Najlepšie umývačky Bosch 2019

 • Ušetrite si peniaze aj nervy pri výbere najvhodnejšej umývačky.
 • Prejdite si výber najlepších umývačiek Bosch.
 • Zistite, kde sa dá kúpiť najlacnejšie.

Myčky Bosch bez pozadí

Najlepšie umývačky Bosch

Voľne stojace Vstavané od 400 eur Vstavané od 400 eur Slim
Model: Bosch SMS88TI36E Bosch SMV 45AX00 Bosch SMI68TS06E Bosch SPV66TX01E
Náhľad:
Cena: Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu Zistiť cenu
Hlučnosť: 42 dB 48 dB 40 dB 43 dB
Počet programov: 8 5 8 6
Účinnosť umývania: A A A A
Energetická trieda: A+++ A++ A+++ A+++
Ročná spotreba: 211 kWh 258 kWh 237 kWh 188 kWh
Spotreba vody: 7,5 l 9,5 l 9,5 l 9,5 l
Počet sád riadu: 13 12 14 10
Rozmery: 60 x 84,5 x 60 cm 60 x 81,5 x 55 cm 60 x 81,5 x 57,3 cm 44,8 x 81,5 x 55 cm
Hmotnosť: 40 kg 33,3 kg 40 kg 40,8 kg
AquaStop: Áno Áno Áno Áno
Detská poistka: Áno Áno Áno Nie

Čo očakávať od umývačiek Bosch?

V súčasnosti už nie je potrebné po obede alebo po večeri umývať riad ručne – ak ju máte, zvládne to za vás bez práce umývačka riadu, stačí ju len naplniť a potom vyprázdniť. Ale ak má byť riad umytý dobre, musí byť umývačka maximálne kvalitná. Šťastie pre vás je, že na trhu s umývačkami funguje hneď niekoľko firiem, ktoré práve také umývačky vyrábajú. Jednou z nich je spoločnosť Robert Bosch GmbH. Tá je jedným z najväčších výrobcov bieleho tovaru v Európe. Do jej repertoáru patria pochopiteľne aj umývačky riadu, ktoré dosahujú na trhu veľmi dobré ohlasy a môžu sa pochváliť dobrými recenziami. To nakoniec dokazuje tiež náš veľký test umývačiek 2019, kde sa modely značky Bosch umiestnili na popredných miestach. Za minulý rok sa navyše spoločnosť môže pochváliť tým, že bola najväčším predajcom umývačiek na svete.

Ponuku by sme mohli rozdeliť tak, ako sme to urobili v našom teste – na vstavané, voľne stojace a malé, kompaktné umývačky. Vstavané tvoria v sortimente firmy väčšinu, menej je tých voľne stojacich. Štíhle modely sú väčšinou vstavané, len pár ich je voľne stojacich. A čo je pre umývačky značky Bosch špecifické?

 • NEUSTÁLY POSUN VPRED – cez na svoju dobu dobré, dnes už nedokonalé umývačky Serie 2 a Serie 4 sa firma dostala k technologicky vylepšeným umývačkám Serie 6 a k takmer dokonalým prístrojom Serie 8, ktoré idú v súčasnosti do predaja.
 • ENERGETICKÁ TRIEDA A SPOTREBA – umývačky Bosch sa z hľadiska úspory energií pohybujú najčastejšie v triedach A+++ a A++. Znamená to veľkú úsporu energií a malú spotrebu elektrickej energie. Len staršie alebo veľmi lacné modely dosahujú len triedu A, ktorá už nie je taká výhodná. Spotreba vody sa pri značke bežne pohybuje od 8,5 litra pri malých umývačkách po 11,7 litra pri veľkých umývačkách.
 • TECHNOLOGICKÁ VYSPELOSŤ – umývačky Bosch sú technologicky vyspelé, spoločnosť dbá na neustály vývoj nových funkcií a inovácií. Menovať môžeme napríklad:
  • PerfectDry s technológiouZeolith – umývačka riadu plastový riad nielen umyje, ale aj šetrne vysuší.
  • program TurboSpeed– rýchle umytie pomocou predhriatej vody, kedy trvá cyklus len 20 minút.
  • VarioFlex koša – uľahčuje vkladanie riadu a umožňuje vám prispôsobiť si vnútorný priestor.
  • SuperSilence/SilencePlus – extra tichý chod umývačky pri nízkej hladine hluku.
  • EcoSilenceDrive–umývačky, rovnako ako napríklad práčky či sušičky tejto značky, používajú bezkartáčový motor, ktorý znamená úsporu energií a plynulejšiu prevádzku, ale tiež výrazne zníženú hladinu hluku.
 • SYSTÉM AQUASTOP – mala by ním disponovať každá umývačka riadu, ktorú kúpite. Ide o ochranný mechanizmus, ktorý bráni v prípade poruchy vytopeniu Pri umývačkách takmer nikdy nechýba.
 • POČET PROGRAMOV – pohybuje sa väčšinou medzi 5 a 7, čo je dobrý výsledok, väčší počet programov nie je pri umývačkách príliš bežný. Za zmienku stojí napríklad program sklo, ktorý umýva krehké poháriky zvlášť šetrne pri 40 °Caleborýchly program.
 • ŽIVOTNOSŤ – spotrebiče Bosch by mali mať, vďaka bezkartáčovému motoru EcoSilenceDrive, väčšiu životnosť, než akú majú spotrebiče s klasickým motorom staršieho typu.
 • TICHÁ PREVÁDZKA – umývačky riadu Bosch patria na trhu skôr medzi tichšie, najlepšie sa dostanú pod 40 decibelov, bežne sa však pohybuje okolo 43 decibelov. V porovnaní s konkurenciou je to výborný výsledok.
 • KOMPARTMENTÁCIAVNÚTORNÉHO SYSTÉMU – vnútorný priestor umývačky je šikovne rozložený vďaka systému košov VarioFlex, príborovej zásuvke Vario,alebo napríklad držiakom na poháre GlassSecure.
 • ROZMERY – bežne sú pri umývačkách Bosch dve hodnoty šírky, 45 a 60 centimetrov.Menšiu šírku majú kompaktné „slim“modely, väčšiu klasické umývačky. Zodpovedá tomu kapacita, ale aj spotreba. Výškou a hĺbkou sa takmer nelíšia. Výška je 80 až 85 centimetrov, hĺbka 57 až 62 centimetrov.
 • PRÍTOMNOSŤ DISPLEJA – väčšina novších umývačiek tejto značky disponuje TFT displejom, s ktorého pomocou sa dajú voliť programy, zatiaľ čo vás displej informuje o úsporách vody, energie alebo množstva soli.
 • DIZAJN –pre niekoho môže byť dizajn umývačky rozhodujúci, obzvlášť pri voľne stojacich modeloch. Tie sú často k dispozícii v nerezových variantoch, ktoré vyzerajú luxusne a štýlovo. Inak sú umývačky Bosch klasicky biele, dizajn môže oživiť ovládanie.

Voľne stojace umývačky Bosch

Základná charakteristika týchto umývačiek je obsiahnutá v ich názve. Nie sú určené na zabudovanie do kuchynskej linky, naopak sa majú postaviť zvlášť a stoja voľne. Výhodou je, že ak sa vám priestor v kuchyni zmení alebo zmenší, môžete ich presúvať a nie sú pevne fixované na jedno miesto. Rovnako, ak budete umývačku meniť, je to podstatne jednoduchšie, ako keď musíte umývačku „vyoperovať“ z kuchynskej linky.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. Bosch SMS88TI36E
A+++ 7,5 l Zistiť cenu
2. Bosch SPS66TI01E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
3. Bosch SMS46CW01E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
4. Bosch SPS66TW01E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu

Vstavané umývačky Bosch do 400 eur

Vstavané umývačky sú všeobecne určené na zabudovanie do kuchynskej linky. Z hľadiska priestoru v kuchyni ide o úspornejšie usporiadanie, navyše vyzerá často dizajnovo lepšie. Umývačka sa zapracuje do linky za drevené dvierka, takže nijako neruší nastavený štýl kuchyne. Ale zaberá jednu skrinku v linke, a ak raz zvolíte úzky, alebo naopak široký variant umývačky, už nemôžete meniť a ste linkou limitovaní. V lacnejšej kategórii nájdete predovšetkým umývačky energetickej triedy A+, výnimočne A++ s priemernými vlastnosťami.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. Bosch SMV 45AX00
A++ 9,5 l Zistiť cenu
2. Bosch SMV25AX01E
A++ 9,5 l Zistiť cenu
3. Bosch SMV24AX01
A+ 11,7 l Zistiť cenu
4. Bosch SMI 24AS01E
A+ 11,7 l Zistiť cenu

Vstavané umývačky Bosch od 400 eur

Vlastnostivstavaných umývačiek sú všeobecne rovnaké, ako sme ich popísali v predchádzajúcom odseku. Ide o dizajnovo lepšie a priestorovo úspornejšie usporiadanie, ale zároveň sa umývačka horšie mení, ak dôjde k jej poruche.A akonáhle raz linku postavíte, ste limitovaní jej rozmermi pri výbere novej umývačky. V cenovej kategórii od 400 eur nájdete už nadpriemerné modely energetickej triedy A++ alebo ešte lepšie A+++, s vysokou úsporou energií aj vody. Disponujú väčším počtom programov a teplôt, tichšie a väčšine z nich nechýbajú dôležité funkcie AquaStop a detská poistka.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. Bosch SMI68TS06E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
2. Bosch SMV 88TX46E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
3. Bosch SMV68MX04E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
4. Bosch SMV 68MD02
A++ 9,5 l Zistiť cenu

Slim umývačky Bosch

Spoločnosť Bosch nevyrába len klasické umývačky, na trhu má aj špeciálny „slim“ rad týchto spotrebičov. Oproti iným modelom, ktoré majú šírku zhruba 60 centimetrov, majú tieto umývačky šírku len 45 centimetrov. Tým pádom sú priestorovo úspornejšie a ľahko sa vojdú aj do menších kuchýň. Samozrejme, obmedzený je tým aj vnútorný priestor, do ktorého sa vojde menej riadu. Takže sa oplatí skôr menším domácnostiam s dvomi, maximálne tromi členmi. S menším priestorom súvisí tiež menšia spotreba.

Poradie Náhľad Názov Hodnotenie Energetická trieda Spotreba vody Cena
1. Bosch SPV66TX01E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
2. Bosch SPI66TS01E
A+++ 9,5 l Zistiť cenu
3. Bosch SPV46IX07E
A++ 8,5 l Zistiť cenu
4. Bosch SPI25CS02E
A+ 8,5 l Zistiť cenu

Firma Bosch

Spoločnosť Robert Bosch GmbH je, ako je všeobecne známe, nemecká firma. Vznikla v roku 1886 a jej zakladateľom je Robert Bosch, po ktorom dodnes nesie svoje meno. Jej logo je štylizovanou kotvou elektromotora. Pôvodne sa firma zameriavala len na automobilový priemysel a mala veľmi dobré výsledky – vyvinula systém zapaľovania, systém ABS alebo systémy stability. Dodnes je jedným z najväčších výrobcov súčiastok pre automobilový priemysel. Postupom času sa k výrobe pridružili aj ďalšie typy tovaru, ako je náradie (vŕtačky, brúsky, sekačky,…) alebo technika do domácností (umývačky, práčky, vysávače,…). Celkovo ide o jednu z najväčších spoločností v Európe, do skupiny Bosch totiž patrí takmer 300 firiem a jej ročný obrat sa pohybuje v rade desiatok miliárd eur, konkrétne to za rok 2017 bolo 78,1 miliardy.

Logo Bosch

Konečný verdikt

Značka Bosch tvorí vrchol trhu s umývačkami. Okrem toho, že má firma veľmi dobré meno, ktoré samo o sebe zaručuje určitú kvalitu, disponuje aj veľmi širokou modelovou ponukou. Jej umývačky sú veľmi predávané a ľahko dostupné, navyše sa značka nebojí častých inovácií a nových technológií. Používa kvalitné materiály, výroba je pomerne precízna (dôležité je, že väčšina výroby sídli v Nemecku –  80 výrobných závodov a viac ako 130 000 zamestnancov; množstvo pracovníkov v Číne je naopak veľmi podobné množstvu v Česku a je v radoch tisícov) a za veľké plus oproti iným značkám považujeme dostupný servis. Sieť servisných stredísk Bosch je pomerne hustá. Je pravda, že cena umývačiek Bosch je o niečo vyššia a v kategórii do štyristo eur zoženiete skôr priemerné a podpriemerné modely. To najlepšie môže stáť až šesťsto, osemsto alebo tisíc eur. Na druhej strane, získate tak veľmi dobrý model. Aj napriek vyššej cene môžeme tieto umývačky rozhodne odporučiť.

Myčka značky Bosch
Umývačky riadu Bosch
Ohodnoťte článok