Najlepšie mlynčeky na mäso 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať mlynček na mäso, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie mlynčekov na mäso a vyberte ten najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Mlýnky na maso bez pozadí

Porovnanie mlynčekov na mäso

Úvod

Mlynček na mäso, na jednej strane bežná vec do kuchyne, na druhej strane veda, aký z nich vybrať. V našich recenziách sme tentokrát siahli po piatich mlynčekoch na mäso, z ktorých niektoré ponúknu viac než jednu funkciu. Vďaka tomu získate nenahraditeľného pomocníka do vašej kuchyne. Ktorý z nich bude ideálnou voľbou, a ktorý už je pre vás príliš drahý? To ľahko zistíte v našom porovnaní piatich top mlynčekov na mäso.

Najlepší mlynček na mäso od 120 eur

Kenwood MG 700

 • Pre koho je Kenwood MG 700 určený: Pre každého, kto hľadá profesionálny mlynček na mäso aj do svojej kuchyne.
 • Prečo Kenwood MG 700 kúpiť: Mlynček je schopný namlieť až 3 kilogramy mäsa za jednu minútu.
 • Prečo sme vybrali práve Kenwood MG 700: Ide už o prakticky profesionálny prístroj, ktorý by sa ale mohol skvelo hodiťaj do domácej kuchyne.

Kenwood MG 700 je jeden z najvýkonnejších mlynčekov na mäso na trhu. Vďaka vysoko kvalitným materiálom mlynček niečo vydrží. Celé telo je z brúseného kovu, čo len dodáva punc kvality. Mlynček sa skvelo hodí nielen do domácej kuchyne.

Zistiť cenu

Vďaka rôznym nadstavcom môžete zvoliť hrubosť mletia, rovnako ako môžete pomocou tohto mlynčeka tiež naplniť údeniny. Vďaka spätnému chodu nedochádza k upchatiu mlynčeka. Ten tak melie ďalej aj v prípade, že je mäso tuhšie. Vďaka príkonu 2 000 W zvládne tento mlynček na mäso namlieť až tri kilogramy mäsa za jednu minútu!

Vďaka kovovej násypke sa mäso alebo čokoľvek iné veľmi pohodlne do mlynčeka pchá. Aj väčšie porcie mäsa tak nie sú žiadny problém. Vďaka veľmi tichému chodu prístroja bude práca s ním doslova hračka. Horšia je jeho hmotnosť, ktorá činí 7,3 kilogramu, čo je celkom dosť. Na druhej strane vďaka nemu pripravíte mleté mäso prakticky na akýkoľvek typ pokrmu, ktorý si zmyslíte.

Kenwood MG 700 velký

Výhody

Príkon 2 000 w

Namelie až 3 kilogramy mäsa za minútu


Nevýhody

Vyššia hmotnosť

Vyššia cena

Najlepší mlynček na mäso do 120 eur

DeGusta AMG39

 • Pre koho je DeGusta AMG39 určený: Pre každého kuchára, ktorý chce v domácej kuchyni excelovať.
 • Prečo DeGusta AMG39 kúpiť: Ide o mlynček na mäso 5 v 1, vďaka ďalším funkciám sa do kuchyne veľmi oplatí.
 • Prečo sme vybrali práve DeGusta AMG39: Pre jeho vlastnosti, ktoré ocení každý kuchár, nielen v domácnosti.

Máme tu mlynček na mäso, ktorý sa radí do kategórie do 115 €. Tento mlynček na mäso toho zvládne oveľa viac, než len mletie mäsa! Dá sa povedať, že ide o elektrický mlynček 5 v 1.Vďaka nerezovému prevedeniu si môžete byť istí jeho dlhou výdržou. Vhodný je predovšetkým na domáce spracovanie mletého mäsa.

Zistiť cenu

Na čo všetko teda môžeme DeGusta AMG39 používať? Okrem klasického mletia mäsa sa tento mlynček skvelo hodí na miešanie najrôznejších zmesí, plnenie údenín ako klobás či jaterníc alebo na strúhanie či odšťavovanie. Možností, ako tento mlynček využiť, je skutočne mnoho a dokáže nahradiť viac elektrických spotrebičov, čím tiež nezaberá toľko miesta.

Keď budete mäso mlieť, môžete si pomocou nadstavcov zvoliť, ako nahrubo ho nameliete. Vďaka tomu môžete pripravovať excelentné pokrmy s ideálnou hrúbkou mäsa. Okrem toho môžete nakrájať na plátky napríklad ovocie, syry alebo spracovávať orechy. Vďaka príkonu 600 W dokáže mlynček spracovať 1 kilogram mäsa za jednu minútu. Aby nedochádzalo k upchávaniu mlynčeka, môžete využívať tiež spätný chod.

Podľa potreby môžete ľubovoľne meniť päť nadstavcov, prípadne môžete využívať nadstavec odšťavovací. Ako budete tohto nerezového pomocníka v kuchyni využívať je len na vás, môžete sa naň ale spoľahnúť kedykoľvek budete potrebovať.

DeGusta AMG39 velký

Výhody

Mlynček 5 v 1

Všestranný pomocník


Nevýhody

1 kg mäsa za jednu minútu

Vysoká obstarávacia cena

Najlepší mlynček na mäso do 80 eur

Concept MM 4300

 • Pre koho je Concept MM 4300 určený: Pre každého, kto okrem mlynčeka na mäso hľadá tiež odšťavovač.
 • Prečo Concept MM 4300 kúpiť: Ide o multifunkčný mlynček na mäso, ktorý ponúka tie najvyššie kvality.
 • Prečo sme vybrali práve Concept MM 4300: Dokáže nielen pomlieť mäso, ale tiež odšťaviť ovocie či zeleninu.

Tento mlynček na mäso sa radí do kategórie do 80 € a ponúkne toho skutočne veľa. Okrem samotného mäsa totiž môžete mlynček používať tiež na ovocie či zeleninu. Okrem lahodnej sekanej tak môžete pripraviť tiež zdravý nápoj z čerstvých citrusov. Profesionálny pomocník do kuchyne, ktorý by správnym gazdinkám nemal chýbať.

Zistiť cenu

Vďaka veľmi jednoduchej výmene všetkého možného príslušenstva je obsluha mlynčeka skutočne jednoduchá, a tiež veľmi rýchla. Vďaka príkonu 350 W môžete za jednu minútu namlieť až 1,2 kilogramu mäsa. Samozrejmosťou sú nadstavce na hrubé alebo jemné mletie mäsa. O tom, ktorý z nich použijete, samozrejme rozhoduje to, na čo je výsledné mäso určené.

Veľmi podarená je miska na vkladanie potravín, vďaka ktorej môžete jednoducho mäso či čokoľvek iné položiť na misku, a potom len sledovať, ako mlynček pracuje. Aj vďaka tejto miske je práca s ním veľmi pohodlná. Mlynček pracuje rýchlo a bezchybne, čo v kuchyni obzvlášť oceníte. Použité materiály sú odolné, takže mlynček rozhodne niečo vydrží.

Aby sa zamedzilo upchávaniu mlynčeka, disponuje Concept MM 4300 tiež spätným chodom, ktorý prípadné zaseknuté veľké kusy mäsa pomelie znovu. Ľahko vymeniteľné hlavice vám umožnia tiež naplniť črievka klobás, jaterníc a ďalších podobných dobrôt. Protišmykové nožičky sa zase postarajú o to, že mlynček bude stáť na mieste bez pohnutia. Červeno-biela farba pôsobí veľmi elegantne a v kuchyni neruší.

Concept MM4300 velký

Výhody

Vie tiež odšťavovať

Jemné mletie mäsa

Pracovná miska


Nevýhody

Menší príkon

Vyššia cena

Najlepší mlynček na mäso do 60 eur

Tefal NE105838

 • Pre koho je Tefal NE105838 určený: Pre každého, kto nechce na mlynčeku šetriť a zároveň nechce míňať peniaze navyše.
 • Prečo Tefal NE105838 kúpiť: Dokáže namlieť takmer dva kilogramy mäsa počas jednej minúty.
 • Prečo sme vybrali práve Tefal NE105838: Vďaka jeho vlastnostiam a relatívne nízkej cene vo svojej kategórii.

Tento elektrický mlynček na mäso od výrobcu Tefal sa už radí medzi mlynčeky do 60 €, ale tejto cene rozhodne zodpovedajú tiež funkcie, ktorými Tefal disponuje. Tefal NE105838 ponúka pomerne vysoký výkon, konkrétne 1 400 W. Aj vďaka tomu je mlynček schopný namlieť takmer dva kilogramy mäsa počas jednej minúty!

Zistiť cenu

Pred samotným mletím si môžete vybrať dva druhy kotúčov podľa toho, aké hrubé mletie požadujete. Kotúče sa veľmi ľahko čistia, čo je ďalšou prednosťou tohto mlynčeka. Vďaka samoostriacemu nožu navyše, budete s výkonom vždy spokojní a nemusíte riešiť žiadne dodatočné brúsenie. Aby sa mlynček neupchával, disponuje tiež funkciou spätného chodu. Preto aj veľmi tuhé mäso namelie bez upchatia.

Ak od mlynčeka očakávate ešte niečo navyše, Tefal vám ponúka ešte nadstavec na klobásy. Vďaka tomu si môžete mäso na klobásy nielen namlieť, ale dokonca si ho s Tefalom NE105838 tiež naplniť. Kvôli hmotnosti do troch kilogramov sa s mlynčekom dobre manipuluje a môžete ho pohodlne umiestniť do akejkoľvek poličky. Svojou čiernou farbou skvelo zapadne prakticky do každej kuchyne.

Tefal NE 105838 velký

Výhody

Veľký príkon

Veľké množstvo pomletého mäsa za minútu

Rôzne nadstavce


Nevýhody

Vyššia cena

Nedisponuje odšťavovacou funkciou

Najlepší mlynček na mäso do 40 eur

Esperanza EKM 021

 • Pre koho je Esperanza EKM 021 určený: Pre všetkých, ktorí hľadajú lacný elektrický mlynček na mäso.
 • Prečo Esperanza EKM 021 kúpiť: Pre jeho nízku obstarávaciu hodnotu a kvalitu, ktorú do kuchyne prinesie.
 • Prečo sme vybrali práve Esperanza EKM 021: Ide o najlepší mlynček na mäso vo svojej cenovej kategórii.

Ak hľadáte elektrický mlynček na mäso, za ktorý ale nechcete minúť celé imanie, je ideálnou voľbou práve Esperanza EKM 021. Tento mlynček sa vlezie do kategórie do 40 eur a za túto cenu robí skutočne to, čo sa od neho očakáva. Príkon mlynčeka je 600 wattov.

Zistiť cenu

Výhodou je, že mlynček Esperanza ponúkne niekoľko nadstavcov s rôznou veľkosťou otvorov. Či už budete robiť sekanú alebo bude potrebné pomlieť čokoľvek ďalšie, mlynček Esperanza bude vždy pripravený. Nôž je vyrobený z nerezovej ocele. To znamená nielen ľahké čistenie, ale tiež pomerne veľkú odolnosť.

Mlynček je bielej farby, takže skvelo zapadne prakticky do každej kuchyne. Prívodný kábel ponúka dĺžku 1 meter, čo je dĺžka do kuchyne dostatočná. Mlynček so svojimi 2,15 kilogramami nie je ani ťažký, akákoľvek polička v kuchyni ho tak hravo unesie. Ak hľadáte mlynček za rozumnú cenu, ale v elektrickom prevedení, potom je Esperanza EKM 021 ideálnou voľbou do každej domácej kuchyne.

Esperanza EKM 021 velký

Výhody

Niekoľko nadstavcov

Nôž z nerezovej ocele


Nevýhody

Menší príkon

Neponúka nič navyše

Najlepší ručný mlynček na mäso

Banquet Culinaria 5

 • Pre koho je Banquet Culinaria 5 určený: Mlynček na mäso pre nenáročných, bez zbytočnej elektriny a ďalších vymožeností.
 • Prečo Banquet Culinaria 5 kúpiť: Ide o prakticky neúdržbový mlynček na mäso, ktorý úplnestačína základné mletie.
 • Prečo sme vybrali práve Banquet Culinaria 5: Pre jeho ľahkú ovládateľnosť a minimálnu poruchovosť.

Tento tradičný mlynček na mäso sa radí do kategórie do 20 eur. Ide o celkom klasický ručný mlynček, aký poznali aj naše babičky. Vďaka svojej jednoduchosti sú tieto mlynčeky stále veľmi populárne. Mlynček je vyrobený z odolnej liatiny, takže sa nemusíte obávať ani častejšieho používania. Mlynček skrátka niečo vydrží.

Zistiť cenu

Vďaka drevenej rukoväti je všetka manipulácia s mlynčekom veľmi jednoduchá. Vďaka aretačnej skrutke sa mlynček veľmi ľahko, a tiež rýchlo uchytí napríklad na kuchynskú linku a je plne pripravený na používanie. Drobnou nevýhodou je fakt, že sa príliš nehodí do umývačky riadu. Je ale veľmi dobre rozoberateľný, takže jeho čistenie je veľmi ľahké.

Nízkaobstarávacia cena je pre zákazníkov veľkým lákadlom. Ak navyše používate mlynček na mäso veľmi sporadicky, je zbytočné kupovať drahé kuchynské roboty a mlynčeky, keď tento ručný bohato postačí. Pre bežnú kuchynskú prácu stačí, snáď len povrchové opracovanie by mohlo byť trošku lepšie. To už ale záleží na posúdení každého užívateľa.

Banquet Culinaria 5 velký

Výhody

Tradičný mlynček na mäso

Nízka obstarávacia cena

Ľahká údržba


Nevýhody

Nehodí sa do umývačky riadu

Bez elektriny

Nehodí sa na odšťavovanie

Záver

 • Ak hľadáte mlynček na mäso „zo starej školy“ bez zbytočnej elektriny, potom je ideálnou voľbou práve BanquetCulinaria 5.
 • Elektrina sa ale mlynčeku na mäso občas hodí, ak teda chcete nejaký lacnejší variant, môžete siahnuť po Esperanza EKM 021.
 • Potrebujete pomlieť veľké množstvo mäsa za krátku chvíľu? Potom je ideálnou voľbou Tefal NE105838.
 • Nehľadáte len mlynček na mäso, ale chcete tiež odšťavovať? Potom môžete vyskúšať mlynček Concept MM4300.
 • Preozajstné potreby profesionálov je skvelý mlynček 5 v 1, ktorý ponúka model DeGusta AMG39.

Dôležité parametre mlynčekov na mäso

Každý mlynček na mäso môže byť svojim spôsobom jedinečný. Preto je potrebné pri výbere hľadieť na niekoľko dôležitých aspektov, ktoré sú pre výber správneho mlynčeka podstatné, a ktoré vám pomôžu sa správne rozhodnúť.

 • Elektrický alebo ručný, to je pri mlynčekoch na mäso veľmi častá otázka. Ak potrebujete sem-tam niečo pomlieť, nemá cenu míňať za elektrické mlynčeky na mäso. Ak ale chcete mäso pomlieť rýchlo a kvalitne, na nič nečakajte a kúpte si elektrický mlynček.
 • Podstatné tiež je, koľko mäsa sa pomelie za minútu. Každý elektrický mlynček totiž disponuje inou kapacitou a je veľmi výhodné si tieto kapacity dopredu zistiť, abyste potom neboli nepríjemne prekvapení.
 • Zaujímavým parametrom je tiež spätný chod, ktorý zaisťuje, že sa mlynček nezasekáva a skutočne mäso pomelie podľa vašich predstáv. Pri väčšej hmotnosti mäsa je to úplne nenahraditeľná funkcia mlynčeka na mäso.
 • Posledným a dôležitým parametrom sú schopnosti mlynčeka. Nie každý elektrický mlynček na mäso totiž dokáže odšťavovať, alebo napríklad krájať syry, atď. Preto neváhajte a pri multifunkčnom využití sa rozhodnite pre drahší model, ktorý týmito funkciami disponuje.

Najlepšie mlynčeky na mäso
Ohodnoťte článok