Najlepšie remosky 2019

 • Zaujíma vás, ako vybrať remosku, bez toho aby ste sa napálili?
 • Prejdite si naše recenzie remosiek a vyberte tu najlepší!
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie!

Remosky bez pozadí

Porovnanie remosiek

Úvod

Pekáče sú vo všeobecnosti v kuchyni veľmi obľúbené. Pomáhajú vám nahradiť hneď niekoľko spotrebičov, a ak napríklad radi cestujete, môžete ich jednoducho vziať na dovolenku alebo na chatu a plnohodnotne ich využívať na varenie. Sú veľmi mobilné a môžete v nich variť, smažiť, piecť aj grilovať, takže s nimi uvaríte omáčky, upečiete kura alebo usmažíte vajíčka. Takzvané remosky sú špeciálnym druhom pekáčov. Ide o značku, ktorá od 50. rokov minulého storočia tak zľudovela, že jej názov plne nahradil samotný názov tovaru. Niektoré firmy, napríklad ETA, síce ponúkajú svoje alternatívy (v prípade ETY sú to konkrétne pečenky), ale remosky sú vo svojej kategórii stále úplná špička.

Remosky majú zvyčajne ohrev zhora, z veka, takže to je prvý parameter, ktorý je potrebné riešiť. Tými ďalšími je napríklad veľkosť, materiál, hmotnosť a s ňou spojená mobilita alebo príkon. Skrátka – spôsobov, ako remosku charakterizovať, je veľa. Aj keď sa od seba jednotlivé modely príliš nelíšia, niektoré detaily môžu rozhodnúť o tom, ako sa vám vybraný model bude hodiť. Preto sme pre vás pripravili výber TOP remosiek 2018 v rôznych cenových kategóriách a veríme, že vám pri nákupe pomôže.

Najlepšia remoska od 115 eur

Remoska R 22F TS Grand

 • Pre koho je Remoska R 22F TS Grand: Pre náročných užívateľov, ktorým nevadí si priplatiť za veľký a prepracovaný pekáč.
 • Prečo kúpiť práve Remosku R 22F TS Grand: Aj keď má vyššiu cenu ponúka dobré parametre a je medzi užívateľmi veľmi obľúbená.
 • Prečo sme vybrali práve Remosku R 22F TS Grand: Aj keď je drahšia, urobila na nás veľmi dobrý dojem.

Remoska R 22F TS Grand je súčasťou najdrahšej kategórie remosiek. Patrí medzi väčšie remosky. Pri priemere 29 centimetrov má objem 4 litre, a je teda vhodná do troj- až štvorčlenných rodín. Jej hmotnosť je 3 kilogramy, čo nie je veľa na to, aby sa dala prevážať. Je to medzi remoskami priemerná hodnota. Materiálom vnútorného priestoru je Teflon Select, špeciálny povrch vyvinutý touto značkou. Tvorí vnútorný plášť misy aj veka. Zvyšok veka je z nerezu, navyše je horný diel presklený, aby bolo možné pokrm počas varenia kontrolovať. Okrem toho sú vo veku ventily, aby mohla unikať prebytočná para.

Zistiť cenu

Misa je vyrobená z hliníka, rukoväte sú plastové, aby ste sa pri manipulácii s remoskou nepopálili. Stojan je z tvrdeného plastu, ktorý je odolný voči vysokej teplote. Ovládanie je jednoduché, vo veku je umiestnené vykurovacie teleso a do chodu sa uvádza vypínačom v hornej časti. Príkon 580 wattov zabezpečuje slušné parametre pečenia. Po dizajnovej stránke je remoska veľmi pekná, je vo farbe Champagne Gold a prevedením určite neurazí.

Remoska R 22F TS Grand

Výhody

Presklené veko

Pekný dizajn

Nepriľnavý povrch

Dobré prevedenie


Nevýhody

Vysoká cena

Povrch náchylný na poškodenie

Najlepšia remoska do 115 eur

Remoska R 22F Grand

 • Pre koho je Remoska R 22F Grand: Pre 3 až 4 členné rodiny, ktoré chcú kúpiť model lepšej strednej triedy.
 • Prečo kúpiť práve Remosku R 22F Grand: Disponuje dobrým prevedením, solídnym príkonom a vystačí pre priemernú rodinu.
 • Prečo sme vybrali práve Remosku R 22F Grand: V danej kategórii si myslíme, že je najlepšia.

V kategórii lepšej strednej triedy sme vybrali model Remoska R 22F Grand, čo je väčší variant Remosky R 22F. S objemom 4 litre je opäť určená pre trojčlenné alebo štvorčlenné rodiny, kde sa varí vo väčších množstvách. Priemer misy je 29 centimetrov, hĺbka je 11 centimetrov, čo je dostačujúce aj na pečenie väčších potravín. Z hľadiska dizajnu nemá tento model čím vyniknúť, ale ani uraziť. Ide o priemernú remosku.

Zistiť cenu

To isté avšak nemôžeme povedať o jej prevedení. Začnime vekom. To je vyrobené z nerezu, sklenené okienko a zo spodnej časti je potiahnuté materiálom Teflon Classic. Vo vnútri veka je vykurovacie teleso, rukoväte sú plastové a na hornej časti rukoväte je umiestnený vypínač. Nechýbajú prieduchy pre únik pary. Rukoväť má príjemnú ergonómiu a po postavení na kuchynskú linku je stabilná. Misa je z hliníka, vnútorný povrch je z teflonu a je priľnavý. Rovnako ako veko, aj misa disponuje plastovými rukoväťami. Stojan je z tepelne odolného plastu. Vďaka príkonu, ktorý je 580 W, je práca s touto remoskou veľmi jednoduchá a rýchla.

Remoska R 22F Grand

Výhody

Jedlo sa nepripaľuje

Kvalitné prevedenie

Veľkosť


Nevýhody

Povrch je veľmi citlivý na poškriabanie

Najlepšia remoska do 100 eur

Remoska R 22 Grand

 • Pre koho je Remoska R 22 Grand: Pre väčšie rodiny, ktoré zháňajú dobré parametre za nižšiu cenu.
 • Prečo kúpiť práve Remosku R 22 Grand: Kvalitné prevedenie, dobré parametre a veľmi príjemná cena v jednom balení.
 • Prečo sme vybrali práve Remosku R 22 Grand: Z nášho pohľadu ide medzi remoskami asi o najlepší pomer cena/kvalita.

Rovnako ako predchádzajúce, aj Remoska R 22 Grand, je svojimi rozmermi vhodná do väčších domácností. Kapacita je 4 litre. Zaručene v nej upečiete 3, 4 alebo aj 5 porcií. Priemer remosky je 29 centimetrov, hmotnosť je 3 kilogramy. Vďaka tomu nie je žiadny väčší problém s mobilitou. Z tohto pohľadu považujeme prístroj za veľmi dobrý. Po dizajnovej stránke nemá čím nadchnúť, ale na druhej strane pri remoske to nie je ani také dôležité.

Zistiť cenu

Čo sa týka prevedenia, to je oproti lepším modelom trochu skromnejšie. Stojan je z tepelne odolného plastu, ako je pri tejto značke bežné. Veko je z nerezu s vnútornou úpravou Teflon Classic, ale už nie je presklené a pokrm teda počas pečenia kontrolovať nemôžete. Má otvory pre únik pary. Vo veku je umiestnené vykurovacie teleso. Je prispôsobené na bezpečné odloženie, vypínač je na plastovej rukoväti, ktorá perfektne padne do ruky. Misa má plastové rukoväte, je z hliníka a vnútorným materiálom je opäť nepriľnavý Teflon Classic. Až na niektoré detaily sa táto remoska vyrovná drahším modelom, a to za veľmi príjemnú cenu.

Remoska R 22 Grand

Výhody

Dobrý pomer cena/kvalita

Nepriľnavý povrch

Vhodná aj do väčších domácností


Nevýhody

Povrch je veľmi citlivý na poškriabanie

Chýbajúce okienko vo veku

Najlepšia remoska do 75 eur

Remoska R21 TS Original

 • Pre koho je Remoska R 21 TS Original: Pre menej náročných užívateľov, ktorí niektoré vlastnosti oželejú výmenou za nižšiu cenu.
 • Prečo kúpiť práve Remosku R 21 TS Original: Za nízku cenu získate pomerne kvalitný model, hoci bez niektorých dobrých vlastností.
 • Prečo sme vybrali práve Remosku R 21 TS Original: Medzi lacnými remoskami je veľmi dobrým variantom.

Veľkosť tejto remosky je menšia. Remoska R21 TS Original má objem len 2 litre, vďaka čomu nie je vhodná do väčších rodín. Bežne s ňou vystačia len dvaja ľudia. Vzhľadom na menšie rozmery (22 centimetrov priemer) a hmotnosti 3 kilogramy je vhodná napríklad na cesty. Neupečiete v nej všetko, väčšie potraviny je potrebné upraviť, než ich do remosky vložíte, ale toto obmedzenie sa dá prežiť. Príkon je oproti drahším modelom tiež menší – len 400 W. Nie je to až tak málo, ale pri varení si to všimnete.

Zistiť cenu

Prevedenie prešlo oproti pokročilejším modelom tiež istými zmenami. Dizajn nezaujme, ale ani neurazí. Veko je bez skleneného okienka, vyrobené z hliníka. Nachádzajú sa v ňom otvory, aby mala vzniknutá para kade unikať. Vnútorná časť je potiahnutá materiálom Teflon Classic. Rukoväť je plastová, s ovládaním v hornej časti, aby bola príjemná pre ľavákov aj pravákov. Ako je u značky Remoska zvykom, veko sa dá bezpečne odložiť na pracovnú plochu. Misa je z hliníka, jej vnútorný povrch je potiahnutý nepriľnavým materiálom Teflon Select. Stojan je tradične vyrobený z tepelne odolného plastu. Ak vezmeme do úvahy cenu, model je vhodný pre nenáročných zákazníkov, ktorí zháňajú remosku lacno.

Remoska R21 TS Original

Výhody

Nízka cena

Nepriľnavý povrch

Skladné a mobilné prevedenie


Nevýhody

Povrch je náchylný na poškriabanie

Malý objem môže byť limitujúci

Veko nemá presklené okienko

Záver

 • Ak ste nároční a zháňate remosku s ideálnymi vlastnosťami, môžete zainvestovať do modelu Remoska R 22F TS. Ten ponúka veľmi dobré prevedenie, vlastnosti a zabezpečuje komfortné použitie.
 • Zástupcom strednej triedy je v našom výbere Remoska R 22F Grand, ktorá vám ponúka viac-menej porovnateľné vlastnosti za nižšiu cenu ako predchádzajúci model.
 • Remoska R 22 Grand má jednu zásadnú nevýhodu a tou je chýbajúce okienko. Inak ide ale o veľmi dobrý model, a ak sa s týmto nedostatkom vyrovnáte, získate remosku s veľmi dobrým pomerom ceny a kvality.
 • Pre najmenej náročných užívateľov, ktorí sa uspokoja s jednoduchým prístrojom za nízku cenu, je určená Remoska R21TS Original. Parametre nie sú dokonalé, ale kúpite ju lacnejšie.

Dôležité parametre fotopascí

Aby sa vám s remoskou vo výsledku dobre pracovalo, je potrebné sa zamerať na jej vlastnosti. Ak sa vám z nami testovaných remosiek tú ideálnu vybrať nepodarilo, môžete to skúsiť sami podľa nasledujúcich parametrov:

 • Materiál – asi najdôležitejšou charakteristikou je pre každého z nás materiál remosky. Tá je zložená z viacerých častí a ich potrebné vlastnosti aj materiály sa navzájom líšia:
  • Veko – je odnímateľné, je v ňom zabudovaná vykurovacia špirála a je pre varenie najdôležitejšie. Najbežnejším materiálom je nerez, ktorý drží teplo. Prípadne môže byť veko presklené, čo považujeme za výhodu (pokrm môžete počas varenia kontrolovať), rukoväte bývajú plastové (ideálne z čo najmenej vodivého plastu, aby ste sa nepopálili pri manipulácii).
  • Misa/hrniec – ide o priestor, ktorý bude v bezprostrednom kontakte s potravinami. Okrem rukovätí, ktoré by mali byť plastové a odolné voči teplu, je najčastejším materiálom hliník, na povrchu ale odporúčame teflon, ktorý je nepriľnavý (hoci náchylný na poškriabanie). Jedlo sa na ňom nepripeká, ak vrstvu teflonu neporušíte.
  • Stojanček – do stojančeka sa remoska vkladá, aby nebola v kontakte s okolím, najčastejšie býva z ocele a tvrdeného plastu, prípadne termoplastu a účelom je, aby ste horúcu remosku nepoložili priamo na kuchynskú linku alebo stôl. Musí teda byť pevný a zároveň nesmie viesť teplo.
 • Veľkosť – udáva sa v litroch a povie vám v prenesenom význame, koľko porcií v remoske uvaríte. Najmenšie majú kapacitu 2 l, najväčšie pokojne aj 7 l. Bežne bývajú 4 l, čo zodpovedá trom až štyrom porciám. Veľkosť súvisiaca aj so skladnosťou – panvicu musíte byť schopný niekam uložiť.
 • Príkon – udáva, koľko energie prijme remoska za daný časový úsek. Udáva sa vo wattoch (značka W). Najčastejšie rastie príkon úmerne s veľkosťou a pohybuje sa zhruba od 400 do 1000 W, pri originálnych remoskách je bežné rozmedzie 400 až 580 W. Čím väčší, tým lepšie pre vás.
 • Rozmery – najčastejšie súvisia s objemom remosky a najviac vás zaujíma priemer (obvykle v rozmedzí 20 až 30 cm) a hĺbky (asi 10 až 11 cm, niekedy menej). Hmotnosť sa obvykle pohybuje od 2 do 4 kg a všetky tieto parametre by ste mali prispôsobiť použitiu – skladnosti a jednoduchej manipulácii, prípadne aj na cestách. Zodpovedať musia predovšetkým vašim potrebám.
 • Údržba – ideálne je, ak môžete remosku umiestniť do umývačky riadu, ale teflonovému povrchu to nesvedčí. Plynie z toho zložitejšia údržba. Obdobné je to s ručným čistením – nesmiete použiť kovové nástroje, ak je povrch potiahnutý teflonom.
 • Ovládanie – bežne je veľmi jednoduché, remosky majú väčšinou tlačidlo na zapnutie a vypnutie, prípadne môžu mať prvok regulujúci teplotu.
 • Tvar – remosky bývajú najčastejšie guľaté (potom sa zvyšky jedla nezachytávajú v rohoch ani sa nepripaľujú), prípadne sa stretnete v niektorých prípadoch so štvorcovými a obdĺžnikovými. Tie ale majú svoje nevýhody, preto sa od nich ustupuje.

Najlepšie remosky
Ohodnoťte článok