo do stránky kresliť. Čítačka má dokonca aj webový prehliadač, prehliadač obrázkov, prepojenie s cloudovým online úložiskom, šachy, sudoku alebo kartové hry.

PocketBook 626 Touch Lux 3

Výhody

Podpora širokého spektra formátov textu

Slovenské menu

Rýchlosť


Nevýhody

Hmotnosť

Nie je možné zväčšovať vo formáte PDF

Zlá citlivosť displeja pre písanie

Najlepšia elektronická čítačka kníh do 100 eur

PocketBook 615 Basic Lux

 • Pre koho je čítačka PocketBook 615 Basic Luxurčená:. Pre každého, kto radšej ovláda elektroniku tlačidlami.
 • Prečo kúpiť práve PocketBook 615 Basic Lux: Skvelá čítačka ovládaná tlačidlami, takže sa nemusíte báť, že omylom stlačíte niečo na displeji.
 • Prečo sme vybrali práve PocketBook 615 Basic Lux: Zariadenie so skvelými funkciami a možnosťami s českým menu a tlačidlovým ovládaním.

Elektronická čítačka PocketBook 615 Basic Lux umožňuje čitateľovi zvoliť veľkosť a typ písma podľa potreby a taktiež je možné preklápať obraz na výšku, alebo na šírku. Navyše aj v PDF dokumentoch je možné pohodlne zväčšovať text, ak je potreba.

Zistiť cenu

Okrem samotného čítania je možné prehliadať fotografie, hrať šachy, hada, sudoku, alebo kartové hry. Čítačka má taktiež zabudovanú kalkulačku, kalendár a internetový prehliadač. Čítačka má miesto dotykového displeja tlačidlá, ktorými sa ovláda a posúva sa v českom menu.

PocketBook 615 Basic Lux

Výhody

Veľká vnútorná pamäť

Dlhá výdrž batérie

Podporuje mnoho typov textových súborov


Nevýhody

Nemá dotykový displej

Menej prehľadné vyhľadávanie kníh

Odlesky na displeji

Najlepšia elektronická čítačka kníh do 80 eur

Amazon Kindle 8 Touch

 • Pre koho je čítačka Amazon Kindle 8 Touch určená: Pre tých, ktorí si chcú pohodlne čítať a nepotrebujú podsvietenie displeja.
 • Prečo kúpiť práveAmazon Kindle 8 Touch: Skvelá čítačka, pokiaľ je pre vás zariadenie len – čo do váhy – ľahšou alternatívou knihy a nepotrebuje príliš aplikácií naviac.
 • Prečo sme vybrali práve Amazon Kindle 8 Touch: Spoľahlivá a veľmi dobrá čítačka, ktoré je cenovo dostupná.

Zariadenie Amazon Kindle 8 Touchje vhodnou lacnou alternatívou čítačky kníh pre nie príliš náročných užívateľov. Svojou hmotnosťou, len 161 g, sa stáva 4 až 5 krát ľahšou než priemerná kniha, pričom do jej úložiska sa vojde až 1 100 kníh.

Zistiť cenu

Jej dotykový displej má vysoký kontrast pre lepšiu čitateľnosť textu a vykresľovanie displeja je plynulé. Prevedenie čítačky bez spodných tlačidiel zaisťuje ľahší úchop a držanie pri čítaní.

Amazon Kindle 8 Touch

Výhody

Dlhá výdrž batérie

Dobrá čitateľnosť

Jednoduché ovládanie


Nevýhody

Bez podsvietenia displeja

Chýba slot na pamäťový kartu

Neponúka menu v slovenskom jazyku

Záver

 • Pre vysoko kvalitnú čítačku kníh iste siahnete po modely PocketBook 740 InkPad 3, ktorá v sebe spojuje všetky funkcie, ktoré čítačka môže mať.
 • Pokiaľ radšej manipulujete s tlačidlami, než pomocou dotyku na obrazovku, môžeme vám odporučiť PocketBook 615 Basic Lux.
 • Najlacnejšia čítačka so skvelým pomerom cena-výkon je iste Amazon Kindle 8 Touch.
 • A pre tých, ktorí preferujú možnosť vybrať si z niekoľkých formátov textu a dokázať je zobraziť je tu Kindle Paperwhite 3 a PocketBook 626 Touch Lux 3.

Dôležité parametre čítačiek kníh

Aby fotopasca splnila vaše očakávania, je potrebné, aby vám vyhovovali všetky jej parametre, a aby zodpovedali vašim potrebám. Na čo je potrebné sa zamerať?

 • Typ displeja – najvhodnejší displej InkCarta, ktorý má veľmi dobré rozlíšenie.
 • Veľkosť vnútornej pamäte – od tej sa odvíja koľko kníh je možné nahrať do čítačky.
 • Funkcia podsvietenia displeja – to umožňuje čítať aj pri slabom, alebo žiadnom externom osvetlení.
 • Meno – skontrolovať si, či je čítačka aspoň v českom jazyku.
 • Podpora PDF formátov.

Najlepšie čítačky
Ohodnoťte článok