Najlepšie umývačky AEG 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej umývačky.
 • Prejdite si výber najlepších umývačiek aeg.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Myčky AEG bez pozadí

Najlepšie umývačky AEG

Voľne stojace Vstavané do 650 eur Vstavané od 650 eur Slim
Model: AEG FFB 83730 PM AEG FEE63716PM AEG Mastery FSK93705P AEG FFB63400PM
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Hlučnosť: 40 dB 44 dB 39 dB 44 dB
Počet programov: 8 8 8 7
Účinnosť umývania: A A A A
Energetická trieda: A+++ A+++ A+++ A+++
Ročná spotreba: 241 kWh 241 kWh 241 kWh 176 kWh
Spotreba vody: 11 l 10,5 l 11 l 9,9 l
Počet sád riadu: 15 15 15 9
Rozmery: 59,6 x 85 x 61 cm 59,6 x 81,8 x 57,5 cm 59,6 x 81,8 x 55 cm 44,6 x 85 x 61,5 cm
Hmotnosť: 43,4 kg 31,9 kg 31,9 kg 44 kg
AquaStop: Áno Áno Áno Áno
Detská poistka: Nie Áno Nie Nie

Čo očakávať od umývačiek AEG?

Domáce spotrebiče značky AEG majú dlhú tradíciu a tvoria na trhu osvedčenú kvalitu, a to platí aj v prípade umývačiek AEG. Preto sa umiestnili v našom veľkom teste umývačiek 2019 na veľmi dobrých pozíciách. Pozrime sa teraz, čo je pre ne bežné:

 • PONUKA ZAMERANÁ NA VSTAVANÉ UMÝVAČKY – väčšia časť umývačiek, ktoré sú vyrábané pod značkou AEG, je vstavaná. Len asi tretina ich je voľne stojacich, hoci sú porovnateľne kvalitné. Malú časť ponuky tvoria zoštíhlené umývačky kategórie SlimLine(v ďalších rozmeroch sa nelíšia – výška je okolo 85 centimetrov a hĺbka okolo 60 centimetrov.
 • TECHNOLOGICKÁ VÝBAVA– umývačky AEG obsahujú celý rad značne pokročilých technológií:
  • FunkciaAirDryprirodzené prúdenie vzduchu, desať minút pred koncom sušenia sa otvoria dvierka a umožnia prirodzenejšiu cirkuláciu vzduchu.
  • TechnológiaSprayZone – zóna na umývanie najšpinavšieho riadu, ktorý je umývaný s vysokou intenzitou.
  • TechnológiaProZone – možnosť nastavenia odlišného tlaku a teploty pre horný a spodný kôš umývačky, vďaka čomu sa dajú do obidvoch umiestniť rozdielne typy riadu a prispôsobiť im program.
  • Oznámenie konca cyklu TimeBeam – koniec cyklu vám hlási červený lúč, ktorý sa objaví na podlahe pred umývačkou.
 • PROGRAMOVÉ VYBAVENIE– väčšinou v sebe umývačky AEG zahŕňajú 5 až 8 programov, z ktorých stoja určite za vyzdvihnutie program AutoSense, Short alebo Extra tichý program.
 • ENERGETICKÉ ÚSPORY– značka AEG sa pýši vysokými úsporami energie. Prejavuje sa to tak, že vyrába umývačky hlavne triedy A+++, prípadne A++. Umývačky horších tried sú zastarané a dopredávajú sa. Nízku spotrebu vody zabezpečuje princíp WaterSave, kedy sa po umytí časť vody, určenej na záverečný oplach, uchová do ďalšieho programu na predmytie riadu.
 • BEZPEČNOSŤ – za znak dobrej umývačky považujeme prítomnosť technológie AquaStop, ktorá bráni vytopeniu miestnosti v prípade, že dôjde k poruche. Umývačkám AEG takmer nechýba. Je len škoda, že nedisponujú detskou poistkou. Bezpečnosť riadu v umývačke zabezpečujú gumené držiaky SoftGrip a SoftSpikes.
 • TICHÁ PREVÁDZKA – v porovnaní s konkurenciou sú umývačky AEG veľmi tiché. Bežne sa hlučnosťoupohybujú medzi 40 až 42 dB, pri použití tichého programu sa ale dá dostať aj na hodnotu 38 dB.
 • POHODLIE PRI NAKLADANÍ AJ VYKLADANÍ RIADU – aby ste sa nemuseli príliš ohýbať, disponujú moderné umývačky AEG systémomComfortLift, vďaka ktorému môžete vytiahnuť dolný kôš do troch rôznych polôh. Ľahké vysúvanie košov je zabezpečené koľajnicami ComfortRails. Aby ste sa v umývačke dobre orientovali, nechýba vnútorné osvetlenie.
 • VEĽKÁ KAPACITA– klasické umývačky AEG majú kapacitu 13 až 15 súprav riadu, umývačky radu slim9 až 11 súprav riadu, čo sú v porovnaní s konkurenciou trochu lepšie čísla.
 • PEKNÝ DIZAJN– umývačky AEG sú veľmi dobre prevedené, v bielej farbe alebo v nereze. Celkový vzhľad dopĺňa vo väčšine prípadov ovládací panel a displej.

Voľne stojace umývačky AEG

Voľne stojace umývačky riadu môžete v kuchyni umiestniť prakticky kamkoľvek mimo kuchynskú linku, ako napovedá samotný názov kategórie. Dá sa s ňou akokoľvek manipulovať, ale je potrebné ju dizajnovo zladiť so zvyškom kuchyne. Odpadá vám pri nich zložitá inštalácia do skrinky, ale zase zaberajú miesto, ktoré im v kuchyni musíte uvoľniť. Je to teda niečo za niečo a záleží len na vás a vašej kuchyni, čo je pre vás dôležitejšie.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. AEG FFB 83730 PM
A+++ 11 l Zistiť cenu
2. AEG FFB53630ZW
A+++ 10 l Zistiť cenu
3. AEG FFB64606PM
A+++ 10,5 l Zistiť cenu
4. AEG FFB 53610 ZM
A+++ 9,9 l Zistiť cenu

Vstavané umývačky AEG do 650 eur

Vstavané umývačky, ako napovedá už sám názov, sú určené na inštaláciu dovnútra kuchynskej linky. Tým ju ukryjete do skrinky za dvere a nijako teda nenarušíte štýl kuchyne. Navyše máte mimo kuchynskej linky veľa voľného miesta. Problém je, že s umývačkou musíte dopredu počítať a plánovať pre ňu miesto, a v prípade, že budete kupovať novú, ste obmedzení rozmermi tej pôvodnej. S umývačkou navyše nemôžete manipulovať bez toho, aby ste prestavali kuchyňu. V tejto lacnejšej kategórii môžete čakať umývačky energetických tried A+++ a A++, s dobrou spotrebou vody a priemerným funkčným vybavením.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. AEG FEE63716PM
A+++ 10,5 l Zistiť cenu
2. AEG FEE 73600 PM
A+++ 10,2 l Zistiť cenu
3. AEG FSE 63700 P
A+++ 10,2 l Zistiť cenu
4. AEG FSE53630Z
A+++ 9,9 l Zistiť cenu

Vstavané umývačky AEG od 650 eur

Pre túto kategóriu umývačiek platí to isté, čo bolo povedané v minulej kapitolke. Sú určené na vstavanie do kuchynskej linky,tým pádom musíte počítať so zložitejšou manipuláciou. Nenarušíte ale dizajn kuchyne a v určitých prípadoch to môže byť aj priestorovo výhodnejšie riešenie. V porovnaní s lacnejšími modelmi tu ide o špičku značky AEG. Takmer všetky patria do triedy A+++, tiché, bohato funkčne aj programovo vybavené, jediným nedostatkom je vyššia spotreba vody (až 11 litrov na cyklus). Dizajnovo sú veľmi pekne prevedené.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. AEG Mastery FSK93705P
A+++ 11 l Zistiť cenu
2. AEG FEE83716PM
A+++ 11 l Zistiť cenu
3. AEG Mastery ComfortLift FSE83800P
A+++ 11 l Zistiť cenu
4. AEG FSE63716P
A+++ 11 l Zistiť cenu

Slim umývačky AEG

Tak ako konkurenčné firmy, aj značka AEG uvádza na trh zúžené slim umývačky. Tie majú namiesto štandardných 60 centimetrov na šírku len 45 centimetrov. Ich hlavná prednosť spočíva v priestorovej úspornosti. Nepotrebujú veľa miesta a oných 15 ušetrených centimetrov môže byť niekedy veľmi cenných. Na druhej strane, tieto umývačky majú menšiu kapacitu, niekedy až o tretinu. Nehodia sa do väčších rodín, skôr do menších bytov pre páry alebo rodiny s jedným dieťaťom. Naopak, výhodou spojenou s menšou kapacitou je menšia spotreba elektrickej energie aj vody.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. AEG FFB63400PM
A+++ 9,9 l Zistiť cenu
2. AEG FSE83400P
A+++ 9,9 l Zistiť cenu
3. AEG FFB62400PM
A++ 9,9 l Zistiť cenu
4. AEG FEE 62400 PM
A++ 9,9 l Zistiť cenu

Firma AEG

Spoločnosť AEG (AllgemeineElektricitäts-Gesellschaft) bola založená už roku 1887 Emilom Rathenauom v Nemecku. V prvých rokoch sa zameriavala na prevádzku elektrární, alebo napríklad budovanie električkových tratí. Hlavne pred prvou svetovou vojnou bola ale spoločnosť aktívna aj v mnohých ďalších odboroch – firma vyrábala automobily, elektrifikovala železnice. Z ich dielne pochádza aj bombardér AEG R.I. Medzi tým všetkým sa firma zaoberala výrobou domácej elektroniky. V roku 1967 sa firma AEG dostala do problémov a došlo ku spojeniu s ďalšou nemeckou firmou Telefunken. V ďalších rokoch potom AEG spadala pod Siemens, Daimler-Benz alebo pod Electrolux. Nakoniec sa firma rozdelila a domáce spotrebiče prešli pod svojou pôvodnou značkou v roku 2005 definitívne pod koncern Electrolux, ktorý zabezpečuje výrobu dodnes. Aktívna ja hlavne na trhu s domácimi spotrebičmi, ako sú napríklad chladničky, práčky, sušičky alebo umývačky riadu, ktorým sme venovali náš dnešný test.

AEG logo

Konečný verdikt

Na základe už spomenutých faktov by sme neváhali umývačky AEG označiť za špičku medzi umývačkami. bohato programovo aj technologicky vybavené (môžeme spomenúť napríklad ProZone, SprayZone alebo ComfortLift technológiu dvíhania spodného koša). Z hľadiska spotreby, hlučnosti, dizajnu aj kvality materiálu ich môžeme označiť za vysoko kvalitné. Na umývačky AEG sa vzťahuje väčšinou päťročná záruka, u nás je navyše široká sieť predajcov a servisov značky AEG. Nevýhodu môže pre niektorých z nás znamenať vyššia cena. Umývačky tohto nemeckého výrobcu sú oproti konkurencii drahšie a kvalitné modely začínajú cenovo nad tristoosemdesiat eur. Ocenia ich skôr náročnejší zákazníci, ale my ich aj tak odporúčame, na našom trhu patria medzi najlepšie.

Myčka nádobí AEG finále
Umývačky AEG
Ohodnoťte článok